Veylî BaNa! VaYYlenâ! .

Kullanıcı avatarı
Gul
Moderatör
Moderatör

Veylî BaNa! VaYYlenâ! .

Mesaj gönderen Gul »

Esselâtü vesselâmü aleyke yâ Sâhiben nizâm
Sana olsun salât ve selâm, ey gerçek düzenin sahibi olan!

Resim

TÜRKÇESİ:
Allâhümme salli ve sellim ve bârik alâ Seyyidinâ ve Mevlânâ Muhammedin
Kad dâkat hilleti edrikni yâ Rasûlullah.

MÂNÂSI :
Ey Rabbim, çârem kalmadı, sen Seyyidimiz, Efendimiz Muhammed(salallahu aleyhi ve sellem)'e salât, selâm ediver, onu mübârek kıl!.
Ey Allah Resûlü (salallahu aleyhi ve sellem) sen hâlimi gör, yetiş!

eyh Ahmed el Halebî Hazretlerinin salâvatı olup sıkıntıların atlatılmasında şifâdır)

Resim

ZEVK 1811

VaYYlenâ!. Garib gönlüme, Bir Kara SEVdâ-ya DÜŞtük!
DAMLAda Delirdi Derdim, Sahilsiz DERyâ-ya DÜŞtük!
MuhaBBete-Merhamete, Mecbur Olduk Memur Olduk!
SıRR-ı Sıfır Sahrasında, MecNûN-uz LeYLâ-ya DÜŞtük!..

25.09.01 16:56
antalya-câmi..

VaYYlenâ!.: Yazıklar oldu bize..
HaKK’a MuhaBBete,
Halka Merhamete..

Resim

Veylî BaNa!

benden BENe KaÇamadım!
Resim BEN KaPısın Açamadım!
Resim "Tebliğ-i Kebîr KeVSeRi" n
Resim "SeBiLiLLaH SAÇ!"amadım!..

ZEVK 4729

BeYtuLLAH Resim HaYY ALLAH EVi.. KALBimİZ KâBe YAPIsı..
YeDi DÖNüş.. YeDi KOŞuş.. Resim TeKMiL-i TEVHİD TAPIsı
ALLAH
-Kur'ÂN-RaSûL-EHLi Resim YeVMul- Kıyam Resim YEDuLLAHla...
Resim KâMiL - CeLâL- KeMâL CeMâL Resim KaLBden KaLBe HaKK KAPIsı...

01.01.2012 18:08
brsbrs..tblgkbrtrstkks…

Resim

Veylî BaNa!: Bana yazıklar olsun ki

ben”:
Fakriyyetimde Mutlak Muhtaç
Acziyyetimde Mutlak Mecbur
Zilletimde Mutlak Me
mur
İlletimde Mutlak Mahkum Abdullahım
-ALLAHın Kulunun oğlu KUL ihvÂNi Kıtmirim!.

وَقَالُوا يَا وَيْلَنَا هَذَا يَوْمُ الدِّينِ
Resim---“Ve kâlû veylenâ hâzâ yevmud dîn(dîni): «Eyvah bizlere! Bu o ceza günüdür.» derler. (sâffat 37/20)

bendeki BEN ise:

BEN ALLAHım!:

إِنَّنِي أَنَا اللَّهُ لَا إِلَهَ إِلَّا أَنَا فَاعْبُدْنِي وَأَقِمِ الصَّلَاةَ لِذِكْرِي

Resim---İnnenî enallâhu lâ ilâhe illâ ene fa'budnî ve ekîmi's-salâte li zikri : Muhakkak ki ben, yalnızca Ben Allah'ım. Benden başka ilâh yoktur. Bana kulluk et; beni anmak için namaz kıl.”(Tâ-Hâ 20/14)

benden BEN e KaÇamadım!:

ALLAH-a FiRâR Et!. ALLAHa KAÇın!

فَفِرُّوا إِلَى اللَّهِ إِنِّي لَكُم مِّنْهُ نَذِيرٌ مُّبِينٌ
Resim---Fe FİRRû ilâllâh(ilâllâhi), innî lekum minhu nezîrun mubîn(mubînun) : (Ey Rasûlüm, de ki: ) O halde hemen ALLAHa kaçın, (küfrü bırakıb hemen imana gelin). Gerçekten ben, size, ALLAH tarafından (azab ile) korkutan açık bir peygamberim. (Zâriyât 51/50)

BEN KaPısın Açamadım!:

SıRR-ı SîN-e ERemedim.. Lâ Hüve İllâ Hüve.. Huzr-u HaKK Teâlâda hâl-i Hazırım olamadı.. Rasulî RÜŞD Rızasın BiL-BUL-OL-YAŞAyamadım!..

Tebliğ-i Kebîr KeVSeRin Resim Sebilillah SaÇamadım!..:

İÇinde olduğumuz ÇAĞın ÇİLE ÇEŞMesi OLup Sebilillah-sadece ALLAH Rızası için her ŞEYi-herKESi, HAKKı DUYmaya-HaYRa UYMaya ÇAĞırıp-Çağlayıp-COŞamadım yuhhh KITMİRe!..

ResimAtom-Kul-KâBe-Kâinât DÖNgüsü..

zeRRe küRRe seBBeha raKSında.. raBBa RüCû’da..
DOStu DUYuş-Uyuşunda.. DevrÂN DÖNüşünde..
HaYYul- HaYYum HaYYat KıYYamında..
YeVMul- Kıyam YeVMul- MeZîDDir
Resim İşin ASLı fASLı TEVHİDDir..

Resim

MuHiTi Resim MerKezine "SeBBaha" da...
YeDi DÖNüş..: KâBe Merkezine en Yakin Muhitte Yedi Şavtla tekmil-i Tavaf..

YeDi KOŞuş..: Safâ-zâhir ile Merve-bâtın baş-son arasında Nefsin-aklın 7 letâif renk dönüşümü..

إِنَّ الصَّفَا وَالْمَرْوَةَ مِن شَعَآئِرِ اللّهِ فَمَنْ حَجَّ الْبَيْتَ أَوِ اعْتَمَرَ فَلاَ جُنَاحَ عَلَيْهِ أَن يَطَّوَّفَ بِهِمَا وَمَن تَطَوَّعَ خَيْرًا فَإِنَّ اللّهَ شَاكِرٌ عَلِيمٌ
Resim---İnnes safâ vel mervete min şeâirillâh(şeâirillâhi), fe men haccel beyte evıtemera fe lâ cunâha aleyhi en yettavvefe bi himâ ve men tetavvaa hayran, fe innallâhe şâkirun alîm(alîmun) : Şüphe yok ki, Safa ile Merve Allah'ın koyduğu nişanlardandır. Her kim Beytullah'ı ziyaret eder veya umre yaparsa onları tavaf etmesinde kendisine bir günah yoktur. Her kim gönüllü olarak bir iyilik yaparsa şüphesiz Allah kabul eder ve (yapılanı) hakkıyla bilir. (Bakara 2/158)

Ve Ârafatta-Âriflere katılışı-duhulü DUÂsı.. Sıbgatullah RENKsizliği ceNNetine vuSLLat-kavuşum

فَادْخُلِي فِي عِبَادِي

Resim---Fedhulî fî 'ibadî: Gir kullarımın içine! (Fecr 89/29)

وَادْخُلِي جَنَّتِي

Resim---Vedhulî cennetî: Gir cennetime!
(Fecr 89/30)

ALLAH-Kur'ÂN-RaSûL-EHLi Resim YeVMul- Kıyam Resim YEDuLLAHla...:

MuhaMMedî ŞuûRla Resim gAYRete GELinir.
Resim Ehl-i Beyt aleyhumu's-selâm ve Hakk Kâmillerden hiMMet ALınır
Resim Kur
'ân-ı Kerim ve Rasûlullah sallallahu aleyhi ve selleme, Hasbî Hizmet EDilir..
Resim ALLAH celle celâluhuya, Sâlih İBâDet EDilir.. ki;

إِيَّاكَ نَعْبُدُ وإِيَّاكَ نَسْتَعِينُ
Resim---İyyâke nabudu ve iyyâke nestaîn (nestaînu ) : Ancak sana ederiz kulluğu, ibadeti ve ancak senden dileriz yardımı, inayeti. (Ya Rab!). (Fâtiha 1/5)

KULun İstiânesi-AYNın ASLına SALLı, YEDULLAHla BİZ BİR-İZ OL-AN YEDDe-Elde OLuş Hakikat-ı MuhaMMedîyyesinin VüCÛDa GELiş YAŞAyışı Kâimlik KEREM Kevserine ER-İŞi RÜŞDe Ersin Resulî SEViyede inşae ALLAH..

Resim KâMiL Resim CeLâLResim KeMâL Resim CeMâL Resim KaLBden KaLBe Resim HaKK KAPIsı...:

Hak KâMiL, Lutfullahın Nasrullahla GELiş Kapısı ve kişini kendisinde zâten var olan Hakikat-ı MuhaMMediyyesini feyeKÛN a çıkarmaya Hasbî Hizmetçi YED-i Rasûlullah sallallahu aleyhi ve sellemdir ki SON--ta YEDuLLAH, BİZ BİR-İZ Şehâdetini TaMM-TüMMler.. Et TAMMuş- ŞEHîD ALLAH celle celâluhu..

Hak KâMiL, Nefsin-AKLın;
İÇinde Yaşamakta-HaYYatta olduğu Kayıdlı, Kasıdlı, mekANlı, zamANlı şu CeLâLiyyet Esfelinden,
DâR Diyârından Resim Dârus- SELÂM CeMâL CeNNetineResim Es SELÂM SELÂM-Eti İlliyyinine,
SALLımızın ve SELLimizin Teslimiyyet-İstikâmet KeMâL KÖPRüsüdür

Hak KâMiL;
ReSiM-İSİM cİSİM SÜSü,
cÂNÂNın cANN ÖRTüsü ve
KervÂN Kıtmiri
-nin ÇÖL TÜRKüsüdür garibÂN-ım..

ALLAH celle celâluhunun;
Nâr-Esfelin ve Nûr-İlliyyin ZID ANTİPOTluğu OL-AN Yarım Nefeslik EL HaYY-ın, Er RABBla El HaKK olup Nurullah el HüVesi gözüken HaYYat Hâli, NüBüVVet HATMiyle KâMil KaLBinde TaMM lanınca şeCeRR Şehâdeti Şerefi Şeende Şu AN Yaşanır ki;
“BİLen Demez Diyen de BİLmez! Yaşanmayansa Yalandır!..”

Resim

Resim
Resim
Kullanıcı avatarı
nur-ye
Özel Üye
Özel Üye

Re: Veylî BaNa! VaYYlenâ! .

Mesaj gönderen nur-ye »

Resim

sÖZün İkRâsı ihvÂNi
gÖZün İkRâsı ihvÂNi
ÖZündekini GÖZet ki
->ÖZün İkRâsı ihvÂNi..

ZEVK 5332

nE hoŞ ŞEY iDi şU doĞum!.. Koca DÜNya!.. bitmeZ HaYaT
ÖLÜme Sallım >BEŞiğim!.. Kabir KAPIm -> Semil- HIYAT
AKIL mı HAYAT mı SANNal?!. ->YAŞAdıklarım HAYyal mi?.
OYUN-EĞlenceye DALLdım! VayyleNÂ! Heyhata HEYyHAT!.

24.03.13 09:19
brsbrs..tktktrstkmz…

Semi’l- HIYAT:
إِنَّ الَّذِينَ كَذَّبُواْ بِآيَاتِنَا وَاسْتَكْبَرُواْ عَنْهَا لاَ تُفَتَّحُ لَهُمْ أَبْوَابُ السَّمَاء وَلاَ يَدْخُلُونَ الْجَنَّةَ حَتَّى يَلِجَ الْجَمَلُ فِي سَمِّ الْخِيَاطِ وَكَذَلِكَ نَجْزِي الْمُجْرِمِينَ
Resim---“İnnellezîne kezzebû bi âyâtinâ vestekberû anhâ lâ tufettehu lehum ebvâbus semâi ve lâ yedhulûnel cennete hattâ yelicel cemelu fî semmil hiyât(hiyâti) ve kezâlike neczîl mucrimîn(mucrimîne).: Muhakkak ki âyetlerimizi yalanlayanlar ve onlara kibirlenenler; onlara gök kapıları açılmaz (ruhlarını hayatta iken Allah'a ulaştıramazlar). Deve (veya urgan) iğne deliğinden geçmedikçe cennete giremezler. Mücrimleri (suçluları) işte böyle cezalandırırız.” (A’raf 7/40)

“OYUN-EĞlence” ye DALLdım!..:
وَمَا الْحَيَاةُ الدُّنْيَا إِلاَّ لَعِبٌ وَلَهْوٌ وَلَلدَّارُ الآخِرَةُ خَيْرٌ لِّلَّذِينَ يَتَّقُونَ أَفَلاَ تَعْقِلُونَ
Resim---
“Ve mâl hayâtud dunyâ illâ leibun ve lehv(lehvun), ve led dârul âhiretu hayrun lillezîne yettekûn(yettekûne), e fe lâ ta’kılûn(ta’kılûne).: Dünya hayatı bir oyun ve eğlenceden başka bir şey değildir. Ahiret yurdu, takva sahipleri için elbette daha hayırlıdır. Hâlâ akıl etmez misiniz?” (En’âm 6/32)

وَمَا خَلَقْنَا السَّمَاوَاتِ وَالْأَرْضَ وَمَا بَيْنَهُمَا لَاعِبِينَ
Resim---
“Ve mâ halaknes semâvâti vel arda ve mâ beynehumâ lâibîn(lâibîne).: Ve gökleri ve yeri ve ikisi arasındakileri, oyun olsun diye yaratmadık.” (Duhân 44/38)

Hayata GELişimi yANlış ölçtüm:
وَيْلٌ لِّلْمُطَفِّفِينَ
Resim---
Veylun lil mutaffifîn(mutaffifîne).: Eksik ölçenlerin (ve eksik tartanların) vay haline.” (Mutaffifîn 83/1)

Resim
Resim

“Kul İhvâni ŞİİR ve ZEVKleri” sayfasına dön