Yeni katılım

Kullanıcı avatarı
tomurcuk
Yeni Üye
Yeni Üye

Yeni katılım

Mesaj gönderen tomurcuk »

Merhaba güzel kardeşlerim, Üç senedir ağrılarla ve ilaçlarla yaşayan bir kardeşiniz olarak hayata bakışım çok değişti.Bildiğim, yüreğimde hissettiğim tek gerçek Rabbimin bunu bana imtihan olarak verdiği.Çünkü tedavisi henüz bulunamamış bir hastalık içindeyim.Tek korkum bir gün dayanamıyacak noktaya gelmek ve Rabbimi şikayet etmek. Rabbim beni bundan korusun. Sizlerle arkadaşlık yapmamın yüreğimi ferahlatacağına inanarak yazıyorum.Rabbim hepinizi korusun.
786

Mesaj gönderen 786 »

GÜZEL KARDEŞİMİZ TOMURCUK, ÖNCELİKLE HASTALIĞINIZ İÇİN ÇOK GEÇMİŞLER OLSUN. HOŞGELDİNİZ İNŞAALLAH. İNANIRMISINIZ ALLAH CC BU DÜNYADA HERBİR KULUNA ÇOK DEĞİŞİK İMTİHANLAR SUNUYOR. ŞUAN İÇİN ÇARESİ OLMAYAN VE ZAMANI GELİNCE BULUNACAK HASTALIĞINIZ İÇİN SİZLER ANCAK YÜKSEK SABIRINIZIN YANINDA DOKTORLARINIZIN TAVSİYELERİ NE İSE ONLARA UYUNUZ. BİLİRSİNİZ Kİ HASTANELERE YOLUMUZ DÜŞTÜĞÜNDE BİZLERDE ÇOKCA GÖRUYORUZ Kİ BİN BİR ÇEŞİT HASTALIKLI İNSANLARIMIZ ORALARDALAR. BAKIN PEYGAMBERİMİZ DÖNEMİNDE VEBA ÇOK SIKINTILI HASTALIK İKEN ŞUAN DEĞİL VE BİR GÜVENİLİR HADİS-İ ŞERİF DER Kİ:
"ÇARESİ OLMAYAN HASTALIKTAN HAYATINI KAYBEDEN MÜMİN BİR NEVİ ŞEHİTTİR".
İNŞAALLAH HASTALIĞINIZIN ÇARESİ EN KISA SÜREDE BULUNUR. BENDENİZDE YAKALŞIK 50 YIL ÖNCE KEŞFEDİLEN BİR VİRAL HASTALIK ÜZERİNDE ÇALIŞMALAR ÜZERİNDE BULUNAN BİR KARDEŞİNİZİM. ŞAŞIRIRSINIZ SADECE İNSAN ÜZERİNDE TESPİT EDİLMİŞ İKİBİN ÇEŞİT KANSER VAR. İNANIYORUM Kİ SİTEMİZ BİR ÇOK YÖNDEN SİZLERE VE BİZLERE ÇOK FAYDALI OLUYOR VE OLACAKTIR. ALLAH CC YETER Kİ BİZLERİ BU İÇİNDE YAŞADIĞIMIZ AHİR ZAMANDA İMAN VE KURAN DAN AYIRMASIN. SİZ SİZE EMANET. TEKRARDAN
HOŞGELDİNİZ!!!...786
Kullanıcı avatarı
halimkok
Özel Üye
Özel Üye

Mesaj gönderen halimkok »

Sevgili Kardeşim öncelikle hoşgeldiniz aramıza... Dilerim ki aradığınız gönül huzurunu gönlümüzde bulursunuz.

"Mevlâna, artık son anlarını yaşadığını, özlediği ebedî cemal alemine kavuşacağını anlamıştı. Ansızın hastalanıp yatağa düştü.
Mevlâna' nın hastalık haberi Konya'da yayıldığı zaman ahali, şifalar dilemeye, gönlünü, duasını almaya geliyorlardı.
Şeyh Sadrettin talebeleriyle birlikte Mevlâna’ya geçmiş olsun demeye geldi ve çok üzüldüğünü beyan edip:

"Allah yakın zamanda şifalar versin. Hastalık ahirette derecenizin yükselmesine sebeptir. Siz alemin canısınız, inşallah yakın zamanda tam bir sıhhate kavuşursunuz."
Diye temennide bulundu.

Bunun üzerine Mevlâna: "Bundan sonra Allah sizlere şifa versin. Aşıkın maşukuna kavuşmasını nurun nura ulaşmasını istemiyor musunuz." dedi.

İçinde bulunduğunuz durum için de Allah şifa versin diyecektim ama belki siz de bize "Bundan sonra Allah sizlere şifa versin" dersiniz diyerek önce yukarıdaki Mevlana'nın Kıssasını aktarayım istedim...

Şüphesiz ki sabır gerektiren bir hâl... Elbette Allah cc. İnşirah Suresi'nde buyurduğu gibi;

بِسْمِ اللهِ الرَّحْمنِ الرَّحِيمِ

Bismillahirrahmanirrahim

فَإِنَّ مَعَ الْعُسْرِ يُسْرًا
إِنَّ مَعَ الْعُسْرِ يُسْرًا

Feinne me'al'usri yüsren
İnne me'al'usri yüsren

Şüphesiz güçlükle beraber bir kolaylık vardır.
Gerçekten, güçlükle beraber bir kolaylık vardır.

Allah bizleri razı olduğu ve razı olan kullarından eylesin inşallah
Hoşgeldin Kardeşim...
[img]http://www.muhammedinur.com/photos/galleries/avatars/muhammedinurimza.jpg[/img]
Kullanıcı avatarı
katre-iNur
Saygın Üye
Saygın Üye

Mesaj gönderen katre-iNur »

Değerli kardeşimiz Tomurcuk ;

Hepimizin imtihan için geldiğimiz dünyada sizler gibi nice şifa bekleyen kardeşlerimiz vardır. Bilinir ya da bilinmez. Sizin şahsınızda şifa bekleyen tüm kardeşlerimize Rabbimizden sabır ve şifa vermesini dileriz.Dualarımız ve en içten dileklerimiz sizlerle beraberdir. Bundan emin olunuz.

Söyleyecek çok seyimiz vardır. Ancak söz yetmeyecektir.Hz Mevlana' nın dediği gibi "Ben ol ki bilesin" Bu sebeple sözü kısa kesmek gerek. Dualarımız en güçlü silahımızdır.

Ey Rabbimiz Dertlilere Deva , Borçlulara Eda , Hastalara Şifa ver.

Amin, Ya Muin , Ya Latif , Ya Kerim , Ya Rahim , Ya Rahman , Ya Hannan , Ya Mennan , Ya Deyyan , Ya Furkan Ya Sultan , Ya Allah CC.
Esselam
Kullanıcı avatarı
Hakan
Moderatör
Moderatör

Mesaj gönderen Hakan »

Ve aleyküm selam...
Değerli Tomurcuk kardeşim...

Allah cc hayırlarla dolu şifalar nasip eylesin inşallah. Her insanın küçük büyük bir çok rahatsızlığı olduğu şu dünyamızda Allah cc dan Sabrı daim olmak, şükrü daim olmak ve Rasulullah sav. in gönlünde daim olmayı dileriz. Tüm Dosd Muhammedi kardeşlerimiz için dualarımızı sunarız.
Herkesin bir derdi vardır durur içerisinde...
İnşallah mükafatını tez olarak alırsınız. Gönlünüzün hoş olacağı Rasulullah sav. in hizmetinde de paylaşımlarınızdan zevkleniriz.
Muhammedi muhabbetle...
Resim
Kullanıcı avatarı
aNKa
Özel Üye
Özel Üye

Mesaj gönderen aNKa »

Merhaba tomurcuk kardeşimiz.
Muhammedinur gönül BİZliğine ve BİRliğine hoşgeldiniz.
Bu site gönül verenlerin sitesidir.
Sitenize yapabileceğiniz hasbi hizmetlerle huzur bulursunuz İnşaallah.
BİZler rahatsızlığınız karşısında Muhammedi Dua BİRliğinde duacınız oluruz.
Değerli kardeşim, bu dünya bir çilehane ve Rabbimizden razı olmak için göstereceğimiz sabır ve şükür ile Rabbimizde bizden razı olarak çilelerimiz çiçek açar İnşaallah.
Eş Şafi olan Allahü zü'l-Celal'den ve Rasulullah s.a.v. efendimizin şerefli şifası ile bütün ümmeti Muhammede şifalar dileriz.
İmtihanımızda başarılar ve sonucunda Muhammedi mutluluklar dileriz.
Hakta ve hayrda,
Muhammedi merhamet, muhabbet ve hasbi hizmette ,
Rasulullah s.a.v. efendimizin yüce yüreğinde,
BİZde BİR olarak
Cemal cennetlerinde oluruz İnşaallah.

Muhammedi muhabbetler ve sağlıkta selametler dilerim.
Resim
Kullanıcı avatarı
Zehra
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Mesaj gönderen Zehra »

Degerli Kardesim Tomurcuk
Muhammedinur ailesine ve aramiza hosgeldin
Biz ailemizde herseyi paylasiyoruz
Seninde dertlerini ve her konuda herseyi paylasmaya haziriz
Resim
Kullanıcı avatarı
nur-ye
Özel Üye
Özel Üye

Mesaj gönderen nur-ye »

MUHAMMEDİNUR Ailesine hoşgeldiniz sefalar getiriniz tomurcuk kardeşimiz tomurcuk haliniz HAYYcc'uda HAY bulsun açsın inşaAllah.

Değerli kardeşim üzüntüye kapılmayınız. Kolay değildir sizi anlıyoruz. Bizlerde çile çöllerinin çeşitli sokaklarında dolaştırıldık. Çok zor günlerden geçittirildik. BU geçitlerimizde HAMDlarımızın, ŞÜKÜRlerimizin ve SABRImızın mükafatlarıda dayanma testlerinden geçtikçe birer birer verilmektedir. her NARın ardı NURdur. Dünya alemine geliş sebebimiz malumunuz İMKANlarımızla İMTİHANdır.
İMTİHANlarıımızdan selametle geçmemizi Rabb'ül Alemin olan Allah'ım cc'udan, Sav Efendimin hörmetine niyaz ederim inşaAllah.

MUHAMMEDİ Muhabbetlerimle!....

20.5.2008 tarihinde Fatma Hanım DUA köşesinde YUNUS as. duasını bizlerle paylaşmıştı.

ÜZÜNTÜ VE TASA HALİNDE DUÂ

عن سعد رَضِىَ اللّهُ عَنْهُ قَالَ: ]قالَ رسُولُ اللّهِ #: دَعْوَةُ ذِى النُّونِ إذْ دَعَاهُ في بَطْنِ الحُوتِ: َ إلهَ إَّ أنْتَ، سُبْحَانَكَ إنِّى كُنْتُ مِنَ الظَّالِمِينَ. مَا دَعَا بِهَا أحَدٌ قَطُّ إَّ اسْتُجِيبَ لَهُ[. أخرجه الترمذى .

Hz. Sa'd (radıyallâhu anh) anlatıyor:
"Resûlullah (aleyhissalâtu vesselâm) buyurdular ki:
"Balığın karnında iken, Zü'n-Nûn'un yaptığı dua şu idi: Lâ ilâhe illâ ente sübhâneke innî küntü mine'zzâlimîn. (Allahım! Senden başka ilâh yoktur, seni her çeşit kusurlardan tenzih edirim. Ben nefsime zulmedenlerdenim.)" Bununla dua edip de icâbet görmeyen yoktur."
[Tirmizî, Daavât 85. (3500).]

AÇIKLAMA:

Zü'n-Nûn, Sâhibi'l-Hût da denen Hz. Yûnus (aleyhisselâm)'tur.
Bir balık tarafından yutulmuş olması sebebiyle bu isimlerle yâd edilmiştir.
Zîra her iki tâbir de balık sâhibi mânâsına gelir.
Hz. Yûnus, İbnu Metta, yani Metta'nın oğlu diye de bilinir. Ninovalıdır.
Kendisine otuz yaşlarında peygamberlik gelmiştir.
Aşırı zenginlik ve refahın şımarttığı halk, sapıtmıştı, putlara tapıyordu.
Hz. Yûnus (aleyhisselam)'un Hakk'a dâvetini dinlemiyorlardı.
Otuz üç sene kadar gayretine rağmen iki kişiyi hidâyete erdirebilmişti.
O, halkın bu haline üzülerek orayı terke karar vermişti.
Allah'tan izin almaksızın yola çıktı.
Halbuki peygamberler, bu çeşit ciddi kararlar aldıkları zaman, Cenâb-ı Hakk'ın iznine başvurmaları gerekirdi.
Böyle izinsiz bir ayrılışla şehri terkedip deniz kenarına geldi. Hareket etmek üzere olan bir gemiye bindi.
Gemi bir müddet yol alınca ârızalandı, ne ileri ne geri gitmiyordu. Bütün gayretlere rağmen tâmir olmuyordu.
Bir de fırtına çıktı.
Batma tehlikesi ile karşılaşan gemide panik başladı.
Kimse ne yapacağını bilemiyordu.
Yolcular bu durumu uğursuzluğa yorup:
"İçimizde büyük günah işlemiş biri var!" diyerek onu ortaya çıkarmak istediler.
Bunu kur'a ile bulmaya karar verdiler.
Çekilen kur'aya göre suçlu Hz. Yûnus (aleyhisselam)'tu.
"Bu sâlih biridir, yanlışlık var!" denildi ise de rivâyete göre üç kere çekilen kur'a hep ona isabet etti.
Hz. Yûnus fırtınalı, dalgalı ve karanlık bir gecede denize atladı.
Bir müddet sonra büyük bir balık onu yuttu (Saffat 142).
İşte burada ölmediğini anlayan Hz. Yûnus hatasını anlayıp, sadedinde olduğumuz hadiste belirtildiği üzere Cenâb-ı Hakk'a ihlâsla yöneldi ve dua etti.
Allah, bu ihlâslı duayı kabul etti.
Balığa vahyederek Yunus'u kenara atmasını emretti.
Hz. Yûnus (aleyhisselam) böylece karanlığa, fırtınaya, kabaran denize, kendisini yutan balığa rağmen kurtuluşa erdi.
Âyette, onun duasının kabul edilmesi, Rabbine yaptığı tesbihatla îzah edilmiştir:
"Eğer çok tesbih edenlerden olmasa idi, insanların tekrar diriltilecekleri güne kadar balığın karnında kalacaktı"
(Saffat 143-144).
Resim
Kullanıcı avatarı
Zehra
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Mesaj gönderen Zehra »

Hay Allah razi olsun
Nurye Ablacim o kadar güzel anlatmissinki
Insan okudukca dertlerini unutuyor
Sabira dört elle sariliyor
O güzel yüregine emegine saglik
Resim
Kullanıcı avatarı
Gariban
Moderatör
Moderatör

Mesaj gönderen Gariban »

Sevgili Kardeşim Tomurcuk,

İsminde ne güzelmiş, umut veriyor yeşerecek olan bir şifa umudunun habercisi sanki. Güzel kardeşim, çocukluğumun bir bölümü hastahanelerde geçti, böbrek hastası idim, bir böbreğim anormal büyük ve çürüme yaparken diğeride yavaş süzüyor denilmişti. Vücudumda kan alınmadık delik bırakılmamıştı, hemşireler artık ayaklarımdan kan almaya çalışıyorlar öyle ki bazen "hemşire teyze ne olur birazda etrafımdakilerden kan alın bana artık iğne yapmayın"demişim.

İdrarım dahi belimden böbreklerime giden bir hortumla atılıyor idi. Doktorlar bu çocuk yüzmeyecek, fazla spor yapmayacak demişlerdi. Annem hep dikkat ederdi sağlığıma fakat ben dururmuydum hiç. Günün 3-4 saatini denizin içinde dalarak, gençliğimin bir çok yıllarınıda ağır idmanlarla dövüş sanatlarına harcamıştım. Bir kaç kez hastahaneye zor durumda kalıp gitsemde sonuçta bir şekilde Rabbim yardım etmişti.

7 yıl evvel tekrar hastahaneye düştüm yanımda eşimden ve Rabbimden başka kimse yoktu. Gurbette bilmediği bir kasabada garibin kimi olur ki? Doktorlar genç tabi, röntgenlere bakıyorlar sizin durumunuz tehlikeli diyorlar burda kalmanız lazım. Böbrekleriniz süzme yapmıyor diyorlar. Bir kaç gün yatıyorum içerde bu arada kendimide hazırlamışım, aklımdan yüz çeşit senaryo geçiyor, olmayan mirasımı bile bölüştürmüşüm birilerine, hayatimin dökümünü yapıyorum, sonra bir doktor geliyor diyorki sizi taburcu edicez dışarıdan hastamız olucaksiniz. Peki diyorum, dışarıdan makinelere girip özel kontrollere tabi tutuluyorum. Ardından bir kaç hafta sonra bir doktor beni çağırıyor, diyor ki
" sizin böbreklerinizin süzme oranı falanca miktar, bu miktar dışarıdan sağlam sorunsuz bir insandada hemen hemen böyledir. Korkmanıza gerek yok".

Rabbim bundanda rahatlığa ulaştırmıştı. Bakin abimin üvey oglu akdeniz kan haslatığı denen bir çeşit hastalığa sahip, henüz bir çaresi yok. Bu çocuğun annesi ile arasındaki sevgi ve Allah’ın rahmeti ile şu son bir iki yıldır doktorlar şaşırıyorlar bu çocuk nasıl düzeldi bu kadar diye.

Rabbim doğrusunu bilir ya, yaşama isteği ve Allah sevgisi ile insana Allah’ın rahmeti gelince Hayy geliyor ve sanki bütün hücrelerimizde sevginin varlığı zuhur ediyor. Hastalıklarımız temizleniyor, olmaz denilen şeyler olu veriyor. Kalbinizde Allah sevgisini yoğunlaştıracak şeyleri okuyun, yasama iyice sarılın, durumunuz müsaitse doğayla baş başa kalabileceğiniz bir yerde dinlenin, içinizi sevgi ile doldurun ve bol bol dua edin. Bir gün tomurcuktan gül açar inşaallah.

Tüm Muhammedinur ailesi olarak sizin için Es Safi olan yüce ALLAH'tan acil şifalar dileriz.

Selam ve sevgi ile
Gariban
Basildon-UK
Kullanıcı avatarı
sev-guzel
Özel Üye
Özel Üye

Mesaj gönderen sev-guzel »

merhaba tomurcuk kadeşimiz,
hakta ve hayrda hasbi hizmet sitenize hoş geldiniz.
değerli katkılarınızı bekler can ü gönülden muhabbetlerimizi sunarız...

Rabbimiz tez zamanda sağlık, sıhhat ve selametler versin inşaallah.

*Hazret-i Âişe -radıyallahu anha-dan rivâyete göre Nebiyy-i Ekrem -sallallahu aleyhi ve sellem- kendilerine bir hasta getirildiğinde şöyle duâ ederlerdi;

"Bu hastalığı gider ey insanların Rabbi! Şifâ ver, çünkü şifâ verici sensin. Senin vereceğin şifâdan başka şifâ yoktur. Öyle şifâ ver ki hiç bir hastalık bırakmasın." (1)

*Peygamberimiz bir rahatsızlıkları olduğu zaman Muavvizeteyn sûrelerini okur, kendi üzerine üfler ve onu eliyle üzerinden silerdi. Ve şöyle buyururlardı:
"Ey Rabbim! Beni kendi devan ile tedavi et, bana kendi şifân ile şifâ ver ve beni kendi fazlınla Senden başkalarından müstağni kıl ve beni ezalarından uzak tut." (2)

(1) Buhârî, Merdâ,20; Müslim, Selâm,46.Ebû Dâvud, Tıbb, 18,19
(2) Râmüzû'l-ehâdîs, 311 (Taberânî'den).
Resim
Kullanıcı avatarı
gullale
Özel Üye
Özel Üye

Mesaj gönderen gullale »

Hoşgeldiniz, sefa geldiniz sitemize Tomurcuk kardeşim, HAKK Tealanın imtihanı altında olduğunuzu ifade etmişsiniz. RABBİM imtihanlarımızı razısı üzre verebilmemizi ihsan buyura, İmtihan eden de O, mükafatlandıracak olan da O. Herşey ONDAN. Sabrımızı veren, dayanma gücümüzü veren, şifamızı veren, hidayet eden, yolunda eyleyen, ağlatan, güldüren O. Bunları size ifade etmemiz anlamsız zira siz hepimiz kadar belki daha fazla bunların bilincindesiniz ve imtihanınızda en güzel yerde en güzel sonuçtasınızdır. Bize düşen acizane duamız ile şifa dilemek ve güzel haberlerinizi beklemek olur.
Resim
Kullanıcı avatarı
tomurcuk
Yeni Üye
Yeni Üye

Değerli Kardeşlerim hamdolsun rabbime sizlerle karşılaştırdı

Mesaj gönderen tomurcuk »

Değerli Kardeşlerim hepinizden allah razı olsun ne güzel yazmızşınız aciz tomurcuk kardeşinizin yürecine su serptiniz,inanını insan hasta olduğunda ağrılar dayanılmayacak duruma geldiğinde rabbiyle başbaşa kalıyor bu çok ayrı bir huzurmuş hamdolsun rabbime,ama bazende etrafına bakıyor ve kalabalıklar içinde öyle yanlız hissediyor ki kendini.
Biliyormusunuz bana sizi çok sevdiğim bir manevi ablam tavsiye etti,dedi ki; hastalıma çok üzüldüğü için ve vaktimin büyük bir kısmını evde geçirmek zorunda kaldığım için bazen çok yalnız hissediyordum kendimi ve ded ki çok güzel dostlar var burada,gerçekten de öyleymiş,ben yazdıklarınızı okurken çok duygulandım inanın,hepinizin yürecine sağlık,allah razı olsun hepinizden,inanın 3 senedir dualarla ayaktayım nolur duanızdan bu aciz kardeşinizi eksik etmeyin,Allaha emanet olun güzel kardeşlerim
Kullanıcı avatarı
kulihvani
Site Admin
Site Admin

Mesaj gönderen kulihvani »

SEVGİLİ TOMURCUK CAN,
gönül BİZliğimize ve BİRliğimize geldiniz.
şifa dilerim Eş Şâfi'den (cc)...
Resim
Kullanıcı avatarı
senim
Aktif Üye
Aktif Üye

...

Mesaj gönderen senim »

Resim

ALLAH'ın Selamı Bereketi Şifasını Bu Cum'a günü hayırlarıyla senin için dualarda dillendiririz TOMURCUK...

Bu kesintisiz sınav içinde hiç durmadan hatırlatılan şey şudur ki hastalıklar ve belalar bizi RABBİMİZE YAKLAŞTIRAN İKRAM-I İLAHİLERdir.

Ve bunu bir olgunlukla attağımız taktirde bu tomurcuğun mis kokulu açılışını göreceğiz Bİ İZNİLLAH...

Velev ki duadan ayrı düşmeden UYANMAYI başarabilelim...
ACZİMİZ ortada, "Sabredenin Sabrı da ALLAH'tan"

ALLAH yardımcın olsun kardeşim GÖNLÜMÜZDEDİR yerin...

Hayırlı Cum'a lar

Bizar önce karşılaştığım bir yazının başlığı şöyleydi;

DERMAN DEDİĞİN DERDİN KENDİSİDİR...

http://www.semazen.net/roportaj_detay.php?id=23

Selam ve Dua ile
[img]http://www.muhammedinur.com/resimler/senim.jpg[/img]
Kullanıcı avatarı
NuruM
Saygın Üye
Saygın Üye

Mesaj gönderen NuruM »

Şifa Duası (Rabbim dermanı olmayan manevi hastalıklardan korusun hepimizi)

Hz. Âise (r.a.)''den rivâyete göre Rasûllah (s.a.v. kendilerine bir hasta getirildiginde söyle duâ ederlerdi;

"Ezhib''l be''se Rabbin''nasi esfi ve entes''şafi la şifae illa şifauke , şifaen la yügadiru sekama"

Bu hastalığı gider ey insanların Rabbi! Şifâ ver, çünkü şifâ verici sensin. Senin vereceğin şifâdan baska şifâ yoktur. Öyle şifâ ver ki hiç bir hastalık bırakmasın

Allahım bana vermiş olduğun bu hastalık sana şükür vesilemdir ..Hiçbir kuluna dayanamayacağı yükü yüklemezsin, Bana ve ümmeti muhammede de şifalar nasip eyle yarabbim...

Amin

tomurcuk kardeşimiz ALLAH-U TEALA eş ŞAFİ esmasını bereketli şifasıyla size ve tüm Ümmet-i Muhammed'e yardım etsin inşaallah
Ailemize hoş geldiniz.
[img]http://www.muhammedinur.com/resimler/cicekler/NuruMimza.gif[/img]
Kullanıcı avatarı
kulihvani
Site Admin
Site Admin

Mesaj gönderen kulihvani »

Dua, Dosttan Dileyiş ve Bekleyiştir Verişi..
Resim
Kullanıcı avatarı
nur-ye
Özel Üye
Özel Üye

Mesaj gönderen nur-ye »

gulgoncaa yazdı:
Bismillahirrahmanirrahim

Bugün bir arkadaşımın kızı evlendi. Sitemize ''tomurcuk'' olarak katılmıştı.
Katılım yazısını parmaklarında kuvvet olmadığı için, O, söylemiş ben yaz-
mıştım. O tarihten sonra durumu daha da ağırlaşmıştı. Böbrek, kalp, mide
kafa..dayanılmaz ağrılar kullanılan kuvvetli ilaçlar..en son dişleri ve diş
etleri.. Tahmin edebileceğiniz gibi incecik de bir beden...
Bedenine isabet eden ağır nimetlerin başlangıç sebebi ise; manevi
olarak '' lazım değilsin, layık değilsin'' libasının üstüne atılmasıydı.
Nimet okları vücuduna saplandıkça 'Allah beni cezalandırıyor, ben çok
mu kötü bir insanım' derdi. Hastasın, günah işler bir halin yok..Rabbim
senin için güzel bir şeyler hazırlıyor , derdik. Cılız bir sesle ''Ya öyle mi''
''evet öyle'' Hatta biraz şaka babından 'Allah sana evlenmeden önce
hızlı bir yükleme yapıyor, ilerisi için..der gülüşürdük.
Rabbim, ona teselli olan sözlerimizi gerçek etti. Evlenmeden önce
Abdulkadir Geylani Hz.lerinden (K.S) manada kendisine ve müstakbel
eşine yeşil ve beyaz elbiseleri verildi.Bir de söz; ''Evladım sıkıntıla-
rın ceza için değil, kazanman için'' . Nimetleri hafifleterek aldı Rabbim
Dişleri de yeni. Kendisi de bugün, YENİ EVLİ..
.
Resim
Kullanıcı avatarı
nur-ye
Özel Üye
Özel Üye

Mesaj gönderen nur-ye »

Resim

Kıymetli gülgonca CANım çok sevindim inanın hep haber bekledim. diyordum bir şey olsaydı haberini alırdık. Hasta halini yazdığınızda DUA BİRliği oluşturarak kardeşlerimizle DUA etmiştik. RABBımız ERENlerin yüzü suyu hörmetine DUAları kabul etmiş çok şükür.

tomurcuk kardeşimize yeni hayatında sağlık, mutlu ve huzurlu günler dileriz. iletirseniz çok seviniriz.
En son nur-ye tarafından 05 Tem 2009, 01:18 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Resim
Kullanıcı avatarı
MINA
Özel Üye
Özel Üye

Mesaj gönderen MINA »

BİZ BİR-liğimizdeki tomurcuk kardeşim...

Ben sizden sonra siteye geldiğim için hoşgeldin demek ve dua etmek nasip olmadı ama hayırlı haberlerinizi almak BİZ-i sevindirdi...

Allah ömür boyu mutluluklar versin .....
Rabbimizden sizin için sağlık, afiyet, huzur isteriz.....

Birlikteliğinizin ömür boyu sürmesi dileğiyle....
sevgiyle..
''Ve Allah'a Sımsıkı Sarılın...''

Hacc / 78
Kullanıcı avatarı
gulgoncaa
Aktif Üye
Aktif Üye

Mesaj gönderen gulgoncaa »

Allah razı olsun hepinizden!
Temennilerinizi kendisine ileteceğim.
Sizlerden gelen cevapları okuduğunda, gözleri nasıl ışıl ışıl
olmuştu; görmenizi isterdim.
Eminim yüzlerini görmediği ama gönüllerini yanıbaşında
bulduğu dostlarının şükrü de eşiyle birlikte onu mutlu ede-
cektir.
Allah tekrar hepinizden razı olsun.
Yaşananlar yalan değil işte!
[img]http://www.muhammedinur.com/resimler/gulgonca.jpg[/img]
Kullanıcı avatarı
sdemir
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Mesaj gönderen sdemir »

Resim

Tomurcuk kardeşim, Geçmiş olsun geçen bir daha geri gelmesin. Yeni hayatınız size sağlık, huzur ve mutluluk getirsin. Yüzünüz daim gülsün inşallah.

Bu mutlu haberi bizlerle paylaştığınız için gulgoncaa hanım sizede teşekür ederiz.
[img]http://www.muhammedinur.com/resimler/cicekler/sdemirimza.gif[/img]
Kullanıcı avatarı
MINA
Özel Üye
Özel Üye

Mesaj gönderen MINA »

gulgoncaa yazdı:Allah razı olsun hepinizden!
Temennilerinizi kendisine ileteceğim.
Sizlerden gelen cevapları okuduğunda, gözleri nasıl ışıl ışıl
olmuştu; görmenizi isterdim.
Eminim yüzlerini görmediği ama gönüllerini yanıbaşında
bulduğu dostlarının şükrü de eşiyle birlikte onu mutlu ede-
cektir.
Allah tekrar hepinizden razı olsun.
Yaşananlar yalan değil işte!
Böylesi bir gönüll sevincine vesile olduğu için HAK TEALA RAZI OLSUNN CAN kardeşimiz...SENinde gönül gözün ışıl ışıl olsunn dileriz..sağolasınn...Vefalı bir dosttsun..NE GÜZELL...

hem derler ya...CAN GÖZÜ GÖRMEYEN BAŞ GÖZÜNÜ NEYLESİN..
BİZ-ler CAN GÖZÜ ile birbirimizi görmüşüz...GÖRülenler yalan değil işte..!
elhamdülillah...
''Ve Allah'a Sımsıkı Sarılın...''

Hacc / 78
Kullanıcı avatarı
Mecnun
Özel Üye
Özel Üye

Mesaj gönderen Mecnun »

Sağlık mutluluk yeni evli kardeşlerimizle olsun.

Sevgiyle kalınız...
[img]http://www.muhammedinur.com/resimler/imza4.gif[/img]
Kullanıcı avatarı
yolcu
Saygın Üye
Saygın Üye

Re: Yeni katılım

Mesaj gönderen yolcu »

tomurcuk yazdı:Merhaba güzel kardeşlerim, Üç senedir ağrılarla ve ilaçlarla yaşayan bir kardeşiniz olarak hayata bakışım çok değişti.Bildiğim, yüreğimde hissettiğim tek gerçek Rabbimin bunu bana imtihan olarak verdiği.Çünkü tedavisi henüz bulunamamış bir hastalık içindeyim.Tek korkum bir gün dayanamıyacak noktaya gelmek ve Rabbimi şikayet etmek. Rabbim beni bundan korusun. Sizlerle arkadaşlık yapmamın yüreğimi ferahlatacağına inanarak yazıyorum.Rabbim hepinizi korusun.

Bilene, herkesin ÇİLE ÇÖLü farklıdır.
Bulana, ATEŞte serinlik tattırır.
Görene, anahtarı sabırdır,
Uyana Şükür ve Yakin vardır.

Rabbim MUHAMMEDİ şuurla bezeli bir aile yaşantısı ile ömür sürmeyi nasib etsin!]
En son yolcu tarafından 05 Tem 2009, 22:29 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
[img]http://www.muhammedinur.com/photos/galleries/avatars/1.jpg[/img]

“Tanışalım mı? ~Hoş geldiniz~” sayfasına dön