aNKa~Sev-guzel : Dualarınızı Bekliyoruz

Kullanıcı avatarı
aNKa
Özel Üye
Özel Üye

aNKa~Sev-guzel : Dualarınızı Bekliyoruz

Mesaj gönderen aNKa »

Es Selamun aleyküm.
Değerli Muhammedinur Canları eşimle birlikte 2 senedir yaşadığımız sıkıntımızı şimdiye kadar yansıtmamıştım ancak bu yaz son şansımız ve dananın kuyruğu kopacak sanırım.
Şöyle ki; eşim (sev-guzel) ve ben öğretmeniz ancak görev yerlerimiz arasındaki mesafe 130 km. Eşim evimizden uzaktaki görev yerine gidiş - geliş imkanı bulamadığı için aylıksız izinle geçiştiriyor durumu. Ancak artık aylıksız izin hakkımız bitmiş durumda. Bu 2 senelik süreçte devamlı eş durumu tayinleri istedik, görevlendirme için başvurduk lakin hep olumsuz sonuçlandı. Kahrolası siyaset hep hakkımızı haksız kişilere bıraktı.
Hep hayırlısı olsun dedik. Demeye de devam ediyoruz. Bu yaz tekrar il içi - il dışı - eş özrü tayin dönemi açılıyor ve tekrar bir araya gelmek için tayinler isteyeceğiz.
Siz değerli abi, abla ve kardeşlerimizden ricamız bizlere dua etmeniz. Özellikle 3 yaşındaki çocuğumuzun annesinden çok uzakta görev yapmaması için uygun yere tayininin çıkmasını diliyor ve sizden de bu şekilde ve hayırlısı için dua etmenizi rica ediyoruz.
Rabbimiz herkesin gönlüne göre verir inşaallah.
Muhammedi Can muhabbetiyle.

[BBvideo 425,350][/BBvideo]
Resim
Kullanıcı avatarı
sev-guzel
Özel Üye
Özel Üye

Re: aNKa~Sev-guzel : Dualarınızı Bekliyoruz

Mesaj gönderen sev-guzel »

Kızım büyüdü de annesine yardım ediyor.

Kızımda dualarınızı bekliyor.
En son sev-guzel tarafından 26 May 2012, 15:14 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Resim
Kullanıcı avatarı
der-ya
Özel Üye
Özel Üye

Mesaj gönderen der-ya »

Rabbim gönlünüzün muradını versin inşaAllah...

amin
Eğer göğün yedi kat üstüne çıkmaksa niyetin, Aşktan güzel merdiven bulamazsın.
Eğer aşkı bulmaksa niyetin, Aramadan duramazsın. -
Yunus Emre.k.s
Kullanıcı avatarı
habibi
Özel Üye
Özel Üye

Mesaj gönderen habibi »

Sana yol göstermek isteyenden hâlini gizleme, aksi takdirde kendini aldatırsın. Hz. Ebû Bekir (ra)

ALLAH dostlarının duası üzerinize olsun.... RABBİM gönlünüzdeki HAYRlı eylesin, HAYRlı olanıda gönlünüze RAZI kılsın....

MUHAMMEDİ muHABBEtlerimle....

(sonunda başardım sanırım tam 3kez mesajı yazmaya kalktım ve sayfa kapandı :) )

[img]http://www.muhammedinur.com/resimler/cicekler/hbbi.jpg[/img]
Kullanıcı avatarı
simurg
Özel Üye
Özel Üye

Mesaj gönderen simurg »

Ve aleykum es selam kıymetli kardeşlerim,

bu sorun gerçekten önemli bir sorun
ve sizin adınıza çok üzüldüm.

böyle bir derdiniz var da neden aşikar etmezsiniz ki,
bu kadar beklemesin kimse bir daha.

Hz. Eyyüb Aleyhisselam'a bile Rabbimizden şifa erişmesi için,
ellerini açıp yüksek sesle,
"Ya Rabbi artık bana zarar erişti,sen şifa ver inşaallah "diye dua edip yalvarması gerekmiş.

Yoksa sabır abidesi Hz. Eyyüb Aleyhisselam, etinden yere düşen kurtları alıp yerine koymaktaymış onca zaman.

Demem o ki, bende bu hacet kapısının nasıl çalıştığını yeni öğrendim sayılır.
Şikayet olsun diye asla değil, amma derdimize dilimizi şahit edip söylememiz gerekiyormuş meğer.

Rabbimizin pak gönüllü kulllarından birisinin gönlündeki dua hürmetine
duaların cem'isinin bir araya gelmesi hürmetine
derdin vakti selamet vaktine dönmek için bir bahane bekliyordur da, o bahane yetişsin hürmetine
herşey hayra döner diye artık anladığım ve inandığım için,
derdimi söylemekten çekinmemekteyim.

Hatta bu benim görevim.
Bunu yapmam için o sıkıntıya düçarımdır diye düşünmekteyim.
Herşey daima Rabbimizi bilmemiz-bulmamız-olmamız-yaşayabilmemiz-
için bizim başımıza gelmekte.

Bazen kendime bakıyorum, şu bende olanlardan başka bir derdim olsaydı dert bile demezdim,
dua etmeyi düşünmez, öyle bakar beklerdim demekteyim.

Ama Rabbimiz bize öylesine kendimizi aciz ve muhtaç hissettirecek haller yaşatıyor ki,
tamda bize uyan bu sıkıntılarda doğrudan Rabbimiz kendisini koyuyor merkeze.

öyle durumlar yaşanıyor ki,
Gel de dua etme, gel de Rabbine sığınma, hadi gel de "benim Rabbimden başka ilahım var" de bakalım, diyorum kendime.

Herşey de muhakkak bir hayr olduğunu hepimiz bilmekteyiz elhamdülillah.
Belki de küçük kızınızın bakımı ve iyiliği için,
annesini onun yanında tutmak için Rabbimiz bu şekilde işlettirmiştir kaderinizi.

Ama sakın mahzun olmayın artık,
siz şimdi hacet kapısını zahiren, bizzat çalmış bulunmaktasınız,
sizi hiç tanımayan,hakkınızda hiç bir zannı bulunmayan kullarından
Rabbimize sizin adınıza niyaz duyguları ve duaları erişecektir,
ve bunun hatrına düğümleriniz çözülecektir inşaallah.

Biz bilmeyiz, şüphesiz ki Rabbimiz bilir ve en güzelini zuhur ettirir.
Duamız hayrınıza selametinize,bir araya gelmenize ve gönlünüzün sevinmesine inşaallah.

Rabbim kolaylıklar ihsan buyursun,müşkülünüzden sizi halas etsin.
Ve aynı ve benzer durumlardaki cümle Ümmet-i Muhammed'in (sallallahu aleyhi ve sellem)hepsininde
yollarını açsın, dertlerine derman versin, yüzlerini güldürsün,
şükür ile Rabbimizi anmak ve bulmak yolları açsın hepsine de inşaallah.

Amin.
Resim
Kullanıcı avatarı
gullale
Özel Üye
Özel Üye

Mesaj gönderen gullale »

simurg yazdı:

Rabbimizin pak gönüllü kulllarından birisinin gönlündeki dua hürmetine
duaların cem'isinin bir araya gelmesi hürmetine
derdin vakti selamet vaktine dönmek için bir bahane bekliyordur da, o bahane yetişsin hürmetine
simurg yazdı:Rabbim kolaylıklar ihsan buyursun,müşkülünüzden sizi halas etsin.
Ve aynı ve benzer durumlardaki cümle Ümmet-i Muhammed'in (sallallahu aleyhi ve sellem)hepsininde
yollarını açsın, dertlerine derman versin, yüzlerini güldürsün,
şükür ile Rabbimizi anmak ve bulmak yolları açsın hepsine de inşaallah.

Amin.
CAN Betûlümüzün miss ellerinden nur yanaklarından öpüyorum...

Kıymetli kardeşlerim, gönlümden geçenler ile katılmak istedim da'vetinize...

Öncelikle ŞÜKRÜ DÂİMimizi BİLelim in şâe ALLAH!;

RABBim, -gönül- ayrılığı vermeye, -Ölüm- ayrılığı vermeye...
Evlâdınızla birlikte sağlıklı, huzurlu, tayyib rızıklı YUVAnız mubârek ola...
Mâşallah ki karı-koca iş sâhibisiniz. Âile büyükleriniz arkanızdadır, yanınızdadır.
Sıcak AŞınız, ocağınız, sağlıklı başınız, sâdık ve tayyib eşiniz, kutlu işiniz, yâriniz, yârânınız, KALBinizde yanan NURlu îmânınız bulunmaktadır.
Bu bahsettiklerimize sâhip olmayan, olamayan, olamayacak olan pekçok kardeşimiz, insanlar mevcut bu Âlemde.
Bizim dert dediklerimize dert demeyen, demeyecek ve diyemeyecek olan nice dert ehli var Âlemde...
Sabahları olmaz uzun gecelerin sızılı, ağrılı âh u vahları var ötemizde, berimizde...

Belki biraz yüzümüz kızararak, boynumuzu bükerek, mahcub bir şekilde hâlimize El-Hamdu Lillâhi RABBi'l-Âlemîn dememiz boynumuza borc.

Hemhâli RIZÂ Kemhâli İSTİ'NÂ ile İZimizce...

Müteâkîben, Fikri DÂİMimizi BULalım in şâe ALLAH...

Geçmişteki şiarlarımızla hâl-i hazırdaki şiarlarımız tebdîl etmişse hayr üzere mi şerr üzere mi tebdîl etmiştir bunu tefekkür etmemiz, AKLımızın Bâliğ oluşunun ve BULunduğumuz RÜŞD Kâmilinin terbiyesinin gereklerini 'AYNe'l-Yakîn görelim in şâe ALLAH.

YOLumuzun büyüklerinin üçüncü aşama İZi ZİKR-İ DÂİM OLalım in şâe ALLAH!

RABBi'l-Âlemîn'in er-REZZAK, el-MUĞİS, el-FETTAH, en-NASÎR, el-MUBÎN esmâu'l-husnâları ile SÂHİBimizin, MÛRİD-İ MUTLAK olanın, KÂDİR-İ MUTLAK olanın isimlerinin gâlibiyetini niyaz edelim in şâe ALLAH...

Resim

قُلْ مَا يَعْبَأُ بِكُمْ رَبِّي لَوْلَا دُعَاؤُكُمْ فَقَدْ كَذَّبْتُمْ فَسَوْفَ يَكُونُ لِزَامًا

Kul mâ ya’beu bikum rabbî lev lâ duâukum, fe kad kezzebtum fe sevfe yekûnu lizâmâ(lizâmen).: (Rasûlum!) De ki: «RABBim size ne kıymet verir duânız olmasa? (Ey inkârcılar! Size bildirdiklerini) kesinkes yalan saydınız; o halde azab yakanızı bırakmayacaktır!
25 / FURKÂN - 77

وَإِذَا سَأَلَكَ عِبَادِي عَنِّي فَإِنِّي قَرِيبٌ أُجِيبُ دَعْوَةَ الدَّاعِ إِذَا دَعَانِ فَلْيَسْتَجِيبُواْ لِي وَلْيُؤْمِنُواْ بِي لَعَلَّهُمْ يَرْشُدُونَ

Ve izâ seeleke ıbâdî annî fe innî karîb(karîbun) ucîbu da’vete'd-dâi izâ deâni, fe'l-yestecîbû lî ve'l-yu’minû bî leallehum yerşudûn(yerşudûne).: Şâyet kullarım, sana benden sordularsa, gerçekten ben çok yakınımdır. Bana duâ edince, duâcının duâsını kabul ederim. O halde onlar da benim davetime koşsunlar ve bana hakkıyla îman etsinler ki, doğru yola gidebilsinler.
2 / BAKARA - 186

DUÂlarımız DUYulmakta, UYulacağı peşînen beyân edilmekte ve RABBimizden emîn olmamız belirtilmekte, RÜŞDüne ermeniz için denilmekte. RABBi'l-Âlemînden îmân ile, sarsıntısız emniyet, eminlik ile İSTEMEK ve İCÂBET sürecinde OL-ANlar demek ki o hududda RÜŞD getirmekte... ASIL amaca matuf olarak yapılan işlerin bir yan ürünü olmakta sünnetullah-muradullah hatminde... Buradan anladığım o ki yan ürün yâni FER'İ olan elde edilmek istenen üründen yâni ASLolandan daha fazla hizmet etmekte. Yâni kardeşim demem o ki, âcizâne anladığım, sizin gönlünüzdeki bu iki senelik murâdınızın sonucunda olacak olanlar;

1- İn şâe ALLAH size "istetilen-isteğiniz" (hayrile ola) sunulacak.
2- İsteğinizden daha kutlu bir sonuc ta kucağınızda olacak...

Resim

يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُواْ اسْتَعِينُواْ بِالصَّبْرِ وَالصَّلاَةِ إِنَّ اللّهَ مَعَ الصَّابِرِينَ

Yâ eyyuhellezîne âmenustainû bi's-sabri ve's-salât(salâti), innallâhe mea's-sâbirîn(sâbirîne).: Ey Îman edenler! Sabır ve namazla yardım isteyin. Şüphe yok ki ALLAH, sabredenlerle berâberdir.
2 / BAKARA - 153

gerçi bu Âyeti Kerîme'yi okuduğumda, bizim AKLımızca büyük ve zor olan durum için sabretmeyi anlıyorsak ta Rasûlullah sallallâhu aleyhi ve sellem efendimiz ve ashâb-ı güzîn efendilerimizin CİHAD gibi CANlarının ÖZüne müteallık bir zorlukları vardı bu ve benzeri âyetlere muhatap olmalarına sebeb...

Bütün bunlardan sonra yine İZ kokladığımızda YOLun büyüklerinin, yetimleri sevindirdiğini, gamlılara hastalara yaşlılara bebelere izzet ve ikrâmda bulunduklarını, yoksullara, yolda kalmışlara, isteyemeyenlere infak ederek ÖZlerindeki RABBi'l-Âlemîn'in hoş kabûlune erişme vesîleleri aradıklarını biliyoruz.

İnfak etmenin, sadaka vermenin, izzet ikrâmın küçüğü büyüğü de yok üstelik. Bir güler yüzün, bir baş okşamanın, lokmanın yarısını bölüp pay etmenin, susuz bir köpeğe su vermenin ne büyük mükâfât ile karşılandığını Rasûlullah sallallâhu aleyhi ve sellem efendimizin Hadis-i Şerîflerinden ve Sünnet-i Seniyyelerinden biliyoruz çok şükür.

Hulâsâi Kelâm, kardeşiniz, ablanızın garîbce gönlünden hâssaten hâlisaten gelenlerdi... Duânız DUYulmamış ve UYulmamış değil, RÜŞDüne ERecek o vakti ÂNı idrak etme hâli hazırını beklemektesiniz güzel kardeşim. BİZ-BİR-İZ içinde duânıza Âmin Âmin Âmin deriz hâlisâne âcizâne el-Emîn olanın emînliğine katarız in şâe ALLAH.
Resim
Kullanıcı avatarı
nur-ye
Özel Üye
Özel Üye

Mesaj gönderen nur-ye »

بِسْمِ اللّهِ الرَّحْمـَنِ الرَّحِيم

وَقُلْ رَبِّ أَدْخِلْنِي مُدْخَلَ صِدْقٍ وَأَخْرِجْنِي مُخْرَجَ صِدْقٍ وَاجْعَلْ لِي مِنْ لَدُنْكَ سُلْطَانًا نَصِيرًا
''Ve kul rabbi edhılnî mudhale sıdkın ve ahricnî muhrece sıdkın vec’al lî min ledunke sultânen nasîrâ(nasîren).;(Ey Muhammed!) De ki: «Rabbim! Beni, takdir ettiğin yere gönül rahatlığı ve huzur içinde koy ve çıkacağım yerden de dürüstlükle ve selametle çıkmamı sağla. Bana katından yardım edici bir kuvvet ver.».’’
İsra suresi 80. Ayet

Resim ''MuHaMMeDiNuR bir VAKIFtır HÂLden BiLene!..''

Resim

SEVgili aNKa kuşum,

Kul İhvâni Hocamız her Cuma, GECE SOHBETLERİnde ''Birbirimize gıyabi DÛAlar edelim SEVgili CANlar.’’ der.

tabiî ki yakından biliyoruz sıkıntılarını ve DÛAlarımızdasın. إِن شَاء اللَّهُ

Biliyorsun ki "olsun!. olmasın!." derdindeyiz. "Olsun!" dediklerimiz bizim için hayır da olmuyor, "olmasın!" dediklerimizin içindede bizler için binlerce hayır gizli oluyor.
O yüzden ''Her işin bir vakti vardır.’’ Tahammül edelim Rasûlullah SALLallahu aleyhi ve SELLem’mimİZin SABIR kanatları BİZi sarıp afiyet verecektir إِن شَاء اللَّهُ

Resim''Sakın bir işe vaktinden önce atılma. Vakti gelince de tembellik etme. Açıklığa kavuşmamış işlerde inat etme. Açıklığa kavuştuğu zaman da gevşeme. Her işi yerli yerince yap.''
İmam Ali Keremullahiveche

MuhaMMedi MuHABBEtlerimİZle!..
Resim
Kullanıcı avatarı
kulihvani
Site Admin
Site Admin

Mesaj gönderen kulihvani »

sevgili anka-sevgüzel ve de minicik betül canlarımız,
türlü türlü denenerek geçtiğimiz HAYYat yolunda çok zor geçitler de olmakta.
her zaman her yer ve her hâlde MuhaMMedî DUÂdan başka ÇIKış Kapımız da yok BİZler için..
BİZ BİR-İZ İnancımızla DUÂmız candan-gönülden SİZler için hakka-hayra-tez zamana inşae ALLAH...

ÂLEMlere RAHMet ve DUA Kaynağımız-Dayanağımız Rasûlullah sallallahu aleyhi ve sellemden Hâcet Duâmız;

HÂCET DUÂSI

HADÎS-İ ŞERÎF

Resim---Rasûlullah (sallallahu aleyhi ve selem) Enes (radiyallahu anh)’a : “Yâ Enes! ALLAH Tealâ’dan bir hâcet dileyeceksen ve çabuk olmasını istiyorsan şöyle söyle:

بِسْمِ اللّٰهِ الرَّحْمٰنِ الرَّحِيمِ

لَٓا اِلٰهَ اِلَّااللّٰهُ وَحْدَهُ لَٓا شَرِكَ لَهُ الْعَلِيُّ الْعَظِيمُ ! لَٓا اِلٰهَ اِلَّااللّٰهُ وَحْدَهُ لَٓا شَرِكَ لَهُ الْحَلِيمُ الْكَرِيمُ !
بِسْمِ اللّٰهِ الَّذِي لَٓا اِلٰهَ اِلَّاهُوَ الْحَيُّ الْحَلِيمُ ! سُـبْحـاَنَ اللّٰهِ رَبِّ الْعَرْشِ الْعَظِيمُ ! اِلْحَمْدُلِلّٰهِ رَبِّ الْعالَمِينَ ! ....كَأَنَّهُمْ يَوْمَ يَرَوْنَ مَا يُوعَدُونَ لَمْ يَلْبَثُوا إِلَّا سَاعَةً مِّن نَّهَارٍ بَلَاغٌ فَهَلْ يُهْلَكُ إِلَّا الْقَوْمُ الْفَاسِقُونَ اللّٰهُمَّ ! اِنِّي اَسْاَلُكَ مُوجِبَاتِ رَحْمَتِكَ وَ عَظَاِمَ مَغْفِرَتِكَ وَ السَّلَامَتَ مِنْ كُلِّي اِسْمِنْ وَ الْغَنِيمَتَ مِنْ كُلِّي بِرِّنْ وَ الْفَوْزَ بِالْجَنَّتِ وَ النَّجَاتَ مِنْ النَّارُ ! اللّٰهُمَّ ! لَٓا تَدَاعَ لِي ذَنْباً اِلَّا غَفَرْتَهُ وَلَا هَمْمأً اِلَّا فَرَجْتَهُ وَلَا دَيْناً اِلَّا قَضَيْتَهُ وَلَاحَاجَتٌ مِنْ حَوَااِجِ الدُّنْيَ وَ الْاٰخِرةِ اِلَّا قَضَيْتَهَا بِرَحْمَتِكَ يَا اَرْحَمَرَّحِمِينَ !

TÜRKÇESİ :

Bismillahirrahmânirrahîm

Lâ ilâhe illâllahu vahdehu lâ şerike lehu'’l- Aliyyü'’l- Azîm!
Lâ ilâhe illâllahu vahdehu lâ şerike lehu'’l-Halîmü'’-l Kerîm!
Bismillâhillezi Lâ ilâhe illâ Hüve'’l- Hayyu!’l- Halîmu!
Subhânallahi Rabbi'’l- Arşi'’l- Azîm!
Elhamdu lillâhi Rabbi'’l-âlemîn!

فَاصْبِرْ كَمَا صَبَرَ أُوْلُوا الْعَزْمِ مِنَ الرُّسُلِ وَلَا تَسْتَعْجِل لَّهُمْ كَأَنَّهُمْ يَوْمَ يَرَوْنَ مَا يُوعَدُونَ لَمْ يَلْبَثُوا إِلَّا سَاعَةً مِّن نَّهَارٍ بَلَاغٌ فَهَلْ يُهْلَكُ إِلَّا الْقَوْمُ الْفَاسِقُونَ
Resim---Fasbir kemâ sabere ulûl azmi miner rusuli ve lâ testa’cil lehum, ke ennehum yevme yerevne mâ yûadûne lem yelbesû illâ sâaten min nehâr(nehârin), belâg(belâgun), fe hel yuhleku illel kavmul fâsikûn(fâsikûne): O halde (Resûlum), peygamberlerden azim sahibi olanların sabrettiği gibi sen de sabret. Onlar hakkında acele etme, onlar vâdedildikleri azabı gördükleri gün sanki dünyada sadece gündüzün bir saati kadar kaldıklarını sanırlar. Bu, bir tebliğdir. Yoldan çıkmış topluluklardan başkası helâk edilir mi hiç!”
(Ahkâf 46/35)

Allahümme! İnnî es’elüke mûcibâti rahmetike ve azaime magfiretike ve’s- selâmete min küllî birrin ve’l-fevze bi’l- cenneti ve’n- necâte mine’n- nâr!
Allahümme! Lâ teda’a lî zenben illâ gafertehu velâ hemmen illâ ferectehu velâ deynen illâ kazaytehu velâ hacetun min havâici’d- dünya ve’l-âhireti illâ kazayteha bi rahmatike yâ Erhame’r-Rahimîn!

MÂNÂSI :

Vâhid olan ALLAH’dan başka gerçek ilâh yoktur, O’nun ortağı da yoktur, El Aliyyü’l- Azîmdir!

Vâhid olan ALLAH’dan başka gerçek ilâh yoktur, O’nun ortağı da yoktur, El Halîmü’l Kerîmdir!
El Hayyu’l- Halîm olan ALLAH’ın ismiyle, yüce Arş’ın Rabbi ALLAH tealâ’yı tesbih ederim.
Hamd âlemlerin Rabbi ALLAH’a mahsustur.

فَاصْبِرْ كَمَا صَبَرَ أُوْلُوا الْعَزْمِ مِنَ الرُّسُلِ وَلَا تَسْتَعْجِل لَّهُمْ كَأَنَّهُمْ يَوْمَ يَرَوْنَ مَا يُوعَدُونَ لَمْ يَلْبَثُوا إِلَّا سَاعَةً مِّن نَّهَارٍ بَلَاغٌ فَهَلْ يُهْلَكُ إِلَّا الْقَوْمُ الْفَاسِقُونَ
Resim---Fasbir kemâ sabere ulûl azmi miner rusuli ve lâ testa’cil lehum, ke ennehum yevme yerevne mâ yûadûne lem yelbesû illâ sâaten min nehâr(nehârin), belâg(belâgun), fe hel yuhleku illel kavmul fâsikûn(fâsikûne): O halde (Resûlum), peygamberlerden azim sahibi olanların sabrettiği gibi sen de sabret. Onlar hakkında acele etme, onlar vâdedildikleri azabı gördükleri gün sanki dünyada sadece gündüzün bir saati kadar kaldıklarını sanırlar. Bu, bir tebliğdir. Yoldan çıkmış topluluklardan başkası helâk edilir mi hiç!”
(Ahkâf 46/35)
Allah’ım!
Sen’den rahmetine mucibâtı
Mağfiretini sağlayacak her türlü;
Her türlü “ism” den selâmeti;
Her türlü “birr” den ganimeti;
Cennete Fevzi;
Ateşten necâtı isterim!...

Allah’ım!
Bana bağışlamayacağın bir günah;
Ferec vermeyeceğin bir hemm;
Ödettirmeyeceğin bir borç;
Yerine getiremeyeceğim dünya ve âhiret ihtiyaçlarından bir ihtiyaç bırakma!..
Eyy merhametlilerin en merhametlisi olan Allah’ım rahmetinle ihsan eyle
(Yâ Rabbenâ! Âmiiiin!.)

(Enes radiyallahu anhu’dan Tabaranî, Duâ)

Hâcet : İhtiyaç, lüzum, muhtaçlık.
Vâhid : Zâtında tek olan.
El Aliyyü’l- Azîmdir : Çok yüce ve uludur.
El Halîmü’l Kerîmdir : Çok yumuşak ve ikram edicidir.
El Hayyu’l- Halîm : Daima diri ve kullarına hilm sahibi.
Tesbih ederim : Tüm noksanlıklardan uzak olduğuna inanırım ve söylerim.
Hamd âlemlerin Rabbi ALLAH’a mahsustur : O’nun hakkıdır, O’nun içindir.
Sen’den rahmetine mucibâtı : Kabul etmeyi, kabul edilmeyi, uymayı, vesilelerin gereğini işlemeyi, bizim için Rahmetenlilâlemîn olan Resûlullah sallallahu aleyhi ve sellem’i duymayı ve her hususta uymayı..
Mağfiretini : Bağışlamanı.
Azaimi : Azm, irade, karalılık, ve gayretle yapılabilen işleri.
Her türlü “ism”den : Suç, günah, hata, zenb, kötülükten.
Selâmeti : Salimliği, eminliği, korku ve endişesiz şekilde kurtulmayı ve korunmayı.
Her türlü “birr” den : İyilik, güzellik, hayr, bağışta bulunmadan.
Ganimeti : Çalışmaksızın, emeksiz ve beklenmedik nâsib ve kısmet, zenginlik payı.
Fevzi : Selâmetle ulaşıp kurtuluş zaferine kavuşmayı.
Ateşten : Cehennemden.
Necâtı : Kurtuluşu, halâsı isterim!...
Ferec : Çıkış yolu, çözüm, ferahlık.
Hemm : Gam, keder, tasa, kaygı, sıkıntı, problem.
İhtiyaçlarından : Havâic: ihtiyac, hâcet, lüzum, gereklik, muhtaçlık, zarüret.
Bir ihtiyaç bırakma : Gelmesini isteme, dilemez teşvik etme, denkleştirme, muhtaç etme!....

HACET DUÂsı UYgulaması :

Cuma akşamı gecenin 3. ncü yarısında ALLAH celle celâluhu Rızası için ( seherde) 2 REKAT Hacet Namazı kılınır:

1- Birinci rekatta Fatihadan sonra zamm-ı sûre olarak 10 defa ard arda “Kul ya eyyühel kâfirun...” sûresi okunur.
2- İkinci rekatta Fatihadan sonra zamm-ı sûre olarak 10 defa ard arda İhlâ Sûresi okunur.

Selamdan sonra SECDEye gidilip secdede:

1- 10 defa salâvât-ı şerife okunacak : “Allahümme salli ve sellim alâseyyidinâ Muhammeden kad hilleti edriknî ya Resûlullah!” salâvâtı okunur.
2- 10 defa : “Subhânallahi vel hamdulillahi velâ ilâhe illlallahu vallahuekber velâ havle velâ kuvvete illâ billahil aliyyül azîm” okunur.
3- 10 defa :” Rabbenâ âtina fid dünya haseneten ve fil âhireti haseneten vâkina azaben nâr.” okunur.
4- 1 defa : “Allahümme innî eselüke ve eteveccehu ileyke bi Muhammedin nebiyyir rahmeti. Yâ Muhammed (sallallahu aleyhi ve selem) inn’i kad teveccehtü bike ilâ Rabbî fî haceti ...( haceti, dileği ne ise onları söyler. Dikkat!!! hak ve hayır olanlar için gecerlidir. Beddua vs geri döner.)...Li takda Allahümme feşeffi’hu fîye.” okunur.
5- 1 defa “ Bi rahmetike Ya Erhamerrahimin! Bi rahmetike Ya Erhamerrahimin! Bi rahmetike Ya Erhamerrahimin! İrhamnâ” okunur.
Salâvât : “Allahümme salli alâ seyyidinâ Muhammedin Abdike ve Nebîyyike ve Resûlike ve Nebîyyül ümmîyyî ve alâ âlîhi vessahbihi ve ehlibeytihi.” okunur.

SECDEden sonra eller açılıp:

1- Salavat-tevbe istiğfar ve hamdedilip Yukardaki Hadis-i Şerif okunur.
2- 3 İhlas, Felâk, Nâs, Fatiha Sûreleri ve 3 salavat okunup Rasûlullah sallallahu aleyhi ve selleme SALL dilenir.
3-Allahümme innî eseluke’l-affe ve’l-afiyye fi’d- dinî ve’d- dünyayî ve’l-âhiretî.. Allahüme’sturnâ bisetrike’l cemîl! Allahüme’sturnâ bisetrike’l cemîl! Allahüme’sturnâ bisetrike’l cemîl!” ile bitirilir.
İnşâe ALLAH Hacetimiz biiznillah hasıl olur.

ALLAH celle celâluhu Rasûlullah sallallahu aleyhi ve sellem hürmetine hak ve hayr üzere Muînimiz olsun!..

MuhaMMedî MuhaBBetlerimle..
Resim
Kullanıcı avatarı
simurg
Özel Üye
Özel Üye

Mesaj gönderen simurg »

Şimdi ben bir şey daha öğrendim,şükürler olsun Rabbime inşaallah.

Sayfanın başında,kardeşlerimin sıkıntısına üzülürken
şimdi sevinmekteyim.

Demek ki, halimizi dile getirmek de Rahmet vesilesi olmaktaymış.
Bir kardeşimizin sıkıntısından Rahmet ve bereketler doğabilmekteymiş.
Bu durum evvelce halini arz eden kardeşlerimize ümid ve imdad olsun inşaallah.

Kardeşlerimizin sıkıntısına imdad olması için,
Sultanımız Hocamız Kulihvani, Resulullah sallallahu aleyhi ve sellem Efendimiz Hazretleri'nin tavsiye buyurduğu bir Hacet duasını BİZ'e bildirmiş şükürler olsun.
Hocamızdan Rabbimiz ebeden ve daimen razı ve memnun olsun inşaallah.

Şimdi bu dua hepimize de malum olduğuna göre,
evvelce bilmediğimiz bu duayla BİZ'ler de hacetlerimizi dile getireceğiz,
sıkıntılı durumlarımızı emin bir şekilde arz edebilmenin ferahlığı ile de sevineceğiz şüphesiz.

Rahmeti ve Kerem'i sonsuz olan Rabbimize sonsuz hamd ve senalarımız olsun.
Rahmeten lil alemin olna Resul-i Ekrem sallallahu aleyhi ve sellem Efendimiz Hazretlerine sonsuz salat ve selamımız olsun inşaallah.
Can Hocamıza teşekkürlerimiz ve Ebeden BİR ve Beraber olmamız duamız olsun inşaallah. Amin.
Resim
Kullanıcı avatarı
Gul
Moderatör
Moderatör

Mesaj gönderen Gul »

Ve aleyküm esselam ve rahmetullah.

Rabbimiz inşaallah hakkınızda en hayrlı olanı gönlünüze, gönlünüzdekini de size en hayrlı eyler.

Yalnız Betül kardeşimin iş yaparken ki dikkatine, ciddiyetine ve titizliğine hayran oldum :) maşallah. Sevgilerimle..
Resim
Kullanıcı avatarı
eyup
Dost Üye
Dost Üye

Mesaj gönderen eyup »

Aleyküm Esselam,

Allah Yardımcın Olsun, İnşallah hayırlısı ile gönlünüze göre olur,

Ben de evimi taşıyorum Eşimin işi eve 80 km. tayini beklemeden taşıyorum evi,

Rabbim denkleştirsin kardeşim...
Kullanıcı avatarı
Ahmed
Admin
Admin

Mesaj gönderen Ahmed »

Sevgili Ali can kardeşim, Allah celle celaluhu senin dileklerini hakkında hayırlı kılsın ve kolaylaştırsın,
Çektiğiniz sıkıntılara tez zamanda hayırlı çıkış kapıları açsın ve ferahlık versin inşaAllah! Bütün dualara canı gönülden Amin!

"Ey Ebû Bekr'in kızı! Sana diğer duâları da içinde toplayan duâları söyleyeyim mi? Şöyle duâ et:
Resim

"Ey Rabbim! Senden bildiğim ve bilmediğim hayrın hem çabuk, hem geç olanını istiyorum.
Ey Rabbim Resûlünün senden istediğini istiyorum, Resûlünün sana sığındığı şeyden ben de sana sığınıyorum.
Allah'ım benim için kaza ettiğin şeyin âkibetini doğru yola ulaştır.
(İbn Mâce, Duâ, 4.)
***"En Kötü KÖRlük, gÖZünü GÖRmeyiştir!.." Kul İhvani
Kullanıcı avatarı
safa-merve
Özel Üye
Özel Üye

Mesaj gönderen safa-merve »

Rasûlullah sallallahu aleyhi ve sellem efendimiz şöyle buyurmuşlar; “Hanımına yedirdiğin yemek senin için bir sadakadır. Çocuğuna yedirdiğin yemek senin için bir sadakadır. Hizmetçine yedirdiğin yemek senin için bir sadakadır. Kendi nefsine yemek yedirmen de senin için bir sadakadır.”
(Ahmed İbni Hanbel ve Tirmizî’den)

Aynı çileleri yaşayan Hizmetkâr kardeşlerim aNKa, sev-guzel ve eyüp, Allahu teala yavrularınızın yüzü suyu ve bizlere yaptığınız hizmetlerinizin hürmetine bir çıkış yolu nasip etsin İnşaallah
[img]http://www.muhammedinur.com/resimler/safa_merve.jpg[/img]
Kullanıcı avatarı
aNKa
Özel Üye
Özel Üye

Mesaj gönderen aNKa »

Allah celle celalihu, Rasulullah sallallahu aleyhi ve sellem hürmetine cümlemizden razı olsun inşaallah.
Maşallah hüsnü niyet, dua ve temennileriniz içimizi ferahlattı..
Fıtratımdan sanırım sıkıntılarımı paylaşmak istemem. Ya sadece Rabbimden istemek için ya da derdimle kimseyi dertlendirmemek için.
Yine birkaç gün önce;

"Olacak artık Oooo laaaa caaaakk!!!" diyerek ümitlenip sonrasında "ya yine olmazsa!" kuşkusuyla yüreğimin daraldığı bir sırada youtube den bulduğum ve yukarıda paylaştığım ben gibi dertli kardeşimin iç parçalayan sazı ve sözü ile siz Canlardan dualarımıza destek istedim.
İyiki de istemişim diyorum çünkü çok güzellikler duyduk ve öğrendik.
Herbir mesajdaki samimiyet bana yine Muhammedi İhvanlarla beraber olma şansını hatırlattı.
Bu öyle bir şans ki dünya umrunda olmaz insanın.
"Amaaaaann olursa Hayy Hayy, olmazsa Ya Hayy!" der geçeriz.
İnsanoğlu işte Sabır ile Şükür arası gidip gelir bu çile çölünde.
Eeee başkaca da kapı yok sığınacak.
Allahü Zü'l Celali ve'l İkram cümlemize hayırlar ihsan eylesin inşaallah.
Tekrar teşekkür eder saygı ve sevgiyle selamlarım.

Muhammedi İhvan Muhabbetiyle.
Resim
Kullanıcı avatarı
gullale
Özel Üye
Özel Üye

Mesaj gönderen gullale »

Resim

Kıymetli kardeşim, Dünyâ hayâtında OLup ta ben dertlenmem, gamlanmam, zorlanmam, darlanmam diyecek babayiğit yok bence. Rasûlullah sallallâhu aleyhi ve sellem efendimiz onca sıkıntıya derde dûçâr olduktan ve YAŞAdıktan beru...
Sizin vesîleniz ile, mâ şâe ALLAH kardeşlerimizden gönüllere şifâ mubârek kıymetli nasîhatler, hadis-i şerîfler, âyet-i kerîmeler, menkîbeler okuduk, herbirimize bir ışık ve ümîd veren. Vesîletu'n-netîce; El-hamdu lillâhi RABBi'l-Âlemîn ki illâ O'na sığınır O'ndan yardım dileriz...
En son gullale tarafından 29 May 2012, 01:08 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Resim
Kullanıcı avatarı
ecakir07
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesaj gönderen ecakir07 »

aleyküm esselam,

Sevgili aNKa Sev-güzel kardeşlerim yaşamış olduğunuz sıkıntının hakkınızda hayırlara vesile olarak sona ermesi için duacıyız inşALLAH..

güzel yavrunuzla birlikte ve huzur içinde olabileceğiniz bir yuvaya rabbim tez vakitte kavuşturur İnşALLAH..
Kullanıcı avatarı
der-ya
Özel Üye
Özel Üye

Mesaj gönderen der-ya »

ALLAH c.c dualarınızı kabul ediyorsa bu sizin İman'ınızı arttırır.

Geciktiriyorsa sabrınızı arttırır.

Eger kabul etmiyorsa bilinizki sizin için hazırladıgı daha guzel şeyler vardır.

Unutmayalımki Rabbim ihmal degil imtihan eder...
Yunus Emre.k.s
Kullanıcı avatarı
safa-merve
Özel Üye
Özel Üye

Mesaj gönderen safa-merve »

ne güzel bir kardeşlik sizlerle olmaktan iftihar ettim. hepinizden Allah razı olsun Dualarımız kabul olsun İnşaallah
[img]http://www.muhammedinur.com/resimler/safa_merve.jpg[/img]
Kullanıcı avatarı
aNKa
Özel Üye
Özel Üye

Mesaj gönderen aNKa »

Resim
Kullanıcı avatarı
aNKa
Özel Üye
Özel Üye

Mesaj gönderen aNKa »

Arkadaşlarım bu aralar devamlı : "Yav ne güzel küçük bir ilçede eşinle beraber köy okullarında çalışıp gidiyordunuz. Ne derdiniz vardı da geldin büyükşehire?" diye soruyorlar,

Benim cevap ise hazır :

:D
Resim
Kullanıcı avatarı
aNKa
Özel Üye
Özel Üye

Mesaj gönderen aNKa »

Yaaaavvvv Pehlivan hocam onu bunu bırak da "dertsiz çoban" hikayesini bilin mi sen.

Şimcik bi şehirli durupduruken kör oluvermiş,
Ulen nere gitse, hangi hekimlere danışsa kimse niye kör olduğunu anlayamamış,
Gözlerinde bi hastalık yok emme göremeyo,
Doktorlar "biz bu işten bişey anlamadık" demişler,
Bizim şeherli kalkmış dünyayı dolaşmağa çıkmış,
Derdine bi çare aramağa başlamış,

Bi ara buna dimişler ki ; "hakkaten sen bu dertten kurtulmak istersen hayatta hiçbi derdi olmayan bi adam bulacan, onun gömleni gözlerine sürecen ve hemen gözlerin açılacak."
Bizim şeherli yollara düşmüş gene,
Dertsiz birini aramış durmuş,
Sonunda dimişler ki ; "filan dağda bi çoban var, onun hiçbi derdi yoktur."
Hemen o dağa yollanmış bizimki,

Çobanı bulmuş,
"selamaleyküm", "alekümeselam"
"Eeeee çoban ağa ben duydum ki senin bu dünyada hiçbi derdin yok, doğrumu?" diye sormuş,
Çoban da dimiş;
"Yok! Allaha şükür hiçbi derdim yok."
Kör adam bi sevinmiş bi sevinmişki dünyalar onun oluvermiş,
Artık gözleri görecek diye içi içine sığamaz olmuş,

"Çoban ağam hele gömleğini çıkarıverde gözlerime sürüyüm, gözlerim açılsın."
Çoban ne derse beğenirsin ; "Hele kurban, olsa canım feda emme ben hiç göynek giymedim ki!"
Çoban dertsiz olmasına dertsizmiş emme gömleği yokmuş!..

Yaaa Pehlivanım...
Şimcik gömlek giymek mi bi dertti, yoksa derdi olan mı gömlek giyerdi..
Tabiki mesele bu olmadığı gibi anlatılmak istenen de gömlek değildi zaten.
Yakındığımız bu dert-sizlik falan değildi.
Bizim asıl anlatamadığımız neydi bilin mi?
SABRetmek!..
Dikensiz gül olamayacağını hatta gülün dikenli bir bitkiden çıktığını biliriz de, hatta "derdim bana derman imiş" dersek hem dert hem derman olan neydi?
Yok yooook bu soruları cevaplayacak değilim zira henüz o kadar dertli olduğumu sanmıyorum bree.
"Asıl mesele şu ki yeğen" diyordu ya bir dizide dayı;
İşte asıl mesele;

Kimseler çâre bulmadı; ben, bu bî-çâresine…
Ne söylesem beyhude, ben neylesem; çâresi ne?...
Yalın ayak baş açık, aşk abdalıyım o yârin
Ağyârde arama âşık; dert, sîne… Çâre sîne…

KUL İHVANİ

Muhammedi Can Muhabbetiyle can dostum..
Resim
Kullanıcı avatarı
aNKa
Özel Üye
Özel Üye

Mesaj gönderen aNKa »

Es Selam,
Demek ki herşey zamanla yerine oturuyor da biz acele ediyoruz biran önce olsun diyor ve dert yanıyoruz kaderimize.. çile çiçeğini yetiştirmeyi bilemiyoruz bazen kaparıp atıyoruz koklayamadan.
Değerli canlar dualarınız bizim için bir umuttu ve umutlarımızı hiç kaybetmememizi sağladınız sizlere canu gönülden şükranlarımızı sunarız.

Sonuç olarak;
2012 yılı Ekim ayı başı itibariyle eşim Sevgüzel hocayı Eskişehir Merkeze Sınıf Öğretmeni olarak alamadıkları için branş değiştirerek Zihinsel Engelliler Öğretmeni olarak güzel bir okula aldılar.
Ben ise 90 km lik mesafede Eskişehir'in bir ilçesine gidiş geliş yapıyordum ve zamanla hergün yapılan yolculuk yorucu olmaya başlamıştı ki dün akşam bizim için mutlu haber geldi. Benim de Eskişehir Merkeze Eşimin okuluna yakın sayılan güzel bir okula tayinim çıktı.
Sonuçta sonuç olarak mutluyuz huzurluyuz elhamdülillah.

Sıkıntılı günlerimizde dualarınızla yanımızda olduğunuzdan dolayı tekrar teşekkür eder BİZ BİR-İZ şurunu teknik-teorik bilgiden ziyade uygulamayla gösterdiğiniz için sizlere minnettarım.

Allah celle celalihu cümlemizden razı ve BİZde O'nda razı olsun-olalım inşaallah..

Muhammedi Can Muhabbetiyle.
Resim
Kullanıcı avatarı
der-ya
Özel Üye
Özel Üye

Mesaj gönderen der-ya »

Allah c.c âşıkları, sabrı gülbeşeker gibi tatlı tatlı hazmeder.
Ve bilirler ki gökteki hilâlin dolunaya varması için zaman gerekir.

GÜZEL HABERiniz mübarek olsun inşallah...

Yunus Emre.k.s
Kullanıcı avatarı
nur-ye
Özel Üye
Özel Üye

Mesaj gönderen nur-ye »

nur-ye yazdı:بِسْمِ اللّهِ الرَّحْمـَنِ الرَّحِيم

وَقُلْ رَبِّ أَدْخِلْنِي مُدْخَلَ صِدْقٍ وَأَخْرِجْنِي مُخْرَجَ صِدْقٍ وَاجْعَلْ لِي مِنْ لَدُنْكَ سُلْطَانًا نَصِيرًا
''Ve kul rabbi edhılnî mudhale sıdkın ve ahricnî muhrece sıdkın vec’al lî min ledunke sultânen nasîrâ(nasîren).;(Ey Muhammed!) De ki: «Rabbim! Beni, takdir ettiğin yere gönül rahatlığı ve huzur içinde koy ve çıkacağım yerden de dürüstlükle ve selametle çıkmamı sağla. Bana katından yardım edici bir kuvvet ver.».’’
İsra suresi 80. Ayet

Resim ''MuHaMMeDiNuR bir VAKIFtır HÂLden BiLene!..''

Resim

SEVgili aNKa kuşum,

Kul İhvâni Hocamız her Cuma, GECE SOHBETLERİnde ''Birbirimize gıyabi DÛAlar edelim SEVgili CANlar.’’ der.

tabiî ki yakından biliyoruz sıkıntılarını ve DÛAlarımızdasın. إِن شَاء اللَّهُ

Biliyorsun ki "olsun!. olmasın!." derdindeyiz. "Olsun!" dediklerimiz bizim için hayır da olmuyor, "olmasın!" dediklerimizin içindede bizler için binlerce hayır gizli oluyor.
O yüzden ''Her işin bir vakti vardır.’’ Tahammül edelim Rasûlullah SALLallahu aleyhi ve SELLem’mimİZin SABIR kanatları BİZi sarıp afiyet verecektir إِن شَاء اللَّهُ

Resim''Sakın bir işe vaktinden önce atılma. Vakti gelince de tembellik etme. Açıklığa kavuşmamış işlerde inat etme. Açıklığa kavuştuğu zaman da gevşeme. Her işi yerli yerince yap.''
İmam Ali Keremullahiveche

MuhaMMedi MuHABBEtlerimİZle!..

SEVgili aNKa kuşum çok SEVindim. ÜÇünüzünde gözlerinden öpüyorum. Bak üstede demişiz o zaman diyeceğimizi. Bir meyve vakti gelmeden olgunlaşmaz bilirsin, AŞAMAlar gerekir, ve her bir aşama olgunlaşmamıza vesile olur. Bunlarda sancılı durumlardır. SANcılı olmasa anlıyamazdık değilmi?
Yeterki biz sapasağlam durmasını BİLelim. HİZMetimizi aksatmayalım إِن شَاء اللَّهُ

Bak alta ekliyorum RAHAT BATmıştı. ;) hemen hemen bir sene bak!
aNKa yazdı:Arkadaşlarım bu aralar devamlı : "Yav ne güzel küçük bir ilçede eşinle beraber köy okullarında çalışıp gidiyordunuz. Ne derdiniz vardı da geldin büyükşehire?" diye soruyorlar,

Benim cevap ise hazır :

Resim

:D
Bata çıka şu kadar zaman geçti bak bendede!
Neler geldi neler geçti!
Çetele tuta tuta hep çitilendik.
kendimize tutturulan çetelede biz istedik biz çitilendik, muhasebe şart!

Sana bahsetmiştim biliyorsun, 4 hocam oldu bu yolda
2.ci hocam, hacı Ali hocam
ÇİLE ÇÖLÜnde Seneler önce TERCİHimde öyle çitileniyordum ki her yer toz dumandı. Ben ise darmadumandım.

Karşısına oturmamı istedi. Tuttu ellerimi.
---''Bak kızım YAŞAdıkların çok zor şeyler daha gençsin. Ama bunlarda kader kaderullah. CELÂL Esmasına her can mashar olur, CeheNNemde çayır çayır yanmalı ki CEMÂL Esmasına mashar olsun. Ne şanslısın ki ilerlemiş yaşında ya, CELÂL Esmasına mashar olsaydın. Dayanması çok güçtür bak bana yaş ilerledi senin çektiklerini ben çekseydim halim ne olurdu!'' dedi teselli edip,
Duasını etti----''bunlarda geçer yavrum dert etme!'' Dedi NÛR içinde kalsın إِن شَاء اللَّهُ

YAŞAma geçirmeye ve anlamaya çalıştığım ; NÂRdanda GEÇeceksin NÛRdanda Kul İhvÂNi PÎRimizin dediği gibi önce ETiğini Yİyeceksin!

Hala ağzımdan çıkanıda da kontrol edemiyorum ya; ETiğimi Yİyorum!

BİLiyorsun ki açık ve seçiktir, Rasûlullah SALLallahu aleyhi ve SELLem efendimizin HİZMet kervÂNında hizmet eden dünyevi işlerindede seLÂM-ete kavuşur إِن شَاء اللَّهُ

Yeter ki BİZ BİZe uzatılan ELi sıkıca TUTalım!

MuhaMMedi MuhaBBEtlerimİZle!....
Resim

“Dua Köşesi” sayfasına dön