DOSD MUHAMMEDİLER!!!

Kullanıcı avatarı
Hakan
Moderatör
Moderatör

DOSD MUHAMMEDİLER!!!

Mesaj gönderen Hakan »

DOSD MUHAMMEDİLER!!!

Değerli Dosdum Gariban Can'ın Covide yakalandığını, Covidin zatureye çevirmiş olduğunu ve hastaneye yattığını öğrendim. Gariban CAN dualarımız seninle, BİZ DUÂ KARDEŞİYİZ, Rasulullah Sallallahu Aleyhi ve Sellem Efendimiz'in yüreğindeki halaka-i zikir meclisindeki özel ve güzel DUÂları CANlarımızla birlikte sana, yine covidden dolayı yoğun bakımda olan Haydost'a, Ümmet-i muhaMMed'in hasta, bitkin bıkkın ve çaresizlerine, ve tüm müslümanlara sunuyoruz inşeallah.

Can, ALLAHu zü'L- CELÂL'e ait, her şeyimizle seninleyiz ve hizmette dâimiz inşâe ALLAH. RABBim sizlere eş ŞÂfii ismiyle şifâ versin. BİZ BİR-İZ DOSDUMMMM!!!
Resim
Kullanıcı avatarı
Zehra
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Re: DOSD MUHAMMEDİLER!!!

Mesaj gönderen Zehra »

GARİBAN demek HAyy Baba demek,
HAYy Baba demek GARiBAN demek,
Yani eşittir = BİZ demek..
Çok değerli abimiz Yüce RABBim Eş Şâfi İsm-i Şerifi hürmetine sana Hayydost'a ve tüm hastalarımıza şifâlar versin İnsâe ALLAH.
Geçmiş olsun İnsâe ALLAH SU gibi akar geçer gider.
RABBim kolaylaştırsın İnsâe ALLAH.
El HÂfız İsm-i Şerifiyle cümlemizi korusun, muhafaza etsin İnsâe ALLAH.
Kulihvanimin CÂNoğlu hizmet seni bekler.
Hizmete devâm...
Resim
Kullanıcı avatarı
kulihvani
Site Admin
Site Admin

Mesaj gönderen kulihvani »

Resim

KULLuğun>gEReği SEN-in,
HASBî HiZMet İÇin BEN-in!.
MUte KABLe =>en TeMUte,
ÇIKARma>BeYAZ KEFEN-in!.

NEdir =>DİLin MÜREKKEBi,
YAZdığın=->OKUmak İÇİn!.
BUNca SonUÇLar=>SEBEBi,
=>KEFENin dOKUmak İÇİn!.

ZEVK 9621

ÇOKk YAKIŞmış =>GARİBÂN’a!. =>GİYMİŞs de Ak KEFENiNi,
=>YILLARın =>AŞKk EMEğini==>ELEtMİŞş =>İNCE ELEkteN!.
=>SIRRını=>SALLmış SULTÂN’a!. BİZLemiŞş=>SENin-BENiNi,
İBREt<->HİKMEt SAHRASInda ÇOk ÇEKkmiş ÇARk-ı FELEkteN!.

06.05.2020. 06:05
Brsbrsam..tktktrstkkmzdTEYkoronavirüssensizshrLrimizz..

ÇOKk DOLar BOŞALıR>bU HAN,
GELENLeR GİDER=>GERÇEktiR!.
ÖMRü=>TEK-BİR GÜNLük OLAN,
CÂN==>ÇİÇEKte==>KELEBEktiR!..

Resim---Mukarreb Rasûlullah sallallahu aleyhi ve sellem.:
“Mûtû kable en temûtû.: ÖLmeden ÖNce ÖLünüz!.” buyurmuştur.
(Aclunî, Keşfü’l-Hâfâ II-291-2669)

M.M.M. MuhaBBetLerimLe ve ŞİFÂ DUÂLarımLa..

Resim
Resim
Kullanıcı avatarı
Ahmed
Admin
Admin

Mesaj gönderen Ahmed »

Gariban Dostumuza, canımıza Allah c.c. dan şifâlar diliyorum. Tez zamanda aramıza dönmesini RABB'imden temenni ediyorum..
Aynı şekilde HayyDost'a da âcil şifâlar versin RABBim İnşaeallah!
***"En Kötü KÖRlük, gÖZünü GÖRmeyiştir!.." Kul İhvani
Kullanıcı avatarı
ahmet
Saygın Üye
Saygın Üye

Mesaj gönderen ahmet »

Barbaros abimize çok çok geçmiş olsun, en kısa zamanda sağlığına kavuşur inşallah dua ederiz.
Kullanıcı avatarı
kulihvani
Site Admin
Site Admin

Resim GELincik TaRLası YÜRek..

BaRBoRos.: Şirkette işçi bir genç kadın vardı. Corona oldu ve giğerlerine inmişti. Yoğun bakıma aldılar. kurtaramadılar vefât etti. Kocasından ayrılmış ve özürlü bir çocuğuna geliri olmayan yaşlı anası bakıyordu.
HUBB’la "adresini şirketten öğren Ramazan kolimizi ona verelim." dedik. Adres geldi adresi görünce hayret ettim. Kimseye anlatmazdım ama BİZe örnek OLsun istedim Hocam!.

Resim

=>GARİBAN’ım====>GARİBÂNdır,
VARı<=>YOK'unda===>BİR-ÂNdır,
CÜMMLe CÂNLar HAKkta HAYydır,
=>HAKk’a->KUL OLAN SULTÂNdır!.

RABB’ımız HAYy RASÛLü HAYy,
===>MuhaMMedî MELÂMî HAYy,
NÂSiB==->KISMEt DiYÂR DiYÂR,
=>SIRR-ı SUBHÂN SELÂMî HAYy,
GARiBAN OĞuLCÂN..Es SETTÂR!.

celle celâlihu..
sallallahu aleyhi vesellem..

Resim
M.M.M. MuhaBBetLerimLe...

KUL İHVÂNİm..
Resim
Kullanıcı avatarı
tamersah tarik
Moderatör
Moderatör

Mesaj gönderen tamersah tarik »

Sevgili Gariban Âbimiz ve HayyDost CANa Allah C.C. âcil şifâlar versin, cümlemizi de kolay geçitlerden geçirsin, Hakk'ta ve Rızasında sabit kılsın İnşaeAllah!
Resim
Kullanıcı avatarı
kulihvani
Site Admin
Site Admin

Resim

GÜLsüm/HAYDOSt/GÜLİZÂR ANA.:
Hocam, ALLAH celle celâlihu razı olsun... Sizlerin duâlarıyla ALLAH celle celâlihu yeniden imihan-ı dünyaya döndürdü... Sanki ölümün kıyısından geri yollandım... Yoksa ben ölümü kabul etmiştim... “Kolay eyle ALLAH’ım!.” diye yalvarıyordum... Bir ikaz aldım... Fırtına gibi bir şeydi... Rüy gibi... Dostlarımıza hayırlı ömürler. Dilerim..05.05.2021..20:39..

Resim

GÜLİZÂR ANA ile çok uzun yıllarımız geçti Hakkta Hayırda.. Özellikle kimsesiz ve imkansız okuyan öğrencilerimize sadece ALLAH celle celâlihu rızasına ve saedece O’nun bildiği yardımları oLmuştur. OLmaktadır..
Şu anda yazabilmekte.. İnşâe ALLAH, Hakk ve Hayra şifâ BULacaktır..

Ben de uzunca düşündüm ve gördüm ki herşeyin gelip geçici olduğu âlemde KeLâMuLLAH ve RESÛLULLAH sallallahu aleyhi vesellem BUYRukLarı..

لَن تَنَالُواْ الْبِرَّ حَتَّى تُنفِقُواْ مِمَّا تُحِبُّونَ وَمَا تُنفِقُواْ مِن شَيْءٍ فَإِنَّ اللّهَ بِهِ عَلِيمٌ
Resim---“Len tenâlû’l- birre hattâ tunfikû mimmâ tuhibbûn (tuhibbûne), ve mâ tunfikû min şey’in fe innALLÂHe bihî ALÎM (alîmun).: Sevdiğiniz şeylerden infâk etmedikçe (ALLAH için vermedikçe), asla BİRR'e nail olamazsınız. (Allah'ın size verdiklerinden, ALLAH için) bir şey infâk ettiğiniz zaman muhakkak ki ALLAH, onu en iyi bilendir.” (Âl-i İmran 3/92)

BiRR.: Temizlik. * Günahtan çekinmek. * Takvâ. * İn'âm ve ihsan etme. * Amel-i sâlih, iyi amel..

مَّثَلُ الَّذِينَ يُنفِقُونَ أَمْوَالَهُمْ فِي سَبِيلِ اللّهِ كَمَثَلِ حَبَّةٍ أَنبَتَتْ سَبْعَ سَنَابِلَ فِي كُلِّ سُنبُلَةٍ مِّئَةُ حَبَّةٍ وَاللّهُ يُضَاعِفُ لِمَن يَشَاء وَاللّهُ وَاسِعٌ عَلِيمٌ
Resim---“Meselullezîne yunfikûne emvâlehum fî sebîlillâhi ke meseli habbetin enbetet seb’a senâbile fî kulli sunbuletin mietu habbeh (habbetin), vallâhu yudâifu li men yeşâu, vALLÂHu VÂSİun ALÎM (alîmun).: Mallarını ALLAH yolunda harcayanların durumu, her sünbülünde (başağında) yüz adet tane (tohum) olmak üzere, yedi sünbül (başak) veren bir tek tohumun durumu gibidir. ALLAH, dilediği kimse için (onun rızkını) kat kat artırıp verir. Ve ALLAH VÂSİ'dir, ALÎM'dir.” (Bakara 2/261)

Resim---Resûlullah sallallahu aleyhi vesellem.: “Her iyilik sadakadır” buyurmuştur. (Buharî, Edeb,33)

Resim---Resûlullah sallallahu aleyhi vesellem.: “Sadaka belâyı def’ eder ve ömrü uzatır..” buyurmuştur. (Heysemî, Mecmaü’z-Zevâid,3/63)

Resim---Resûlullah sallallahu aleyhi vesellem.: “Sadaka RABB’in gazâbını söndürür ve kötü bir şekilde ölmeyi önler.” buyurmuştur. (Tirmizî, Zekât, 28)

Resim---Resûlullah sallallahu aleyhi vesellem, en faziletli sadakanın ne olduğunu soran bir sahabeye cevaben.: “Sağlıklı, azimli, zenginliği arzu edip fâkirlikten korkar bir haldeyken sadaka vermendir. Sadaka vermeyi can boğaza gelip de son nefesini yaşadığın ana kadar erteleme” buyurmuştur. (Buharî, Vesâyâ, 7.)
Resim

“Serbest Kürsü” sayfasına dön