Dua Dua Dua...

Hergün bir Dua.
Kullanıcı avatarı
Seleme
Dost Üye
Dost Üye

Mesaj gönderen Seleme »

Dilimize düşen; Aklımıza gelen; Kalbimizden geçen; Bizim bilemediğimiz ama Bizim için hayırlı olan ne varsa Dua olup, Kabul olur inşaALLAH..."Amin"....
[img][/img]
Kullanıcı avatarı
habibi
Özel Üye
Özel Üye

Mesaj gönderen habibi »

Ya Rabbi… Kapında bir mücrim biçare, boynu günahtan bükük, gönlü rahmetinden umutlu İrfan deryandan zerre kadar ümit beklerken, kalbi pas tutmuş bir kıtmırin cızırtısı ile der ki:

Ey Gönülleri Terbiye Eden Rabbim! Var ettiğin bu can, aşkın ateşi ile harab olup cemalini özlerken, hılkiyetini bilmeden varlığınla var olmanın sevdasını ister..

Ey Elestü bi Rabbikum sualinin sahibi! Ezel bezminde bir arada bulundurduğun sevdiklerinden ayırma bizi bu fani alemde. Hüzn-ü aşkın şerbetini içmeyi nasib eyle bizlere de..

Masivadan, dünyadan, paradan, maldan, mekandan, zamandan, sıyrılsak da, kendimizden sıyrılmayı beceremedik, maskemiz içinde mahcub ve mücrim kapına durduk.

Şu beden ruhunda af dilemeye yüzümüz olsa, önce Adını ömründe bir kez dahi diline alarak Rabbim diyen kullarını affetmeni taleb ederdik; lakin günah deryasını dolduracak kadar kir ile huzurunda blunmaktan kaçmayı tercih eder olduk, bize sevenlerin dualarıyla temizlenmeyi nasib eyle…

Kabule şayan hiçbir amelimiz olmadığını görerek, rahmetinin büyüklüğünü hayal eden bir dil ile, aşkına kavuşmaya talib olduk. Aşkın ile yanan aşıklarla avut bizi. Aşk ateşinde kavrulup temizlenmeyi nasip eyle, mecazdan hicaza, hicazdan ilahi aşkına kabul buyur…

Zatının büyüklüğünü anlatmaya dimağı yetmeyen bu günahkara, kendi acziyet ve küçüklüğünü anlamayı da nasib eyle…

[img]http://www.muhammedinur.com/resimler/cicekler/hbbi.jpg[/img]
Kullanıcı avatarı
habibi
Özel Üye
Özel Üye

Mesaj gönderen habibi »

Resim

Allahım!
Kur’ân’ı bize dünyada bir dost, kabirde ünsiyetli bir yoldaş, kıyamette bir şefaatçi, sırat üzerinde bir nur, Cehennem ateşine karşı bir siper ve örtü, Cennette bir refik, bütün hayırlara bir delil ve imam kıl.

Allahım! Kalblerimizi ve kabirlerimizi iman ve Kur’ân nuruyla nurlandır. Üzerine Kur’ân indirilen zâtın-Rahmân-ı Hannân’ın salât ve selâmı onun ve âlinin üzerine olsun-hakkı ve hürmeti için, bize Kur’ân’ın burhanlarını aydınlat.
Âmin.
Kullanıcı avatarı
gullale
Özel Üye
Özel Üye

Mesaj gönderen gullale »

Resim
ALLAHumme salli ve sellim ve bârik alâ seyyidinâ Muhammedin abdike ve nebiyyike ve rasûlike ve nebiyyi'l-ummiyyi ve alâ âlihi ve sahbihi ve ehl-i beytihi
Yâ LÂTİF celle celâluhu Tecellîsini Celâlinden Yapan SULTÂNımız! BİZ-e Cemâlin ile LUTF eyle!
Yâ KERÎM celle celâluhu Tecellîsini Celâlinden Yapan SULTÂNımız! BİZ-e Cemâlin ile İKRAM-KEREM eyle!
Yâ RAHÎM celle celâluhu Tecellîsini Celâlinden Yapan SULTÂNımız! BİZ-e Cemâlin ile RAHMET eyle!
Yâ VEDÛD celle celâluhu Tecellîsini Celâlinden Yapan SULTÂNımız! BİZ-e Cemâlin ile AŞK ihsân eyle!
Yâ FETTÂH celle celâluhu Tecellîsini Celâlinden Yapan SULTÂNımız! BİZ-e Cemâlin ile VUSLAT KAPILARI fetheyle!..

ALLAHumme salli ve sellim ve bârik alâ seyyidinâ muhammedin abdike e nebiyyike ve rasûlike ve nebiyyi'l-ummiyyi ve alâ âlihi ve sahbihi ve ehl-i beytihi
Resim
Kullanıcı avatarı
HAYY-DOST
Özel Üye
Özel Üye

Mesaj gönderen HAYY-DOST »

Resim
Resim
Kullanıcı avatarı
habibi
Özel Üye
Özel Üye

Mesaj gönderen habibi »

Sen’sin her zaman yanımda olan, dar zamanlarımda yüreğimin yankılarını duyan…

Sen’sin karanlıklar ortasında dolunay gibi yüreğime doğan..
Sen benden Cansın, Sen hayatıma anlamsın.
Geceleri buram buram tüten hıçkırıklarımdan, bütün arayışlarımda dalgalı bir denizin ortasında çırpınan ruhumda Sen’sin gökkubbemin rengarenk gökkuşağı…
özüm Sen’sin, tebessüm ettiğimde Sen benim gülümsememsin…
Sen benim yüreğimsin, beni hakiki sevensin.
Ellerimin, gözlerimin yüreğimin mimarı…
Her bir zerremin nakışlarında sanatından bir emareyim…
Gözlerime nurundan ışıklar vermeseydin şu kainat tablosunu göremezdi gözlerim
Sevgiyi kalbime ilham etmeseydin Sen’i sevmenin güzelliğini bu sonsuz acizliğimle bilmeyecekti yüreğim
Gözlerime ağlamak nimetini vermeseydin dostluğundan bir haber kalacaktım.
Ey cömertlerin en cömerdi…
Rezzak isminle donattın afakımı.

Settar isminle örttün ayıplarımı, Tevvab isminle her defasında kabul ettin tövbelerimi
“Yine gel” dedin, tekrar Sana geldim.
Vedud olan Sen’sin, seven Sen’sin.

Sen’den başka kimim var ki kapısına gideyim?

Aşkınla kuşat aşkından mahrum kalmış yüreğimi
Baharım Sen ol Sevgili, hazanda bırakma…
Ey ellerimden tutanım.

Sana kavuşmak için çıktığım bu sevdalı yolculukta sarp yokuşları çıkarma karşıma.

Ey fukara yüreğimin Rahmeti sonsuz Sevgilisi!

Beni Sana sürünerek değil koşarak getir.
Uzattım ellerimi, bırakma beni.

Dayanağım sahibim Sen ol!
Ayım güneşim, gözyaşım tebessümüm Sen ol!
Aşkım Sen ol, aşkım Sen ol!..
Kullanıcı avatarı
habibi
Özel Üye
Özel Üye

Mesaj gönderen habibi »

Ey yar, ben bittim Seninle başlat beni..
Düştüm kimse tutmadı elimi, ağladım kimse görmedi, bir anlayan teselli eden olmadı…

Ne zor bana senleyken sensiz kalmak…
Ne zor içimde tutarken seni, bir türlü bulamamak..
Ne acı Senden gayrisine bağlanmak,
varlığımın sebebini unutmak.
Neden uzatmadım ki sana şu titrek ellerimi,
neden sarılmaya çabalamadım o yed-i rahmete..
Ah ne olurdu uzanabilseydim,
benliğimi ayaklarımın altına alıp uzansaydım,
kibir yükünden sıyrılıp asılsaydım ipine..
Beni bir an bile unutmayansın Sen,
bense bana hediye ettiğin aklıma Seni getirmekten aciz kaldım..
Sana koşamadım koşanlarla…
Emekledim yollarında..
Süründüm…
Ama daraldım.. Ama üzüldüm..Ama ezildim..
Senin tutmadığın eli kim tutar, Senin bıraktığını kim alır,
Senin alçalttığını kim yükseltir..
Kaldır beni düştüğüm bu bataklıktan ey Yarim..
Ben benliğimde Seni unutmanın cezasını zaten pişmanlığımla çekiyorum,
rahmetinin kucağında ısıt bu günah karası ellerimi..
Sen ol deyince olmayan yok; bu yüzden ki ümidim korkumdan çok..
Ne olur utandırma ey rahmetinin gazabını geçtiğini müjdeleyen yar,
ey boynu bükük kapısını çalanları kapısından boş çevirmeyen Rabbim..
Haydi lütfet de bir kapı aç bana, rızana erişeyim..

Gönlüm Sen Sen diye yanarken can vereyim...

[img]http://img1.loadtr.com/b-376534-çiçekle ... yazısı.gif[/img]
Kullanıcı avatarı
habibi
Özel Üye
Özel Üye

Mesaj gönderen habibi »

Resim

İmanın en büyük imkân olduğunu, kalbimiz kederden kaburgalarımızı zorladığında, gece yarılarında doğum sancısından beter sancılara durduğunda bir kez daha anladık.

Duaya davet edildiğimiz kapının davetine uyduk ve dualara durduk. Bildik ki, davete icabet edenin davetine icabet edilir. Bizde O'nu davet ettik.

Açılan ellerimde, çırpınan yüreğim var. Temkine gelmeyen, ten kafesinde çırpındıkça kendini daha çok yaralayan deli yüreğim.

Bağışla onu, Rabbim. Amin...
Kullanıcı avatarı
nur-ye
Özel Üye
Özel Üye

Mesaj gönderen nur-ye »

kulihvani yazdı:

Resûlullah sallallahu aleyhi ve sellem uğursuzluğu sevmez ve evden çıkarken:
“Yâ Râşid! Yâ Necîh! Ey doğru olanı seçen, işini başaran!” gibi sözlerden memnun olduğunu bildirmiştir.

(Tirmizî, Siyer, 47-48)

Resûlullah sallallahu aleyhi ve selem İmran’ın Babası Husayn’a tavsiye ettği şu duada:
“Allahım! Bana RÜŞDümü ilham et ve Beni Nefsimin Şerrinden koru!”
(Tirmizî, da’avât, 69)

Yüce El SULTAN celle celâlihu dan her AKIL ve İnsan sûreti verilene RÜŞD Dua ederiz İnşâallah!..

Muhammedi Muhabbetle..

Kulihvani Aziz cANım,
Karanlıkta kalmış AKLımıza yapmış olduğunuz RÜŞT DUAnıza ÂMİN ÂMİN deriz İNŞÂALLAH

MuhaMMedi MuHABBEtlerimİZle!....
Resim
Kullanıcı avatarı
nur-ye
Özel Üye
Özel Üye

Mesaj gönderen nur-ye »

بِسْــــــــــــــــــــــمِ اﷲِارَّحْمَنِ ارَّحِيم

Resim---“Ve zennûni iz zehebe mugâdıben fe zanne en len nakdire aleyhi fe nâdâ fiz zulumâti en lâ ilâhe illâ ente subhâneke innî kuntu minez zâlimîn(zâlimîne) : Balık sahibi (Yunus'u da); hani o, kızmış vaziyette gitmişti ki; bundan dolayı kendisini sıkıntıya düşürmeyeceğimizi sanmıştı. (Balığın karnındaki) Karanlıklar içinde: "Senden başka ilah yoktur, sen yücesin, gerçekten ben zulmedenlerden oldum" diye çağrıda bulunmuştu.” (Enbiyâ 21/87)

Yunus aleyhisselâmın Duası: “Lâ ilâhe illâ ente subhaneke inni kuntu minezzalimin. Hasbiyallahu Lâ İlâhe İllâ Hu, Aleyhi Tevekkeltü ve Hüve Rabbül-Arsil-Azîm : Senden başka ilah yoktur, sen bütün noksanlıklardan münezzehsin, muhakkak ki ben nefsime zulm edenlerden oldum. Bana Allah yeter. O'ndan başka ilah yoktur. Ben O'na tevekkül ettim ve büyük Arşın Rabbi O'dur."

Sadekallahul aliyyul azim: Aliyy ve Azim olan Allah ne güzel ne doğru söyedi.
Resim
Kullanıcı avatarı
habibi
Özel Üye
Özel Üye

Mesaj gönderen habibi »

Resûlullah Sallallahu Aleyhi Vessellem bulurdular ki:
"Müezzin ezan okuduğunda göklerin (rahmet) kapıları açılır

ve onda yapılan dualar kabul olunur.

Kime bir üzüntü ve sıkıntı gelirse,

dua için müezzinin ezan okuma anını kollasın."

(Hakim)
Kullanıcı avatarı
simurg
Özel Üye
Özel Üye

Re: Dua Dua Dua...

Mesaj gönderen simurg »

Çok işittiğim bir duayı sizinle paylaşmak istiyorum.

"Evleriniz meleklerin ziyaret ettiği evlerden olsun,
rüyalarınızda bile mahzun olmayın."
Amin ecmain.
Kullanıcı avatarı
musab
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesaj gönderen musab »

Elfu elfi selatin ve elfu elfi selamin aleyke ya ResulAllah
Elfu elfi selatin ve elfu elfi selamin aleyke ya HabibAllah
Elfu elfi selatin ve elfu elfi selamin aleyke ya emine vahiyAllah
Rabbim bugün dgs'ye girecek tüm inacını yaşamaya çalışan kardeşlerin sınavını kolay kıl, muvaffak olmasını nasip eyle ve haklarında hayırlı olanı ver. Şüphesiz üstün olan inanlar olacaktır. Gevşeklik göstermeyip çalışarak duasını yerine getiren kardeşlerimizin; manevi dualarını güçlendirme adına reca kapına geldik Rabbimiz kardeşlerimizin emeklerini boşa çevirme.Ey Alim, Ey Basir ,Ey Rahmetellil Alemin bizi kalblerimize salacağın inşirah ile nimetlendir.
Şüphesiz sen her şeyi gören bilensin.
Allahümme salli ve sellim Alâ seyyidine muhammedivve alâ ali muhammedim bi adedi ilmik vel maglumetik miles semavati vel ard.
Kullanıcı avatarı
nur-ye
Özel Üye
Özel Üye

Mesaj gönderen nur-ye »

Resim

Allahumme salli ala seyyidina Muhammedin ve ala Al'i seyyidina Muhammed

"Ey Rabbim ! Zâtının Celâline ve Saltanatının büyüklüğüne yakışır şekilde Sana hamdolsun"

Cebrail AS, Efendimiz'e SAV, Ebu Zer RA'ın ettiği bu dua hakkında dedi ki;

"Melekler bile onun bu duasına şaşırmışlardır. Senin ümmetinden kim bu duayı yaparsa, günahları denizin köpüklerinden ve yeryüzünün topraklarının sayısından fazla da olsa, mutlaka bütün günahları afvedilir.
"Senin ümmetinden her kim bu dua kalbinde bulunarak sana kavuşursa mutlaka Cennetler ona aşık olur. Sağındaki ve solundaki Melekler o an "Ey ALLAH'ın velisi (dostu) ! İstediğin kapıdan gir. diye nida ederler"
(Hadis'i Şerif, Hakimi, Tirmizi, Hz Ali'den RA rivayet)

Resim
Kullanıcı avatarı
meryemnur
Özel Üye
Özel Üye

Mesaj gönderen meryemnur »

ALLAH’ım! Muhammed (s.a.v.) ve âline salat eyle ve adaleti yaymada, öfkeyi yutmada, kin ve adaveti söndürmede, ayrılıkçıları birleştirmede, kırgınların arasını bulmada, iyilikleri ortaya çıkarmada, kötülükleri gizlemede, yumuşak huylulukta, alçakgönüllülükte, güzel muaşerette, ağırbaşlılıkta, insanlarla iyi geçinmede, erdemlere doğru koşmada, (her halükârda) iyilik etmeyi yeğlemede, insanların kabahatini yüzlerine vurmamakta, müstahak olmayana bağışta bulunmamakta, güç de olsa hakkı söylemede, çok da olsa iyi söz ve fiillerimi az bulmada, az da olsa kötü söz ve işlerimi çok bulmada salihler gibi olmaya, onların süsüyle süslenmeye, muttakilerin ziynetini kuşanmaya muvaffak eyle bizi. İtaatimizin devamlılığı, cemaattan ayrılmayışımız ve kendi uydurdukları görüşlerle amel eden bid’at ehlinden uzak duruşumuzla da bu sıfatları bizde kâmil eyle.

Âmîn...
بِسْمِ اللّهِ الرَّحْمـَنِ الرَّحِيم

O Peygamber, inananlara kendi canlarından daha yakındır..…

Ahzâb Sûresi, 6
Kullanıcı avatarı
meryemnur
Özel Üye
Özel Üye

ALLAH'ım Seninle sabır istiyoruz. Takva ver. Yeterlik ihsan eyle. Herşeyi atıp Seninle olmayı nasip eyle. Aramızdaki perdeyi kaldır.

Âmin!..

Gavsulazam Abdulkadir Geylani (k.s.)

Ahzâb Sûresi, 6
Kullanıcı avatarı
nur-ye
Özel Üye
Özel Üye

Mesaj gönderen nur-ye »

zahidzenderun yazdı:
''Rabbim, Sen gelenleri boş çevirmezsin, duamı, niyetimi kabul eyle!''

Amin..

Resim
ALLAHu Zü'l-Celâl'imizin İZni ve İNAYETi ile RABB'ül Âleminimiz SÖZünü, RESÛLALLAH SALLallahu aleyhi ve sellem efendimizin SESinden buyuruyor:

"Euzu billâhi’s-semî'il-alîmi mine’ş-şeytani’r-racîmi min hemzihi ve nefhihi ve nefsih.:Kovulmuş şeytanın dürtmesinden, üflemesinden ve kötü nefesinden her şeyi en iyi işiten ve bilen Allah'a sığınırım."

قَالَ رَبِّ اِنّٖى وَهَنَ الْعَظْمُ مِنّٖى وَاشْتَعَلَ الرَّاْسُ شَيْبًا وَلَمْ اَكُنْ بِدُعَائِكَ رَبِّ شَقِيًّا
1. kâle : dedi
2. rabbî : Rabbim
3. in-nî : muhakkak ben
4. vehene : zayıfladı, güçsüzleşti
5. el azmu : kemik
6. min-nî : benden (benim)
7. ve işteale : ve tutuştu, yayıldı
8. er re'su : baş
9. şeyben : ağararak (saçın ağarması)
10. ve lem ekun : ve ben olmadım
11. bi duâi-ke : sana dua etmek ile
12. rabbî : Rabbim
13. şakıyyen : şâkî
Resim--- ''Kâle rabbî innî ve henel azmu minnî veştealer re’su şeyben ve lem ekun bi duâike rabbî şakıyyâ(şakıyyen).Şöyle demişti: «Ey Rabbim! Şüphesiz (artık öyle bir durumdayım ki) benim kemiğim zayıflayıp gevşedi ve başım(ın saçı) bembeyaz alev gibi tutuştu. Sana dua etmekle de ey Rabbim, hiçbir zaman bedbaht olmadım.»''
(MERYEM suresi 4. ayet) (Resmi:19/İniş:44/Alfabetik:63)

Rabbim!
Zayıfım, güçsüzüm ve kuvvetsizim.
Dışımda saçlarımı ak alevler yaktı
İçimdeyse kemiklerim eridi gitti.
Rabbim her duama icabet ettin.
Ben önceki emellerime kavuşmuş olarak yine istemekteyim!.

Dün gece Zahid kardeşimiz MANÂ Âlemimize teşrif etti.. YÜZü GÜLmekte idi... Doğrusunu ALLAHu Zü'l Celâli vel ÎKRAMımız bilir.

Zahid kardeşimizle cep konuşmamızda demiştimki ''senin açtığın başlıklar KEVSER HAVUZu OL-ÂN MUHAMMEDİNUR sitemizde damla damla KAYDA geçenlerden!
NUR yediklerimiz ve NUR yedirebildiklerimizdir إِن شَاء اللَّهُ''

Çok mutlu olmuştu.. RESULALLAH SALLallahu Aleyhi Vesellem Efendimizin dİZlerinin dibinde yine AYNı mutlulukta olmasını NİYAZ ederiz إِن شَاء اللَّهُ

Resim

"Ey Rabbim ! Zâtının Celâline ve Saltanatının büyüklüğüne yakışır şekilde Sana hamdolsun"

Cebrail AS, Efendimiz'e SAV, Ebu Zer RA'ın ettiği bu dua hakkında dedi ki;

"Melekler bile onun bu duasına şaşırmışlardır. Senin ümmetinden kim bu duayı yaparsa, günahları denizin köpüklerinden ve yeryüzünün topraklarının sayısından fazla da olsa, mutlaka bütün günahları afvedilir.
"Senin ümmetinden her kim bu dua kalbinde bulunarak sana kavuşursa mutlaka Cennetler ona aşık olur. Sağındaki ve solundaki Melekler o an "Ey ALLAH'ın velisi (dostu) ! İstediğin kapıdan gir. diye nida ederler"
(Hadis'i Şerif, Hakimi, Tirmizi, Hz Ali'den RA rivayet)

Resim
Kullanıcı avatarı
meryemnur
Özel Üye
Özel Üye

ALLAH'ım, bizi Sana çevir. Kapında sebatı nasip eyle! Bize, Sen­de, Seninle ve Senin için olmayı nasip eyle. Sana hizmette razı ol­mayı bize bahşeyle. Vermemiz ve almamız Senin için olsun. Zâtından gayri her şeyden içimizi temizle. Yasak ettiğin işleri bize göster­me, yapılması gerekli şeyi de bize kaybettirme. Dışımız, Sana isyan­da olmasın, içimiz Sana şirk koşmakta kalmasın. Nefsimizi öz varlı­ğına al, her şeyimiz Sen olasın. Gayri şeyleri atıp Seninle zengin ola­lım. Seni unutturan şeylerden bizi ayık eyle; daima Sana tâat ede­lim ve Sana yalvaralım. Kalbimize ve iç âlemimize yakınlığını tat­tır. Günah işlerle aramız, yerle semâ arası kadar uzak olsun. İbadet ve tâata yakınlığımızı ise göz karası ile beyazı gibi yakın eyle. Sev­mediğimiz şey olunca Yusuf Peygamberle Zeliha gibi olalım. O gü­nahla aramızı, o iki insanın gibi ayır.

Âmin!..

Gavsulazam Abdulkadir Geylani (k.s.)

Ahzâb Sûresi, 6
Kullanıcı avatarı
habibi
Özel Üye
Özel Üye

Re:

Mesaj gönderen habibi »

habibi yazdı:Resim

İmanın en büyük imkân olduğunu, kalbimiz kederden kaburgalarımızı zorladığında, gece yarılarında doğum sancısından beter sancılara durduğunda bir kez daha anladık.

Duaya davet edildiğimiz kapının davetine uyduk ve dualara durduk. Bildik ki, davete icabet edenin davetine icabet edilir. Bizde O'nu davet ettik.

Açılan ellerimde, çırpınan yüreğim var. Temkine gelmeyen, ten kafesinde çırpındıkça kendini daha çok yaralayan deli yüreğim.

Bağışla onu, Rabbim. Amin...

* Sübhânallâhi mil'el mîzân . Ve müntehel-ılmi ve mebleğar-rızâ ve zinetel-arş . *

Rabiatü'l Adeviyenin duası

YA RABBENA!!!

Yarlıyım, kimsesizim,kalbim hüzünle dolu ve hepsinin çilesi güçsüz omuzlarımda.

Gündüzüm cefa yurdu, gecem hüzün beşiği.

Ama ben sadece sabır ve tahammüle hazırım;

Madem ki kader kalemi senindir, razıyım,memnunum.Sukunetimi bozamam.

Zikrim, halimi şikayet değil, bilmektesin.

Sen benden razı mısın, tek merakım budur.

Bu da benim sabırlı, güzel kulumdur der misin melleklerine?

Kimsesizdir, onun kimsesi benim, der misin?

Razıyım onuun kulluğundan, haline duasından, kaderine tevekkülünden.

Rabbini seven,Rabbi tarafından sevilendir, buyurur musun?

İşte benim kaygım, ümidim, arzum bunlara,

Sende bilmektesin...."
AMİN....
Kullanıcı avatarı
safa-merve
Özel Üye
Özel Üye

Mesaj gönderen safa-merve »

Rasûlullah (sallallahu aleyhi ve selem) :

“Allah’ım!
Kalbimde bir nûr kıl!
Dilimde bir nûr kıl!
Kulağımda bir nûr kıl!
Gözümde bir nûr kıl!
Arkamda bir nûr kıl!
Önümde bir nûr kıl!
Üstümde bir nûr kıl!
Altımda bir nûr kıl!
Allah’ım! Bana bir nûr ver!..”

(Müslim, 765(191))
[img]http://www.muhammedinur.com/resimler/safa_merve.jpg[/img]
Kullanıcı avatarı
meryemnur
Özel Üye
Özel Üye

ALLAH'ım, bütün halkı Sana yönelmiş kıl. Bütün dileğim budur. Yapacağını Sana ısmarlarım, iş Senindir. Bu benim duamdır; umu­mîdir. Bu duayı yapanlar, mükâfat alır. ALLAH, dilediğini yapar. Halk, O'nun elindedir.

Gavsu'l-a'zâm Abdulkadir Geylâni (k.s.)

Ahzâb Sûresi, 6
Kullanıcı avatarı
habibi
Özel Üye
Özel Üye

Mesaj gönderen habibi »

Ey gül fidanı! Hoş bir bahar rüzgarı gibi yanına geldim. Geldim ya, üzüntülerle, gamlarla dolu bu dünyada ateş-i aşkı ile mest olasın. Ey gülü yüreğinde besleyen can, bu düşüşlerden, bu hallerden sakın ye’se kapılma; gizli gizli o kadar çok dua et, geceleri o kadar çok ağla, inle ki; sonunda SABAHLARI yedi kat gökten kulağına kurtuluş sesleri gelsin. İsa aleyhisselam isteklerden, beden eşeğinin arzularından kurtulunca, duası kabul edildi! Sen de nefsanî isteklerden temizlen, elini yıka! Çünkü, gökyüzünden manevî yemeklerle dolu sofra geldi!

El-Aman, ben yine sustum. Sevgiliye benim selamımı sen götür! Saygılarımı sen söyle! Ona de ki; “Elinde duadan başka bir şey olmayan ne yapabilir?”

Hz. İsâ (a.s) sabahları ekseriyetle şöyle dua ederdi:

Ey Allah’ım! Ben istemediğimi uzaklaştırmaya, umduğum faydayı elde etmeye muktedir olmadığım bir vaziyette sabahlamış bulunuyorum. Kuvvet ve kudret ise senin elindedir. Ben, amelimin sorumlusu olarak sabahlamış bulunuyorum. Bu bakımdan benden daha fakir bir kimse yoktur. Ey Allahım! Düşmanımı sevindirecek şekilde beni gülünç duruma düşürme, eğlence etme. Dostumdan da beni emîn eyle. Musibetimi dinimde tahakkuk ettirme. Dünyayı en büyük kaygım, bilgimin son raddesi, emelimin gayesi kılma. Ey Allah’ım! Bana acımayanı, merhamet etmeyeni, başıma musallat etme!

Allah’ım, Hainlerin hıyanetlerini, hilekarların hilelerini, zalimlerin zulmünü yakala ve benden uzak tut. Ümit edip de ulaşamadığım, gönlümden geçirip de def edemediklerim için sana sığınıyor ve senin yardımını istiyorum. Ey kederleri gideren, gamları dağıtan ve zulme uğrayanların duasını kabul eden Allah’ım! günahlarımın çokluğu nedeniyle bana azab etme. Beni affet ve bana rahmet et. Eğer bana azab edersen, sebebi günahlarımdır. Eğer affedersen, şüphesiz Sen çok Aziz ve Hakim bir Bağışlayıcısın.

Kutul Kulub (Kalplerin Azığı)alıntı
Kullanıcı avatarı
tamersah tarik
Moderatör
Moderatör

Mesaj gönderen tamersah tarik »

Ya Rabbi! Unuttuklarımızdan veya yanıldıklarımızdan dolayı bizi sorumlu tutma. Ya Rabbi! Bize, bizdekilerden öncekilere yüklediğin gibi ağır yük yükleme. Ya Rabbi! Gücümüzün yetmeyeceği yükü bize yükleme bizi affet. Bizi bağışla. Bizi esirge.

Amin...
Resim
Kullanıcı avatarı
tamersah tarik
Moderatör
Moderatör

Mesaj gönderen tamersah tarik »

Allah'ım; ahiret yurdunu kazanmamız için; "Andolsun; sizi korku, açlık, mallardan, canlardan ve ürünlerden eksiltme gibi şeylerle deneriz. Sabredenleri müjdele!"(el-Bakara,155) buyuruyorsun. Bize sabır ve metanet gücü ver. Musibetler karşısında; "Biz, Allah içiniz ve biz O'na döneceğiz"(el-Bakara,156) diyebilme şuuru ve teslimiyeti nasib eyle..

Amin...
Resim
Kullanıcı avatarı
MINA
Özel Üye
Özel Üye

Mesaj gönderen MINA »

amin Ya Râbbi..
''Ve Allah'a Sımsıkı Sarılın...''

Hacc / 78

“►Günün Duası◄” sayfasına dön