Bawa Muhyiddin Hz. "MUTLAK İMAM'ın ARDINDA "

Muhammed Rahim Bawa Muhyiddin (k.s.) hazretlerinin hayatı ve eserleri.
Cevapla
Kullanıcı avatarı
Gariban
Moderatör
Moderatör
Mesajlar: 2699
Kayıt: 25 Tem 2007, 02:00
Konum: Kamiloba
İletişim:

Bawa Muhyiddin Hz. "MUTLAK İMAM'ın ARDINDA "

Mesaj gönderen Gariban »

ÖN SÖZ:

Braveheart : Cesur Yürek filmini izledinizmi bilmem. 1996 yazıydı, bu filmi izlediğimde üniversite yıllarımda idim. Filmin üzerimde etkisi çok büyük idi, içimdeki bir çok hissiyati uyandıran sahneleri hiç unutmamışımdır. Kahraman önemli değil, önemli olan bende uyandırılan hislerdi. Bu filmin bir sahnesi vardı ki o sahnede ki Mel Gibson'un yüz ifadesi kalbime o his ile birlikte işlendi desem çok doğru söylemiş olurum.

Film boyunca halkını bir araya toplamaya çalışan, iskoçyayi ingilizlerin elinden kurtarıp bağımsızlık için mücadele veren ve bir çok muharebede başarı kazanmış olan William Wallace isimli bu İskoçyalı asker, İngiliz ordusu ile girdiği bir muharebede tam muharebe ortasında ve meydanında kendisini desteklemesini beklediği iskoçya prensi tarafından ingilizlere satılı verir. Muharebe kaybedilince savaş meydanında ümidini tamamen yitiren Mel Gibson, muharebeyi kaybetmenin ezikliği ve bitkinliği içinde önünde gitmekte olan ingiliz şövalyelerine, atına atlayarak tek başına bir hamle daha yapar.

Kafiledeki iki şövalyeyi yere indirip birisini öldürür ve ikincisinide bir anda yakalayıp bıçağı boğazına dayar ve bu anda şövalyenin başlığını çıkarıp baktığında kaskın altında saklı kişinin kendi tarafında olarak düşündüğü kendi halkından fakat halkını ingilizlere satan iskoçya prensi olduğunu görür. Buna bir anlam veremeyen ve kalbine bunu sığdıramaz bir şekilde, arkadan vurulmuşluğun verdiği bir yüz ifadesi ile orada bir ağlayışı vardır. İşte o yüz ifadesini ve ağlayışı yakınınızdaki biri tarafından ihanet ile birleştiren bu sahneyi ne zaman bu hise kapılsam kare kare tekrar yaşarım.

Bundan niye bahsettik açıklayalım: Bir kaç gündür etrafımızda BİZleri üzen ve kalplerimizde inkisar uyandıran biricik RESULULLAH SAV'imizi islam tarihinden silmeye kalkan, Kuran'ı 1400 yıl önceki kitap kimliğine sokmaya çalışan, Mutlak İmam’ımız Resulullah SAV'in önüne geçmeye kalkan, islam tabası içinde olupda müminleri ve islam alemini içerden bölen ve vuran, Allah'a ve Resulüne iman ediniz, itaat ediniz uyarılarını hiçe sayıp biz yalnız Kur'an ardından gideriz Resulullah elçidir postacıdır görevini yaptı gitti diyen, şifrecilikle Kur'an ayetlerini şifrelere uymuyor deyip Kur'andan silmeye kalkan, Resulullah SAV'i ölü olarak kabul eden, alimlik sıfatlarıyla kendilerini halka kabul ettirip ümmeti Muhammedi yoldan çıkaran ve bölen, bal içerisine zehir katıp halka yediren ve ölü bir Resul hayaliyle meydanı boş bulduğunu sanıp kendilerini gizli peygamber ve mutlak imam ilan eden bu islam hainlerinin sözlerini işitip duyduğumuz her anda BİZ DOST MUHAMMEDİlerin gönlü'de böyle inkisar ve tarif edilemez bir üzüntüye boğulmaktadır. Analarımıza, babalarımıza, akraba ve kardeşlerimize ve bizim şahıslarımıza kötü sözler etseler, bu kadar etkilenmezdik ve BİZi bu kadar yaralamazdı, lakin RESULUMUZ'e söylenen her şey bizi böyle derinden etkilemektedir.

İçimizde çıngıraklı yılan sürüleri gibi yasayan bu kişiler bilmelidir ki şimşek çaktığı zaman yılanların ağızlarındaki zehir kesesi patlayı verir ve kendi zehiri ile kendi kendilerini yok ederler. Bu NURu Muhammedi BİZ dost Muhammediler var oldukça, siz ALLAH'ın NURunu ağzınızla ne kadar söndürmek isterseniz isteyin kalplerinizdeki o ZUL İNTİKAM şimşeğinin nurunu gördüğünüzde ağızlarınızdaki o zehirli söz keseleriniz patlayacak ve kendi zehriniz(AZABIN MUHİNA) ile kendinizi yok edeceksiniz. BİZ HAYY'ız, dinimiz HAYY'dır, RESULUMUZ HAYY'dır ve ALLAH'ımız HAYY'dır.

Bawa Baba'nin ŞEENULLAH(Resonance of ALLAH) kitabının 26. bölümünde rastladığım bir kısmın bu çevirisini Resulullah SAV'in gönlünde BİZ ve BİR olarak bu hisleri paylasan Muhammedinur Ailesindeki tüm kardeşlerimize ve bütün dost Muhammedilere ve BİZim gibi bilmeye, bulmaya, olup yaşamaya çalışan Hakk dostlarına armağan ediyoruz.

Selam Sevgi ve Muhammedi Kardeşlikle
Gariban


MUTLAK İMAMIN ARDINDA
Bawa Muhyiddin (K.S)

Eğer birçok farklı ibadetleri bir araya getirirseniz, onlar hepsi 4 adım ve 70000 sayısı olarak var olurlar. Fakat ancak, ibadetin ALLAH ve RESULU SAV’ de kararlılığa(netliğe, açıklığa) ulaştığı halde(durakta), insanın irfanı ve imanı, irfan nuru olan NURU MUHAMMED SAV’e mutlak kesin(apaçık, netlikle, beyyin olmuş) imanı teyit(beyan) eder. Ve Nur-i Muhammedi (SAV) denilen bu irfan, insanın imanı için ve onun irfanının açıklığı(netliği, beyanlığı) için İMAM olur.
BİR İNSAN’ın irfanının keskinliği, bu NUR’u(NURU MUHAMMED SAV denilen imama ait olan Marifetin parıldayan irfanından doğan bu NUR’u) tanıyıp alırsa(özünü çıkarıp almak v.b) ve bu NUR’ da ibadet ederse , işte bu İNSAN için katilik (apaçıklık, kesinlik) ibadeti olacaktır.
Allah ve Resul SAV’in hakikatini kararlılıkla kabul eden;
Rahmet suretinde kıyam eden;
Allahu Teâlâ’ya eriyen kalp ile acz ile baş eğen;
Bedeni, hazineyi, ruhu ve batınını O’nun himayesine yerleştiren,
İmanın apaçıklığı(katiliği, mutlaklığı) olan Muhammed SAV’e katılan;
İslam: La ilahe illallah, Muhammedur-Resulullah olan KELİME’nin RESUL’u SAV’i arkasından takip eden,
Ve RESULULLAH SAV’i İMAM[1] yapan bir kişi(kendi suretini kaybederek) onun ARKASINDA durmalı,
Ve imanı mükemmel bir şekilde saf olan biri olarak, MÜMİN biri olarak ibadet etmelidir. Bu iste DİN UL İSLAM’ın mükemmel saflığı olacaktır.


[1] İmam: Allah’ın ilahi ilim rahmetini alan birisi; saf irfana rehber olan. Bu hale ulaşıpta bu halde ibadet ederseniz, önünüzde sadece Muhammed SAV’in nurunu İmam olarak görürsünüz. İste bu imam’a siz eğilir ve hürmet edersiniz. Onun arkasında durur ve Allah’a ibadet edersiniz. Hakiki ibadetin BEYYİNESİ her ibadet vaktinizde RESULULLAH SAV’in Nurunu İMAM olarak KALBİNİZde gördüğünüze dair bir KESİNLİGE(NETLİGE, APACIKLIGA) sahip olmanızdır.

Muhammed SAV sadece ȘERİ’AT durağında olan(4 basamaiğın 1.sinden ileriyi göremeyenler) kişiler için ÖLÜ dür. Fakat (ebedi hayat yolunda olanlar) sufiler için Muhammed SAV DİRİdir ve EBEDİ’dir, o ÖLÜ DEĞİLDİR. Onlar ki bu NUR’u her vakitte önlerinde görürler. Onlar için bu NUR(RASUL SAV) İMAM’dır. O ALLAH’ın rahmetinin güzelliği, irfan ve güzelliktir.

Bu irfan halini kazanmış olan sufiler ibadetlerinde Muhammed SAV’in güzelliğini önlerinde bir NUR sureti şeklinde göreceklerdir.

Onlar ibadetlerinde bu güzelliği görürler. Muhammed SAV’in NUR’ unun ardında kıyam eder ve ALLAH’ın özünün ibadetini yaparlar. Onlar Allah ya da Resul SAV’den ayrı değildirler fakat ONLAR ile BİR dirler. Onlar bu dünyaya bağlı olan her şeyi kesip atmışlardır. Sadece Allah ve diğer âlem onlar iledir. Bu yüzden onlar Allah’ın hükümranlığında ( bir ayrılık olmaksızın) ibadet ediyorlar.


Bawa Muhyiddin , “Resonance of Allah” kitabi, 26. Bölüm s. 646’dan alıntıdır.
Ceviren : Gariban
Resim
Kullanıcı avatarı
katre-iNur
Saygın Üye
Saygın Üye
Mesajlar: 272
Kayıt: 13 Ağu 2007, 02:00

Mesaj gönderen katre-iNur »

Buyurun işte CEVAP ancak anlayabilene...!Kimlerin bunu anlayamayacağı zaten Rabbimiz tarafından bildirilmiştir.

36/8. Biz, onların boyunlarına halkalar geçirdik. O halkalar çenelere kadar dayanmaktadır. Bu yüzden kafaları yukarı kalkıktır.

36/9. Önlerinden bir set ve arkalarından bir set çektik de onları kapattık, artık göremezler.

36/10. Onları uyarsan da uyarmasan da onlar için birdir, inanmazlar.
[img]http://www.muhammedinur.com/photos/galleries/avatars/katreimza.jpg[/img]
Kullanıcı avatarı
MBurak
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Mesajlar: 415
Kayıt: 12 Ağu 2007, 02:00
İletişim:

Mesaj gönderen MBurak »

HAYY ALLAH(c.c) SENDEN RAZI OLsun HAYY RESULULLAHmEFENDİMİZ(SAV) HOŞNUT OLsun GARİB-AN CAN ABİM...
MEKANI BURADA OL-ANLAR BİZi anlayamazlar tepinseler de takla atsalar da ANlayamazlar...Ancak Mekanı ANda OL-ANlar, AŞK ocağında CAN olanlar ANlar
AŞK ocağımız sönmesin
Cümle CAN daim ve de kaim Olsunn
Resulullah Efendimizin Şefaati ve Hakk dostlarının Himmeti tüm sadakatıı,samimiyeti hamimiyeti, ile BİZ diyenlerle beraber olsun,HAKKikaten BİZ diyebilenlerin üzerine OLsun

ES-SELAMU ALEYKUM
[img]http://www.muhammedinur.com/resimler/brk.jpg[/img]
Cevapla

“►Bawa Muhyiddin◄” sayfasına dön