DOSTA MEKTUB

Konu başlıkları sadece Kul İhvani'ye aittir.
Kullanıcı avatarı
HAYY-DOST
Özel Üye
Özel Üye

DOSTA MEKTUB

Mesaj gönderen HAYY-DOST »

Resim
DOSTA MEKTUB...
EN SEVDİĞİN, HAYATINDAKİ EN DEĞERLİ VARLIĞI SILAYA GERİ YOLLAMIŞSIN..
ZAMANLA KAVUŞMAK ÜMİDİ OLSA BİLE İNSANIN, YİNE DE AYRILIKLAR ZORDUR.
HEM DE YAŞAYAMAYANIN BİLEMİYECEĞİ KADAR ZOR..
BUNDAN DOLAYI, HİÇBİR TESELLİ VE AVUNTU SENİN BU ACINI DİNDİRMEYECEKTİR..
LÂKİN, YAŞANACAK ANLAR, HATIRA OLDUKCA, ÖMÜR KİTABININ, ARKA SAYFALARINDA YERİNİ ALACAKTIR.
"ZAMAN RÜZGÂRI, ÖLÜM ACILARINI ESTİKCE, KÜLLENDİRİR" DERLER..
SADECE EVLAT ACISI, DAHA DA ALEVLENİP, HÂRLANIRMIŞ.
AYNI ŞEY BENDE DE OLUYOR HAKK'TAN DOSTUM...

ACILARI DA OLMASA ŞU DÜNYANIN YAŞANASI NEYİ VAR Kİ?,,
ONCA DİKENLERİN ARASINA, CENNET KOKULU GÜLLERİ BOŞUN MI YERLEŞTİRMİŞ RABB'İMİZ?
BİR DEFASINDA, CANIM ÇEKTİ BİR GÜLÜN GÜZELLİĞİNE VE HARİKA KOKUSUNA MEYİL EYLEYİP, KOKLAYAYIM DEDİM, AĞZIMA BURNUMA DİKENLERİ BATTI...
HAYATTA DA BÖYLE DEĞİLMİ?
"HER NİMETİN BİR KÜLFETİ VARDIR" DENİLMİŞ YA..
BİLDİM Kİ, ŞU YALAN DÜNYADA EN BÜYÜK NİMET AŞK-I İLAHİ İMİŞ..
LÂKİN EN BÜYÜK ACI, HASRET DE ONDA MEVCUT.
MECNUN LEYLANIN, FERHAT ŞİRİNİN, ZELİHA YUSUFUN AŞKINA, SEVDASINA BU KADAR BOŞUNA YANIP TÜKENMEMİŞ..
BU ALEMDE "VUSLAT"A ERME ÜMİDİ OLDUĞUNDAN, ÜMİTLE ÇÖLLERDE, DAĞLARDA, PERÜPERÜŞAN YOLLARDA İZLERDE, LEYLA, ŞİRİN VE YUSUF ARANMIŞ..
BAZEN ÖYLE BİR İŞTİYAKA DÜŞÜYOR Kİ İNSAN, HAKK'A OLAN AŞK VE MUHABBETİN DERİNLİĞİNDE NEFESSİZ KALIYOR.
BİLİNİYOR Kİ, BURASI "CEMÂL" GÖRÜP ERME YERİ DEĞİL.CEMAL-Ü ALLAH, CENNETTE...
YA GİDEMEZSEK CENNETE... NİCE OLUR HALİMİZ?
DUT YEMİŞ BÜLBÜLDE HECE OLUR HALİMİZ,
AY'I, YILDIZI DÜRÜLMÜŞ GECE OLUR HALİMİZ,
"SEVEN , SEVİLEN SEVGİLİ" YE MALUM YA HALİMİZ...

EHİL-İ HÂL,
EHİL-İ HAKK,
EHİL-İ AŞK,
VE HAKİKAT EHLİ DOST...
DERDİNE DERMAN, ACINA ŞİFA VE TESELLİ YARATAN ALLAH CELLE CELALÜHÜ...
HU! EREN DOST HU!.....
Resim

GÜL-İ ZÂR
Resim
Kullanıcı avatarı
HAYY-DOST
Özel Üye
Özel Üye

Re: DOSTA MEKTUB

Resim
Resim
Resim
Kullanıcı avatarı
HAYY-DOST
Özel Üye
Özel Üye

Re: DOSTA MEKTUB

Resim

EY! AZİZ DOST,

Günler geceleri, geceler günleri ard arda kovalayıp duruyor.
Mevsimler değişiyor. ağaçlar bir yeşerip, bir meyvelenip , bir de bakıyorsun kuruyor.

Bazen sahilinde dolaşıyoruz hayat denen denizin, bazen dalgalarıyla boğuşuyoruz.
Hep aynı yerde dönüp durmak, boşa kürek çekmek gibi insanı bir hayli yoruyor.

Geçip giden her "AN" biribirine eklenip, ömrümüzü teşkil ederken, ne yaşadım, ne gördüm...
Ne anladım ki, diye kendikendine insan soruyor....
Gençlik günlerimi anımsadığımda, "insan umduğunu değil bulduğunu yaşıyor" a çevirdiğim bir halk sözü geçiyor aklımdan. Oysa , yolun başında yocular ne hayaller kuruyor...

Her ne kadar insanlar biribirini önemsemese de, bir plan ve proğram dahilinde kurulan bu düzen içinde, her birimizin bir görevi olduğuna inanıyorum.."ALLAH cc bizi boşuna yaratmadı" neticede...Elhamdülillah ki, RABB Teala Hz.leri ALLAH celle celalühü, düzenini , tertibini gözetip koruyor...

Duasını yaptığımız, her istek ve arzumuzun, bu dünyada bir karşılığı oluyor.. Bazen bizim için sonuç itibariyle hiç de iyi olmayan isteklerimizi, RAHMAN ve RAHİM olan ALLAH celle celalühü, erteleyip, belki çok daha hayrlı olanı ile değiştirebiliyor..
Bazen de bizim için murad eylediği bir şeyi, gönlümüze düşürüyor.. Zamanla, bu isteğe dönüşüyor. Dua ve niyazlarımızda dile getiriyoruz...Ne güzel bir alış veriş...Ne güzel bir yakınlaşama.. İşte böylece yüreklerimiz Hakk..Hakk diye vuruyor.....

Farkındalık çok önemli bir hâl...Her tekâmülün can noktası işte bu...Mühim olan ŞEY, fark edip tefekkür etmede...Her insan, ALLAH cellecelalühü ile duyup , O'nunla görüyor..
Zira, fiillerimizin yaratıcısı O (cc)..HAYY (DİRİLİK,CAN) akışı, kesilmeden, hareket devam ediyor..Ne zaman ki, "Her NEFS, ölümü tadacaktır" gerçeği ile karşılaşacağız, o zaman , yeniden diriliş gününe kadar, et bedensiz, nefs ve ruhumuzun astral bedeni ile kalacağız...Burdan ötesine bir sırr perdesi çekelim ki...Bilgi malumuna tabii olsun. Ledün ilmi sırrınca, her şey yerli yerinde değerini bulsun...

HAKK'tan DOST.. Size yazmak varlığımı yüceltiyor... Şu dünya keşmekeşinde, insan olduğumu hatırlatıyor.. İyi ki varsın,, İyi ki yaşıyorsun.. ALLAH cc sana umduğundan çok daha fazla ömür versin... Dilerim RABBimden, daima RESULALLAH sav. Efendimiz müjdelerinde gülersin...
esselâMÜALEYKÜM....

GÜL-İ ZÂR..

DİĞER halimden sorgu sual edersen, bir rüzgarmış gelip geçti...Lakin, bir cerahatli yarayı temizleyip, delip geçti..
Resim

“►Kul ihvâni ZEVKleri◄” sayfasına dön