Muhammedinur

Üzme, Üzülme, Sev, Sevil
Zaman: 18 Haz 2019, 06:54

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 2 mesaj ] 
Yazar Mesaj
MesajGönderilme zamanı: 24 Mar 2019, 16:39 
Site Admin
Site Admin
Kullanıcı avatarı

Bu konuyu facebook'ta paylan!
Resim

BUrası =>BURSA BÂZÂRı ZEVKLerimm!.

DUYduğun=>RABB’ımın SESi
=>RASÛLULLah’ın =>NEFESi
YEDi Kat GÖKLer =>RAHMeti
=>KUL İhvÂNim=>EFfSÂNEsi!.

BiR SELÂM SALLa AYY GÜLüm!
SELÂM’ın BALLa->AYY GÜLüm!
“MUSÂ’mın =>SELVÂsı” OLSun!
=>BULUTLa YOLLa AYY GÜLüm!.

SEVDÂ YÜKLü =>BULUTLarın
GÖZYAŞI-ndan =>UMUTLarın
=>BEKLENdiği ==>İĞNE UCU
=>USTURA AĞZI =>PUTLarın!.

Resim

MOR LÂLEm!.
KARA GÜLüm!.
KARA BULutLarı!.

ÇEKiLmez ÇİLLede->BİN DERtte KOma!
TEKe TEKk TERASta=>GURBEtte KOma!
ÜÇ GÜNLük HAYyatta HASsREtte KOma!
=>KARA BULut-Ları =>KALdır ARA-dan!.

Resim

GÖNÜLden =>GÖNÜLe BAĞLayANım GELL!
BiR DAMLa GÖZ YAŞIm ÇAĞLayANım GELL!
HeR SEHER SÎNE-mi =>DAĞLayANım GELL!
DERTLerLe DOSt OLdum!. GEÇtim ÇÂRA-dan!.

Resim

=>BU DÜNYÂ =>O ÂLEM=>SEVerim SENi
=>YÜREĞİMde AÇAN =>GÜLü=>GÜLŞENi
=>SOL GÖZün UCUna =>NAKŞ etmiş BENi
ÖLÜRüm=>VAZz GEÇmem KAŞı KARA-dan!.

Resim

bEN KANAtsız =>ATEŞ AŞK KUŞu OLdum!
SIRRın=>SERSERİsi =>SERHUŞu OLdum!
LEYyLÂ-ma MecNÛNum>BERDUŞu OLdum!
EL ÇEK!.tim DÜNYÂ-dan MALdan PARA-dan!.

Resim

KUL İHVÂNim =>AYLar GEÇer ==>ARA-dan
=>BiR SELÂM BAKLE!.rim=>KAŞı KARA-dan
GECE DÜŞüm!=>GÜNDÜZ HAYyaL SIRA-dan
HER ŞEYyi =>NAKŞ Etmiş =>sENi YARADAN
=>NE KADER ÖZENmiş =>GÜLüm YARADAN!.

24.03.19. 16:12
brsbrsam..tktkterastekkmdesENN..

Resim

ÂDEM=>HAVvA =>İkİ YAKAsı
=>ŞEHVEt=>ŞEHÂDet MAKASı
AKLIn=>NAKLe SALL İhvÂNim
CÂN VER =>CÂNÂN AL TAKASı
=>GERİsi =>ŞE’ÂN =>ŞAKAsı!.

ZITLar ZEVKİ-n=>KISKACI-nda
=>AKILLar=>KULLuk SACI-nda
İNKÂR =>İKRÂR=>SALLanıYOR
=>“SIRR-ı SIFIR SARKACI”-nda!.

CÂNÂN>YAY-dır=>CÂNım>OKtur
=>SEVGİ SÖZÜn =>EDEN ÇOKtur
BOŞ LAFLara =>KARNım->TOKtur
=>AŞK-ınsa=>YORUMu=>YOKtur!.

KUL İHVÂNi ==>MİM-i MASALL
HÂL İÇİnde HÂL-i HAKk =>HÂLL
“ENÂLLAHu!.” =>SENsin RABBim!
“bEN=>bENim!.” DEdiğim HAYALL!.

celle celâlihu..
aleyhumusselâm..

Resim

“MUSÂ’-nın =>SELVÂsı” OLSun
=>BULUTLa YOLLa AYY GÜLüm!.:

وَظَلَّلْنَا عَلَيْكُمُ الْغَمَامَ وَاَنْزَلْنَا عَلَيْكُمُ الْمَنَّ وَالسَّلْوٰىۜ كُلُوا مِنْ طَيِّبَاتِ مَا رَزَقْنَاكُمْۜ وَمَا ظَلَمُونَا وَلٰكِنْ كَانُٓوا اَنْفُسَهُمْ يَظْلِمُونَ
Resim---“Vezallelnâ ‘aleykumu-lġamâme veenzelnâ ‘aleykumu-lmenne ve-sselvâ(s) kulû min tayyibâti mâ razeknâkum(s) vemâ zalemûnâ velâkin kânû enfusehum yazlimûn(e).: Bulutları üzerinize gölge kıldık ve size kudret helvası ve bıldırcın indirdik. Size rızık olarak verdiklerimizin temizinden yiyin (dedik). Onlar bize zulmetmediler, ancak kendi nefislerine zulmettiler.” (Bakara 2/57)

SeLva.: Bal, asel. Bıldırcının büyüğü..

Resim

“ENÂLLAHu!.” =>SENsin RABBim!
“bEN=>bENim!.” DEdiğim HAYALL!.:

وَلَقَدْ خَلَقْنَا الْإِنسَانَ وَنَعْلَمُ مَا تُوَسْوِسُ بِهِ نَفْسُهُ وَنَحْنُ أَقْرَبُ إِلَيْهِ مِنْ حَبْلِ الْوَرِيدِ
Resim---“Ve lekad halakne'l-insâne ve na’lemu mâ tuvesvisu bihî nefsuh(nefsuhu), ve nahnu AKREBu ileyhi min habli'l-verîdi: Andolsun, insanı biz yarattık ve nefsinin ona ne vesveseler vermekte olduğunu biliriz. Biz ona şahdamarından daha YAKINız.” (Kaf 50/16)

ve ALLAHu zü’L- CeLÂL’im ->“EnALLAH!. (MUHİTte)”:

إِنَّنِي أَنَا اللَّهُ لَا إِلَهَ إِلَّا أَنَا فَاعْبُدْنِي وَأَقِمِ الصَّلَاةَ لِذِكْرِي
Resim---“İnnenî enallâhu lâ ilâhe illâ ene fa’budnî ve ekımis salâte li zikrî: Muhakkak ki BEN, YALNIZCA BEN ALLAH'ım. BENden başka EL İLÂH yoktur. BANA kulluk et; BENi anmak için namaz kıl!.” (TâHâ 20/14)

يُسَبِّحُ لِلَّهِ مَا فِي السَّمَاوَاتِ وَمَا فِي الْأَرْضِ الْمَلِكِ الْقُدُّوسِ الْعَزِيزِ الْحَكِيم
Resim---"YUSEBBİHU lillâhi mâ fî's-semâvâti ve mâ fî'l-ardı'l-meliki'l-kuddûsi'l-azîzi'l-hakîm(hakîmi) : Göklerde ne var, yerde ne varsa (HEPSİ) O mülk-ü melekûtun eşsiz hükümrânı, noksaanı mucib herşeyden pâk ve münezzeh, gâlib-i mutlak, yegâne hukûm ve hikmet sâhibi ALLÂHI TESBÎH (VE TENZÎH) ETMEKDEDİR."(Cuma 62/1)

Yusebbihu: tesbih eder.
Sebbaha: yüzmek..

YERdeki GÖKLerdeki ZeRReler yâni ATOMlar;
“NeŞR”lerinden “HaŞR”lerine kadar DÖNdüler, DÖNmekteler ve DÖNecekler. RABBlarına DÖNene kadar..
Bu SeBBaHa yüzüş RAKSı hep sürecek, her ÂN yeniden Yaratılanlara ŞE’ÂNULLAHta..
Ve ne zamÂN AKILlarımız DEVR-ÂNı ANLArsa ve DEVRe İştirak ederse Yusebbihu Zikr-i Dâimindeyiz İnşâe ALLAH..

هُ اللَّهُ عَلَى عِلْمٍ وَخَتَمَ عَلَى سَمْعِهِ وَقَلْبِهِ وَجَعَلَ عَلَى بَصَرِهِ غِشَاوَةً فَمَن يَهْدِيهِ مِن بَعْدِ اللَّهِ أَفَلَا تَذَكَّرُونَ
Resim---“E fe raeyte menittehaze ilâhehu hevâhu ve edallehullâhu alâ ilmin ve hateme alâ sem’ihî ve kalbihî ve ceale alâ basarihî gışâveten, fe men yehdîhi min ba’dillâhi, e fe lâ tezekkerûn (tezekkerûne).: Hevâsını kendisine ilâh edinen kişiyi gördün mü? Ve Allah, onu ilim (onun faydasız ilmi) üzere dalâlette bıraktı. Ve onun işitme hassasını ve kalbini mühürledi. Ve onun basar (görme) hassasının üzerine gışavet (perde) çekti. Bu durumda Allah’tan sonra onu kim hidâyete erdirir? Hâlâ tezekkür etmez misiniz?” (Câsiye 45/23)

Resim---Resûlullah sallallahu aleyhi vesellem:“İnsanlar uykudadır. Öldüklerinde uyanırlar.” buyurmuştur.
(Aclunî, Keşfü’l- Hâfâ, II, 312.)

Resim nOt.:

SÎNEme AKtın=>AYy GÜLüm!
BENi SEN YAKtın AYy GÜLüm!
CELÂL’inden =>CEMÂLULLAH!
SEYRime>BAKtın AYy GÜLüm!

https://www.facebook.com/SensesAdnan/vi ... 8875436964

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 11 May 2019, 13:23 
Site Admin
Site Admin
Kullanıcı avatarı

Resim

İLMek İLMek ÖRDÜĞÜMüz
NEFes NEFes GÖRDÜĞÜMüz
AKLımız>NAKLin BULMAZsa
BAŞtan>SONa KÖRDÜĞÜMüz!.

Mosmor AkşamLar BASmadan
=>TEMENYERİ’ne->YÜRÜdüm
KITMİR BOŞandı=>TASmadan
AKLım=>ARDımdan SÜRÜdüm!.

=>KÖPRÜBAŞI MAĞZASInı
AÇmış=>MELÂMî ŞABÂNım
ANLAttı=>AHh!. HATRASInı
SIRRR-ı SIFIRda SULtÂNım!.

ZEVK 9126

ÇINARLarın ÇIRILÇIPLak=>AZîZ DOStum TEMENYERi
YEDi MEVsiM YAŞıYORsun =>BENim GiBi =>EZELBERi
PENCEREmden SEYREDERim>UYKUm UYUtur>SEHERi
KIRAT’ın SIRTInda>KITMİR =>İHVÂNİ SEFîL SERSERi!.

20.01.19 18:12.
brsbrsm..temenyerindeHAYyrett..

Her İŞin>Bir BAŞı VARdır
Her KİŞİnin ==>HikÂYEsi
MELÂMEtin BAŞı=>NÂRdır
SonUÇ-u>CENNet BAHÇEsi!.

Resim

AZîZ DOStum MUHAMMEDî MELÂMî ŞABÂN.:

TEKe TEK TERAS TEKKEMe YOLu DÜŞen CÂNLar BİLirLer ki, Maksem KÖPRüsü UCunda YOL Kenarındaki bir Kaldırımda yere serilmiş kibrit, eldiven, izolabant vs. görürler..
Bu MeLÂMet MAĞZAsının Sâhibi, GizLi MELÂMî DERViş ŞABÂNdır..
MAĞZAsının karşısında BİZim meşhur kahverengi BAŞLı EZÂN Köpeği zincirlidir ve o da, BİZLe tanışıktır..

MeLÂMet MAĞZAmızdan kibrit paketleri satın alırken BİZim DERViş ŞABÂN coştu ve:
“Efendi BaBam!. Ben, İnegölün Ağsar (Akhisar) Köyündenim.. Daha çocuk sayılır yeni balaktım. Babam rahmetli, iki mandamızın yanına benim için bir Malak (manda yarusu boduktan iricesi) aldı.. ben buna çok sevindim ve: “Ben bunu ayrı otlatırım çok sevdim!." dedim.. Ve sabahı zor ettim!. Babam Rahmetli, uzunca bir ipi boynuna bağladı ve diğer ucunu da bileğime bağladı ve bana: “Sakın bu İPi bileğinden çözme, malak kaçarsa evi BİLemez ve BULamaz dikkat et!.” diye sıkıca tembihledi..
Malakla ben, asfalt boyuna indik, ot diz boyu ve ben şaşkınlıkla ve mutlulukla seyrederken, bir araba kornasından ürktü hayvancağız ve beni biraz sürükledi ve derken bileğimdeki ip ilmeği çözüldü..
O önde, ben arkasında koş ALLAH koşş!.. yakalamak ne mümkün!. Dalağım şişti, kepeğim kesildi ve nefes alamaz oldum!. Köy çok uzakta, habar vermeye gitsem hiç bulamayacağız Malağımı!.

O zamanlar insanlarda MuhaMMedî Merhamet vardı.. Asfalt boyunca giden malağın ardında koşarken nur yüzlü birisi beni arabasına aldı ve yavaş yavaş malağı ilerdeki benzinliğe soktu..
Sonra yola çıktı ve giden gelen arabaları çevirdi. Yavaş yavaş ürkütmeden ilerleyip kıstırdılar ve İPin bir UÇunu Malağın boynuna diğer UÇunu da SAG BİLeğime BAGLAyıp gözümden öptü ve:
“ALLAH’ın DEdiği OLur!. Bu HAYat =>NÂSİB-KISMet İŞİdir!.” dedi..

Gece geldim eve.. Rahmetli anam çok sevindi ve:
“Ayy oğlum bu malakta sirke (hayvan biti) var ötekilere de geçmesin gel birlikte ilaçlayalım!.” dedi. Birlikte hayvanların hepsini ilaçladık..
Ben sabah olmadan uyandım, malağıma bakmaya ahıra koştum ve gördüklerime şaşa kaldım.. Mandalarımızdan birisiyle benim Malak, gözleri pertlemiş sereserpe yatıyordu.. Koştum anamı uyandırdım.. Anam görünce:
“AHh ŞabÂNımm ahh!. İplerini uzun bağlamışız ki, bu hayvanlar ilaçtan rahatsız olup merhemeten biribirini yalayıp ikisi de zehirlenip ölmüşler.. Vaahh ki başımıza gelenler!.” diye feryat fiğan ederken..
Ben şaşkınlıkla durmadan yoldaki NÛR YÜZLü DERVİŞ BABAnın dediği.:
“ALLAH’ın dediği OLur!. Bu HAYat =>NÂSİB-KISMet İŞİ!.” SÖZünü tekrarlıyormuşum da, RahmetLi Babam: “Avrat!. Avrat!. EYvahh ŞABÂNı da kaybettik!.” demişti..

“Efendim ben o zamandan beri yitiğim!. Şu ŞABÂN YEtim Yitiği CÂN BaBam!.” dedi..
Kucaklaşırken gözümden bir damla ateş kaydı ve Yüzümü hâlâ YAKmakta!.
Hamdolsun ERENLer =>YÜCe RABBımız TeÂLÂ’ya!.

Resim

=>BUrası =>BURsa =>MAKSEMi!.:

MAKSEM ki;

Kul ihvÂNi sefilin TEKe TEK tERas TeKkesi, ÜÇKoLLu Çınarı ve dalları arasında Maksem Câmisi ve meşhur Yokuşuyla RABBımın bir ni’metidir Maksem!.

Eski Bursa'nın konum itibarıyla en yüksek yerinde bulunan bu mahalle ULu Câmiye 7 Dakikadır YÜRÜyüşle..
Adını yine burada bulunan "SU taksim edilen"-"SU Maksemi"nden almaktadır. Civarındaki yerleşme ve câmi de aynı adla anılmaktadır. Hemen yakınındaki Temenye (Temenyeri-Hıdırillez duâları-temennileri edilen mesire yeri) her mevsim cıvıl cıvıl kuş sesi ve yürüyüş ve piknik yapan insanlarla doludur.. ULUDAĞ'dan gelen kaynak suları, ilk önce burada bulunan Maksem'de toplanır ve ardından da, şehrin muhtelif semtlerine dağıtımı yapılırmış.

Resim

MAKSEM: ULU DAĞdan gelen Suların Taksim NOKTAsı/YERi..
GÖKçe DERE: Bursamızın Maksem-Arkların AYRım yeri mahallesinde 7 mevsim İNLeyip duran 7 diLLi ŞeLLÂleriyle, 7 mevsim cANyoldaşım bir DEREciktir..

Bu YeşiLLik DiyÂRımızın İÇinden 7 mevsim akan GÖK-GÖKçe DEREm, Bursamızın Maksem-(Arkların AYRım yeri) Mahllaesinde 7 mevsim İnleyip duran 7 dilli şeLLÂleriyle cANyoldaşım bir dereciktir.. TEKe TEK tERas TeKkemİZde 3 yÖNden apaçık pencerelerimden nice seherler pırıl pırıl Temenyeri, Kördumanlı KeŞiŞ Dağı-ULU Dağ ve Gökçe Derem sesinde nice ZEVKLer Nefesler KAYDa GEÇmiştir/mektedir elhamdulillâhirabbilâlemîn..

TEMENNiLerin ResimDiLek-İstek-Duâ-RicâLarın ResimKabuL MekÂNı TeMenYeri-mde zamÂNnn..

Resim ResimKIŞı bAŞKa..

>SıRR SabAHı -> TemenYeri
>ÂŞIKAH!.” ı ->Temenyeri
DOSta ->DOSTun TeMeNNisi
DUÂ DERGâhı -> TemenYeri…

Temenyeri Parkımız.. sabAH namazından sonra 7 TÛR ATışLarımda..

Resim ResimYAZı bAŞKa..

Burası BURSa’mda.. ULu Dağ‘ın eteklerinde bulunan Temenyeri Parkı, Setbaşı (gökdere) Deresi'nin hemen yanına konumlandırılmış su sesiyle kuş seslerinin eşsiz düetini temâşâ edebileceğiniz oksijeni bol, dağ havasını şehrin hemen 200 metre dışından alabildiğiniz güzide bir parktır.Gerek doğal güzellikleri ile Gerekse tarihi ile yaşatılmaya değer bir mekandır.
Her sabah her yaşta insanların yürüyüş yaptığı ve kilo döktüğü yemyeşilliktir Temenyeri...
Park içinde yürüyüş yolları ve piknik yapmak için uygun alanlar yanında çocuklar için oyun sahaları, basketbol sahaları, piknik alanları da mevcuddur.
Bakımını Büyükşehir Belediyesi’nin üstlendiği Temenyeri parkı, Bursa-lıların ve doğaseverlerin uğrak yerlerinden biri olarak ziyâretçilerin hizmetindedir.
Temenyeri Yıldırım/BURSA (Bursa Setbaşı istikametinden Yeşil Câmi‘ne giderken sağda ipekçilik sapağından girildiği takdirde kolayca bulunur..)
Tarih boyunca her yıl Hıdrellez kutlamasında binlerce BUrsa’lının BULuştuğu şenlikler yaptığı ve YÂRınlarına HaYRı HaKK'tan TEMENNi- Du ettikleri kudsal yeşiLLik..BEKLErİZzz...

Resim ResimBAHARı BaMBAŞKa!.

Her Hıdrellezin geldiğinde ULU DAG eteklerinde açan ve dağları çepeçevre saran ERGUVÂNlardan Çingene pembesi renginde miss kokular yayılır göklere!.
Göz ve Gönül komşumuz TemenYERimİZ... TEKe TEK Teras TEKkemizin seyrÂNgÂHı, ÂŞIKLarın SıRR DERgÂHıdır kendisi ki HÂL-i HAZIR hER HÂLde ZÂTen..

Resim

Resim MÂZİden ResimMAZiye MAKsem KÖPrümüüzz!.

Resim

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 2 mesaj ] 

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz

Geçiş yap: