Dr. Münir Derman Hk.

Sorularınızı Ayet ve Hadisler ışığında cevaplamaya çalışacağız.
Kullanıcı avatarı
Nazenin
Yeni Üye
Yeni Üye

Dr. Münir Derman Hk.

Mesaj gönderen Nazenin »

Ağabeylerim, Ablalarım Dostlar ;

Kitaplarını yazılarını okumakla doyamadığım Dr.Münir Derman Hazretlerini sevenler, tanıyanlar bir yerde (Kabri gibi) belirli bir zamanda toplanıp bir anma programı yapıyorlar mı? Bilenlerden cevap veren olursa çok sevinirim.

Hekese şimdiden teşekkür eder, hayırlı işler sağlıklı günler dilerim.
Kullanıcı avatarı
Gariban
Moderatör
Moderatör

Re: Dr. Münir Derman Hk.

Mesaj gönderen Gariban »

Sevgili Nazenin can kardeşimiz,
Sorunuz için teşekkür ederiz. Sitemiz zaten sürekli anma ve toplanma yeridir. Derman Hocamızın yazıları forumda devran eder durur, ve yazılarımızın içine deyişleri eklenir sürekli. Bu devranın içinde yer almaya çalışmak ve katkıda bulunmamız bizim için daha iyi olacaktır diye düşünmekteyim. Örneğin bizde açılımlara yol açan sözlerini forumdaki Münir Derman (k.s) bölümünde yazıya dökmek ve paylaşmak , yahut bazı açılımlara yol açacak sorularla katkıda bulunmak uygun olacaktır diye düşünmekteyim. Böylece bir ANda bakmışsınız, foruma gönderilen bir döküman buluşma yeri olmuş, bir çok dostumuz yorumları ile katkıda bulunmuş olur. Bizim yaptığımız budur. Diğer sitelerde ve facebook üzerinde bir şey yapıldığını düşünmüyorum zaten, çünkü bu hususta en aktif yer burası oldu ve hep olacaktır inşaallah. Deyişlerini başka sitelerde paylaşanlar olmakta fakat yüzeysel olarak yorumsuzca geçip gitmekte bu paylaşımlar. İnşaallah sorunuza bir ölçüde cevap olabilmişizdir.

Es-Selam ve Sevgiyle
GaribAN
Resim
Kullanıcı avatarı
Nazenin
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesaj gönderen Nazenin »

Kıymetli vaktinizi ayırıp cevap verdiğiniz için teşekkür ederim.
İnternette Münir DERMAN (k.s.) hakkında bilgi arar iken bu siteye ulaştım o günden beri sürekli okuyucusu oldum.
Okuduğum yazılar hakkında yorum yapmıyorum (yapamıyorum) çünkü okuduğum hayran olduğum o yazılara ile edecek bir şey bulamıyorum. O güzel yazılara karşısında benim yazımın ne kıymeti vardır diye düşünüyorum.
Münir Derman (k.s.) hakkında okumadığım bir çok yazıyı, sohbeti bu sitede buldum ve her okuyuşumda ayrı bir zevk aldım.
Bu nedenle yazanlardan emeği geçenleden Allah (C.C.) razı olsun.Allah emeklerinizi zayi etmesin.
Çevrede dr.Derman (k.s.) tanıyan bilen (1Kişi hariç) olmayınca O'nu dünya gözüyle görmüş, dinlemiş veya görmeden sevmiş olanlar ile tanışmak istemiştim.
Cevabi yazınıza katılıyorum.Bence de önemli olan Münir Derman (k.s.)'nin sözleri bizde nasıl karşılık buluyor ne kadar hayatımıza geçirip yaşayabiliyoruz.
Kullanıcı avatarı
Nazenin
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesaj gönderen Nazenin »

"Bahane arayın" der bir sohbetinde Münir Derman (k.s)
Bu soru bahane oldu bir şeyler paylaşmış olduk...

Alem bahanedir varlığın için
Çiçekler, yapraklar, dallar bahane.
Kendini kendinden gizledin niçin?
Arılar, petekler, ballar bahane.

Bilinmek istedin alem yarattın,
Kendi suretinde Adem yarattın.
Havva'yı Adem'e hemdem yarattın.
Adem Havva adlı kullar bahane.

Sevdin de yarattın bu kainatı,
kendinden kendine tuttun mir'atı,
Oradan gösterdin türlü sıfatı,
Çemenler, bülbüller, güller bahane
.
.
.

M.Zeynep ARICAN
Kullanıcı avatarı
Ahmed
Admin
Admin

Mesaj gönderen Ahmed »

Resim

Işık Size de vurdu Nazenin can...
Artık gÖZünüz bAŞKa site GÖRmez inşaeALLAH!
Rahmetli DERMAN Hocamızın yaydığı NUR, SIRRCaMlara VURup ta YAN-sı-yAN, MuhaMMedi BİZlikten başkası değildir, !
SIRRını kaybeden düşünsün, MuhaMMedi BİZlikte OL-ÂN AŞKla YAN- SiN!
DEMinizi ALdığınız zamAN, sOLuğu burada ALırSiNız, ARArsınız DERMAN!
Fakat, Rize Çayı DEMlemek gibi değildir bu DEMleMe!
Rabbûl Âleminin RÂHMET Çeşmesinden akANlarla RIZA Çayı OLuverir birANda!
GaribAN can da işte böyle yardım eder her daim. RIZA çayı DEMleMesini çok iyi BİLir.
Burada EMEK verenlere başta KULİHVANİ HOCAM olmak üzere ALLAH cümlesinden RAZI OLsun!
Gelişiniz HAYRlara vesile OLur.
HAYRCUMAlar! İnşae ALLAH!

***"En Kötü KÖRlük, gÖZünü GÖRmeyiştir!.." Kul İhvani
Kullanıcı avatarı
MINA
Özel Üye
Özel Üye

Mesaj gönderen MINA »

Sevgili Nazenin...

Ömrün, ahirin Nazenin GÜL KOKUlarıyla HAYat BULsun inşaAllah..
''Ve Allah'a Sımsıkı Sarılın...''

Hacc / 78

“►Soru - Cevap◄” sayfasına dön