32. SALÂVÂT-I ŞERÎFE : SALÂT-I MÜNCİYE

Salât-ı Münciye: Halk arasında da meşhur olan bu salâvât kişi ve milletlerin başına gelen musibetlerin giderilmesinde topluca okunmakta ve neticeler alınmaktadır. Harikadır.

TÜRKÇESİ: Allahümme salli ve sellim alâ ,Seyyidinâ Muhammedin ve alâ âli Seyyidinâ Muhammedin salâten tüncinâ bihâ min cemî’i’l- ehvâli vel âfât     Ve tâkzi lenâ bihâ cemial hâcât     Ve tütahhirunâ bihâ min cemii’s-seyyiât     Ve terfeunâ biha a’le’d-derecât     Ve tubelligunâ bihâ aksa’l- gâyat     Min cemi’il hayrâti fi’l-hayâti ve ba’de’l- memât     Birahmetike yâ erhamerrâhimîn. Erhamnâ.

MÂNÂSI: “ALLAH’ım! Efendimiz Muhammed (salallahu aleyhi ve sellem)’e ve Efendimiz Muhammed (salallahu aleyhi ve sellem)’in ailesine salât-ü-selâm ihsân eyle! Öyle bir salâvât ki onun vesilesiyle bizleri bütün ehvâl (dehşetli korku) ve afat (belâ musibet) lerden kurtar (halas eyle), bütün ihtiyaçlarımızı yerine getir, bizleri tüm kötülüklerden temiz kıl, bizi yüce derecelere yükselt; bizleri dünyada ve öldükten sonra, bütün hayırların en yüksek gayelerine ulaştır (vasıl eyle, böylesine bir salâtla, ulaşımla salât ihsân et!) Rahmetinle ey merhametlilerin en merhametlisi! Bize merhamet et”