Selamun Aleykum

Cerkez
Yeni Üye
Yeni Üye

Selamun Aleykum

Mesaj gönderen Cerkez »

Selâmun Aleyküm, Bir rüzgara kapıldım kendime geldim, bir esti kendimi Munir Derman hocamın yazılarında sohbetlerinde buldum. İnşAllah herkes Münir Hocamın miski amber kokusunu hissetmeyi nasip eder. Olur mu, hiç tereddüt etmeyin olur. Sonra rüzgar bir daha esti kendimi burada buldum. Uzun yıllar cehalet doneminden yeni uyandım ve yeni yeni kendime gelmeye başladım. O yüzden çoğu konuya mesajlar ve bilgim ile katılamasam bile elimden geldiği kadarıyla müsadenz ile bilgilerinizden yararlanmaya geldim. İçimdeki rüzgarı daha yükseklere taşımaya geldim.
Kullanıcı avatarı
Hakan
Moderatör
Moderatör

Re: Selamun Aleykum

Mesaj gönderen Hakan »

Ve Aleyküm Selam ve Rahmetullahi ve Berakatuhu
Hoş geldiniz, sefalar getirdiniz...

Allah Celle CelEalehunun izni ve inâyetiyle Rasulullah Sallallahu Aleyhi ve Sellem Efendimizin MuhaMMedî DOSDLARInın Akılları Muhammedi Edebe erişmesi gayesiyle yapmış oldukları hizmetlerin gönüllerde ve akıllarda mânâ yoğunluğuna ermesinin ardından güzel istek ve duygularla arayışlara geçmek ve MuhaMMedî Deryâ'da Münir Hocamı bulmak azminiz ve çabanız çok güzel bir his ve duygudur inşeallah... Münir Derman Hocam, MuhaMMedî Edebi o kadar güzel anlatmaktadır ki, Rabbim Ondan ve Onun gibi MuhaMMedî DOSDlardan Razı olsun. Akıllarda izler bırakarak Aklın naklini ve MuhaMMedî Şuuru hazmettirerek yaşatması gâyesiyle...

MuhaMMedî MuhaBBetlerimizle inşeallah...
Resim
Kullanıcı avatarı
tamersah tarik
Moderatör
Moderatör

Mesaj gönderen tamersah tarik »

ve aleyküm es selâm ve rahmatullahi ve berekatuhu
Kur'ân-ı Kerim ve Rasûlullah sallallahu aleyhi ve sellem esaslı MuhaMMediNÛR sitemizde ALLAH Rızası için Hasbî-Habibî Hizmete hoş geldiniz inşae ALLAHu Teâlâ..
Resim
Kullanıcı avatarı
Gul
Moderatör
Moderatör

Mesaj gönderen Gul »

Resim
Madem ki rüzgar dediniz: "Yakub aleyhisselama Yusuf aleyhisselamın kokusunu getiren rüzgarlar essin içinizde inşaallah : MuhaMMedî MuhabbetimİZle... Hoşgeldiniz
Resim

17- Yusuf (12) : 94.
Yakub’un, Mısır’daki Yusuf’un kokusunu Kenan’dan duyması

وَلَمَّا فَصَلَتِ الْعِيرُ قَالَ أَبُوهُمْ إِنِّي لَأَجِدُ رِيحَ يُوسُفَ لَوْلاَ أَن تُفَنِّدُونِ
Resim---Ve lemmâ fasalatil’îru kâle ebûhum innî le ecidu rîha yûsufe lev lâ en tufennidûni :Kafile (Mısır'dan) ayrılmaya başladığı zaman, babaları dedi ki: "Eğer beni bunamış saymıyorsanız, inanın Yusuf'un kokusunu (burnumda tüter) buluyorum."
(Yusuf 23/94)

Kur’ân’ın da anlattığı öykünün gelişimi içerisinde, Mısır’da ikbale kavuşan Yusuf, kardeşleriyle barışarak bir araya gelmiş; babalarını da yanına getirmeleri için onları Kenan’a göndermiş ve bu arada gömleğini de üzüntüden gözleri kör olmuş babalarının yüzüne sürmeleri için onlara vermişti. Adeta rüzgar, daha onlar gelmeden Mısır’daki Yusuf’un kokusunu Kenan diyarındaki Yakub’a getirmiş, Yakub da çevresine “beni bunaklıkla suçlamazsanız, ben Yusuf’un kokusunu duyuyorum” demişti (139). Bütün bu olayları hatırlatan Kuddûsî şiirine göre bu mucizenin de sebebi, aşktan başkası değildir:

Işk ile bozdı Nebî Mûsâ adûnın sihrini
Işk ile esdi Nebî Yakuba Yusufdan riyah (140)
Resim

(140) Kuddûsî Divânı, 187/12/185.

http://www.muhammedinur.com/forum/viewt ... 97&t=10602
Resim
Kullanıcı avatarı
Ahmed
Admin
Admin

Mesaj gönderen Ahmed »

Ve aleykümesselam cerkez kardeşimiz,
İmkanla İmtihan âleminde
İsteyen BİLir
Arayan BULur
OL-ANlar Olur
Şehadet Yaşanır İnşaallah..

Hasbî Hizmette Gönül Dostlarının buluştuğu BİZ-BİR-İZ sitemize hoş geldiniz.
***"En Kötü KÖRlük, gÖZünü GÖRmeyiştir!.." Kul İhvani
Cerkez
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesaj gönderen Cerkez »

Allah (c.c.) hepinizden razı olsun!.
Kullanıcı avatarı
kulihvani
Site Admin
Site Admin

Mesaj gönderen kulihvani »

Resim Ve aleykümesselâm çerkez kardeşimiz,
MuhaMMedîNÛR sitemize güzelliklerle geldiniz.. Münir DERMÂN Hocamız, gerek hayatında gerekse el ÂN hayatında, Kur'ÂN-ı Kerîm ve Resûlullah sallallahu aleyhi vesellem için yaşadı ve yaşatmakta hamdolsun.. gerçi ben nicelerini gördüm ki yağmursuz bulutlar gibi yüzdü geçtiler.. inşae ALLAH siz YÂR ve YÂRÂN Olursunuz... MuhaMMedî MuHABBetLe...
Resim
Kullanıcı avatarı
der-ya
Özel Üye
Özel Üye

Mesaj gönderen der-ya »

Resim

Duasıyla...
Eğer göğün yedi kat üstüne çıkmaksa niyetin, Aşktan güzel merdiven bulamazsın.
Eğer aşkı bulmaksa niyetin, Aramadan duramazsın. -
Yunus Emre.k.s

“Tanışalım mı? ~Hoş geldiniz~” sayfasına dön