MeDeD Yâ Rasûlullah!

Kullanıcı avatarı
kulihvani
Site Admin
Site Admin

MeDeD Yâ Rasûlullah!

Mesaj gönderen kulihvani »

Resim

MeDeD Yâ Rasûlullah!
sallallahu aleyhi ve sellem...

ÖZ-EL ÖZüM
GöNüL GÖZüMM
KeVSeR KÖZüMMM
SALLîM SÖZüMMMM
Sallallahu aleyhi ve sellem!

MîM MeNBA’ıM
CîM MaSDaRıMM
LâM MazHaRıMMM
SeLâM MeRCi’iMMMM
Sallallahu aleyhi ve sellem!

ŞeHaDeT ŞuuRuM
NûRuLLaH NûRuMM
SuBHâN SuRûRuMMM
“OL-ÂN” O-NûRuMMMM
Sallallâhu aleyhi ve sellem!

ZEVK 4345

NûRullahın NûR-u MîM-in AŞKına Yâ Rasûlullah!
ŞEHâDeTle ŞeFâaT Et! TaŞKıNa Yâ Rasûlullah!
BuRNuyla KIBLeni KOKlar! DİLiyle YOLUN Parlatır
KuL İhVaNîn KITMİR Eyle KÖŞKüne Yâ Rasûlullah

Sallallâhu aleyhi ve sellem ebeden dâimen kâimen!..

10.02.11 15:39
GöKlerin Kuşağında
YERlerin Kucağında nrm..
Resim
Kullanıcı avatarı
HAS-AN
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Re: MeDeD Yâ Rasûlullah!

Mesaj gönderen HAS-AN »

Resim
[img]http://www.muhammedinur.com/resimler/soyres/gullu.jpg[/img]
Kullanıcı avatarı
kulihvani
Site Admin
Site Admin

Resim

Yâ Rasûlullah sallallâhu aleyhi ve sellem!

Beden-Nefs-Kalb-Ruh ve Sırr Dilimle
Ezel-Ebed Bitmez Müdded Emelimle
Her Yarım Nefeste Benle Canımdaki Ecelimle
5 Yönden
Es-Selâm es-Salât Sana "EL"indeki ELimle
Senden Sana bu İNİLTİm HaYY, RûHumdaki Nûr-U MîMle

Yâ Rasûlullah sallallâhu aleyhi ve sellem!

Resim---Es-salâtu ves-selâmu aleyke Yâ MuHaMMeDullah sallallâhu aleyhi ve sellem!

Şeriat-ı GaRRânı, İ’tikad-İnancını, MuHaMMeDî Şuurunu İLMince İLM edemeyiş-BİLemeyiş ve DUYamayış ŞaŞkınlığımdan Mahcûbum!
GEÇmişim için “MuHaMMeDî TEVBE de BİZ BİR-İZ” Şefaatına MUHTÂCım Yâ Rasûlullah sallallâhu aleyhi ve sellem!

BEŞERİYYET-ABDullahlığında CEM’ OL-AN MuHaMMeDiyyetine İlmullah kadar çok ve geniş 3 MîM SALL niyâzımla!

اللّٰهمَّ صَلِّ وَ سَلِّمْ وَ بَارِكْ عَلَى سَيِّدِنَا مُحَمَّدٍ عَبْدِكَ وَ نَبِيِّكَ وَ رَسُولِكَ وَ نَبِيِّ الْأُمِّيِّ وَ عَلَى ﺁلِهِ وَ صَحْبِهِ وَ أَهْلِ بَيْتِهِ

"ALLAHUmme salli ve sellim ve bârik alâ seyyidinâ Muhammedin abdike ve nebiyyike ve Rasûlike ve Nebiyyi’l- ummiyyi ve alâ âlihi ve sahbihi ve ehli beytihi!"

MÂNÂSI:

ALLAH'ım!
SENin; KULun, NEBİ’n, Rasûlun ve UMMî-ANA NEBİ’n Efendimiz MUHAMMED sallallâhu aleyhi ve sellem'e ve Efendimiz Muhammed sallallâhu aleyhi ve sellem'in Aziz Âilesine ve O’na Sâhib çıkan ve Sâhib Çıktığı SAHÂBElerine ve Şerefli-Necib NESLi Ehl-i Beyt aleyhumu’s-selâm’a Salât u Selâm’ımızı Ulaştır!
Teslîmiyyet SELLimizi ve İstikâmet SALLımızı BİZe Nasib ve bereketli kıl!

GaRRa: Çok parlak şa’şaalı. Zâhir Bâtında El RaBB, El Ğaniyy, El Ğalib zuhuru..

Resim---Es salâtu ves-selâmu aleyke Yâ MaHMûDullah sallallâhu aleyhi ve sellem!

Târikat-ı BaRR’ânı, Amellerini-Fiillerini, MuHaMMeDî NÛRunu EDEBince İRÂDE edemeyiş-BULamayış ve ANlayamayış TAŞkınlığımdan ÖZÜRümü Sunuyorum!

ŞİMDİM-Şu ÂNım için “MuHaMMeDî RIZÂda BİZ BİR-İZ” Şefaatını Niyâza MECBURum Yâ Rasûlullah sallallâhu aleyhi ve sellem!

VELÂYET-VELÎyyullahlığında CEM’ OL-AN MaHMûDiyyetine İlmullah kadar çok ve geniş 2 MîM SALL niyâzımla!

اللّٰهمَّ صَلِّ وَ سَلِّمْ وَ بَارِكْ عَلَى سَيِّدِنَا مُحَمَّدٍ نُورُ الذَّاتْ سِرِّ سَارِيِّ الصِّفَاتُ فِي الْجَمِيعِ الأْسْمَأِ وَ لأَشْيَاءِ نُورُالْأَرْصِ وَ السَّمَوَاتِ

"ALLAHUmme salli ve sellim ve bârik alâ seyyidinâ Muhammedin Nûru’z-ZÂT, SıRRı Sâriyu’s-SIFAT, fi’l-Cem’i’l- ESMÂu ve EŞYÂu Nûru’l Arz ve’s –Semâvât!"

MÂNÂSI:
ALLAH'ım!
ZÂTullah Nûrundan İLK VAR OL-AN NûR-u MiM ki;
SIFATullah, cümle ESMÂullah ve Yer ve Gökler gözüken ALLAHın Nûrunun Eşyâullah Mazharı, Masdarı, Menba’ı, Mecrâ’ı, Mansabı ve de Merci’i OL-AN,
Efendimiz MUHAMMED sallallâhu aleyhi ve sellem'e ve Efendimiz Muhammed sallallâhu aleyhi ve sellem'in Aziz Âilesine Salât u Selâmımızı Ulaştır!

BaRRa: iyilik ve İhsan kaynağı.. Zâhir Bâtında El RaBB, El Berru , El Birru, El Bâriu celle celâluhu zuhurâtı..

Resim---Es salâtu ves-selâmu aleyke Yâ HaMîDullah sallallâhu aleyhi ve sellem!

Mârifet-i SaRR’anı, Hulki’l-Azîm Ahlâkında, MuHaMMeDî SüRÛRunu İRFÂNınca İDRAK EDemeyiş-OLamayış ve UYamayış AŞKınlığımdan Perîşanım!

GELECEĞim için “MuHaMMeDî DUÂda BİZ BİR-İZ” Şefaatını Niyaza ME’MURum Yâ Rasûlullah sallallâhu aleyhi ve sellem!

NÜBÜVVET-EHLullahlığında CEM’ OL-AN HaMîDiyyetine İlmullah kadar çok ve geniş 1 MîM SALL niyazımla!

Resim

Allahumme salli alâ seyyidinâ Muhammedin ve alâ âli Seyyidinâ Muhammedin bi adedi kulli dâin ve devâin ve bârik ve sellim aleyhi ve aleyhim kesîran kesîra.

MÂNÂSI:
ALLAH'ım! Efendimiz MUHAMMED sallallâhu aleyhi ve sellem'e ve Efendimiz Muhammed sallallâhu aleyhi ve sellem'in âilesine;
dert çekenlerin (devâ dileyen ve DUÂ eden çağırıcıların) ve devâ-çâre-dileklerinin tümü adedince salât u selâm et.
O'na ve onlara çok çok (çokça) bereket ver ve selâmlar et!.
Salât u Selâmımızı Ulaştır!

SaRRa: Sevindiren, sürûra sebeb olan. Zâhir Bâtında El RaBB, Es Samedu, El Subhânu celle celâluhu zuhûru.

Resim---Es salâtu ves-selâmu aleyke Yâ AHMeDullah sallallâhu aleyhi ve sellem!

HAKÎKAT-ı HaRR’ânı, Kâbe kavseyn Ahvâlinde-Hâllerinde, MuHaMMeDî O-NÛRuna ERKÂNınca İŞTİRAK edemeyiş-YAŞAyamayış ve UYgulayamayış PİŞkinliğimden bîzârım!

SON NEFESim için “MuHaMMeDî ŞEHÂDETte BİZ BİR-İZ” Şefaatını Niyaza MAHKÛMum Yâ Rasûlullah sallallâhu aleyhi ve sellem!

RİSÂLET-RASÛLullahlığında CEM’ OL-AN AHMeDiyyetine İlmullah kadar çok ve geniş tek HAMD eden MîM SALL niyazımla!

Resim

"Allahumme salli alâ seyyidinâ ve mevlânâ Muhammedin Resim abdike ve nebiyyike ve Rasûlike ve'n nebiyyi’l-ummiyyi Resim ve alâ âli seyyidinâ Muhammedin ve ezvâcihi ummuhâti’l-mu’minîne ve zurriyetihi ve Ehl-i Beytihi ve sahbihi Resim Kemâ salleyte alâ seyyidinâ İbrâhîme ve alâ âli seyyidinâ İbrâhîme fi’l-âlemîn Resim İnneke Hamîdun Mecîd."

MÂNÂSI:
“ALLAH’ım!
Kulun, Nebî’n, Rasûlun ve Nebîyyi’l-Ummî’n olan Efendimiz ve sâhibimiz Muhammed sallallâhu aleyhi ve sellem’e ve Efendimiz ve Sâhibimiz Muhammed sallallâhu aleyhi ve sellem’in âilesine ve mü’minlerin anneleri eşlerine ve zürriyetine ve ehl-i beytine ve sahâbelerine salât ve selâm eyle!
Efendimiz İbrâhim aleyhi’s-selâm’a ve Efendimiz İbrâhim aleyhi’s-selâm’ın âilesine âlemler içinde salât ve selâm ettiğin gibi salât ve selâm eyle!
Şüphesiz ki Sen Hamîdsin-Mecîdsin!”

(bereketli kıl: meymenetli, uğurlu, hayırlı, faydalı, saâdetli, mutlu, kutlu, birr ehli, iyilikçi kıl!..)

HaRRa: Harâretli. Kızgın. Çok sıcak. Yakıcı. En içten ihlâslı. Zâhir Bâtında El RaBB, El HaKKu celle celâluhu zuhûru.

Resim---Es salâtu ves-selâmu aleyke Yâ HABÎBullah sallallâhu aleyhi ve sellem!

Şe’enullahta SüNNetullahı SüNNet-i Rasûlullah’ın İçinde, Rızâ RAVZAnda, Kerem KEVSERinde, Yüce Yüreğinde AKL-ı SİLM sâhibi MuHaMMeDî KUL
OLarak RaBBu’l-Âlemîn SÖZünü Rahmeten li’l-Âlemîn SESinden DUYup-UYamadım Susuzum, Uykusuzum, Huzursuzum!

Her YER, Her ZAMAN ve Her HÂLde “İSLÂM’da BİZ BİR-İZ”Şefaatını Niyaza HAZIRım inşâe ALLAH Yâ Rasûlullah sallallâhu aleyhi ve sellem!

HABÎBiyyet-HABÎBullahlığında CEM’ OL-AN Nûr-u MîM’ine İlmullah kadar çok ve geniş olarak “HaBBe” deki Zâhir Bâtın “Be” SıRRın Hakîkatınca SALL niyazımla!

Resim

"Allahumme bârik alâ seyyidinâ ve mevlânâ Muhammedin Resimabdike ve nebiyyike ve Rasûlike ve'n nebîyyi’l-ummiyyi Resimve alâ âli seyyidinâ Muhammedin ve ezvâcihi ummihâti’l-mu’minîne ve zurriyetihi ve Ehl-i Beytihi ve sahbihi ResimKemâ bârekte alâ seyyidinâ İbrâhîm’e ve alâ seyyidinâ İbrâhîm’e fi’l-âlemînResim İnneke Hamîdun Mecîd."

MÂNÂSI:
“ALLAH’ım!
Kulun, Nebîn, Rasûlun ve Nebiyyi’l-Ummî’n olan Efendimiz ve Sâhibimiz Muhammed sallallâhu aleyhi ve sellem’e ve Efendimiz ve Sâhibimiz Muhammed salallâhu aleyhi ve sellem’in âilesine ve mü’minlerin anneleri eşlerine ve zürriyetine ve ehl-i beytine ve sahâbelerine;
Efendimiz İbrâhim aleyhi’s-selâm’a ve Efendimiz İbrâhim aleyhi’s-selâm’ın âilesine âlemler içinde bereket ihsân eylediğin gibi bereket ihsân eyle!
Şüphesiz ki Sen Hamîdsin-Mecîdsin”

(bereketli kıl: meymenetli, uğurlu, hayırlı, faydalı, saadetli, mutlu, kutlu, birr ehli, iyilikçi kıl!..)

Resim

Bismillâhirrahmânirrahîm

“Yâ Hayyu Yâ Kayyûm Resim Yâ Ze'l-celâlî ve'l-ikrâm Resim Yâ ALLÂHu bike tâhassentu ve bi abdike ve Rasûlike Seyyidinâ ve Mevlânâ Muhammedin Sallallâhu Teâlâ aleyhi ve sellim istecertu Resim Allâhumme innî eseluke Yâ RAHMÂNu Yâ RAHÎMu bi esmâike'l-izâmi ve melâiketike'l-kirâmi ve Rasûlike aleyhim efdalu's-salavâti ve etemmu's-selâmi Resim Ente'l-mahnî bilemhati Ehl-i Bedrin ve lâ mâhatihim ve tenfahni bi nefâhatihim bi hakkihim aleyke YÂ RABB!”

MÂNÂSI:
Yâ Hayyu Yâ Kayyum!
Yâ Ze'l-Celâli ve'l-İkrâm!
Yâ ALLAH! Sana sığındım (siper edindim) ve Senin Kulun ve Rasûlun Seyyidimiz ve Efendimiz Muhammed Sallallâhu Teâlâ Aleyhi Ve selleme (teslim ve tâbi' olup) boyun eğdim!

ALLAH'ım!
Yâ Rahmân Yâ Rahîm Senden Azîm İsimlerin, Keremli Meleklerin ve Salâvâtların en fazîletlisi ve selâmların en tamı kendilerine olan Rasûlun ile (yüzü suyu hürmetine) istiyorum!
(Ki) Beni imtihan eden (deneyici-sınayıcı) Sensin,
Bedir Ehlini bir lemhada (göz açıp kapayıncaya kadarlık sürede) bir üfürüşle (merhâmetle hayat verişle) mahvolmaktan (silinip yok olup gitmekten) kurtardığın gibi;
Onların Senin üzerindeki (hatırları) hakları hakkı için, onlara olan rahmet üfürüşünle (İMDAD edişinle) bana da üfür ve Hayat Ver! MEDED kıl Yâ RABBi’l- ÂLEMîn!
Şefâat Et! MEDED kıl Yâ RaHMetenli’l- ÂLEMîn!

MuHaMMeDî MuHABBETlerimle..
Resim
Kullanıcı avatarı
habibi
Özel Üye
Özel Üye

Mesaj gönderen habibi »

Resim

Allahumme salli alâ seyyidinâ ve mevlânâ Muhammedin abdike ve nebiyyike ve Rasûlike ve'n nebiyyi’l-ummiyyi ve alâ âli seyyidinâ Muhammedin ve ezvâcihi ummuhâti’l-mu’minîne ve zurriyetihi ve Ehl-i Beytihi ve sahbihi Kemâ salleyte alâ seyyidinâ İbrâhîme ve alâ âli seyyidinâ İbrâhîme fi’l-âlemîn İnneke Hamîdun Mecîd.

MÂNÂSI:
“ALLAH’ım!
Kulun, Nebî’n, Rasûlun ve Nebîyyi’l-Ummî’n olan Efendimiz ve sâhibimiz Muhammed sallallâhu aleyhi ve sellem’e ve Efendimiz ve Sâhibimiz Muhammed sallallâhu aleyhi ve sellem’in âilesine ve mü’minlerin anneleri eşlerine ve zürriyetine ve ehl-i beytine ve sahâbelerine salât ve selâm eyle!
Efendimiz İbrâhim aleyhi’s-selâm’a ve Efendimiz İbrâhim aleyhi’s-selâm’ın âilesine âlemler içinde salât ve selâm ettiğin gibi salât ve selâm eyle!
Şüphesiz ki Sen Hamîdsin-Mecîdsin!”
(bereketli kıl: meymenetli, uğurlu, hayırlı, faydalı, saâdetli, mutlu, kutlu, birr ehli, iyilikçi kıl!..)

HaRRa: Harâretli. Kızgın. Çok sıcak. Yakıcı. En içten ihlâslı. Zâhir Bâtında El RaBB, El HaKKu celle celâluhu zuhûru.

*

Es salâtu ve’s-selâmu aleyke Yâ HABÎBullah sallallâhu aleyhi ve sellem!

Şe’enullahta SüNNetullahı SüNNet-i Rasûlullah’ın İçinde, Rızâ RAVZAnda, Kerem KEVSERinde, Yüce Yüreğinde AKL-ı SİLM sâhibi MuHaMMeDî KUL
OLarak RaBBu’l-Âlemîn SÖZünü Rahmeten li’l-Âlemîn SESinden DUYup-UYamadım Susuzum, Uykusuzum, Huzursuzum!

Her YER, Her ZAMAN ve Her HÂLde “İSLÂM’da BİZ BİR-İZ” Şefaatını Niyaza HAZIRım inşâe ALLAH Yâ Rasûlullah sallallâhu aleyhi ve sellem!
HABÎBiyyet-HABÎBullahlığında CEM’ OL-AN Nûr-u MîM’ine İlmullah kadar çok ve geniş olarak “HaBBe” deki Zâhir Bâtın “Be” SıRRın Hakîkatınca SALL niyazımla!

ESSELÂM...
[img]http://www.muhammedinur.com/resimler/cicekler/hbbi.jpg[/img]
Kullanıcı avatarı
kulihvani
Site Admin
Site Admin

Resim

SALLi ve SeLLiM
SaHiBe TeSLiM
ToZlu YOL OLsun
YOLunda NeSLiM

ZEVK 4369

Nur Güvercinim Gönderdim BURCuna Yâ Rasûlullah sallallahu aleyhi ve sellem!
SALLımız SARdım SIRRladım HURCuna Yâ Rasûlullah sallallahu aleyhi ve sellem!
ÇÖPlükte ÇÖKtü KıTMiRin!.. ÇÖLe ÇEK Yâ Rasûlullah sallallahu aleyhi ve sellem!
BEN-lik GİRdabında cANlar!.. CURCuna Yâ Rasûlullah sallallahu aleyhi ve sellem!..

24.02.11 20:03
glbş. mgngl..

YOLun Açık olsun
Sağlık ve Selâmetle
Duacımız Olasın cANda cANım
!..

Curcuna: Başı boş gürültü cümbüşü..
Burc: Ravza-yı şerifin güvercinlik çıkıntısı.
Hurc: Canlı deriden dikilen yolcu derviş HEYY-BEEsi..
Resim
Kullanıcı avatarı
anlamak
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Mesaj gönderen anlamak »

Bismillâhirrahmânirrahîm

“Yâ Hayyu Yâ Kayyûm Yâ Ze'l-celâlî ve'l-ikrâm Yâ ALLÂHu bike tâhassentu ve bi abdike ve Rasûlike Seyyidinâ ve Mevlânâ Muhammedin Sallallâhu Teâlâ aleyhi ve sellim istecertu Allâhumme innî eseluke Yâ RAHMÂNu Yâ RAHÎMu bi esmâike'l-izâmi ve melâiketike'l-kirâmi ve Rasûlike aleyhim efdalu's-salavâti ve etemmu's-selâmi Ente'l-mahnî bilemhati Ehl-i Bedrin ve lâ mâhatihim ve tenfahni bi nefâhatihim bi hakkihim aleyke YÂ RABB!”

MÂNÂSI:
Yâ Hayyu Yâ Kayyum!
Yâ Ze'l-Celâli ve'l-İkrâm!
Yâ ALLAH! Sana sığındım (siper edindim) ve Senin Kulun ve Rasûlun Seyyidimiz ve Efendimiz Muhammed Sallallâhu Teâlâ Aleyhi Ve selleme (teslim ve tâbi' olup) boyun eğdim! ALLAH'ım!
Yâ Rahmân Yâ Rahîm Senden Azîm İsimlerin, Keremli Meleklerin ve Salâvâtların en fazîletlisi ve selâmların en tamı kendilerine olan Rasûlun ile (yüzü suyu hürmetine) istiyorum!
(Ki) Beni imtihan eden (deneyici-sınayıcı) Sensin,
Bedir Ehlini bir lemhada (göz açıp kapayıncaya kadarlık sürede) bir üfürüşle (merhâmetle hayat verişle) mahvolmaktan (silinip yok olup gitmekten) kurtardığın gibi;
Onların Senin üzerindeki (hatırları) hakları hakkı için, onlara olan rahmet üfürüşünle (İMDAD edişinle) bana da üfür ve Hayat Ver! MEDED kıl Yâ RABBi’l- ÂLEMîn!
Şefâat Et! MEDED kıl Yâ RaHMetenli’l- ÂLEMîn!

AMİN. AMİN. AMİN.
[img]http://www.muhammedinur.com/resimler/cicekler/anlamak.jpg[/img]
Kullanıcı avatarı
anlamak
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Mesaj gönderen anlamak »

“Allahumme salli alâ seyyidinâ Muhammedin ve alâ âli Seyyidinâ Muhammedin bi adedi kulli dâin ve devâin ve bârik ve sellim aleyhi ve aleyhim kesîran kesîra.”

MÂNÂSI:
ALLAH'ım! Efendimiz MUHAMMED salallâhu aleyhi ve sellem'e ve Efendimiz Muhammed salallâhu aleyhi ve sellem'in âilesine;
dert çekenlerin (devâ dileyen ve DUÂ eden çağırıcıların) ve devâ-çâre-dileklerinin tümü adedince salât u selâm et.
O'na ve onlara çok çok (çokça) bereket ver ve selâmlar et!.
Salât u Selâmımızı Ulaştır!

AMİN. AMİN. AMİN
[img]http://www.muhammedinur.com/resimler/cicekler/anlamak.jpg[/img]
Kullanıcı avatarı
kulihvani
Site Admin
Site Admin

إِنَّ اللَّهَ وَمَلَائِكَتَهُ يُصَلُّونَ عَلَى النَّبِيِّ يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُوا صَلُّوا عَلَيْهِ وَسَلِّمُوا تَسْلِيمًا
Resim---“İnnallâhe ve melâiketehu yusallûne ale'n-nebiyyi, yâ eyyuhellezîne âmenû sallû aleyhi ve sellimû teslîmâ(teslîmen) : Şüphesiz, ALLAH ve melekleri Peygambere SALL ederler. Ey îman edenler, siz de ona SALL edin ve tam bir TESLÎMİYET-le ona SELÂM verin!.” (Ahzâb Sûresi, 33/56)

HaYY DOST!..

SELÂM SALL DOST-un DOSTuna
YaZ GÖNder KITMİR POSTuna
SELÂM-ın BAŞ-ım ÜST-üne…
Es SALLat u ve’s- SELÂMu aleyKE Yâ Rasûlallah
LebbeyKE Yâ Azîz ALLAH!. Sâdeyke Yâ Rasûlallah!..

HaBîB HABBE-ne Es SELÂM
YeŞiL KUBBE-ne Es SELÂM
RaBB-den RaBB-ene Es SELÂM…
Es SALLat u ve’s-SELÂMu aleyKE Yâ Rasûlallah

Es SELÂM MîM MuStaFâ-sı
vASL-ı VuSLat-ın VeFâ-sı
SıRR-ı SıFıR-ın SeFâ-sı…

Es SELÂM MîM-in MuHTaR-ı
AKL-ın AŞK-a ANAhtar-ı
TeCeLLî-nin TezGÂHtÂR-ı

Es SELÂM Tâ-Hâ Yâ-SîN-i
KaSAs-ın MîM-de Tâ- SîN-i
HAKK MÜLKünde YevMi’d- DÎN-i..

Es SELÂM Yedi Hâ-MîM-i
MuHataB-ın MEN-i KİM-i
CeNNet-in NÛNeyn CîM-i…

“Yâ-SîN” SıRR-ı SADR-ın “SaD” ı
KuDReTuLLaH-ın “KaF” AD-ı
NûR-u MîM, “NûN” un MuRaD-ı..

EzEl - EBeD “Elif-LâM” ı
SÖZ-üne, SES-te KELÂM-ı
Es SELÂM-ın SîN SELÂM-ı…

RABB SÖZünün RASÛL SES-i
Mâ-SiVâ-ya “RAHM” NeFeS-i
“NûN” KuŞu-na cAN KafeS-i..

RABBu’l- ÂLemîN-in EL-i
ÂLemîN RAHM-ET TeMeL-i
Ehl-i Beyt-in “B” GüZeL-i

BEN-im MuHTaC ŞuûR-una
TEN-im MeCBuR MîM NûR-una
cAN-ım Me’MuR SüRÛR-una..

AN-ım MaHKuM O-NûR-una
SîNe TÛRu-mda SÛR-una
CeZB ET RUH-um HuZuRu-na…
Es SALLat u ve’s- SELÂMu aleyKE Yâ Rasûlallah

FAKRiyyette KULluk FAKR-ım
ACZiyette SEN-SîN FAHR-ım
ZiLLeT-te İLLeT-te ZAHR-ım..

BeŞEriyette ZâhiR-SîN
VeLâyetinde MâhiR-SîN
NüBüvvetinde TâhiR-SîN..

Üç MîM-inde MuhaMMEd-SîN
İki MîM MahMud-u SEN- SîN
Tek MîM HaMid – AhMed-iSîN…

SELÂM Kâbe Kavseyn-iNe
ALİ ŞAH u HAseyn-iNe
FaTMa AH-ı HUseyn-iNe..

Es SELÂM AShaB ÂL-iNe
KûN feyeKûN KeMâL-iNe
HaSR-ET cANım CeMâL-iNe..

KıTMîR-im SıRRım sÖZ-lediM
HaSR-Etim YOLun gÖZ-lediM
İHVaNîm cAN-dan ÖZ-lediM…

06.03.11. 1:25
gkk..gnlbg..
nrm..cndcncg..
Resim
Kullanıcı avatarı
kulihvani
Site Admin
Site Admin

Şefâat Yâ Rasûlullah sallallâhu aleyhi ve sellem!

SENsin Sadâkatla Tebliğ Sâhibi

SENsin Fetânetle Adâlet Sâhibi

SENsin AZLden Emin Emânet Sâhibi

SENsin İltifat-ı İsmet Sâhibi

SENsin Muhabbet-i MuhaMMed Sâhibi

Resim---Ebû Hureyre (r.a)'nin naklettiğine göre Rasûlullah sallallahu aleyhi ve sellem şöyle buyurdular: "Ben kıyâmet günü insanların Seyyidiyim. Neden Seyyid olduğumu biliyor musunuz? ALLAH, öncekileri ve sonrakileri, bütün insanları, çağıranın kendilerine sesini duyurabileceği, gözün görebileceği tek bir geniş alanda toplar. Güneş yaklaşır. Taşıyıp takat getiremeyecekleri şekilde insanları gam ve keder kaplar. (Amellerinin durumuna göre çeşitli seviyede ter içinde kalırlar. Ter bazılarının kulak ortalarına kadar ulaşır) Bunun üzerine insanlar: “Başımıza gelenleri görmüyor musunuz? RABBimiz katında size şefaatçi olarak birine bakmaz mısınız?” derler. Bunun üzerine insanlardan bir kısmı diğerlerine: “Âdem'e gitmelisiniz.” der. Hemen Adem'e giderler. Hz. Adem'in vasıflarını sayarak ona hallerini arzederler. Hz. Adem de bazı özel durumları zikrederek onlara Hz. Nuh'a gitmelerini söyler. İnsanlar aynı taleplerle Hz. Nuh'a, Hz. İbrahim'e, Hz. Mûsa'ya, Hz. İsa'ya giderler. Bu peygamberler kendilerine özel mazeretler ileri sürerek şefaatçi olamayacaklarını söylerler. Mahşerde iyice bunalan insanlar neticede Hz. Muhammed (s.a.v)'e gelirler ve: "Ey Muhammed sen ALLAH'ın elçisi ve peygamberlerin sonuncususun, senin gelmiş geçmiş günahların bağışlandı. Bizim için RABBinden şefaat dile, bulunduğumuz sıkıntılı hali görmez misin?" derler. Ben de kalkıp Arşın altına gelerek yüce Rabbime secdeye kapanırım. Sonra ALLAH benden önce hiç kimseye nasip etmediği, kendisinin nasıl övülüp medhedileceğine dair sözleri bana ilham eder.
Ben de bu övgü cümleleriyle RABBimi överim, onun için secdeye kapanırım. Bana: "Ey Muhammed! Başını kaldır. Söyle, söylediğin dinlenir. İste, istediğin verilir. Şefaat et, şefaatin kabul olunur." der. Ben de: "Ey RABBim! Ümmetim. Ümmetim." derim. Bana: "Haydi git ve kalbinde bir arpa tanesi kadar imanı olanları oradan çıkar" buyurur. Ben de gider söylenenleri yaparım. Hadis-i şerifte belirtildiğine göre bu talep devam eder ve Hz. Peygamber (s.a.v)'e kalbinde hardal tanesi kadar, hatta daha da az imanı olanlara şefaat hakkı tanınır. Ümmeti için Cennet kapıları açılır.

(Tecrid-i Sarih, 1749 ve 2225 nolu hadislerin özeti)
Resim
Kullanıcı avatarı
nur_umim
Özel Üye
Özel Üye

Mesaj gönderen nur_umim »

ResimRasûlullah sallallahu aleyhi ve sellem: "Kıyamet gününde şefaatimle insanların en mutlusu, hûlus-i kalb üzere "Lâ ilâhe İllallah" diyen kimsedir" buyurdu.

(Mirkât-ul-Mefâtih c.9 s.525 h.n. 5574; Câmiu-l-Usûl c.9 s. 369 h.n. 7011)
Resim
Kullanıcı avatarı
nur_umim
Özel Üye
Özel Üye

Rasûlullah sallallahu aleyhi ve selem: "Rabb'imin indinde bana bir gelen (Cebrail) geldi Gelen melek ümmetimin yarısının cennete girmesiyle şefaat arasında beni serbest kıldı; ben şefaati seçtim O da, ölüp de Allah'a şirk koşmayan kimseler içindir " buyurmuştur.
(Et-Tâc-ul-Câmiu-l-Usûl c.5 s.384; Tirmizî h.n. 2441; Kenz-ul-Ummâl h.n. 31892)

Rasûlullah sallallahu aleyhi ve selem: "Ben cennete girmek için şefaat eden insanların en ilkiyim-lâyıkıyım Ve Ben, nebilere nisbetle ümmeti en çok olanım " buyurmuştur.
(Et-Tâc-ul-Câmiu-l-Usûl c.5 s.384; Câmiu-l-Usûl c.10 s.475 h.n 8009; Kenz-ul-Ummâl h.no. 31878, 32045)

Rasûlullah sallallahu aleyhi ve selem: "Benim şefaatim, ümmetimden büyük günah işleyenler içindir " buyurmuştur.
(Keşf-ul-Hafâ c.2 s.10,11; Feyz-ul-Kadîr c.4 s.162 h.n 4892; Levâmiu-lUkûl c.3 s.392,393; Firdevs-i Deylemî c.2 s.351, h.n 3578; Tirmizî h.n 2436; İbnu Mâce h.n 4310; Hâkim c.1 s.69; Şuab-ul-İman c.1 s.287, h.n 310, 311; Kenz-ul-Ummâl h.no 39751,39055)
En son nur_umim tarafından 14 Mar 2011, 21:27 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Resim
Kullanıcı avatarı
nur_umim
Özel Üye
Özel Üye

Rasûlullah sallallahu aleyhi ve selem: "Şefaatim, ümmetimden, her türlü günah işleyenler içindir " Hazreti Ebû Derdâ radıyallahu anhu'nun: ' Ya Rasulallah, zina etseler ve hırsızlık yapsalar da mı?' demesi üzerine: "Evet zina ve hırsızlık işleseler de Ebû Derdâ (r a ) kahrından burnunu uzatıp kabul etmese de " buyurmuştur.
(Keşf-ul-Hafâ c.2 s.11; Feyz-ul-Kadîr c.4 s.163 h.n 4893; Levâmiu-lUkûl c.3 s.393; Kenz-ul-Ummâl h.n 39056)

Rasûlullah sallallahu aleyhi ve selem: "Benim şefaatim ümmetimden ehli beytimi seven kimseler içindir " buyurmuştur.
(Feyz-ul-Kadîr c.4 s.163 h.n 4894; Levâmiu-lUkûl c.3 s.393; Kenz-ul-Ummâl h.n 39057, 34179)

Rasûlullah sallallahu aleyhi ve selem: "Benim şefaatim (bütün ümmete) mübahtır Ancak ashabıma söven kimseler müstesnadır " buyurmuştur.
(Feyz-ul-Kadîr c.4 s.163 h.n 4895; Levâmiu-lUkûl c.3 s.393; Firdevs-i Deylemî c.2 s.352, h.n 3580; Kenz-ul-Ummâl h.n 39058)
Resim
Kullanıcı avatarı
nur_umim
Özel Üye
Özel Üye

Rasûlullah sallallahu aleyhi ve sellem: "Şefaatim kıyamet gününde haktır Kim ki ona iman etmez ise şefaat ehlinden olmaz " buyurmuştur.
(Feyz-ul-Kadîr c.4 s.163 h.n 4896; Kenz-ul-Ummâl h.n 39059)

Rasûlullah sallallahu aleyhi ve sellem: "Ben, Rabb'imden şirk koşmayıp da ümmetimden yirmi yaşında ölmüş olana şefaat etmek için izin taleb eyledim; Rabb'im onları bana bağışladı " buyurmuştur.
(Kenz-ul-Ummâl h.n 32065, 39065)

Rasûlullah sallallahu aleyhi ve sellem: "Ben, eş koşmayıp da ümmetimden kırk yaşında olanlar için Rabb'imden şefaat istedim Rabb'im dedi ki:
"Ya Muhammed, ben onları mağfiret ettim " Dedim ki:
"Ya Rabb'i ya elli yaşında olanlar?
Rabb'im Bana dedi ki:
"Gerçekte Ben onları da mağfiret ettim " Dedim ki :
Ya Rabb'i ya altmış yaşında olanlar?
Rabb'im : "Ya Muhammed, Ben onları da mağfiret ettim " dedi Ben:
"Ya Rabb'i, ya yetmiş yaşında olanlar?" dedim Rabb'im dedi ki:
"Ya Muhammed, Ben bir kuluma yetmiş yaş bağışlarsam, Bana bir şeyi eş koşmaksızın ibadet ettiği halde onu ateşle azaplandırmakdan haya ederim Amma seksen ve doksan yaşındakilere sıra gelince, onları kıyamette haşir meydanında bırakırım; onlara denilecek ki: Siz kimi sevmiş iseniz, kendinizle beraber cennete sokun " buyurmuştur.

(Firdevs-i Deylemî c.2 , h.n 3408; Kenz-ul-Ummâl h.n 39066)
Resim
Kullanıcı avatarı
nur-ye
Özel Üye
Özel Üye

Mesaj gönderen nur-ye »

Resim

ZEVK 3233

Ne-Nereden-Nere-Nerde-Niye-Neden-Nasıl-Niçin?
Kesrette VAHDET Hayatı, Zıtlar Zevki “Hep-le “Hiç-in
Râmetenlil-Âlemin’de “BİZi “BİR ”Kıl Rabbül-Âlem!
Adı güzel Muhammedin (sav) üç “MîMi hatırı İçin

14.06.08 13:09
H a s a n D a ğ ı

Resim
Resim
Kullanıcı avatarı
kulihvani
Site Admin
Site Admin

MeDeD Yâ Rasûlullah!
sallallahu aleyhi ve sellem

Resim

Ey SEVgiLi
MeRKeZ MiLi
NiYaZ NiLi
NaZ MeNZiLi
DiRi Kur'ÂN
ALLAH DiLi
SıRR SEVgiLi…

Resim

ZEVK 4406

Mazharım -Masdarım -BAĞım! Ezel-Ebed PeygamberiM
Merci’im -Menşe’im -SAĞım! SEVen SEVilen SERVER-iM
DİLiM-le İZ-in YaLaRıM!.. KeRVÂNında KItMiR-iniM!..
İBRaHiMî İHVÂNiyiM!.. KıZıLGÜLlerde SEV-ERiM!..

03.04.11 18:45
Gkkşğ..cnççğ..

MeNZiL: İnilen yer. Konulacak yer. Hedef NOKTAsı.,
Mazhar: Bir şeyin göründüğü, izhar olunduğu yer. Çıktığı yer.
Masdar: Bir şeyin sudur ettiği (çıktığı) menba.
Menşe’: (Neş'et. den) Esas. Kök. Bir şeyin çıktığı, neş'et ettiği yer. Beslenip yetişilen yer.
Merci’: Merkez. Kaynak. Baş vurulacak yer. Müracaat edilecek yer. Dönülecek yer. Sığınılacak yer.

ResimResimResimResimResimResimResimResimResimResimResimResimYâ ALLAH celle celâlihu!

Akval-i Muhammed'de (İ'tikat, Söz ve Şeriatı) Tevbede BİZ Kıl!
Amâl-i Muhammed'de (Fiil, Sünnet-i seniyye ve Tarikatı) Rızada BİZ Kıl!
Ahlâk-ı Muhammed'de (Huluku'l azim, Hulukullah ve Mârifeti)Duada BİZ Kıl!
Ve Ahval-i Muhammed'de (Söze gelmez haller ve Hakikat) Şehâdette BİZ Kıl!
BİZ İmam-ı Mutlak Rasulullah sallallahu aleyhi ve sellemi DUYup da UYmakta BİZ Kıl!
Resûlullah sallallahu aleyhi vesellem Efendimizin Âilesine, Ehl-i Beytine, Ashabına ve Ümmetine salât ü selâmımızda BİZ Kıl!

"Allahumme salli ve sellim ve bârik 'alâ seyyidina ve mevlâna Muhammedin 'abdike ve nebiyyike ve resulike ve nebiyyi'l-ummiyyi ve 'ala âlihi ve sahbihi ve ehli beytihi ve ummetihi!..."

Âmin Yâ BÂRİÜ celle celâluhu
Âmin Yâ BÂRRU celle celâluhu
Âmin Yâ BERRU celle celâluhu!..

ResimResimResimResimResimResimResimResimResimResimResimResimResimResimResimResimResimResimResimResimResimResimResimResim

Kur’an-ı Kerim’de Allahu Teâlâ şöyle buyurmuştur:
قُلْ إِن كَانَ آبَاؤُكُمْ وَأَبْنَآؤُكُمْ وَإِخْوَانُكُمْ وَأَزْوَاجُكُمْ وَعَشِيرَتُكُمْ وَأَمْوَالٌ اقْتَرَفْتُمُوهَا وَتِجَارَةٌ تَخْشَوْنَ كَسَادَهَا وَمَسَاكِنُ تَرْضَوْنَهَا أَحَبَّ إِلَيْكُم مِّنَ اللّهِ وَرَسُولِهِ وَجِهَادٍ فِي سَبِيلِهِ فَتَرَبَّصُواْ حَتَّى يَأْتِيَ اللّهُ بِأَمْرِهِ وَاللّهُ لاَ يَهْدِي الْقَوْمَ الْفَاسِقِينَ
Resim---“Kul in kâne âbâukum ve ebnâukum ve ıhvânukum ve ezvâcukum ve aşîretukum ve emvâlunıktereftumûhâ ve ticâretun tahşevne kesâdehâ ve mesâkinu terdavnehâ ehabbe ileykum minallâhi ve resûlihî ve cihâdin fî sebîlihî fe terabbesû hattâ ye' tiyallâhu bi emrih(emrihî), vallâhu lâ yehdîl kavmel fasikîn(fasikîne) : De ki: Eğer babalarınız, oğullarınız, kardeşleriniz, eşleriniz, hısım akrabanız kazandığınız mallar, kesada uğramasından korktuğunuz ticaret, hoşlandığınız meskenler size Allah'tan, Resûlünden ve Allah yolunda cihad etmekten daha sevgili ise, artık Allah emrini getirinceye kadar bekleyin. Allah fâsıklar topluluğunu hidayete erdirmez.” (Tevbe Sûresi, 9/24)

النَّبِيُّ أَوْلَى بِالْمُؤْمِنِينَ مِنْ أَنفُسِهِمْ وَأَزْوَاجُهُ أُمَّهَاتُهُمْ وَأُوْلُو الْأَرْحَامِ بَعْضُهُمْ أَوْلَى بِبَعْضٍ فِي كِتَابِ اللَّهِ مِنَ الْمُؤْمِنِينَ وَالْمُهَاجِرِينَ إِلَّا أَن تَفْعَلُوا إِلَى أَوْلِيَائِكُم مَّعْرُوفًا كَانَ ذَلِكَ فِي الْكِتَابِ مَسْطُورًا
Resim---“En nebiyyu evlâ bil mu’minîne min enfusihim ve ezvâcuhu ummehâtuhum, ve ûlûl erhâmi ba’duhum evlâ bi ba’dın fî kitâbillâhi minel mu’minîne vel muhâcirîne illâ en tef’alû ilâ evliyâikum ma’rûfâ(ma’rûfen), kâne zâlike fîl kitâbi mestûra(mestûren) : O peygamber, mü'minlere öz nefislerinden evlâdır. Zevceleri (mü'minlerin) analarıdır. Akrabaa da Allah'ın kitabında birbirine diğer mü'minlerden ve Muhacirlerden daha yakındırlar. Şu kadar ki dostlarınız için her hangi bir iyilikde bulunmanız müstesna. Bu, kitabda yazılıdır.” (Ahzâb Sûresi, 33/6)

Evlâ: Daha iyi, birincisi, başta gelmesi lâzım geleni.

Resim---Rasûlullah sallallâhu aleyhi ve sellem de şöyle buyurmuştur:
Nefsim elinde olan Allah’a yemin ederim ki hiçbiriniz, ben kendisine babasından da, evlâdından da daha sevgili olmadıkça iman etmiş olmaz.
(Buhari, İman, 7)

Resim---Rasûlullah sallallahu aleyhi ve sellem : Üç özellik vardır ki; bunlar kimde bulunursa o, imanın tadını tatmış demektir:
1. Allah ve Resulünü, herkesten fazla sevmek.
2. Sevdiğini Allah için sevmek.
3. Allah kendisini küfür bataklığından kurtardıktan sonra tekrar küfre dönmeyi, ateşe atılmak gibi çirkin ve tehlikeli görmek. Buyurmuştur.
(Enes b. Mâlik radıyallahu anh’den; Buhârî, İman 9, 14, İkrah 1, Edeb 42; Müslim, İman 67.)
Resim
Kullanıcı avatarı
nur_umim
Özel Üye
Özel Üye

ResimRasûlullah sallallahu aleyhi ve sellem Duâları

Yâ Rabbi, sana ve Resulüne itaat etmemizi ve bildirdiklerinle amel etmemizi nasip eyle!
Yâ Rabbî, faydasız ilimden, makbul olmıyan ibâdetten ve kabul edilmiyen duâdan sana sığınırım!
Yâ Rabbî, bildiğimiz-bilmediğimiz bütün iyilikleri ver, bildiğimiz-bilmediğimiz bütün kötülüklerden de koru!
Yâ Rabbî, her işimizin sonunu güzel eyle, dünya sıkıntılarından ve ahıret azabından bizi koru!
Yâ Rabbî, bizi sabreden ve şükredenlerden eyle!
Yâ Rabbî, bizi dostlarına dost, düşmanlarına düşman olanlardan eyle!
Yâ Rabbî, acizlikten, tembellikten, korkaklıktan, cimrilikten ve her çeşit hastalıktan sana sığınırım!
Yâ Rabbî, işinde sebat eden, nimetine şükreden, ibâdetini güzel yapan ve doğru konuşanlardan eyle!
Yâ Rabbî Bedenime, kulağıma, gözüme sıhhat ver! Küfürden, fakirlik ve kabir azabından sana sığınırım!
Yâ Rabbî kusurlarımızı ört, korkulardan emin kıl ve borçlarımızı ödememizi nasip et!
Yâ Rabbî, sıhhat, afiyet ve güzel ahlâk ver! Kaza ve kaderine rıza gösterenlerden eyle!
Yâ Rabbî, gece ve gündüz gelecek kötülüklerden, sıkıntılardan kötü arkadaştan ve kötü komşudan sana sığınırım!
Yâ Rabbî, ölünceye kadar ibâdet etmemizi, ömrümüzün hayırlı amellerle sona ermesini nasip et ve Cennetini ihsan eyle!
Yâ Rabbî, zulmetmekten, zulme uğramaktan sana sığınırım!
Yâ Rabbî, Bize dünya ve ahırette iyilik, güzellik ver ve Cehennem azabından bizi koru!..

Âmin!..

(Şerh-i tergib)
Resim
Kullanıcı avatarı
simurg
Özel Üye
Özel Üye

Mesaj gönderen simurg »

Ya Rabbi, bize dünyada da ahirette de iyilik ver,
ve bizi cehennem azabından hıfz ve muhafaz eyle,
âmin!.

Dostlarımızı bize hakiki dost,
ve bizleride onlara hakiki dost eyle,

Herşeyin hakikatini yalnız Sen bilirsin,
ve bütün hakikatler yalnız Sana âşikârdır,

bilmediklerimizi yanlış yorup,
yanlış anladığımız için düştüğümüz hatalardan, belâ ve musibetlerden
Sen bizleri af ve mağfiret eyle.

Düşmanlarımızı da bize dostlar kıl,
ne kimsenin bize,
ne de bizim hiç kimseye düşmanlığımıza müsade etme,

Varlığa zarar verici ve ziyana uğratıcılar etme bizi,
çünkü bizler nefsimizin ve hamlığımızın ve cehaletimizin,
ve de hiç bir şeye yetemeyen şu aklımızın peşinde başta kendimize
çok zulmeden zâlimleriz,
Sen bizleri af ve mağfiret etmezsen
ve bu halimizden bizi şifâya kavuşturmazsan

hiç şüphe yok ki, ebedi hüsrana uğrayanlar da oluruz.

Yâ Rabbi Sen sonsuz kereminle,
karşılıksız ikram edici olan sonsuz cömertliğinle bizlere hayrlar ihsan eyle,

Bizlere liyâkatımıza hiç bakmadan nimeti ihsan buyur.

Bizler Sen'in nimetlerine muhtaç olanlarız,
Senin nimet-i il3ahiyene mazhar olmaksızın yaşamamız bile düşünülemez.

Acziyetimizin, muhtaçlığımızın, fakirliğimizin,
ve bir o kadar da kalbi hastalıklarımızın hiç sonu yoktur,
Sen Rahmetin ile muamele edersen bu bizim yegâne sevincimiz ve faydamızdır
Senin mülkün asla eksilmeyecek olandır,
ve bu düşünülemez bile,
Bizler ancak ferahlık ve selameti Sen'in sonsuz ve sınırsız Rahmetine mazhar olmak ile bulabiliriz.

İhsan buyur Ya Rabbim!.

Senin adaletinden, Senin lutf-u keremine sığınırım,
Adaletin ile başbaşa kalacak olsam vah ki vah bana,
Zerre miktar lâyıklığım yoktur hiçbir iltifatına,

Ancak yüzüm yere eğik,
ve başımda önümde kalakalırım.

Sen'in af, mağfiret, selâmet ve ihsanını ummaktan başka hiçbir ümit kapım yok Allah'ım!.

Öyle elimi kolumu bağlayan,
nefesimi bile tıkayan,
bana takatsizlerin de takatsizi olduğumu öğreten zamanlar yaşamaktayım ki,
ne dönecek yönüm, ne tutacak dalım,
ne sığınacak kuytu köşem,
ne de Sen'den başka yardım ve imdada çağıracak kimsem kalmamıştır.

Artık bunca acziyeti ile Sana döndürdüğün bu kulun,
Sen'den başkasına kelâm etmekten dahi sakınmakta
ve halini şikâyet etmiş olmanın utancı ile,
yalnız Sana gelmiştir.

Sen cümle dualara icâbet edip,
cümle Ümmet-i Muhammede ferahlık ver ve rahmet hazinelerini saç Allah'ım!.

Ben'ini başına belâ etmiş,
edepsizliği arşa varmış şu zâlim kulunu da o Ümmet-i Muhammed'in
(inşaallah) arasında bulunması hatrına af ve mağfier edip,
yakarış, dua ve sesine icâbet buyur inşaallah.

Sen'den başka kimsem yok Allah'ım..
Âmin!.
Kullanıcı avatarı
kulihvani
Site Admin
Site Admin

Resim

Yâ RASÛLULLAH!..

Resim
Resim

Denge-Düzen-Şekil-BİÇiM
Ben SEN-siz Kalırsam HİÇiM
ÇAĞlayana DÖNsün "İÇ" iM
COŞK-unla Yâ Rasûlullah!..

ResimResim

EZeL – EbeD-le YAŞıtsın
NeFSim RABBıma TAŞITsın
ÖMRümü GÖNLün IŞITsın
IŞK-ınla Yâ Rasûlullah!..

ResimResim

Haksızlığım Kat HAKlıma
SıRR-ı Sıfırda SAKLıma
NAKLin ULAŞtır AKLıma
AŞK-ınla Yâ Rasûlullah!..

ResimResim

AŞK BAHANAsı, BAHAda
AKL, İmtihanda-SAHAda
CüMLe ZERRE “SeBBaHa!” da
MEŞK-inle Yâ Rasûlullah!..

ResimResim

KuL İhvÂNi KıtMîR KUL-sun!
GELSîN KAPInda KURtuL-sun!
KERVÂN İTİN, ŞeReF BUL-sun
KÖŞK-ünle Yâ Rasûlullah!..

sallallahu aleyhi ve sellem…

25.05.11 12:17
ayazağa-istanbul...

Resim Resim Resim

GÜL gönderen GÜL GönÜLlere,
Bence-Sence-GÜLce Es Selâm!..

ResimResimResim

Yâ Rasûlullah sallallahu aleyhi ve sellem!

ResimResimResim

SeN BİZ-iM CAN ımızsın!..
Çünkü CÂNımızdır; İSİM, Resim, cİSİM CEM’inin ÖZünden Yakına Yaratanını CÂNÂNını SıRReden HaMM AKLa gİZleyen,
Kafa gÖZü değil KalB gÖZü RESULÎ SEViye SEVdâsı SEYR-ÂNını GÖRen!
Sadece Zâhir ve Bâtınını Yaşayan Evvel ve Âhirinden uzak olan AKLın,
Bâtın SEYR-ÂNına Ulaşımı için ZeRRe-ATOM ve KüRRe-Kâinât DEVR-ÂNını,
SeBBeHâ!sını;

MuhaMMedî İlimle BİLip,
MuhaMMedî İradeyle BULup,
MuhaMMedî İdarakle OLup da,
MuhaMMedî İştirakle FİİLen, ATOMla DURMAdan DÖNüş DİVÂNEliğinde YAŞAyışa ŞÂHİD Olacağız ŞefâaT-ınla,
NûR-u MMM NOKTAnda BİZ BİR-İZde..
İnşae
ALLAHu ve’l-HAMDuliLLAH!..

DUY! - UY!..
HABLi’l- VERİDim!..
TEK İPİm!.. AKLım!

İnsan AKLı ki, El Âlim ve El Alîm celle celâlihu Esma Yüklemesi OL-up,
İlâhi-Muhammedî Masdar-Mazhar-Menba’ ve Son UÇ-ta Melce’ Merkezidir..

ALLAH celle celâlihu Nurundan;
Zâtî-Sıfatî-Esmaî ve Eşyaî Şuunâtında her ÂN YENİ-den yaratmakta,
“KûN fe yeKûN Titreşim” ini, SıRR-ı SubhÂN “seBBeHa!” sını,
DUY-uş ve UY-uş ER-de-DeMi ER-eNliğine SUNup DuRmaktadır DuRmadan..

يُسَبِّحُ لِلَّهِ مَا فِي السَّمَاوَاتِ وَمَا فِي الْأَرْضِ الْمَلِكِ الْقُدُّوسِ الْعَزِيزِ الْحَكِيمِ
Resim---“YUSEBBİHU lillâhi mâ fîs semâvâti ve mâ fîl ardıl melikil kuddûsil azîzil hakîm(hakîmi): Göklerde ne var, yerde ne varsa (HEPSİ) O mülk-ü melekûtun eşsiz hükümrânı, noksaanı mucib herşeyden pâk ve münezzeh, gaalib-i mutlak, yegâne hukûm ve hikmet saahibi ALLÂHI TESBÎH (VE TENZÎH) ETMEKDEDİR.” (Cuma 62/1)

Yusebbihu: tesbih eder.
Sebbaha: yüzmek..
Yerdeki göklerdeki ZeRReler yani ATOMlar;
NeşRlerinden HaŞRlerine kadar döndüler, dönmekteler ve dönecekler.
Bu SeBBaHa yüzüşRAKSı hep sürecek her AN yeniden Yaratılara ŞEENULLAHta..
Ve ne zamAN AKILlarımız DEVR-ÂNı Anlarsa ve DEVRe İştirak ederse Yusebbuhu Zikr-i Dâmindeyiz inşae
ALLAH..

BEN de BİZ-ce;
İLİMle-İLİMle, MuhaMMedî ŞuûRu BİLe-BİLseM!
EDEBle-İRaDeyle, MuhaMMedî NûRu BULa-BİLseM!
İRFaNla-İDRaKla MuhaMMedî SüRûRda Ola-BİLseM!
ERKaNla-İŞTiRaKla MuhaMMedî O-NûRu YAŞAya-BİLseM!

Resim

MİSS-iMle PiSSiMi SİLseM
KıRK KaNaTlana- BİLseM!
AÇa- BİLsem!
KAÇa- BİLsem!
UÇa- BİLseM!
TeK KARTaLlar Gibi SEVgi!
SEVen-SEVilen-SEVgili!
MaSMaVi GÖKler Gibi HüRR
Toprakta KÖKler Gibi ÖZGüRR…

KüRRE-lere KARIş-saM!
ZeRRE-lerle TANIş-saM!
DeRunî DANSa KaTılsaM!
RIZA RAKSına ATılsaM!..

Sek-SEN SeKiZ ZİLLi OLsaM!
Doksan Dokuz DİLLi OLsaM!
Yedi Değil Yetmiş-Yedi RENK GİYsem
Yok!. Yok!. “SIBGA” sın BOYANsam SEVgiyseM!..

صِبْغَةَ اللّهِ وَمَنْ أَحْسَنُ مِنَ اللّهِ صِبْغَةً وَنَحْنُ لَهُ عَابِدونَ
Resim---“SIBGATALLÂH (sıbgatallâhi) ve men ahsenu minallâhi sıbgaten, ve nahnu lehu âbidûn(âbidûne): (Biz) ALLAHın BOYASIyle (boyanmışızdır). ALLAHdan daha güzel boyası olan kim? Biz ona kulluk edenleriz.” (Bakara 2/138)

KuL İhvÂNim ÂHeNKsiziM!
MuhaMMedî MiHeNKsiziM!
NALLsız KIRAT-ÇULLsız KıtMîR!
ÇÖPLÜKte ÇÖLsüz!.. RENKsiziM!..

KESinlikle BİZ DELi-yİZ!
SıRR-ı SıFıR SîN SELi-yİZ!
“HAKK SU” yun TeSTisi BUZ-dan
“HaBîBi-nin İKİ ELİ” -yİZ!..

Resim---Rasûlullah sallallahu aleyhi vesellem: “Haberiniz olsun! Ben size "İKİ" ağırlık bırakıyorum. Bunlardan biri Allahu Teâla’nın Kitabı’dır. O Allah’ın (sema-arz arasına uzanmış) ipi olup kim ona tutunursa hidayet üzerine olur kim de onu terk ederse dalâlete düşer. İkincisi itretim Ehl-i Beytim’dir.” buyurdu.
“ Orada bulunanlar Zeyd İbnu Erkam’a sordular: “Kadınları da Ehl-i Beyt’inden midir ?”
“Hayır! Dedi Allah’a yemin olsun kadın bir müddet erkekle beraber olur. Sonra (kocası) onu boşar. O da babasına ve kavmine döner. Rasûlullah sallallahu aleyhi ve sellemin Ehl-i Beyt’i aslı ve kendinden sonra sadaka haram olan asabesi’dir.”

(Zeyd İbnu Erkam(r.a.)’dan; Kütüb-ü Sitte MuhtasarıC. 13 S 57 Hadis No: 4497.)

Resim---Zeyd b. Sabit, Rasûlullah sallallâhu aleyhi ve sellem’in şöyle dediğini bildirmiştir:
“Ben size iki halife (benden sonra benim görevimi devam ettiren iki şey) bırakıyorum. Bunlardan biri; gökten yere uzatılmış ALLAH’ın kitabı, diğeri de ehl-i beytimdir. Bu ikisi (kıyâmet günü) (Kevser) havuz(u) başına gelinceye kadar birbirinden ayrılmazlar.”
(İmam Ahmed b. Hanbel’in rivâyet ettiği bu hadis hasendir. bk. Mecmau’z-zevâid, 9/162).

Resim---Hadîsin Müslim'deki Zeyd b. Erkam (ö.68/687) rivâyeti şöyledir:
"Mekke ile Medîne arasında Hûm denilen bir su başında bulunurken Rasûlullah hutbe irâd etmek üzere ayağa kalktı; ALLAH'a hamd ve senâ etti, vaaz ve hatırlatmalarda bulundu; sonra:
“Haberiniz olsun ki ey insanlar, ben ancak bir insanım; RABBimin elçisinin gelmesi ve benim ona icâbet etmem yaklaşıyor. Ben size iki ağır emânet bırakıyorum: Bunların birincisi, ALLAH'ın kitâbıdır; onda mutlak hidâyet ve nur vardır. Bundan dolayı sizler ALLAH'ın kitâbına tutununuz ve ona sımsıkı sarılınız”
buyurdu. Böylece ALLAH'ın kitâbına teşvik edip gönülleri ona rağbet ettirdi; sonra da şöyle dedi:
“Diğeri de ehl-i beyt'imdir. Ben, ehl-i beyt'im hakkında sizlere ALLAH'ı hatırlatıyorum” (Râsûlullah bu son cümleyi üç kere tekrarlâmıştır).
(Müslim, Fedâilü's-Sâhâbe, 36; Ayrıca bk. Sahîh-i Müslim ve Tercemesi, Terc. M. Sofuoğlu İstanbul 1970, VII, 311-314).

MuhaMMedî GAYRet Sen-NEFSinde, BİLmeli-SîN!
MuhaMMedî HiMMet PîR-Ehl-i Beyt-de, BULmalı-SîN!
MuhaMMedî MuHaBBet Rasûlullah’da OLmalı-SîN!
MuhaMMedî HaKiKat ALLAH celle celâlihu-da YAŞAmalı-SîN!..

HiMMet: Zâhir ve Bâtın Hakîkat-ı Muhammediyyeni BİL-BUL-OL-YaŞa. HaSBî-HaBîBi Hizmeti..

Resim

RABBâNî RUHuna ve Yüce Yüreğine!
Yeni DOĞmuş BeBeKlerin GÜLücükleriyle,
AÇan Can COŞkulu ÇiÇek ToMuRcuklarıyla,
İÇ-imin; SıFıR-SONsuz ve KoRKu-UMUT HİÇkırıklarıyla
Şimdi Şu ÂN
-da, El ÂN ŞEÂN-da,
OKU-nan ve HEP OKU-makta OL-duğun EZÂN-ından!
DeVR-ÂN-ından!
SeYR-ÂN-ından!
CeVL-ÂN-ından!
HaYR-ÂN-ından!
BENce-SENce GÖNlüne GÖNLümce,
Es SaLLât ü ves-SELLâm OLL-SîNNN!

Resim

Resim''Allahümme salli ve sellim ve bârik alâ seyyidinâ Muhammedîn abdike (Muhammedîyyeti) ve nebîyyike (Mahmudîyyeti) ve Resûlike (Ahmedîyyeti) ve Nebîyyûl-ümmîyyi (Habibîyyeti) ve alâ âlihi ves-sahbihi ve Ehl-i Beytihi...''Resim

Resim
Resim
Kullanıcı avatarı
kulihvani
Site Admin
Site Admin

MeDeD Yâ Rasûlullah!

Resim

Ey SEVgiLi
MeRKeZ MiLi
NiYaZ NiLi
NaZ MeNZiLi
DiRi Kur'ÂN
ALLAH DiLi
SıRR SEVgiLi…

Resim

ZEVK 4406

Mazharım -Masdarım -BAĞım! Ezel-Ebed PeygamberiM
Merci’im -Menşe’im -SAĞım! SEVen SEVilen SERVER-iM
DİLiM-le İZ-in YaLaRıM!.. KeRVÂNında KItMiR-iniM!..
İBRaHiMî İHVÂNiyiM!.. KıZıL GÜL lerde SEV-ERiM!..

Kul İhvâni

03.04.11 18:45
Gkkşğ..cnççğ..

MeNZiL: İnilen yer. Konulacak yer. Hedef NOKTAsı.,
Mazhar: Bir şeyin göründüğü, izhar olunduğu yer. Çıktığı yer.
Masdar: Bir şeyin sudur ettiği (çıktığı) menba.
Menşe’: (Neş'et. den) Esas. Kök. Bir şeyin çıktığı, neş'et ettiği yer. Beslenip yetişilen yer.
Merci’: Merkez. Kaynak. Baş vurulacak yer. Müracaat edilecek yer. Dönülecek yer. Sığınılacak yer.

ResimResimResimResimResimResimResimResimResimResimResimResimYâ ALLAH celle celâlihu!

Akval-i Muhammed'de (İ'tikat, Söz ve Şeriatı) Tevbede BİZ Kıl!
Amâl-i Muhammed'de (Fiil, Sünnet-i seniyye ve Tarikatı) Rızada BİZ Kıl!
Ahlâk-ı Muhammed'de (Huluku'l azim, Hulukullah ve Mârifeti)Duada BİZ Kıl!
Ve Ahval-i Muhammed'de (Söze gelmez haller ve Hakikat) Şehâdette BİZ Kıl!
BİZ İmam-ı Mutlak Rasulullah sallallahu aleyhi ve sellemi DUYup da UYmakta BİZ Kıl!
Resûlullah sallallahu aleyhi vesellem Efendimizin Âilesine, Ehl-i Beytine, Ashabına ve Ümmetine salât ü selâmımızda BİZ Kıl!

"Allahumme salli ve sellim ve bârik 'alâ seyyidina ve mevlâna Muhammedin 'abdike ve nebiyyike ve resulike ve nebiyyi'l-ummiyyi ve 'ala âlihi ve sahbihi ve ehli beytihi ve ummetihi!..."

Âmin Yâ BÂRİÜ celle celâluhu
Âmin Yâ BÂRRU celle celâluhu
Âmin Yâ BERRU celle celâluhu!..

ResimResimResimResimResimResimResimResimResimResimResimResimResimResimResimResimResimResimResimResimResimResimResimResim

Kur’an-ı Kerim’de Allahu Teâlâ şöyle buyurmuştur:

قُلْ إِن كَانَ آبَاؤُكُمْ وَأَبْنَآؤُكُمْ وَإِخْوَانُكُمْ وَأَزْوَاجُكُمْ وَعَشِيرَتُكُمْ وَأَمْوَالٌ اقْتَرَفْتُمُوهَا وَتِجَارَةٌ تَخْشَوْنَ كَسَادَهَا وَمَسَاكِنُ تَرْضَوْنَهَا أَحَبَّ إِلَيْكُم مِّنَ اللّهِ وَرَسُولِهِ وَجِهَادٍ فِي سَبِيلِهِ فَتَرَبَّصُواْ حَتَّى يَأْتِيَ اللّهُ بِأَمْرِهِ وَاللّهُ لاَ يَهْدِي الْقَوْمَ الْفَاسِقِينَ
Resim---“Kul in kâne âbâukum ve ebnâukum ve ıhvânukum ve ezvâcukum ve aşîretukum ve emvâlunıktereftumûhâ ve ticâretun tahşevne kesâdehâ ve mesâkinu terdavnehâ ehabbe ileykum minallâhi ve resûlihî ve cihâdin fî sebîlihî fe terabbesû hattâ ye' tiyallâhu bi emrih(emrihî), vallâhu lâ yehdîl kavmel fasikîn(fasikîne) : De ki: Eğer babalarınız, oğullarınız, kardeşleriniz, eşleriniz, hısım akrabanız kazandığınız mallar, kesada uğramasından korktuğunuz ticaret, hoşlandığınız meskenler size Allah'tan, Resûlünden ve Allah yolunda cihad etmekten daha sevgili ise, artık Allah emrini getirinceye kadar bekleyin. Allah fâsıklar topluluğunu hidayete erdirmez.” (Tevbe Sûresi, 9/24)

النَّبِيُّ أَوْلَى بِالْمُؤْمِنِينَ مِنْ أَنفُسِهِمْ وَأَزْوَاجُهُ أُمَّهَاتُهُمْ وَأُوْلُو الْأَرْحَامِ بَعْضُهُمْ أَوْلَى بِبَعْضٍ فِي كِتَابِ اللَّهِ مِنَ الْمُؤْمِنِينَ وَالْمُهَاجِرِينَ إِلَّا أَن تَفْعَلُوا إِلَى أَوْلِيَائِكُم مَّعْرُوفًا كَانَ ذَلِكَ فِي الْكِتَابِ مَسْطُورًا
Resim---“En nebiyyu evlâ bil mu’minîne min enfusihim ve ezvâcuhu ummehâtuhum, ve ûlûl erhâmi ba’duhum evlâ bi ba’dın fî kitâbillâhi minel mu’minîne vel muhâcirîne illâ en tef’alû ilâ evliyâikum ma’rûfâ(ma’rûfen), kâne zâlike fîl kitâbi mestûra(mestûren) : O peygamber, mü'minlere öz nefislerinden evlâdır. Zevceleri (mü'minlerin) analarıdır. Akrabaa da Allah'ın kitabında birbirine diğer mü'minlerden ve Muhacirlerden daha yakındırlar. Şu kadar ki dostlarınız için her hangi bir iyilikde bulunmanız müstesna. Bu, kitabda yazılıdır.” (Ahzâb Sûresi, 33/6)

Evlâ: Daha iyi, birincisi, başta gelmesi lâzım geleni.

Resim---Rasûlullah sallallâhu aleyhi ve sellem de şöyle buyurmuştur:
Nefsim elinde olan Allah’a yemin ederim ki hiçbiriniz, ben kendisine babasından da, evlâdından da daha sevgili olmadıkça iman etmiş olmaz.
(Buhari, İman, 7)

Resim---Rasûlullah sallallahu aleyhi ve sellem : Üç özellik vardır ki; bunlar kimde bulunursa o, imanın tadını tatmış demektir:
1. Allah ve Resulünü, herkesten fazla sevmek.
2. Sevdiğini Allah için sevmek.
3. Allah kendisini küfür bataklığından kurtardıktan sonra tekrar küfre dönmeyi, ateşe atılmak gibi çirkin ve tehlikeli görmek. Buyurmuştur.
(Enes b. Mâlik radıyallahu anh’den; Buhârî, İman 9, 14, İkrah 1, Edeb 42; Müslim, İman 67.)
Resim
Kullanıcı avatarı
kulihvani
Site Admin
Site Admin

Resim

CANlar CEM’inde cÂN-ımız
Bezm-i BELÂ BUstÂNımız
RUHuyun Reyhası RUHum
EY GÖNÜL GülistÂNımız…

ZEVK 4699

ŞeFâat Yâ RASÛLULLAH!.. KervÂN KeLBin PerişÂN HaYY
cAN-cİSİM-cihÂN SeyrÂNda.. Dönüyor Deli DevrÂN HaYY
YOKluk-VARlık!. Dünya-Ahret!. İstemem!. CeNNet,YÜREĞİN
Bastığım Yer Hasret YOLUm!. Gök KuBBem Yeşil RAVZÂn HaYY…

18.12.11 06:14
brsbrs.. trstkks..

Resim

YeŞiL KuBBeNi ÖZ-lediM
HâLde HaBBeNi ÖZ-lediM
SıRR-ı SILAm Rasûlullah!..
İRCİRaBBE!ni ÖZ-lediM…

Resim

"Allahumme salli ve sellim alâ seyyidinâ ve mevlânâ Muhammedin Resim abdike ve nebiyyike ve Rasûlike ve'n nebîyyi’l-ummiyyi Resim ve alâ âlihi ve sahbihi ve ehli beytihi adede mâ alimte Resim ve zînete mâ alimte Resim ve mil’e mâ alimte salâten ente lehâ ehlün ve hüve lehâ ehlün. "

MÂNÂSI:
ALLAH’ım!
Ey Rabbim, kulun, nebin, resûlün, ümmî nebi, Seyyidimiz Efendimiz, Muhammed (sallallahu aleyhi ve sellem)'e, onun âline, ashâbına, ehli beytine, ilminde olanlar adedince, ilminde olanlar ağırlığınca, ilminde olanlar dolusunca, Kendi salâtınla ve ona ait salâtla, salât ve selâm ediver!
Resim
Kullanıcı avatarı
mim ile nun
Üye
Üye

Mesaj gönderen mim ile nun »

Aman lafzı senin ism-i şerifinle müsavidir
Anınçün aşıkın zikri Amandır ya Resulallah
Muhabbet benliğin en mühim merhemidir ⊙
Kullanıcı avatarı
Gariban
Moderatör
Moderatör

Mesaj gönderen Gariban »

Umutlarım söndüğünde
Çaresizlik çöktüğünde
Gözlerim yaş döktüğünde
Sessizce gel Resulullah (S.A.V)
Resim
Kullanıcı avatarı
Gariban
Moderatör
Moderatör

Mesaj gönderen Gariban »

Yollar çıkmaz olduğunda
La ilahe boğduğunda
İlla ALLAH doğduğunda
Resim
Kullanıcı avatarı
gullale
Özel Üye
Özel Üye

Mesaj gönderen gullale »

Gariban yazdı:Umutlarım söndüğünde
Çaresizlik çöktüğünde
Gözlerim yaş döktüğünde
Gariban yazdı:Madde âleminde ruhu bunalmış bitkin insanoğlu!
Eğer manen hasta olduğunu hissediyorsan:
Bu da senin için bir müjdedir.
Mânevîyat hastahanesine git!
Bu hastahanenin başhekimi Resûl-i Ekrem'dir.
Asistanları Enbiyâlar, hastabakıcıları Evliyalardır.
O hastahane ücretsizdir.
Menfaatsizdir, iltimassızdır, vizitesizdir…
Hastahaneye kapıdan girerken seni memur, kapıcı karşılamaz, bizzat Başhekim Resûl-i Muhterem karşılar.
Oraya girdikten sonra tedavi olmadan çıkamazsın.
Şifâyı alan Saâdet yolunu bulur.
M.DERMAN
RABBi'r-RAHÎMimimiz bu mubârek gün ve gecelerin hürmetine;

âciz-zelil-perîşân hâlimizi, ZÂTının rızâsı ile sürura tebdil eyleye,

çâresiz kimsesizliğimizi, ezikliğimizi, yanıklığımızı Rasûlullah sallallâhu aleyhi ve sellem efendimizin hoş kabûlu ile şe'nlendire,

SESimizi, SÖZümüzü, HÂLimizi Kurân-ı Azîmu'ş-Şân ile tezyin-teçhiz-tebrîk eyleye...

Gariban CAN kardeşim... ORUCu kabul olanlardan, Bayramı BAYRAM OLanlardan, idrâk edenlerden OLalım in şâe ALLAH!
Resim
Kullanıcı avatarı
Gariban
Moderatör
Moderatör

Mesaj gönderen Gariban »

Amin Abla Amin inşae'ALLAH.
Resim

“Peygamber Efendimiz (S.A.V)” sayfasına dön