KUR'AN'DAN DUALAR

Kullanıcı avatarı
zahidzenderun
Özel Üye
Özel Üye

KUR'AN'DAN DUALAR

Mesaj gönderen zahidzenderun »

KUR'AN'DAN DUALAR

Resim

Ey Rabbimiz Bizi sana teslim olanlardan kıl neslimizden de sana teslim olan bir ümmet çıkar, bize ibadet yerlerimizi göster, tövbemizi kabul et zira tövbeleri kabul eden, çok merhametli olan ancak sensin."
( Bakara- 28 )

"Ey Rabbimiz, Bize dünyada bir iyilik, ahirette bir iyilik ver. Bizi ateş azabından koru."
( Bakara- 201 )

"Ey Rabbimiz Unutursak veya hataya düşersek bizi hesaba çekme(yarlıga). Ey Rabbimiz Bizden öncekilere yüklediğin gibi bize de ağır bir yük yükleme."
( Bakara- 285 )

"Rabbimiz Bizim gücümüzün yetmediği işlerden bizi sorumlu tutma, bizi affet, bizi bağışla, bize acı. Çünkü sen mevlamızsın. Kafir kavimlere karşı bize yardım et."
( Bakara- 286 )

"Rabbimiz Bizi doğru yola ilettikten sonra kalplerimizi eğriltme. Bize tarafından rahmet bağışla. Eminiz ki, lütfu en bol olan sensin."
(Âl-i İmrân- 8)

"Rabbimiz Gelmeşinde şüphe edilmeyen bir günde insanları mutlaka toplayacak olan Sen'sin. Allah asla sözünden dönmez."
( Âl-i İmrân -9 )

"Ey Rabbimiz İman ettik, öyleyse bizim günahlarımızı bağışla, bizi ateş azabından koru."
( Âl-i İmrân -l6 )

"Rabbimiz İndirdiğine inandık ve Peygamber'e uyduk Şimdi bizi (birliğini ve peygamberlerini tasdik eden)şahitlerden yaz."
( Âl-i İmrân- 53 )

"Ey Rabbimiz Günahlarımızı ve işimizdeki taşkınlığımızı bağışla, ayaklarımızı (yolundan) kaydıma, kafirler topluluğuna karşı bizi muzaffer kıl."
( Âl-i İmrân-147 )

"Rabbimiz Sen bunu boşuna yaratmadın. Seni tesbih ederiz. Bizi cehennem azabından koru."
( Âl-i İmrân -191 )

"Rabbimiz, doğrusu sen, kimi cehenneme koyarsan artık rüsva etmişsindir. Zalimlerin hiç yardımcıları yoktur."
( Âl-i İmrân- 192 )

"Ey Rabbimiz, Gerçek şu ki biz, "Rabbinize iman edin" diye seslenen bir davetciyi (Peygamberi, Kur'ânı) işittik. Artık günahlarımızı bağışla, kötülüklerimizi ört, ruhumuzu iyilerle beraber al, ey Rabbimiz."
( Âl-i İmrân- 193 )

"Rabbimiz' bize peygamberlerin vasıtasıyla vaat ettiklerini de ikram et ve kiyamet gününde bizi perişan etme: Şüphesiz sen vaadinden caymazsın."
( Âl-i İmrân -194 )

"Rabbimiz! Biz kendimize zulmettik, eğer bizi bağışlamaz ve bize acımazsan mutlaka ziyan edenlerden oluruz."
( Araf- 23 )

"Lütfedip hidayetiyle bizi buna(bu nimete) kavuşturan Allah'a hamd olsun, Allah bizi doğru yola iletmeseydi kendiliğimizden doğru yolu bulacak değildik. Andolsun ki, Rabbimizin elçileri gerçeği getirmişlerdir."
( A’raf- 43 )

"Ey Rabbimiz! Bizi zalimler topluluğu ile beraber bulundurma!"
( A’raf- 47 )

"Rabbimiz! Bizimle kavmimiz arasında adaletle hükmet. Çünkü sen hükmedenlerin en hayırlısısın."
( A’raf- 89 )

"Rabbimiz üstümüze sabır yağdır ve bizi müslüman olarak öldür."
( A’raf- l26 )

"Allah'a dayandık. Ey Rabbimiz, bizi. O zalimler topluluğuna bir fitne (konusu) yapma. Ve bizi rahmetinle 0 kafirler topluluğundan kurtar."
( Yunus 85-86 )

"Ey Rabbim beni ve soyumdan gelenleri namazı devamlı kılanlar eyle. Ey Rabbimiz duamı kabul et!
( İbrahim-40 )

"Ey Rabbimiz (amellerin) hesap olunacağı gün beni ana-babamı ve mü'minleri bağışla."
( İbrahim- 4l )

"Rabbimiz, Bize tarafından rahmet ver ve bize, şu durumumuzdan kurtulacak yolu hazırla."
( Kehf- 10 )

"Rabbimiz, Biz iman ettik, öyleyse bize acı. Sen merhametlilerin en iyisisin."
( Mü'minun 109 )

"Rabbimiz, Cehennem azabını üzerimizden sav. Doğrusu onun azabı gelip geçici bir şey değildir."
( Furkan- 65 )

"Orası cidden ne kötü bir uğrak, ne kötü bir konaktır."
( Furkan- 66 )

"Rabbimiz bize gözümüzü aydınlatacak eşler ve zürriyetler bağışla ve bizi takva sahiplerine önder kıl."
( Furkan-74 )

"Bizden tasayı gideren Allah'a hamd olsun. Doğrusu Rabbimiz çok bagışlayan, çok nimet verendir."
( Fatir- 54 )

"Rabbimiz bizi ve iman ile daha once bizi geçmiş din kardeşlerimizi bağışla, kalplerimizde, iman edenlere karşı hiç bir kin bırakma. Rabbimiz, Şüphesiz ki sen çok şefkatli, çok merhametlisin."
( Haşr- 10 )

"Rabbimiz, Sana dayandık, sana yöneldik. Dönüş sanadır."
( Mümtehine-4 )

"Rabbimiz, Bizi inkar edenler için bir fitne kılma bizi bağışla, Ey Rabbimiz, yegane galip ve hikmet sahibi ancak sensin."
( Mümtehine-5 )

"Ey Rabbimiz, Nurumuzu tamamla, bizi bağışla, çünkü sen her şeye kadirsin."
( Tahrim- 8 )

"Başıma bu dert geldi. Sen, merhametlilerin en merhametlisisin."
( Enbiya- 83 )

"Senden başka hiç bir ilâh yoktur. Seni tenzih ederim. Gerçekten ben (nefsine zülmeden) zalimlerden oldum."
( Enbiya- 87 )

"Rabbim beni yalnız bırakma. Sen varislerin en hayırlısısın. (Her sey sonunda senindir.)
( Enbiya- 89 )

"Rabbim bağışla ve merhamet et. Sen merhametlilerin en iyisisin."
( Mü'minun- 118 )

"Bizi zalimler topluluğundan kurtaran Allah'a hamd olsun."
( Mü'minun- 28 )

"Rabbim beni yalanlamalarına karşılık bana yardımcı ol."
( Mü'minun- 38 )

"Ey Rabbim, beni ve kardeşimi bağışla, bizi merhametine kabul et. Zira sen merhametlilerin en merhametlisisin."
( A’raf- 151 )

"Rabbim, küçüklüğümde onlar beni nasıl yetiştirmişlerse, sen de onları esirge."
( İsrâ-24 )

"Rabbim gireceğim yere dürüstlükle girmemi sağla çıkacağım yerden de dürüstlükle çıkmamı sağla. Bana, tarafından hakkıyla yardim edici bir kuvvet ver."
( İsrâ- 80 )

"Allah bana yeter. Ondan başka ilâh yoktur. Ben sadece O'na (güvenip)dayanırım. Çünkü 0 büyük arşın sahibidir."
( Tevbe- 129 )

"Rabbim, bana tarafından hayırlı bir nesil bağışla inanıyorum ki sen, duayı hakkıyla işitensin."
( Ali-İmran- 38 )

"Rabbim, Ruhuma genişlik ver."

"İşimi bana kolaylaştır."

"Dilimin bağını çoz. Ki sözümü anlasınlar"

( Tâhâ- 25-26-27- 28 )

"Rabbim, benim ilmimi artır."
"Rabbim, Bana hikmet ver ve beni iyiler (zümresi ne ) kat."

( Şuara- 83 )

"Bizi mü'min kullarının birçoğundan üstün kılan Allah'a hamdolsun."
( Neml- 15 )

"Ey Rabbim, Bana ve ana-babama verdiğin nimet şükretmemi ve hoşnut alacağın iyi iş yapmamı gönlüme getir. Rahmetinle, beni iyi kulların arasına kat."
( Neml- 19 )

"Rabbim, doğrusu kendime zulmettim. Beni bağışla."

"Rabbim beni zalimler güruhundan kurtar."
( Kasas- 2l )

"Rabbim, Doğrusu bana indireceğin her hayra muhtacım."
( Kasas- 24 )

"Rabbim, Şu fesatçılar güruhuna karşı bana yardım et."
( Ankebut- 30 )

"Rabim, Bana ve anne babama verdiğin nimete şükretmemi ve razı olacağın yararlı iş yapmamı temin et.
Benim için de zürriyetim için de iyiliği devam ettir. Ben sana döndüm. Ve elbette ki ben müslümanlardanım."

( Ahkaf- 15 )

"Rabbim, yeryüzünde kafirlerden hiç kimseyi bırakma"
( Nuh- 26 )

"Rabbim, Beni, ana-babamı, iman etmiş olarak evime girenleri, iman sahibi erkekleri ve kadınları bağışla, zalimlerinde ancak helakini artır."
( Nuh- 28 )

Resim

AMiN
Derviş na murad olacak.
Allah vesilelerle kendisine yaklaştırır.
Na murad olacak..
Bildiğini terk edecek.

[img]http://www.muhammedinur.com/photos/galleries/avatars/istikametbt9tw2.gif[/img]
Kullanıcı avatarı
zahidzenderun
Özel Üye
Özel Üye

Mesaj gönderen zahidzenderun »

Ya İlahi!

Gizlediğim şeyleri açığa çıkardıklarımdan daha hayırlı kıl. Açığa çıkardıklarımı da güzel kıl.

Ya İlahi!

Katılığımı yumuşat, cimriliğimi cömertliğe çevir, za'fıma kuvvet ihsan buyur.

Ya İlahi!

Gaflet içindeyken canımı almandan, beni gaflette bırakmandan ve gafillerden olmaktan
Sana sığınırım.

Ya ilahi!

Emrinde bizleri sabit-i kadem (ayağımızı sabit) kıl ve bizi koru.

AMİN
...
Derviş na murad olacak.
Allah vesilelerle kendisine yaklaştırır.
Na murad olacak..
Bildiğini terk edecek.

[img]http://www.muhammedinur.com/photos/galleries/avatars/istikametbt9tw2.gif[/img]

“Dua Köşesi” sayfasına dön