ÖZ-ün ÖZü LÜBBü'L- LÜBB ZEVKleriM..

Konu başlıkları sadece Kul İhvani'ye aittir.
Kullanıcı avatarı
kulihvani
Site Admin
Site Admin

ÖZ-ün ÖZü LÜBBü'L- LÜBB ZEVKleriM..

Mesaj gönderen kulihvani »

Resim

Nice YILlar AK-tı GEÇti
AK ALEVle YAK-tı GEÇti
Üzme! Üzülme! Sev! SEVil!
SıRR SEVgilim, BAK-tı GEÇti!..

ZEVK 4544

SıRR-ı Sıfırda SÜRüyor!.. Seyr u Sülûk SıRR SeferiM!
Hasbî Hizmet KervÂNında, TeK TeK-ERim!. TeK NefERiM!
Rüzgârlarla SÖYLE-SîNler!.. “İhvÂNi SultÂN!.” DE-SîNleR
ÂŞIK-lara ArmağanıM!.. Resim YİRMİNCİ SEVDÂ DEFTERiM!..

06.07.11 11:00
ören-milas-muğla..

19x365= 6935.. sayFA..

SAYFa SAYFa ŞiiR YAZdıM
Her Harfinde Resim NaZ-NiYaZdıM
bendeki
"BEN" le Resim BARIŞık
Söz-Sohbet-ZEVK İle HAZZdıM...
Resim
Kullanıcı avatarı
kulihvani
Site Admin
Site Admin

Re: SIRR ZEVKleriM...

GÖK YÜZÜnün Rengin SÜZ-düM
DENİZ SÎN-e-SîN-de YÜZ-düM
VARdım-YOKtum! YOKtum-VARdım
Hem YETİMMdim Hem ÖKSÜZ-düMMM!..

ZEVK 4545

SENElerin HASRetiyle.. BAĞRıma VURdu DalgalaR!
Sırtına SARRdı Sırt Üstü.. SALLadı DURdu DalgalaR!
ANA RAHMi-BEŞİK GiBi.. Resim DeDe-BeBe ÂŞIK GiBi
“TAMMlanan DAMLA RAHMettir!” RAVZA-SîN KURdu DalgalaR!..

06.07.11 11:00
Ören sahllri-milas-muğla..

YAĞmuR: Gök Yüzüne yücelen BUHAR Sular, Yer Yüzünden yükselen bir TOZ ZERREsi etrafında farklı elektirik yükünden dolayı KÜMElenir ve Uygun ISIyı BULunca TAMMlanırda RAHMet olur ve DÜŞmeye Başlar. Düşerken AYNı yüklü DAMLAlar BİR BİRini iterde BİRleşemezler.. TEKe TEK İnerler GÖKten.. Ben-BİZ Gibi…

Bir YAĞmur YAĞsın İSTErim
SOĞUsun Resim İÇ İLİKleriM
Vefâ-sızlara SÖZüm YOK!
Ben HiÇ SEVdim.. HeP SEV-ERim..
Resim
Kullanıcı avatarı
MINA
Özel Üye
Özel Üye

Mesaj gönderen MINA »

kulihvani yazdı:Bir YAĞmur YAĞsın İSTErim
SOĞUsun Resim İÇ İLİKleriM
Vefâ-sızlara SÖZüm YOK!
Ben HiÇ SEVdim.. HeP SEV-ERim..
''Ve Allah'a Sımsıkı Sarılın...''

Hacc / 78
Kullanıcı avatarı
kulihvani
Site Admin
Site Admin

Resim

SıRR-ı Seferde
EL EL-e ER-de
GöNül GÖZlüğü
CâHil-e Perde…

ZEVK 4546

Ezel Bezm-i ELESTinde.. EL EL-de ER-ken ENEndik!
Şe’eN Şehâdeti KUL-luk.. BiZ KITmîRlik İle DENEndik

Tecrî min tahtihe’l- enhâr!BİZ-BİR-İZ BaHTımız Oldu
KûN feyeKûN KervÂN-ında,TEK-ER OL!duk Tepelendik…

06.07.11 11:21

وَبَشِّرِ الَّذِين آمَنُواْ وَعَمِلُواْ الصَّالِحَاتِ أَنَّ لَهُمْ جَنَّاتٍ تَجْرِي مِن تَحْتِهَا الأَنْهَارُ كُلَّمَا رُزِقُواْ مِنْهَا مِن ثَمَرَةٍ رِّزْقاً قَالُواْ هَذَا الَّذِي رُزِقْنَا مِن قَبْلُ وَأُتُواْ بِهِ مُتَشَابِهاً وَلَهُمْ فِيهَا أَزْوَاجٌ مُّطَهَّرَةٌ وَهُمْ فِيهَا خَالِدُونَ
Ve beşşirillezîne âmenû ve amilû's-sâlihâti enne lehum cennâtin tecrî min tahtihe'l-enhâr(enhâru), kullemâ ruzikû minhâ min semeretin rızkan kâlû hâzellezî ruzıknâ min kabl(kablu) ve utû bihî muteşâbihâ(muteşâbihan), ve lehum fîhâ ezvâcun mutahharatun ve hum fîhâ hâlidûn(hâlidûne) : İman edip iyi davranışlarda bulunanlara, içinden ırmaklar akan cennetler olduğunu müjdele! O cennetlerdeki bir meyveden kendilerine rızık olarak yedirildikçe: Bundan önce dünyâda bize verilenlerdendir bu, derler. Bu rızıklar onlara (bazı yönlerden dünyâdakine) benzer olarak verilmiştir. Onlar için cennette tertemiz eşler de vardır. Ve onlar orada ebedî kalıcılardır.
(Bakara 2/25)

Enenmek: nişanlanmak. İşâretlenmek. belli kılınmak.
Resim
Kullanıcı avatarı
Gul
Moderatör
Moderatör

Re: ÖZ ZEVKleriM...

Mesaj gönderen Gul »

Kar tanelerim, bulut saçlarından düştüğüm Münir Derman Hocam'a armağanımdır (kadesallahu sırrahu)

Resim

"......
Hızla düşüyordum...
Havayı yararak aşağıya doğru hızla düşüyordum.
Hızımın yüksekliğinden bedenimi parçalayan şiddetli bir rüzgar oluşuyordu. BEN düştükçe bedenim parçalanıyordu. Her bir parçam kar tanesi oluyordu. Ahenk içinde bembeyaz ve usul usul düşüşe devam ediyordu...Ve BEN hala düşüyordum

......"

Çok Sevgili Ve Saygı Değer Kul İhvâni Hocam'ın Öz Zevklerine Es Selâm Ederim.
Resim
Kullanıcı avatarı
kulihvani
Site Admin
Site Admin

Kar tanelerim, bulut saçlarından düştüğüm Münir Derman Hocam'a armağanımdır (kadesallahu sırrahu)

Resim

"......
Hızla düşüyordum...
Havayı yararak aşağıya doğru hızla düşüyordum.
Hızımın yüksekliğinden bedenimi parçalayan şiddetli bir rüzgar oluşuyordu. BEN düştükçe bedenim parçalanıyordu. Her bir parçam kar tanesi oluyordu. Ahenk içinde bembeyaz ve usul usul düşüşe devam ediyordu...Ve BEN hala düşüyordum

......"

Çok Sevgili Ve Saygı Değer Kul İhvâni Hocam'ın Öz Zevklerine Es Selâm Ederim.

ResimResim

بِسْمِ اللّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِيمِ

Bismillâhir rahmânir rahîm.

SAÇımda Kar taneleri
İÇ
-imde Kar taneleri
YANdım DONdum YÂRiM
HİÇ
-imde Kar taneleri!..

ZEVK 4522

AYN ÂLeMinde ÂDEMler!.. NErden Bİlecek Hâlimiz
CeLâL ceheNNemi İÇinde
.. Kemâlimiz Cemâlimiz
SÖZ
-ünün ERİ-ni ARAma!.. İKİ-lik DiYâRı DÜNYÂ
CeNNEtte de Çift NÛN
-u Var!.. Hâle Hicâb HemHâlimiz..

22.06.11 01:20
77rnklgkkşğ..

CANdan es SELÂM sevgili GÜL-ümüz!
Yukarısı ve Aşağısı olmayan Feleklerde ASıLı Duran Yalan Dünyada KULluk Kaderi içinde,
DÖNüp duran ZeRRe-KüRReler İLE-BİLE, BİZ BİR-İZ!
Ve Her ÂN Şeenullahta Sünnetullah gereği Yeniden Yaratılıp durmakta OL-AN küllî ŞEYle BİR, "SeBBaha!" RAKS-ındayız hamd olsun!

UruC: YÜKSELiş
RüCu’: DÖNüştür.
Her ikisini YAPışta Mi’RaCtır…

MuhaMMedî ŞUUR MeLâMetinde;
Ne YER bu DÜNYA ne de, 7 kat SEMÂ bu GÖKlerdir..
Beden-Nefis-Kalb-RuH 4 lüsü.. İNSAN
Her ZERResi parmak izi gibi Kevser keremi Kristali Oluşturan ve ASLa biribirine dokunamadan Mi’rac eden KAR tanelerine DÖNüşen HücRRelerine de es SELÂM Olsun!.

MuhaMMedî MeLâMette ASLa olamayan İKİ Husus vardır: “YALAN ve RİYÂ
Sizler gibi genç MuhaMMedî Yüreklerimiz çoktan bu gibi pisliklerden beri-uzak, Rasûlullah sallallahu aleyhi ve sellemin Fırka-yı Nâciye YOLUnda Lâzım ve Lâyık OL-AN MuhaMMedî EDEBle edeblendiniz in şae ALLAH!..

Çocuğunun büyüdüğünü fark edemeyen ANNE gibi kişi kendi KEMÂLatını İDRAK edemez..

BİZim MuhaMMedî Mihenğimiz, asla değişmez Eleğimiz ve SıRR Süzgecimiz ise;
Çok açık, çok doğru ve çok kolaydır:
Kur'ân-ı Kerim ve Rasûlullah sallallahu aleyhi ve sellem e
İman
, Amel, Ahlâk ve Hâllerde uygunluğa HER ÂN SELL ü SALL YAKLAŞımıdır!..

Her debelenen DABBe gibi İNSANOĞLU da Bir Damla Su dan yaratılmıştır:

وَاللَّهُ خَلَقَ كُلَّ دَابَّةٍ مِن مَّاء فَمِنْهُم مَّن يَمْشِي عَلَى بَطْنِهِ وَمِنْهُم مَّن يَمْشِي عَلَى رِجْلَيْنِ وَمِنْهُم مَّن يَمْشِي عَلَى أَرْبَعٍ يَخْلُقُ اللَّهُ مَا يَشَاء إِنَّ اللَّهَ عَلَى كُلِّ شَيْءٍ قَدِيرٌ
Resim---“Vallâhu halaka kulle dâbbetin min mâin, fe minhum men yemşî alâ batnih(batnihi) ve minhum men yemşî alâ ricleyn(ricleyni) ve minhum men yemşî alâ erba’(erbain), yahlukullâhu mâ yeşâu, innellâhe alâ kulli şey’in kadîr(kadîrun): Allah, her canlıyı sudan yarattı. İşte bunlardan kimi karnı üzerinde yürümekte, kimi iki ayağı üzerinde yürümekte, kimi de dört (ayağı) üzerinde yürümektedir. Allah, dilediğini yaratır. Hiç şüphesiz Allah, her şeye güç yetirendir.” (Nûr 24/45)

Ayan-ı SABİTE dediğimiz; Gölge, Geçici, İğreti ve İzafî BENlik Krallığından MUTLAK BEN OL-AN ALLAH celle celâluhumuza firar KULLUKuna ulaşımda-SALLda, temizlik-abdest de SU iledir!

Hani BEDİR KUYUsu başında Rasûlullah sallallahu aleyhi ve sellem ve sahip çıkılıp-çıkanları hezimet beklerken BİR ÂNda 7 kat SEMÂdan çisil çisil ÇİLEye cevap RAHMeti YAĞmaya başlamıştı ya hatırladık mı?..

إِذْ يُغَشِّيكُمُ النُّعَاسَ أَمَنَةً مِّنْهُ وَيُنَزِّلُ عَلَيْكُم مِّن السَّمَاء مَاء لِّيُطَهِّرَكُم بِهِ وَيُذْهِبَ عَنكُمْ رِجْزَ الشَّيْطَانِ وَلِيَرْبِطَ عَلَى قُلُوبِكُمْ وَيُثَبِّتَ بِهِ الأَقْدَامَ
Resim---“İz yugaşşîkumun nuâse emeneten minhu ve yunezzilu aleykum mines semâi mâen li yutahhirekum bihî ve yuzhibe ankum riczeş şeytâni ve li yerbıta alâ kulûbikum ve yusebbite bihil akdâm(akdâme) : O zaman katından bir güven olmak üzere sizi hafif bir uykuya daldırıyordu; sizi temizlemek, şeytanın pisliğini (verdiği vesveseyi) sizden gidermek, kalplerinizi birbirine bağlamak ve savaşta sebat ettirmek için üzerinize gökten bir su (yağmur) indiriyordu.” (Enfâl 8/11)

Beden-Nefis-Kalb-RuH ABDESTini MuhaMMedî Yüreklerde Aldıran bu AHMEDî AKIŞtan nasib ve kısmet yarat BİZ-e de Ey ALLAH celle celâluhumuz!..
Ehl-i BEDRin kadr ü Kıymetini Bilen, Bulan, OLan ve YAŞAN Büyüklerimizden bir Salat ü Selam ve ONLARın HÜRMetine YALVARIŞa katılalım da devam ederiz in şae ALLAH!..

Resim

41. SALÂVÂT-I ŞERÎFE

Nakşî Tarikatı kollarının kemâl kavşağı olan, Şam'da Salihiye Tepesinde medfûn bulunan ve maddî ve mânevî tahsilini Bağdad'da yaptığı için Bağdadî diye anılan Muhammedî Mürşid Mevlânâ Halid-i Bağdadî Hazretlerinin salâvâtı:

BİSMİLLAHİRRAHMANİRRAHİM

Resim

TÜRKÇESİ: (3 defa okunur)

"Allahümme salli alâ seyyidinâ Muhammedin ve alâ âli seyyidinâ Muhammedin bi adedi külli dâin ve devâin ve bârik ve sellim aleyhi ve aleyhim kesîra."(Ücüncüsünde kesîran ile okunur)
"Allahümme salli alâ seyyidinâ Muhammedin ve alâ âli Seyyidinâ Muhammedin bi adedi külli dâin ve devâin ve bârik ve sellim aleyhi ve aleyhim kesîran kesîra."

MÂNÂSI: ALLAH'ım! Efendimiz MUHAMMED (salallahu aleyhi ve sellem)'e ve Efendimiz Muhammed (salallahu aleyhi ve sellem)'in ailesine; dert çekenlerin (devâ dileyen çağırıcıların) ve devâ (çâre) lerinin tümü adedince salât-ü-selâm et. O'na ve onlara çok çok (çokça) bereket ver ve selâmlar et!.

Resim

Mevlânâ Halid-i Bağdadî Hazretlerinin istigasesi

(ALLAH-U ZÜ'L-CELÂL'e sığınması):

Resim

TÜRKÇESİ:

Bismillâhirrahmânirrahîm

"Yâ Hayyu Yâ Kayyûm Yâ Ze'l-celâlî ve'l-ikrâm Yâ ALLAHu bike tâhassentü ve bi abdike ve Resûlîke Seyyidinâ ve Mevlânâ Muhammedîn Sallallahu Tealâ aleyhi ve sellime istecertü Allahümme innî eselûke Yâ RAHMÂNu Yâ RAHÎMu bi esmâike'l-izâmi ve melâiketike'l-kirâmi ve Resûlîke aleyhim eftalü's-salavâti ve etemmü's-selâmi Ente'l-mahnî bilemhati EHL-İ BEDRin velâ mâhatihim ve tenfahni bi nefâhatihim bi hakkihim aleyke YÂ RABB!"

MÂNÂSI: Yâ Hayyu Yâ Kayyum! Yâ Ze'l-celâlî ve'l-ikrâm! Yâ ALLAH! Sana sığındım (siper edindim) ve Senin kulun ve Resûlün Seyidimiz ve Efendimiz Muhammed Sallallahu Tealâ Aleyhi Vesselleme (teslim ve tâbi' olup) boyun eğdim! ALLAH'ım! Yâ Rahmân yâ Rahîm Senden Azîm isimlerin, keremli meleklerin ve Salâvâtların en fazîletlisi ve selâmların en tamı kendisine olan Resûlün ile (yüzü suyu hürmetine) istiyorum! (ki) Beni imtihan eden (deneyici-sınayıcı) Sensin, BEDİR EHLİ-ni bir lemhada (göz açıp kapayıncaya kadarlık sürede) bir üfürüşle (merhametle hayat verişle) mahvolmaktan (silinip yok olup gitmekten) kurtardığın gibi; onların Senin üzerindeki (hatırı) hakları hakkı için, onlara olan rahmet üfürüşünle (imdat edişinle) bana da üfür ve hayat ver (meded kıl) Yâ RABBi!

ResimResim

Bir DAMLacık SU OL-AN CANımızın ve KILIFı TENimizin, İKİYÜZlü bu Dünya Hayatındaki TEMİZliği SU ile EMRedilmiştir:

وَهُوَ الَّذِي أَرْسَلَ الرِّيَاحَ بُشْرًا بَيْنَ يَدَيْ رَحْمَتِهِ وَأَنزَلْنَا مِنَ السَّمَاء مَاء طَهُورًا
Resim---“Ve huvellezî erseler riyâha buşren beyne yedey rahmetih(rahmetihî), ve enzelnâ mines semâi mâen tahûrâ(tahûran) : Ve kendi rahmetinin önünde rüzgarları müjdeciler olarak gönderen O'dur. Biz, gökten tertemiz su indirdik!” (Furkân 25/48)

RASÛLî-RABBî RIZA RÜŞDümüzde RaHMetullah getiren ve yüreklerimizde Esen, AK Yeleli Kıtmir-Kıratlarımıza DERMÂNc-FERMÂNca Es Selâmlar olsun!..

Bir DAMLAcık SU, gÖZ Yaşımız gibi!.
Yartıklarca; Kesilemez, Yakılamaz, Sıkıştırılamaz ve ASLa Kirletilemez, her ŞEYi Temizler Kanatlanır, SEMÂlarda CEVL-ÂN EYler de kirlerimiz yığılır kalır YERde..

Buz-SU-Buhar-BULut TEVHidimizde BULutu BULan DAMLAlaların MuhaMMedî Hasbî Hizmete DÖNüş-Yükseliş URUCu..
AŞKULLAHı MuhaMMedî MEŞK MiRaCı, Şeriat-ı GARRA Şartlarında Takdirin Tecellî TAHTında;

Gâhi gÖZ yaşlarımız gibi ıslak Uslu SUdur DEVR-ÂN ET-tirir..
Gâhi feyeKûN Kerem Kristali KAR taneleri gibi SEYR-ÂN ET-tirir..
Gâhi Zır Deli DOLU OLur KüRRe Kahrın CEVL-ÂN ET-tirir de..
ASLıH2Oolan Rahmaniyyet-Rahimiyyet TAMMlama TEVhidimizi ANlatan bir damlaSUyumuz, AKIL Kuyumuzda;
MuhaMMedî BİZ-Bir-İZ CAN-Cümlemizi HAYR-ÂN ET-tirir..

Gönüllerde GÜLler SULTÂNımız Rasûlullah sallallahu aleyhi ve sellem:
Ebû Hureyre radiyâllahu anh'in rivayet ettiği hadise göre: "Rasûlullah sallallahu aleyhi ve sellem, namazda tekbir aldığı zaman, kırâetten önce susarak bir müddet durdu: “Annem-babam sana fedâ olsun Yâ Rasûlullah sallallahu aleyhi ve sellem! Tekbirle kirâet arasındaki sükûtunda ne diyorsun?" dedim. Şöyle buyurdu:
"Allahım! Doğu ile batının arasını uzak kıldığın gibi günahlarla benim aramı da uzaklaştır. Allahım! Beyaz elbisenin kirden temizlendiği gibi, beni de hatalardan temizle. Allah'ım! Hatalarımı Kar, Su ve Dolu ile yıka!." diyorum."
(Buharî, Müslim, Ebû Dâvûd, Nesâî, İbn Mâce)

Sadaka Rasûlullah sallallahu aleyhi ve sellem!
Âmin Yâ Muîn ALLAH celle celâluhu!

Değerli Kardeşlerim;

Kar, Su ve Dolu ASLen her üçü de SUyun “H2O” FORMülünün değişik formatlarıdır.

Yağmur-Matar-Su: akıcı-likit-sıvı ,
Kar-Selec: gözenekli kristal ve amorf,
Dolu-Bered: kas-katı, kalıplı ve kasıtlıdır haldedir.

Resim

Resim

Resim

Su; biribirne ANTİPOT olan en yanıcı 2 Hidojen kollarında, en Yakıcıkı 1 Oksijenin FITRî feyeKÛN-İKİli KUTUP Yapısı en söndürcü SU olarak her kire EL verir, ÇÖZ-ER Çıkarır, TEMİZler de TERK edip Göklerden göz atar MuhaMMedî ÂŞIKlara Hamdolsun!

Her Damla RaHMet Suyunun Anlaşılamaz ve Anlatılmaz gÖZenekli Kristal Kar tanelerinin soluyup durduğumuz havadaki Organik veya İnorganik olarak asılı gezen, AKCiğer düşmanlarımızı yakalayarak-absorbe ederek yerle bir ettiği ise muhteşemdir..

Yâ RABBu’l-ÂLEMîn olan ALLAH celle celâluhu!
RAHMetenli’l- ÂLEMîn olan Rasûlullah sallallahu aleyhi ve sellem AHMED BULutundan;
Beden-Yüzümüzü, Nefs AKLımızı; yakan –yıkayan-TERBİYE EDEN-TEZKİYE EDEN, YOKlayan, gözyaşlarımız olarak Kevser Yağmurumuzu lütfen YAĞdır!
KALB Semâlarımızı soluksuz bırakan gizli şirk Tozlarımızı EMen-TASFİYE EDEN-OKşayan, Kevser Kar taneleri Resûlî RAKsını YAŞAt!
CAN CAMımıza İS-pis olarak Ulaşan Yaramazlıklarımızı Nasrullah Rasûlullah sallallahu aleyhi ve sellem Neşteri ile DOLU-DOLu kazıtarak, RUH Reyhanın KOKlatarak Tertemiz ak ve pâk Olmayı,
Rasûlullah sallallahu aleyhi ve selemin Yüce Yüreğinde Kevser Kemâlâtımız Kıl inşae ALLAH!

الْحَمْدُ للّهِ رَبِّ الْعَالَمِينَ

El hamdu lillâhi rabbil âlemîn

MuhaMMedî MuHABBetlerimle

Resim
Resim
Kullanıcı avatarı
kulihvani
Site Admin
Site Admin

Resim

DeLi DeLi
DeLi VeLi
En
EVVeLi
YâR
SEV-ELi…

ZEVK 4547

ZeRRe-KüRRE DeVRederiM.. Ki DEVR-ÂNda BiR DELîyiM!
BiN BiR KeRRe SeYRederiM.. Ki SEYR-ÂNda ZıR DELîyiM!
ceNNet ceheNNem cÂN EViM.. CEVL-ÂNda ZıR ZıR DELîyiM!
ŞeRR ü HaYRRa ŞeHâDeTiM.. HAYR-ÂNda Haa-ZıR DELîyiM!..

06.07.11 17:22

Rasûlullah sallallahu aleyhi ve sellem: “Allah’ı öyle çok zikredin ki tâ -insanlar- size mecnun/deli desinler.”
(Ebu Said el-Hudrî ra’dan; Ahmed b. Hanbel 3/68; Hâkim 1/499; Mecmau’z-Zevaid 10/16).

Rasûlullah sallallahu aleyhi vessellem: "Bir kimseye deli denmedikçe onun îmanı tamam olmaz!"
(İmam Rabbanî, 65 Altmışbeşinci Mektûb)

Hasan-ı Basrî kaddesallahu sırrahu: “Biz öyle insanları gördük ki (gördüğü sahabe ve büyük tabiini kastediyor) eğer siz onları görseydiniz bunlar mecnundu diyecektiniz. Şayet onlar sizi görseydi: bunlar şeytandır diyeceklerdi." Buyurdu.
(İmam Gazalî, İhya, 3/217)

Resim
Resim
Kullanıcı avatarı
kulihvani
Site Admin
Site Admin

Resim

Nâra-Nûra
Ora-Bura
İkİ YüZü
Yazı-Tura..

ZEVK 4555

EZeL SEVdirilen KUL-dur!. Naz-Niyazı Nazlı YâR-e!
Zâikatu’l-AŞK-a DÜŞer!. Hacat Kalmaz Âh u ZâR-e!
İnkâR – İkrâR, PîR-leşince… İKİ UC-u BİR-leşince..
GERİ-ye BAKma İhvÂNi!.. Bir ŞEY DE-me SitemKâR-e!..

13.07.11 15:39
Ören-shllr-milas-muğla..

SîN-in SıRRı Kesret ÇOK” ta
“TEK” i ARAr AKIL “YOK” ta
ŞeHâDeT, ŞeHVeT ÇoCuĞu
NEdir? ŞıN-daki ÜÇ NOKTA???...

كُلُّ نَفْسٍ ذَآئِقَةُ الْمَوْتِ وَإِنَّمَا تُوَفَّوْنَ أُجُورَكُمْ يَوْمَ الْقِيَامَةِ فَمَن زُحْزِحَ عَنِ النَّارِ وَأُدْخِلَ الْجَنَّةَ فَقَدْ فَازَ وَما الْحَيَاةُ الدُّنْيَا إِلاَّ مَتَاعُ الْغُرُورِ

Kullu nefsin ZÂİKATu'l-mevt(mevti), ve innemâ tuveffevne ucûrekum yevme'l-kıyâmeh(kıyâmeti), fe men zuhziha ani'n-nâri ve udhıle'l-cennete fe kad fâz(fâze), ve mâ'l-hâyâtu'd-dunyâ illâ metâu'l-gurûr(gurûri) : Her nefis ölümü tadıcıdır. Kıyâmet günü elbette ecirleriniz eksiksizce ödenecektir. Kim ateşten uzaklaştırılır ve cennete sokulursa, artık o gerçekten kurtuluşa ermiştir. Dünyâ hayâtı, aldatıcı metâdan başka bir şey değildir.
(Âl-i İmrân 3/185)
Resim
Kullanıcı avatarı
kulihvani
Site Admin
Site Admin

Resim
De
DER!
DER-İn!
DER-İnce…

Sen Güftesin seN ŞaRKısın
Kara SEVdâmın FaRKısın
YüReĞiMin KOR ATEŞİ
ÇEKtiğim ÇiLem ÇaRKısın..

ZEVK 4588

İnAN İnAN İnAN ki YâR!. HİÇ Bir KiMse Yok İÇimde
SENde SeNden SaNa Hasret!. HePlik Hıçkırır HİÇimde
YANgınımın SEVdâsı SeN!. KüLsün DumAN, Ateş YanAN
SeN BeNdesin, BeNden YaKın!.. BeN SeNdeyim Bir bİÇimde!..

31.08.11 15:45
glbş.. 2.rmznbayrm..
Resim
Kullanıcı avatarı
kulihvani
Site Admin
Site Admin

Resim

ZEVK 4598

ÂŞIK, AŞK Ülkesinde.. Kaybetmektir Kazanmak
Ateşinde Kaynamak.. AŞK Kazanında Yanmak..
ALEV Alan KADERim.. Deli Rüzgâr VURdukça
Dumanın Savurdukça.. Külüm KALmıştır Sanmak..

07.09.11 15:28
ydeyll.. gkkşğ

Resim
Resim
Kullanıcı avatarı
MINA
Özel Üye
Özel Üye

Mesaj gönderen MINA »

kulihvani yazdı:Resim

ZEVK 4598

ÂŞIK, AŞK Ülkesinde.. Kaybetmektir Kazanmak
Ateşinde Kaynamak.. AŞK Kazanında Yanmak..
ALEV Alan KADERim.. Deli Rüzgâr VURdukça
Dumanın Savurdukça.. Külüm KALmıştır Sanmak..

07.09.11 15:28
ydeyll.. gkkşğ

Resim

ATEŞi seyr etmekle, İÇİNde OLmak BİR mi...
DEğil, değil mi,
BİLsem NERE-sin deyim KADERin,
Ne değişecek ki
''Ve Allah'a Sımsıkı Sarılın...''

Hacc / 78
Kullanıcı avatarı
kulihvani
Site Admin
Site Admin

cAn kardeşim;

KadaRın,
Akıl Tasındayız
KadeRin
Ortasındayız
..

MiNâ-da kAN Bedeli cÂNdır.
SEVen, Kul İken SultAN-dır...

SEVmek sANattıR
SıRR KâiNâT
-tıR
AŞK Kırk KaNattıR
KıTMiR KırK kaNat ATtır
..

ZEVK 4611

Ey SâBâ! Bu SEHER SeSSiz-ISSız ISlık IŞIĞInda
SEVgilimin Soluğu OL
!. Yüreğim YâR Kaşığında
SEV
-ilene SEV-eni EŞ ParâVâNânın cANı ATEŞ!
YAKan YANanda AL ALEV.. YâRin Ah!ı ÂŞıĞında

Resim
21.09.11 23:13
yrğmdk.. gkkşğ..

Resim
Resim
Kullanıcı avatarı
kulihvani
Site Admin
Site Admin

O.. Zât
OL.. Sıfat
OLA.. Esmâ
OLAN!...-....

Resim

ZEVK 4626

OL-ANda OLsun!. OLmasın! ZamAN SU Gibi AKıyor
Göz
-Gönül dEĞil ki GÖRen.. İnsanın AKLı BAKıyor
DiLim DiLim YAŞAndıkça
.. GEÇen GÜNleri AN-dıkça
GURBET Kaderin tezgAHı
.. Yüreği HASRET YAKıyor..

05.10.11 15:25
batıkent-shhyy-metro-nkr..

Resim
Resim
Kullanıcı avatarı
kulihvani
Site Admin
Site Admin

DİYOruM!..

Ben Bıktım Usandım Aşktan
ALTMIŞını AŞan YAŞ-tan
Gönlüm SEVdâsını Baştan

“ATsın! Diyom ATmıyor ki!..

*Resim

MecnûN OLdum Leylâlara
SALLdı Beni SEVdâ-lara
BENlik BUZum Deryâlara

“BATsın! Diyom BATmıyor ki!..

Resim*

Tel-Tel Zülfün Sarısına
Vuruldum Dost Birisine
SEVilenler Sürüsüne

“KATsın! Diyom KATmıyor ki!..

*Resim

AŞK ATEŞ-im Eş-Eşinden
Geçtim ÜÇünden-Beşinden
SEVgilime Resim Beleşinden

“SATsın! Diyom SATmıyor ki!..

Resim*

gÖZ Yaşım MerMerler OYsun
SıRR-ı SıFıRımı SOY-sun
Göğsüme Başını KOYsun

“YATsın! Diyom YATmıyor ki!..

*Resim

“Parmak-Yüzük” le İLE-ler
“Et-Tırnak” ile BİLE-ler
ÇEKen ÇEKtiren ÇİLe-ler

“BİTsin! Diyom BİTmiyor ki!..

Resim*

Kul İhvÂNi Bunca Efkâr
Yürekte Nâr-Başında Kar
İÇ-imde Birr Sıkıntı Var

“GİTsin! Diyom GİTmiyor ki!..

22.09.11 21:03
gkkşğ.. gçnçğ..

Resim
Resim
Kullanıcı avatarı
habibi
Özel Üye
Özel Üye

Mesaj gönderen habibi »

kulihvani yazdı:
O.. Zât
OL.. Sıfat
OLA.. Esmâ
OLAN!...-....

Resim

ZEVK 4626

Göz
DiLim DiLim YAŞAndıkça
GURBET Kaderin tezgAHı

Resim

Resim

.......................akıl..........kalp........ kuş..................vAKİT!!!
[img]http://www.muhammedinur.com/resimler/cicekler/hbbi.jpg[/img]
Kullanıcı avatarı
kulihvani
Site Admin
Site Admin

Resim

ZEVK 4666

Tez Gel YâRim Tez Gel SeSim.. Tez Gelene SeS Nefesim..
ANka KUŞumuz Kanatsız.. Kahr OLuR Kanlı Kafesim
SUlar SU
-sar SEHER-lerde -ılır cAN ÇİLE Perde
Bendeki
"BEN Hükmün EYler.. Havvada HüVVe HeVesim..

12.11.11 12:12
gkçdrs..trstkks.. brsbrs…

Resim
Resim
Kullanıcı avatarı
kulihvani
Site Admin
Site Admin

Resim

ZEVK 4663

“Lâ İLâHe iLLâ ALLAH!” Resim Küllî "ŞEY in TeK "SeBeB" i..
BAŞ-ında SON-UÇ SeBeBi!.. Resim LüBBül- LÜBdeki LÜB LEB i
AKLa YÜKlenen tüMM Esmâ.. Resim KULluksa, Demir LeB-LeB-i
ALLAH Resim Kur'ÂN Resim RaSûLuLLAH Resim Ehl-i Beyt ü Resim HaKK DoSTları
"İBLİS" in İLMi çoK aMMa Resim OL! mazı.. Resim İLLâ EDEB-i!..

09.11.11 13:38
trstkk..brsbrs..

Resim
Resim
Kullanıcı avatarı
simurg
Özel Üye
Özel Üye

Mesaj gönderen simurg »

kulihvani yazdı:
O.. Zât
OL.. Sıfat
OLA.. Esmâ
OLAN!...-....

Resim

ZEVK 4626

Göz
DiLim DiLim YAŞAndıkça
GURBET Kaderin tezgAHı

Resim

ZEVK 4626

OL-ANda “OLsun!. OLmasın!” ZamAN SU Gibi AKıyor
Göz-Gönül dEĞil ki GÖRen.. İnsanın AKLı BAKıyor
DiLim DiLim YAŞAndıkça.. GEÇen GÜNleri AN-dıkça
GURBET Kaderin tezgAHı.. Yüreği HASRET YAKıyor..

Göz ve gönül değil demek ki gören.
oysa bu zamana kadar gözüm görür kalbim anlar diyordum,
bir gönül sahibi olduğuma da hükmedemediğimden gönlüm nedir? nerededir?
hala yerini düşünmekteydim.
İnsanın aklı bakıyor.
İnsanın aklı ne görüyor?
Gözümden geçenler mi aklımın gördükleri?
Aklımın inşaasında kullanılmış olan esma ve sıfatlarının tecelileri mi?

Ne isim, ne sıfat, ne de zatım tercihimin sonucu değildi en başta.
Ama nihayetinde son-uc da mesuliyet nefsimde.
Çözülemeyecek gibi gelen bir durum gibi gelmesine rağmen,
eminim dünyanın en kolay meselesi olarak çok kısa bir izah ile anlaşılabilecektir zamanı geldiğinde.
Şimdi anlayabildiğim ise;
Dilim dilim yaşarken zamanı, ve unutup hatırladıklarımız çerçevesinde geçen zamanı da bu AN-ımıza taşıdıkça,
AN'da yaşamayı öğreniyoruz.
Zaman bizi içerisinde sürükleyen bir nehir olmaktan çıkıyor,
yanında aynı hızda ve yetişmeye çalışarak koştuğumuz bir yarış arkadaşı gibi görünmeye başlıyor.
hiç Bir gün yetişemeyecek olduğumuzu,
aslında bizden yetişmemizin de beklenmediğini öğrenmeye başladım sanırım,
asıl olması gerekenin,

"zaman kendi programında bir memur sadece
ve biz bu algılama ile ancak kişi,olay ve fiilleri,ayırt edebilme, sıralama şeklinde algılayabilecek durumda olduğumuzdan,
hayat içerisinde "El_ Hayy'yı" ancak bu şekilde anlayabileceğimiz için var edilmiş"

Zamandan ve mekandan söz edemesek GURBET diye bir kelime ile hiç tanışmamış olacaktık.
Hasret hiç OL-mayacaktı.
Ve biz bu örgüde kendimizi yerleştirme çabasına bile girmeyecektik.

Yine dönüp geldiğim yer aynı,
Teslimiyyet.

Çünkü OL-AN , OL-MAYAN her ne varsa bunları düşünmektense,
her ne olduysa ve, ne hal ve şekildeyse razı olmak tek olması gereken,
ve zaten olabilecek olan yegane selamet sebebi.

Her satırında düşünmek ile yol almak imkanı bulduğumuz ve
istikametimizi tayin eden, şiir ve zevkleriniz için çok teşekkür ederim hocam.
Kullanıcı avatarı
kulihvani
Site Admin
Site Admin

Resim

ZEVK 4670

UY-kularıM UY-UTunca.. Kendi Kendimden KAÇ-arıM!
ANKA KANAT-ın TUT-unca.. GÖK-lere KANAT AÇ-arıM!
ZeHiR-ZeMZeMi YUTunca.. YER YÜZÜ-ne AŞK SAÇ-arıM!
SEVgi - KORKu - UMUDunca.. KEREM KAPISIn AÇ-arıM!..

18.11.11. 12:38
brsbrs.. gkçdrs…

Resim
Resim
Kullanıcı avatarı
kulihvani
Site Admin
Site Admin

KaplumBÂĞa
Çıkmış DÂĞa İnmiş BÂĞa
KiMe Ne DEmiş Kurr
-BAĞa!..

Resim

ZEVK 4675

TosBAĞa Sırtında Taşır.. Bırakamaz KaBuK YÜK-ün!
Salyangoz-sa GİRer-ÇıKar.. İZ EYler ÖZ-ün SÜMÜK-ün
ÂgÂh OL Sefîl İhvÂNi
!.. İBRET HİKMET sAHnesinde..
YILAN Her Yıl GÖMlek ATar!.. Kemâlâtta KûN feyeKüN!

20.111.11 17:17
brsbrs..trstkks…

Resim
Resim
Kullanıcı avatarı
kulihvani
Site Admin
Site Admin

Resim

ZEVK 4681

Muhaliflik HALİFElik.. HizbuşşeytÂN-la Hizbullah
KUDRETULLAH İki Eliyle ÂDEM HAMUR-un YOĞurÂN
RaHîMM
-e RahM-ÂN HEVVesi. Nefhası HÜVVe ŞeÂNullah
BeLâ BALçığı-n ÇİLEsi.. ÇAMUR-dan HaVVa DOĞurÂN!..

29.11.11 02:34
brsbrs.. ylnzlktkks..

Resim
Resim
Kullanıcı avatarı
kulihvani
Site Admin
Site Admin

Resim

ZEVK 4685

HABARın VAR mı Dört Duvar?. GöK YÜZünde Uçan HUMÂ?
Diş AĞrısı Gibi SEVdÂ!. Resim YUVA-sın YAPtı UYKUmA..
UYKU-larım UYUtuncaResim HaSReT HAPımı YUTunca
FeZâ
-ya DÖNer YüreğiM!.. Her şEY Resim CEMÂL.. Her ÂN Resim CUMA!..

30.11.11 04:41
brsbrs.. ylnzlktkks..

HÜMÂ: f. Devlet kuşu. Saadet. Mutluluk.

Resim
Resim
Kullanıcı avatarı
kulihvani
Site Admin
Site Admin

Resim

ZEVK 4705

BeN BeLâ!” sı CAN, cİSİMde.. ŞeeNde ŞeY HâneSîNde
Nufiha fîs- SûR” “SeBBaha”.. NEYzenin NeY HâneSîNde
ŞeHVet
-ŞeHaDet HeVeSi.. Resim HaVVası.. Resim İllâ HÜVE si
Her AN LeYLâ
.. Her ŞEY LeYLâ!.. MeCNûN-un MeY HâneSîNde

23.12.11 11:41
brsbrs ulucami..cma…

وَنُفِخَ فِي الصُّورِ ذَلِكَ يَوْمُ الْوَعِيدِ
Resim---Ve nufiha fîs sûr(sûri), zâlike yevmul vaîdi : Sur'a da üfürülmüştür. İşte bu, tehdidin (gerçekleştiği) gündür.” (kaf 50/20)

SeBBaha:

يُسَبِّحُ لِلَّهِ مَا فِي السَّمَاوَاتِ وَمَا فِي الْأَرْضِ الْمَلِكِ الْقُدُّوسِ الْعَزِيزِ الْحَكِيمِ
Resim---“YUSEBBİHU lillâhi mâ fîs semâvâti ve mâ fîl ardıl melikil kuddûsil azîzil hakîm(hakîmi) : Göklerde ne var, yerde ne varsa (HEPSİ) O mülk-ü melekûtun eşsiz hükümrânı, noksaanı mucib herşeyden pâk ve münezzeh, gaalib-i mutlak, yegâne hukûm ve hikmet saahibi ALLÂHI TESBÎH (VE TENZÎH) ETMEKDEDİR.” (Cuma 62/1)

Yusebbihu : tesbih eder.
Sebbaha: yüzmek..
Yerdeki göklerdeki ZeRReler yani ATOMlar;
NeşRlerinden HaŞRlerine kadar döndüler, dönmekteler ve dönecekler.
Bu SeBBaHa yüzüşRAKSı hep sürecek her AN yeniden Yaratılara ŞEENULLAHta..
Ve ne zamAN AKILlarımız DEVR-ÂNı Anlarsa ve DEVRe İştirak ederse Yusebbuhu Zikr-i Dâmindeyiz inşae ALLAH..

Resim
Resim
Kullanıcı avatarı
kulihvani
Site Admin
Site Admin

DEsem ÖLDÜRürler
DEMEsem ÖLdüm!..

Resim

ZEVK 4714

Döşümde Bir Deli Ağrı.. İnce İnce Sızı Gibi
Karanlığın gÖZ BeBeği.. AŞK, Şafak Yıldızı gibi..
Gece de mi, Gündüz de mi Yaşıyorum? Şaşıyorum!
Dört ÂLEMi yAĞmaladım!.. beN, zamAN HIRsızı gibi…

26.12.11 15:59
brsbrs..brssnyzld…
,

Resim
Resim
Kullanıcı avatarı
kulihvani
Site Admin
Site Admin

Devr-İŞ-lik DeLi DUY-gudur!
HaYY-dan GELen HUuya Gider!
HaVVa-HeVVe-HüVVe ResimHUu!”-dur…
AYN-en ASL-ı!.. Resim gAYR-ın NidER?..

Resim

ZEVK 4736

BAK-ar mıSîN şu “İns-ÂN” a!.. ASLı İNS-tir ResimÂN” lığı Ne?
ÂDeM-in HeVVesi Resim “HaVVa”!.. Resim RaHîM-le RaHmÂN-lığı Ne?
“NeFSîni BiL!.. NeBiyyîn BuL!” Resim ReSûL-ALLAHta, SultÂN Resim KUL!.
HiZBuLLaH Şu ÂN Resim ŞeÂN-da!.. Resim Ya “hiZBu’ş- ŞEY-t-ÂN”-lığı Ne?..

14.01.12 12:12
brsbrs..trstkks…

وَلَقَدْ ذَرَأْنَا لِجَهَنَّمَ كَثِيرًا مِّنَ الْجِنِّ وَالإِنسِ لَهُمْ قُلُوبٌ لاَّ يَفْقَهُونَ بِهَا وَلَهُمْ أَعْيُنٌ لاَّ يُبْصِرُونَ بِهَا وَلَهُمْ آذَانٌ لاَّ يَسْمَعُونَ بِهَا أُوْلَئِكَ كَالأَنْعَامِ بَلْ هُمْ أَضَلُّ أُوْلَئِكَ هُمُ الْغَافِلُونَ
Resim---Ve lekad zere’nâ li cehenneme kesîren minel cinni vel insi lehum kulûbun lâ yefkahûne bihâ ve lehum a’yunun lâ yubsırûne bihâ ve lehum âzânun lâ yesmeûne bihâ, ulâike kel en’âmi bel hum edallu, ulâike humul gâfilûn(gâfilûne): Andolsun, biz cinler ve insanlardan birçoğunu cehennem için yaratmışızdır. Onların kalpleri vardır, onlarla kavramazlar; gözleri vardır, onlarla görmezler; kulakları vardır, onlarla işitmezler. İşte onlar hayvanlar gibidir; hatta daha da şaşkındırlar. İşte asıl gafiller onlardır.”
(A’raf 7/179)
Resim

“►Kul ihvâni ZEVKleri◄” sayfasına dön