Sitenizi çok beğendim ve hemen üye oldum!!!

Kullanıcı avatarı
RabiaNur
Yeni Üye
Yeni Üye

Sitenizi çok beğendim ve hemen üye oldum!!!

Mesaj gönderen RabiaNur »

BÖYLE BİR SİTE İMKANI İÇİN SİZLERDEN ALLAH RAZI OLSUN. HERKESİN BURDA ÖĞRENECEĞİ ÇOK ŞEY OLDUĞUNA İNANIYORUM. HUZUR VERİCİ VE ÇOK ÖĞRETİCİ...
Kullanıcı avatarı
Hakan
Moderatör
Moderatör

Mesaj gönderen Hakan »

Hoşgeldin Rabianur kardeşim...

Muhammedinur sitenin ötesinde gönüller Sultanı Rasulullah sav. in ilim, idrak ve iştirakle Muhammedi Edebin öğrenilerek yaşanması için hizmet gemisidir. Burda bulunan tüm bilgiler tüm ümmet-i muhammedin malı ve hakkıdır. Sadece gaye ve gayretimiz rant ve para karşılığı satılması veya ticari meta olarak kullanılmasına iznimiz yoktur. Onun haricindeki tüm bilgilerin Rasulullah sav. e ait olduğu bilinmeli ve gönül rahatlığıyla doya doya alınması bizi çok çok memnun edecektir. Sitede dikkat ettiyseniz Biz lik terimi çok geçmektedir. Artık Dosd Muhammedi hizmet kervanındaki dosdlarla benlikten çıkarak Bizlik bezminde kaybolan damlaları oluşturduk. Damlaların birikiminde ummanları oluşturduk. İnşallah Rasulullah sav. in gönül ummanında bir damla olma gayesini gönlümüzün derinliklerinde hissetmekteyiz. Hizmetçi olarak hizmete devam ediyoruz. Sizde Rasulullah sav. in hizmetçisi olmak için sitenize hoş geldiniz sefalar getirdiniz. Paylaşımlarınızla zevkleneceğiz İnşallah...
Muhammedi muhabbetle...
Resim
Kullanıcı avatarı
RabiaNur
Yeni Üye
Yeni Üye

ALLAH RAZI OLSUN

Mesaj gönderen RabiaNur »

TEŞEKÜR EDRİM GÜZEL TEMENİLERİNİZ İÇİN
Kullanıcı avatarı
Gariban
Moderatör
Moderatör

Mesaj gönderen Gariban »

Sevgili Rabia Nur kardeşimiz,
Sitenize hoş geldiniz. Kardeşim Hakan ve diğer kardeşlerimin güzel mesajlarına ben daha ne ekleyebilirimki? İsmini aldığınız o mübarek kadın gibi yüreğinizden Nur saçın herkese inşaallah.

Selam ve sevgi ile
Gariban
Basildon-UK
Kullanıcı avatarı
derunilale
Saygın Üye
Saygın Üye

Mesaj gönderen derunilale »

Gariban yazdı:Sevgili Rabia Nur kardesimiz,
Sitenize hos geldiniz. Kardesim Hakan ve diger kardeslerimin guzel mesajlarina ben daha ne ekleyebilirimki? Ismini aldiginiz o mubarek kadin gibi yureginizden Nur sacin herkese insaallah.
inşaallah..hoşgeldin can sefalar getirdin..bizde memnun olduk..selam ve muhabbet ile..
[img]http://www.muhammedinur.com/photos/galleries/avatars/kjkjkjkop4.jpg[/img]
Kullanıcı avatarı
aNKa
Özel Üye
Özel Üye

Mesaj gönderen aNKa »

Muhammedinur Gönül gemisine hoş geldiniz RabiaNur kardeşimiz...
Muhammedinur sitesi Hakta ve hayrda gönül verenlerin sitesidir.

Muhammedi muhabbet, merhamet ve hasbi hizmet temel düsturumuz olup,
Rasulullah (s.a.v.) efendimizin adına, hesabına ve şerefine yaptığımız ve yapacağız hasbi hizmetler;
kendindekini vermeyi veya birşey vermeyi değilde,
sende olanı ortaya çıkarmayı amaç edinir.

İlahi ilim ve Muhammedi edeb eğitimi ve öğretiminde samimiyet, ciddiyet, iyi niyet ve gayretle Muhammedi terakki(ilerleme) ve tekemmüle(gelişip olgunlaşma) mecburuz.
Bizlerde öğrenciyiz, hizmet görmekteyiz ve
kaderimiz ve kadarımızca da hizmet etmekteyiz.
Hizmet görmekte hizmettir esasen...

Sitenize yapabileceğiniz hasbi hizmetlerle
BİZde BİR olmak dileğiyle
Muhammedi muhabbetler...
Resim
Kullanıcı avatarı
MBurak
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Mesaj gönderen MBurak »

kardeşim muhammedinur gönül tekkemize hoş geldiniz
hasbi hizmetlerde bulunmamız niyazıyla
hayır ve bereket olsun cümlemize inşallahurahman
selam ve muhabbetle.....
Kullanıcı avatarı
gullale
Özel Üye
Özel Üye

Mesaj gönderen gullale »

Hoşgeldiniz Rabianur kardeşim, sefalar getirdiniz, RABBİMİZİN size ihsan buyurduğu ilminizden nasiplenmek, nemalanmak nasip ola. Mübarek ola...
Resim
Kullanıcı avatarı
kulihvani
Site Admin
Site Admin

Mesaj gönderen kulihvani »

Muhammedinura hoş geldiniz nur kardeşim.
hakta ve hayrda hasbi hizmelerde BİZ BİR olarak...
Muhammedi muhabbetle...
Resim
Kullanıcı avatarı
nur-ye
Özel Üye
Özel Üye

Mesaj gönderen nur-ye »

kulihvani: Tasavvuf adlı eserinin önsözünden
Ne kadar akıllı olursanız olun anlaşılmaz karanlıkta lâf labirentleri hâline sokulan tasavvuf, diğer taraftan İslamî ibâdetin de önüne geçen RESÛLULLAH (Sallallahu aleyhi ve sellem)'in sahih hadisleriyle reddettiği bir çoklukta ve vasıfta içi boş zikir yükü hâline genellikle gelmiştir. Bilerek-bilmeyerek ya da isteyerek-istemeyerek bu hâle gelişimiz neticeyi değiştirmemiş ve problemi kördüğüm hâline getirmiştir...

İşte bunlar ve benzeri düşüncelerle ve bize göre; RESÛLULLAH (Sallallahu aleyhi ve sellem)'in akvâli (sözleri; tebliğ ettiği Kur'ân-ı Kerîm, uygulamada buyurduğu sahih hadisleri ve kısacası şerîatı), a'mâli (fiilleri, tatbikatı, sünnet-i seniyyesi ve kısacası tarikatı), ahlâkı (Kur'ânî, Ahlâkullah olan hulku'l-azîmi ve kısacası mârifeti) ve ahvâli (hâlleri, ilahî ve habibî huyu, değişmez ahlâkı kısacası hakikatı) ni Kur'ân-ı Kerîm ve sahih hadis kaynaklarında; bulmak, bilmek, anlamak ve bizzat yaşamak Muhammedî Tasavvuftur. Öteden beri elden ele dilden dile gelen, müslümanların iliklerine işleyen ve görüleceği gibi aslında çoğu Muhammedî de olmayan içi boş alışkanlık ve çelişkilerle uğraşmak gibi bir niyetimiz de asla yoktur.

Biz açıkça Şerîat-ı Muhammediyye,
Tarikat-ı Muhammediyye,
Mârifet-i Muhammediyye
ve
Hakikat-ı Muhammediyye'nin; insan sûretinde yaratılan ve aklı olan her insanın kaderince ve kadarınca anasının sütü gibi helâl hakkı olduğu inancındayız... Biz de onlardan birisi ve bu kudsî yolun Habibî ve Hasbî hizmetçisiyiz. İmam-ı Mutlak ve Rahmetenlilâlemin olan RESÛLULLAH (Sallallahu aleyhi ve sellem)'in arkasında kulluk imtihanı salâtında saf tutmuş RABBÜL ÂLEMİN'in kullarından birisiyiz.

Sözün özü o ki Muhammedî Tasavvuf'un edeb ve erdemi; sözde , sohbette , zevkte ve hazda :

Dingin bir Bedenle Zikret ve Üzme
Singin bir Nefsle Fikret ve Üzülme
Yungun bir Gönülle Şükret ve Sev
Yangın bir Ruhla Sabret ve Sevil...

Dünyanızda, dininizde ve âhiretinizde;
ALLAHÜ ZÜ'L-CELÂL'den sıhhat, selâmet ve hidâyet;
RESÛLULLAH (Sallallahu aleyhi ve sellem)'den şefâat;
ALLAH Dostlarından hayır dua ve himmet ile
kendi nefislerinizden Muhammedî gayret, muhabbet ve merhametlere ulaşmanıza dua eder, kafa ve kalb mutluluğu diler ve saygılarımı sunarım.

Lâtif Yıldız
(Kul İhvânî)
Rabianur kardeşimiz hoş geldiniz.
Kervan kıtmirimiz kulihvani'mizin hasbi ve habibi hizmetleriyle Bizler burada çiğ süt emmiş nefsimizi muhammedi ocakta bişirme gayreti ile öğretim ve eğitim almaktayız. GÖNÜL okulumuza sefalar getirdiniz.
MUHAMMEDİ muhabbetlerimle!....
Resim

“Tanışalım mı? ~Hoş geldiniz~” sayfasına dön