]Annem, Babam Ve Zoraki Yalnızlık

Kullanıcı avatarı
MBurak
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

]Annem, Babam Ve Zoraki Yalnızlık

Mesaj gönderen MBurak »

Annem, Babam Ve Zoraki Yalnızlık

Anne ve babamı incitmekten çok korkuyorum. Öyle ki son zamanlarda onlara karşı en çok kullandığım sözcük “peki, tamam” oldu. Sanki onların söylediği birşeye itiraz ettiğim veya onlardan farklı düşündüğüm zaman onları incitecekmişim gibi geliyor. Onlara karşı her zaman böyle hassastım desem yalan olur ancak yine de hiçbir zaman asi bir çocuk olmadım. İyi bir çocuk olmak çoğu zaman kendimi, sırlarımı, sıkıntılarımı onlardan saklamak demekti. Hayatta hiçkimseyi kendi sıkıntılarımla üzmeye hakkım olmadığı gibi onları da üzmeye hakkım yoktu ve ben, anne ve babamın karşısına her zaman yüzünde gülücüklerle çıkan bir çocuk olmaya çalıştım; içim kan ağlasa ve bazen yaşadıklarımın altında ezildiğimi hissetsem de. Kendi kendime yetebilmeyi de yaşamayı da böyle öğrendim. Sanırım onlara karşı kendimi hapsettiğim bu zoraki yalnızlıktan dolayı
ben,
ömrü hayatımı anne ve babamı özleyerek, onlarla aramızda yaşanmamış birşeyler kaldığını düşünerek geçireceğim.
[img]http://www.muhammedinur.com/resimler/brk.jpg[/img]
Kullanıcı avatarı
kulihvani
Site Admin
Site Admin

Mesaj gönderen kulihvani »

Sevgili adıgüzel burakcan,

İslam Dini inandığını yaşamayı emreder.
Bu Âleme geliş sebebimiz aolan Ana-babalarımız için bakınız ne buyurulmakta;

Resûlullah sallallahu aleyi vesellem Efendimizden İmam Ali (kv) rivayet ediyor:“Şu üç şeyin ihmaline hiçbir insan için izin ve müsamaha yoktur: Müslüman olsun kâfir olsun anne babaya iyilik, Müslüman olsun kâfir olsun verilen sözü yerine getirme, Müslüman olsun kâfir olsun aldığı emâneti sahibine vermek.” (Beyhakî)

Resûlullah sallallahu aleyi vesellem Efendimizden İbni Ömer (r.a.) şöyle buyurduklarını rivayet ediyor:
“Üç kişi vardır ki, Allah kesinlikle Cenneti onlara haram kılmıştır: İçki nıübtelâsı, anne babaya itaatsizlik eden, aile ve yakınlarını kıs-kanmayıp kötü yolda olmaların; hoş karşılayan deyyus.”

( İ. Ahmed; Müsned, 2:128.)

Resûlullah sallallahu aleyi vesellem Efendimizden İbni Mes'ud (r.a.) rivayet ediyor:
“Allah'a en sevimli amel, vaktinde kılman namazdır. Sonra anne babaya iyilik, sonra da Allah yolunda cihad etmektir.”
( Buhari)

Resûlullah sallallahu aleyi vesellem Efendimizden Câbir (r.a.) rivayet ediyor:
“Üç şey vardır ki, onlar kimde bulunursa, Yüce Allah onu her yö¬nüyle himâyesi altına alır ve onu Cennetine koyar: Zayıfa merhamet, anne babaya şefkat, emri altındakilere iyilik.”

(Tırmizî, Kıyam: 48; Ibni Mâce, Edeb: 10.)

Açık kalbine ve pak yüreğine selâmet dua ederim..
Muhabbetle Hasbî Hizmete BİZ BİRiz..
Resim
Kullanıcı avatarı
MBurak
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Mesaj gönderen MBurak »

Açık kalbine ve pak yüreğine selâmet dua ederim..
Muhabbetle Hasbî Hizmete BİZ BİRiz..
Dualarınız için teşekkür ederim Hocam, Allah razı olsun!
Hadisler ışığında ise aydınlattığınız için ayrıca teşekkür ederim...
Selam, Sevgi ve Dua ile...
[img]http://www.muhammedinur.com/resimler/brk.jpg[/img]

“Hikaye, Makale ve Yazılar” sayfasına dön