ALLAHım!.

Kullanıcı avatarı
çilekeş
Aktif Üye
Aktif Üye

ALLAHım!.

Mesaj gönderen çilekeş »

Resim

DUA!.

ALLAH’ın ismi ve ReSûLuLLaH’a salât ve selâm ile duama başlarım ve,
Şeytân’ın şerrinden O’na sığınırım!. .

ALLAH’ım!.
Fâkirlikten,
Cimrilikten,
Korkaklıktan,
Tembellikten,
Hilekâr dosttan,
Kabir azabından,
Faydasız ilimden,
Ağlamayan gözden,
Sıkıntı ve hüzünden,
Ürpermeyen kalbden,
Her türlü hastalıktan,
Hayatın fitnelerinden,
Borç altında kalmaktan,
Kabul olmayan duadan,
Doymak bilmeyen nefisten,
İhtiyârlıktan ele avuca düşmekten,
Zâlim olmaktan ve zulme uğramaktan,
İsyan ettiren fâkirlikten ve azdıran zenginlikten,
Geçmişe kederlenmekten ve geleceğe kaygılanmaktan,
Sana sığınırım!. Âmin!.

Ey RaBBimiz!.
Bize dünyada ve âhirette iyilik ver ve bizi Cehennem azabından koru!.
ALLAH’ım!. Yaşamım hayırlı olduğu müddetçe beni yaşat!. Ölümüm hayırlı olduğu zaman da beni vefât ettir!.

ALLAH’ım!.
Beni ilimle zenginleştir, yumuşak huylulukla ahlâkımı güzelleştir, bana takvâyı ihsân et!.

ALLAH’ım!.
Bizi bu dünyadan şehâdet ve iman ile çıkar!.

Ey RaBBim!.
Bana Cennetin kokusunu duyur ve onun ni’metlerinden nâsiblendir ve bana ateşin kokusunu duyurma!.

ALLAH’ım!.
Bizi dostlarına dost, düşmanlarına düşman olanlardan, sabreden ve şükredenlerden eyle!.

ALLAH’ım!.
Küçük ve büyük, işlediğim ve işleyebileceğim, açık ve gizli bütün günahlarımı bağışla!.

ALLAH’ım!.
Günahlarımı bağışla, kalbimdeki öfke ve kini gider, beni saptırıcı ve azdırıcı fitnelerden koru!.

ALLAH’ım!.
Sen’den sürpriz hayırlar diler, beklenmedik şerlerden Sana sığınırım!.
Ey kalbleri evirip çeviren Yüce ALLAH’ım!. Kalblerimizi sana itaat etme yönüne doğru çevir!.

ALLAH’ım!.
Ayrılıktan, nifâktan ve kötü ahlâkın her çeşidinden Sana sığınırım!.

ALLAH’ım!.
Nefsimin cimriliğinden, israf etmesinden ve vesveselerinden Sana sığınırım!.

ALLAH’ım!.
Bize hakkı hak olarak göster ve ona uymayı nâsib et!.

ALLAH’ım!.
Bize bâtılı bâtıl olarak göster ve bizi ondan sakınmaya muvaffak eyle!.

ALLAH’ım!.
Benim için takdir ettiğin her şeyin sonunun hayır olmasını dilerim!. Ey merhamet edenlerin en merhametlisi!.

ALLAH’ım!.
Dinimizi selâmette kıl, imanımızı kalbimizden alma, bize merhameti olmayanları üzerimize salma!.

ALLAH’ım!.
Ümmet-i MuhaMMed’e (sallallahu aleyhi vesellem) mağfiret et ve Ümmet-i MuhaMMed’in (sallallahu aleyhi vesellem) kusurlarını ört!.

ALLAH’ım!.
Cismimi sağlam kıl, ismimi iyiler defterine yaz!. İyilerin kalblerine beni sevdir!.

ALLAH’ım!.
Zâlimlerin şerrinden beni koru ve münafıkların hilesinden beni uzak tut!.

ALLAH’ım!.
İlmimi çoğalt, hidâyet verdikten sonra kalbimi bâtıl inançlara kaydırma!.

ALLAH’ım!.
Yöneticilerin zulmünden, Şeytan’ın hilesinden ve lisanın hatasından Sana sığınırım!.

ALLAH’ım!.
Kalbimi nifâktan, amelimi riyâdan temizle; gözlerimi hâin bakışlardan uzak kıl!.

ALLAH’ım!.
Kazancımı helâl kıl, beni kanaat ehli yap!. Benden razı olmadıkça beni dünyadan çıkarma!.

Ey RaBBimiz!.
Bize sabır, cesaret ve sebât ver, kâfirlere karşı bize yardım et!.

ALLAH’ım!.
Kendisiyle peygamberliği sona erdirdiğin ve şefâat salahiyeti verdiğin MuhaMMed’e (sallallahu aleyhi vesellem) rahmet et!.

RaBBim!.
Nefsimizi bize musahhar kıl, onun bizi saptırmasına fırsat verme!.

ALLAH’ım!.
Tövbe ile kalbimi yumuşat, onu taş gibi katı kılma!.

RaBBim!.
Yalnız Sana kulluk eder, yalnız Sen’den meded umarız!.

Ey RaBBim!.
Ben zayıfım, beni kuvvetlendir!. Ben zelilim, beni azîz kıl!. Ben Sana muhtacım, beni rızıklandır!.

Ey RaBBim!.
Bize dünyada da iyilik, güzellik ver; âhirette de iyilik, güzellik ver!. Bizi ateş azabından koru!.

Ey RaBBim!.
Nice yüzlerin beyaz, nice yüzlerin kara olacağı günde yüzümü nurunla beyaz kıl, nurlandır!.

RaBBim!.
Bizi Sana boyun eğenlerden kıl, neslimizden de sana itaat eden bir ümmet çıkar!.
RaBBim!. Kulağımın şerrinden, gözümün şerrinden, dilimin şerrinden, kalbimin şerrinden Sana sığınırım!.

Ey RaBBimiz!.
Bizi doğru yola ilettikten sonra kalblerimizi kaydırtma!. Bize tarafından rahmet bağışla!.

RaBBimiz!.
Unutur veya hataya düşersek bizi sorumlu tutma!.

ALLAH’ım!.
Sen’den emniyet, selâmet ve yardım dilerim!. Ayrıca Sen’den cehennemden korunmayı isterim!.

ALLAH’ım!.
Kur’ÂN-ı Azim’in bereketiyle bizim imanımızı, ölüm gelip çatıncaya kadar muhafaza eyle!.

ALLAH’ım!.
Bana uzun ömür, sağlam vücud ve gönül ferahlığı ver!. Güzel neşe, bol rızık, emniyet ve huzur ver!.

Ey ALLAH’ım!.
Sen’den kalbimi mârifet nuruyla ebedî olarak diriltmeni ve canlandırmanı istiyorum!.

Ey celâl ve ikram sahibi olan ALLAH’ım!.
Efendimiz MuhaMMed’e (sallallahu aleyhi vesellem) salât ve selâm et ve bizim arzularımızı kabul et!.

ALLAH’ım!.
Bizi İslam fıtratı ve MuhaMMed’in (sallallahu aleyhi vesellem) dini üzerine sabahlat ve iman üzere yaşat!.

RaBBim!. Bütün evlatlara, ana babalarına saygı ile sevebilmeyi bağışla ve evlatlık görevlerini hepimize öğret!.

RaBBim!.
Cümle günahlardan, günaha yaklaşmaktan ve günahı kötü görememekten Sana sığınırım!.

ALLAH’ım!.
Ben Sen’den razı, Sen de benden razı olarak canımı al!.

Kullanıcı avatarı
çilekeş
Aktif Üye
Aktif Üye

Re: ALLAHım!.

Mesaj gönderen çilekeş »

ALLAH’ım!.
Bize itaatinden öyle bir nâsib ver ki, o bizi cennete ulaştırsın!.

RaBBimiz!.
Bize yakınlık ver, içimize umut ver, sükûn ver, dilimize dua ver!.

ALLAH’ım!.
Sen’in sunduğun ni’metlerle beslendik. Bizi öteki dünyada da onurlandırmanı umuyoruz!.

ALLAH’ım!.
Ölmeden evvel tövbeyi ve ölürken rahatlığı bana nâsib kıl!. Hesab yerinde de kurtuluşu müyesser kıl!.

Ey RaBBim!.
Cümle günahlardan, günaha yaklaşmaktan ve günahı kötü görememekten Sana sığınırım!.

Ey RaBBimiz!.
Sen bizi doğru yola hidâyet ettikten sonra kalblerimizi şek ve şüpheye meylettirme!.

Ey Nurlandırıcı ALLAH’ım!.
Zâtının, Sıfatının ve Habibin’in sevgisi hürmetine beni nurlandır!.

ALLAH’ım!.
Sana tevekkül etmemizi ve yönelmemizi bize nâsib et!. Çünkü Sen merhametlilerin en merhametlisisin!.

ALLAH’ım!.
Sen benim RaBBimsin, Sen’den başka ilâh yoktur, ancak Sen varsın. Sana tevekkül ettim!.

ALLAH’ım!.
Kur’ÂN’ı bize cehennem ateşine karşı örtü, cennette arkadaş ve bütün hayırlı işlerde rehber eyle!.

RaBBimiz!.
Kabirde, kiyâmet gününde, mahşerde ve sıratta bizi perişan etme!.

ALLAH’ım!.
Cehâletten ve câhillerle beraber olmaktan Sana sığınırım!.

Ey her şeyi bilen, her şeyi gören, her şeye şâhid olan ve her şeyden haberdar olan RaBBim!.
Bizi cehennem ateşinden koru!.

Ya RaBB!.
Kâfirlerin, münafıkların ve zâlimlerin kurdukları tuzakları başlarına geçir, heveslerini kursaklarında bırak!.

ALLAH’ım!. Sen’den faydalı ilim, çok rızık ve bütün hastalık ve sıkıntılardan şifâ bekliyorum!.

ALLAH’ım!.
İman ve kesin inanışımızın ışığını çoğalt, tevfik ve yardımını fazlalaştır!.

ALLAH’ım!.
Kabir azabından, göğüs darlığından ve çeşitli irade zayıflığından Sana sığınırım!.

ALLAH’ım!.
Sen’in hamdınla yaşarım. Nefsime zulmettim, beni bağışla!. Zira Sen mağfiret edenlerin en hayırlısısın!.

RaBBimiz!.
Bizi Sana teslim olmuş Müslümanlar haline getir!. Soyumuzdan da öyle Müslüman bir ümmet yarat!.

ALLAH’ım!.
MuhaMMed’e (sallallahu aleyhi vesellem) öyle bir rahmet et ki, rahmetinden O’na kavuşmayan asla bir şey kalmasın!.

ALLAH’ım!. Taatlerimizi Kur’ÂN sayesinde kabul et, arzularımızı Kur’ÂN sayesinde kabul buyur!.

ALLAH’ım!.
Kur’ÂN ile içimi nurlandır, Kur’ÂN’ın nuruyla gözlerimi nurlu kıl, Kur’ÂN ile ahlâkımı güzelleştir!.

ALLAH’ım!.
Bizi her türlü belâdan, her türlü kazadan ve her çeşit hastalıktan afiyette kıl!.

Ey zorlandığım ve darda kaldığım anda tek Kurtarıcım ve Yardımcım!. Sen’i kusurdan tenzih ederim!.

ALLAH’ım!.
Bize kardeşliğimize yakışır biçimde birlik, beraberlik ve yardımlaşma anlayışı ver!.

RaBBim!.
Gaflet uykusuna dalarsak, bizi şefkatinle uyandır, bizi kendi hâlimize bırakma!.

RaBBim!.
Rahmetinin sıcaklığı çocuklarımızın üzerinde parlasın!. Bütün zararlardan onları koru!.

Ey RaBBim!.
Anne ve babam beni çocukken nasıl terbiye ettilerse, Sen de onlara öylece merhamet et!.

RaBBim!.
Beni gerçeğe eriştir, beni zulümden uzak tut, korkuyu benden uzak et!..

Kullanıcı avatarı
çilekeş
Aktif Üye
Aktif Üye

Mesaj gönderen çilekeş »

Resim

ALLAH’ım!.
Hidâyete erdirdiklerinin, âfiyet verdiklerinin ve dost edindiklerinin arasına beni de dâhil et!.

ALLAH’ım!.
Helâlinle beni haramından koru!. Sen’den başka, beni hiç kimseye muhtaç etme!.

ALLAH’ım!. Üzerimizdeki çirkin ve hoş olmayan kokuları gider ve günahlarımızı yok et!.

ALLAH’ım!.
Bize cennet kokularını koklat, onun ni’metlerinden bizi rızıklandır!.

ALLAH’ım!.
Dostlarının yüzlerini beyazlattığın günde, nurunla benim yüzümü de beyazlat!.

ALLAH’ım!.
Defterimi sağ tarafımdan ver ve benim hesabımı kolaylaştır!.

ALLAH’ım!.
Bana sözlerin en güzelini işitmeyi ve ona bağlanmayı nâsib et!.

ALLAH’ım!.
Boynumu ateşten koru, cehennem zincirinden ve halkasından beni muhafaza eyle!.

ALLAH’ım!.
Sırat köprüsü üzerinde, ayakların kaydığı günde, ayaklarımı sabit kıl!.

ALLAH’ım!.
Amellerimi kabul edilmiş, günahlarımı bağışlanmış ve kazancımı sonsuz kıl!.

ALLAH’ım!.
Beni rahmetine boğ, bereketlerinden üzerime yağdır ve beni arşının gölgesi altında gölgelendir!.

ALLAH’ım!.
Cenneti ve içindeki ni’metleri Sen’den isterim, cehennemden ve içindeki kızgınlığından Sana sığınırım!.

ALLAH’ım!.
Sen çok affedicisin ve affetmeyi seversin, beni de affeyle!.

ALLAH’ım!.
Bana rahmet kapılarını ve fazl-u kerem hazinelerinin kapısını aç!. Sen, ikram edenlerin en ekremisin!.

ALLAH’ım!.
Doğu ile batının arasını nasıl uzaklaştırdınsa, beni de günahlarımdan öylece uzaklaştır!.

ALLAH’ım!.
Günahlarımın tamamını; küçüğünü ve büyüğünü, ilkini ve sonunu gizlisini ve açığını bağışla!.

ALLAH’ım!.
İhlâs Sûresi’nin hakkı için bizi kendi iradesiyle ihlâslı olan ve Sen’in ihlâslı kıldığın kullarından eyle!.

ALLAH’ım!.
Gönlümde olanı hakkımda hayırlı eyle, hakkımda hayırlı olana gönlümü razı eyle!.

Ey RaBBimiz!.
Peygamberlerin yoluyla bize vaad ettiklerini ver, kıyamet günü bizi rezil etme!.

RaBBim!.
Bizi kitabınla amel etmeye ve Peygamberinin (sallallahu aleyhi vesellem) sünnetine uymaya muvaffak eyle!.

ALLAH’ım!.
Bana ALLAH korkusu ver, günahlarımı bağışla; hangi yerde olursa olayım, beni iyi yola çevir!.

Ey bu yerlerin Hâkimi!.
Sen’in bahtına düştüm, Sana dehalet ediyorum ve Sen’in rızanı istiyorum!.

ALLAH’ım!.
Selâmetle bizi yaşat, selâm evine bizi koy!.

RaBBimiz!.
Sen yücesin, hamd Sana’dır ve Sen’in içindir!.

Ya RABB!.
Bize Sen’in sevdiklerini sevdir, bizleri razı olduğun işlerle meşgul eyle!.

ALLAH’ım!.
Sen’den sevgini ve Sen’i sevenlerin sevgisini ve Sen’in sevgine ulaştıracak ameli taleb ediyorum!.

ALLAH’ım!.
Huşû’ duymayan bir kalbden, ağlamayan gözden Sana sığınırım!.

RaBBim!.
Bize yeryüzüne sevgiyi, barışı, huzuru ve neşeyi yaymak nâsib eyle!.

ALLAH’ım!.
Kendisine, hakla bâtılı ayırt eden Kur’ÂN-ı Hâkim inen zata, onun âl ve ashabına salât ve selâm eyle!.

ALLAH’ım!.
Gaflet, günah ve faydasız amellerle başıboş yaşamaya devam eden kullarına merhamet eyle!.

RaBBim!.
Yeryüzünde yoksulluktan çâresiz durumda olan bütün kardeşlerimize yardım elini uzat!.

Kullanıcı avatarı
çilekeş
Aktif Üye
Aktif Üye

Mesaj gönderen çilekeş »

Resim

ALLAH’ım!.
Sözlerimi kalbimden çıkarayım diye ve gerektiğinde konuşup ve gerektiğinde susayım diye bana yardım et!.

ALLAH’ım!.
Sen’in aşkına, Sen’in nuruna, Sen’in hikmetine saf bir ayna eyle beni!.

RaBBim!.
Bana, sonra gelecekler içinde, iyilikle anılmayı nâsib eyle!.

RaBBim!.
Sâhib olduklarımızın bolluğuyla Sana olan muhtaçlığımızı unutursak, bizi uyandır!.

RaBBim!.
Bize sonsuzca eşlik et, bizi sonsuzluğun ülkesinde Kendine komşu eyle!.

RaBBimiz!.
Biz nefsimize zulmettik, eğer Sen bize merhamet etmezsen, biz hüsrana uğrayanlardan oluruz!.

Ya Rab!.
Beni kaderine razı, rızkına şâkir kullarından eyle!.

RaBBim!. Akşamın karanlığı çöktüğünde benimle ol ve beni nurunla aydınlat!.

RaBBi!.
Beni ve ailemi zâlimlerin ve kâfirlerin kötülüklerinden muhafaza et!.

ALLAH’ım!.
Beni kibirle dolaştırma, önyargılarla oynaştırma ve öfkeyle buluşturma!.

ALLAH’ım!.
Dinine yönelenleri koru, Onları Sen’siz, dostsuz ve yardımsız bırakma!.

RaBBimiz!.
Bizleri rızana ermek dileğiyle korku ve ümidle gece gündüz Sana dua edip yalvaran kullarından eyle!.

Ya Rab!.
Bana, bana lâyık olanı değil, Sana lâyık olanı ver!.

ALLAH’ım!.
Bana beklenmedik yerlerdeki iyi şeyleri ve beklenmedik kimselerdeki güzellikleri görme yeteneği ver!.

ALLAH’ım!.
Bizi Sana muhtaç olma şuuruyla zenginleştir, Sana ihtiyâç duymama yoksulluğuna düşürme!.

RaBBim!.
Sen’den başka hiçbir şeyi olmayacak kadar zengin eyle beni!.

ALLAH’ım!.
Nefsimize celâlinle, kalbimize cemâlinle, hayatımıza hikmetinle, hatalarımıza rahmetinle muamele eyle!.

ALLAH’ım!.
Hastalığı artan, şifâsı güçleşen ve Sen’den başka sığınak ve ümidi olmayan kullarına merhamet et!.

ALLAH’ım!.
Habib’in, nurlarının deryası, sırlarının nâşiri, saltanatının dellâlı olan MuhaMMed’e (sallallahu aleyhi vesellem) salât ve selâm olsun!.

RaBBim!.
Kudretinin dokunuşuyla göğsümde saf bir kalb halk eyle!.

Ey RaBBim!.
Varlığını hissettir bana ve lütfunün ışığıyla hoşnutluğunun yolunu göster!.

Ey RaBBimiz!.
Bize indirdiğin kitaba inandık, Resûl’e de uyduk; bu halde bizi şâhidlerle beraber yaz!.

ALLAH’ım!.
Sen dilediğin zaman, zor ve çetin olanı kolay ve yumuşak kılarsın!. Benim zor işlerimi kolaylaştır Yâ RaBBi!.
Kullanıcı avatarı
çilekeş
Aktif Üye
Aktif Üye

Mesaj gönderen çilekeş »

Resim

ALLAH’ım!.
Şirkten, şübheden, münakaşadan, kötü ahlâktan ve kötü zandan Sana sığınırım!.

ALLAH’ım!.
Sen’in gazabından, kullarının şerrinden Şeytanların telkinlerinden Sana sığınırım!.

ALLAH’ım!.
Ölümün şiddetine ve ölüm sekeratına karşı bana yardımcı ol!.

ALLAH’ım!.
Düşman topluluğunun kötülüklerini def’ etmeni istiyor ve onların şerlerinden Sana sığınıyorum!.

ALLAH’ım!.
Ahlâkın, amellerin ve nefsin isteğinin fenâlıklarından Sana sığınırım!.

ALLAH’ım!.
Dünyada ve ahrette rezil ve zelil olmaktan Sana sığınırım!.

ALLAH’ım!.
Küfürden, fâkirlikten, kabir azabından, hayatın ve ölümün fitnelerinden Sana sığınırım!.

ALLAH’ım!.
Her canlının şerrinden ve her hasetçinin kem gözünden Sana sığınırım!.

ALLAH’ım!.
Borç yükünden ve azgın insanların üzerime gelmesinden Sana sığınırım!.

ALLAH’ım!.
Kur’ÂN’ı bizim için dünyada yoldaş, kabirde arkadaş, kıyamette şefâatçi, sırat köprüsünde nur eyle!.

ALLAH’ım!.
Tarafından bana mağfiret buyur, bana merhamet et!. Çünkü Sen Gafûr ve Rahîmsin..

Kullanıcı avatarı
çilekeş
Aktif Üye
Aktif Üye

Mesaj gönderen çilekeş »

Resim

Ey RaBBimiz!.
Kıyamette hesab için kalkacağımız gün, ben, ana-babamı ve bütün iman edenleri mağfiret eyle!.

ALLAH’ım!.
Tarafından bana mağfiret buyur, bana merhamet et!. Çünkü Sen Gafûr ve Rahîm’sin.

Ey RaBBimiz!.
Kıyamette hesab için kalkacağımız gün, beni, ana-babamı ve bütün iman edenleri mağfiret eyle!.

Ey RaBBimiz!.
Biz iman ettik. Bizim günahlarımızı bağışla ve bizi o ateştin azabından koru!.

ALLAH’ım!.
Sen’den hidâyet, takvâ, iffet ve zenginlik isterim!.

ALLAH’ım!.
Sen’in sevgini ve Sen’i sevenlerin sevgisini ve beni Sen’in sevgine ulaştıracak ameli istiyorum!.

ALLAH’ım!.
Peygamberin Hz. MuhaMMed (sallallahu aleyhi vesellem) hayır olarak senden ne istediyse ben de onun aynısını istiyorum!.

Ya RABB!.
Beni, Sana yönelenlerin en fazla yöneleni, rahmetine yaklaşanların en çok yaklaşanı yap!.

Ey RaBBim!.
Her türlü fesatçı ve bozguncular topluluğuna karşı bana yardım et!.

Ey RaBBimiz!.
Bize tarafından bir rahmet ver ve işimizden bizim için bir kurtuluş yolu hazırla!.

Ey RaBBimiz!.
Üstümüze sabır yağdır!. Bizi Müslüman olarak öldür!.

ALLAH’ım!.
İman ziynetiyle beni güzelleştir, imanı bana hidâyet sembolü kıl!.

ALLAH’ım!.
Kulak ve gözlerime kuvvet ver, onları bana bağlı kıl, bana haksızlık edene karşı yardım et!.

RaBBim!.
Göğsüme genişlik ver, işimi kolaylaştır; dilimde de düğümü çöz ki, sözümü iyi anlasınlar!.

ALLAH’ım!.
Kur’ÂN’ın bereketiyle sıkıntılarımızı kaldır, hastalarımıza Kur’ÂN sâyesinde şifâ ver!.

RaBBim!.
Beni bağışla, tövbemi kabul eyle!. Sen tövbeleri çok çok kabul eden merhamet sahibisin.

ALLAH’ım!.
Yediğimiz yemekte bize bereket ver ve bize daha hayırlarını yedir!.

RaBBimiz!.
Bizi inkâr edenler için bir fitne konusu yapma, bizi bağışla!. Çünkü mutlak hüküm sahibi Sen’sin!.

Ey RaBBim!.
Ben bilgimin olmadığı şeyi Sen’den istemekten Sana sığınırım!.
Suyu tertemiz kılan ve bizim için İslam’ı nur kılan ALLAH’a hamd ü senâ ederim!.

ALLAH’ım!.
Sen’in zikrini okumaya, Sana şükretmeye ve güzel ibâdet etmeye bana güç ver!.

ALLAH’ım!.
Arafat’ta Sana el açıp yalvaran kullarını affet, bizleri de onların arasına dâhil eyle!.

ALLAH’ım!.
Verdiğin sıhhat ve afiyetin bozulmasından, azabının ve kahrının beni kaplamasından Sana sığınırım!.

ALLAH’ım!.
Çirkin huylar ve işlerden, havai arzulardan ve taşkınlıklardan Sana sığınırım!. ALLAH’tan başka ilâh yoktur, ancak O’na ibâdet ederiz. Kâfirler hoşlanmasalar da O’ndan başkasına ibâdet etmeyiz.

ALLAH’ım!.
Bize rızık olarak verdiğin şeylerde bize bereket ver ve bizi ateş azabından koru!. Şüphesiz benim namazım ve ibâdetlerim, ölümüm ve dirilişim Âlemlerin RaBBi olan ALLAH’a mahsustur.

ALLAH’ım!.
Mezarın fitnesinden ve onun azabından Sana sığınırım!.

ALLAH’ım!.
Gökten inen, göğe çıkan, yerde dolaşan ve yerden çıkan bütün mahlûkatın şerrinden Sana sığınırım!.

ALLAH’ım!.
Hz. Musâ’ya denizi ikiye ayıran Sen’sin, onu boğulmadan kurtaran yine Sen’sin, bana da kurtuluş ver!.

ALLAH’ım!.
Beni kudretinle muhafaza et, fazlınla beni rızıklandır, beni emrine tâbi olanlardan kıl!.

ALLAH’ım!.
Ömrümün âhirini hayırlı kıl, amelimin sonunu da hayırlı kıl!.

ALLAH’ım!.
Zenginliğin fitnesinden ve fâkirliğin fitnesinden Sana sığınırım!.

ALLAH’ım!.
Cehennem ateşinin fitnesinden ve onun azabından sana sığınırım!.

ALLAH’ım!.
Helâlinle beni haramdan sakındır, taatinle beni mâsiyetinden uzaklaştır, Sen’den gayrisini bana unuttur!.

ALLAH’ım!.
Düşmanlarımın bana gâlib gelmesinden ve sevinmelerinden Sana sığınırım!.

ALLAH’ım!.
Beni saadete eren olarak dirilt ve şehîd olarak öldür!.

ALLAH’ım!.
Gözlerimi sağlamlaştır, düşmanlarımın hilesini bana göster, beni onlara gâlib kıl!.

ALLAH’ım!.
Kalbime ümidini yerleştir, Sen’den başkasına umut bağlatma, Sen’den gayrisinden bir şey istetme!.

ALLAH’ım!.
Sen’den doğru ve iyi olup yalan olmayan, faydalı olup zararı olmayan rüyalar görmeni diliyorum!.

ALLAH’ım!.
Her fenâ insanın kötülüğünden ve her kötü adamın şerrinden Sana sığınırım!.

ALLAH’ım!.
Beni makbul olan iyilerden kıl; rahmetten kovulmuş kötülerden eyleme!.

ALLAH’ım!.
Sen’in ipine yapışmamla beni koru, fazlınla beni rızıklandır!.

ALLAH’ım!.
Beni emrine tâbi olanlardan kıl, tavsiyelerine uyanlardan eyle!.

ALLAH’ım!.
Beni çirkin sözlerden, yalandan, küfürden merhametinle muhafaza eyle!.

ALLAH’ım!.
Sen’den ayrı yaşamaktan, bayağı arzulardan, süflî emellerden Sana sığınırım!.

ALLAH’ım!.
Nefsimin yanlış işlerinden; haksız kazançlarından Sana sığınırım!.
ALLAH’ım!.
Şeytan’ın tezyininden, kötüyü güzel ve sevimli göstermesinden Sana sığınırım!.

ALLAH’ım!. Beni hatalarımdan, beyaz elbiseyi kirden temizlediğin gibi temizle!.

ALLAH’ım!.
Küfür ve dalalet dışında, her hal için sana hamd ederim. Ateş ehlinin hallerinden Sana sığınırım!.

ALLAH’ım!.
Hak olarak inen Kur’ÂN-Kerim’i okuma isteğimi arttır!. Onun tilâvetini gözlerime nur, içime şifâ kıl!.

ALLAH’ım!.
“Lâ ilâhe iLLALLAH” kelime-i tayyibesini bütün hücrelerimizde en hayattâr şekliyle hissedilmeyi nâsib et!.

Ey RaBBim!.
Ölüme hazırlıksız yakalanmaktan ve gaflette kalıp gâfillerden olmaktan Sana sığınırım!.

ALLAH’ım!.
Tembellikten, boş işlerden ve sermayemi hebâ etmekten Sana sığınırım!.

RaBBimiz!.
Yolumuzu Rü’yet-i Cemâle kadar açık et ve bu yolda önümüze çıkan bütün engelleri kaldır!.

ALLAH’ım!.
Bana sâlih amel nâsib eyle!. Amelimi Sen’in rızana mahsus kıl, içine riyâ karışmasından sakındır!.

RaBBimiz!.
Gururumuzu, bencilliğimizi, günahlarımıza mazeret bulmaları, başkalarıyla rekabeti kalbimizden söküp at!.

Ey RaBBimiz!.
Günlerimizi geleceğimize hazırla ve hayatımızı bereketli ve mağfur kıl!.

ALLAH’ım!.
Bizi ve gıybetini yaptığımız kimseleri mağfiret eyle!.

RaBBim!.
Kalbimle ve dilimle adını zikretmeyi, adını zikrederek ve yaşayarak ölmeyi nâsib eyle!.

ALLAH’ım!.
Ni’metini küfre çevirmekten, onu tanıdıktan sonra nankörlükten Sana sığınırım!.

RaBBim!.
Bizi yakınlığına kabul buyur; Sen’den hususi iltıfat bekleyenleri kendi uzaklıklarıyla baş başa bırakma!.

Yâ RaBBi!.
Mal verdiğinde saadet de ver; kuvvet verdiğinde akıl da ver. Tevazu’ verdiğinde izzet de ver; iktidâr verdiğinde basîret de ver!.

Âmiiin!.
Âmiiin!.
Âmiiin!..

Ahmed TANYERİ – DİYARBAKIR..
Kullanıcı avatarı
çilekeş
Aktif Üye
Aktif Üye

Mesaj gönderen çilekeş »

Resim

Resim---Büreyde ibni’l-Husayb el-Eslemi radiyallahu anhu.: Resûlullah sallallahu aleyhi vesellem bana.: “Sana bir takım kelimeler öğreteyim ki, ALLAHu TEeLÂ kimin hakkında hayır dilerse bu DUÂları kendisine öğretir, sonra da bu DUÂları ebediyyen ona unutturmaz. Bu DUÂyı okumak istiyorsan Sen.:

ARAPÇASI.:
اَللّٰهُمَّ إِنِّي ضَعِيفٌ فَقَوِّ فِي رِضَاكَ ضَعْفِي، وَخُذْ لِيَ الْخَيْرَ بِنَاصِيَتِي، وَاجْعَلِ الْإِسْلاَمَ مُنْتَهَى رِضَائِي، اَللّٰهُمَّ إِنِّي ضَعِيفٌ فَقَوِّنِي، وَإِنِّي ذَلِيلٌ فَأَعِزَّنِي، وَإِنِّي فَقِيرٌ فَارْزُقْنِي

TÜRKÇESİ.:
ALLAHümme innî daîfun fe kavvi fî rıdâke da’fî, ve huz ile'l-hayri binâsiyetî, vec’ali'l- islâme müntehâ rıdâye. ALLAHümme innî daîfün fekavvinî, ve innî zelîlün feizzenî, ve innî fakîrün ferzuknî

MÂNÂSI.:
ALLAH’ım! Ben zayıfım rızân hususunda zayıflığımı kuvvetlendir. İyiliğe yönelmek için alnımın perçeminden tut. İslâmı nihâî râzı olduğum şey eyle. ALLAH’ım! Ben zayıfım beni kuvvetlendir, zelilim izzetlendir, fakîrim rızıklandır.” de!. buyurdu.
(İbn-i Ebi Şeybe, El-Musannef,29965,10/268; Hâkim,El-Müstedrek,No:1931,1/708))

...M.M.M. MuhaBBetLerimLe...

ResimÇİLekeşResim

“Dua Köşesi” sayfasına dön