Şefâat Yâ RasûLULLAH!.

Konu başlıkları sadece Kul İhvani'ye aittir.
Kullanıcı avatarı
kulihvani
Site Admin
Site Admin

Şefâat Yâ RasûLULLAH!.

Mesaj gönderen kulihvani »

Resim GÜLümmm..

HAYyy DOsttt
ALLAH ceLLe CeLâLihu!.

MeDeD Yâ RaSûLuLLaH
SaLLaLLahu aLeyhi ve seLLem!.

SENi SEVmek Bir SaNattır
SEN-in SEVgin ->KâiNâttır
KÂRBÂNına>KıtMîR OLMak
->SıRR-ı SıFıR SALtÂNattır!.

ÖZ-EL ÖZüM
GöNüL GÖZüMM
KeVSeR KÖZüMMM
SALLîM SÖZüMMMM

MîM MeNBAğ’ıM
CîM MaSDaRıMM
LâM MazHaRıMMM
SeLâM MeRCi’iMMMM

ŞeHâDeT ŞûuRuM
NûRuLLaH NûRuMM
SuBHâN SuRûRuMMM
“OL-ÂN” O-NûRuMMMM

BeZM-i ELESt YERim SENsin
YAŞAnan KaDERim>SENsin
BİZ BİR-İZ Yâ RaSûLuLLaH
Şu ÂNım MAHŞERim SENsin

ZEVK 4345

NûRuLLahın N’ûR-u MîM-in AŞKına Yâ RaSûLuLLaH!
ŞEHâDetLe ŞeFâaT Et!.. ->ŞaŞKıNa Yâ RaSûLuLLaH!
BuRNuyLa KIBLeni KOKLar! ->DİLiyLe YOLUN ParLatır
KuL İhVaNîn KITMİR EyLe ->KÖŞKüne Yâ RaSûLuLLaH…
SaLLaLLahu aLeyhi ve seLLemu Ebeden Dâimen Kâimen!..

10.02.11 15:39
GöKLerin Kuşağında
YERLerin Kucağında nrmL..

Resim

Yâ RaSûLuLLaH!.
Beden-Nefs-KaLb-Ruh ve Sırr DiLimLe
EzeL - Ebed Bitmez Müdded EmeLimLe
Her yarım Nefeste benLe canımdaki EceLimLe
BEŞ YÖNden ->Es SeLam ->es SaLâtım Var SANA
SENden SANA bu İNİLTİm ->RuHumdaki Nur-U MîMLe!
Yâ RaSûLuLLaH!.

Resim

Es saLâtu ve’s-seLâmu aLeyke Yâ MuhaMMeduLLah saLLaLLâhu aLeyhi ve seLLem!.

Şeriat-ı GaRRânı, İ’tikad-İnancını, MuhaMMedî Şûurunu İLMince İLM EDemeyiş-BİLemeyiş ve DUYamayış ŞaŞkınLığımdan Mahcûbum!.
GEÇmişim İÇin “MuhaMMedî TEVBE de ->BİZ BİR-İZ” Şefâatına MUHTÂCım Yâ RaSûLuLLaH saLLaLLâhu aLeyhi ve seLLem!.

BEŞERİYYET-ABDuLLahLığında CEM’ OL-AN MuhaMMediyyetine İLmuLLah kadar çok ve geniş ÜÇ MîM SALL NiyâzımLa!.:

اللّٰهمَّ صَلِّ وَ سَلِّمْ وَ بَارِكْ عَلَى سَيِّدِنَا مُحَمَّدٍ عَبْدِكَ وَ نَبِيِّكَ وَ رَسُولِكَ وَ نَبِيِّ الْأُمِّيِّ وَ عَلَى ﺁلِهِ وَ صَحْبِهِ وَ أَهْلِ بَيْتِهِ
ALLAHümme saLLi ve seLLim ve bârik aLâ seyyidinâ MuhaMMedin Abdike ve Nebîyyike ve RasûLike ve Nebîyyi’L- ummiyyi ve aLâ âLihi ve sahbihi ve ehLi beytihi! .

MÂNÂSI:

ALLAH'ım!.
SENin; KULun, NEBî’n, RasûLun ve UMMî-ANA NEBî’n Efendimiz MUHAMMED saLaLLâhu aLeyhi ve seLLem'e ve Efendimiz MuhaMMed saLaLLâhu aLeyhi ve seLLem'in Azîz ÂiLesine ve O’na Sâhib çıkan ve Sâhib Çıktığı SAHÂBELerine ve ŞerefLi-Necîb NESLi EhL-i Beyt aLeyhumu’s-seLâm’a SaLât u SeLâm’ımızı ULaştır!.
TesLîmiyyet SELLimizi ve İstikâmet SALLımızı BİZe Nasib ve BereketLi KıL!.

GaRRa: Çok parLak şa’şaaLı. Zâhir Bâtında EL RaBB, EL Ğaniyy, EL ĞaLib zuhuru..

ResimResim

Es saLâtu ve’s-seLâmu aLeyke Yâ MaHMuDuLLah saLLaLLâhu aLeyhi ve seLLem!.

Tarikat-ı BaRR’ânı, AmeLLerini, FiiLLerini, MuhaMMedî NÛRunu, EDEBince İRÂDE EDemeyiş-BULamayış ve ANLAyamayış TAŞkınLığımdan ÖZÜRümü Sunuyorum!.

BaRRa: iyiLik ve İhsan kaynağı.. Zâhir Bâtında EL RaBB, EL Berru , EL Birru, EL Bâriu ceLLe ceLâLuhu zuhurâtı..

ŞİMDİm-Şu ÂNım için “MuhaMMedî RIZÂda ->BİZ BİR-İZ” Şefâatını Niyâza MECBURum Yâ RaSûLuLLaH saLLaLLâhu aLeyhi ve seLLem!.

VELÂYET-VELÎyyuLLahLığında CEM’ OL-AN MaHMûDiyyetine İLmuLLah kadar çok ve geniş İKİ MîM SALL NiyâzımLa!.:

اللّٰهمَّ صَلِّ وَ سَلِّمْ وَ بَارِكْ عَلَى سَيِّدِنَا مُحَمَّدٍ نُورُ الذَّاتْ سِرِّ سَارِيِّ الصِّفَاتُ فِي الْجَمِيعِ الأْسْمَأِ وَ لأَشْيَاءِ نُورُالْأَرْصِ وَ السَّمَوَاتِ
ALLAHümme saLLi ve seLLim ve bârik aLâ seyyidinâ MuhaMMedin Nûru’z- ZÂT, SıRRı Sâriyu’s- SIFAT, fi’L- Cem’i’L- ESMÂu ve EŞYÂu Nûru’L Arz ve’s- Semâvât!.

MÂNÂSI:

ALLAH'ım!
ZÂTuLLah Nûrundan İLK VAR OL-AN NûR-u MiM ki;
SIFATuLLah, cÜMMLe ESMÂuLLah ve Yer ve GökLer Gözüken ALLAHın Nûrunun EşyâuLLah Mazharı, Masdarı, Menba’ı, Mecrâ’ı, Mansabı ve de Merci’i OL-AN,
Efendimiz MUHAMMED saLaLLâhu aLeyhi ve seLLem'e ve Efendimiz MuhaMMed saLaLLâhu aLeyhi ve seLLem'in Aziz ÂiLesine SaLât u SeLâmımızı ULaştır!.
TesLîmiyyet SELLimizi ve İstikâmet SALLımızı BİZe Nasib ve bereketLi kıL!.

Resim
ResimResim

Es saLâtu ve’s-seLâmu aLeyke Yâ HaMîDuLLah saLLaLLâhu aLeyhi ve seLLem!.

Mârifet-i SaRR’anı, HuLki’L-Azîm AhLâkında, MuhaMMedî SüRÛRunu İRFÂNınca İDRAK EDemeyiş-OLamayış ve UYamayış AŞKınLığımdan Perîşanım!.

SaRR .: Sevindiren, sürura sebeb oLan.

GELECEĞim İçin “MuhaMMedî DUÂda BİZ BİR-İZ” Şefâatını Niyâza ME’MURum Yâ RaSûLuLLaH saLLaLLâhu aLeyhi ve seLLem!.

NÜBÜVVET-EHLuLLahLığında CEM’ OL-AN HaMîDiyyetine İLmuLLah kadar çok ve geniş BİR MîM SALL NiyazımLa!.:

Resim

ALLahumme saLLi aLâ seyyidinâ MuhaMMedin ve aLâ âLi Seyyidinâ MuhaMMedin bi adedi kuLLî dâin ve devâin ve bârik ve seLLim aLeyhi ve aLeyhim kesîran kesîra..

MÂNÂSI:

ALLAH'ım!.
Efendimiz MUHAMMED saLaLLâhu aLeyhi ve seLLem'e ve Efendimiz MuhaMMed saLaLLâhu aLeyhi ve seLLem'in âiLesine;
Dert çekenLerin (devâ diLeyen ve DUÂ eden çağırıcıLarın) ve devâ-çâre-diLekLerinin tümü adedince saLât u seLâm et!.
O'na ve onLara çok çok (çokça) bereket ver ve seLâmLar et!.
SaLât u SeLâmımızı ULaştır!
TesLîmiyyet SELLimizi ve İstikâmet SALLımızı BİZe Nasib ve bereketLi kıL!.

SaRRa: Sevindiren, sürûra sebeb oLan. Zâhir Bâtında EL RaBB, Es Samedu, EL Subhânu ceLLe ceLâLuhu zuhûru.

Resim
ResimResimResim

Es saLâtu ve’s-seLâmu aLeyke Yâ AHMeDuLLah saLLaLLâhu aLeyhi ve seLLem!.

HAKÎKAT-ı HaRR’ânı, Kâbe Kavseyn AhvâLinde-HâLLerinde, MuhaMMedî O-NÛRuna ERKÂNınca İŞTİRAK EDemeyiş-YAŞAyamayış ve UYguLayamayış PİŞkinLiğimden Bîzârım!.

HaRR: Hararet, sıcakLık. Sıcak. Sadakat-Samimiyyetin Sabır SeLÂMeti.

SON NEFESim için “MuhaMMedî ŞEHÂDEtte ->BİZ BİR-İZ” Şefâatını Niyâza MAHKÛMum Yâ RaSûLuLLaH saLLaLLâhu aLeyhi ve seLLem!.

RİSÂLET-RaSûLuLLaHLığında CEM’ OL-AN AHMeDiyyetine İLmuLLah kadar çok ve geniş tek HAMD eden MîM SALL NiyâzımLa!.:

Resim

ALLahumme saLLi aLâ seyyidinâ ve MevLânâ MuhaMMedin Resim Abdike ve Nebîyyike ve RasûLike ve'n Nebîyyi’L-ÜMMiyyi Resim ve aLâ âLi seyyidinâ MuhaMMedin ve ezvâcihi ummuhâti’L-mu’minîne ve zurriyetihi ve EhL-i Beytihi ve sahbihi Resim Kemâ saLLeyte aLâ seyyidinâ İbrâhîme ve aLâ âLi seyyidinâ İbrâhîme fi’L-âLemîn Resim İnneke Hamîdun Mecîd..

MÂNÂSI:

ALLAH’ım!.
KuLun, Nebî’n, RasûLun ve Nebîyyi’L-ÜMMî’n oLan Efendimiz ve sâhibimiz MuhaMMed saLLaLLâhu aLeyhi ve seLLem’e ve Efendimiz ve Sâhibimiz MuhaMMed saLLaLLâhu aLeyhi ve seLLem’in ÂiLesine ve mü’minLerin anneLeri EşLerine ve zürriyetine ve EhL-i beytine ve sahâbeLerine saLât ve seLâm eyLe!.
Efendimiz İbrâhim aLeyhi’s-seLâm’a ve Efendimiz İbrâhim aLeyhi’s-seLâm’ın âiLesine âLemLer içinde saLât ve seLâm ettiğin gibi saLât ve seLâm eyLe!.
Şüphesiz ki Sen Hamîdsin-Mecîdsin!.
(bereketLi kıL: meymenetLi, uğurLu, hayırLı, faydaLı, saâdetLi, mutLu, kutLu, birr ehLi, iyiLikçi kıL!..)

HaRRa: HarâretLi. Kızgın. Çok sıcak. Yakıcı. En içten ihLâsLı. Zâhir Bâtında EL RaBB, EL HaKKu ceLLe ceLâLuhu zuhûru.

Resim
ResimResim
ResimResimResim

Es saLâtu ve’s-seLâmu aLeyke Yâ HABÎBuLLah saLLaLLâhu aLeyhi ve seLLem!

Şe’enuLLahta SüNNetuLLahı SüNNet-i RaSûLuLLaH’ın İÇinde, Rızâ RAVZAnda, Kerem KEVSERinde, Yüce Yüreğinde AKL-ı SİLM sâhibi MuhaMMedî KUL OLarak RaBBu’L-ÂLemîn SÖZünü, Rahmeten Li’L-ÂLemîn SESinden DUYup-UYamadım Susuzum, Uykusuzum, Huzursuzum!.

Her YER, Her ZAMAN ve Her HÂLde “İSLÂM’da ->BİZ BİR-İZ” Şefâatını Niyâza HAZIRım İnşâe ALLAH Yâ RaSûLuLLaH saLLaLLâhu aLeyhi ve seLLem!.
HABÎBiyyet-HABÎBuLLahLığında CEM’ OL-AN Nûr-u MîM’ine İLmuLLah kadar çok ve geniş oLarak “HaBBe” deki Zâhir Bâtın “Be” SıRRın Hakîkatınca SALL niyazımLa!.:

Resim

ALLahumme bârik aLâ seyyidinâ ve MevLânâ MuhaMMedin Resim Abdike ve Nebîyyike ve RasûLike ve'n Nebîyyi’L-ÜMMîyyi Resim ve aLâ âLi seyyidinâ MuhaMMedin ve ezvâcihi ummihâti’L-mu’minîne ve zurriyetihi ve EhL-i Beytihi ve sahbihi Resim Kemâ bârekte aLâ seyyidinâ İbrâhîm’e ve aLâ seyyidinâ İbrâhîm’e fi’L-âLemîn Resim İnneke Hamîdun Mecîd..

MÂNÂSI:

ALLAH’ım!.
KuLun, Nebîn, RasûLun ve Nebiyyi’L- ÜMMî’n oLan Efendimiz ve Sâhibimiz MuhaMMed saLLaLLâhu aLeyhi ve seLLem’e ve Efendimiz ve Sâhibimiz MuhaMMed saLaLLâhu aLeyhi ve seLLem’in ÂiLesine ve mü’minLerin anneLeri EşLerine ve Zürriyetine ve EhL-i beytine ve SahâbeLerine;
Efendimiz İbrâhim aLeyhi’s-seLâm’a ve Efendimiz İbrâhim aLeyhi’s-seLâm’ın âiLesine âLemLer içinde bereket ihsân eyLediğin gibi bereket ihsân eyLe!.
Şüphesiz ki Sen Hamîdsin Sen Mecîdsin ALLAH celle celâlihu!.
(bereketLi kıL: meymenetLi, uğurLu, hayırLı, faydaLı, saadetLi, mutLu, kutLu, birr ehLi, iyiLikçi kıL!..)

Resim
ResimResim
ResimResimResimResim

Resim

BismiLLâhirrahmânirrahîm

Yâ Hayyu Yâ Kayyûm!. Resim Yâ Ze'L- CeLâLî ve'L- İkrâm Resim Yâ ALLÂHu bike tâhassentu ve bi Abdike ve RasûLike Seyyidinâ ve MevLânâ MuhaMMedin SaLLaLLâhu TeâLâ aLeyhi ve seLLim istecertu Resim ALLâhumme innî eseLuke Yâ RAHMÂNu Yâ RAHÎMu bi esmâike'L-izâmi ve meLâiketike'L-kirâmi ve RasûLike aLeyhim efdaLu's-saLavâti ve etemmu's-seLâmi Resim Ente'L-mahnî biLemhati EhL-i Bedrin ve Lâ mâhatihim ve tenfahni bi nefâhatihim bi hakkihim aLeyke YÂ RABB!.

MÂNÂSI:

Yâ Hayyu Yâ Kayyum!
Yâ Ze'L-CeLâLi ve'L-İkrâm!
Yâ ALLAH!. Sana sığındım (siper edindim) ve Senin KuLun ve RasûLun Seyyidimiz ve Efendimiz MuhaMMed SaLLaLLâhu TeâLâ ALeyhi Ve seLLeme (tesLim ve tâbi' oLup) boyun eğdim!.

ALLAH'ım!.
Yâ Rahmân!. Yâ Rahîm!. SENden Azîm İsimLerin, KeremLi MeLekLerin ve SaLâvâtLarın en fazîLetLisi ve seLâmLarın en TAMMı kendiLerine oLan RasûLun iLe (yüzü suyu hürmetine) istiyorum!
(Ki) Beni imtihan eden (deneyici-sınayıcı) SENsin!.
Bedir EhLini bir Lemhada (göz açıp kapayıncaya kadarLık sürede) bir üfürüşLe (merhâmetLe hayat verişLe) mahvoLmaktan (siLinip yok oLup gitmekten) kurtardığın gibi;
OnLarın Senin üzerindeki (hatırLarı) hakLarı hakkı için, onLara oLan rahmet üfürüşünLe (İMDAD edişinLe) bana da üfür ve hayat ver, MEDED kıL Yâ RABBi’L- ÂLEMîn!.
Şefâat Et!. MEDED kıL Yâ RaHMetenLi’L- ÂLEMîn!.

Âmin Yâ Latîf Yâ Kerîm Yâ ALLAH celle celâluhu!
Âmin Yâ Rahîm Yâ Vedûd Yâ ALLAH celle celâluhu!
Âmin Yâ Fettâh Yâ Gaffâr Yâ ALLAH celle celâluhu!
Âmin Yâ Settâr Yâ ALLAH Yâ ALLAH celle celâluhu!..

Âmin... Âmin... Âmin... Âmin!.. Yâ Muîn Celle Celâluhu.
[/b]

MuhaMMedî MuHABBETLerimLe..

Resim
Resim
Kullanıcı avatarı
kulihvani
Site Admin
Site Admin

Re: Şefâat Yâ RasûLULLAH!.

Mesaj gönderen kulihvani »

Resim

RABBim>İNÂyet VEFÂsı
->HİDÂyeti ->SeLÂMeti
RESÛLüm ŞEFÂat ŞİFÂsı
ŞEHÂDet ŞEREF ÜMMeti!.

DUÂnın->YÜCEsi NEdir?
NASILı -->NİCEsi NEdir?
HABİBULLAH’ın SESinden
DUÂnın -->HECEsi NEdir?

ZEVK 8223

RABB’a KULLuk SEFERinde -->TÛR-i SÎNE -->TÛVÂmız NE?
RESÛLULLAH İZİ’n ->İZLe!. ->E Lem NEŞREK-DUHÂmız NE?
AYN-ı SABit DÂİMiYyet
İLe’L- EBED KÂİMiYyet
CÂNEVİ-nden DUY!.mak UY!..mak ->MuhaMMedî DUÂmız NE?.

26.06.17 21:56
brsbrsmm.. tktktrstkkmd2.ramazÂNbyrmıymşş..

DUÂ KUŞUn ->KANATLarı
BAŞta-SONda SIR SALÂVât
KIRK KANAT KIRKa KATLarı
AŞK ->SıRR-ı SIFIR SALÂVât!.

EL VEDÛD’un->DUÂ TASı
MuhaMMedî ->AŞK DUÂsı
BİZ BİR-İZ HaZıR OLANın
HIZIR-ı HUZUR ->MEVLÂsı!.

celle celâlihu..
sallallahu aleyhi vesellem…

Resim

Resûlullah sallallahu aleyhi vesellem “Duâ, semâ ile arz arasında durur. Bana salât okumadıkça ALLAH'a (celle celâlihu) yükselmez. " buyurdu.
(Tirmizî)

Resûlullah sallallahu aleyhi vesellem duâ eden bir adamın, duâ sırasında Resûlullah sallallahu aleyhi vesellem'e salât ve selâm okumadığını görmüştü. Hemen: "Bu kimse acele etti" buyurdu. Sonra adamı çağırıp: "Biriniz duâ ederken, ALLAHu Teâlâ'ya hamd-u senâ ederek başlasın, sonra Resûlullah sallallahu aleyhi vesellem'e salât okusun, sonra da diledigini istesin" buyurdu.
(Fadale İbnu Ubeyd radiyallahu anhu’dan; Tirmizî, Da’avât 66, (3473, 3476); Ebu Davûd, Salât 368, (1481); Nesaî, Sehv 48, (3, 44)

Resûlullah sallallahu aleyhi vesellem: "Duâ semâ ile arz arasında durur. Bana salât okunmadıkça, ALLAH'a yükselmez. “Beni hayvana binen yolcunun maşrabası yerine tutmayın. Bana, duânızın başında, ortasında ve sonunda salât okuyun!." buyurdu.
(Tirmizî, bunu Hz. Ömer radiyallahu anhu'e mevkuf olarak rivâyet etmiştir. Rezin ise merfu’ olarak rivâyet etmiştir.)
(Ömer radiyallahu anhu’dan; Tirmizî, Salât 352, (486)

İbnu Mes'ud radiyallahu anhu: “Resûlullah sallallahu aleyhi vesellem, Hz. Ebu Bekir, Hz, Ömer radiyallahu anhum beraber otururlarken ben namaz kılıyordum. (Namazı bitirip) Oturunca: “ALLAH'a senâ ile zikretmeye başladım ve arkasından Resûlullah sallallahu aleyhi vesellem'a salât okuyarak devam ettim. Sonra kendim için duâda bulundum.” Dedim. (Bu tarzımı beğenmiş olacak ki) Resûlullah sallallahu aleyhi vesellem: "İste! İstediğin veriliyor, iste! İstediğin veriliyor!." buyurdu.
(Tirmizî, Cum'a 64, (693)

Resûlullah sallallahu aleyhi vesellem birisine duâ edeceği vakit önce kendisine duâ ederek başlardı.
(Übeyy İbnu Ka'b radiyallahu anhu’dan; Tirmizî, Da’avât, 10, (3382)

Ebu Musahhih el-Makrai radiyallahu anhu, Ebu Züheyr en-Nümeyri radiyallahu anhu'den naklen anlatıyor: "Bir gece Resûlullah sallallahu aleyhi vesellem ile beraber çıktık. Derken bir adama rastlatdık. Sual (ve ALLAH'tan taleb) hususunda çok ısrarlı idi. Resûlullah sallallahu aleyhi vesellem onu dinlemek üzere durakladı. Ve: "Eğer (duâyı) sonlandırırsa vâcib oldu!" buyurdu. Kendisine: "Ne ile sonlandırırsa Yâ Resûlullah!" denildi. "Âmin ile" dedi, uzaklaştı. Adama: "Ey fülan! Duânı âminle tamamla ve de gözün aydın olsun!." dedi.
(Ebu Davûd, Salât 172, (938)

Resûlullah sallallahu aleyhi vesellem: "Sizden biri duâ edince: "Yâ Rabb! Dilersen beni affet! Yâ Rabb dilersen bana rahmet et!" demesin. Bilâkis, azimle (kesin bir üslubla) istesin, Zirâ ALLAH Teâlâ’yı kimse icbâr edemez/zorlayamaz!." buyurdu.
(Enes radiyallahu anhu’dan; Buharî, Da’avât 21, Tevhid 31; Müslim, Zikr 7, (2678-79); Muvatta, Kurban 28 (1, 213); Tirmizî, Da’avât.)

Ebu Musa radiyallahu anhu: “Bir sefere (Hayber Seferi) çıkmıştık. Halk (yolda, bir ara) yüksek sesle tekbir getirmeye başladı. Bunun üzerine Resûlullah sallallahu aleyhi vesellem (müdahele ederek): "Nefislerinize karşı merhametli olun. Zirâ sizler, sağır birisine hitab etmiyorsunuz, muhatabınız gaib de değil. Sizler gören, işiten, (nerede olsanız) sizinle olan bir Zât'a, ALLAH'a hitab ediyorsunuz. Duâ ettiğiniz Zât, her birinize, bineğinin boynundan daha yakındır." buyurdu.
(Buharî, Da’avât 50, 67, Cihad 131, Meğazi 38, Kader 7, Tevhid 9; Müslim, Zikr 44, (2704); Tirmizî, a’avât)

Resûlullah sallallahu aleyhi vesellem, bir kimsenin: "Yâ Rabbî, senden ni’metin kemâlini taleb ediyorum" dediğini işitmişti. Sordu: "Ni’metin kemâli nedir?" "Bu bir duâdır, onunla duâ edip, onunla hayır (çok mal) ümid ettim" dedi. Resûlullah sallallahu aleyhi vesellem: "Sordum, Zirâ, ni’metin kemâli cennete girmektir, ateşten kurtulmaktır!" dedi. Bir başkasının da şöyle dediğini işitti: "Ey Celâl ve ikrâm sahibi Rabbîm!" hemen şunu söyledi: "Duâna icâbet edilmiştir, (ne arzu ediyorsan) durma iste.” derken, bir başkasının: "Yâ Rabbî senden sabır istiyorum!" dediğini işitmişti, ona da: "ALLAH'tan belâ istedin, âfiyet de iste!" buyurdu.
(Muaz radiyallahu anhu’dan; Tirmizî, Da’avât 99, (3524)

Aişe radiyallahu anha: "Resûlullah sallallahu aleyhi vesellem özlü duâları tercih eder, diğerlerini bırakırdı." buyurdu.
(Ebu Davûd, Salât 358, (1482)

Resûlullah sallallahu aleyhi vesellem duâyı üç kere yapmaktan, istiğfarı üç kere yapmaktan hoşlanırdı..
(İbnu Mes'ud radiyallahu anhu’dan; Ebu Davûd, Salât 361, (1524)

Resim

->TÛR-i SÎNE TÛVÂmız NE?.:

TûR, Kur'ÂN-ı Kerîmimizde;
Bakara 2/63,93; Nisâ 4/154; Meryem 19/52; Tâhâ 20/80; Mü’minûn 23/20; Kasas 28/29,44,46; Tûr 52/1..

وَشَجَرَةً تَخْرُجُ مِن طُورِ سَيْنَاء تَنبُتُ بِالدُّهْنِ وَصِبْغٍ لِّلْآكِلِينَ
"Ve şeceraten tahrucu min tûri seynâe tenbutu bid duhni ve sıbgın li’l- âkilîn (âkilîne).: Ve Tûri Sinâ’da yetişen bir ağaç vardır ki, yağ çıkarır. Ve (o), yiyenler için bir katıktır.” (Mü’minûn 23/20)

TûVâ, Kur'ÂN-ı Kerîmimizde;

إِنِّي أَنَا رَبُّكَ فَاخْلَعْ نَعْلَيْكَ إِنَّكَ بِالْوَادِ الْمُقَدَّسِ طُوًى
"İnnî ene rabbuke fehla’ na’leyke, inneke bil vâdil mukaddesi tuvâ(tuven).: Muhakkak ki BEN, BEN senin RaBBinim. Şimdi pabuçlarını çıkar. Şüphesiz sen, mukaddes vadi Tuvâ’dasın.” (Tâhâ 20/12)

هَلْ أتَاكَ حَدِيثُ مُوسَى
"Hel etâke hadîsu mûsâ.: Mûsâ (aleyhisselâm)'nın hâdisesi (başından geçen kıssası) sana geldi değil mi ?” (Nâziât 79/15)

إِذْ نَادَاهُ رَبُّهُ بِالْوَادِ الْمُقَدَّسِ طُوًى
"İz nâdâhu rabbuhu bi’l- vâdi’l- mukaddesi tuvâ (tuven).: Rabbi ona kutsal vadi Tuvâ’da nidâ etmişti (seslenmişti).” (Nâziât 79/16)

El Vedûdu:
Resim

El Mevlâ:

Resim

gülcslvt..

MuhaMMedi MuHABBEtLerimİZLe!....

Resim
Resim

“►Kul ihvâni ZEVKleri◄” sayfasına dön