İSİME VERİLEN SIFATLAR????

Sorularınızı Ayet ve Hadisler ışığında cevaplamaya çalışacağız.
Kullanıcı avatarı
anlamak
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

İSİME VERİLEN SIFATLAR????

Mesaj gönderen anlamak »

çok özür dileyerek bir soru sormak istiyorum...
sitedeki üyelerin altında yazılann sıfatları kim koyuyor, neye göre koyuyor...gerek var mı?
açıkcası ben böyle kalıplara/kavramlara sokulmuş/sarmanlanmış/süslenmiş bir üye olmak istemiyorum...
Kullanıcı avatarı
halimkok
Özel Üye
Özel Üye

Mesaj gönderen halimkok »

Engin kardeşim bazı kardeşlerimiz gerçek ismi yerine kendi seçtikleri bir ismi kullanmayı tercih ediyor... bir rumuz... Bunda herkesin kendine göre bir düşüncesi var... Ben kendi ismimi kullanmayı tercih ediyorum... sen de öyle... ya da diğer bazı kardeşlerimiz de öyle... Tanışıyoruz zamanla bir çoğumuz biliyoruz birbirimizin kim olduğunu... Bunlar sorun değil...
Önemli olan gönülleri tanımak... ha Hasan olmuş ha Hüseyin...

Hayırlı Cumalar dilerim...
[img]http://www.muhammedinur.com/photos/galleries/avatars/muhammedinurimza.jpg[/img]
Kullanıcı avatarı
gullale
Özel Üye
Özel Üye

Mesaj gönderen gullale »

Engincim, sanırım bu değerlendirmeler siteye yazılan yazı dolayısı ile hizmetin ile ilgili. Siteye daha yeni girmene rağmen katılımın yani hizmetin oranında üye değerlendirmesinden dost üye değerlendirmesine geçtin. Bu da hizmetinin anında görüldüğünün ve gözardı edilmediğinin ifadesi oluyor. Herhangi bir alanda gördüğümüz eğri, kötü,çirkin,yanlış,eksik gibi nitelendirmelerin nefsimiz ile ilgili olduğunu sana hitabımda önce kendi nefsime demek isterim. ALLAH rızasını arayanlar , oluş ve bitişi seyreyleyerek RABBİN hikmetini temaşa edenlerin, razısına dahil olacağını bilelerdi her daim hoştur bana senden gelen gül yahut diken derlerdi. Yolumuz uzun, kıldan ince ve kılıçtan keskince, bu dünya bir han gelen geçer konan göçer..., bütün bunları bilerek istemek ya da istememek beğenmek ve beğenmemek gibi yaklaşımların "kul" dairesine girmeye engel olabileceğini düşünüyorum. Rızasına yollar bulasın inşallah...
Resim
Kullanıcı avatarı
anlamak
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

KABUL ETMİYORUM!

Mesaj gönderen anlamak »

Derdimi anlatamadığımı anladım.Bana göre herkes dost,herkes saygın ve herkes özel olmalı...Madem buradayız, madem kardeşiz madem hepimiz aşığız
neden böyle bir yaptırımla karşı karşıya kalıyoruz.Benim ya da diğerinin mesaj sayısıyla özel saygın kıdemli olmasındaki mantığı anlamış değilim... Zaten kişinin yazdıkları ya da paylaşımda bulunduklarıyla saygınlığı kazanmıyor mu...Ben sitede faydalandığım konuların ekleyenlerine zaten saygı duyuyor ve duamı ediyorum...

Fevri bir çıkış olarak görmeyiniz...
En son anlamak tarafından 16 May 2008, 16:55 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Kullanıcı avatarı
halimkok
Özel Üye
Özel Üye

Engin kardeşim

Ben ilk yazdığım yorumda senin neyi sorun ettiğini tam anlamamışım. Sen üyelerin dost, saygın, özel vs. tarif edilişini sorun olarak görüyorsun anladığım kadarıyla...

Bu sadece üyenin gönderdiği mesaj sayısına göre yapılan bir tanım.

Bu tür fevri çıkışlar yakışmıyor doğrusu... Bunun sorun edilecek bir yanı yok bana göre... bu sadece okuyanlara fikir vermesi amacıyla katılımın yoğunluğunu göstermek maksatlı istatistiki bir bilgi...
Kimseyi tasnif ve derecelendirme maksatlı değil... Tabi ki takdir senindir lakin ben bu yaklaşımını yadırgadığımı ifade etmek istiyorum...

Hiç bir şey değil bunu bu şekilde ifade etmen yanlış bana göre.
[img]http://www.muhammedinur.com/photos/galleries/avatars/muhammedinurimza.jpg[/img]
Kullanıcı avatarı
anlamak
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Mesaj gönderen anlamak »

halimkok yazdı:Engin kardeşim

Ben ilk yazdığım yorumda senin neyi sorun ettiğini tam anlamamışım. Sen üyelerin dost, saygın, özel vs. tarif edilişini sorun olarak görüyorsun anladığım kadarıyla...

Bu sadece üyenin gönderdiği mesaj sayısına göre yapılan bir tanım.

Bu tür fevri çıkışlar yakışmıyor doğrusu... Bunun sorun edilecek bir yanı yok bana göre... bu sadece okuyanlara fikir vermesi amacıyla katılımın yoğunluğunu göstermek maksatlı istatistiki bir bilgi...
Kimseyi tasnif ve derecelendirme maksatlı değil... Tabi ki takdir senindir lakin ben bu yaklaşımını yadırgadığımı ifade etmek istiyorum...

Hiç bir şey değil bunu bu şekilde ifade etmen yanlış bana göre.

Haddimi aşmak istemem ama neden yadırgıyorsunuz? Ben benim için bir sıfat kullanılmamasını istiyorum. Kullanılmasını da hoş bulmadığımı ifade ettim...Yazılanlar ve hissedilenler yeterli değil mi?
Kullanıcı avatarı
halimkok
Özel Üye
Özel Üye

Şundan yadırgıyorum Engin kardeşim

BİZ denilen yerde BEN denilmesi... ve henüz bunun gerekçesinin açıklanmasını ya da bir izah edilmesini beklemeden... Ben onu isterim bunu istemem şeklinde bir yaklaşımın benim içime sinmediğini söylemek istedim... Burada kişiye özel muamele yok ki herkese isteğine göre uygulama olsun. Burada kimsenin kendini ayrı gördüğü de yok ki ayrı bir şey istesin... Kimsenin kendisi için bir şey istediği de yok... Hizmet etmekten başka kimsenin bir derdi yok Engin Kardeşim...

Sen dilersen okursun, dilersen yazarsın... dilersen hiç birini yapmazsın... kimsenin senden zorla birşey istediği yok...

Herkes seçiminde özgürdür...
Kullanıcı avatarı
uyku
Üye
Üye

Mesaj gönderen uyku »

Sûretimizden sırrımıza akmak duasıyla :wink:

Mevlânâ ne diyor sevgili enginfiroll: "Testinin sûreti ile ne vakte dek oynayıp duracaksın? Testinin nakşından geç, ırmağa, suya yürü."
Önce yap, sonra açıklarsın!
Kullanıcı avatarı
nur-ye
Özel Üye
Özel Üye

Mesaj gönderen nur-ye »

MUHAMMEDİNUR Ailesinin 629 cu bireyi kardeşimiz engin
size 1.ci veya 2.ci diyemezdik çünki sisteme 629. cu olarak katıldınız!..

Rabbül âlemin olan ALLAH cc.u alemi yaratırken bir SİSTEM üzere yaratmıştır. Âlemde SİSTEMSİZ hiç bir şey yoktur.

Hayat sahnesinde rollerimizi verirken, kimimizi erkek kimimizi kadın yaratmıştır. Cinsiyetsiz yaratmamıştır.

Muhammedi öğretim ve eğitimimizi alırken AKIL denilen VELİNİMET'le şereflendirilişimizin idrakına varmaya çalışıyoruz.

İMKAN ile İMTİHAN edilirken beni nuriye sizide engin olarak imtihan etmektedir. Benim yerime siz sizin yerinize de ben imtihan edilemem!

Bir Sistem olmasaydı, hayat sahnesi kaosa sürüklenmez miydi?

KENDİNİ BİLMENİN ve RABBİNİ BİLMENİN de sistemleri vardır.
Şeriat Tarikat Marifet ve Hakikat
İlim İrade İdrak ve İştirak vb diyede devam eder.

Şeriatı Tarikatı ve marifeti yaşamadan hakikati yaşayamayız.

Bir örnekle; Biz doğar doğmaz konuşamayız, yürüyemeyiz
SÜT içmemiz gerekirken da ET yiyemeyiz. Anne karnına sperm olarak düşüp baba yumurtasıyla döllenip embriyo olmanız gerekir. TOHUM olarak hayat sürmek mümkün değildir. Her sistem kendi sistemini doğurur.

Bir yaşındaki bir bebeği hadi seni evlendirelim diyemeyiz.

Tohum - Bebek- Yetişkin ve İhtiyar bu sistem içinde olmak zorundadır.
Her yaratılan canlı sistemin içinde yaşamak zorundadır.

Muhammedinur sitesinin de bir sistemi vardır. Beğenmek ve beğenmemekle alakası yoktur. Bizim derdimiz sistemleri yargılamak olmaz. Bİz teslimiyetimizi yapıp istikametimizi sabitleme azmi içindeyiz.
BENden çıkıp BİZ olma hedefindeyiz!...
Her varoluşun bir sistemi vardır.
Aydınlatıcı olmuştur inşaallah kardeşim.

Muhammedi muhabbetlerimizle!...

Resim
Kullanıcı avatarı
aNKa
Özel Üye
Özel Üye

Mesaj gönderen aNKa »

Engin kardeşimiz

Öncelikle bir soru sorarken özür dilemenize gerek yok...
Olabilir daha yeni olduğunuzdan site sistemini anlayamayabilirsiniz.

Şimdi site yönetimince alınan karar şudur:
Üyelerimizin gönderdiği mesaj sayısına göre rütbeler verilir
0-1 Yeni Üye
2-20 Üye
20-50 Dost Üye
50-100 Aktif Üye
100-200 Saygın Üye
200-400 Kıdemli Üye
400 üstü Özel üye

Bunlar çoğu paylaşım sitelerinde mevcuttur.
Niye böyle oldu, kim yaptı, gerek varmıydı vs. bunlar önemli değil...
Gayretimiz Muhammedi merhamet, muhabbet ve hasbi hizmetçiler olarak hakta ve hayrda yarışmaktır...
Dışarda batıl ve şer güçlerin işlerini kendilerine göre güzel yapmak için yarışırken BİZler burda BİR olarak hakta ve hayrda hizmet etme şerefi ile uğraşmaktayız...
Aslında isimlerin altında dosd yazsa ne, aktif yazsa ne, moderatör yazsa ne... önemli olan niyetlerimiz... niyetimiz sadace RASULULLAH(S.A.V.)'in adına hesabına ve şerefine bu hizmeti yapabilmek olmalıdır...
Oradaki rütbeler ise ancak şu işe yarayabilir ki, sizin gibi yeni katılan bir üyemiz geldiğinde kimin ne kadar aktif ve kimin görevli olduğunu anlayabilmeleridir...

Bu konuda söylediklerimiz umarım sizi aydınlatmıştır...
Bunlara takılmayınız, Bizler burada İlahi ilim ve Muhammedi edeb eğitim ve öğretimde elimizden geleni yapalım inşaallah...
Değerli paylaşım ve katkılarımızla da Rasulullah (S.A.V.)'in hasbi hizmetçileri olalım inşaallah...

Muhammedi Muhabbet ve dualarımla...

Resim
Kullanıcı avatarı
anlamak
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Mesaj gönderen anlamak »

Açıklamalarınız için teşekkür ederim. Sorularım anlamak içindi...
Anladım...Herkese yardımları için bir daha teşekkür ederim...
Faydalı ve biz olmak adına elimden geleni yapacağım inşallah...
Suizanlara sebebiyet olduysam affola...
Halim Abi, bilhassa size karşı mahçup hissettim kendimi...Hakkınızı helal edin...Küçüğüm daha çok küçüğüm bu yüzden...

“►Soru - Cevap◄” sayfasına dön