Muhammedinur

Üzme, Üzülme, Sev, Sevil
Zaman: 19 Nis 2019, 18:37

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 2 mesaj ] 
Yazar Mesaj
MesajGönderilme zamanı: 27 Mar 2019, 17:07 
Çevrimdışı
Site Admin
Site Admin
Kullanıcı avatarı

Kayıt: 02 Eki 2006, 03:00
Mesajlar: 11045
Bu konuyu facebook'ta paylan!
Resim

KELÂMULLAH-ta ve RESÛLULLAH-ta SU..

VÂHiDu’L- KAHHÂR ALLAH HAYy!
=>“AHADİYyet ==> A’MÂsı”-nda..

ŞE’ÂNı-nda RASÛLULLAH=>HAYy!
CÂNda CÂNÂN ==> CEM’Âsı”-nda..


ZEVK 9183

“İNSÂN AKLI”-na =>ANLAtıLan =>ASLI-nı =>ANLA!.sın Dİye
RABBım>İSTİVÂ Etti ARŞ-ını.. =>ARŞın ÜSTünde =>SU VARdı
ÜZme!. ÜZÜLme!. SEV!. SEViL!. =>NAHNU SIRRı =>SEVGİLiye
“OLÂN-Lar”ın =>fASLı =>ASLı.. =>“LÂ HUVe İLLâ HU!.” VARdı!.


27.03.19. 17:02
brsbrsam..tktktrstkkmzthremrsrrrseherlerimm..


=>İLİM =>İRADe =>İDRAKLa
ALLAH =>GAYBı BİL!.. BUYurur
=>“MuhaMMedî =>İŞTİRAK”La
=>UYGULA!.tır ve ==>DUYurur!.


celle celâlihu..
sallallahu aleyhi vesellem..


Resim

وَمَا هُوَ عَلَى الْغَيْبِ بِضَن۪ينٍۚ
Resim---''“Vemâ huve ‘alâ-lġaybi bidanîn(in).: O, gayb (haberlerin)e karşı (söylediklerinden dolayı) suçlanamaz (ya da cimrilikte bulunup kıskançlık yapmaz.)” (Tekvîr 81/24)


Resim---Resûlullah sallallâhu aleyhi ve sellem: Bu (peygamberlik) makamımda, Cennet ve Cehennem de dâhil, daha önce bana gösterilmemiş her şeyi gördüm!.'' buyurmuştur..
(Buhârî, İlim, 25)


Resim

RABBım>İSTİVÂ Etti ARŞ-ını.. =>ARŞın ÜSTünde =>SU VARdı
“OLÂN-Lar”ın =>fASLı =>ASLı.. =>“LÂ HUVe İLLâ HU!.” VARdı!.


YuSEBBih..:

يُسَبِّحُ لِلَّهِ مَا فِي السَّمَاوَاتِ وَمَا فِي الْأَرْضِ الْمَلِكِ الْقُدُّوسِ الْعَزِيزِ الْحَكِيمِ
Resim ---Yusebbihu lillâhi mâ fî's-semâvâti ve mâ fî'l-ardı'l-meliki'l-kuddûsi'l-azîzi'l-hakîm(hakîmi) : Göklerde ve yerde olanların hepsi, mülkün sâhibi, eksiklikten münezzeh, azîz ve hakîm olan ALLAH'ı tesbih eder.(Cumâ 62/1)

SeBBeHa: tesbih eder. Yüzer. Döner durur. AKL-ı SiLm BİLir ki, ATOM yaratıldığı günden beri durmadan dönmektedir ve kıyâmete kadar da dönecektir. Enerjiyi nerden almakta ve alacak sorusunun cevâbının “KÛN feye KÛN-hER ÂN ŞE’ÂNULLAHta yENiden Yaratış” olduğunu materyalist fizik çok geç anlayacaktır sanırım..


Resim =>EL VÂHiDu’L- KAHHÂR =>ALLAH.:

..Vahdet-i UHuD =>Vahdet-i ŞüHÛD =>Vahdet-i SüCÛD =>Vahdet-i MevCÛD =>Vahdet-i VüCÛD<= KaHHÂRRiyyet =>Vahdet-i VüCÛD =>Vahdet-i MevCÛD =>Vahdet-i ŞüHÛD =>Vahdet-i SüCÛD =>Vahdet-i UHûD..

LÂ diyen HerŞey/Herkes<==..=>İLÂhe =>İLLâ =>ALLAH<= TEVHÎD =>ALLAH =>İLLÂ =>İLÂhe =>..==>LÂ diyen yok.. VAR OLan Vâhidu'l- Kahhâr ALLAH celle celâlihu..

يَوْمَ هُم بَارِزُونَ لَا يَخْفَى عَلَى اللَّهِ مِنْهُمْ شَيْءٌ لِّمَنِ الْمُلْكُ الْيَوْمَ لِلَّهِ الْوَاحِدِ الْقَهَّارِ
Resim---''"Yevme hum bârizûn(bârizûne) lâ yahfâ alâllâhi min hum şey’un, li menil mulku’l- yevm(yevme), lillâhi’l- vâhidi’l- kahhâr: O gün, orta yere çıkarlar. Onlardan hiçbir şey Allah'a karşı gizli kalmaz. (Allah sorar:) "Bugün mülk kimindir? Bir olan, Kahhâr olan Allah'ındır." (Mü’min 40/16)


Resim “LÂ Huve ->İLLâ HUu! ->O’ndan bAŞKa O YOKtur”un >ASLı!.:

هُوَ اللَّهُ الَّذِي لَا إِلَهَ إِلَّا هُوَ الْمَلِكُ الْقُدُّوسُ السَّلَامُ الْمُؤْمِنُ الْمُهَيْمِنُ الْعَزِيزُ الْجَبَّارُ الْمُتَكَبِّرُ سُبْحَانَ اللَّهِ عَمَّا يُشْرِكُونَ
Resim---“Huvallâhullezî LÂ İLÂHE İLLÂ HUVE, el meliku’l- kuddûsu’s- selâmu’l- mû’minu’l- muheyminu’l- azîzu’l- cebbâru’l- mütekebbir (mutekebbiru), subhânallâhi ammâ yuşrikûn (yuşrikûne).: O Allah ki; O’NDAN BAŞKA İLÂH YOKtur, Melik’tir (hükümrandır), Kuddüs’tür (mukaddestir), Selâm’dır (selâmete erdirendir), Mü’mindir (emniyet verendir), Müheymin’dir (koruyup gözetendir), Azîz’dir (yücedir), Cabbar’dır (cebredendir), Mütekebbir’dir (pek büyük olandır). Allah, şirk koşulan şeylerden münezzehtir (uzaktır).” (Haşr 59/23)


Resim=>ALLAHu ÂLeM A’MÂsında.:

Resim---Resûlullah sallallahu aleyhi ve sellem’den hadis-i kudsi: “ALLAH celle celâluhu: “Ben gizli bir hazine idim, bilinmeyi istedim ve bu yüzden âlemi yarattım.” buyurmuştur.
(Aclunî, Keşfü’l- Hâfâ II, 132)

Resim---Resûlullah sallallahu aleyhi ve sellem: “Kânellahu ve lem yekûn mâahu şey’un: ALLAH vardı ve O’nunla birlikte hiçbir şey yoktu!” buyurmuştur.
(Buhârî, Bedü’l- Halk 1; El Hindî, Kenzu’l- Ummâl X-29850)

Bu âyet ve hadislerdeki cümleler, anlattığımız makamın plânını çizer.
Ne olursa olsun; Yüce HaKk’ın Zâtına ârif, yâni anlayış sahibi olana değişen bir şey yoktur. Evvel zamanda ne idiyse, şimdi de öyledir.
Ali kerremallahu vechehu: “Allahu TeâLâ, öyle bir halde idi ki, onunla beraber olan şey yoktu.” Hadis-i şerîfi işitince: “Şu ÂNda dahi öyledir.” dedi. Ali kerremallahu vechehu, zikri geçen hadis-i şerîfi âdeta tasdik eder gibi konuşmuş ve hadis-i şerîfin bir başka yüzünü açıklamış ve şerhini yapmıştır; ALLAH celle celâlihu ondan razı olsun!.


Kâinât ve İnsÂN...
ALLAHu zu’L- CELÂL var idi... Nokta... Söz bitti!...
AHADİYyet, BİLinemezlik perdesinde A'MÂda idi...


Resim---Rasûlullah sallallâhu aleyhi ve sellem’e soruluyor: “RABB’ımız, gökleri ve yeri yaratmadan önce neredeydi?” Rasûlullah sallallahu aleyhi ve sellem: “Üstünde ve altında hava bulunmayan bir “a’mâ”daydı” buyuruyor.”
(İbni Mâce, Mukaddime 13)

İmâm-ı Alî kerremullâhi veche ise:“EL ÂN dahi öyledir” buyuruyor.
A’mâ ise körlüktür.. Sonsuz ve zifirî karanlıkta asla bir şey görememek oraya ait bir husûsu bilememektir..
İşte ALLAHu zu’L- CELÂL’e âit bu BİLinemezlik karanlığının adı AHAD’dır...
ZÂT’ı bilinemez AHAD ALLAH celle celâlihu...
Koyu bir karanlığa benzetildiğinden dolayı da halk arasında câhilliğe de mecâzen “Ümmî” denilmiştir.

Azîz Efendim İmâmı Alî keremullahi veche’nin bunu şerheden sözü ise;
“Eyâ insan cirmike cirmi’s- sâgirun, ve fike intavâ âlemü’l- ekber...”buyurmuştur.
Tavâ kökü: elbiseyi, yatağı v.s. dürüp katlamaktır.
Mündemic: (dümûc’dan) indimâc eden, dürülüp sarılan, içine yerleşen, içine sokulması olup aynı anlamdadır.

“Ey insanoğlu! Cirmin (cisim, hacim) çok küçüktür, fakat âlemü’l- ekber sende intevadır, mündemictir. İçine sokulmuştur (o kadar da değerin var)!.”buyurması ne hârikadır.

Resim İmam Ali keremallahi veche:

“Her ilmin câmi’i =>Kur’ÂN, Onun câmi’i =>Fâtiha, Onun câmi’i =>BesmeLe ve Onun câmi’i =>”Be” harfi, Onun da câmi’i =>“Nokta”sıdır..”” buyurmuştur.

Câmi': Cem'edici, toplayıcı, içine alan. Cem'etmiş, toplamış bulunan, hâvi ve muhit olan.

Resim İmam Ali keremallahi veche:

"İLiM bir NOKTA idi, onu câhiller çoğalttı!."”

Ve yine: "İLim, Besmelenin ”be” harfinin altındaki NOKTAdır..””
Buyurması İLMin menşe'inin yüceliğine işârettir..


Resim

ResimKûN feye KûN:

إِنَّمَا أَمْرُهُ إِذَا أَرَادَ شَيْئًا أَنْ يَقُولَ لَهُ كُنْ فَيَكُونُ
Resim---İnnemâ emruhû izâ erâde şey’en en yekûle lehu kûn fe yekûn(yekûnu) :Allahın şanı, bir şeyin olmasını dilediği zaman, ona sadece “ol” demektir; o oluverir.''” (Yâ-Sîn 36/82)

اِنَّ رَبَّكُمُ اللّٰهُ الَّذٖى خَلَقَ السَّمٰوَاتِ وَالْاَرْضَ فٖى سِتَّةِ اَيَّامٍ ثُمَّ اسْتَوٰى عَلَى الْعَرْشِ يُغْشِى الَّيْلَ النَّهَارَ يَطْلُبُهُ حَثٖيثًا وَالشَّمْسَ وَالْقَمَرَ وَالنُّجُومَ مُسَخَّرَاتٍ بِاَمْرِهٖ اَلَا لَهُ الْخَلْقُ وَالْاَمْرُ تَبَارَكَ اللّٰهُ رَبُّ الْعَالَمٖينَ
Resim--- "İnne rabbekumullahullezi halekas semavati ve'l- erda fi sitteti eyyamin summesteva ale'l- arşi yuğşi'l- leyle'n- nehara yatlubuhu hasisev ve'ş- şemse ve'l- kamera ven nucume musehharatim bi emrih, ela lehu'l- halku ve'l- emr, tebarakellahu rabbu'l- âlemîn. : Şüphesiz Rabbiniz Allah, gökleri ve yeri altı günde yarattı, sonra Arş üzerine hükümran oldu. O, geceyi durmadan onu kovalayan gündüze bürüyüp örter; güneş, ay ve yıldızlar emrine âmâdedir. İyi biliniz ki yaratma ve emir O'nundur. Âlemlerin Rabbi olan Allah ne yücedir. " (A'RâF 7/54)

اِنَّ رَبَّكُمُ اللّٰهُ الَّذٖى خَلَقَ السَّمٰوَاتِ وَالْاَرْضَ فٖى سِتَّةِ اَيَّامٍ ثُمَّ اسْتَوٰى عَلَى الْعَرْشِ يُدَبِّرُ الْاَمْرَ مَا مِنْ شَفٖيعٍ اِلَّا مِنْ بَعْدِ اِذْنِهٖ ذٰلِكُمُ اللّٰهُ رَبُّكُمْ فَاعْبُدُوهُ اَفَلَا تَذَكَّرُونَ
Resim--- " İnne rabbekumullahullezi haleka's- semavati ve'l- erda fi sitteti eyyamin summesteva ale'l- arşi yudebbiru'l- emr, ma min şefiin illa mim ba'di iznih, zalikumullahu rabbukum fa'buduh, efela tezekkerûn.:Rabbiniz o Allah'dır ki, gökleri ve yeri altı günde yarattı, sonra arş üzerine istiva etti (onu hükmü altına aldı), işi tedbir eyliyor. O'nun izni olmaksızın hiç kimse şefaatçi olamaz. İşte Rabbiniz olan Allah budur. O'na ibadet ediniz! Hâlâ düşünüp ibret almayacak mısınız? " (YÛNUS 10/3)

وَهُوَ الَّذٖى خَلَقَ السَّمٰوَاتِ وَالْاَرْضَ فٖى سِتَّةِ اَيَّامٍ وَكَانَ عَرْشُهُ عَلَى الْمَاءِ لِيَبْلُوَكُمْ اَيُّكُمْ اَحْسَنُ عَمَلًا وَلَئِنْ قُلْتَ اِنَّكُمْ مَبْعُوثُونَ مِنْ بَعْدِ الْمَوْتِ لَيَقُولَنَّ الَّذٖينَ كَفَرُوا اِنْ هٰـذَا اِلَّا سِحْرٌ مُبٖينٌ
Resim--- "Ve huvellezi haleka's- semavati ve'l- erda fi sitteti eyyamiv ve kane arşuhu alel mai li yebluvekum eyyukum ahsenu amela, ve le in kulte innekum meb'usune mim ba'di'l- mevti le yekulennellezine keferu in haza illa sihrum mubîn.: O, öyle bir Allah'dır ki, hanginizin daha güzel amel işleyeceğini imtihan etmek için gökleri ve yeri altı günde yarattı. Arşı da su üstündeydi. Onlara «öldükten sonra tekrar dirileceksiniz» dersen, o kâfirler de kesinlikle sana: «Bu apaçık bir sihirden başka birşey değildir.» diyecekler. " (HÛD 11/7)

اَلَّذٖى خَلَقَ السَّمٰوَاتِ وَالْاَرْضَ وَمَا بَيْنَهُمَا فٖى سِتَّةِ اَيَّامٍ ثُمَّ اسْتَوٰى عَلَى الْعَرْشِ الرَّحْمٰنُ فَسْپَلْ بِهٖ خَبٖيرًا
Resim--- " Ellezi haleka's- semavati ve'l- erda ve ma beynehuma fi sitteti eyyamin summesteva ale'l- arşi'r- rahmanu fes'el bihi habira.:Gökleri yeri ve ikisinin arasındakileri altı günde yaratan, sonra Arş'a hükmeden Rahmân'dır. Haydi ne dileyeceksen o her şeyden haberdar olan (Rahmân)dan dile. "(FURKÂN 25/59)

اَللّٰهُ الَّذٖى خَلَقَ السَّمٰوَاتِ وَالْاَرْضَ وَمَا بَيْنَهُمَا فٖى سِتَّةِ اَيَّامٍ ثُمَّ اسْتَوٰى عَلَى الْعَرْشِ مَا لَكُمْ مِنْ دُونِهٖ مِنْ وَلِىٍّ وَلَا شَفٖيعٍ اَفَلَا تَتَذَكَّرُونَ
Resim--- " Allahullezi haleka's- semavati ve'l- erda ve ma beynehuma fi sitteti eyyamin summesteva ale'l- arş, ma lekum min dunihi miv veliyyiv ve la şefi', efela tetezekkerûn.:Allah O'dur ki, gökleri, yeri ve ikisi arasındakileri altı günde yaratmış, sonra Arş üzerine istivâ buyurmuştur (hakim olmuştur). Sizin için O'ndan başka ne bir dost vardır, ne de bir şefaatçi! Artık düşünmeyecek misiniz? " (SECDE 32/4)

وَلَقَدْ خَلَقْنَا السَّمٰوَاتِ وَالْاَرْضَ وَمَا بَيْنَهُمَا فٖى سِتَّةِ اَيَّامٍ وَمَا مَسَّنَا مِنْ لُغُوبٍ
Resim---"Ve le kad halakne's- semavati ve'l- erda ve ma beynehuma fi sitteti eyyamiv ve ma messena mil luğûb.:Andolsun ki biz gökleri, yeri ve ikisi arasındakileri altı günde yarattık. Bize hiçbir yorgunluk da dokunmadı. " (KAF 50/38)

هُوَ الَّذٖى خَلَقَ السَّمٰوَاتِ وَالْاَرْضَ فٖى سِتَّةِ اَيَّامٍ ثُمَّ اسْتَوٰى عَلَى الْعَرْشِ يَعْلَمُ مَا يَلِجُ فِى الْاَرْضِ وَمَا يَخْرُجُ مِنْهَا وَمَا يَنْزِلُ مِنَ السَّمَاءِ وَمَا يَعْرُجُ فٖيهَا وَهُوَ مَعَكُمْ اَيْنَ مَا كُنْتُمْ وَاللّٰهُ بِمَا تَعْمَلُونَ بَصٖيرٌ
Resim--- "Huvellezi haleka's- semavati ve'l- arda fi sitteti eyyamin summesteva 'ale'l- arş, ya'lemu ma yelicu fi'l- ardi ve ma yahrucu minha ve ma yenzilu mine's- semai ve ma ya'rucu fiha, ve huve me'akum eyne ma kuntum, vallahu bima ta'melune besîr.:O'dur ki gökleri ve yeri altı günde yarattı. Sonra arş üzerine istivâ etti (hükümran oldu). Yere gireni, ondan çıkanı, gökten ineni, ona çıkanı bilir. Nerede olsanız O sizinle beraberdir. Allah yaptıklarınızı görmektedir. " (HADÎD 57/4)

Resim

23. SALÂVÂT-I ŞERÎFE :
Nureddin Şevnî Hazretlerine ait çok kıymetli ve faziletli bir salâvâttır.
Büyük Muhammedî âşıklardan olup salâvât meclisleri ile meşhurdur.


TÜRKÇESİ: Allâhümme salli ve sellim ve bârik alâ Seyyidinâ ve Mevlânâ Muhammedin Resim Aynil inâyeti ve kenzil hidâyeti Resim Ve zeynil kıyâmeti Resim Ve tirâzi hulleti Resim Ve arusil memleketi Resim Ve şefi'il ümmeti Resim Ve lisânil hucceti Resim Ve imâmil hadrati Resim Ve nebiyyirrahmeti Resim Seyyidinâ ve Mevlânâ Muhammedin Resim Eşşâfiil müşeffei sallallahu aleyhi ve sellem.

MÂNÂSI : Ey Rabbim, inâyet pınarı, hidayet hazinesi, kıyametin ziyneti, esvâbın en güzeli, memleketin damadı, ümmetin şefâatçisi, dili hüccet, varlığın imamı, rahmet nebisi, şefâat eden şefâat ettirilen, Seyyidimiz, Efendimiz Muhammed Mustafa (salallahu aleyhi ve sellem)'e salât ve selâm ediver, onu mübârek kıl!.


Resim

Resim---Resûlullah sallallâhu aleyhi ve sellem: Mûtû kable en temûtu: "ÖLmeden ÖNce ÖL!."-ünüz!..'' buyurdu..
(Keşfu’l-Hâfâ II-291-2669)

_________________
Resim


Başa Dön
 Profil  
Alıntı ile cevapla  
MesajGönderilme zamanı: 30 Mar 2019, 18:54 
Çevrimdışı
Site Admin
Site Admin
Kullanıcı avatarı

Kayıt: 02 Eki 2006, 03:00
Mesajlar: 11045
Resim

EMeL'in =>ECeL'in
ÇİLe ÇÖLü'n =>GeÇ->GeL!..ZEVK-4180

UFUK-Larda =>EMEL-Lerim!. =>ECEL DÂiresi =>KADER-im
BeN=>MERKEZde HİÇ İNsÂNım!. =>NEŞElerimde KEDER-im
GüN GELir=>GÖKLere SIĞmam!.
=>Gün OLur ZERREm BoŞ KALır!.
İKİ UÇ-un =>ORTAsı-nda =>
“SemiğNÂ!.. AtağNÂ!..” DER-im!..


18.09.10 16:38
..a k a s a r a y..ÂN-da..


Resim

EMELL -> ECELL -> teCELLîsi -> N ki???...

Resim---Abdullah İbni Mes'ud radiyallahu anhu: Resûlullah sallallahu aleyhi ve sellem bir dörtgen şekli çizdi. Bu şeklin ortasına da bir çizgi çizdi. Bir çizgi de dörtgenin dışına çizdi. Sonra ortadaki çizgiyi başka çizgilerle (dâirelerle) çevirdi ve şöyle buyurdu: "İşte bu (dörtgenin ortasındaki çizgi) insandır. Bu da (dörtgen) insanoğlunu kuşatan ecelidir. Ortadaki şu çizgi insandır. Şu çizgiler de onun kaderidir, birinden kurtulursa diğeri ona dokunacaktır. Dışardaki çizgi ise emeldir..." buyurmuştur.
(Buhârî, Rikak 4; Tirmizî, Kıyâmet 22/2454)


Resim

آمَنَ الرَّسُولُ بِمَا أُنزِلَ إِلَيْهِ مِن رَّبِّهِ وَالْمُؤْمِنُونَ كُلٌّ آمَنَ بِاللّهِ وَمَلآئِكَتِهِ وَكُتُبِهِ وَرُسُلِهِ لاَ نُفَرِّقُ بَيْنَ أَحَدٍ مِّن رُّسُلِهِ وَقَالُواْ سَمِعْنَا وَأَطَعْنَا غُفْرَانَكَ رَبَّنَا وَإِلَيْكَ الْمَصِيرُ
Resim----"Âmener resûlu bimâ unzile ileyhi min rabbihî vel mu’minûn(mu’minûne), kullun âmene billâhi ve melâiketihî ve kutubihî ve rusulih(rusulihî), lâ nuferriku beyne ehadin min rusulih(rusulihî), ve kâlû semi’nâ ve ata’nâ gufrâneke rabbenâ ve ileykel masîr(masîru).: Resûl, Rabbinden kendisine indirilene îmân etti ve mü’minler de, hepsi Allah’a, O’nun meleklerine, kitaplarına ve resûllerine îmân etti. “Biz, O’nun resûlleri arasından (hiç) birini, diğerinden ayırmayız.” Ve “ışittik ve itaat ettik! Ve Rabbimiz, Senin mağfiretini (dileriz). Ve masîr (varış) Sana’dır (Sana doğru yola çıkarız ve Sana ulaşırız).” dediler.” (Bakara 2/285)ResimCÂN KARDEŞLerim!.

ALLAHu zü’L- CELÂL’imizin İnsÂNoğLunu =>“TEVHİD DAVAsı”yLa TÜMM ESMâ AKLıyLa HaLifesi/Abdi OLarak Yaratması,
ResûLuLLaH sallallahu aleyhi vesellem’i =>“TEBLİĞ DÂVETi”yLe Şehâdet Şerefimiz ve Şefâat Şifâmız KILması,
Ve BİZ KULLarını SonUÇta =>“KULLuk DUÂsı” ETmeye İCÂBete Çağırması ve ÖZÜndeki TEVHİD TOHUMUnu Toprağa düşürmesi/HAYatta YAŞayıp YARATANın =BEDEN, NEFS, KALB ve RÛHuyLa ŞÂHİDi Olması kısaca MURADULLAH=>EMRuLLah=>SÜNNetULLAH ve ŞE’ÂNuLLAHtır..

İnsÂNoğLu’nun Kur'ÂN-ı Kerîmde => Meşhur 4 UNSur/Anasır-ı Erbâa’dan Yaratıldığı buyurulmuştur..

İNsÂN =>TOPRAK/BedEN =>ATEŞ/NEFs => SU/KALb =>HAVA/RûHh..

İNsÂN Bu ÂLEMde MEVCÛDuYyetinin/VARLığının OLuşu ve devâmı tamamiyle bu DÖRT UNSURa BAĞLıdır. .
Tüm Beden, hücrelerinin maddesini ve bedeninde ürettiği ısı enerjisini topraktan alır..

İYİce BAKarsanız =>Netice Olarak, OT yer, ET Yer ve katalizör olarak, madenler SU vs..
ET Yiyenler Mutlaka =>OT Yiyenleri yer..
OT Yiyenler Mutlaka =>OT/BİTKi YER..
BİTKİLerde MutLaka =>GÜNEŞ IŞIğında FOTOSENTEZLe GIDA ÜREtir.. Ya da ENercinin de ÜStünde DİRLİK ÖZünü..
Netice şu ki Bitkisel Gıda =>ANA Unsurdur, TOPRAK ve ENerjiyi İNsÂNa aktarır.
Bitkisel Gıdadanın OLUŞumunda ANA Kaynak ise =>TEKtir ve GÜNEŞtir..

MuhaMMedî TASASVvuf İLMi =>Tüm ilimleri CEM’ eder ve CÂMİ’dir.


İNsÂNın yaratılış sebebi;
Âhirinde/Son Nefesinde =>AKLınca TakLidî Tevhidini => MuhaMMedî Tahkikî TevhideDÖNüştürmektir..
KERÂMEt de BUdur.
KEMÂLÂt da BUdur.
KULLUK da BUdur.
SULTÂNLIk da BUdur.
MESELe de BUdur ve’s- SELÂMmm!.

Ben KuL İhvÂNi Kıtmir’imizi,
HÂLis-MUhLis-SIDdık ve ÂDiL MuhaMMed Resûlullah sallallahu aleyhi vesellem’in Şehâdet Şerefinin ve Şefâat ŞİFÂsının LiVECHİLLAH HABîBî ve HASBî HİZmetçisi OLarak,
Bir ELimde Kur'ÂN-ı Kerîm CENNeti..
Bir ELimde Resûlullah sallallahu aleyhi vesellem SüNneti..
İLE-BİLe-ÇİLesinde ECELime KOŞmaktayım..
Çünkü Ben Bir MuhaMMedî MELÂMî-DÜŞÜNce DERVİŞ-iyim!. İNŞÂe ALLAHu TeÂLÂ!.


MuhaMMedî MELÂMet TASAVvufunda ASIL MESELe;
BİR ŞEYy OLmak ya da OLmamak değildir.
Kendinde “OL-ÂN”ın farkında OLmak.. BİLmek-BULmak-OLMak ve YAŞAmaktır..

TEVHİD TEKEMMÜLÜnün OL-uşumunu İZ-lemek veya GİZ-lemek de değildir ki bu;
İLk OkuL-Orta OkuL-Lise-Üniversite gibi…

İlkokul-Ortaokul-Lise-Üniversite gibi…
Şerîat-ı MuhaMMedîyye,
Tarikat-ı MuhaMMedîyye,
Mârifet-i MuhaMMedîyye,
Hakikat-i MuhaMMedîyye’yi
Karınca Kaderince alnında yazılan kadar tahsil etmek ve İlim, İrade, İdrâk ve İştirâkle YAŞA-mak...
Muhammedî Tâlim-Öğretimle
Muhammedî Terbiye-Eğitimle Kemâlât…
İşte Muhammedî UY-ÂN-ış budur...

TEVHİD TOHUMU;
İLİM TOPRAĞInd, EDEB SUyu, İRFÂN ENERJİsi Ve ERKÂN HAVASIyLa BULuştu mu,
O zaman:
“LÂ =>İLÂHE =>İLLÂ =>ALLAH” Dİye DİRİLir...

BeBeLik =>GENçLik =>OLgunLuk =>DeDeLik ;
DEVRÂN DEVRİni,
SEYRÂN SEYRİni,
CEVLÂN CEVLİni,
HAYRÂN HAYRını,
Yâni KEMÂLâtını ve KERÂMEtini FiiLen YAŞAr..
Bir TEVHiD TOHUM, Bin TOHUM VERir...


=>VÂHDetten =>KESRete..
=>KESRetten => VAHDete DEVREDer DURur, CÂNda CÂNÂN DEVRÂNında..

İNŞÂe ALLAHu TeÂLÂ!.

_________________
Resim


Başa Dön
 Profil  
Alıntı ile cevapla  
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 2 mesaj ] 

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]


Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir


Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz

Geçiş yap:  
cron
POWERED_BY

Türkçe çeviri: phpBB Türkiye