KABE’NİN İMAMI O!

İbret almasını bilenler için
Kullanıcı avatarı
MINA
Özel Üye
Özel Üye

KABE’NİN İMAMI O!

Mesaj gönderen MINA »

Anasının bedduası Sudeys
Sudeys’i dinlediniz mi hiç? Kabe’nin imamı Sudeys’i. Ne güzel bir tecelli imiş o!

Resim

Sudeys akşam namazını kıldırıyor, Sudeys yatsı namazını… Sudeys tekbir getiriyor, Sudeys euzu besmele çekiyor, Sudeys Fatiha okuyor. Sudeys Fatiha okurken susabiliyorum sadece. Sudeys Fatiha okurken ağlıyorum. Sudeys anlamını da söylüyor sanki Fatiha’nın. Ağlıyor Sudeys. ‘İyyake na'büdü ve iyyake nesteiyn’ ayetine hıçkırıkları karışıyor Sudeys’in: “Yalnız Sana ibadet eder, yalnız Senden yardım dileriz.” Bir adım daha gitse yanacak sanki. Kâbe’nin imamı Sudeys.

Kâbe’nin imamı Sudeys

22 yaşındaydı henüz Kâbe’ye imam olduğunda. 1984’ün Şubat’ıydı. İlk kıldırdığı namaz, sabah namazıydı. Heyecanlanmış olmalı elbet. 27 yıl geçmiş aradan, 27 yıldır Kâbe’de namaz kıldırıyor Sudeys hep aynı aşkla. 27 yıldır namaz kıldırırken inancını tazeliyor ümmetin.

Anacığının bedduası Sudeys

Umreden gelen babam anlatıyor. Sudeys, kendisine, nasıl Kâbe’ye imam olduğunu soranlara: “Ben anamın bedduasıyım” diyormuş. Kâbe’nin imamı bir anne bedduası; ama nasıl yani? Merak etmez mi insan? Merak etmiş bunu duyan insanlar da. Sormuşlar Sudeys’e: “Ey Sudeys sen nasıl beddua olabilirsin?” Sudeys anlatmış. Sudeys anlatırken yeniden annesinin ona beddua ettiği günlere gitmiş.

“Kâbe’ye imam olasın Sudeys’’

Sudeys küçükken yaramazlık yaptığında annesi ona kızıp “Kâbe’ye imam olasın Sudeys” dermiş. Bir anne bedduası Sudeys. Bir anne ne kadar kızabilirse o kadar kızmış anası, bir anne ne kadar beddua edebilirse öyle beddua etmiş. Bir ananın bedduası bile en güzel dua olmuş. Sudeys büyümüş, Sudeys Kâbe’ye imam olmuş.

Sudeys, Kâbe’nin imamı Sudeys, anasının bedduası Sudeys. Sanki hiç çocuk olmadı Sudeys, hep Kâbe imamıydı sanki. Sudeys

Sudeys Fatiha’yı okuyor, bir adım daha atsa yanacak sanki. Sudeys ‘İyyake na'büdü ve iyyake nesteıyn’ diyor, devam edemiyor. Ağlıyor. Sudeys yutkunup tekrar deniyor.

dunyabizim.com
''Ve Allah'a Sımsıkı Sarılın...''

Hacc / 78
Kullanıcı avatarı
Ahmed
Admin
Admin

Re: KABE’NİN İMAMI O!

Mesaj gönderen Ahmed »

http://www.youtube.com/watch?v=LX8Ojm0-I-g

Allah razı olsun! Cenab-ı Allah Cümlemizi Sudeys'in Anası gibi beddua, Sudeys gibi salat ikame edenlerden eylesin inşaeAALLAH! Hayırlı CUMALAR !

''Allahümme salli ve sellim ve bârik alâ seyyidinâ Muhammedîn abdike (Muhammedîyyeti) ve nebîyyike (Mahmudîyyeti) ve Resûlike (Ahmedîyyeti) ve Nebîyyûl-ümmîyyi (Habibîyyeti) ve alâ âlihi ves-sahbihi ve Ehl-i Beytihi ve Ümmetihi''
***"En Kötü KÖRlük, gÖZünü GÖRmeyiştir!.." Kul İhvani
Kullanıcı avatarı
abdullahbaba
Yeni Üye
Yeni Üye

Re: KABE’NİN İMAMI O!

Mesaj gönderen abdullahbaba »

Bunu okurken köyde ( şimdi kimse tarafından beğenilmeyen ) analarımızın biz yaramazlık yapınca ettikleri beddualar aklıma geldi.
*Allah(c.c.) İYİliğini versin.
*Allah(c.c.) HAYRını versin.

çok kızsalar dahi
*Allah(c.c.) cezanı vermesin...
vs...

Şimdilerde ise en küçük şeye ''Allah belanı versin,Allah cezanı versin vs.''

Bilmiyorum siz değerli abi ve ablalarım hak verir mi ama evlatlarımızın bu kadar yoldan çıkmasının en büyük nedeni ''Evlatlarımıza HAYIR dua etmeyi unutmuş'' olmamız herhalde.

Allah ana-babalarımızdan razı olsun...

Bizleride her namaz sonrası evlatlarına ve Ümmet-i Muhammed'e HAYIR dua edenlerden etsin inşaallah

Amin.
Allah'ı sevmenin Alameti Emirlerini Tutmak,
Peygamberi Sevmenin Alameti Hüsnü Ahlak!

Hadimul Fukara
Abdullah Baba
Nevşehiri (k.s.
)

“►İbretlikler◄” sayfasına dön