TESLİMİYYETinin-> İSTİKAMETi!

Kullanıcı avatarı
nur-ye
Özel Üye
Özel Üye

TESLİMİYYETinin-> İSTİKAMETi!

Mesaj gönderen nur-ye »

Resim

TESLİMİYYETinin; İSTİKAMETi!

MeKKe -> SeVR (SeRRe, Cebel-i sevRR)
MeDiNe –> HıRÂ (HaRRa, Cebel-i NÛR)

Eûzu billâhi min eş-şeytâni'r-racîm!

Bi'smi'llâhi'r-rahmâni'r-rahîm
Resim'' Allâhumme salli ve sellim ve bârik alâ seyyidinâ Muhammedin
Abdike (Muhammediyyeti) ve
Nebiyyike (Mahmudiyyeti) , ve
Rasûlike (Ahmediyyeti) ve
Nebiyyi’l-Ummiyyi (Habîbiyyeti) ve alâ âlihi, ehl-i beytihi ve sahbihi ve ummetihi... ''Resim

هُوَ الْأَوَّلُ وَالْآخِرُ وَالظَّاهِرُ وَالْبَاطِنُ وَهُوَ بِكُلِّ شَيْءٍ عَلِيمٌ
Resim--- ''Huvel evvelu vel âhiru vez zâhiru vel bâtın(bâtınu), ve huve bi kulli şey’in alîm(alîmun).:O, evveldir (ilktir) ve ahirdir (sondur), zahirdir (alâmetleri tüm varlıklarda görünendir) ve bâtındır (gizli olandır). Ve O, herşeyi en iyi bilendir.'' HADİD 57/3

Rasûlullah SALLallâhu aleyhi ve SELLem efendimiz; BİRinci GÖNÜL GARR’ımız HIRÂya SIĞINdı!
MeKKe’de RaBBi'l-ÂLEMin SÖZÜnü DİNledi
HıRÂ GÂRRında HARF harf OKUdu ''İKRA''sın dOKUdu.

İNdi; VELÂYET-i RESÛL FATİMATÜ’Z- ZEHRÂ aleyha’s-Selâm ANAmızın, RÂHMAN ve RAHÎYM MeMelerinden EMMdiği HATİCETU'L-KÜBRÂ aleyha’s-Selâm ANAmızın BAĞrına SIĞINdı, RaBBi'l-ÂLEMin SÖZÜnü RASÛL SESinden->Rahmetenli'l-ÂLEMininden ÂLEMe DUYurdu!

HıRâ: Mekke-i Mükerreme'nin civarında bulunan ve Rasûlullah SALLallâhu aleyhi ve SELLem’e ilk vahyin geldiği mağaranın ismidir. Bu mağaranın bulunduğu dağa Hırâ Dağı denildiği gibi, Harrâ veya Cebel-i Nûr da denilmektedir.

HaRRa diğer İSMi, HıRÂ’nın Hayr-ÂN kalışı gibi kutSALL mekÂNlarda yapılan HaRRû Secdelerini DÜŞündürdü.
Rasûlullah SALLallâhu aleyhi ve SELLem efendimizin hürmetine ALLAHu Zü’l-CELÂLimiz;
MuhaMMedî ŞUURunu BİLerek,
MuhaMMedî NÛR’unu BULarak
MuhaMMedî SURÛR’unda OLarak
MuhaMMedî O’NÛR’uyla YAŞAtsın BİZide إِن شَاء اللَّهُ

إِنَّمَا يُؤْمِنُ بِآيَاتِنَا الَّذِينَ إِذَا ذُكِّرُوا بِهَا خَرُّوا سُجَّدًا وَسَبَّحُوا بِحَمْدِ رَبِّهِمْ وَهُمْ لَا يَسْتَكْبِرُونَ
Resim--- ''İnnemâ yu’minu bi âyâtinellezîne izâ zukkirû bihâ HARRÛ SUCCEDEN ve sebbehû bi hamdi rabbihim ve hum lâ yestekbirûn (yestekbirûne) : Bizim âyetlerimize öyle kimseler îman ederler ki, onlarla kendilerine öğüt verildiği zaman secdelere (*) kapanırlar ve RABBlerine hamd ile tesbih ederler de kibirlenmezler.
(Secde 32/15) (*):Secde âyeti okudunuz secde ediniz.

17 ağustos DEBReminin çok şiddetli sarsıntısını yaşadığımız yerde bizde hissettik.
Komşumuz O anı anlatıyor; ''Teheccüd için kalmıştım namaz kıldım. Tesbih çekmeye başladım. Aşırı bir sıcak olduğundan balkona çıktım (7 Katta oturuyorlar) gökyüzüne baktığımda yıldızları gökyüzünden toplayacak kadar yakın ve çoktu. Bu hali hiç görmemiştim ürktüm. Birden sarsıntı başladı. Mahalledeki bütün binalar birbiri üstüne gelecek şekilde yere kapanıyorlardı. Her sarsıntıda Kalkıyor tekrar kapanıyorlardı. Ayağımı balkondan uzatıp yere basabilecek kadar eğilmekteydi binamız. Birden çocuklarım ve eşim geldi aklıma ayağımı uzatıp inemedim yere. İçeri girdim çocuklarımı, uyanmış olan eşimle kaldırıp o arada sarsıntı dinmişti apartmandan aşağıya indik.''

kulihvani yazdı: Tüm yaratıklar melek dahi olsa Rasûlullah SALLallâhu aleyhi ve SELLem'in RÛHundan yaratılmıştır.
Üfürülen Rahmân nefhası->RABB nefhası->Rasul nefhası-> kainata ve herKESe RUH Nefhası

Kul İhvÂNi Hocamızın 14.cü SALLavatın açıklamasını yaparken ifade ettiği Üfürülen aşama aşama NEFhalar geldi aklıma.

إِذَا زُلْزِلَتِ الْأَرْضُ زِلْزَالَهَا
Resim--- '' İzâ zulziletil ardu zilzâlehâ.:Arz, o şiddetli sarsıntısı ile sarsıldığı zaman.''
ZİLZÂL 99/1

Farkında olmadığım ne kadar çok aşama var. Her biride bir SARsıntının SARıp SARmalaması ile gerçekleşmekte.

Hiçbir bilgi yersiz değil! Zamanı geldiğinde puzull parçaları gibi RESSAMın yaptığı RESİMde yerlerini alıyorlar.
Bir yerlerde bir zamanlar '' cehennemde SAR-SAR denilen yoğun bir radyasyonla kişilerin günahlarından arınalacağını, temizleneceğini'' OKUmuştum. cehennemi çok sevmiştim ne muazzam bir nimeti!
her şey bizim içindi?
Çok İlginç gelmişti
Günümüzde KANSER tedavisindede HADDini aşan hücreleden kurtulmak için yoğun radyasyon kullanılıyor.

bir sohbette bu okuduklarımı paylaşınca ham sofu komşu hiddetlenmişti '' nasıl cehennemi seversin!'' diye…

nasıl SEVmeyecektik değil mi?
İnsanlar ''Lâ İlahe! '' ceheNNeminde OKUmadan, ''illâ ALLAH! '' ceNNettinde nasıl DOKUnacak-YAŞAyacaklardı ki! NÂRda PİŞmeden nasıl NÛR-ye necek ki!!..

ALLAHu Zü’l-CELÂLihumuzun İZni ve İNayetiyle buyurduğu Âyet-i KERİM’elerde HADDini HUDUDunu bilmeyenlerin başlarına nelerin geleceğini okumaktayız.

سِيقَ الَّذِينَ كَفَرُوا إِلَى جَهَنَّمَ زُمَرًا حَتَّى إِذَا جَاؤُوهَا فُتِحَتْ أَبْوَابُهَا وَقَالَ لَهُمْ خَزَنَتُهَا أَلَمْ يَأْتِكُمْ رُسُلٌ مِّنكُمْ يَتْلُونَ عَلَيْكُمْ آيَاتِ رَبِّكُمْ وَيُنذِرُونَكُمْ لِقَاء يَوْمِكُمْ هَذَا قَالُوا بَلَى وَلَكِنْ حَقَّتْ كَلِمَةُ الْعَذَابِ عَلَى الْكَافِرِينَ
Resim--- ''Vesîkallezîne keferû ilâ cehenneme zumerâ(zumeran), hattâ izâ câuhâ futihat ebvâbuhâ, ve kâle lehum hazenetuhâ e lem ye’tikum rusulun minkum yetlûne aleykum âyâti rabbikum ve yunzirûnekum likâe yevmikum hâzâ, kâlû belâ ve lâkin hakkat kelimetul azâbi alel kâfirîn(kâfirîne).:Kâfirler, zümre zümre cehenneme sürülürler. Oraya geldikleri zaman, onun (cehennemin) kapıları açılır. Ve onun (cehennemin) bekçileri onlara derler ki: “Size, sizden (sizin aranızdan) olan resûller gelmedi mi ki, size Rabbinizin âyetlerini okusun, bugüne (buraya) geleceğinizi (söyleyerek) uyarsın? (Cehenneme gidenler) dediler ki: “Evet (geldiler).” Fakat azap sözü kâfirlerin üzerine hak oldu.''
(Zümer, 39/71)

خُذُوهُ فَاعْتِلُوهُ إِلَى سَوَاء الْجَحِيمِ
Resim--- ''Huzûhu fa’tilûhu ilâ sevâil cahîm(cahîmi).:Onu tutun (yakalayın)! Hemen cehennemin ortasına sürükleyin."
(Duhan, 44/47)

Rasûlullah SALLallâhu aleyhi ve SELLem efendimizin ÂLEMe yaydığı
elektromanyetik güçü ile O’nun HUDUD sınırlarından kalarak BİLmeyi() BULmayı(İlâhe) OLmayı(İllâ) ve YAŞAmayı(ALLAH) başarırızda Mühr-ü Şerifi İLE ŞÂHİDi OLuruz إِن شَاء اللَّهُ

SAR; bir cihazın yaydığı elektromanyetik güçtür.

Telefonda SAR(radyosyon) değerlerini okumuştum. İlk cep telefonumuda Haticem vermişti… o aralar telefonum yeni tabii eşe dosta sizin telefonun ''SAR'' değerleri ne kadar diye? soruyordum. Öylece bakıyorlardı yüzüme! buda budalamıdır nedir diye? Bilen yoktu.
O zamanlarda Tuhaflıklarımın FARKına varıyordum ARKa gelemediğim için ÂNlam veremiyordum, ÂNLÂMa!

Uyarıda alıyordum ''herşeye maydanoz olma!'' diyordu da yine her şeye maydanoz oluyordum.

''DIŞını yavaşlatttt, İÇini hızlandırrrr, pARlat'' diyordu HATİCEM!
Diyordum ki; meraklı yaratmış ''YARADAN'' ne yapayım!

وَأَخْرَجَتِ الْأَرْضُ أَثْقَالَهَا
Resim---''Ve ahrecetil ardu eskâlehâ.:Ve arz, ağırlıklarını dışarı çıkardığı (zaman).'' ZİLZÂL 99/2

17 ağustos DeBRemi yer kabuğunun hamile oluşunu hissettirdi. TehecCÛD Vaktinde DEBRederek DEBReşip hangi DOĞumları yaptı hangi BeBeler DOĞdu bilinmez.

DEBRETMEK : (Osmanlıca - Türkçe Sözlük)
t. (Tepretmek) Kımıldatmak, harekete getirmek, oynatmak.

ya ARZım olan BEDENim de neler oldu? neler olacak?

dERse ER!
istERse DER-rER!
GÜLüm GÜLümsERde
SEVerse
AYNaya Bakar GÜLümsER
Çatttlar ZÂRı oRta Yerinde
Bir ISlık TuTTurur da dERinden
şARKısı ARKa gELir

. . .

وَقَالَ الْإِنسَانُ مَا لَهَا
Resim---''Ve kâlel insânu mâ lehâ.:Ve insan: “Ona ne oluyor?” dediği (zaman).'' ZİLZÂL 99/3

AKLıma gelmişken kayınvalidem RAHMETi bol olsun evlendiğimiz zamanlarda ufak sarsıntılar olurdu elini açar dua ederdi. Ve sonra ; "Ya KÂF! "ı tekrarlardı sarsıntı bitene kadar. ellerinin ayasını yere gelecek şekilde tutardı KÂFi der gibi.
Sorduğumuzda. "Yerin kuvvetlenmesi için çekiyorum anamda çekerdi, onun anasıda çekermiş, sizde ÇEKin yer(arz) üstünde olanlara zarar vermesin "
derdi.
Düşündüğümüzde "K" harfi ile hep KUVVET veren gücü temsil eden kelimeler gelir aklıma. KAHHAR, KALB, KUDRET, KÂDİR, KADÎR vb. devam eder
Ve; Kâmil Kalbinde Kemâlat Keremine Kavuşurtursun diye Kalbden dile NÂZla NİYÂZ başlar!....

Resim---Ben şehadet ederim ki Ebu Hüreyre ve Ebu Said (ra) Rasûlullah sallallahu aleyhi ve sellem'in şöyle buyurduğuna şehadet ettiler: "Bir cemaat oturup Allah'ı zikrederse, mutlaka melekler etraflarını sarar, Allah'ın rahmeti onları bürür, üstlerine sekine iner ve Allah onları yanında bulunan (büyük melek)lere anar."
( Müslim, Zikr 39, (2700); Tirmizi, Da'avat 7, (3375)

İNdallahın İNdinden İNdirdiği ZİKRleri ÇEKen ile ÇEKtiren BİLE olduğunda melekelerin zikreden kişiyi sarıp sarmalamasıyla ZeRResi-KüRResi SeBBeHasın ZeVKinde BİZ BİR OLuyor DOLuyor ÇOŞuyor İŞte; EL-ÂLEM!

Sekinet: Sükûn ve itmi'nan, temkin. Nefisteki telâşın kesilmesi ile hâsıl olan kalb huzuru ve sükûneti. Telâş ve hafifliğin zıddıdır..

ثُمَّ أَنَزلَ اللّهُ سَكِينَتَهُ عَلَى رَسُولِهِ وَعَلَى الْمُؤْمِنِينَ وَأَنزَلَ جُنُودًا لَّمْ تَرَوْهَا وَعذَّبَ الَّذِينَ كَفَرُواْ وَذَلِكَ جَزَاء الْكَافِرِينَ
Resim--- ''Summe enzelâllâhu sekînetehu alâ resûli-hî ve alel mu'minîne ve enzele cunûden lem terev-hâ ve azzebellezîne keferû ve zâlike cezâul kâfirîn(kâfirîne) : Sonra Allah, Resûl'ü ile müminler üzerine sekînetini (sükûnet ve huzur duygusu) indirdi, sizin görmediğiniz ordular (melekler) indirdi de kâfirlere azap etti. İşte bu, o kâfirlerin cezasıdır.” (Tevbe 9/26)

KENDİni kendinde nefes nefes İÇine ÇEKip İÇmesi gibi.
BİZde "BİZ BİR-İZ!" ŞEHRinde Rasûlullah SALLallâhu aleyhi ve SELLem efendimizin NÛR-u MuhaMMedî yesini İÇimize ÇEKmiyormuyuz. Sanki. Diyor İÇim! AYNadaki YÜZüne BAKıp! GÜLümseyerek!

هُوَ الَّذِي أَنزَلَ السَّكِينَةَ فِي قُلُوبِ الْمُؤْمِنِينَ لِيَزْدَادُوا إِيمَانًا مَّعَ إِيمَانِهِمْ وَلِلَّهِ جُنُودُ السَّمَاوَاتِ وَالْأَرْضِ وَكَانَ اللَّهُ عَلِيمًا حَكِيمًا
Resim--- ''Huvellezî enzeles sekînete fî kulûbil mu’minîne li yezdâdû îmânen mea îmânihim, ve lillâhi cunûdus semâvâti vel ard(ardı), ve kânallâhu alîmen hakîmâ(hakîmen) : İmanlarını bir kat daha arttırsınlar diye müminlerin kalplerine güven indiren O'dur. Göklerin ve yerin orduları Allah'ındır. Allah bilendir, her şeyi hikmetle yapandır. (Fetih 48/4)

GâR: Mağara. İn. Kehf.
Rasûlullah SALLallâhu aleyhi ve SELLem efendimizin denİZinde Hizbullah Gönül Gemisine bİNenlerin
İNdallah’tan İNen Maddi-Manevi RIZIKları;
7 CeheNNem NaSiP OLtasının, 7 UYuru!

إِذْ أَوَى الْفِتْيَةُ إِلَى الْكَهْفِ فَقَالُوا رَبَّنَا آتِنَا مِن لَّدُنكَ رَحْمَةً وَهَيِّئْ لَنَا مِنْ أَمْرِنَا رَشَدًا
Resim--- ''İz evel fityetu ilel kehfi fe kâlû rabbenâ âtinâ min ledunke rahmeten ve heyyi' lenâ min emrinâ reşedâ(reşeden).: O gençler, mağaraya sığındıkları zaman, demişlerdi ki: "Rabbimiz, katından bize bir rahmet ver ve işimizden bize doğruyu kolaylaştır (bizi başarılı kıl)." 18 / KEHF – 10

8 CeNNet KıSMeT ı!

نَحْنُ نَقُصُّ عَلَيْكَ نَبَأَهُم بِالْحَقِّ إِنَّهُمْ فِتْيَةٌ آمَنُوا بِرَبِّهِمْ وَزِدْنَاهُمْ هُدًى
Resim--- ''Nahnu nakussu aleyke nebeehum bil hakk(hakkı), innehum fityetun âmenû bi rabbihim ve zidnâhum hudâ(huden). Biz sana onların başından geçenleri gerçek olarak anlatıyoruz. Hakikaten onlar, Rablerine inanmış gençlerdi. Biz de onların hidayetini arttırdık. 18 / KEHF – 13

Kâmil Kalbinde Kemâlat Keremine Kavuşurtursun BİZleri إِن شَاء اللَّهُ
Resim
Kullanıcı avatarı
karani
Dost Üye
Dost Üye

Re: TESLİMİYYETinin-> İSTİKAMETi!

Mesaj gönderen karani »

Rabbim ilmini, hilmini attırsın inşaallah duanda da bizleri unutma emi
[img]http://www.muhammedinur.com/photos/galleries/avatars/animation15mt1xr8.gif[/img]
Kullanıcı avatarı
habibi
Özel Üye
Özel Üye

Re: TESLİMİYYETinin-> İSTİKAMETi!

Mesaj gönderen habibi »

[

aminnnnnnnnn...teşekküler ALLAH razı olsun ablam çok güzeldi... okuduklarımızla amelimizi daim kılsın sevgili. amin...

Resim

Candan, gönülden söylenen güzel sözler,
dualar, niyâzlar, yakarışlar, Hakk'a doğru yükselir.
Hakk'tan başka kimsenin bilmediği, bir yere kadar varır, ulaşır.
Temizlenmiş ve arınmış olan nefeslerimiz, hoş sözlerimiz, yücelir, yücelir, bizden armağan olarak ölümsüzlük, sonsuzluk âlemine varır. Sonra sözlerimizin, niyâzlarımızın sevabı, Allah'ın rahmeti eseri olarak kat kat çoğalarak bize gelir.

Hz.Mevlana.

Resim
[img]http://www.muhammedinur.com/resimler/cicekler/hbbi.jpg[/img]

“İslamda Kadın” sayfasına dön