KÖRDÜĞÜM GİBİ...

Peygamber Efendimizin (sav) mübarek sözleri ve Kudsi Hadisler.
Kullanıcı avatarı
Gul
Moderatör
Moderatör

KÖRDÜĞÜM GİBİ...

Mesaj gönderen Gul »

Resim

KÖRDÜĞÜM GİBİ

Hz. Aişe Annemiz Resulullah sallallahu aleyhi ve sellemle yeni evlenmişti. Eşinin kendisini sevip sevmediğini ; ne kadar ve nasıl sevdiğini merak etmekteydi.

Hz. Aişe Annemiz bu düşüncesini Resulullah sallallahu aleyhi ve sellemle konuşmadan edemedi.

"Ey Allah’ın Resulü, beni seviyor musun?"

Resulullah sallallahu aleyhi ve sellem: Evet, ya Aişe, tabi seviyorum! dedi."

Hz. Aişe Annemiz nasıl sevdiğini de merak ediyordu.? Hemen sordu."Beni nasıl seviyorsun?"

Resulullah sallallahu aleyhi ve sellem sevgi şeklini tanımladı sevgili eşine: "Kördüğüm gibi."

Bu cevap Hz Aişe Annemizi çok sevindirmişti. Çünkü kördüğüm açılmazdı. Açılmayan,bitmeyen sırlı bir sevgi demekti.

Alacağı cevap onu çok mutlu ettiği için, Hz Aişe Annemiz Resulullah sallallahu aleyhi ve sellem'e sık sık sorardı:
"Ey Allah ’ın Resulü, kördüğüm ne alemde?"

Resulullah sallallahu aleyhi ve sellem, Aişe Annemizi memnun eden cevabı verirdi her defasında: "İlk günkü gibi..."

(İbn Hanbel, Müsned, 6; 210)
Resim
Kullanıcı avatarı
Gul
Moderatör
Moderatör

Re: KÖRDÜĞÜM GİBİ...

Mesaj gönderen Gul »

Resim ..giBi..SEVgi..

BIKtım USANdım HALKından
SIRRımı SENde SIRrdım YÂR!
KILICım ->ÇIKardım >KINdan
ÇİLLE ÇEMBERim KIRrdım YÂR!

ZEVK 6959

HASAN DAĞım DEdim >dEĞiL.. ->YURDummuş KEŞİŞ DAĞı YÂR!
->AK SAÇLarım-da ->AK ALev!.. ->KıZıL KORr ->ÇİLLe ÇAĞı YÂR!

SEVmek<->SEViLmek>SıRRuLLAH!.
->ReSûLULLAH ->P Î R >A L i Ş Â H!.

->HABiBuLLAH ->KÖRdüğüMüm ->KADERimin ->GÖR-BAĞı ->YÂR!.

Resim

09.08.15 16:17
brsbrs..tktktrstkkmdyngnlmzrrdli..

AŞKk MiNNettir
AŞKk CeNNettir
AŞK ->YAŞAnAN
AŞKk ->süNNettir!..

->HABiBuLLAH ->KÖRdüğüMü..:

Bir defâsında Ayşe Annemiz radiyallahu anha Resûlullah sallallahu aleyhi veselleme: "Beni seviyor musun" diye soruyor. Resûlullah sallallahu aleyhi vesellem de "Seviyorum" diye cevap veriyor.
Ayşe Annemiz ardiyallahu anha:
"Nasıl seviyorsun" diye soruyor... Efendimiz Resûlullah sallallahu aleyhi vesellem de: "Kördüğüm gibi seviyorum" diyor.
Ayşe Annemiz radiyallahu anha, zaman zaman Resûlullah sallallahu aleyhi vesellem Efendimize:
"Kördüğüm ne durumda, ne âlemde" diye sormayı da ihmal etmezmiş.
Her defasında aldığı cevab da:
"İlk günkü gibi!." olurmuş..

O yüce gönüllü Ayşe Annemiz radiyallahu anha ki,
Resûlullah sallallahu aleyhi vesellem kapısını çaldığında, Ayşe Annemiz radiyallahu anha, kapıyı hemen açmaz, Resûlullah sallallahu aleyhi vesellem Efendimizi kapıda biraz bekletirmiş!. Bunun sebebi açıkmış:
"Diğer hanımları görsün, Peygamber, Ayşe'nin kapısında bekliyor diye düşünsünler." İstermiş.. işte budur SEVen-SEViLen NÂZ-NiYÂZı.. HaYy Dostt!.

Amr b. As soruyor: “Yâ ResûLuLLAH! Halkın sana en sevgiLisi kimdir?” cevabı geliyor Resûlullah sallallahu aleyhi vesellemden: “Aişe!.”

Resim

“►Hadis-i Şerifeler◄” sayfasına dön