TeceLLisi İYİ ve GÜZEL KADIN

Kullanıcı avatarı
nur-ye
Özel Üye
Özel Üye

TeceLLisi İYİ ve GÜZEL KADIN

Mesaj gönderen nur-ye »

TeceLLisi İYİ ve GÜZEL KADIN! Resim

Ne iyi, ne güzel huzur veren kelimeler.

KardeşÇEYİZlerim, sahi BİZe ne oluyor?

Yozlaştırıldıkça yozlaştık, Yorgunuz.
Tüketilmek istendikçe tüketildik, Hastayız.
HABİBULLAH Hastanesinde tedaviye ihtiyacımız yok mu?

AKILları başa alma zamanı değil mi?!
AKILlar baştan mı? gitti ne!
Bir KADInı EĞİTir-ÖĞRETirseniz, KADINda sorumluluğundakini EĞİTir-ÖĞRETir.
Refah düzeyi yüksek topluluklar oluşur ve çoğalır.
Bâtılda arayacak bir şey yok! Onlar HAK olan İSLÂMiyyetten alıyorlar. Güneş DOĞUdan DOĞar.

TRT de belgesel izliyordum. ''Kötü ve çirkin gizlenmeli ki, İYİ ve GÜZEL daima müşaede edilebilsin.'' deniyordu.

Bunları niye yazıyorum sadece Facebook kullanıyorum. Hanem dediğim sayfamda misafirlerim var. Davet gönderenleri malesef eliyerek Kabul ediyorum. Kimseyi kırma niyetimde yok. Yanlış anlaşılmasın. Şahsiyetleriyle çok iyiler. Nedense bazen çıldırma seviyesinde KÖTÜ ve ÇİRKİNi yayınlamak için yarışıyorlar. Ne yazık ki cahil sistem ''ALGIDA SEÇİCİLİK!''i yaşatmadan,

Algıda seçicilik:İnsanın çevreden ve kendi bedeninden gelen tüm uyarıcıları algılamayıp onlar arasında bir seçim yapmasına denir.

''ALGIDA KÖRLÜĞÜ!'' yaşatmakta. Olağan gibi düşünülmekte.
Kanıksatılmakta! KANIKSANMAKta!
Seneler önce bir yerde izlemiştim. ABD flim şirketleri kesinlikle tecavüz sahneli bir flim yapmıyorlarmış. Sebebi ise halka normal gösterilmek istenmeyişiymiş!?
Toplumu eğitme-öğretme amaçları;Bir KADINın kendi iradesiyle(rızasıyla) bir ERKEKle birlikte olmayı, ön plana çıkarmakMıŞŞ!

Bakın ülkemizin haline!
Maalesef gelişmekte olan bir topluma yapılan çokkk acı katliamlar!
TV den başka oyalanacak bir şeyi olmayan toplumu ''EĞİT-ÖĞRET!'' misyonunu kötüye kullanarak türk flimleriyle-dizileriyle canına okudular. Aileleri böldüler parçaladılar. Örnek olan tabiki var. Lâkin ''KÖTÜ ve ÇİRKİN!''i beynimize sokmak için ellerinden geleni yaptılar ve yapmaktalar.
Türk flimlerinin karekteri tecavüzcü coşkun. Ne kadar acı bir rol!
--tecavüz edilen kadınlarımız,
--tecavüzcüsüyle evlendirilen kadınlarımız,
--tecavüz edildikten sonar öldürülen kadınlarımız.

Bize ne oluyor!?
Mezara yeni gömülen kadına, morgta ölmüş kadına, kundaktaki kız bebeğe!

Sahi bize ne oluyor!?

Bakın konu nerelere geldi. Ne yazık ki yapılacak bir şey yok diyeceğim ama gönlüm elvermiyor. UMUDumuzu yitirmek bize yakışmaz. ''İYİ ve GÜZEL''i yaşamamız ve yaşatmamız için sirkelenmemiz, zom uykudan uyanmamız lazım artık.
Sosyal medyada paylaşılanları demiştim az önce, KÖTÜ ve ÇİRKİN paylaşımlarınızın çözümü bende değil ki! MECLİSte! Keske bende olsa! hemen halledeyim.
neden bu memnuniyetsizliğiniz?

YETKİyi severim. YETKİlenenleride.
Yakın bir tarih size vereyim. Köyüme vefa borcumu ödemek için ''KADIN GİRİŞİMCİLER DERNEĞİ''ni kurdum. Bilen bilir senelerce RESMÎ olarak yardım kuruluşlarında kadın platformlarındada görev aldım. Halen belediyemizin Kent Konseyi KADIN MECLİSİnde görev almaktayım.
Niye yazdım bunları gururlanmak için değil; madi manevi taşın altına elimi koyduğumu belirtmek için. Bunları yazabiliyorsam sosyal medyada şuursuzca can sıkıntısından evde eline telefonu almış, düşünmeden beğen-beğenme, saldır sağa sola! ne olursa olsun.
Kardeşlerim!
bilmeden yada bilerek paylaştığınız olumsuz haberler kimi kul hakkına giriyor kimide gıybete. yada iftiraya!
gözünüzle gördünüz mü?
kulağınızla duydunuz mu?
bire bir şahit mi? oldunuz.
eminseniz gidin YARGIYA şikayet edin.

Biz hiç mi? hata yapmadık.
Biz çok mu? mükemmeliz.

Bir dua edin ya HUuu!
El-insaf ya!
Bir DÛA! LÜTFENnnnn!

''İYİ ve GÜZEL''i şiâr edinelim.
Geleceğimiz için, gözümüzden sakındığımız EVLÂTlerımız için!

"Bir gün İslam Peygamberi Hz. Muhammed SALLallahu aleyhi ve SELLem, yakın dostları ile yürürken, yol kenarında bir köpek ölüsü görür.
Ashab "Bu leş Ne kadar pis kokuyor" diye birbirlerine dert yanarlar.
Rahmet Peygamberi ise onları uyarmadan, en kibar üslupla onlara şunu söyler: "Ne güzel dişleri var!"

Kolay mı? Eşinizle çocuğumuzla komşumuzla, ailemizle , akrabalarımızla ilişkilerimiz dört dörtlük mü? Hiç mi hata yapmadık, ev ekonomimizde!
Yere çakılmadık mı?
Çırpınmadık mı?
Nedir bu hoşgörüsüzlük
Nedir bu tahammülsüzlük.
Celalettin-i Rumiden paylaşılır sonrasında
Bu ne perhiz bu ne lahana turşusu! Demezler mi?

Kardeşlerim, belki farkındasınız belkide değil!
Beni kirletiyorsunuz,
Beni üzüyorsunuz.

Yetkimiz olsun olmasın her şeye muhalefetiz. Nedir bu kardeşlerim.

Bir değim vardır halk arasında herkesce malum "Ağzı olan konuşuyor. "
Acaba AĞZImızla mı? konuşuyoruz nedersiniz.

Bizim Peygamberimiz lider-önder değildir. HAK ve SON PEYGAMBER Muhammed Mustafa SALLallahu aleyhi ve SELLem’dir.

وَمَٓا اَرْسَلْنَاكَ اِلَّا رَحْمَةً لِلْعَالَم۪ينَ
Resim ---''Vemâ erselnâke illâ rahmeten li'l- âlemîn(e).: Ve biz seni, ancak alemlere rahmet olarak gönderdik.''
(Enbiyâ Suresi 21/107.)

Herkesce malumdur. Kayda geçsin diye yazıyorum dostlar nefsimedir;

1- Rabbin kim?
Rabbim ALLAH Celle Celâlihu’dur.
2-Peygamberin kimdir?
Peygamberim Hz. Muhammed Mustafa SALLallahu aleyhi ve SELLem’dir.
3 -Dinin nedir?
Dinim İSLÂM'dır.
4-Kıblen neresidir?
Kıblem KÂBE-i ŞERİF'tir.
5-Kitabın hangi kiataptır?
Kitabım Kur'ÂN-ı KERİM'dir.
6-İtikatte mezhebin nedir?
Ehli-sünnet ve-l cemaat'dır.
7-Ehli sünnet ve-l cemaat ne demekktir?
Peygamber efendimizin ve sahabesinin gittigi yol demektir.
8-İtikat da imamın kimdir?
İtikat da mezhep imamın Muhammet Ebu Mansur El Maturi'dir.
9-Amelde mezhebin nedir?
Hanefi mezhebidir.
10-Amelde mezhep imamın kimdir?
İmam-ı Azam Ebu Hanife'dir.
11-Kimin züRRiyetindensin?
Hz.Adem aleyhi’s-selam’ın züRRiyetindenim.
12-Kimin miLLetindensin?
aleyhi’s-selam'ın miLLetindenim.
13-Kimin üMMetindensin?
-Hz. Muhammed SALLalahu aleyhi ve SELLem’in üMMetindenim.

يَٓا اَيُّهَا الَّذ۪ينَ اٰمَنُوا اتَّقُوا اللّٰهَ وَكُونُوا مَعَ الصَّادِق۪ينَ
Resim --- "Yâ eyyuhâ-lleżîne âmenû-ttekû(A)llâhe vekûnû me’a-ssâdikîn(e)Ey imân edenler! ALLAH'dan korkun ve sadıklarla beraber olun." (Tevbe 9/119)
Sadık: sadakatı ve içten bağlılığı olan, ma'sum. Yalansız ve haramsız yaşayan. Özündeki Emânetullah'a (Ahdullaha) sadakat gösteren ehl-i hak ve ehli hayr olandır.
Sıddık: dostoğru (mübalağalı sadık) .

Yoldan önce yoldaş...
Hâlden önce hâldaş...
Evden önce komşu...
İsle gezen islenir, misle gezen mislenir ve pisle gezen de pislenir...
Bana bir şey olmaz diyen bir gün acı bir şekilde yanıldığını anlar...
İnsan nefsi hiç yaşlanmaz, emelleri bitip tükenmez ve lâf - söz de anlamaz...
60 yaşında bir insan nefsi, bir saniyede 18 yaşına inip sahibini kaydırır ve yere indiriverir...
Onun içindir ki her yaşın bir cemâatı vardır.
5 yaşında oyun çocukları,
10 yaşında okul çocukları,
20 de delikanlı gençler,
40'ında dengi dengine...

devamı;

Yaşlar karışırsa işler de karışır: "Ehl-i keyfe keyf verir kahvenin kaynaması,
Eşeği yoldan çıkarar sıpanın oynaması " denilmiştir.

Bugünkü nesil:
"üzüm üzüme baka baka kararır" hesabı, kötü örnek ve kötü arkadaştan kendi organlarını yiyen kudurmuş bir canavar gibi birbirini azdırıyor ve inliyor...
Bunun farkına varanlar ise yangından kurtulmak için su diye asit gölüne atlayan zavallılara benziyor...
Tevhid tüccarlarının, cem' canbazlarının, uyuyan veya sarhoşların ağlarına takılıyor...
Bâtıla (boş, beyhude, yalan, çürük) boyun eğip şeytânın şerrini işleyenlerden uzak durmakla ilgili pek çok âyetlerle örnek ve anlatımlar vardır:

وَإِذَا سَمِعُوا اللَّغْوَ أَعْرَضُوا عَنْهُ وَقَالُوا لَنَا أَعْمَالُنَا وَلَكُمْ أَعْمَالُكُمْ سَلَامٌ عَلَيْكُمْ لَا نَبْتَغِي الْجَاهِلِينَ
Resim ---''Ve-iżâ semi’û-llaġve a’radû ‘anhu ve kâlû lenâ a’mâlunâ velekum a’mâlukum selâmun ‘aleykum lâ nebteġî-lcâhilîn(e)Onlar, boş söz işittikleri zaman ondan yüz çevirirler ve: "Bizim işlerimiz bize, sizin işleriniz size, size selâm olsun. Biz, (kendini bilmez) câhilleri aramayız (arkadaş edinmek istemeyiz.) " (Kasas 28/55)

(Kul İhvâni Divanı)’dan

Dostlarım, sizi kırmak üzmek için değildir sözlerim, sakın yanlış anlamayınız. Gün birlik olma günüdür. Yaratılanı sevelim YARATANDAN ötürü! إِن شَاء اللَّهُ

MuhaMMedî MuhaBBetlerimİZle!

Nuriye USlu (YARAMAZ ;) )Resim

17.12.2019 10;11

NoT; Dostlarım bu yazdıklarım sizlerle alakalı değildir. FACEBOOK için yazıya döküldü. Kayda geçmesi için aktardım.
Resim

“İslamda Kadın” sayfasına dön