Muhammedinur

Üzme, Üzülme, Sev, Sevil
Zaman: 11 Ara 2018, 22:28

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 1 mesaj ] 
Yazar Mesaj
 Mesaj Başlığı: GÜLce BESMELEmiz..
MesajGönderilme zamanı: 28 Ağu 2018, 18:12 
Site Admin
Site Admin
Kullanıcı avatarı

Bu konuyu facebook'ta paylan!
Resim

GÜLce =>GÖNüL BESMELEsi
GÖNÜLden ==>DİLe GELEsi
>BEZM-i ELESt MAHŞERİnde
>MîM-i MUHABBet MESELEsi..

Resim

MîM MÜREKKeBi BİSMiLLAH
=>NİYÂZ-ı NEBî BİSMiLLAH
->DEMiR LEBLEBi BİSMiLLAH
Son-UÇ=>SEBEBi BİSMiLLAH..

ZEVK 8981

DUDAkta BAŞLayıp BİTen =>BİZBİR-İZ=>BİZ BESMELEsi
“NÛN”un ÜStündeki NOKTA =>RABB’in =>RASÛLî NEFESi
“Be”nin ALtındaki NOKTA =>EHL-i BEYT’in =>TEVHiD SESi
GÖNLümdek GONCA GÜLün =>“OKu!.”>“kOKu!.”su>NEŞEsi!.

celle celâlihu..
aleyhumusselâm..

28.08.18 18:18
brsbrsm..tktktrstkkmdcevLÂNnn..

Resim

Resim

KELÂMuLLAH-ta BESMELemİZ.:

بِسْمِ اللّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِيمِ
ُResim--- "Bismillâhir rahmânir rahîm.: Rahmân ve Rahîm olan ALLAH'ın ismi ile.” (Fâtiha 1/1)

إِنَّهُ مِن سُلَيْمَانَ وَإِنَّهُ بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِيمِ
Resim--- "İnnehu min suleymâne ve innehu bismillâhi’r- rahmâni’r- rahîm (rahîmi).: "Gerçek şu ki, bu, Süleyman'dandır ve 'Şüphesiz Rahman ve Rahim Olan Allah'ın Adıyla' (başlamakta)dır." (Neml 27/30)

RESÛLuLLAH-ta BESMELemİZ.:

Resim---Resûlullah sallallahu aleyhi vesellem: “Cibril-i Emin bana vahiy getirdiği zaman ilk önce:” بِسْمِ اللهِ الرَّحْمنِ الرَّحِيمِِ : Bismillahirrahmânirrahîm” derdi.” buyurmuştur.
(İbn-i Ömer radiyallahu anhu’dan; Darekudnî:11305 No:13)

Resim---Resûlullah sallallahu aleyhi vesellem: “Her kim şüphesiz inanarak besmele-i şerifeyi okursa, dağlar onunla beraber tesbih eder. Ancak dağların bu tesbihi işitilmez.” buyurdu
(Aişe Annemiz radiyallahu anha’dan; Suyutî, Dürrü’l- Mensur, 1/26)

Resim---Resûlullah sallallahu aleyhi vesellem: “Bismillahirrahmânirrahim ile başlamayan her iş bereketsizdir, devam etmez ve köksüzdür.” buyurmuştur.
(İ. Ahmed Bin Hanbel, Müsned 2/259)

Resim---Resûlullah sallallahu aleyhi vesellem: “Davud oğlu Süleyman (aleyhisselâm) ve benden başka hiçbir peygambere indirilmeyen bir âyet bana indirildi. Bu âyet “Bismillâhirrahmanirrahim”dir." buyurmuştur.
(İbn Kesîr, Tefsir, İstanbul, 1984, I, 33)

Resim---Resûlullah sallallahu aleyhi vesellem: “Besmele her kitabın anahtarıdır.” buyurmuştur.
(Münavî, Feyzu’l-Kadir, III/191)

Resim---Resûlullah sallallahu aleyhi vesellem: “Besmele ile başlanmayan her önemli iş sonuçsuz kalır.” buyurmuştur.
(Münavî, Feyzu’l-Kadir, V/13)

Resim---Resûlullah sallallahu aleyhi vesellem: “Besmele ile yazı yazanın haceti kolaylaşır, ALLAHu TeÂLÂ da razı olur.” buyurmuştur.
(Deylemî)

Resim---Resûlullah sallallahu aleyhi vesellem: “Her kim, kendisinde besmele bulunan bir kâğıdı çiğnenmesin diye hürmetle yerden kaldırırsa, Allah-u Teâlâ katında sıddıklardan (en sadık kullardan) yazılır. Anne babası kâfir de olsalar azapları hafifletilir.” buyurdu..
(Enes radiyallahu anhu’dan; Suyuti, Dürrü’l- Mensur-1/29)

Resim---İmam Mâlik'e ulaştığına göre Hz. Peygamber Resûlullah sallallahu aleyhi vesellem, sefer arzusuyla ayağını bineğinin özengisine koyduğu zaman şu duayı okurdu: "Bismillah! Allahım! Sen seferde arkadaşım, âilemde vekilimsin. Allahım, bize arzı dür, seferi kolaylaştır. Allahım, yolun meşakkatlerinden, üzüntülü dönüşten, mal ve âilede vuküa gelecek kötü manzaralardan sana sığınıyorum"
(İmam Mâlik, Muvatta, İsti'zân 34, (2, 977)

Resim---Osman İbnu Ebi'l-As radiyallahu anhu anlatıyor: "Resûlullah aleyhissalâtu vesselâm'e müslüman olduğum günden beri bedenimde çekmekte olduğum bir ağrımı söyledim. Bana: "Elini, vücudunda ağrıyan yerin üzerine koy ve şu duayı oku!" buyurdu. Dua şu idi: “Üç kere: "Bismillah" tan sonra yedi kere: "Eûzü bi-izzetillahi ve kudretihi min şerri mâ ecidu ve uhâziru.: Bedenimde çekmekte olduğum şu hastalığın şerrinden Allah'ın izzet ve kudretine sığınıyorum" diyecektim.
Bunu birçok kereler yaptım. ALLAHu TeÂLÂ benden hastalığı giderdi. Bunu ehlime ve başkalarına söylemekten hiç geri kalmadım."

(Müslim, Selam 67-(2202); Muvatta, Ayn 9, (2, 942); Ebu Davûd, Tıbb 19, (389); Tirmizî, Tıbb 29, (2081)

Resim---Resûlullah sallallahu aleyhi vesellem: “Sıkıntıya düşen: “Bismillahirrahmanirrahim ve lâ havle ve lâ kuvvete illa billahi’l- aliyyî’l- azîm!” derse, her türlü sıkıntıdan kurtulur.” buyurmuştur.
(Deylemî)

Resim---Resûlullah sallallahu aleyhi vesellem: "Suyu deve gibi bir solukta içmeyin. İki-üç solukta (dinlene dinlene) için. Su içerken besmele çekin. Bitirince de Allâh'a hamdedin." buyurdu..
(İbnu Abbas radiyallahu anhu’dan; Tirmizî, Eşribe 13, (1886)

Resim---Resûlullah sallallahu aleyhi vesellem: "Abdesti olmayanın namazı da yoktur. Üzerine besmele çekmeyenin abdesti yoktur." buyurmuştur.
(Ebu Hüreyre radiyallahu anhu’dan; Ebu Dâvud, Tahâret 48, (101,102); İbni Mâce, Tahâret 41, (399); Tirmizî, Tahâret 20, 25.))

Resim---Resûlullah sallallahu aleyhi vesellem: "Sizden kim bir şey yerse: "Bismillah.: Allah'ın adıyla" desin. Bidâyette söylemeyi unutmuşsa, sonunda şöyle söylesin: "Bismillahi fi evvelihi ve âhirihi.: Başında da sonunda da Bismillah!” buyurmuştur.
(Aişe Annemiz radiyallahu anha’dan Ebû Davûd, Et'ime 16, (3767); Tirmizî, Et'ime 47, (1859)

Resim---Resûlullah sallallahu aleyhi vesellem: “Yemeğe Besmele ile başlayıp, sonunda “Elhamdülillah” diyenin, daha sofra kalkmadan günahları af olur!” buyurmuştur.
(Taberanî)

Resim---Resûlullah sallallahu aleyhi vesellem: “Besmele ile yenen yemek bereketli olur.” buyurmuştur.
(İbni Mâce)

Resim---İbni Ömer radiyallahu anhu anlatıyor: "Tebük'te Resûlullah aleyhissalâtu vesselâm'a hrıstiyanların yaptığı peynir (kalıbı) getirilmişti. Bir bıçak istedi. Besmele çekip kesti ve yedi."
(Ebu Davûd, Et'ime 39, (3819))

Yâ RABBenâ!.
BİZe; KELÂMuLLAH, RESULULLAH ve BİSMİLLAH Hörmetine Merhamet et!.

Resim

Yâ RABBenâ!.
BİZi; KÛN NÛRuLLAH/KUDRETuLLAH ÂLEMİ’yin =>feyeKÛN NÛR-u MuhaMMed/RAHMETULLAH KeRvÂNında =>HASBî-HABİBî HİZMette LİVECHiLLAH KITMÎR’in KIL İNŞÂe ALLAHu TeÂLÂ!.

MuhaMMedî MuHABBEtLerimİZLe!....

Resim

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 1 mesaj ] 

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 0 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz