İSTEDİĞİM HAKTIR BENİM !!!!

mukarreb
Dost Üye
Dost Üye

Mesaj gönderen mukarreb »

İSTEDİĞİMHAKTIRBENİM!!!!

Yine,rahmetlioğlumunodasındakibilgisayarınbaşınageçtim,bakalımRabbimneleryazmayınasipedecek.
Eğerbiryazıyıyazarkengözlerimdenyaşgelmiyorsaoyazıyıgöndermiyorum.
Niyemi?
ÇünküozamankalbenAllahiletamrabıtakuramadığımıdüşünüyorveAllah'tangafilolarakyazılmışbiryazı,kalbleretesiretmezdiyegöndermiyorum.
MünirDermanHocambirsohbetinde:"İnsanınAllahileensamimiirtibatzamanı,gözündenyaşgeldiğizamandır..."dervegözyaşını"HayyEsmasınınRahmânÇeşmesindengelenincitaneleri"diyetanımlar.

HoparlörümdenAhmetÖzhansesleniyor:"Gecegündüzdönedöne,İstediğimHaktırbenim"diye.
Builahiyidinlerken,eskidenokuduğumbiryazıaklımageldi.Yazıda,"İstediğimHaktırbenim"demekkolaygelirinsanlaraancaksevdikleri,malları,mevkiileribirerbirerkendilerindenalındığındahalabusözüsöyleyebilecekkaçerkişikalır?diyordu.
HerşeyinAllah’tangeldiğinibilinceüzülmeyeimkankalırmı?Mevlana:“TalihsizezahmetgelirPırtısınıtoplar,isyanveküfürmahallesinegider.
TalihliyezahmetgelirodaAllah’ınsemtinekoşar.
”der.
Herdertvesıkıntısındaşikayetetmeden,Allah'akoşanlarnegüzelinsanlardır.
Zaten,DerdiAllah’aermekveO’nunrazıolduğubirkulolmakolanın,Allahbütündertlerinigiderir.
AşıklarSultanıMevlanabuhususta:“Kimdinderdinedüşerse,Allahötekidertlerinialır."
Derveekler:“Diniavlamayabakki,onunlabirliktemal,mülk,güzellikvesanafaydaverenbahtdasanagelsin.
Bilkiahiretdevekervanı,dünyadadevetüyüdür.Katarasahipolursanyünde,devede,maldasanagelir.Yünüalırsandeveseninolurmu?"

EygüzellergüzeliYaradan!Maksudumsensin,sanaermekverızanıkazanmaktırtekderdim.KalbimdesadeceseninveResulününaşkıolduğuhaldesanadönmeyinasipet!!!

Bazıdostlar,kalpteyalnızAllahveresulününsevgisiolmasıhususundaikilemedüşüp,pekieşimiz,anababamızveçocuklarımızısevmemizyanlışmıdiyorlar.
BuhususuResulullah(s.a.v.)ileHz.Aliarasındageçenkonuşmaçokgüzelaçıklamaktadır.

Birgün,AllahResûlü(S.A.V.)sordular:
“-BenisevermisinyaAli?
“-SeverimyaResûlüllah.”
“-Hasan’laHüseyin’isevermisin?”
“-Severim.”
“-KızımFatıma’yısevermisin?”
“-SeverimyaResûlüllah.”Bukarşılıklısorucevapsonrasında,FahriKainât(S.A.V.)Hz.Ali(K.V.)’etekrarsorar:
“-PekiyaAliüçsevgikalbdenasılbirleşir?”BusualeHz.Ali(K.V.)şaşırıpcevapveremez.EvegelenHz.Ali(K.V.)düşüncelidurmakta.DurumabiranlamveremeyenHz.Fatıma:
“-Nedüşünüyorsun?Birşeymioldu?”diyesorar.
Hz.Ali(K.V.)durumuanlatınca,Hz.Fatımatebessümederek,
“-Bunacevapveremedinmi?”derveekler:
“-İnsanınAllah(C.C.)veResûlüne(S.A.V.)sevgisikalbi,zevcine(eşine)olansevgisinefsi,çocuklarınaolansevgisiisetabiivefıtridir.”der.
ErtesigünHz.Fatıma’danaldığıcevabı,AllahResûlüneiletince,Peygamberimiz(S.A.V.)
“-Bucevapdannübüvvetkokusugeliyor.YaAli!”diyebuyurur.

Kur’anbizi"Malınız,mülkünüzveevlatlarınızsiziniçinfitnediryaniimtihanvesilesidir",diyeuyarmaktadır.Sorun;mala,evlada,makamasahipolmakdeğil,sevgideaşırıgidiponlarataparcasınabağlılıkgösteripadetaputlaştırmaktadır.Peygamberlerinvesahabeniniçinde,evliyaullaharasındadanicezenginlervemakamsahipleriolmuştur.Ama,sahipolduklarıaslaonlarınputlarıolmamıştır.Oşeyleresahipolmaklakalplerindebirsevinçolmadığıgibi,kaybetmektendehüzünduymamışlardır.ÇünküOnlar,MalikülMülkünancakAllaholduğununvekendilerininsesadeceO'nunkuluvemülkününemanetçisiolduklarışuuruylayaşamışlardır.AzizMahmudHüdaibununegüzelsöyler:

Alansensinverensensinkılansen
Neverdinseodurdahinemizvar
Hakîkatüzreanlayıpbilensen
Neverdinseodurdahînemizvar

Geçengünabdestalırkenşöyleduaetmekgeldiiçimdenveettim”YaRabbi!Busuylabedenimdekikirleriarındırdığıngibi,Nurunlaruhumdakikirlerdendebeniarındır.
“Sonra,öyletefekkürhalindeyken,sankiözümdenbirisesleniyorvebananasihatediyordu.Özümden,taaderinlerdengelensesdiyorduki:
"Kendinegüvenenleryoldakaldı,YalnızAllah’agüvenipteslimolanlarmaksudaerdi.”
Bütünbirgünboyuncabusözüdüşündüm,durdum.
Dedim,ilimveSalihameldahiAllah’ınkulunabirihsanıdır.
Kul,Allah’ınihsanettiğibuilimveamelegüvenip,bunukendinenasipedendennasılyüzçevirir?
HalbukiResulullahınhadisivardır:"Kimsekendiameliylecennetegiremeyecek”diye.
HattaSahabeşaşırırvesorar:“SizdemiyaResulullah?
“Evetbende”diyeyanıtlar.
HerkesAllah’ınrahmetiylecennetegirecektir.
Amabuasla,Salihamellüzumsuzdemekdeğildir.
Mümineyakışanümitvekorkuarasındaolmaktır.
HzÖmergibidüşünebilmektir.
Hz.Ömer:"Eğer"TüminsanlarCehennemegidecek,sadecebirkişiCennetlikolacak"dense,"Acababenmiyim"diyeümitlenirim.Şayet:"BütüninsanlarCennetegidecek,sadecebirkişiCehennemlikolacak"deseler.
"Acababenmiyim'diyekorkarım.
"demiştir.
Allah’ınrızasınıkazanmakiçinherdemçalışmalı,rahmetindendeaslaümitkesilmemelidir.

Allahım,kalplerimizidininüzeresabitkılvebizleribirandahiolsanefsimizelinebırakma!
Sanaöylebirteslimiyetlebağlanmayınasipetki,nasılbirağaçsımsıkıköklerletoprağabağlıdırdaneyel,nedeselonuotopraktankoparabilir,bizide;nenefsinoyunları,neşeytanınhileleri,nedegeçicidünyalıkheveslerisendenkoparamasın…Âmin!
Kullanıcı avatarı
halimkok
Özel Üye
Özel Üye

Mesaj gönderen halimkok »

SENin verdiğin NEFES' le SANA şükretmeye yelteniyorum...

Affet BENi Allahım....
Affet dediğim için de affet...
[img]http://www.muhammedinur.com/photos/galleries/avatars/muhammedinurimza.jpg[/img]
Kullanıcı avatarı
MINA
Özel Üye
Özel Üye

Re: İSTEDİĞİM HAKTIR BENİM !!!!

Mesaj gönderen MINA »

mukarreb yazdı:
İSTEYEN DE HAKTIR SENİ!....

Resim

Allah dilemedikçe siz dileyemezsiniz. Doğrusu Allah, bilendir, Hakim'dir."

İNSAN SURESI/30
''Ve Allah'a Sımsıkı Sarılın...''

Hacc / 78
Kullanıcı avatarı
HAYY-DOST
Özel Üye
Özel Üye

Mesaj gönderen HAYY-DOST »

Kıymetli kardeşim MUKARREB,
Yukardaki yazınızı okuyunca, şaşırmadım ama sevindim. Kısacası
bu sabah evde ve evden işe giderken yolda, kalbimi allak bullak
eden ne kadar soru varsa hepsinin cevabını almış oldum..
Sanki sizi RABBim TEÂLÂ bunun için görevlendirmiş..O'na (CC) sonsuz hamdüsenalar olsun. Size de teşekkürler hayırlı dostum..
Ayrıca, "Mukarreb" ismini iyice araştırdım, önce kendim için , sonra da
diğer dostlardan ilgilenenler için siteye ayrı bir bölümde aktardım..
Muhammed'i sevgilerimle....ESSELAM....

Resim
Resim
mukarreb
Dost Üye
Dost Üye

EyYücelerYücesiAllahım,seninnegüzelkullarınvar...Ogüzelliklerinitevazuperdesiylegizleyipkendilerinemesela"Kulihvanı"demişler.Bensebuncagünahvekusurlaadıma,hayaetmeksizin"Mukarreb"demişim.İnsanlardabuismebakarakbenimübarekbirinsansanmışlarbelki.Cumasuresindeilmiyleamilolmayanlarınhalini,üzerindeciltlerlekitaptaşıyaneşeklerebenzeten5.AyetiherokuyuşumdaRabbiminbanaseslendiğinidüşünerekbüyükbirhayavepişmanlıkduyarım.Haliminmuhasebesiniyaparım.İlmiminnekadarınıhayatageçirebildim?Bildikleriminnekadarınıçevremeyansıtabildim?Cevap,maalesefhenüzbendeciltleryükükitaptaşıyanbirEŞEĞİM...

Soruyorumkendimesennesin?BirHİÇ.Dünneydin?BirHİÇ.Bugünneoldun?BirHİÇ...Amelinnedir?Allah'aveResulüneduyduğumsevgi,başkacasöyleyebileceğimbiramelimyok...Ahiretteneyinegüvenirsin??Allah'ınRahmetineveResulullahınşefaatine...ÖyleyseEyGafil!hangihaliniçinkendini"AllahaYakineeren"anlamındakiismikullanırsın?Şimdiseslenmekistiyorumgafilnefsime:

Eykendine"Mukarreb"diyenGafilkişi

BuKALileolmazillaHALişi

Dilintevhidisöyleramagözlerinşaşı

İçmekiçincennettekiTESNİMİ

HakikiMukarrebolmakgerekir...

(Tesnim:CennetteyalnızMukarrebleriniçeceğipınarınismi.Mutaffifinsuresi27.Ayettegeçer.)

nasılkiResullullahısevenlerçocuklarınaonunisminiverirler,bendeAllah'ayakineerenMukarreblereolanhayranlığımdanötürükendimebuismiseçmiştim.Halbukibenkim??Mukarreblerdenolmakkim??...Ama,LatifHocamınveMuhammedinursitesindekisizgönüldaşlarımınsamimidualarıylaonlarabirnebzedeolsabenzeyebilmekbizleredenasipolurinşallah.

MuhammediMuhabbetlerimle
...

Kullanıcı avatarı
HAYY-DOST
Özel Üye
Özel Üye

Mesaj gönderen HAYY-DOST »

MUKARREB DOST,
ALLAH CC NELERE KADİR DEĞİL Kİ?
SİZİ DE NEDEN "MUKARREB"LERDEN YAPMASIN Kİ? "SÖYLEYENE DEĞİL SÖYLETENE BAK" DERLER YA...
ALLAH CC CÜMLEMİZİ RAZI OLDUĞU KULLARINDAN EYLESİN İNŞALLAH....

Resim
Resim
mukarreb
Dost Üye
Dost Üye

Hayy-Dost Can Dost...

Sözlerin beni öyle mutlu etti ki, Allah senden razı olsun.

Muhammedi muhabbetle...

mukarreb
Dost Üye
Dost Üye

Ya Rab!! Her an fikrimdesin...Yazdığım her satırda, her mısrada aslında sana seslenmekteyim. Ey Gönlümün Sultanı!! Bana ne zaman " GEL " diyeceksin???

Gerçi "GEL " dememiş olsan, ben bu denli sana ulaşma arzusuyla yanar mıydım ki...Vermeyi istemeseydin, istemeyi vermezdin.

Mukarreb

Resim
Kullanıcı avatarı
MINA
Özel Üye
Özel Üye

Mesaj gönderen MINA »

Düşünüyordum...

Mecnun:’’Bu akşam vakti Allah’ın çölünde yapayalnız niye dolaşıyorsun!Çöl tehlikelerinin bilmez misin?’’

-Seni bu hale getireni tanımıyor musun Kays? Dönüp bir bak bana ben Leyla’yım…

-Leyla mısın? Sen nasıl Leyla olursun? Leyla benim içimde… Sen Leyla isen ben kimim o zaman?

İşte aynı AN'da dışardan bir ses şöyle diyor...

NİYE ANLAMADIN O ZAMAN!...

Hacc / 78
Kullanıcı avatarı
MINA
Özel Üye
Özel Üye

Mesaj gönderen MINA »

Resim

Bazen ben söylerim, karşımdaki beni anlamaz...
Bazen karşımdaki söyler, ben onu anlamam...

Bazen söylemeden, anlaşılır...
Bazen karşımdaki söylemeden, anlaşırım...

Bazen, hiç ses yok iken beni duyarım,
Bazen de kıyamet kopsa sağırım...

Bazen ben kendime çok ağır,
Bazen de kendimi kendime sorarım...

Mektubat-ı Rabbani - 154. Mektup
MEVZUU : Nefsi terkin ve ona seyrin zarurî olduğunun beyanı..

NOT : İMAMI RABBANİ Hz. bu mektubu, Şeyh Meyan Müzzemmile yazmıştır.

Noksan sıfatlardan münezzeh olan Allah, bizleri zatı ile eylesin; bir lahza dahi, gayrına bırakmasın.

Allahım, bizi göz açıp kapaymcaya kadar olsa da, nefsimize bırakma; helak oluruz. Hatta daha az zaman dahi bırakma; zay oluruz.

İnsanın başına gelen her belâ, ancak nefsine duyduğu alâkadandır. Nefsin elinden halâs mümkün olunca, Hakkın gayrı şeylerden de halâs hâsıl olur. Hatta putlara tapanlar dahi, ancak nefislerine taparlar. Bu mana bir âyet-i kerimede şöyle anlatıldı:

«Nefsanî hevasını put tutanı gördün mü?.» (45/23)

Bir mısra:

Bırakırsan kendini; erersin rahata..

Nefsini bırak da gel. Zira, nefsi bırakmak ve ondan geçmek farzdır. Nefse yürümek ve ona seyir dahi lâzımdır. Zira vicdan ondadır; onun haricinde vicdan yoktur. Yani: Ne bulunacaksa onda bulunacak.

Bir şiir:

Yakında bileceksin olmayacak uğrağın; Ancak sanadır sonuna varınca durağın.

Seyr-i afakî, uzaklık içi uzaklıktır; seyr-i enfüsî yakınlık içi yakınlıktır.

Eğer bir müşahede olacaksa, bu nefiste olur; eğer bir marifet hâsıl olacaksa, bu dahi nefiste olur. Eğer bir hayret hâsıl olacaksa, yine nefiste olacaktır. Hâsılı: Nefsin haricine adım atmaya mecal yoktur.

Söz nereye vardı?.

Ahmak kişi bundan ancak hulul ve ittihad manası anlar; bunun için de dalâlet çukuruna düşer. Kaldı ki: Hulule kail olmak küfürdür. Keza ittihad dahi öyledir.

Anlatılan makamla taHakkuk etmeden evvel, bu manalarda tefekküre dalmak dahi yasaktır.

Noksan sıfatlardan münezzeh olan Allah, hoşnut olunan yolda bizlere istikamet nasib eylesin. O yolun esas sahibine salât ve selâm..

Hallerinden yazmalısın; zira onun bu işte tam dahli vardır. Sureta bazı bağlantılar var ise de kendini hür bilmelisin. Bu sureta alâkaların varlığını, yokluğunu bir bilmelisin.

Vesselam vel-ikram..

Hacc / 78

“Kendi Şiirleriniz” sayfasına dön