ZEMZEM TASı KADIN!. Kulihvani

Cevapla
Kullanıcı avatarı
nur-ye
Özel Üye
Özel Üye
Mesajlar: 8923
Kayıt: 08 Eyl 2007, 02:00
Konum: BURSA
İletişim:

ZEMZEM TASı KADIN!. Kulihvani

Mesaj gönderen nur-ye »

Resim


BÂTINın =>MiNNeti KADIN!.
ZÂHİRin =>CeNNeti KADIN!.
HALKının =>EKMEk TEKNEsi
HAKk’ın =>EMÂNeti KADIN!.


Resim

ANAm-BACIm-KIZım KADIN!.
KIZ KARDEŞim SIZım KADIN!.
GELİNLerim.. ==>Şu ÂLEMde,
“ÇİLLede YALNIZ”ım=>KADIN!.
YEDi RENk YALNIZım=>KADIN!.


Resim

CÂNLar CENgi->şU CİHÂNda
BESLENmek =>ÜREmek İÇin
EL HAYy ZİNCİRi =>ŞE’ÂNda
AHMAKLar SORuYOR=>NİÇin?.


Resim

GÜBRE BİLmez GÜLün BİLmez
>ZÂHiR-BÂTIN TÜLün BİLmez
=>LEŞ KARGASı GiBi =>YAŞAr
BİZ BİR-İZ>BÜLBÜLÜn BİLmez!.


Resim

HAKkı HAYRı BELeş SATsak
İÇİne ==>ŞEHÂDet KATsak
SAHTEKÂR ==>İHÂNEt EDer
=>“SADAKAt ELİ”n UZATsak!.


Resim

MuhaMMedî HAKk ÂŞIKLar
ŞEHVetten>ŞEHÂDet YAŞAr
==>SÎNELeri PÂKk ÂŞIKLar
MELÂNet =>MELÂMet YAŞAr!.
MELÂMet =>SELÂMet YAŞAr!.


ZEVK 9276

RAHMÂNiYyet=>AK IŞIK’ın =>RAHÎMİYYet=>YEDi RENgi
AŞKın TOHUMu =>ER İSe =>SEVGİnin TARLAsı =>KADIN!.
ANA RAHMi.. GÖBEk BAĞı..=>BeBe =>MuHABBet MİHENgi
ERKEk ZÂHİRin ZEMZEMi =->HAKk’ın ZEMZEM TASı KADIN!.


15.06.19 05:15
brsbrsm..tktktrastekkmdylnzlkk….


Resim

feyeKÛN=>SESLik HAYAtta
KANLı KAFESLik =>HAYAtta
NELER SIĞıYOR=>ALLAH’ım
=>YARım NEFESLik HAYAtta!.


Resim

RÜZGÂRın SESİni =>DİNLe
DERTLEşecektir =>SENİNLe
KİM DEMiş>GÜLLer AĞLAmaz,
İHVÂNim =>ÇİLLe ÇAĞLAmaz,
SESin GELsin!. =>İNLe!. İNLe!.Resim

RESÛLULLAH sallallahu aleyhi vesellem ve KADIN.:

Rahmeteli’l ÂLEMîN OLan RESÛLULLAH sallallahu aleyhi vesellem, KADINa en yüce değeri veren Hadis-i Şerîfler Buyurmuştur.:

Resim---Resûlullah sallallahu aleyhi vesellem: “Sizin hayırlınız, kadınlarına hayırlı olan (iyi davranan)dır.” buyurmuştur.
(Müslim, Birr 149).

Resim---Resûlullah sallallahu aleyhi vesellem: "Sizin en hayırlınız, ehline karşı en iyi davrananızdır. Ben âileme en iyi olanınızım." buyurmuştur.
(Kütüb-i Sitte, c. 17, s. 214).

Resim---Resûlullah sallallahu aleyhi vesellem: “Sizin dünyanızdan bana üç şey sevdirildi: Güzel koku, kadın ve gözbebeğim kılınan namaz.” buyurmuştur.
(Müslim, Talâk 31, 34).

Resim---Resûlullah sallallahu aleyhi vesellem: “Dünya bir metâ’dır. Dünya metâının en hayırlısı sâliha kadındır.” buyurmuştur.
(Müslim, Radâ 64, hadis no: 1467; Nesâî, Nikâh 15).

Resim---Resûlullah sallallahu aleyhi vesellem: “Kadınlara ancak kerîm olanlar ikrâm ederler (değerli olanlar değer verirler); onlara kötülük edenler ise leîm (kötü) kişilerdir.” buyurmuştur.
(İbn Mâce, Edeb 3; Ebû Dâvud, Edeb 6, Rikak 22, İ’tisâm 3; Müslim, Akdiye 11).

Resim---Resûlullah sallallahu aleyhi vesellem: "Mü'minlerin iman bakımından en kâmil/olgun olanı; ahlâkı güzel olan ve âilesine nâzik davranandır." buyurmuştur.
(Nesâî, Işretu'n-Nisâ, 229; Tirmizî, İman hadis no: 2612).

Resim---Resûlullah sallallahu aleyhi vesellem: "Uğursuzluk yoktur. Ancak üç şeyde uğur olabilir: Kadında, atta, evde." buyurmuştur.
(Kütüb-i Sitte, c. 17, s. 218).

Resim---Resûlullah sallallahu aleyhi vesellem: “Kadınlar, erkeklerin kız kardeşleridir.” buyurmuştur.
(Süyûtî, Câmiu’s-Sağîr, hadis no: 2329).

Resim---Resûlullah sallallahu aleyhi vesellem: "... Erkek, ailede yöneticidir ve yönetiminden sorumludur. Kadın da kocasının evinde yöneticidir ve elinin altındakilerden sorumludur." buyurmuştur.
(Buhârî, Cum'a 11; Müslim, İmâret 20).

Resim---Resûlullah sallallahu aleyhi vesellem: “En güzel dünya nimeti, insanın sahip olabileceği nimetlerin en hayırlısı: Zikreden dil, şükreden kalp ve insanın iman doğrultusunda (müslümanca) yaşamasına yardımcı olan kadındır.” buyurmuştur.
(Tirmizî, Birr 13).

Resim---Resûlullah sallallahu aleyhi vesellem: “Bir mü’min erkek, bir mü’mine kadına buğzetmesin. Çünkü onun bir huyunu beğenmezse başka bir huyunu beğenir.” buyurmuştur.
(Müslim, Radâ’ 61, hadis no: 1469).

Resim---Resûlullah sallallahu aleyhi vesellem: “Kadın, beş vakit namazını kılar, bir aylık orucunu tutar, nâmusunu korur ve kocasına itaat ederse ona: “Hangi kapıdan dilersen oradan cennete gir” denilir.” buyurmuştur.
(Ahmed bin Hanbel, I/191).

Resim---Resûlullah sallallahu aleyhi vesellem: “Bana, (dünyanızdan) koku ve kadın sevdirildi. Gözümün nûru ise namazda kılındı.” buyurmuştur.
(Nesâî, İşretu’n-Nisâ).

Resim---Resûlullah sallallahu aleyhi vesellem: “Sizden biri, hangi düşünceyle hanımını köle döver gibi dövmeye tevessül eder? Akşam olunca aynı yatakta beraber yatmayacaklar mı?” buyurmuştur.
(Buhârî, Tefsîr Şems 1, Enbiyâ 17, Nikâh 93, Edeb 43; Müslim, Cennet 49, hadis no: 2855; İbn Mâce, Nikâh 512; Tirmizî, Tefsîr 3340).

Resim---Resûlullah sallallahu aleyhi vesellem: "Dul kadın kendisiyle istişâre edilmeden evlendirilmemeli, bâkire kız da izni alınmadan nikâhlanmamalıdır." buyurmuştur.
(Buhârî, İkrâh 3; Müslim, Nikâh 64).

Resim---Resûlullah sallallahu aleyhi vesellem, kızın arzusu hilâfına, babası tarafından gerçekleştirilen bazı nikâhları, şikâyet üzerine, iptal etmiştir..
(Buhârî, İkrâh 4).

Resim---Resûlullah sallallahu aleyhi vesellem: "Üç kişi vardır, cennete girmeyecektir: Anne babasının hukukuna riâyet etmeyen kimse; içki düşkünü olan kimse; verdiğini başa kakan kimse." buyurmuştur.
(Nesâî, Zekât 69).

Resim---İmam Mâlik’e ulaştığına göre, İmam Ali kerremallahu vechehu: “Karı-kocanın arasının açılmasından endişelenirseniz, erkeğin âilesinden bir hakem ve kadının âilesinden bir hakem gönderin, bunlar düzeltmek isterlerse, ALLAH onların aralarını buldurur.” âyetinde temas edilen iki hakem hakkında “karı-kocanın ayrılma veya birleşme kararları, bu iki hakemin vereceği hükme kalmıştır” diye beyanda bulunmuştur. buyurmuştur.
(Muvattâ, Talâk 72 -2, 584; Buhârî, Nikâh 79, Enbiyâ 1, Edeb 31, 85, Rikak 23; Müslim, Radâ 65, hadis no: 1468; Tirmizî, Talâk 12).

وَإِنْ خِفْتُمْ شِقَاقَ بَيْنِهِمَا فَابْعَثُواْ حَكَمًا مِّنْ أَهْلِهِ وَحَكَمًا مِّنْ أَهْلِهَا إِن يُرِيدَا إِصْلاَحًا يُوَفِّقِ اللّهُ بَيْنَهُمَا إِنَّ اللّهَ كَانَ عَلِيمًا خَبِيرًا
Resim---"Ve in hıftum şıkâka beynihimâ feb’asû hakemen min ehlihî ve hakemen min ehlihâ, in yurîdâ ıslâhan yuveffikıllâhu beynehumâ. İnnallâhe kâne alîmen habîrâ (habîren).: Ve eğer ikisinin (karı-kocanın) arasının açılmasından korkarsanız, o taktirde erkeğin ailesinden bir hakem ve kadının ailesinden bir hakem gönderin. İkisi de (karı-koca) arayı düzeltmeyi isterlerse, ALLAH onların aralarının düzelmesinde onları başarılı kılar (muvaffak eder). Muhakkak ki ALLAH Alîm’dir (en iyi bilendir), Habîr’dir (haberdar olandır).” (Nisâ 4/35)

Resim---Resûlullah sallallahu aleyhi vesellem: “Kadınlara hayırhah olun, onlara karşı hayır tavsiye ediyorum... Onlara hayırlı şekilde davranın.” buyurmuştur.
(Buhârî, Nikâh 79, Enbiyâ 1, Edeb 31, 85, Rikak 23; Müslim, Radâ 65, hadis no: 1468; Tirmizî, Talâk 12).

Resim---Resûlullah sallallahu aleyhi vesellem’ soruldu: “Yâ Resûlullah!, bizden her biri üzerinde, zevcesinin hakkı nedir?” “Kendin yiyince ona da yedirmen, giydiğin zaman ona da giydirmen, yüzüne vurmaman, takbih/ kınamak etmemen, evin içi hâriç onu terk etmemen.” buyurmuştur.
(Ebû Dâvud, Nikâh 42, hadis no: 2142-2144; İbn Mâce, Nikâh 3).

Resim---Resûlullah sallallahu aleyhi vesellem: “Kim kız çocuklarla sınanır (kime kız çocuğu verilir) de onlara güzel bakarsa onlar, onun için ateşe karşı koruyucu perde olurlar.” buyurmuştur.
(Münâvî, Feyzu’l-Kadîr, II/97).

Resim---Resûlullah sallallahu aleyhi vesellem: “Kim iki kıza bakıp ergenlik çağına kadar, onları yetiştirirse, Kıyâmet gününde o, benimle şöyle olur.” buyurmuştur. Resûlullah sallallahu aleyhi vesellem, böyle deyip parmaklarını birbirine geçirmiştir.)
(Münâvî, Feyzu’l-Kadîr, III/496).

Resim---Resûlullah sallallahu aleyhi vesellem: “Kimin üç kızı yahut üç kız kardeşi veya iki kızı, ya da iki kız kardeşi olur da onlara güzel bakar, onlar hakkında ALLAH’tan korkarsa (onlara haksızlık etmezse), onun için cennet vardır.” buyurmuştur.
(Tirmizî, Tefsîr Sûre 9).

Resim---Resûlullah sallallahu aleyhi vesellem: “Kadın dört hasleti için nikâhlanır: Malı için, nesebi (soyu) için, güzelliği için, dini için. Sen dindarı seç de huzur bul.” buyurmuştur.
(Buhârî, Nikâh 15; Müslim, Radâ 53, hadis no: 1466; Ebû Dâvud, Nikâh 2, hadis no: 2047; Nesâî, Nikâh 13).

Resim---Resûlullah sallallahu aleyhi vesellem: “Kadını olmayan erkek miskindir/fakirdir!” Yanındakiler: “Çokça malı olsa da mı?” dediler. Rasûlullah: “Evet, çokça malı olsa da!” buyurdu. Sözlerine devamla: “Kocası olmayan kadın da miskînedir, miskînedir/fakirdir.” buyurdular. Yanındakiler: “Çokça malı olsa da mı?” dediler. Peygamberimiz: “Evet kadının çok malı olsa da!” buyurmuştur.
(Kütüb-i Sitte, 15/515).

Resim---Resûlullah sallallahu aleyhi vesellem: “ALLAH’ın kadın kullarını ALLAH’ın mescidlerinden men etmeyiniz.” buyurmuştur.
(Buhârî, Cum’a 13; Müslim, Salât 36; Ebû Dâvud, Salât 13, 52; Tirmizî, Cum'a 64; Dârimî, Salât 57; Muvattâ, Kıble 12; Ahmed bin Hanbel, II/16, V/17).

Resim---Resûlullah sallallahu aleyhi vesellem:"Birinizin hanımı mescide gitmek için izin talep ederse ona engel olmasın (izin versin)." buyurmuştur.
(Buhârî, Cum'a 12, Ezân 162, 166, Nikâh 116; Müslim, Salât 134; Ebû Dâvud, Salât 53; Tirmizî, Salât 400; Muvattâ, Kıble 12).


Resim

Allahumme salli ve sellim ve bârik alâ seyyidinâ MuhaMMedin
Abdike ve
Nebiyyike ve
Rasûlike ve
Nebiyyi'l- Ummiyi ve alâ âlihi, ehl-i beytihi ve's-sahbihi ve uMMetihi...


MuhaMMedi MuHABBEtLerimİZLe!....

Resim
Resim
Cevapla

“İslamda Kadın” sayfasına dön