SEVgi Çiçeği SAYgı Saksısında SALLınır kulihvani

KULİHVANİ'mİZin SÖZ mü? KÖZ mü? leri!
Kullanıcı avatarı
nur-ye
Özel Üye
Özel Üye

SEVgi Çiçeği SAYgı Saksısında SALLınır kulihvani

Mesaj gönderen nur-ye »

Resim

"SEVgi Çiçeği SAYgı Saksısında SALLınır..."

Resim

DEdi, DEdim, DEdin, DEdik, DEdiniz, DEdiler... DEndi pek çok! '.....' ler arasında kalmasın إِن شَاء اللَّهُ

Pek çok kere parantezler açıldı, SıRRSÖZler söylendi.
Her defasında NEFSimce, kapatıldı.
Defalarca pARAnTezlere benzeyen ELerimle ARŞa doğru yüksetmeye çalıştığım NAZ ve NİYÂZlarımdan utandım da yeryüzüne çakıldı gÖZylarım!.
ALGIlar bazen kapandı, ara-ara kısa deve yaptı.
Her zaman ki gibi ciğer YANdı!
Bir kOKu sardı, sÖZ tohumu atıldı SADAKAT toprağına,
BUZu eritip SUlamak lazım ki; SABIR fidesi yeşersin ve; SeLÂM-et çiçekleri açsın kÖZlerinde!
SEVgi çiçeği, SABIR saksısında SALLınmalı!’’ MERKEZden SÖZler SESe dönüştü uzaklaştırmamakzım dünya depdemesinde DUYulan bir SeS kalmaz yoksa UYulmayınca!

وَمَا هَذِهِ الْحَيَاةُ الدُّنْيَا إِلَّا لَهْوٌ وَلَعِبٌ وَإِنَّ الدَّارَ الْآخِرَةَ لَهِيَ الْحَيَوَانُ لَوْ كَانُوا يَعْلَمُونَ
Resim---Ve mâ hâzihi'l-hayâtu'd-dunyâ illâ lehvun ve laib(laibun), ve inne'd-dâre'l-âhırete le hiye'l-hayevân(hayevânu), lev kânû ya’lemûn(ya’lemûne).: Ve bu dünyâ hayâtı, oyun ve eğlenceden başka bir şey değildir. Muhakkak ki âhiret yurdu, elbette o gerçek hayattır. Keşke bilselerdi.(Ankebût 39/64)

SÖZlerin SES dalgaları, yerini FARKlı bir enerjiye dönüşüyorsa; KUŞlar yavrularına kusmuk verir HAZMı yavruya kalır, KOYUNlar kuzusuna süt verir, HALL olmuş HAZMa hazır.’’ sa İNSÂN yavularının HAZMı nasıl olacak? nasıl HALLenecek?

Alfa - Beta - Gama - Delta - Teta dalgaları; hangisi neye dönüşecek, hangileri nasıl geri dönecek BİLmiyorum, isterdim ki BULayım, BULduğumda OLayım, OLduğumda da YAŞAyaBİLeyim!

Bence-senceyi bırakıp GÖNLümüzce dersek ki;
YAŞAnanın yalan olmamaması için! Önce YAŞAnmalı ki!
YAŞAnan BİLinebilSÎN,
YAŞAnan BULunabilSÎN,
YAŞAnanda OLunabilSÎN ki; YAŞAnanda, YAŞAnabilinSÎN ve YAŞAtanabilinSÎN!

ÖLdürmeye çalıştığım dEĞİL, DİRİltmeye çalıştığım senSÎN SEVgili!

nur-iyye!

ResimHcrmd ssszc

13:00/18.9.2017/ev
Resim

“►SÖZ mü? KÖZ mü? lerinden!◄” sayfasına dön