Rüy ZEVKLerim

Konu başlıkları sadece Kul İhvani'ye aittir.
Kullanıcı avatarı
kulihvani
Site Admin
Site Admin

Rüy ZEVKLerim

Mesaj gönderen kulihvani »

Resim

->Zom UYkUda ->UYUr GEZer
ZERrHOŞş mUYUm BİLmiYORum
!?.
->“SANAL U Y K Uda ->UYANıKk
BİRrHOŞş mUYUm BİLmiYORum
!?.

ZEVK 7210

->KORKum >“ARZ”ımı SIKtıkça ->UMUT UFKum ->TAŞıYORum!
->GÖZ YAŞımdan >KANATlarım! -> ARŞ”-tAN ÖTE >AŞıYORum!

Er RAHMÂN’ın NEFESÎnde
>RaSÛLuLLAH’ın SESÎnde

“HAKk’ın HALKı-ndan >KAÇ!.”-tıkça ->RüYÂLarda ->YAŞıYORum!.

celle celâlihu..
sallallahu aleyhi vesellem...

04.11.15 09:39
brsbrsmm.tktktrtkkmddrdykmdrmdmnımLa..

Resim

Yâ RABB!. EbdÂL->EbrÂRınLa
->HAYu’s- SALÂHh SÂLiHinLe
H
AKkuL- HAYRul- AHyÂRınLa
->HAYuL- FELÂHh >FÂLiHinLe
MUTe >KaBLe ->EN teMUTe!.
ARZ-ındAN ARŞ ındAN Öte
->HAYu’L- HAYyDÂR AHrÂRınLa!.
“KULLuk SEFeRi”mi NÛR-u MÎM-inde TÜMMLet-TANMMLat Resim Yâ RABBimİZ!. Resim bİZe!..

Resim---Rasûlullah sallallahu aleyhi ve sellem’in: “Mutü kable en temutü: Ölmeden önce ölünüz!” buyurmuştur.
(Aclunî, Keşfü’l-Hâfâ II-291-2669)

Resim

>GÖRdüğüm YÜZüne HASsret
->AĞLarım ->Yâ RaSûLuLLaH!
GÖNüL B
UZ DağLarım GURBet
->çAĞLarım >Yâ RaSûLuLLaH!
->KıRAT-ımİZ -> KERVÂNın-da
->KItMÎRimİZ ->HAYR-ÂNın-da
->bAĞLarım ->Yâ RaSûLuLLaH!
->kUL İHvÂNin ->hER YANın-da
->sAĞLarım -> Yâ RaSûLuLLaH!..

..sallallahu aleyhi vesellem...

Resim

bEN bÖYLeyim ->HEPten >HİÇe
TEKE TEK”te “TEK İNLE!.”-ERim!
Bir ŞARkı” ->ki ->DIŞtan ->İÇe
->“R ü Y Â -Larım”da >DİNLErim!.

http://www.izlesene.com/liste/ruyalarim-olmasa

Resim

->ÇıLgın ÇıLgın ÇıRPıYOR cÂN KUŞUm ->yİNE KANLı KÂFESinde..
DOĞum-ÖLüm ARA-KES-itinde ->HAYyAL HAYyatımın gERÇEK GÖZü,
SEVgiLi HaBÎBuuLLAHım Resûlullah sallallahu aleyhi vesellem SESinde
SEVenLerin NEFESinde ->RABBu’L- ÂLEMîn eS SeLÂM celle celâlihu SÖZü..

DEmem O ki Resim

Resim---Ebu Hureyre radiyâllahu anhu anlatıyor: "Rasûlullah (aleyhissalatu vesselâm): "Benden sonra, nübüvvetten sadece mübeşşirat (müjdeciler) kalacaktır!" buyurunca yanındakiler sordu: "Mübeşşirat da nedir?" Resûlullah sallallahu aleyhi vesellem: "Sâlih rüyâdır" diye cevap verdi."
Muvatta'nın rivâyetinde şu ziyâde vardır: "Sâlih rüyâyı sâlih kişi görür veya ona gösterilir."

(Buharî, Tâbir, 5; Muvatta, Rüyâ 3, (2, 957); Ebu Davûd, Edeb 96,(5017)

Mübeşşirat: (Mübeşşir. C.) Hayırlı alâmetler. Müjdeleyenler, hayırlı haber verenler.

Resim---Ebu Hureyre radiyâllahu anhu anlatıyor: "Resûlullah (aleyhissalatu vesselâm): "Zaman yaklaşınca, mu'minin rüyâsı, neredeyse yalan söylemeyecek. Esasen mu'minin rüyâsı, nübüvvetin kırk altı cüz’ünden bir cüz’dür." buyurdu.
Buharî'nin rivâyetinde şu ziyâde var: "Nübüvvetten cüz’ olan şey yalan olamaz."

(Buharî, Ta'bir 26; Muslim, rüyâ 8, (2263); Tirmizî, rüyâ 1, (2271); Ebu Davûd, Edeb 96, (5019)

Resim---Ebu Rezin el-Ukeyli Lakit İbnu Amir İbni Sâbire radiyâllahu anhu anlatıyor: "Resûlullah aleyhissalatu vesselâm: "Mu'minin rüyâsı, nübüvvetin kırkaltı cüz’ünden bir cüz’dür. Bu rüyâ, anlatılmadığı müddetce bir kuşun ayağında (takılı vaziyette) durur. Anlatılacak olursa hemen düşer!." buyurdu.
(Tirmizî, Ru'ya 6, (2279, 2280); Ebu Davûd, Edeb 96, (5020)

Resim---Ebu Said radiyâllahu anhu anlatıyor: Resûlullah sallallahu aleyhi vesellem: "Mu'minin rüyâsı, nübüvvetin kırk altı cüz’ünden bir cüz’dür." buyurdu.
(Buharî, Ta'bir 4, Muvaatta 1, (2, 956)

Resim---Ebu Said radiyâllahu anh) anlatıyor: Resûlullah sallallahu aleyhi vesellem: "En sadık rüyâ seher vakitlerinde görülen rüyâdır." buyurdu.

(Tirmizî, Ru'ya 3, (2275)

Resim---Resûlullah sallallahu aleyhi vesellem: "Beni rüyâda gören, gerçekten beni görmüştür, çünkü şeytan benim sûretime giremez." buyurdu.
(Buharî, Tâbir 2, 10; Muslim, Rüyâ 10; (2266); Muvatta, Rüyâ 1, (2, 956)

Resim---Ebu Hureyre radiyâllahu anh anlatıyor: "Resûlullah sallallahu aleyhi vesellem: "Rü'ya üç kısımdır: Biri Allah'tan bir müjdedir. Biri nefsin konuşmasıdır. Biri de şeytânın korkutmasıdır. Biriniz hoşuna giden bir rü'ya görecek olursa, dilerse onu anlatsın. Eğer hoşuna gitmeyen bir şey görürse onu kimseye anlatmasın, kalkıp namaz kılsın."
(Kütüb-i Sitte, 7129)

Resim---Avf İbnu Malik radiyâllahu anh anlatıyor: "Rasûlullah aleyhissalatu vesselâm: "Rüyâ üç kısımdır: "Bir kısmı; âdemoğlunu üzmek için şeytandan olan korkulardır; bir kısmı, kişinin uyanıkken kafasını meşgul ettiği şeylerdendir; bunları uykusunda görür; bir kısım rüyâlar da var ki, onlar peygamberligin kırkaltı cüz’ünden birini teşkil eder."
Ravi Muslim İbnu Miskem der ki: "Ben, Avf İbnu Malik radiyâllahu anhe: "Sen, bu hadisi Rasûlullah aleyhissalatu vesselâm'dan bizzat işittin mi?" dedim. Avf, (iki sefer tekrarla): "Evet! Ben bunu Rasûlullah aleyhissalatu vesselâm'dan işittim. Ben bunu Rasûlullah aleyhissalatu vesselâm'dan işittim" dedi."

(Kütüb-i Sitte, 7130)

Resim---Semure İbnu Cundeb radiyâllahu anh anlatıyor: "Resûlullah sallallahu aleyhi vesellem sık sık: "Sizden bir rüyâ gören yok mu?" diye sorardı. Görenler de, O'na Allah'ın diledigi kadar anlatırlardı. Bir sabah bize yine sordu: "Sizden bir rüyâ gören yok mu?"
Kendisine: "Bizden kimse bir şey görmedi!" dediler. Bunun üzerine Resûlullah sallallahu aleyhi vesellem: "Ama ben gördüm" dedi ve anlattı.(...)

(Kütüb-i Sitte, 941)

Resim---Enes radiyâllahu anh anlatıyor: "Resûlullah sallallahu aleyhi vesellem'in şöyle söylediğini isittim: "Ben bu gece, rü'yamda, kendimi Ukbe İbnu Rafi'in evinde imişim gördüm. Orada bana İbnu Tab denen cinsten taze hurma getirildi. Ben bu rüyâyı şöyle te'vil ettim: "Yükselme dünyada bizimdir, âhirette de hayırlı akıbet bizimdir, dinimiz de tamamlanmıştır."
(Muslim, Ru'ya 18, (2270); Ebu Davûd, Edeb 96, (5026)

Urve radiyâllahu anh, Aişe radiyâllahu anha'dan şunu nakletmiştir: "Resûlullah sallallahu aleyhi vesellem bana dedi ki: "Rüyâmda sen bana üç gece gösterildin: Melek seni bana bir ipek parçası içerisinde getirdi ve "Bu senin zevcendir, aç onu!" dedi. Ben de açtım, içindeki sendin. Ben: "Bu rüyâ Allah katından ise, onu gerçekleştirecektir" dedim."
(Buharî, Nikah 9, 35, Ta'bir 20, 21; Muslim, Fezailu's-Sahabe 79; Tirmizî, Menakib (3875)

Resim---Aişe radiyâllahu anha Annemiz anlatıyor: "Rüyâmda hücreme üç ayın düştüğünü gördüm. Rüyâmı babam Ebu Bekr (radiyâllahu anh)'e anlattım. Sükut etti, cevab vermedi. Rasûlullah aleyhissalatu vesselâm vefât edip de odama defnedilince babam Ebu Bekr: "İşte (rüyânda gördüğün) üç aydan biri ve en hayırlısı!" dedi."
(Muvatta, Cenâiz 10, (1, 232)

Resim---Abdullah ibn Ömer radiyâllahu anh anlatıyor: "Resûlullah sallallahu aleyhi vesellem zamanında kişi, bir rüyâ görecek olsa onu Rasûlullah -(aleyhissalatu vesselâm)- Efendimize anlatırdı. O sıralarda ben genç, bekar bir delikanlıydım, mescidde yatıp kalkıyordum. Bir gün rüyâmda, iki meleğin beni yakalayıp cehennemin kenarına kadar getirdiklerini gördüm. Cehennem kuyu çemberi gibi çemberlenmişti. Keza (kova takılan) kuyu diregi gibi iki de direği vardi. Cehennemde bazı insanlar vardı ki onları tanıdım. Hemen istiâzeye başlayıp üç kere: "Ateşten Allah'a sığınırım!" dedim. Derken beni getiren iki meleği üçüncü bir melek karşılayıp, bana: "Niye korkuyorsun? (korkma)" dedi.
Ben bu rüyâyı kızkardeşim Hafsa (radiyâllahu anha)'ya anlattım. Hafsa da Rasûlullah (aleyhissalatu vesselâm)'a anlatmış. Rasûlullah (aleyhissalatu vesselâm):
"Abdullah ne iyi insan, keşke bir de gece namazı kılsa!" demiş. Salim der ki: "Abdullah bundan sonra geceleri pek az uyur oldu!"

(Buharî, Ta'bir, 35, 36, Salat 58, Teheccut 2, Fedailul-Ashab 19; Muslim, Fedailus-Sahabe 140, (2479)

ResimZEVK 1778 Resim

AkLa <-> KARA ÇİLLEsidir -> KİRMANım-da EĞİRdiğiM!
Dost DEĞirmeni “BEN” i Üğüttü!>CAN Tatlıdır BAĞırdığıM!
EĞELenmiş ALTIN TOZu.. ->Her ZeRRem “ALLAH” ArmaLı..
-> vALLAHi ->VUSLAT VÂHÂsı -> ÇİLE ÇÖLÜNe ÇAĞırdığıM!..

05.09.2001 19:37
lârâ shll.. antly..frtına…

Akla KARA ÇİLEsi:
Nemruduma ateş etme İbrahim (aleyhi's-selâm)’imi Vurursun!..
ZIDların ZEVKi TEVHİDdir..”
Kul ihvÂNi

Akla KARA, AYNı şeyin ikiyüzü.. iyi-kötü, inkâr-ikrar…

KİRMAN: ağaçtan yapılan geçmeli tek oklu yünü ip yapan Yörük âleti.
EĞİRmek: yünü ip yapmak.
ÜĞÜTmek: Değirmende buğdayı un etmek.
VÂHÂ: kurak çölde su başı.. Kevser Kuyusu başı..

EĞElenmiş ALTIN TOZu.. Her ZeRRem “ALLAH” Armalı..:

Resim

Bu gece gördüğüm bir rüyâ ZEVKidir bu zevk..

Önce yıllar öncesi çocukken YAŞAnmış olan bir olayın Rüyasıydı..

İlkokul üçüncü sınıfta okuduğum yıldı.
Ekinler biçilirken kışlık stok unumuz bitti.
Babam birkaç kile arpa buldu.
Çuvala doldurup eşeğe seklemi yükledi ve bana :
"Al götür bunu Sınasa köyündeki su değirmeninde öğüt getir!" diyerek yola çıkardı.
Sınasa, Hasan Dağı dibinde 10 km. ilerde bir köydü.
Dönüşte karanlığa kalıp da korkmamak için hayvanı hızlıca sürerek değirmeni buldum.
Değirmenci babamın ahbabı idi.
Bana yemek yedirip unumu öğüttü ve içinden hakkını aldı.
Değirmen binası kara taşlardan yapılmış sıvasız ve içi loş ışıklı idi. Duvarlarda uzun kazıklarda âlet edevât asılıydı.
Bahçelerin içinde sık kavak ağaçlarının arasında ve ürperti verici idi.
Değirmeni ilk kez yakından incelemiştim ve hiç unutmadım…

Yıllar sonra dün gece çalışırken, Kur'ân-ı Kerîm'in vahdetle anlamı hususunda ilticâ edince bağrım geçti, uyku hâli bir rüyâ başladı ve o eski değirmenin kapısından girdim.
Değirmen kendi başına dönüyor ve kimse yoktu.
Korkarak ürperdim ama çıkmadım.
Duvarları incelerken birden Mescid-i Haramın duvarlarındaki gibi lâfzullahı "ALLAH" ism-i celâlî, altın armalar hâlinde yer yer belirdi.
Hayretle etrafa baktıkça çoğaldı.
Küçüldü ve her yer "ALLAH" ismi celâlî ile doldu.
Ve içerisi altın rengi ışığa boğuldu.
Buğday teknesi, değirmen taşı v.s. her şeyin üzerinde binlerce ALLAH celle celâluhu arması...
"Acaba teknenin içinde ne var? öğütülen nedir?" diye kenarına sağ ayağımı basarak çıktım ki yüksek buğday teknesinin içine bakmak için...
İşte o anda dönen taş önce sağ ayağımı kaptı, sonra da sol ayağımı...
Demir törpüler gibi kıtır kıtır öğütmeye başladı...
Hiçbir acı duymuyordum ve yavaş yavaş dizlerime doğru çekerek öğütüyordu.
Ellerimin üzerinde sırt üstü yerde beklerken öğütülen unun döküldüğü unluğa bakınca un yerine eğelenmiş altın tozları dökülüyordu ve her zerre dahi "ALLAH"celle celâluhu armalı idi...
Tekrar etrafa baktım ki ellerim, vücudum ve her şeyde ALLAH celle celâluhu ismi Arabça kufî yazı ile yazılı idi ve ışık saçıyordu...
Kan-ter içinde uyandım ve sonsuz hamdettim Rabbü'l-âlemin'e...

Azîz Efendimiz Resûlullah sallallahu aleyhi ve sellem'in bizim de adımıza :
"RABBim bana eşyânın hakikatini öğret!" duasını İlim, İrade, İdrâk ve İştirak bazında anlama şefâatı için Resûl-û Ekrem Efendime samimî ve sonsuz salavâtlarımı arzettim.
RABB'ımıza şükrettim ki eşyânın hakikâti aslı itibariyle Haktır...

Resim

ResimEs-selâmu aleykum ve rahmetullâhi ve berekâtuhu.

Eûzubillâhi's-semî'u'l-alîmu mine'ş-şeytânirracîm.
Bi'smi'llâhi'r-rahmâni'r-rahîm
Allahümme salli ve sellim ve bârik alâ seyyidinâ Muhammedin
Abdike ve
Nebîyyike ve
Rasülûke ve
Nebîyyi'l- Ümmiyi ve alâ âlihi, ve's- sahbihi ve ehl-i beytihi.

Dâimen ebeden İn şâe ALLAH.
Subhâneke Allâhumme ve bihamdike eşhedu en Lâ ilâhe illâ ente vahdeke la şerîke leke estağfiruke ve etûbu ileyke.

El hamdu lillâhi rabbi'l-âlemîn
Resim

“►Kul ihvâni ZEVKleri◄” sayfasına dön