HATİCE YILDIZ CANımızın sÖZleri!....

Alt Forumda kotegarize edilmeyen diğer Hakk Dostları.
Kullanıcı avatarı
nur-ye
Özel Üye
Özel Üye

Mesaj gönderen nur-ye »

**** ''NEFSin insanı kandıramadığı tek yer KABRİSTANdır!...''

Hatice Yıldız
Resim
Kullanıcı avatarı
nur-ye
Özel Üye
Özel Üye

Mesaj gönderen nur-ye »

**** ''Nurişşşşşş; dikkatini AMAÇına yoğunlaştırmalısın ki, o zaman BİLİNÇALTIn ayrıntıları HALledebilecektir!...''

Hatice Yıldız
Resim
Kullanıcı avatarı
nafile
Aktif Üye
Aktif Üye

Mesaj gönderen nafile »

esselâm
bir şeyler demek istiyorum. ama diyemiyorum
...
Hatice Anayı tanımadan bilemeden sevdim.
Keşke daha çok bilip sevebilseydim.
Ruhu Şâd olsun
Sevgili candan abilerim ablalarım kardeşlerim
Canınız sağolsun
Rahmân dualarımızı kabul etsin
El Hayy, en sevdiklerinin yanında, ebedi hayat versin dilerim!..
HAYYatta hiçbir şey nafile değildir.
Her şey ama her şey NÂFİdir,
BİR HİKMET'e tâbidir...
786

Mesaj gönderen 786 »

NUR-YE ABLACIĞIMIZ HAYY ALLAH C.C RAZI OLSUN SiZLERDEN Ki KENDiSİNİ TANIYAMADIĞIMIZ ŞU ANDA HAYY VE HAKK OLAN HATİCE ANAMIZDAN NE HARİKA GÜZELLİKLER SUNUYORSUNUZ.
KENDİLERİNİ, HAYY'ATTA İKEN SADECE NASİBİ OLANLAR TANIMIŞTIR AMA NASİBİ KADARINI DA ALMIŞTIR Kİ SİZLER MAŞAALLAH ÇOK NASİBLENENLERDEN OLMUŞSUNUZ...
BİZLERDE ACİZANE TAVUĞUN SUYUNUN SUYUNA YUFKAMIZI BANARAK BİZ DERİZ SERİT'İMİZI SİZ DEYİN TİRİT'İMİZİ YİYORUZ ÇOK ŞÜKÜR. ANKAKUŞU KARDEŞİMİZ KENDİLERİNE SORMUŞ Kİ ÇOK DOĞRUDUR "KIRK YAŞ" IN NE KADAR ÖNEMLI OLDUĞU... EVET BİR ÇOK ÖRNEKLER VERİLEBİLİR AMA ÖNÜMÜZDE Kİ EN İYİ BİLİNENİ PEYGAMBERİMİZE PEYGAMBERLİĞİN GELDİĞİ YAŞTA KIRKTIR Kİ KEMAL YAŞIDIR...
FANİ OLAN BU DÜNYA ALEMİNDEN BAKİ ALEME NURLA GİDEN HATİCE ANAMIZA SELAMLARIMIZ OLSUN İNŞAALLAH. ALLAH CC GANİ GANİ RAHMETLER EYLESİN.

SİZ SİZE EMANET NUR-YE ABLACIĞIM...
786
En son 786 tarafından 25 Oca 2009, 21:56 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Kullanıcı avatarı
nur-ye
Özel Üye
Özel Üye

Mesaj gönderen nur-ye »

Ve akeyki Es SELAM nafile canım

''Keşke daha çok bilip sevebilseydim.'' demektesiniz bizlerde acizana HAKK DOSTumuzu sizlere anlatmaya çalışıyoruz ki hep birlikte ANlıyalım diye İNŞAALLAH!
MUHAMMEDi ANA olmak bu KERVANda gerçekten çok zordur der Kul İhvanim.
Çok çetin çilelere tabi tutulursunuzda banane dersiniz ''AŞKIMIN AŞKI!'' için her şey feda olsun diyiverirsiniz. Hatice Anam'da bunları söyleyebilen şerefli bir kadındı. ''CAN MUHAMMEDİM!'' der yüreğimizi titretirdi. Öyle muhteşem bir TESLİMİYET!

sağlığında ahdim vardı hizmetleri o kadar çokkkkk idi fakat sağlığında kendi kendime verdiğim sözü yerine getiremedim çünki getittirmezdi. Ayağının altını öpecektim! asla yaptırmazdı MUHAMMEDİ KADIN!
kendisiyle bir yaş farkımız vardı ama ben onun ele avuca sığmaz çocuğuydum nazımı çok çekerdi.
O kadar olgun, o kadar kendinden EMİN!

Bu yolda bıkmadan usanmadan nice gafletlerime çok sabretti ANlamam için senelerce verileri gözüme gözüme soktu! Şu gözünün önünden bi çekiliversen derdi! işte o zaman istediğin olacak! Hep ÖN SÖZündeyim diye hayıflanıp durdum senelerce! ama yılmadan daha fazla çalıştım ki zor yolda ilerleyebileyim diye.

son vazifelerimizde gelinliğini yıkayıcı teyzeyle beraber biçtik çoğu kişi dünyalık konuşmaktaydı ders alan sukut edebilen! çok az insan vardı odada! diğerleri sanki kendi başlarına hiç gelmiyecekmiş gibiydiler.

Aldık zaman gelmişti gasilhaneye götürdük CANımı ki ben kendisine vasiyet etmiştim beni yıkayıcı hanımla sen yıkayacaksın birde renginaz demiştim ama ama işte boynu bükük kalıvermiştim... kendisininin gelin hamamı bize nasip oldu mukadderat söze NOKTA konulduğu yer!

hizmetlerimiz yapıldı ve ayağının altını öptüm ahdim yerine gelsin diye göz yaşlarımla!... gelinliğini giydirirken!..... CANımın
Resim
En son nur-ye tarafından 26 Oca 2009, 16:29 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Resim
Kullanıcı avatarı
aNKa
Özel Üye
Özel Üye

Mesaj gönderen aNKa »

""GECELERİ DOĞAR NUR'U MUHAMMED""

Hatice Yıldız'ımızdan..
Resim
Kullanıcı avatarı
aNKa
Özel Üye
Özel Üye

Mesaj gönderen aNKa »

""GÖRÜNENE ALDANMA, GÖRÜNMEYENE BAK""

Hatice Yıldız'ımızdan..
Resim
Kullanıcı avatarı
aNKa
Özel Üye
Özel Üye

Mesaj gönderen aNKa »

""SABIR, YILMAYAN AZİM
BIKMADAN USANMADAN YOLA DEVAM
ÇÜNKİ NE ARIYORSAN O SUN SEN
NE ARADIĞIN BİLMİYORSAN BULDUĞUNDA ONU TANIYAMAZSIN
İRADENİ BAĞLIYACAK NOKTAYI İYİ TESPİT ET
DURMADAN ASIL İPİNE
ÜMÜTSİZLİĞE KARAMSARLİĞA YER YOK BU YOLDA
ENİNDE SONUNDA SULANAN GÜLLER AÇAR
""

Hatice Yıldız'ımızdan..
Resim
Kullanıcı avatarı
nur-ye
Özel Üye
Özel Üye

Mesaj gönderen nur-ye »

**** '' Bir şeyi araştırıp öyle inanmaya çalışırsan şeytan yolunu keser, karanlıktır, zaman kaybettirir, çıkmaz sokaktır.
HAKK YOLunda yol almak istiyorsan, tamamen şartsız TESLİM ol! sonu ise tabi ki aydınlıktır!....''

Hatice Yıldız
Resim
Resim
Kullanıcı avatarı
nur-ye
Özel Üye
Özel Üye

Mesaj gönderen nur-ye »

Resim**** '' Bir sistemi oturtmak çok önemli! Bir çizgin olmalı, kendi düzenini bulup,kurup çalışmalısın. Sessiz sakin eli çabuk olmalısın. Panik yapma!...''

Hatice Yıldız
En son nur-ye tarafından 08 Şub 2009, 08:38 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Resim
Kullanıcı avatarı
nur-ye
Özel Üye
Özel Üye

Mesaj gönderen nur-ye »

**** ''Gönlünde HAKİKAT, AKLında dikkat olsun. YANmadan OLunmaz, OLmadan BULunmaz!...''

Hatice Yıldız
Resim
Kullanıcı avatarı
nur-ye
Özel Üye
Özel Üye

Mesaj gönderen nur-ye »

AŞKIMIN AŞKI

Ne can kaldı bende, ne canan
Ne hal kaldı bende, ne mana
BULDUM seni, AŞKIMIN AŞKI!
Yanıp arardım seni
Benden aldın sen beni
Bende yok ettin beni ve bu teni
DALDIM sana AŞKIMIN AŞKI!
Cehnnemi içime alayım
Hep ben sana dalayım
KONDUM sana AŞKIMIN AŞKI!
Yanar bu Ruh-ten-vucut
Yeter ki sen ALLAH’tan başkasını unut!
Sanma ki ondan başka, var bir vucut
YANDIM sana, AŞKIMIN AŞKI!
Sarıyor beni aşkın,
Her gece-gün oluyorum şaşkın!
Senden başka çaresi yok ki aşkın.
SEVDİM seni, AŞKIMIN AŞKI!
Aradım buldum, ben bu yazıyı
Yarabbi nasıl çektin, bendeki bu nazı
Nasıl çaldırdın bana bu sazı
Aşkımın tarifini ancak, aşkın tarif eder
Bu aşk beni derbeder eder
SUNDUM sana, AŞKIMIN AŞKI!
Yalvarırım sana, beni bırakma bana
Sen bırakırsan, benim halim ne ola
Gelip kon sen HU! bu cana
KOŞTUM sana, AŞKIMIN AŞKI
Senin yolunda engel tanımam
Bu yolda akıl-nefis-şeytan aramam
Ruhumu saçmalıklarla yoramam
UÇTUM sana, AŞKIMIN AŞKI!
Her şeyi çok sandım, yanıldım
Sen teksin! bunu çok iyi anladım
Seni çok uzakta sandım, yine yanıldım
BULDUM seni içimde, AŞKIMIN AŞKI!
Sensiz hayata, hayat mı? derim!
Sensiz derte, dert mi? derim!
Çünki ben seninle varım
Aşkımı tarif edemem ki!
Seni tarif edemem ki!
Ben bunları yazamam ki!
İÇTİM seni, AŞKIMIN AŞKI!
Seni tarif etmeye hiç bir şey yetmiyor
Gönlüm, senden asla vazgeçmiyor
Ruhum sensiz uçmuyor ki!
UÇTUM sana, AŞKIMIN AŞKI!
Biliyorum ben yokum, SEN varsın.
Her AN her yerdesin.
BİTTİM sende, AŞKIMIN AŞKI!
Bak yağmur rüzgar
Camı kapıyı çalıyor
ALLAH kullarını uyarıyor!
Denizde dalga oluyor
Deniz bile ALLAH diye ULUyor
İnsan acaba, bunları ne sanıyor
Rabbim ne güzel rahmetler sunuyor
ANLADIM bunları AŞKIMIN AŞKI!
Her kımıldanışında, vardır bir uyarın
Anlayan kulların ayar eder ayarın
AYARIM sana AŞKIMIN AŞKI!
Çalkalandım, çoştum!
Fırtınalarda hep sana koştum!
Duruldum, sukunetimi buldum
KAVUŞTUM sana AŞKIMIN AŞKI!
Kalp hep hasta idi
Gönül hep yasta idi
GEÇTİM bunları AŞKIMIN AŞKI!
Elin durmadan yazarmış levhayı
Birde baktım kırıvermişim aynayı!
Arkasından buluvermişim, ÖZ kaynağı!
DOLDUM sende,
BİTTİM sende,
KONDUM sende,
YOK OLDUM sende,
AŞKIMIN AŞKI!

CAN ime sonsuz Es SELAM!

Hatice Yıldız/ 2008
Resim
Kullanıcı avatarı
kulihvani
Site Admin
Site Admin

Mesaj gönderen kulihvani »

Ruhu şâd olsun.
Rahmetler yağsın mezarına her daim..
Ellerimizin açıldığında göklere, gönlümüzdesin Hatice canımız..
Nur-ye canımız Allah razı olsun Hakk Dostu kardeşimizin incilerini seyrana sermektesiniz..
Resim
Kullanıcı avatarı
nur-ye
Özel Üye
Özel Üye

Mesaj gönderen nur-ye »

Kul İhvani yazdı: Ruhu şâd olsun.
Rahmetler yağsın mezarına her daim..
Ellerimizin açıldığında göklere, gönlümüzdesin Hatice canımız..

Amin Amin Amin Amin !....

Her AN yoğun çalışmalar içerisinde olduğu için çalışmalarına bizde devam etsen SOHBETine ihtiyacım var diyerek ısrarlarımla bize çağardığımda ve kırmazdı gelirdi yine beni kandırdın DELİ KIZ derdi.
Sizin eserlerinizi ve zevklerinizi okurduk. ''HOCAM'' dedim. sizin resminizi gösterdim. '' Bizde yol alırken hazırladık seni! diğerleriyle birlikte denemelerden geçirdik sen yılmadın devam ettin. gayretin sebeb oldu buna! Benimle buraya kadar yine de yanındayız. Mubarek olsun! YOLda yolunu aydınlatana kavuşmuşsun!''
''Doya doya DUY ve UY!'' demişti!

HAYYYYAT hikayemdeki dört RAHMET GÜZELlerim MUHABBETi sayfa-sayfa, satır-satır, hece-hece yaşatmaktalar Elhamdülillah

SEVGİLİ CANım, Sizi Haticemle karşılaştırmayı çok istiyordum. Bursaya geldiğinizi haber vermiş ve size refakat edeceğimi bildirmiştim. çalışmaları nedeniyle sizi karşılamaya gelememişti. O gün cuma selasının ardından Ulu camiye gittiğiniz sırada sizi kendisinle nasıl karşılaştırırım diye düşünürken o sırada cep çaldı manada kendisiyle konuşuyorken maddeye dönüşmesiyle birden irkildim cebi açtım haticem sen mi aradın ben mi aradım dedim yoğun olarak kendisiyle karşılaşmanızı düşlediğimden farkında değildim hangimizin aradığını. ''Ben aradım neler yapıyorsunuz aklım sizde kaldı sizleri düşünmekteyim gelemedim, ne yapalım sen getirebilirmisin '' dedi!
Baş üstüne tabiki yarın görüşmek üzere diyerek kavilleşmiştik.
Çok şükür ertesi gün yanına gittik. AKDENİZin esintisine aracı oluyordu marmara! o gün! Çok harika bir AN geçirdik hep beraber!

Resim
Kullanıcı avatarı
Volkancan
Üye
Üye

Mesaj gönderen Volkancan »

Hatice Ablamızın cenazesinde hepimizi hayrete düşüren bir olay olmuştu.

Hatice Ablamızın naaşını evin öüne getirdiğimizde bir Kuş sürüsü selamlar gibi 5 - 10 dakika üstümüzde uçmuştu.
herkes ibretle bu sürüyü izlemişti.

Keşke Kendisiyle daha fazla görüşseydik.
Cenabı Allah Mekanını cennet eylesin İnşallah.
Kullanıcı avatarı
nur-ye
Özel Üye
Özel Üye

Mesaj gönderen nur-ye »

Kardeşim Volkan CANım ,

Ali Dedem (Rahmeti sonsuz olsun) bizlere gelmesi tesadüf değildi. tanışmamıza vesile olanda RENGiNAZımızdı Annendir. sizler önce tanımıştınız. Çok şükür. Mesut abin sağken bizde sık sık kalırdı biliyorsun. Mesut abinden çok önce hakka yürümüştü. Sık ve uzun kalışına ihvanları şaşırırdı. ''Bir yerde 3 günden fazla kalmıyan dedemiz sizde niye bu kadar çok kalıyor!'' diye sormuşlardı.
''Bizde biz bişey yapmıyoruz sadece ve sadece MUHABBETle BAĞlıyız dedemizi çok seviyoruz '' demiştik. Onlara göre başı açık pantolon giyen bir kadının evinde dedem nasıl kalıyordu? Biliyorsun ki bizim tekke eğitimimiz olmadı, bilmeyiz nasıl yaşanır. öyle bir yaşam tarzımızda olmadı. Haticem'i-Renginaz'ımı-Huriye'mi ve nuriye'yi birbirimize BAĞlamaya vesile edilen Ali dedemdi.
Bizde kaldığı sıralarda bir gece çok hastalandı mesut abine dedi ki beni sabah olunca köyüme götürürüver. eyvallah dedi mesut abinde.
gerçekten çok zor bir geceydi. Çok korkmuştuk. Bizler anne babamıza çok bağlı insanlardık 98 yaşına gelmiş atamızı kimseye bırakmazdık. . O yüzden bizde hakka yürürse evlatları sorun çıkarır diyede düşünmekteydi mesut abin. ama kıymetini bilen ne yazıkki yoktu sonrasında mesut abinde bunu anlamıştı kendisinin atasına bağlılığı özeldi. herkesi kendisi gibi zannediyordu. AYlarca kalmasında arayanı hiç olmazdı nerde babamız diye! onlarda çok yaşlıydı onlarında hizmete ihtiyaçları vardı.
O yüzden bir şeyde denemiyordu. Bilmiyorlardı babalarının ne olduklarını sadece yaşlı babalarıydı! Bu arada da etrafımızdan çok yoğun baskılar almaktaydık yabancı bir adamı evde bakıyoruz diye . çetin günlerimizdi ben senin arkandayım korkma gereken cevapları bana bırak sen hizmetine devam et diyordu Sevgili rahmeti bol olsun eşim. hepsinin üstesinden karı-koca geldik şükür gereken cevapları vererek. Ali Dedemin bize özel gettittirilişini anlıyacak durumda değillerdi.
neyse çok hastalandı demiştik sabah ezanına doğru kendine geldi. çağardı beni yanına bu gece çok zordu. sizlerin eşleriyle uğraştım mesut yola geldi mülayim çocuk fakat diğerleri beni çok yordu. eşlerinize, çocuklarınıza ve sizlere dua etmekteyiz. dedi ve devam etti;
''Hz. EBUBEKİR r.a hazretim geldi bana bir avuç tohum verdi bunları ek ben sonra biçmeye gelirim'' dedi!
Derin UYKUdan uyandırılma çabaları içersinde olduğumuzdan ilerleyen zamanlarda ancak İDRAK edebildim CAN kardeşim.

Hz. EBUBEKİR r.a
Hz. ÖMER r.a
Hz. OSMAN r.a
Hz. ALİ k.v

işte CANım dört RAHMET güzeli HALİFETULLAHIMIZ

SADAKAT-SAMİMİYET-SABIR VE SELAM-ET Güzellerimiz
O'nlar SEVilmez mi?,
O'nların YOLuna girilmez mi?
O'ların YOLuna KURB-AN OLunmaz mı?
O'nların YOLuna ÖLünmez mi?
O'ların YOLunda ÖLünmez mi?

CANı GÖNÜLden BAĞlandığımız HALİFATULLAH efendilerimizin ruhları şad olsun üzerlerine sonsuz RAHMET yağsın İNŞAALLAH!

Benim de dedeme bir KEŞKEM vardı demiştim ki;'' keşke senin ÖZ torunlarından olabilseydik!''
dediki ''sizler benim kendi torunlarımdan ilerisiniz sizler ÖZsünüz. onlardan ilerisiniz!'' dizlerinin dibine oturur sözlerini öyle dinlerdim dizlerine bir kapandım öyle ağladım ki bir ahhh çektim ki şükür seni bize gönderene diyebildim. Ağlama krizimin sonrasında HADİ bakalım kızım dünyalık hizmetine devam et sen hizmet ehlisin dedi!

CANım hiç müteessir olma Hatice Ablanla son gecesi cep'ten konuşmuştun ki çok sıkıntısı vardı serum bağlatmıştım serumun etkisiyle biraz rahatlamıştı o sırada seninle konuşmuştu ve sizleri gerçekten çok severdi. Evlada yakışır hizmet etmişsiniz ibrahim söyledi ben dedi tabuttan indirdim Volkan abimde mezara yerleştirdi Hatice teyzemi dedi. Hiç üzülme onun bir evladı doğmuş hakka çabuk yürümüştü sizleri evladı kabul ederdi ne şanslıyım ki bir sürü evladım var derdi. son hizmetinizde Ahmed gerçekten tam bir evladın yapması gerekenleri üstlenmişti kusursuz bütün işlemleri yaptı sağ olsun var olsun sana ve ibrahim'e de son görev nasib olmuştu. Üzülmeyin sadece dediklerine kulak verin! Seninde ÖZ YUVAya gettitirilişine aracı oldular Şükür!

MUHAMMEDİ MuHABBetlerimİZle!....
Resim
Kullanıcı avatarı
nur-ye
Özel Üye
Özel Üye

Mesaj gönderen nur-ye »

ResimHAKK ateşi; sabırla vakti gelmeden olgunlaşmadan zabtedilirse yakar-yıkar. Onu zabt eden AŞK ve SABIRdır. Olgunlaşmadan salınırsa çok tehlikelidir zarar verir.

Hatice Yıldız
Resim

Zapt etme: idaresi altına alma, Sıkıca tutma, Kendine mal etme, Kaydetme, Özünü, özetini yazma, Anlama, kavrama
Resim
Kullanıcı avatarı
Volkancan
Üye
Üye

Ali Dedemiz Hatice Ablamız bizlere yol gösteren örnek olan insanlar...

Mesela bi ana baba evladını nasihat ederek yetiştirmez, yaptıklarıyla örnek olarak yetiştirir, çocukta onları görerek büyür. İlerde de onlar gibi olur.

O güzel İnsanlarda bizleri öyle yetiştirdiler. Cenabı Allah'ın sevdiği insanlar nasıl olur nasıl yaşar bize bunları gösterdiler, örnek oldular, hakikati gösterdiler. Allah (C.C.) dostu kimseleri bu özelliklerinden tanımayı öğrettiler. (Herkes fark edemez bu İnsanları.)

Biz O İnsanlardan razıyız. İnşallah Onlarda bizlerden Razı olurlar.
Tek gayemiz ''Cenabı Allah'a iyi bir kul, Peygamber Efendimiz (S.A.V.)'e iyi bir ümmmet, Sevdiklerine de iyi birer evlat olmaktır.'' Allah (C.C.) bizi mahçup etmesin, hizmetlerimizi daim kılsın inşallah.

Sizden de Allah (C.C.) razı olsun, bir kapıda Siz açtınız. İnşallah bu imtihanlardan da tam notlarla geçeriz.

Cenabı Allah(C.C.) cümlemizden razı olsun.
Kullanıcı avatarı
Volkancan
Üye
Üye

Hatice Ablamızın cenazesi bana bir derste vermiştir. Orada birlik bilelik nedir, onu anladım.

Cenabı Allah'ı dostu Bu mübarek insanları sevenler de bir birleriyle aynı düşünce yapısına aynı hislere aynı duygulara sahip imiş. Aynı şekilde düşünmek, aynı şekilde hissetmek, birlik bilrlik buymuş. Mesela Ahmet'i tanımıyordum ama sanki kırk yıllık kardeşimmiş gibi ayrım gayrım olmadığını gördüm.

Kulihvanı Hocamızın sohbetlerindeki kardeşlerimiz ile de birlik bilelik içindeyiz inşallah.
Kullanıcı avatarı
nur-ye
Özel Üye
Özel Üye

Mesaj gönderen nur-ye »

Resim
Yükseldikçe, yükseklerde rüzgar sert eser!

Hatice Yıldız
Resim
Kullanıcı avatarı
nur-ye
Özel Üye
Özel Üye

Mesaj gönderen nur-ye »

YAŞAMDA BAŞARI!
DELİKLER -NOKSANLIKLAR-TUTKULAR YARGILIMIYIZ ACABA?

Kendini tanı!
Alışkanlıklardan kaçın.
Talihini tanı...
Her şeyden önce kendine güven..
En büyük lutuf iyilik yapmak.
ALLAH'ın büyüklük hakimiyetine dayan..
Nefsine hakim ol...
Hedefini SEV...
Hakiki olan her şeyi kazanır.
Doğayı gözle, ders al...
Tek bir söz vardır AŞKtır.
Düşünüyorsan varsın.
Acımak ahlaki bir kuraldır.
Değişmez uyum, Ortak yasalar, sonsuz etkinliğin, doğruluğunu kaynağından ara...
Her şeyin SIRRı kendi içinde GİZlidir...
Ahlaki tecrübe ile sezgiye uyum sağlıyan HAYYYYat'ta kalır...
Doğru mantıklı DÜŞÜN!
HAKİKATi sonuçlardan, yola çıkarak değerlendir.
İyi İNSAN, iyi biçimde yetişendir!...

Hatice Yıldız'ın CIMBIZ 1 adlı notlarından devam edecek İNŞAALLAH!
Resim
Kullanıcı avatarı
nur-ye
Özel Üye
Özel Üye

Mesaj gönderen nur-ye »

Bilgi mutluluk getirir. YAŞAnırsa!
ALLAH u TEALA hazretleri, insanlara kardeşliği yardımı, bilgeliği, çalışmayı, yaşamayı, sanatı güvenliği, korunma yollarını, mutluluğu, parayı, zevki, sağlığı, sevgiyi, kişinin kendini geliştirmesi için verniştir. Tüm cevapları karıştırırsak, değişik ve karışık cevaplar çıkacaktır.
İkiye bölüp iki kişi olmak yerine bir kişi olarak sürekli kendinle savaşmak gerekmekte yol alabilmek için.
Oniki istek yerine BİR istekte sabit kalabilmek gerekmektedir.
Kişi kendi ÖZ deneyimindedir.(TECRÜBE)
Yaşamda sıkıntı bedenle aklın buluştuğu yerde BAŞlar.
Sizden üstün olan güçe boyun eğin(ALLAH’A)
Vererek, af ederek, özür dileyerek kişisel savaşınızı sona erdirin.
Bir şeyler üreterek çalışmak zevk verir.
Attığın her adımı düşünerek atmak gerekmektedir.
Akıl defterini, boş hayaller kurararak doldurma.
Kendine nazik davranmak zorundasın.
İç dünyanızda gezmek istiyorsanız, ruhunuzun ihtiyacı olan güzel manzara resmi çizmek için mücadele edin.
BEN yerine, ‘’BİZ’’ i kullanarak başlıyabilirsiniz.
Benlikten uzak durmak için kendini çekiştirmekten-ayıplamaktan vaz geçin.
Ders alıcı OL!..
Kendine her zaman her şeyden ders çıkar!
Adım-adım ilerledikçe, kendine güvendiğini göreceksin!
Kendine güvenmek hızlı bir şekilde yol aldırır!..

Hatice Yıldız'ın CIMBIZ 1 adlı notlarından devam edecek İNŞAALLAH!
Resim
Kullanıcı avatarı
nur-ye
Özel Üye
Özel Üye

Mesaj gönderen nur-ye »

26-11-1998 perşembe gece sohbetimizden;

Nefs; ikiliktir. Seni azdırmasına izin verme. Taşkınlığı, azgınlığı sever. Elinden gelen gayreti göster. Sana zil takıp oynatmasına asla izin verme!

Hatice Yıldız

Resim
Kullanıcı avatarı
nur-ye
Özel Üye
Özel Üye

Mesaj gönderen nur-ye »

26-11-1998 perşembe gece sohbetimizden;
Resim

''Bu Yol da sabıra tahammül güçü gerekir. Bu zor yolda o zaman nefis eğitilecektir. Yaşaman için gerekenleri asgariye indir. Her şeyin başı ihtiyacın kadarını almaktır. Bunları yapmazsan RUHun aç kalacak, nefsin beslenecektir. Nefsini çok iyi tanı! Onun derdi dünyalıktır. Ne kadar versen yinede doymaz. Dünyayı versen, Ayıda ister doymaz. Saldırır.''

Hatice Yıldız
En son nur-ye tarafından 24 Nis 2009, 22:56 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Resim
Kullanıcı avatarı
aNKa
Özel Üye
Özel Üye

Mesaj gönderen aNKa »

""NE ARIYORSAN O'SUN SEN!..
NE ARADIĞINI BİLMİYORSAN BULDUĞUNDA ONU TANIYAMAZSIN...
İRADENİ BAĞLIYACAK NOKTAYI İYİ TESPİT ET!..
DURMADAN ASIL İPİNE!..
ÜMÜTSİZLİĞE KARAMSARLİĞA YER YOK BU YOLDA!..
ENİNDE SONUNDA SULANAN GÜLLER AÇAR!..
""

Hatice Yıldız'ımızdan..
Resim

“►Diğerleri k.s.◄” sayfasına dön