Muhammedinur

Üzme, Üzülme, Sev, Sevil
Zaman: 02 Nis 2020, 06:11

Tüm zamanlar UTC + 2 saat
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 8 mesaj ] 
Yazar Mesaj
MesajGönderilme zamanı: 01 Eyl 2012, 19:19 
Çevrimdışı
Moderatör
Moderatör
Kullanıcı avatarı

Kayıt: 25 Tem 2007, 02:00
Mesajlar: 2683
Konum: Kamiloba
Bu konuyu facebook'ta paylan!
Resim

YAĞ RAHMET!..

Dön dön dönme dolap üstünde
Oyun alanında yatıp sırtım üstünde
Gözlerim göğe dikmiş bakarken
Aklım hayvan seçiyor bulut bulut...

Resim

Gölgeler daha da uzun büyümeye başlarken havada
Bulut hayvanlar oluyor daha büyük ve karanlık
Yağmur damlaları beliriyor iki arada
Yosun kokusu gibi bir koku yeşeriyor orada...

Resim

“Şıp şıp” ses gelir, yağmur damlaları düşünce
Kiremit çatıları ve ışıldayan duvarları su öpünce
Güler ve kaldırırım ellerimi başım üstüne
Ve yağmurun alnımı ıslatışını hissederim gönlümce...

Resim

Yıkar yüzümü su, bu yüzden yepyeni pırıldar
Çimeni örter, sabah çiği gibi
Arslan ve geyik her ikiside onun tekrar gelişini bekler
Yağmuru içen çiçekler ve çimen gibi...

Resim

Hiçkimse durduramaz yağmuru, yağmayı dilediğinde
Yer yüzündeki her yaratık, bir noktada yenik düşecektir
Gönlüm bu saadete cevap verirken, düşüncelerim cevap arıyor
Allah Rahmetiyle herkesi, işte böyle örtecektir...Colleen M. Dunn
30.08.2012
Singapur


قُلْ يَا عِبَادِىَ الَّذٖينَ اَسْرَفُوا عَلٰى اَنْفُسِهِمْ لَا تَقْنَطُوا مِنْ رَحْمَةِ اللّٰهِ اِنَّ اللّٰهَ يَغْفِرُ الذُّنُوبَ جَمٖيعًا اِنَّهُ هُوَ الْغَفُورُ الرَّحٖيمُ
Kul ya ibadiyellezine esrafu ala enfusihim la taknetu mir rahmetillah, innellahe yağfiruz zunube cemia, innehu huvel ğafurur rahîm:
De ki: ey nefisleri aleyhine israf etmiş kullarım! Allahın rahmetinden ümidi kesmeyin, çünkü Allah bütün günahları mağrifet buyurur, şübhesiz ki o öyle gafûr öyle rahîm o [Zümer Suresi , (39/53)]


اِلَّا الَّذٖينَ تَابُوا وَاَصْلَحُوا وَبَيَّنُوا فَاُولٰـئِكَ اَتُوبُ عَلَيْهِمْ وَاَنَا التَّوَّابُ الرَّحٖيمُ
İllellezine tabu ve aslehu ve beyyenu fe ulaike etubu aleyhim, ve enet tevvabur rahîm:
ancak tevbe edib hali düzeltib hakkı söyliyenler başka, ben onları bağışlarım, öyle rahîm tavvabım ben [Bakara Suresi, (2/160)]


“Unutma: “ALLAH’ın rahmeti hududsuzdur.” Âyet.
"O Rahmete ehil olmazsan bile ALLAH'ın Rahmetinin sana ulaşmaya kudreti vardır!"
Bunu unutma! Bu “Unutma” lafını da unutma! Düşün!..”
[Dr.Munir Derman (k.s), Allah Dostu Der ki, Tevhid]

_________________
Resim


Başa Dön
 Profil  
Alıntı ile cevapla  
MesajGönderilme zamanı: 02 Eyl 2012, 20:40 
Çevrimdışı
Moderatör
Moderatör
Kullanıcı avatarı

Kayıt: 25 Tem 2007, 02:00
Mesajlar: 2683
Konum: Kamiloba
Sevgili Colleen Can,
Şiiriniz bana şunlari hissettirdi,
Resulullah sallallahu aleyhi ve sellem efendimizin mübarek nurundan, Rahmeten lil alemin noktasından yağan rahmet, o mübarek ve mukaddes noktadan sûretlenen bulutlar ki siz bunlarda hayvan sûretleri gördüğünüzü söylediniz. Zaten ingilizcede ANiMaL ve Arapçadaki eN'AM kelimeleri arasındaki ses ve mana benzerliğini görmek gerekir diye düşünüyorum. "En'am" Arabça'da deve sığır koyun gibi hayvanlar demek iken aynı zamanda Fatiha sûresi içindeki kullanılışında "nimet" manasıda kendisinde mevcuttur. Insan'a Allah celle celaluhu bir çok nimetler vermiştir. Beden nefs kalb ruh ve akıl nimetlerini vermiştirki biz aklın kiymetini bir türlü bilememekteyiz. Sizin dönme dolap üzerinden dönerek göğe bakışınız insan aklının mana göğüne bakıp rahmeten lil aleminden sûretlenen nakil bulutlarındaki sûretleri ve bu sûretlerin SU gibi akla nakledilişi ne harika şekilde ifade edilmiş hamdolsun.

Dönme dolab üzerinde dönüyor gibi görünen akıllar acaba dönüyorlar mı yoksa öyle mi görünmekte ?
Derman hocam der ya yazılarında, “trende oturursunuz karşıdaki tren kalkar fakat size sizin oturduğunuz tren hareket ediyormuş gibi görünür” der.
O halde akılların bu dönüşlerini yaptıran bir hareket gösterici bir nokta var. Belki de bize hareket ediyormuşuz gibi geliyordur.
Bu şe'en de zannedilen hareketlerin bereket noktasi, mübarek ve mukaddes olan Resulullah sallallahu aleyhi ve sellem efendimizin Nurundan her AN yağan rahmet damlaları gelmekte aklıma ki aklım zaten o bulutlardan dökülen ve şehadet aleminde donAN bir damla buz gibi. Bu buz havada yeşeren, HaYY dolu o yeşil yosun RaYiHasını ancak RUHu ile alabilecek diye düşünmekteyim.
Ne zaman eriyip de bulut olursa o zaman bulutluğu yaşayacak inşa'ALLAH.
Sırt üstü yatıp göğe bakmak tefekkür değil de nedir ki?
Resulullah sallallahu aleyhi ve sellem Efendimiz bir hadisi şeriflerinde:

"Bir saatlik tefekkür altmış senelik (nâfile) ibâdetten daha hayırlıdır." buyurmuştur. (Aclûnî, Keşfü'l-Hâfâ I/370)

Şiirinizde tefekküre dair ne güzel bir örnek var maşa'ALLAH.

“Hiç kimse durduramaz yağmuru yağmayı dilediğinde” diyorsunuz. Tabi ki durduramaz, merkezi bir yağmur cebrî olarak sürekli yağmakta kim durdurabilir ki bu yağmuru? Istesen de istemesen de var olduğun müddetçe bu yağmurdan mana ve sûret bulmaktayız bu DevrAN'da. Yağmasa eşya var olmayacak akıl tarlalarında. Bu çimen bu nakış bu çiçekler yeşermeyecek, görülemeyecekler. Nasıl gelecek bunca nakış bunca sûret? El-Musavvir olan ALLAH celle celâluhu her AN se'ANda bu nakışları şehadet aleminde muazzam ve muhteşem bir şekilde akıllarımıza göstermekte çok şükür. Taa ki tefekkür edelim de ANlayalım inşa'ALLAH.

Rahmeten lil alemin bulutundan çeşit çeşit nimet yağmakta içimizden bizi okuyan Kur'an-i Kerimimizin bizi okuyuşu dair akillarimıza bir nakil yağışı değil mi? Dediğiniz gibi “ALLAH celle celâluhu herkese aynı suyu indirir gökten rahmet olarak” lakin herkesin onu kullanışı farklı farklı kimi akıl ısırgan gibi kullanirken, kimi can cereyanını hakk ve hayr üzere kullanıp gül olmaya çalışmakta.
Bahçeyi düzeltiyorum bir kaç gündür, evin bahçesinde gülleri, ekilen domates vesaire ekinleri boğan ve saran sarmaşıkları ve vahşi bitkileri görünce düşünemeden edemedim. Bu bitkilerin kendi doğası bunu eleştirmek yanlış tabi ki, fakat Allah insana türlü türlü şekillerde öğretmekte ve biz tefekkür edelim diye bu alemi göstermekte. Akil öyle bir toprak ki ne ekersen onu bitirmekte, yağan rahmet suyu ile bazı akıllar zahmet bitkileri bitirebilmekteler:

وَالْبَلَدُ الطَّيِّبُ يَخْرُجُ نَبَاتُهُ بِاِذْنِ رَبِّهٖ وَالَّذٖى خَبُثَ لَا يَخْرُجُ اِلَّا نَكِدًا كَذٰلِكَ نُصَرِّفُ الْاٰيَاتِ لِقَوْمٍ يَشْكُرُونَ
Vel beledut tayyibu yahrucu nebatuhu bi izni rabbih, vellezi habuse la yahrucu illa nekida, kezalike nusarriful ayati li kavmiy yeşkurûn.
:Hoş memleketin nebatı rabbının izniyle çıkar, fenasının ise çıkmaz, çıkan da bir şey'e yaramaz, şükredecek bir kavm için âyetleri böyle tasrif ederiz

Nasil bir beldeki aklımız ve nezaman emin olacak ve güzel bir nebat bitirecek? Kendime demekteyim bunu. Isırgan, diken mi bitirmekte yoksa cennet meyveleri mi devşirmekte, sanırım her akıl kendisi bunu düşünecek inşa'ALLAH.

Şiiriniz için Allah razı olsun, tüm kardeşlerim adına diyorum ki, Muhammedinur sitemizdeki çalışmalarınızı zevkle okuyor ve ilhamlarınızın sürekliliğini Cenab-i Allah'tan diliyoruz.
Dünyanın bir köşesinden, dil farklıliığı gibi bunca zorluklara rağmen “BİZ BİR İZ” i yaşamak için gösterdiğiniz çaba ise gözlerimizi yaşartmakta.
Allah her daim hak ve hayr üzere kılsın sizi ve ailenizi İnşae ALLAH!.

Es Selâm ve Sevgiyle
garibAN

_________________
Resim


Başa Dön
 Profil  
Alıntı ile cevapla  
MesajGönderilme zamanı: 03 Eyl 2012, 09:31 
Çevrimdışı
Site Admin
Site Admin
Kullanıcı avatarı

Kayıt: 02 Eki 2006, 02:00
Mesajlar: 11645
Resim

SümeYYâ-mız gibi BİZ-sin
DAMLAsın BİZde DENİZ-sin
Resim Yorulmayan YÜREĞinle
BİZe CANsın Resim BİZ BİR-İZ-sin!..

ZEVK 5077

Her YÜREĞin İŞi değil.. Resim damla damla RAHMET İÇmek!
SONsuz YOLLar kavşağında.. MuhaMMediNÛR-u SEÇmek!
SeYRettiğin gökYÜZÜnde MîM ceNNetin Resim CoLLEEn cANımm!
mekÂN SeN!.. YAŞAmak zamÂN.. mÂRİFet İNSANca GEÇmek!..


03.09.12 09:13
muğla-m i l a s- ö r e n shlleri..

Sevgili CoLLEEn cANımız,
Aklım ereli beri 50 yıldır bıkıp-usanmadan yürüdüğüm, NeSLimin pâk Nefesi, MuhaMmeDî Şuur, Nûr, Sürur ve Onur YOLunda nice ŞAHlar nice KULlarla
BİZ BİR-İZyaşadım..
Gökteki kuş, bulut, rüzgâr, güneş gibi Hüda-i NÂBİT, DOĞduğu gibi DOĞal ve Mutlak MuhaMmeDî Hasbî Hizmetçiler Hizmet etti bu Kıtmir kardeşine EREN Ocağında, Çile Sıcağında ve de Gurbet Kucağında el hamdu lillâhi rabbi’l- âlemîn!..

İçinde yaşadığımız ÇAĞda İslâm Âlemi, Rasûlullah sallallâhu aleyhi ve sellemi solladı geçti ve temelde basit IRKçı ya da Yaratanın EMRine rağmen küfürle diyalogcu târikat, cemiyet, mezheb ve meşreblerin elinde kaldı. Bilir-Bilmez bu insanlar, Sadâkat-Samîmiyyet ve Sabırla ALLAH celle celâluhu ve Rasûlullah sallallâhu aleyhi ve sellem’e inanan, ancak Hakîkat-ı MuhaMMediyye'sinden habersiz zavallı insanlarımıza:
ceheNNemden KAÇ! ceNNete KOŞ!adresi olarak Resim EGOlarını göstermekteler..

Kendi dinlerini AKILlarınca ayarlayan materyalist Batı Dünyâsı ise bunu fırsat bilerek Kur'ân-ı Kerîm'siz ve Rasûlullah sallallâhu aleyhi ve sellem'siz mistik-hümanist bir İslâm Dînini kurup-yönlendirerek
Fırınımızı Fırıncının çocuklarına Yıktırmakpeşindeler!..

BİZler ise, MuhaMMed Rasûlullah sallallâhu aleyhi ve sellem’in Fırka-ı NÂCiyye YOLUnu, O’nun AKLen-NAKLen ALTIN AYAK İZini bulunduğumuz YERlerden MEDÎNe RAVZAsına kadar, O’nun ADına Hesâbına ve Şerefine DİLLerimizle yalayarak tertemiz EDip, kıyâmete kadar gelecek KUŞAKların geçeceği Kerem Köprüleri, YARATANa YOLLarı Sırat-ı MustakîM SILÂ SALLarı OLacağız inşâe ALLAH!..

İNSanların şimdi, şu ÂNda, ŞeÂNda
KORKu, ŞeytÂn, ceheNNemlerini ÖLdürüp YOK ETmeleri yerine Rasûlî SEViyedeUMUT, Melek, ceNNetEDip de ŞÂHİDi olarak YAŞAmalarına, RaBBânî- Kur'ânî- MuhaMmeDî Hasbî Hizmetçileri Olmak Şerefi Rasûlullah sallallâhu aleyhi ve sellem'e âittir. Ve ben, sen, o, BİZler Rasûlullah sallallâhu aleyhi ve sellem’inBİZ BİR-İZKevserinde-Yüreğinde DÂİM damlalarıyız inşâe ALLAH!..

Küllî ŞEY’e Kadîr olan ALLAH celle celâluhu imkÂNları da halkedendir ve sana 4 ÂLEMde Baht-ı YÂR'lık, YOL AÇIKlığı, MuhaMmeDî Hakîkat HiMMeti VERsin! Yüce Hasbî Hizmetini kemÂLe ERdirsin son-uçta SENi, MuhaMmeDî BİZ BİR-İZ CEM’inde cemÂLine kavuştursun inşâe ALLAH!..

ÖZden MuhaMmeDî, Sabır SALLının Hasbî Süvârisi, ERenler HiMmetinin Hazm EHLi, kul ihvÂNi Kıtmir'in YOLdaşı ve değeri derûnî olan GaribÂN CANımızın da, size ve YOLumuza Hasbî Hizmetini ALLAH celle celâluhu ECRRe çevirsin, Rasûlullah sallallâhu aleyhi ve sellem ebeden iftihar etsin inşâe ALLAH!..

ARZdan ARŞa gönlümün dOLusu MuhaMMeDî MuhaBBet ve
BSıRRı SEVgilerimle inşâe ALLAH!..


ResimKul İhvâni

_________________
Resim


Başa Dön
 Profil  
Alıntı ile cevapla  
MesajGönderilme zamanı: 06 Eyl 2012, 16:53 
Çevrimdışı
Moderatör
Moderatör
Kullanıcı avatarı

Kayıt: 25 Tem 2007, 02:00
Mesajlar: 2683
Konum: Kamiloba
Resim

You are WE like our SumaYYa
You are a DROP and you are the SEA within WE
(You are a DROP within WE and you are the SEA)
Resim With your undeterred heart (which is not being tired)
You are a SOUL to WE Resim BIZ BIR-IZ you are!..

ZAWK 5077
It is not easy for every heart Resim to drink RAHMAD drop by drop!
And to choose the MuhaMMadiNUR..In the junction of infinite roads!
Your MiM jaNNat is in the sky you gazed to ResimOH my CoLLEEn jAN!
mekAN is You!..LIVing is zamAN (Time)..mARIFat is to PASS like an INSAN (Kamil INSAN)


03.09.12 09:13
muğla-m i l a s- ö r e n shlleri..

Dear Our CoLLEEn jAN,
I lived with many SHAHs and many Servants as
BIZ BIR-IZand walked on the road of MuhaMmaDi “şuur” (Consciousness), MuhaMmaDi “Nur” (Light), MuhaMmaDi “Sürur” (Joy and Secrets), MuhaMmaDi “Onur” (Honour) and the pure breath of my generation without getting fed up, without being sick and tired for 50 years since my mind was aware..
Self-sown (wild), Natural (inbred), Absolute MuhaMmaDi Voluntary (hasbi) Servants like the bird, cloud, wind or sun in the sky (Erenler) have served to this “Kitmir” brother of yours, in the order of saints, in the heat of the suffering, and in the lap of Gurbet (living far from one’s homeland) Alhamdulillahi rabbi’l alameen (Oh Lord of the worlds)!..

In the age we are living in, the world of Islam has overtaken Rasulullah sallallahu alaihi wa sallam. It has remained in the hands of fundamentalist simple racist orders (tariqats), communities, madhabs and mashrabs (temparements) or those who do dialogue by “KUFR” inspite of the COMMAND of the CREATOR. Knowingly or unknowingly, these people are showing their dirty EGOs to our poor people who believe in
Allah jalla jalaluhu and Rasulullah sallallahu alaihi wa sallam loyaly, patiently and sincerely but unaware of their Haqiqat-i MuhaMMadiyya (Truth of MuhaMMad), by giving them the address ofESCAPE from the hell (jahaNNam)! And RUN to the garden (jaNNat)!”..

By seeing this as an opportunity, the materialist Western World who set their own religion in accordance with their own minds are after establishing and ruling a new Mystic-Humanist Religion of Islam which does not have Qur’an and Rasulullah sallallahu alaihi wa sallam in its core and they want to ruin the bakery by using the baker’s children!..

And WE shall be the “Sirat-i MustakiM SILA SALLs” to the CREATOR for the future generations who shall come until the gathering day (Kiyamat), by cleaning the PATH of the “Firqa-i NAJiyya” of Muhammad Rasulullah sallallahu alaihi wa sallam and His “Aqlee-Naqlee” GOLDEN FOOT PRINT by licking with our tongues, from the the places we are to the RAWDHA of MADINA, in His NAME, in His account and honour in’shaALLAH!..

The honour of being a RaBBani-Qur’ani-MuhaMmaDi Hasbi Servants of the people belongs to Rasulullah sallallahu alaihi wa sallam so that they can LIVE theHOPE, Angel, jaNNatin Rasuli LEVEL by being their witness (shahid) instead of KILLing and DESTROYing theirFEARs, Satans (shaiytAns), hells (JahaNNams)right at this moment, in Sha’AN. And I, you, he, she, WE are his ETERNAL drops in theBIZ BIR-IZkawthar and heart of Rasulullah Sallallahu alaihi wa sallam inshae ALLAH!..

ALLAH jalla jalaluhu who has Power (who is Al-Qadir) over everything (Kulli SHAY), is also the ONE who creates the opportunities (imkÂn) and may ALLAH j.j give you the GOoD fortune (Baht-ı YÂRlık), open ways, HiMMat of MuhaMaDi Haqiqat! May He make your Hasbi Service (Hizmat) to reach to the degree of KemAL in last-end, YOU. May He make you reach the union of the JAMAL of “MuhaMmaDi BIZ BIR-IZinshae ALLAH!..

May ALLAH jalla jalaluhu can turn the voluntary service of Our GaribAN JANN who, is MuhaMmaDi in his essence, is voluntary rider of the “Sabr SALL”, is the ROAD companion of kul ihvANi Kitmir and has invaluable inner, to AJRR and may Rasulullah sallallahu alaihi wa sallam be proud of him eternally inshae ALLAH!..

With my heart load MuhaMmaDi Muhabbat and Love of Secret of “B” from ARDH to ARSH inshae ALLAH!..


ResimKul İhvâni

_________________
Resim


Başa Dön
 Profil  
Alıntı ile cevapla  
MesajGönderilme zamanı: 07 Eyl 2012, 10:09 
Çevrimdışı
Özel Üye
Özel Üye
Kullanıcı avatarı

Kayıt: 29 Eki 2011, 07:01
Mesajlar: 853
Güzel kardeşimiz Colleen,
Rabbimizin son-SUz RAHMET'ine nail OLasın inşaAllah,
O'nun sevgisiyle DOL-SUn....dol-SUn..taşsın yüreğin,
yüreğiyle sana GELen O'nu BUL-SUn inşaAllah...

amin..
sevgiyle


...


İmam Aliyyü’r-Rızâ ne güzel buyurur:

“Cenâb-ı Hakk’ın dostlarına sunduğu bir mânevî şerbet vardır ki, onlar bu şerbeti içince kendilerinden geçerler, kendilerinden geçince coşarlar, coşunca tertemiz olurlar,
tertemiz olunca erir giderler, eridiler mi ihlâsa ererler, ihlâsa erince ulaşırlar,
ulaşınca dostlarına kavuşurlar, kavuşunca da sevgilileri ile aralarında ayrılık kalmaz.”..

Bir ömür bu muhabbet sırrıyla yaşayan Yûnus Emre Hazretleri, yanık bir aşk feryâdı ile gönüllere hitap ederek «en yüce dosta» çağırır:

Gel gidelim can durmadan,

Sûret terkini urmadan,

Araya düşman girmeden,

Gel dosta gidelim gönül!


Bu dünyada kalmayalım,

Fânîdir aldanmayalım,

Bir iken ayrılmayalım,

Gel dosta gidelim gönül!

Biz bu cihândan göçelim,

Ol dost iline uçalım,

Arzu hevâdan geçelim,

Gel dosta gidelim gönül!


Ölüm haberi gelmeden,

Ecel yakamız almadan,

Azrâil hamle kılmadan,

Gel dosta gidelim gönül!

_________________
Eğer göğün yedi kat üstüne çıkmaksa niyetin, Aşktan güzel merdiven bulamazsın.
Eğer aşkı bulmaksa niyetin, Aramadan duramazsın. -
Yunus Emre.k.s


Başa Dön
 Profil  
Alıntı ile cevapla  
MesajGönderilme zamanı: 10 Eyl 2012, 20:41 
Çevrimdışı
Moderatör
Moderatör
Kullanıcı avatarı

Kayıt: 25 Tem 2007, 02:00
Mesajlar: 2683
Konum: Kamiloba
Der-Ya wrote:

Our Beautiful sister Colleen
May you attain the boundless rahmat of our Rabb insha’ALLAH.
May your heart be filled and overflowed with His Divine Love, and may the one who is approaching you by heart will FIND this Love within you inshaALLAH…
Amin.
With Love.

How nice Imam Aliyyu’r-Ridha says:

“There is a spiritual sorbet which Janab-i Haqq offers to His friends and when they drink this sorbet, they lose themselves,
when they lose, they are overjoyed,
when they are overjoyed, they become pure,
when they become pure they melt away,
when they melt, they reach to “ikhsan”,
when they reach to “ikhsan”, they join their friends,
when they join, there would be no separation between themselves and their belovedones.”


Hadrat Yunus Emre who lived by the secret of Muhabbat along his life, calls the hearts to the “most high friend” by addressing to them with a burning cry out of love.

LET’S GO TO THE FRIEND, MY SOUL

Let's be companions, the two of us.
Let's go to the Friend, my soul.

Let's be close intimates, the two of us.
Lets go to the Friend, my soul.

Let's go before this life is over,
Before our bodies disappear,
Before enemies come between us --

Let's go to the Friend, my soul.

Come on, let's go. Don't remain alone.
Let's be a chisel in the Friend's hand.
The only stop will be our sheikh's station.

Let's go to the Friend, my soul.

Let's leave our towns and cities
and gladly suffer for the Friend.
Let's wrap our arms around our Beloved's waist.

Let's go to the Friend, my soul.

Let's not be bewildered by the world.
Let's not be cheated by its sudden dying.
Let's not sit together never touching.

Let's go to the Friend, my soul.

Let's give up this transient world
and fly to the lasting land of the Friend.
Let's give up all the playthings of the nafs.

Let's go to the Friend, my soul.

Be a guide to me on this journey.
Let's set our destination at the Friend,
Not thinking where we begin or end.

Let's go to the Friend, my soul.

This world isn't everlasting.
With eyes half-open it is tempting.
Be a companion of lovers and a lover.

Let's go to the Friend, my soul.

Before the news of death reaches us,
Before the hour when he grabs us by the collar,
Before Azrail makes his sudden move,

Let's go to the Friend, my soul.

Let's arrive at the Divine Truth
and inquire there about Reality.
Let's take Yunus Emre with us --

and go to the Friend, my soul.
English version of the poem by
Jennifer Ferraro & Latif Bolat

Original Language:
Turkish

_________________
Resim


Başa Dön
 Profil  
Alıntı ile cevapla  
MesajGönderilme zamanı: 15 Eyl 2012, 08:56 
Çevrimdışı
Özel Üye
Özel Üye
Kullanıcı avatarı

Kayıt: 29 Eki 2011, 07:01
Mesajlar: 853
Resim“Ey insan, dünyâdan birbirine zıd iki ses gelir.
Acaba senin kalbin hangisini almaya istîdâtlı?...

O seslerden biri Allâh’a yaklaşanların hâli, diğeri ise aldananların hâlidir.
Bu seslerden birini kabul ettin mi, öbürünü duymazsın bile!..

Çünkü seven bir kimse, sevdiğinin zıddı olan şeylere karşı adetâ kör ve sağır olur.


HZ...Mevlana k.s

_________________
Eğer göğün yedi kat üstüne çıkmaksa niyetin, Aşktan güzel merdiven bulamazsın.
Eğer aşkı bulmaksa niyetin, Aramadan duramazsın. -
Yunus Emre.k.s


Başa Dön
 Profil  
Alıntı ile cevapla  
MesajGönderilme zamanı: 15 Eyl 2012, 11:28 
Çevrimdışı
Moderatör
Moderatör
Kullanıcı avatarı

Kayıt: 25 Tem 2007, 02:00
Mesajlar: 2683
Konum: Kamiloba


Der-Ya:

Oh man, two voices that are in contrast with each other come from the world .
I wonder which one of these your heart has the ability to receive?..

One of these voices is the state of those who are getting close to ALLAH, and the other one is the state of those who are deceived.
When you accepted one of these voices, you would not even hear the other one!..

Because the one who loves becomes blind and deaf against the things which are contrary to what he loves.

Hz.Jalaladdeen-i Rumi (k.s)

_________________
Resim


Başa Dön
 Profil  
Alıntı ile cevapla  
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 8 mesaj ] 

Tüm zamanlar UTC + 2 saat


Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 18 misafir


Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz

Geçiş yap:  
POWERED_BY

Türkçe çeviri: phpBB Türkiye