RamazAN Bayramımız Kutlu Olsun

Mübarek Günlerimizde birbirimizi hatırlayalım.
Kullanıcı avatarı
kulihvani
Site Admin
Site Admin
Mesajlar: 11726
Kayıt: 02 Eki 2006, 02:00
İletişim:

Re: RamazAN Bayramımız Kutlu Olsun

Mesaj gönderen kulihvani »

Resim

BUrası BUrsa BAzarı
BeZM
-i ELeSTin BeLÂsı!..
NaZ-NiyaZın NûN Nazarı
>SıRR-ı SıFıR es SeLÂsı!..

ZEVK 5493

yiNe RıZa RaMaZanı -> yine bir BayraM SaBaHı!
SeLL u SaLL SıRR-ı SıFıRı -> şeÂNda RaSuLuLLaHı!
RaHMETenlil- ÂLeMînde>BİL>BUL>OLup da YAŞAmak!
MERKEZde RaBBul- ÂLeMîn.. -> MUHİTte AHAD ALLAHı!..

sallallahu aleyhi ve sellem.. celle celâluhu..


08.08.13. 02:58
brsbrsbzr..tktktrstkks..nrml…


AYRıyım ANAm Özlerim
HaSaN Dağımı SÖZlerim
GuRBeTte Bayram sabAHı
SÖZ Dinlemiyor GÖZlerim!..


Ramazan Bayramımızın tüm İslâm Âlemine,
MuhaMMedî Şuûr ve Nûr getirmesini,
MuhaMMedî Sürûr ve O-NûRu YAŞATmasını
Tevhid BİRliğine, DİRliğine ve DİRİliğine Kavuşturmasını,

Tüm kardeşlerimizle BİZ BİR-İZ İÇinde MuhaMMedinur DERgÂHımızda,
El VeDÛD ALLAH celle celâluhumuzun BİZleri Rasûlullah sallallâhu aleyhi ve sellem'in;
GEÇmişimize Tevbe,
GELeceğimize Duâ,
Şu ÂNımıza-şe’ÂNımıza Rızâ ve,
Son NEFeste Şehâdet BİRliği ve BİZliğinde buluşturmasını,

Rahmeten li'l-Âlemin OL-AN Rasûlullah sallallâhu aleyhi ve sellem Efendimizi vesîle ederek;
Rasûlullah sallallâhu aleyhi ve sellem Efendimizin Merhâmetinde, MuHaBBetinde, Hasbî Hizmetinde ve Hakîkatında HAKKı ve HaYRı YAŞAmamızı -> RABBi'l-Âlemîn olan El-HÂLIK'ımız ALLAH celle celâluhu’dan GÜL-CANımızın bir GÜLcesiyle Du ve Niyaz ederim..


Resim

TÜRKÇESİ: Allâhumme salli ve sellim ve bârik alâ Seyyidinâ ve Mevlânâ Muhammedin ve alâ âlihi ve sahbihi ve ehli beytihi Resim Adede mâ fi ilmillâhi Resim Salâten dâimeten bi devâmi mülkillah.

MÂNÂSI: ALLAH'ım! Efendimiz ve Sahibimiz Muhammed (sallallahu aleyhi ve sellem)'e ailesine, ashabına ve ehli beytine; selâm, salât, teslimiyet ve bereket ulaşım arzumuzu ulaştır. ALLAH'ın ilminde olanların adedince ve ALLAH'ın mülkünün devâmınca bir salâtla...”


MuhaMMedî MuhaBBetlerimle..

Resim
Resim
Kullanıcı avatarı
Ahmed
Admin
Admin
Mesajlar: 928
Kayıt: 27 Şub 2010, 02:00
Konum: BURSA
İletişim:

Re: RamazAN Bayramımız Kutlu Olsun

Mesaj gönderen Ahmed »

Tüm Muhammedinur ailemizin ve Ümmeti Muhammedin Mübarek Ramazan Bayramını kutlar, Hayırlara vesile olmasını Rabbi'l-Aleminden dilerim.

Rabbim her zorluğumuza kolaylıklar ihsan etsin, darda kalanlara bolluk ve ferahlık nasip etsin. Hastalara şifa, ömürlerimize bereket versin, inşaAllah!


"Bir adam, bayram günü Hz. Ali (k.v) yanına gitti. Gördü ki; Hz. Ali (k.v) kuru ekmek yiyor. Hz. Ali'ye (k.v) şöyle dedi :
- Bugün bayram olduğu halde sen kuru ekmek yiyorsun!
Hz. Ali (k.v) ona şöyle dedi:
- Bayram o kimse içindir ki; Orucu makbul olmuş, çalışması yerinde görülmüş, günahları da bağışlanmıştır. Bugün bize bayramdır, yarın bize bayramdır. Allah'a (cc) asi olmadığımız her gün bize bayramdır.

Mana üstte anlatıldığı gibi olunca; akıllı olan herkes, dışa bakmayı bırakmalı ve görünüşe takılı kalmamalıdır. " (Abdülkadir Geylani - Gunyet'üt Talibin)

''Allahümme salli ve sellim ve bârik alâ seyyidinâ Muhammedîn abdike (Muhammedîyyeti) ve nebîyyike (Mahmudîyyeti) ve Resûlike (Ahmedîyyeti) ve Nebîyyûl-ümmîyyi (Habibîyyeti) ve alâ âlihi ves-sahbihi ve Ehl-i Beytihi...''
***"En Kötü KÖRlük, gÖZünü GÖRmeyiştir!.." Kul İhvani
Kullanıcı avatarı
nafile
Aktif Üye
Aktif Üye
Mesajlar: 169
Kayıt: 02 Kas 2008, 02:00
Konum: Bursa
İletişim:

Re: RamazAN Bayramımız Kutlu Olsun

Mesaj gönderen nafile »

Gariban Ağabeyin işaret ettiği gibii, FITRAT ayından geçtik. Çok şükür.
İnşallah kabul edilmiştir.
İnşallah müslüman aleminin başına çöreklenen zalimleri zaptetsin RABBimiz ve hepimize bu imtihanlardan alnımızın akıyla çıkabilmeyi nasib etsin.
MEVLA bir ömrü maddi manevi, eliyle diliyle beliyle ramazan şuuruyla yaşamayı nasib etsin.
MEVLÂ sevinen ve sevindirenlerden eylesin, ahireti bayram olanlardan eylesin İNŞAALLAAH...

Büyüklerimin ellerinden hürmetle öperim :)
Selam ve dua ile...
HAYYatta hiçbir şey nafile değildir.
Her şey ama her şey NÂFİdir,
BİR HİKMET'e tâbidir...
Kullanıcı avatarı
gullale
Özel Üye
Özel Üye
Mesajlar: 1289
Kayıt: 16 Oca 2008, 02:00

Re: RamazAN Bayramımız Kutlu Olsun

Mesaj gönderen gullale »

acakir77 yazdı: "Bir adam, bayram günü Hz. Ali (k.v) yanına gitti. Gördü ki; Hz. Ali (k.v) kuru ekmek yiyor. Hz. Ali'ye (k.v) şöyle dedi :
- Bugün bayram olduğu halde sen kuru ekmek yiyorsun!
Hz. Ali (k.v) ona şöyle dedi:
- Bayram o kimse içindir ki; Orucu makbul olmuş, çalışması yerinde görülmüş, günahları da bağışlanmıştır. Bugün bize bayramdır, yarın bize bayramdır. Allah'a (cc) asi olmadığımız her gün bize bayramdır.
Rasûlullah sallallâhu aleyhi ve sellem efendimiz İSLÂMı Tebliğ-Tenzir-Tebşir-Teşhidi itibârı ile DÎN-i Mubîn'imiz ihânete uğramış. Hep mücâhede ile gelmiş... Bugün de devam ediyor. Suriye-Irak-Mısır-Doğu Türkistan-Myanmar-Marakan-Filistin-Somali-Afganistan.... Yürekler yanık, boyunlar bükük, Şiddet-Kan-Ölüm, gırtlaktan keyifle geçmiyor Taam... Ne Bayram ne Ramazan ne İbâdet... DÂRu'l-Harb! Gelişi böyle gidişat böyle... İslâm olana eni konu gülmek Haram. Da'va HAKKın Da'vet Rasûlullah SALLallâhu aleyhi ve SELLem efendimizin... UYana düşen, UYANIK OLmak, CEHD, az gülmek çok SABRetmek ve Rasûlullah SALLallâhu aleyhi ve SELLem efendimiz İZinden sapmadan, son nefese kadar hizmetkâr olmak in şâe ALLAH! ...Bayramımız BAYRAM OLa!
Resim
Kullanıcı avatarı
alpervahit
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Mesajlar: 412
Kayıt: 17 Şub 2007, 02:00
İletişim:

Re: RamazAN Bayramımız Kutlu Olsun

Mesaj gönderen alpervahit »

Ramazan Bayramımızın tüm İsLÂM Âlemine Sırat-ı Mustakîm üzere BİRlİk-DiRlik getirmesini DUÂ ederim..

SIRAT-i Mustakîm-i MuhaMMed aleyhi's-selâm:

Abdullah İbni Mes'ud radiyallahu anhu:Rasûlullah sallallahu aleyhi ve sellem bize düz bir çizgi çizdi ve: "Bu rüşd yoludur." dedi. Sonra bunun sağından ve solundan bir çok çizgiler daha çizdi: "Bunlar da bir takım yollardır ki her birinde bir şeytân vardır, ona (kendisine) çağırır!" buyurdu ve En'âm 6/151-153 Âyetlerini okudu." dedi.
(Buhârî , Rikak 4;Tirmizî, Kıyâmet 22; Ibn. Mâce, Mukaddime 1; Darimî , Mukaddime 23)


قُلْ تَعَالَوْاْ أَتْلُ مَا حَرَّمَ رَبُّكُمْ عَلَيْكُمْ أَلاَّ تُشْرِكُواْ بِهِ شَيْئًا وَبِالْوَالِدَيْنِ إِحْسَانًا وَلاَ تَقْتُلُواْ أَوْلاَدَكُم مِّنْ إمْلاَقٍ نَّحْنُ نَرْزُقُكُمْ وَإِيَّاهُمْ وَلاَ تَقْرَبُواْ الْفَوَاحِشَ مَا ظَهَرَ مِنْهَا وَمَا بَطَنَ وَلاَ تَقْتُلُواْ النَّفْسَ الَّتِي حَرَّمَ اللّهُ إِلاَّ بِالْحَقِّ ذَلِكُمْ وَصَّاكُمْ بِهِ لَعَلَّكُمْ تَعْقِلُونَ

Kul teâlev etlu mâ harreme rabbukum aleykum ellâ tuşrikû bihî şey’â(şey’en), ve bil vâlideyni ihsânâ(ihsânen), ve lâ taktulû evlâdekum min imlak(imlakin), nahnu nerzukukum ve iyyâhum, ve lâ takrebûl fevâhışe mâ zahere minhâ ve mâ batan(batane), ve lâ taktulûn nefselletî harremallâhu illâ bil hakk(hakkı), zâlikum vassâkum bihî leallekum ta’kılûn(ta’kılûne): DE Kİ: "Gelin size Rabbinizin neleri haram kıldığını okuyayım: O'na hiç bir şeyi ortak koşmayın, anne babaya iyilik edin, yoksulluk endişesiyle çocuklarınızı öldürmeyin. -Sizin de, onların da rızıklarını biz vermekteyiz- Çirkin kötülüklerin açığına ve gizli olanına yaklaşmayın. Hakka dayalı olma dışında, Allah'ın (öldürülmesini) haram kıldığı kimseyi öldürmeyin. İşte bunlarla size tavsiye (emr) etti; umulur ki akıl erdirirsiniz." (En’âm 6/151)

وَلاَ تَقْرَبُواْ مَالَ الْيَتِيمِ إِلاَّ بِالَّتِي هِيَ أَحْسَنُ حَتَّى يَبْلُغَ أَشُدَّهُ وَأَوْفُواْ الْكَيْلَ وَالْمِيزَانَ بِالْقِسْطِ لاَ نُكَلِّفُ نَفْسًا إِلاَّ وُسْعَهَا وَإِذَا قُلْتُمْ فَاعْدِلُواْ وَلَوْ كَانَ ذَا قُرْبَى وَبِعَهْدِ اللّهِ أَوْفُواْ ذَلِكُمْ وَصَّاكُم بِهِ لَعَلَّكُمْ تَذَكَّرُونَ


Ve lâ takrebû mâlel yetîmi illâ billetî hiye ahsenu hattâ yebluga eşuddeh(eşuddehu), ve evfûl keyle vel mîzâne bil kıst(kıstı), lâ nukellifu nefsen illâ vus’ahâ ve izâ kultum fa’dilû ve lev kâne zâ kurbâ, ve bi ahdillâhi evfû, zâlikum vassâkum bihî leallekum tezekkerûn(tezekkerûne): Yetimin malına, bulüğ çağına varıncaya kadar, malını en güzel bir şekilde koruyup çoğaltmak hizmetinden başka bir surette yaklaşmayın. Ölçeği ve tartıyı tam ve denk getirin. Biz, herkese gücünün yettiğini teklif ederiz. Söz sahibi olduğunuz zaman, dâvacı veya dâvalı hısım ve akrabanız bile olsa, hep adaleti gözetin. Allah’a karşı verdiğiniz sözlerinizi, yemin ve adaklarınızı yerine getirin. İşte Allah, iyi düşünesiniz diye size bunları emretti. (En’âm 6/152)

وَأَنَّ هَذَا صِرَاطِي مُسْتَقِيمًا فَاتَّبِعُوهُ وَلاَ تَتَّبِعُواْ السُّبُلَ فَتَفَرَّقَ بِكُمْ عَن سَبِيلِهِ ذَلِكُمْ وَصَّاكُم بِهِ لَعَلَّكُمْ تَتَّقُونَ


Ve enne hâzâ sırâtî mustekîmen fettebiûh(fettebiûhu), ve lâ tettebiûs subule fe teferreka bikum an sebîlih(sebîlihi), zâlikum vassâkum bihî leallekum tettekûn(tettekûne): Bu benim dosdoğru olan yolumdur. Şu halde ona uyun. Sizi O'nun yolundan ayıracak (başka) yollara uymayın. Bununla size tavsiye etti, umulur ki korkup sakınırsınız.(En’âm 6/153)
Resim
Kullanıcı avatarı
Tahiri
Özel Üye
Özel Üye
Mesajlar: 630
Kayıt: 09 May 2007, 02:00
Konum: ANTALYA
İletişim:

Re: RamazAN Bayramımız Kutlu Olsun

Mesaj gönderen Tahiri »

Ramazan Bayramımızın tüm İslam Âlemine Sağlık ve Selâmet getirmesini RABBımızdan niyaz ederim.

Rasûlullah sallallahu aleyhi ve sellem:ALLAH’tan af ve sağlık dileyin, çünkü bir kimseye imandan sonra, sağlıktan daha hayırlı bir şey verilmemiştirbuyurdu.
(Tirmizî, Deavât, 106, V, 557; Ahmed, I, 3, 78.)

Rasûlullah sallallahu aleyhi ve sellem:ALLAH’tan istenen şeyler arasında Allah’a en sevgili olan şey sağlıktırbuyurdu.
(Tirmizî, Deavât, 85. V, 535; 102. V, 552; 128; benzerleri için bk. Müslim, Cihâd, 20, II, 1362; İbn Mâce, Duâ, 5. II, 1265.)

Rasûlullah sallallahu aleyhi ve sellem:Dünya ve âhirette afiyet, sağlık isteyin.buyurdu.
(Tirmizî, Deavât, 85. V, 534.129, V, 577.)
Resim
Kullanıcı avatarı
kulihvani
Site Admin
Site Admin
Mesajlar: 11726
Kayıt: 02 Eki 2006, 02:00
İletişim:

Re: RamazAN Bayramımız Kutlu Olsun

Mesaj gönderen kulihvani »

Resim

RamazÂN BİR ÂN.
O ÂN, Şu ÂN-ŞeÂN..
ÂN - ÂN ZaM-ÂNN
BaYRaM YAŞA
-n-ÂN

RamazAN Bayramımızın tüm İslam Âlemine Muhammedi Şuûr ve Nûr ile BİRlik ve DİRlik getirmesini Yüce Rabbımız Allah Teâlâ'mızdan Naz-Niyaz ederim.

Kalan ÖMRümüz ve GönLümüz;
Hayırlı-Sıhhatli, AYık ve UYanık GEÇsin İnşâe ALLAH!..…


Muhammedî Merhamette
Muhammedî Muhabette
Muhammedî Hizmette
Muhammedî Hakikatte BİZ-BİR-İZ OL-alım İnşâallah!..…

Muhammedî Tevbe BİZ-BİR-liğimizi
Muhammedî Dua BİZ-BİR-liğimizi
Muhammedî Rıza BİZ-BİR-liğimizi
Muhammedî Şehâdet BİZ-BİR-liğimizi asla unutmayalım İnşâallah!..…

Bir yıldıza bakan bakışların buluştuğu gibi GönüLLerimiz, Resûlullah sallallahu aleyhi ve sellem-imİZin yüce Gönlünde BULuşsun İLE-likte ve BİLE-likte BİZ-BİR-İZ Kevserinde İnşâallah!..

Resim

UÇÂN BULut.. ->ESEN YELLe
biR DAMLa gÖZ YAŞım SELLe

>yiNE GuRBet.. >yiNE HaSRet
BİZ BİR-İZ ->GÖNLÜ GÜZELLe!.

ZEVK 6182

ÜMMî NeBî ->NEFes >SESi.. RaBBın SÖZü ->TÜMü-TAMı
KâLû BeLÂ -> AŞK AYNası.. >cÂNda cÂNÂN >cihÂN CAMı
->MîM-i MeDİNE-MeKKesi.. -> TEKe TEK TEVHİD TEKKesi
->YuSeBBihu TeSBiHinde.. >SaVM-ı RaMaZÂN BaYRaMı!.

27.07.14 -23:33
brsbrs..tktktrstkkmde..


celle celâluhu..
sallallahu aleyhi ve sellem...

bEN >SENde.. SEN >bENde giBi
>“İ K İ”m-İZ -> biR TENde giBi
->A Ş K KEmiRDi >ÖMRüm-üZü
->K E S E R giBi ->r E N d e giBi
->TESTEREsi -> “Ş E' N” d e giBi!.bu DERuNî ÎD-i İLÂHî'nin RÛHumuzda DUYuş ve UYuşunun tüm İslâm Âlemine,
MuhaMMedî Şuûr ve Nûr getirmesini,
MuhaMMedî Sürûr ve O-NûRu YAŞATmasını
Tevhid BİRliğine, DİRliğine ve DİRİliğine Kavuşturmasını,

Tüm kardeşlerimizle BİZ BİR-İZ İÇinde MuhaMMedinur DERgÂHımızda,
El VeDÛD ALLAH celle celâluhumuzun BİZleri Rasûlullah sallallâhu aleyhi ve sellem'in;
GEÇmişimize Tevbe,
GELeceğimize Duâ,
Şu ÂNımıza-şe’ÂNımıza Rızâ ve,
Son NEFeste Şehâdet BİRliği ve BİZliğinde BULuşturmasını,

Rahmetenli'l-Âlemin OL-AN Rasûlullah sallallâhu aleyhi ve sellem Efendimizi vesîle ederek;
Rasûlullah sallallâhu aleyhi ve sellem Efendimizin Merhâmetinde, MuHaBBetinde, Hasbî Hizmetinde ve Hakîkatında HAKKı ve HaYRı YAŞAmamızı ->RABBi'l-Âlemîn olan El-HÂLIK'ımız ALLAH celle celâluhu’dan GÜL-CANımızın bir GÜLcesiyle Du ve Niyaz ederim..


Resim

TÜRKÇESİ: Allâhumme salli ve sellim ve bârik alâ Seyyidinâ ve Mevlânâ Muhammedin ve alâ âlihi ve sahbihi ve ehli beytihi Resim Adede mâ fi ilmillâhi Resim Salâten dâimeten bi devâmi mülkillah.

MÂNÂSI: ALLAH'ım! Efendimiz ve Sahibimiz Muhammed (sallallahu aleyhi ve sellem)'e ailesine, ashabına ve ehli beytine; selâm, salât, teslimiyet ve bereket ulaşım arzumuzu ulaştır. ALLAH'ın ilminde olanların adedince ve ALLAH'ın mülkünün devâmınca bir salâtla...”


MuhaMMedî MuhaBBetlerimle..

Resim Kul İHVANî
Resim
Kullanıcı avatarı
Gariban
Moderatör
Moderatör
Mesajlar: 2693
Kayıt: 25 Tem 2007, 02:00
Konum: Kamiloba
İletişim:

Re: RamazAN Bayramımız Kutlu Olsun

Mesaj gönderen Gariban »

ZeVK-i garibÂN

Patlayan fişekler değil, bombalar patlıyor her yerde
Dağılmış islâm ÜMMeti, arıyor hablillahı
[*] nerde
Kardeş kardeşi vuruyor, câhiller devlet kuruyor
Hoş geldin ah iydu'l-fitr, ramazan sonuna perde..

garibAN
28.07.2014.. kâmiL-O-BÂ.. [/color]


[*][/color] Habillah:

وَاعْتَصِمُوا بِحَبْلِ اللّٰهِ جَمٖيعًا وَلَا تَفَرَّقُوا وَاذْكُرُوا نِعْمَتَ اللّٰهِ عَلَيْكُمْ اِذْ كُنْتُمْ اَعْدَاءً فَاَلَّفَ بَيْنَ قُلُوبِكُمْ فَاَصْبَحْتُمْ بِنِعْمَتِهٖ اِخْوَانًا وَكُنْتُمْ عَلٰى شَفَا حُفْرَةٍ مِنَ النَّارِ فَاَنْقَذَكُمْ مِنْهَا كَذٰلِكَ يُبَيِّنُ اللّٰهُ لَكُمْ اٰيَاتِهٖ لَعَلَّكُمْ تَهْتَدُونَ

Va'tesımu bi HABLİLLAHİ cemiav ve la teferraku, vezkuru ni'metellahi aleykum iz kuntum a'daen fe ellefe beyne kulubikum fe asbahtum bi ni'metihi ihvana, ve kuntum ala şefahufratim minen nari fe enkazekum minha, kezalike yubeyyinullahu le kum ayatihi leallekum tehtedûn:

Topunuz bir ALLAH İPİNE sım sıkı tutunun, biribirinizden ayrılmayın ve Allahın üzerinizdeki ni'metini düşünün, sizler birbirinize düşmanlar iken o sizin kalblerinizin arasında ülfet husule getirib yanaştırdı da ni'meti sayesinde uyanıb kardeş oldunuz, hem sizler ateşten bir çukurun tam kenarında bulunuyordunuz da o tuttu sizi ondan kurtardı, şimdi böyle size âyetlerini beyan ediyor ki Allaha doğru gidebilesiniz. [Âl-i İmrân Sûresi (3/103)]
[/size][/b]
Resim
Kullanıcı avatarı
aNKa
Özel Üye
Özel Üye
Mesajlar: 2706
Kayıt: 02 Eyl 2007, 02:00

Re: RamazAN Bayramımız Kutlu Olsun

Mesaj gönderen aNKa »

Ramazan Bayramımız; Alemlere Rahmet olarak gönderilen Rasulullah SAV Efendimizin şerefli ümmeti olduğumuzun idrakine ve bu şuurla tüm Türk İslam aleminin kardeşlik ve sevgiyle denetlenmesine vesile olur inşaallah.. Bayramımız mübarek olsun Dostlar..
Resim
Kullanıcı avatarı
Gul
Moderatör
Moderatör
Mesajlar: 4840
Kayıt: 11 Haz 2009, 02:00
İletişim:

Re: RamazAN Bayramımız Kutlu Olsun

Mesaj gönderen Gul »

Resim

ZEVK 668

Nedir ay-gün-güneş, Sultan!.. ne doğan var ne de batan
Bu Devranda dönen düzen, kaçsan kovan-kovsan kaçan
Her AN-her YERde-her HÂLde ki, BAYRAM içinde BAYRAMdır
Bir bahane oruç - namaz, YÂR ile bileyse İNSAN...

Kul İhvâni


24.04.1990 21:50
Resim
Kullanıcı avatarı
Ahmed
Admin
Admin
Mesajlar: 928
Kayıt: 27 Şub 2010, 02:00
Konum: BURSA
İletişim:

Re: RamazAN Bayramımız Kutlu Olsun

Mesaj gönderen Ahmed »

Tüm Muhammedinur ailemizin ve Ümmeti Muhammedin Mübarek Ramazan Bayramını kutlar, Hayırlara vesile olmasını Rabbi'l-Aleminden dilerim.

Rabbim her zorluğumuza kolaylıklar ihsan etsin, darda kalanlara bolluk ve ferahlık nasip etsin. Hastalara şifa, ömürlerimize bereket versin, inşaAllah!


"Bir adam, bayram günü Hz. Ali (k.v) yanına gitti. Gördü ki; Hz. Ali (k.v) kuru ekmek yiyor. Hz. Ali'ye (k.v) şöyle dedi :
- Bugün bayram olduğu halde sen kuru ekmek yiyorsun!
Hz. Ali (k.v) ona şöyle dedi:
- Bayram o kimse içindir ki; Orucu makbul olmuş, çalışması yerinde görülmüş, günahları da bağışlanmıştır. Bugün bize bayramdır, yarın bize bayramdır. Allah'a (cc) asi olmadığımız her gün bize bayramdır.

Mana üstte anlatıldığı gibi olunca; akıllı olan herkes, dışa bakmayı bırakmalı ve görünüşe takılı kalmamalıdır. " (Abdülkadir Geylani - Gunyet'üt Talibin)

''Allahümme salli ve sellim ve bârik alâ seyyidinâ Muhammedîn abdike (Muhammedîyyeti) ve nebîyyike (Mahmudîyyeti) ve Resûlike (Ahmedîyyeti) ve Nebîyyûl-ümmîyyi (Habibîyyeti) ve alâ âlihi ves-sahbihi ve Ehl-i Beytihi...''
***"En Kötü KÖRlük, gÖZünü GÖRmeyiştir!.." Kul İhvani
Kullanıcı avatarı
Hakan
Moderatör
Moderatör
Mesajlar: 4237
Kayıt: 08 Eki 2006, 02:00
İletişim:

Re: RamazAN Bayramımız Kutlu Olsun

Mesaj gönderen Hakan »

Gul yazdı:Resim

ZEVK 668

Nedir ay-gün-güneş, Sultan!.. ne doğan var ne de batan
Bu Devranda dönen düzen, kaçsan kovan-kovsan kaçan
Her AN-her YERde-her HÂLde ki, BAYRAM içinde BAYRAMdır
Bir bahane oruç - namaz, YÂR ile bileyse İNSAN...

Kul İhvâni


24.04.1990 21:50
Resim
Kullanıcı avatarı
kulihvani
Site Admin
Site Admin
Mesajlar: 11726
Kayıt: 02 Eki 2006, 02:00
İletişim:

Re: RamazAN Bayramımız Kutlu Olsun

Mesaj gönderen kulihvani »

Resim

RamazÂN BİR ÂN.
O ÂN, Şu ÂN-ŞeÂN..
ÂN - ÂN ZaM-ÂNN
BaYRaM YAŞA
-n-ÂN

RAZİYyeten >MERziYyeten
->RıZa-yı RAVZ-ı RAmazAN
->EZELberi <-> EBEDiYyen
KEVSERdir>HAVZ-ı RAmazAN!.

ZEVK 6929

KULLuğun >KaDER kAVşağı.. ->KORKunun >UMUT URUC’u
cÂN’a>cÂN’dan da AKRABa.. BİZ BİR-İZ.. >RABB’ıma RÜCÛ’
GuRBette HASsret TEKe TEK.. ->“OL-ÂN”a bAK KuL İhvÂNim
->“İYd-i SAVM”ın SEHERİ-nde -> “OLsun!. OLMasın!. ORUCu”..

16.07.15 03:42
brsbrs..tktkttrstkkmdsszzshrlrdesavmu’l-leyLÂ..


RamazAN Bayramımızın tüm İslam Âlemine Muhammedi Şuûr ve Nûr ile BİRlik ve DİRlik getirmesini Yüce Rabbımız Allah Teâlâ'mızdan naz-niyaz ederim.

Kalan ÖMRümüz ve Gönlümüz;
Hayrlı-Sıhhatli ayık ve uyanık geçsin İnşâallah!..…


MuhaMMedî Merhamette
MuhaMMedî Muhabette
MuhaMMedî Hizmette
MuhaMMedî Hakikatte BİZ-BİR-İZ OL-alım İnşâallah!..…

MuhaMMedî Tevbe BİZ-BİR-liğimizi
MuhaMMedî Dua BİZ-BİR-liğimizi
MuhaMMedî Rıza BİZ-BİR-liğimizi
MuhaMMedî Şehâdet BİZ-BİR-liğimizi asla unutmayalım İnşâallah!..…

Bir yıldıza bakan bakışların buluştuğu gibi Gönüllerimiz, Resûlullah sallallahu aleyhi ve selem imizin yüce Gönlünde buluşsun İLE-likte ve BİLE-likte BİZ-BİR-İZ Kevserinde İnşâallah!..
…

URUÇ BaYRaMımız Mubârek OL-sun!
RÜCU muza NûR-u MîM DOL-sun!
SALL –> SALAVAT –> SALAT -> SILA
->MuhaMMedî MiRAC-ımız OL-sun!..

Resim

Bismillâhirrahmânirrahîm..
Allahümme salli ve sellim ve bârik alâ seyyidinâ Muhammedin,
Abdike (Muhammedîyyeti) ve,
Nebîyyike (Mahmudîyyeti) ve,
Rasülûke (Ahmedîyyeti) ve,
Nebîyyi’l-ÜMMîyyi (Habibîyyeti) ve alâ âlihi, ehl-i beytihi vessahbihi ve üMMetihi...Yâ LÂTİF celle celâluhu Tecellîsini Celâlinden Yapan SULTÂNımız! BİZ-e Cemâlin ile LUTF eyle!
Yâ KERÎM celle celâluhu Tecellîsini Celâlinden Yapan SULTÂNımız! BİZ-e Cemâlin ile İKRAM-KEREM eyle!
Yâ RAHÎM celle celâluhu Tecellîsini Celâlinden Yapan SULTÂNımız! BİZ-e Cemâlin ile RAHMET eyle!
Yâ VEDÛD celle celâluhu Tecellîsini Celâlinden Yapan SULTÂNımız! BİZ-e Cemâlin ile AŞK ihsân eyle!
Yâ FETTÂH celle celâluhu Tecellîsini Celâlinden Yapan SULTÂNımız! BİZ-e Cemâlin ile VUSLAT KAPILARI fetheyle!..


Ve'l-hamdu li'llâhi RABBi'l-âlemîn.

MuhaMMedi MuHABBEtLerimİZLe!....


Resim
Resim
Kullanıcı avatarı
der-ya
Özel Üye
Özel Üye
Mesajlar: 853
Kayıt: 29 Eki 2011, 07:01

Re: RamazAN Bayramımız Kutlu Olsun

Mesaj gönderen der-ya »

Resim
Eğer göğün yedi kat üstüne çıkmaksa niyetin, Aşktan güzel merdiven bulamazsın.
Eğer aşkı bulmaksa niyetin, Aramadan duramazsın. -
Yunus Emre.k.s
Kullanıcı avatarı
Gul
Moderatör
Moderatör
Mesajlar: 4840
Kayıt: 11 Haz 2009, 02:00
İletişim:

Re: RamazAN Bayramımız Kutlu Olsun

Mesaj gönderen Gul »

Resim
Resim
Kullanıcı avatarı
Ahmed
Admin
Admin
Mesajlar: 928
Kayıt: 27 Şub 2010, 02:00
Konum: BURSA
İletişim:

Re: RamazAN Bayramımız Kutlu Olsun

Mesaj gönderen Ahmed »

Tüm Muhammedinur ailemizin ve Ümmeti Muhammedin Mübarek Ramazan Bayramını kutlar, Hayırlara vesile olmasını Rabbi'l-Aleminden dilerim.

Rabbim her zorluğumuza kolaylıklar ihsan etsin, darda kalanlara bolluk ve ferahlık nasip etsin. Hastalara şifa, ömürlerimize bereket versin, inşaAllah!''Allahümme salli ve sellim ve bârik alâ seyyidinâ Muhammedîn abdike (Muhammedîyyeti) ve nebîyyike (Mahmudîyyeti) ve Resûlike (Ahmedîyyeti) ve Nebîyyûl-ümmîyyi (Habibîyyeti) ve alâ âlihi ves-sahbihi ve Ehl-i Beytihi...''
***"En Kötü KÖRlük, gÖZünü GÖRmeyiştir!.." Kul İhvani
Kullanıcı avatarı
kulihvani
Site Admin
Site Admin
Mesajlar: 11726
Kayıt: 02 Eki 2006, 02:00
İletişim:

Re: RamazAN Bayramımız Kutlu Olsun

Mesaj gönderen kulihvani »

Resim

SUyu ARAyan ->SUsayan
SU da ->SUsayanı GÜLüm
SIRAt SAVMı SıRrın Sayan
SEV-SEViLi >DOĞum-ÖLüm!.


ZEVK 7684

SıRR-ı SıFıR SONsuz DÖNüş.. ->SeBBeHA SaBaHı<->AKŞAMı
NÛRuLLAHtır >NÛR-u MîMi.. ReSÛL >TÜMün ->ALLAH >TAMı

GÜL kOKUsunda NEFesi
BÜLBÜL OKU!.sunda Sesi

“MUHiT-MERKEZin BİL!.”ene ->“BİZ BİR-İZ ->BİLe” BaYRAMı!.

04.07.16 23:10
voiciistnbL..dervişalimahllkaragümrükglml..


fARKın ->fARKına >ERende
BULut BUZdur BUZdur bULut
“ÇiLLe çARKı”na ->ERende
UMUT>KORKu.. KORku>UMut
İnsÂNoğLu ->Çiğ Süt EMMiş
“VeF”yı ->“SeF”yı ->UNut!.
RABB’a Duâ ->HAKk’a KUNut!.
celle celâlihu..

Et Tâmmu:
Resim

RamazAN Bayramımızın tüm İslam ÂLemine MuhaMMedi Şuûr ve Nûr ile BİRlik ve DİRlik getirmesini Yüce Rabbımız Allah Teâlâ'mızdan Naz-Niyaz ederim.

Kalan ÖMRümüz ve GönLümüz;
Hayırlı-Sıhhatli, AYık ve UYanık GEÇsin İnşâe ALLAH!..…


Muhammedî Merhamette
Muhammedî Muhabette
Muhammedî Hizmette
Muhammedî Hakikatte BİZ-BİR-İZ OL-alım İnşâallah!..…

Muhammedî Tevbe BİZ-BİR-liğimizi
Muhammedî Dua BİZ-BİR-liğimizi
Muhammedî Rıza BİZ-BİR-liğimizi
Muhammedî Şehâdet BİZ-BİR-liğimizi asla unutmayalım İnşâallah!..…

Bir yıldıza bakan bakışların buluştuğu gibi GönüLLerimiz, Resûlullah sallallahu aleyhi ve sellem-imİZin yüce Gönlünde BULuşsun İLE-likte ve BİLE-likte BİZ-BİR-İZ Kevserinde İnşâallah!..

Resim

TÜRKÇESİ: Allâhumme salli ve sellim ve bârik alâ Seyyidinâ ve Mevlânâ Muhammedin ve alâ âlihi ve sahbihi ve ehli beytihi Resim Adede mâ fi ilmillâhi Resim Salâten dâimeten bi devâmi mülkillah.

MÂNÂSI: ALLAH'ım! Efendimiz ve Sahibimiz Muhammed (sallallahu aleyhi ve sellem)'e ailesine, ashabına ve ehli beytine; selâm, salât, teslimiyet ve bereket ulaşım arzumuzu ulaştır. ALLAH'ın ilminde olanların adedince ve ALLAH'ın mülkünün devâmınca bir salâtla...”


MuhaMMedî MuhaBBetlerimle..

Resim
Resim
Kullanıcı avatarı
tahaakb
Özel Üye
Özel Üye
Mesajlar: 1146
Kayıt: 20 Oca 2010, 02:00
Konum: Ankara

Re: RamazAN Bayramımız Kutlu Olsun

Mesaj gönderen tahaakb »

Tüm İslam Âleminin Ramazan Bayramı kutlu, mutlu ve mübarek olsun İnşâe ALLAHu TeâLâ...
Muhammedi Sevgi, Kardeşlik ve Muhabbetler dilerim..
Resim
Kullanıcı avatarı
kulihvani
Site Admin
Site Admin
Mesajlar: 11726
Kayıt: 02 Eki 2006, 02:00
İletişim:

Re: RamazAN Bayramımız Kutlu Olsun

Mesaj gönderen kulihvani »

Resim

İYD-i RamazÂN ki BİR ÂN.
->O ÂN -> Şu ÂN ->ŞeÂN..
BİR ÂN İÇİnde ÂN ->ZaM-ÂN
BaYRaM SEVinci
->YAŞA-n-ÂN..


RamazAN Bayramımızın tüm İsLâM ÂLeMine MuhaMMedî Şuûr ve Nûr iLe BİRLik ve DİRLik getirmesini,
Yüce RaBBımız ALLAH TeÂLÂ'mızdan NÂZ-ü-NiYÂZ ederim!.

KaLan ÖMRümüz ve GöNLümüz;
HayırLı-SıhhatLi AYık ve UYanık GEÇsin İnşâe ALLAHu TeÂLÂ!.…


MuhaMMedî MeRHaMette
MuhaMMedî MuHaBBette
MuhaMMedî HiZMette
MuhaMMedî HaKiKatte BİZ-BİR-İZ OL-aLım İnşâe ALLAHu TeÂLÂ!.…

MuhaMMedî TEVBe BİZ-BİR-Liğimizi
MuhaMMedî DUÂ BİZ-BİR-Liğimizi
MuhaMMedî RıZa BİZ-BİR-Liğimizi
MuhaMMedî ŞeHâDet BİZ-BİR-Liğimizi asLa UNUTmayaLım İnşâe ALLAHu TeÂLÂ!.…

Bir YILDIZa BAKan BAKışLarın BULuştuğu gibi GöNüLLerimiz,
RESÛLULLAH sallallahu aleyhi ve selem-imizin yüce GÖNLÜnde BULuşsun İLELikte ve BİLE-Likte BİZ-
BİR-İZ KEVSERinde İnşâe ALLAHu TeÂLÂ!.

…

ZITLar ZEVKin ->İKİ UCu
KULLuğun SEBEB-SONUCu
MuhaMMedî MeŞK Mi’RÂCı
SON NEFESte RABB’a RUCÛ’..

ZEVK 8216

->HAYat ->KULLuk İmtihÂNı ->“OLsun!. OLmasın!.” ->“OLAN”ı
RABBın BİLmek!. VAKTin BİLmek!.->RABB’a KUL EDen->İNSÂNı
KELÂMuLLAH SÖZün DUYmak
->RESÛLuLLAH SESin ->UYmak
-->RAZİYYeten -->SİLÂ SAVMı.. -->MERZİYYeten -->RAMAZÂNı!.


24.06.17 21:46
brsbrsmm.. tktktrstkkmdcvLÂNnn..URÛC BaYRaMımız MüBârek OL-sun!.
RÜCÛ muza ->NûR-u MîM DOL-sun!.
SALL –>SALÂVÂT –->SALÂT ->SILÂ
--->MuhaMMedî MiRÂC-ımız OL-sun!. İnşâe ALLAHu TeÂLÂ!.


Resim KuL İHVANî

Resim


يَا أَيَّتُهَا النَّفْسُ الْمُطْمَئِنَّةُ
---“Yâ eyyetuhân nefsul mutmainnetu: Ey mutmain (tatmin bulmuş) nefis,” (Fecr 89/27)

ارْجِعِي إِلَى رَبِّكِ رَاضِيَةً مَّرْضِيَّةً
---“İrciî ilâ rabbiki râdıyeten mardıyyeten: Razı olmuş ve kendisinden razı olunmuş bir halde Rabbine dön.” (Fecr 89/28)

فَادْخُلِي فِي عِبَادِي
---“Fedhulî fî ibâdî: Gir kullarımın içine!” (Fecr 89/29)

وَادْخُلِي جَنَّتِي
---“Vedhulî cennetî: Ve cennetime gir!” (Fecr 89/30)

يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُواْ اسْتَجِيبُواْ لِلّهِ وَلِلرَّسُولِ إِذَا دَعَاكُم لِمَا يُحْيِيكُمْ وَاعْلَمُواْ أَنَّ اللّهَ يَحُولُ بَيْنَ الْمَرْءِ وَقَلْبِهِ وَأَنَّهُ إِلَيْهِ تُحْشَرُونَ
"Yâ eyyuhâllezîne âmenûstecîbû lillâhi ve li’r- resûli izâ deâkum limâ yuhyîkûm, va'lemû ennallâhe yehûlu beyne’l- mer'i ve kalbihî ve ennehû ileyhi tuhşerûn (tuhşerûne).: Ey iman edenler! Allah ve Resûl’ü sizi, size hayat verecek şeylere dâvet ettiği zaman (dâvete) icâbet edin! Ve Allah’ın kişi ile kalbi arasına girdiğini ve muhakkak sizin O’na haşrolunacağınızı bilin!” (Enfâl 8/24)


Resim
Resim
Kullanıcı avatarı
kulihvani
Site Admin
Site Admin
Mesajlar: 11726
Kayıt: 02 Eki 2006, 02:00
İletişim:

Re: RamazAN Bayramımız Kutlu Olsun

Mesaj gönderen kulihvani »

Resim

NÛR DAĞımda..
HIRÂ GÂRımmm!.


EZEL =>EBED=>EFfKÂRıdır
NÂZ YÂRe=>NiYÂZ ZÂRıdır
GURbette HASsret DEğiLdir
YÜReğim=>YÂRin GÂRı-dır!.

bEN yiNE SESsiz yiNE ISsız
YALNIZLık-ım Kutup YILDız
=>KİMsenin AKLına GELmez
=>KUTLU OLsun BAYramımız!.


ZEVK 8899

EZELe =>EBEDdir EZÂN.. =>ULU DAĞ DUYar =>SALAHı
YEDi KERRe YANKILANAN.. =>Eko YAPARkEN =>FELAHı
RÛH’un ReyHAsın DUYarsın
=>SEBBEHa SEYRin UYarsın
ANLAtıLmaz ki=>YAŞA!.nır =>BURSA’da BAYRAM SABAHı!.


15.06.18 06:19
brsbrsm.byrmnnamazısivasiLercâmimizzz..


Resim

HEP YANIZLık =>hER NE İse
NÂZ=>YÂRe=>NİYÂZ NEFİse
BiR ÖP!.ücük>KONDURurumm
=>İÇİMde AÇan ==>NERGİse!.

TEKEBBÜRün BAŞı GÖKte
TEKEMMüLün KÖKü YERde
BiNBiR ÇİÇEK GÖK YÜZÜnde
TENEZZüL -TEVAZÛ’=>KÖKte!.


Resim

RamazÂN =>BİR ÂN
O ÂN=>Şu ÂN-ŞeÂN
ÂN - ÂN =>ZaM-ÂNN
>BaYRaM YAŞA
-n-ÂN

RamazAN Bayramımızın tüm İsLÂM ÂLeMine MuhaMMedî Şuûr ve Nûr ile BİR-Lik ve DİR-Lik getirmesini Yüce RABBımız ALLAHu TeÂLÂ'mızdan Nâz-Niyaz ederim.

KaLan ÖMRümüz ve UYanık GEÇsin İnşâe ALLAHu TeÂLÂ!.


MuhaMMedî Merhamette
MuhaMMedî Muhabette
MuhaMMedî Hizmette
MuhaMMedî Hakikatte BİZ-BİR-İZ OL-aLım İnşâe ALLAHu TeÂLÂ!.…

MuhaMMedî Tevbe BİZ-BİR-Liğimizi
MuhaMMedî Dua BİZ-BİR-Liğimizi
MuhaMMedî Rıza BİZ-BİR-Liğimizi
MuhaMMedî Şehâdet BİZ-BİR-Liğimizi ASLa UnutmayaLım İnşâe ALLAHu TeÂLÂ!.…

Bir YıLDıZa BAKan BAKışLarın BULuştuğu gibi GönüLLerimiz, Resûlullah sallallahu aleyhi ve selem'imizin yüce GöNLünde BULuşsun!. İLE-Likte ve BİLE-Likte BİZ-BİR-İZ KEVSERinde İnşâe ALLAHu TeÂLÂ!.

Resim

Allahümme salli ve sellim ve bârik alâ seyyidinâ Muhammedin
Abdike ve
Nebîyyike ve
Rasülûke ve
Nebîyyi’l- Ümmiyi ve alâ âlihi, ehl-i beytihi vessahbihi ve ümmetihi...

Âmin!. Âmin!.
Yâ Muîn celle celâlihu!
Yâ Lâtif celle celâlihu!
Yâ Kerîm celle celâlihu!
Yâ Rahîm celle celâlihu!
Yâ Rahmân celle celâlihu!
Yâ Hannân celle celâlihu!
Yâ Mennân celle celâlihu!
Yâ Deyyân celle celâlihu!
Yâ Furkân celle celâlihu!
Yâ Sultân celle celâlihu!
Yâ ALLAH celle celâlihu!.…

Âmin!. Âmin Ya MÛİN celle celâlihu!.

Bî-RAHMetike yâ Erhame'r- Rahîmîn!
Bî-RAHMetike yâ Erhame'r- Rahîmîn!
Bî-RAHMetike yâ Erhame'r- Rahîmîn!.
İrhamNÂ yâ RABBBeNâ ceLLe celâlihuu!..


Âmin Yâ Latîf Yâ Kerîm ALLAH celle celâlihu!
Âmin Yâ Rahîm Yâ Vedûd ALLAH celle celâlihu!
Âmin Yâ Fettâh Yâ Gaffâr ALLAH celle celâlihu!
Âmin Yâ Settâr Yâ ALLAH ALLAH celle celâlihu!..

Âmin... Âmin... Âmin... Âmin!.. Yâ Muîn celle celâlihu..


Resim
Resim
Kullanıcı avatarı
Hakan
Moderatör
Moderatör
Mesajlar: 4237
Kayıt: 08 Eki 2006, 02:00
İletişim:

Re: RamazAN Bayramımız Kutlu Olsun

Mesaj gönderen Hakan »

Ramazan Bayramının mü'minler arasında ayrı bir yeri vardır. Çünkü Ramazan Bayramı, hergün tutulan orucun iftar vaktindeki sevinci gibi, tutulan bir aylık orucun toplu bir iftar sevincini ifade eder. Bir ay gibi uzun bir süreyle, özellikle Ramazan'ın yaz mevsimine denk geldiğinde sıcak günlerde nefislerine oruç tutturan mü'minler, sabır imtihanını vererek manevi sorumluluktan kurtulmanın sevincini Ramazan Bayramında yaşama imkânına kavuşurlar.

Ramazan ve Kurban bayramları Hicretin 2. yılından itibaren kutlanmaya başlanmıştır. Ramazan orucu da ilk defa bu yıl farz kılınmış, bu ayı oruçla geçiren rnü'minler sonraki ayın (şevval) ilk üç gününü bayram olarak kutlamışlardır. Bu sebeple bu bayrama Ramazan Bayramı denmiştir.

Rasulullah Sallallahu Aleyhi ve Sellem: "Bu günümüzde yapacağımız ilk şey namaz kılmaktır" buyurmuştur.
(Buhârî, İdeyn: 3; Müslim, edâhi: 7)

Ramazan ve Kurban bayramları bayram namazlarının kılınmasıyla başlar.

Rasulullah Sallallahu Aleyhi ve Sellem: "Arefe günü, kurban günü ve teşrik günleri biz Müslümanların bayramıdır. Bu günler yeme içme günleridir" buyurmuştur.
(Ebu Davud, Savm:50; Tirmizi, Savm:59; Nesai, Menasik:195)

Ramazan ve Kurban Bayramlarında oruç tutmak haram kılınmıştır.

Herkes bir gün önce kimin emrine uyarak oruç tutuyorsa, bugün de O'nun rızasına uyarak orucunu açar. Ve Onun gerçek nimet Sahibi olduğunu hakkıyla idrak ederek, gerçek bir şükre yol bulur.

Rasulullah Sallallahu Aleyhi ve Sellem Ramazan Bayramına da tatlı yiyerek başlarlardı. Bayram sabahında hurma gibi bir tatlı ile bir aylık oruçlarını açmadan evlerinden ayrılmazlardı. (A.g.e., Sıyam: 49.)


Rasulullah Sallallahu Aleyhi ve Sellem: "Sevabını Allah'tan umarak iki bayram gecesinde kalkıp ibadet eden kimsenin kalbi, kalblerin öldüğü gün ölmez." buyurmuştur.
(A.g.e., Sıyam: 67.)

Rasulullah Sallallahu Aleyhi ve Sellem bayram sabahında namazgaha çıkardı. Peygamber hanımlarının da, diğer hanımlar ve kızlarla birlikte namazgaha çıkması istenirdi. Kadınlar cemaatin arka tarafında yer alırlardı. Kılınan bayram namazından sonra Rasulullah'ın Sallallahu Aleyhi ve Sellem cemaate hitaben bir hutbe okuduğunu anlatan îbni Mes'ud (r.a.) devamla şöyle der:

"Resulullah Aleyhissalâtü Vesselam üzerine şehadet ederim ki, o namazı hutbeden önce kıldı. Sonra hutbe okudu. Daha sonra kadınlara işittiremediğini düşünüp onların yanına geldi. Onlara hatırlatmalarda bulundu. Ve şu ayeti okudu: “Ey Peygamber! İnanmış kadınlar Allah’a hiçbir şey ortak koşmamak, hırsızlık yapmamak, zina etmemek, çocuklarını öldürmemek, elleri ve ayakları arasında uydurdukları iftira ile gelmemek, iyi işlerde sana isyan etmemek konusunda biat etmeye geldikleri zaman, biatlerini kabul et ve onlar için af dile! Şüphesiz ki Allah, Gafûr ve Rahîm’dir.” Sonra:

– Bütün bunlar üzerine biat eder misiniz? diye sordu. İçlerinden biri:
– Evet Yâ Resûlallah! dedi. Allah Resûlü (a.s.m.):
– Sadaka verin! buyurarak onları zekât vermeye teşvik etti. Onu dinleyen hanımlar kulaklarındaki küpeleri, kollarındaki bilezikleri çıkarıp ne kadar yüzük gerdanlık varsa onları çıkardılar. Bilâl-i Habeşî elbisesini yere serdi:
– Anam babam size feda olsun bağışlarınızı getirin diye seslendi. Hanımlar bileziklerini, küpelerini, yüzüklerini Bilâl-i Habeşî’nin elbisesinin üzerine koymaya başladılar. Elbise takılarla doldu. Allah Resûlü (a.s.m.) bayram bittikten sonra orada durmayıp evine ailesinin yanına döndü.”

Bu hadiseyi anlatan sahabilerden biri, "Kadınların bu verdikleri Ramazan Bayramı zekatı mı idî?" sualine şöyle cevap verdi: "Hayır, lakin o vakit verdikleri bir sadaka idi. Kadınlar yüzüklerini atıyor ve atıyorlardı."(A. g .e., Salatü'l-İdeyn, 2-3)

Aynı olaya işaret eden Ebu Saidi'l-Hudri de (r.a.) bayram gününde en çok sadaka verenlerin kadınlar olduğunu anlatır.

Ramazan Bayramı, bağışlanmış olmanın bir sevinç işaretidir. Bu bağışlanma müjdesini insanlara melekler veriyor.

Sa'd bin Evs el-Ensârî anlatıyor: Resulullah Sallal-lahü Aleyhi Vesellem şöyle buyurmuştur.

Ramazan Bayramı sabahı melekler yollara dökülür ve şöyle seslenirler: "Ey Müslümanlar topluluğu! Keremi bol olan Rabbinizin rahmetine koşunuz. O, bol iyilik ve ihsanda bulunur. Sonra onlara bol bol mükâfatlar verilir. Siz gece ibadet etmekle emrolundunuz ve emri yerine getirdiniz. Gündüz oruç tutmakla emrolundunuz, orucu tuttunuz ve Rabbinize itaat ediniz, mükâfatınızı alınız.

Bayram namazını kıldıktan sonra bir münadi şöyle seslenir:

"Dikkat ediniz, müjde size! Rabbiniz sizi bağışladı, evlerinize doğru yola ermiş olarak dönünüz. Bayram günü mükâfat günüdür. Bugün semâ âleminde mükâfat günü olarak ilan edilir."(el-Tergîb ve't-Terhîb Trc. 2:332.)

Bayram günleri sevinç günleri olduğu için, bu sevincin açıkça gösterilmesine vesile olacak meşru oyun ve eğlencelere de müsaade edilmiştir. Bu hususta Müslim'de ayrı bir bab ayrılmış ve misaller verilmiştir. Bunlardan birinde Hazret-i Âişe (r.a.) şöyle anlatır:

"Bir grup Habeşli, bir bayram günü mızrak ve kalkanlarıyla gösteriler yaparken rakseder gibi oynuyorlardı. Peygamber Aleyhissalâtü Vesselam beni çağırdı. Başımı onun omuzuna dayadım. Bu vaziyette onların harp oyununa bakmaya başladık. Ta onlara bakmaktan ilk vaz geçen ben oluncaya kadar."(Müslim, Salatü’l-İdeyn, 20.)

Ebû Hüreyre anlatıyor: Resulullah Resulullah Sallallahü Aleyhi Vesellem şöyle buyurmuştur: “Bayramınızı tekbir getirmek suretiyle süsleyiniz.” (et-Tergîb ve't-Terhîb Trc. 2:332)

Bayramlara sünnet çerçevesinde hazırlanmak bu âdeti de ibadet haline getirir, bu sevinç günlerini biri iman şuuru içinde geçirmeyi temin eder.

Bunun için sünnette yer aldığı gibi bayrama önceden hazırlanmak, temiz ve güzel elbiseleri giymek, gusletmek, misvak kullanmak veya dişleri fırçalamak, güzel kokular sürünmek, güler yüzlü olmak, namazdan önce Ramazan Bayramında hurma vb. tatlı bir şey yemek bugünlerimize ayrı bir mana kazandırır.

Asıl itibariyle fıtır sadakası olarak bildiğimiz fitre de bayram günü verilir. Ramazan ayı içinde verilmemişse fitrenin de o gün verilmesi gerekir. Zaten Ramazan Bayramının hadislerde geçen adı "ıydü'I-fıtr", yani Fıtr Bayramı demektir. Yaratılışın gereği olan kulluk görevleri yapıldığı için bu adı almıştır.

Bayramların en güzel şekli tanısın tanımasın mü'minlerin tokalaşarak, kucaklaşarak birbirleriyle bayramlaşması, bayramlarını kutlaması ve tebrikleşmesidir. Saadet Asrında Sahabiler birbirleriyle "Bârekâllâhü lenâ ve leküm" diyerek bayramlaşılardı, yani "Allah bizden de, sizden de kabul etsin" dedikleri rivayet edilir. Bu tebrikleşme bizim dilimizde "Bayramınız mübarek olsun, bayramınızı kutlu olsun, hayırlı bayramlar" gibi sözlerle ifade edilir.

Resim
Kullanıcı avatarı
kulihvani
Site Admin
Site Admin
Mesajlar: 11726
Kayıt: 02 Eki 2006, 02:00
İletişim:

Re: RamazAN Bayramımız Kutlu Olsun

Mesaj gönderen kulihvani »

Resim

SILÂ SAVMı RAMAZANda
EŞYâ-OLAy-ZamÂN-ZANda
İĞNE UCU-nda =>ŞEHÂDEt
GEÇmiş<->GELecek>Şu ÂNda!.


Resim

SIKıLır =>KANat AÇarım
ARZ’ından ARŞ’a KAÇarım
BULUt OL!ur>GÖZLerimden
=>ÂLEM’e RAHMEt SAÇarım!.


Resim

SONsuz SABAH DELi GÖNLüm
CÂNda =>CÂNÂN’ımı GÖRdüm
MECNÛNum>KÂRBELÂ>LEYyLÂm
GURBEtte HASsREttir =>ÖMRüm!.


Resim

BOYNUm TEKe TEK TEKKEme
EĞmedi =>ZİNCİR-ZİKKE’me
ZİKREttim KÖKünden SÖKtüm
>SÎNEm ACI SUYU-n DÖKtüm
ALıp GÖTÜRdüm =>MEKKE’me!.


ZEVK 9262

bEN EZELden =>DOSt DELİsi =>SIRRım SIFIR SERENCAMsız
=>SEVENLerin EVVELİsi =>GÜN GEÇmez =>NEŞEsiz GAMsız
DERDi DELi DEVRÂNdayım
SIRR-ı SIFIR SEYRÂNdayım
CÂNda CÂNÂN CEVLÂNdayım
HÂL-i HAZıR =>HAYRÂNdayım
TERKe TEK-te TEKk BAŞıma.. HeR GÜNüm BAYRAM>BAYRAMsız!.


04.06.19 01:17
brsbrsm..tktktrstkkmdrmzanbyramımızzz….


Resim

HAM AKLın ESİRi =>İNSÂN
VAKTını =>RABBını BİLemez
HAYALPERESt BİRi =>İNSÂN
AŞK AYNAsın SIRRın SİLemez!.


Resim

İNSÂNoğLu =>ÖZe GELmez
ÖZ YAŞAnır=>gÖZe GELmez
KESs SESini=>KUL İHVÂNim
YAŞA!.nmayan sÖZe GELmez!.


Resim

GeCe BOYu =>hİÇ DURmadı
Şu BURSAmda GÖK GÜRLedi
BEDENim=>DÜZEN KURmadı
=>YÜREĞİMi==>ÖZGÜRLedi!.


SERENCAM.: Bir olayın, bir işin sonu. Başa gelen, baştan geçen bir olay ya da durum..

Resim

RamazÂN =>BİR ÂN
O ÂN=>Şu ÂN-ŞeÂN
ÂN - ÂN =>ZaM-ÂNN
>BaYRaM YAŞA
-n-ÂN

RamazAN Bayramımızın tüm İsLÂM ÂLeMine MuhaMMedî Şuûr ve Nûr ile BİR-Lik ve DİR-Lik getirmesini Yüce RABBımız ALLAHu TeÂLÂ'mızdan Nâz-Niyaz ederim!.

KaLan ÖMRümüz ve UYanık GEÇsin İnşâe ALLAHu TeÂLÂ!.


MuhaMMedî Merhamette
MuhaMMedî Muhabette
MuhaMMedî Hizmette
MuhaMMedî Hakikatte BİZ-BİR-İZ OL-aLım İnşâe ALLAHu TeÂLÂ!.…

MuhaMMedî Tevbe BİZ-BİR-Liğimizi
MuhaMMedî Dua BİZ-BİR-Liğimizi
MuhaMMedî Rıza BİZ-BİR-Liğimizi
MuhaMMedî Şehâdet BİZ-BİR-Liğimizi ASLa UnutmayaLım İnşâe ALLAHu TeÂLÂ!.…

Bir YıLDıZa BAKan BAKışLarın BULuştuğu gibi GönüLLerimiz, Resûlullah sallallahu aleyhi ve selem'imizin yüce GöNLünde BULuşsun!. İLE-Likte ve BİLE-Likte BİZ-BİR-İZ KEVSERinde İnşâe ALLAHu TeÂLÂ!.

Resim

Allahümme salli ve sellim ve bârik alâ seyyidinâ Muhammedin
Abdike ve
Nebîyyike ve
Rasülûke ve
Nebîyyi’l- Ümmiyi ve alâ âlihi, ehl-i beytihi vessahbihi ve ümmetihi...

Âmin!. Âmin!.
Yâ Muîn celle celâlihu!
Yâ Lâtif celle celâlihu!
Yâ Kerîm celle celâlihu!
Yâ Rahîm celle celâlihu!
Yâ Rahmân celle celâlihu!
Yâ Hannân celle celâlihu!
Yâ Mennân celle celâlihu!
Yâ Deyyân celle celâlihu!
Yâ Furkân celle celâlihu!
Yâ Sultân celle celâlihu!
Yâ ALLAH celle celâlihu!.…

Âmin!. Âmin!. Âmin!.Âmin!.
Ya MÛİN celle celâlihu!.

Bî-RAHMetike yâ Erhame'r- Rahîmîn!
Bî-RAHMetike yâ Erhame'r- Rahîmîn!
Bî-RAHMetike yâ Erhame'r- Rahîmîn!.
İrhamNÂ yâ RABBBeNâ ceLLe celâlihuu!..


Âmin Yâ Latîf Yâ Kerîm ALLAH celle celâlihu!
Âmin Yâ Rahîm Yâ Vedûd ALLAH celle celâlihu!
Âmin Yâ Fettâh Yâ Gaffâr ALLAH celle celâlihu!
Âmin Yâ Settâr Yâ ALLAH ALLAH celle celâlihu!..

Âmin... Âmin... Âmin... Âmin!..
Yâ Muîn celle celâlihu..Resim DE BUYur!.

ZITLar ZEVkimİZ Zİkirdir
ŞE’ÂN ŞEVkimİZ>Fİkirdir
RABBımızdan RAZıyız bİZ
ŞİkâyetimİZ =>ŞÜkürdür!.

ResimYEDi RENKLi HUUuuuuu!.

Resim
Resim
huddamkuran
Yeni Üye
Yeni Üye
Mesajlar: 11
Kayıt: 16 Oca 2013, 12:55

Re: RamazAN Bayramımız Kutlu Olsun

Mesaj gönderen huddamkuran »

mubârek ola...

Resim
Kullanıcı avatarı
kulihvani
Site Admin
Site Admin
Mesajlar: 11726
Kayıt: 02 Eki 2006, 02:00
İletişim:

Re: RamazAN Bayramımız Kutlu Olsun

Mesaj gönderen kulihvani »

Resim

AŞKk SESsİZLik ISsIZLıktır,
GÖKte KUTUP YILdIZLıktır,
USTURa AĞZı<->İĞNe UCu,
TEKe TEKk-te YALzIZLıktır!.


=>YEDi VEReN GÜLLeR AÇtı,
AŞKı =>TEKe TEKk TEKkesi!.
AŞKk kOKUsun->ARŞa SAÇtı,
->MİSk-i MEDİNE<->MEKkesi!.


BÂTıN<->ZÂHiR>ZiKiR EYyLe,
TEKe TEKk-te==>FiKiR EYyLe,
GÖNüL==>GURBEtin İHVÂNİm,
=>ŞİKÂYEtsiz==>ŞüKüR EYyLe!.


ZEVK 9635

=>ŞAŞıYORum =>İHVÂNİ’me ==>İkİ YÜZLü ==>OLGuN<->HAM’ı,
HEM ÇALıYOR<->HEM OYNuYOR->AŞKk SABAHı<->MEŞk AKŞAM’ı,
=>SIRRI’nı===>SİLMiŞş SERSERi===>ELde KALAN==>AYNA CAM’ı,
=>NİCe GÜNLeR=>GELdi<->Gİtti ==>GELdi=>RAMAZAN BAYRAM’ı!.


23.05.2020 05:23
Brsbrsam..tktktrstkkmzdkoronavirüsssvesrrshrLrderznarifemizz..


BÜLBÜL iSEN=>GÜLün SESLe,
GÜL iSEN=>BÜLBÜLün SESLe,
->ÇIRILÇIPLAk SOYUNmuşsun,
=>ÖZe =>ÇEKiL TÜLün SESLe,
YAŞA!.dığın ==>OYUNmuşsun,
KÖZ-DUMANın=>KÜLün SESLe!.Resim

AYRıyım ANAm ÖZLerim,
HaSaN Dağımı SÖZLerim,
GuRBeTte Bayram SabAHı,
SÖZ DinLemiyor GÖZLerim!..


RaMazAN BaYRamımızın TÜMM İSLÂM ÂLEMİne;
=>MuhaMMedî ŞuûR ve NûR GETİRmesini,
=>MuhaMMedî SüRûR ve O-NûRu YAŞATmasını,
=>TEVHİD BİRliğine, DİRLiğine ve DİRİLiğine KAVUŞTURmasını,
=>CÜMMLemİZe BİZ BİR-İZ İÇinde MuhaMMedinur DERgÂHımızda,
El VeDÛD ALLAH celle celâluhu’muzun =>BİZleri RaSûLuLLAH sallallahu aleyhi ve sellem'in;
=>GEÇmişimize =>TeVBe,
=>GELeceğimize =>DUâ,
=>Şu ÂNımıza-şe’ÂNımıza RIZâ ve,
=>Son NEFeste ŞEHÂDet BİRLiği ve BİZLiğinde BULUŞTURmasını,
=>RAHMEten Li'L-ÂLEMîn OL-ÂN RaSûLuLLAH sallallahu aleyhi ve sellem EFENDİmizi VeSîLe EdErek;
=>RaSûLuLLAH sallallahu aleyhi ve sellem EFENDİmizin,
=>Merhâmetinde,
=>MuHaBBetinde,
=>Hasbî Hizmetinde,
=>HaKîKatında =>HAKKı ve HaYRı YAŞA!.mamızı,
=>RABBü'L-ÂLEMîn OLan EL HÂLIK'ımız ALLAHu TeÂLÂ celle celâluhu’dan,
=>GÜL-CÂNımızın bir GÜLcesiyle DOSt'a->Du ve NÂZına->NiYÂZ EDeRimmm..3. SALÂVÂT-I ŞERÎFE .:

İmâm-ı Alî kerremullahi vecheye ait salâvâtı şerîfemİZzz..


ARAPÇASI.:

Resim

TÜRKÇESİ.:
Lebbeyke ALLAHümme RABBiye ve sâ’deyke Resim Salâvâtu’llahi’l-Berri’r-Rahîm Ve’l-melâiketi’l-mukarrebîn Resim Ve’n- nebîyyine ve’s-sıddıkîne ve’ş-şühedâi ve’s-sâlihîn Resim Vemâ sebbiha leke min şey’in yâ RABBe’l-âlemîne Resim Alâ seyyidinâ ve Mevlânâ MuhaMMedin ibni Abdillahi hâtemi’n- nebîyyîne Resim Ve Seyyidi’l-mürselîne ve imâmi’l-mûttâkîne Resim Ve ReSûLi RABBü’l-âlemîne’ş-şâhidi’l-beşiri’d- dâi ileyke bi iznike es sirâce’l-Münir.. Resim Ve aleyhi’s- salâtü ve’s- selâmû ve rahmetullahi ve berâkâtuhu.

MÂNÂSI.:
“Emret (buyur) ALLAH’ım! Ve başim-gözüm üstüne (emret, saâdetle Senden mutluluk istiyorum), RABB’im, ALLAH’ım! İyilik ve merhamet dolu Salâvâtullahı, gözde (yakîn) meleklerin salâvâtı, peygamberlerin, sıddıkların, şehîdlerin, sâlihlerin; Ey âlemlerin RABBi Seni tesbih (ve tenzih) eden herşeyin salâvâtı, Efendimiz Abdullah oğlu MuhaMMed (sallallahu aleyhi ve sellem)’e, Hatemü’l-Enbiyâya (peygamberlerin sonuncusuna), peygamberlerin Efendisine, müttakîlerin (günâhlardan korunup ALLAH'a sığınanların) İmâmına; âlemlerin RABBinin, Şâhid ve Müjdeci Resûlüne, SENin izninde SANA dâvet eden ve aydınlatan Kandile (sayısız- sonsuz) SeLâM (sıla, salâvât, rahmet, istiğfâr, dua, ulaşım) OLsun!.”


Resim

KUL İHVÂNim=>SÖZü KESs,
CÂN DEdiğin=->BiR NEFESs,
===>BiR NEFESsLik NÂSİBİn,
GÜN GELiR BULuR HERKESs!.


İNŞâe ALLAHu TeâLâ!.

Resim

ÂMiNn yâ Latîf ALLAH celle celâluhu
Âmin yâ Kerîm ALLAH celle celâluhu
Âmin yâ Rahîm ALLAH celle celâluhu
Âmin yâ VeDÛD ALLAH celle celâluhu
Âmin yâ Vehhâb ALLAH celle celâluhu
Âmin yâ Fettâh ALLAH celle celâluhu
Âmin yâ Gaffâr ALLAH celle celâluhu
Âmin yâ Settâr ALLAH celle celâluhu
Âmin yâ ALLAH!. yâ ALLAH celle celâluhu!..

ÂMiNe Yâ MuÎN!.
Yâ RaBBu’L-ÂLeMîn!.
Yâ RAHMetenLi’L- ÂLeMîn!.
Ve'L- HaMduLiLLÂhiRABBu’L-ÂLeMînnn!.


*
**
****


Resim
M.M.M. MuhaBBetLerimLe...

KUL İHVÂNİm..
Resim
Cevapla

“Bayram ve Kandil Mesajları” sayfasına dön