BEYİN KIZARTMAsı!....

Kendi yazdığınız Hikaye, Makale ve Yazıları paylaşalım.
Kullanıcı avatarı
nur-ye
Özel Üye
Özel Üye

BEYİN KIZARTMAsı!....

Mesaj gönderen nur-ye »

Çok değerli kardeşlerim;
Bu mübarek çalışmalar;
RABB'ımızdan; Hidayet ve İnayetini,
Resulallah sav.Efendimiz'in Şerefli, Şifa ve Şefaat’ını,
yaşayan HAKK Dost’umun hayır dua ve Himmet’lerini
dileyerek
acizane gayret göstererek yapmış olduğum çalışmalardır.

Sizler Güzellikleri paylaştıkça, KADER DEFTERimde yaşanılanları sizlerle paylaşıyorum

KADER DEFTERimden HAL ! ET

16. mayıs.2007
Manevi PİRim Kırmızı Kibritim Şeyh-ül EKBER Muhiddini Arabi( k.s) Babam!
‘’NEFS şımarık sevimli bir çoçuk gibidir; her dediğini yaparsanız azar, yapmaz iseniz isyan eder!’’

HALİFEmin biricik kızının şerre yatkın olan çocuğu ile hem-hal oluyoruz.
Telkin veriyorum hoşlanmadığım alışkanlık haline dönüşmüş davranışlarıma!
Hoşlanmadığım davranışların huya dönüşmüş hallerini konuşuyoruz.
Dilsiz- dudaksız sözsüz- sohbet ediyoruz.

Diyorum ki; bana yardım edersen ne istersen sana alacağım dile benden ne dilersen!

Öyle dikkatle dinliyor ki!

Ya yapamayacağım bir şey isterse, ya pazarlığa otursa nasıl baş ederim. Diye düşünüyorum kendisinede bu durumumu sezdirmemeye çalışıyorum!

Diyorum ki; iste seni gezdireyim, giydireyim, yedirip- içireyim dile benden ne dilersen yeter ki benim istediklerimi yapmama engel olma!

Diyor ki; isterim ama itiraz yok !

Diyorum ki; tamam söz verdim işte ne istersen iste!

Diyor ki;BEYİN KIZARTMAsı istiyorum!

Diyorum ki; hayy Allah istediğin sadece bu mu? Başka şey bulamadın mı?

Boş bulunup gülüyorum yakayı kolay şeyle sıyırdık ben daha zor bir şey istiyecek diye korktum telaşlandım
Şımarık çocuk edasıyla bir okadar sevimli bir hal takınarak

Diyor ki;dileğimi yapacaksın değil mi?

Diyorum ki; tabi ne demek istediğin BEYİN KIZARTMAsı olsun!

Diyorum ki;neden BEYİN KIZARTMAsı istedin bana bunu anlatır mısın? niye başka şey istemedin?

Diyor ki;kendi beynimi yiyecek halim yok ya!

Diyorum ki;eeee

Diyor ki;başkasının beynini yerim olur biter!

Çok güldüm dakikalarca seni gidi seni diyerek!
40! yıl düşünsem aklıma gelmez!
Ne müthiş bir cevap!

AKLıma GELdikçe GÜLüYORUM…..

YUNUSumun sözü aklıma geldi ’’Bir ben vardır bende, benden içeru!’’

Evet BİLİNÇ-ALTından BİLİNÇ- ÜSTüne çıkarıp Bu yüzleşmeleri YAŞAtana HAMD-u Senalar olsun !....

Bugün bir şeyi daha KEŞFettim, çok komik gerçekten kendisiyle çok eğlendik.
BİLİNÇ-ALTında bulunanı, BİLİNÇ-ÜSTüne çıkarmıştık çok sevinçliydim.
EVET-HAYIR telkinleri çok işe yarıyor!
EVET diye onayladık sevmediğim şeyleri kendisiyle ÇÖP SEPETine attık.
Yeni proğramı EVET diyerek çoşkuyla onayladık.

Format attık şükür!

MUHAMMEDi MuHABBetimİZle!...

Resim
Kullanıcı avatarı
sdemir
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Mesaj gönderen sdemir »

Yanında bilgisayarların çok basit kaldığı insan beyni, milyarlarca bağlantıyla birbirine bağlanan 74 milyar hücreden yapılmıştır.

Dünyanın en karmaşık haberleşme şebekelerinden çok daha karmaşık olan dolaşım, boşaltım, sindirim ve his organları gibi sistemlerin umumi karargâhı olan beyin, milyonlarca bilgiyi birkaç saniye içerisinde alır değerlendirir ve cevap verir.

İlimlerin gelişerek beynin sırlarının anlaşılmaya başlamasıyla, insanoğlu da beyin hücrelerinin çalışmasını model alıp bilgisayarları geliştirdi. Geliştirilen bilgisayarların, beynin yapısı karşısındaki durumunu, beyin cerrahisi uzmanı Dr. Warren Mac. Cullak şöyle ifade ediyor: “Dünyanın en büyük binası ‘Empire State Building’ in tamamına bir elektronik beyin yerleştirilse ve bu makineye beynimizdeki sinir hücrelerinin sayısına eşit sayıda da tüp konulsa, güç olarak da bu makineye Niyagara şelalesinin gücü kadar bir güç sağlanabilse gene insan beyni ile yarışamaz.”

Küçük yapıda büyük sanat harikalarını yerleştiren bir kudretin karşısında bulunduğumuzu mülahaza etmek, hayranlıklarla coşup taşarken O’nun icraatından bazı sırları çözüp kavramak ve yeni sentezlere gitmek için gayret sarf etmeliyiz. Bu iki buyutlu gelişme bizi tek kanatlı kalmaktan kurtarıp gerçek kemâlatın şahikalarına çıkaracaktır.

Abdülkadir Demir

HAL ! ET'inizde yaşadıklarınız çok güzel gerçekten. Bir alıntıyla katılmak istedim. Devamını dileriz.
Muhabbetle

[img]http://www.muhammedinur.com/resimler/cicekler/sdemirimza.gif[/img]
Kullanıcı avatarı
NuruM
Saygın Üye
Saygın Üye

Mesaj gönderen NuruM »

ONK. DR. Haluk Nurbaki

* Nefs apsesi nazarla açılır ve ondan sonra sevgiden başka bir şey görmek mümkün değildir.

* Herkes, kendi nefsinin eziyeti altındadır. Nefs, insanın elini mutlaka tutar. Hiç değilse nefsin eline ara sıra vurmak lâzım.

* İnsan nefs putuna tapar ama farkında değildir. İnsanın kendisinden başkalarını da sevebildiğini de göstermesi için infâk etmesi lâzımdır.

* Asıl hain içimizde! Nefs, sensiz duramaz. "Seninle yokum" dersen, bak nasıl seninle gelecektir.

Ehl-ine dahil olmamız duasıyla nice HA ! ET'lere inşaALLAH!
[img]http://www.muhammedinur.com/resimler/cicekler/NuruMimza.gif[/img]

“►Kendi Yazdıklarınız◄” sayfasına dön