Resul sevgisi

İbret almasını bilenler için
Kullanıcı avatarı
gurbet
Yeni Üye
Yeni Üye

Resul sevgisi

Mesaj gönderen gurbet »

Ya Rasulallah! Bugün seninle dertleşmek istiyorum, şu aciz ümmetini, şu günahkâr ümmetini dinlermisin?
Bugün sana gözyaşlarıyla derdimi, içimi dökmek istiyorum.
Kırık dökük de olsa, eksik ve yanlış da olsa, şu günahkâr ümmetinin yüreğinden gelen sözleri dinlermisin?

Sen ki, şehidlerin sultanı, amcan Hz. Hamza'yı şehid eden vahşiyi bile dinledin ve O insan bir vahşi iken seninle dertleştikten sonra, kalbinde güller açarak bir yiğit, bir yıldız ve bir cennet varisi oldu.
Hz. Vahşi oldu, senin ümmetin oldu ya Rasulallah

İşte bende, şu vahşileşen insanların arasından bir an sıyrılarak, Hz vahşi gibi, Hz. Enes Bin malik gibi, Hz. Mus'ab Bin ümeyr gibi ve Hz. Ebu Hureyre gibi dertleşmek istiyorum sevgili efendim.
Ama O'nlar gibi olmamanın ve olamamanın ezikliğini hissederek yine de sana seslenmek ve seninle dertleşmek istiyorum, çağlar ötesi bir zamandan efendim…

Ey gül yüzünde gülücükler eksik olmayan sevgili efendim! Sana ilk önce şu itirafımı yapmak istiyorum.
Aklıma geldikçe yüreğimi ezen, beni gözyaşlarına boğan, şu itirafımı yapmak istiyorum…

Ya Rasül, hani ümmetine seslenirken üzerine çıkıp mübarek ağzından inciler döktüğün hurma kütüğü vardı ya, hani ümmetine yine bir gün seslendiğinde bu hurma kütüğünün üstüne çıkmayıp Ashabı'nın yaptığı minberin üstüne çıkınca, etrafa hıçkıra hıçkıra bir ağlama sesi yayılmıştı ya, ağlamanın hiçbir insandan gelmediği anlaşılınca hurma kütüğünün yanına gidip onun ağladığını, senden ayrı kalınca hıçkırıklara boğulduğunu görünce onu mübarek ellerinle teselli etmiştin ya hani efendim.
İşte ben, işte ben senden ayrı kaldığım o kadar zamana rağmen bir hurma kütüğü kadar ağlamıyorum, ağlayamıyorum gözümün nuru, gönlümün sultanı efendim.

Şu ümmetin bir kütük kadar olamıyor ve ayrılığına yanıp kavrulmuyor
sultanım.
Ne olur, ne olur efendim gel beni de teselli et, bir hurma kütüğü gibi ağlamasam da, bir mağaranın önünde bekleyen KITMiR gibi sadık olamasam da ve senden ayrılacağını anlayan bir deve kadar içim yanmıyorsa da, ne olur!
Ya Rasül ben seni görmeden sevdim, çağlar ötesi zamandan "KARDEşLERiM" hitabına "buyur canımın canı, buyur anamı babamı ve her şeyimi yoluna feda ettiğim canım efendim" diyerek sana iman ettim gönlümün sultanı.

Sana layık ümmet olmasam da, sana KITMiR gibi sadık kalmasam da, sana bir örümcek kadar hasretinle yanmasam da ve seni gördüğünde heyecandan ufacık kalbi yerinden çıkacakmış gibi atan bir güvercinin yüreği kadar yüreğim tertemiz olmasa da, gel ne olur, rüya da olsa bile gel, gel de şu günah çukuruna batmış ümmetini teselli et..
"İçindeki Günah Kirini Su Değil Ancak Gözyaşı Temizler!..."
Hz.Mevlana
Kullanıcı avatarı
Hakan
Moderatör
Moderatör

Selamün aleyküm!

Mesaj gönderen Hakan »

Kendi öz pınarınızdaki dertleşmeden dolayı sizi gönülden kutluyorum.

Esselamün aleyküm Yâ Rasûlullah!

Salât ve Selâm sana olsun.
Tüm Dualarla kalbine girmeye çalıştığımız şu çağımızda, doğruluk dürüstlük ve adil olmanın hiç değeri olmadığı şu çağımızda yerler öyle kayganlaştı ki Efendim!
Deli de kayıyor Veli de...
Bıraktığın emanenete elimizden geldiğimiz kadar sahip çıkmaya çalışıyoruz.
Tabii ki dünya çeldiricileri de işlerini yapıyorlar.
Kur'an-ı Kerim ve Hadisler Yâ Rasûlullah!
Dost Muhammed sav!
Bakıyorum da insanlar bir çok değerleri ve emanetleri sollamışlar.
Birilerinin sözlerini hadislerin üzerinde tutmaya başlamışlar.
Sanki birileri çok zeki de onlar her şeyi yaşamışlar da, onlar senin zamanında yaşamışlar da söylemleri rağbet görürken Kur'ân-ı Kerim ve hadisler rağbet görmüyor ya işte o zaman kalbim sızlıyor!
O zaman canım yanıyor!
Hal böyle olunca senin hadisin aklıma geliyor.
Hani Sahabelerle oturduğunda ortaya dimdik ve doğru bir çizgi çekerek ena ve ashabihi " Benim ve ashabımın, bana inananların yolu"
Daha sonra soluna çizgi çekerek " bu da inanmayanların yolu başında şeytan var"
Daha sonra da sağına çizgi çekerek " bu da benden daha çok dindar geçinecekler vardır onunda başında şeytan var" buyurduğun hadis aklıma geliyor.
"Allah cc nun dini sıdk ve adl ile tamam oldu" âyeti kerimesinde de tam mânâsıyla anlatıldığı üzere Yâ Rasûlullah sadakat ve adalet işin özü.
Gel görelim ki çağımızda bunlardan eser kalmadı.
Gayemiz Allah cc' huya ve Dost Muhammmed sav'e hizmettir.
Bir nebze olsun ayağının tozu olmak.
Biz nebze olsun kalbinin minnacık bir yerine girebilmek,
Bir nebze olsun ahlâkınla ahlâklanmak,
Kaygan zeminlerde dimdik durabilmek,
Ahlâkınla ahlâklandıktan sonra bile gübre batağında çoook güzel bir gül gibi açabilmek,
Veeeee Dost Muhammed sav' in ahlâkının güzelliği bu diye hayrıkabilmek!
Affeyle bizi Yâ Rabb!
Allah cc Sana kul olmaya çalışıyoruz hatalarımız var!
Yâ Resûlullah sav!
Sana ümmet olmaya çalışıyoruz hatalarımız var.
Kalbimizin içinde yaşatıyoruz Seni!
Taaki Hable'l- verid in bağlı olduğu kalbimizin içinde.
Bu kalbden diğer sevgileri de atmaya çalışıyoruz.
Yardım et Yâ Rasûlullah sav Şefaatinle,
Yardım et Yâ Rasûlullah Hidayetinle,
Yardım et Yâ Rasûlullah Salavat ve Dualarınla...
Canımız sana feda olsun.
Sen insanlığın hazinesisin.
Sen ümmetlerinin gözbebeğisin.
Şefaaat eyle YÂ RASÛLULLAH!...
Kullanıcı avatarı
kulihvani
Site Admin
Site Admin

Es Selâm olsun..

Mesaj gönderen kulihvani »

İkinizden de Resûlullah sav hoşnut, Allah cc razı olsun!..

Resûlullah sav'in Rahmet Kalbinden kaynayıp gelen Gurbet çeşmesinden, Hakan pınarından gürül gürül fışkıran Muhammedi Nur duâsının her damlasını Allah cc kabul buyursun İnşaallah..

Şubat-mart aylarında gezip gördüğüm Almanya gurbetindeki Yalnız Yürekli kardeşlerimize hasbi hizmet şerefi Muhammedînur zevkidir..

Gurbet kardeşim ömrün ve gönlün Nur-u Mim dolsun!..
Kullanıcı avatarı
der-ya
Özel Üye
Özel Üye

Re: Resul sevgisi

Mesaj gönderen der-ya »

SEVDA

Ezelden âşığım sözüm saz ile
Derunî derdlerim dökülür dile
Anladım âşıklar… aşk işi çile
Kalbimi kedere batıran sevda…

*

Bir şahbaza avcı avın aldıran
Neşeyi nûş edip derde daldıran
Bey paşayken uykulardan kaldıran
Garib yatağına yatıran sevda…

*

Sevda selsebildir için Efendim
Sevilen sevendir niçin Efendim
Bir bülbülün nazı için Efendim
Gönlümde gül gonca bitiren sevda…

*

Ok kirpiğe yoldaş kalem kaşımı
Sehere sel edip gözden yaşımı
Karlı dağlar gibi yüce başımı
Yârin eşiğine getiren sevda…

*

Hasret kaldım nazlı yârin yüzüne
Bilen yanar kara sevda sözüne
İhvâni’m i düşürüp Dost’un izine
Bir başka âleme götüren sevda…

16.02.1992. 18:55

Eğer göğün yedi kat üstüne çıkmaksa niyetin, Aşktan güzel merdiven bulamazsın.
Eğer aşkı bulmaksa niyetin, Aramadan duramazsın. -
Yunus Emre.k.s

“►İbretlikler◄” sayfasına dön