BENİM HALA UMUDUM VAR

Kullanıcı avatarı
Gariban
Moderatör
Moderatör

BENİM HALA UMUDUM VAR

Mesaj gönderen Gariban »

Resim

BENİM HALA UMUDUM VAR

DÜRÜSTLÜK farkında olmak demektir..hata yapa bilme ve bunu paylaşa bilme özgürlüğüdür..Dürüstlük yüreğimizin tapusu demektir.

Bu alemde ne zıtlık var, ne kaos ne de karanlık.. Sadece bir birini açan oluşumlar ve insana sonsuz bir inanış, onu sevgiyle koruyuş var. Her şey; inanın her şey insanın iyiliği ve yararı için..

İnsanız biz, üzülen sevinen her şeye açık ve her şeyden bir o kadar etkilenen..
Düşünüyorum bunca yaşanmışlıklar sonunda bizi biz yapan insan olmamızda büyük payı olan yüreklerimizi çaldırmış olabilirmiyiz...

Üzüntüler birer artçı sarsıntı olarak yüreklerimizi sarsmaya devam etse de kimse yüreğini çaldırmamıştır eminim. Çünkü kişi bilir ki yüreği gitti mi geriye kendinden bir şey kalmaz...O yüzden eğrisiyle doğrusuyla tutkuyla yüreğimize sahip çıkarız .
Asıl yürekliliğin ise sevgiyle yaşamak ve onun rehberliğiyle öğrenerek gelişmek ve dahi DEĞİŞMEK olduğunu BİLMEKten geçtiğini anlarız fakat değişmeye yanaşmayız..

Yürekler bir birini değiştirmeye çalıştıkça kırılmalar artçı sarsıntılar artıyor..Yüreğine sahip çıkmak isteyen DÜRÜST olacak kendine ve karşısındakilere..Yoksa bir bakmışsınız ki değişip gelişemeyen yüreğin can suyu biz fark edemeden çekilmiş ve artık üzerinde hiçbir şeyin yetişemediği bir çöle dönmüş..

DÜRÜSTLÜK farkında olmak demektir..hata yapa bilme ve bunu paylaşa bilme özgürlüğüdür..Dürüstlük yüreğimizin tapusu demektir.. Tapusu kişide olmayan yürekler zaman içinde parsellenip başkalarının hüküm sürdüğü çalınmış yürekler olmaktadır...
Akıl, mantık, bilim...bence hepsi geçici..Bu dünyadan bana sadece yüreğim ve onun rehberliğinde damıttığım öz bilgi kalacak....

Benim hala umudum var..
Kırılsam da üzülsem de
kendine ve başkalarına karşı dürüst olan;
öğrendikçe gelişip, değişe bilen
ve hatalarını kabul edecek özgürlüğe sahip bir yüreğim olduğu için;

benim hala umudum var...

Sevgiyle kalın ...
ALLAHA EMANET OLUN

Zahidzenderun

Resim
Resim
Kullanıcı avatarı
halimkok
Özel Üye
Özel Üye

Re: BENİM HALA UMUDUM VAR

Mesaj gönderen halimkok »

Allah cc. senden ebeden razı olsun Zahid Canım...
Seni merhametiyle sarsın sarmalasın.
Sen yalnızca aşını ekmeğini, parasını değil... umudunu da bölüşen biriydin...
Sırf Allah' ın Rızası ve Resulünün hoşnutluğu için.

Zorluk, darlık ve yalnızlık içinde olduğum anda Hızır gibi yetişmiş beni çekip almıştın içinde bulunduğum karanlık ve çıkmaz sokağımdan...

Yaşadığın müddetçe gizledin. ;"Sağ elin verdiği sadakayı sol elin dahi görmesin" inancı ile...
İNSAN' lık gizlenmemeli, yapılan iyilikler unutulmamalı... Ben de seni hiç unutmayacağım Allah' ın izni ile yaşadığım sürece...
Her nefeste duacınım...

"Kimden: zahid.zenderun
Kime: Halim KÖK

Tarih: 4 Ağustos, 2007 - 23:25

……
…. hayatında yeni bir şey olursa hemen yaz olur mu...
Allah bahtını açık etsin...inancını kuvvetlendirsin …
direncini arttırsın..
sıratı mustakiym yolundan ayırmasın..
gölgeleri kaldırıp yoluna ışık tutsun..
Allah gönlünde ki Allah inancını peygamber inancını kuvvetlendirip o yolu görmeni ve o yolu yaşamanı nasib etsin..
aklın gönlünün rehberliğini reddetmeden yaşamayı öğrensin hep öyle yaşasın..gönlün ise kuvvetini inancından alsın
Allaha emanet ol kardeşim..
Bir kaç gün sonra toparlarım, konuşuruz..
Nolur acil ihtiyaçların için bekleme yaz bana ..yemin verdirme... samimiyetime inan
oldumu ..
ALLAHINI SEVERSEN ÇEKİNME..
Hayatla meseleni hallet ve hayata bağlan..
Tekrar yaşamın içine karış..
kendini ezik ..borçlu ..minnettar böyle abuk durumlar yaratarak o biçimlerin içinde hissetme...olaylara öyle kendinden bakma..
bunları hayatın ışıkları ve mucizeleri sana ulaşan nimetler olarak gör..
sakın endişe ile görme bir şeyi , ozaman kalbin korkar...korkunca bilgi gelmez.. ve sen bilmezsen samimiyetini yitirirsin..ve inancın katıksız ve saf değilse imdadına yetişemez..ortada kalırsın..
kendine inan ve kendini sürekli inanç ile sev..
kimse seni takdir etmesin ..bekleme..isteme..hatta niye minnettar şaşır..çünkü yaptıkların senin yapa bileceklerindir..yerinde ve doğal olandır ..sindirdiklerindir
sindiremediklerin övgü , tezaruhat ister..beğeni ister
sen doğal olanı seç..doğal olan sende olandır yapabildiğindir..
onunla övülünülmez ..YAŞANILIR
ben senin kadar güçlü kemse görmedim
hayata vereceğin çok şey var ..ve alacağın
Dön hayatın içine ve sımsıkı sarıl..yaşamdaki gizemi güzeli gözle..ALLAH kendi sırlarından kapılar açsın..sen gönlünü aç ki o kapılarını açsın...
artık bişey bekleme bişey isteme..nasibimi arttır de..
Ve kimseye kendini kanıtlamak bi şey göstermek zorunda değilsin
Sen KÖK sün güzel huyun güzel anlatımın huydaki güzelliğin köküsün
yaşam böyle bir şey..
elimizdekini en güzel huy ve razılıkla kullanmak ve böyle bir anlam kazanmak...
daha başka ne bekleyip ne umabiliriz
Kendine iyi bak
ALLAHA EMANET OL
SIKINTILARINDAN KAÇMA
SIKINTILAR ÖNEMSENECEK ŞEYLERDİR..ONLAR BİRER EĞİTİMDİR
ÖNEMSE ..TİTİZ OL..DİKKATLİ DAVRAN
NE ÖĞRETİYORSA ÖĞREN..ŞÜKRET
AÇIK OL..PAYLAŞIMCI OL..İÇİNNE DERT YAPARSAN O SIKINTI SANA YAPIŞIR..
FAKAT ÖĞRENİRSEN BİR ŞEYLER VE HAYATA GERİ DÖNERSEN SENİ BIRAKIR GİDER..
ÇÜNKÜ İŞİ BİTMİŞTİR...
ALLAHIN SELAMI ÜZERİNE OLSUN"
[img]http://www.muhammedinur.com/photos/galleries/avatars/muhammedinurimza.jpg[/img]
Kullanıcı avatarı
Gariban
Moderatör
Moderatör

Mesaj gönderen Gariban »

Eyvallah Halim canım,
Bu güzel paylaşımın icin Allah razı olsun, bu bilgisayar ve PC'den PC'ye aktarımlar ile böyle nice yazışmalarımızı kaybettim ama yüreğimde yaptığımız sohbetler ve paylaşımlar sıcak bir dostluk ikliminde her dem tazelenir ve bunaldığım anlarda yardımıma yetişir, bana motivasyon veren bir ses olurlar.

Dürüstlük ve kalb paylaşımı Zahid can'ın en çok kullandığı sözlerden idi, ömrü boyu etrafında bunu yapabilecek dostlar aramıştır, ha bu yukarda bahsettiğim gibi oda aynı anlarda bizden bunu beklerdi, bir gün bir akrabası hastahaneye yatmış idi, o günlerde çok bunalmış idi, bana msn den konuştuğumuzda: “bir bankın üzerine oturdum çok daraldım, o anda Hocam, Halim, Barbaros dostlarım nerelerdesiniz bir şeyler söyleyin rahatlatın içimi diye ağlamıştım!” demişti. Onun bu hali içime çok dokunmuştu, kendisiyle yüz yüze görüşmediğim halde aklımda bir hastahane bankında oturup bizlerden bir ses bekleyen bir hanım silüeti belirdi ve bu silüette içime o şekliyle işlendi.

Toprak gibi dürüst olacaksın hayatta, ne ekersen onu vermekte, arpadan ay çiçeği çıkarmamakta, hani âyet vardır ya: "keşke toprak olsaydık diyecekler" böyle işte. “Dost dost!” dedi durdu Zahid, sonunda dostluğu ve dürüstlüğü yine son yaptığı fiili hareketi ile bize gösterip toprakta aramakta .
Es-Selam ve Sevgi ile
GaribAN
Resim
Kullanıcı avatarı
habibi
Özel Üye
Özel Üye

Mesaj gönderen habibi »

Resim

Sâdî-i Şîrâzî der ki:
"Olgunlar için ağaçlardaki tek bir yaprak mârifetullâhı anlatan bir dîvandır. Gâfiller için ise bütün ağaçlar, bir tek yaprak bile değildir."

Hazret-i Mevlânâ, mânâ yoluyla insana: «Suların semâda temizlediği gibi sen de Cenâb-ı Hakk'a yaklaşarak kendini bütün kirlerden arıt. Böylece sen de yağmur gibi ol; bereket ve rahmet saç!» demektedir.

Zîrâ Cenâb-ı Hak, suyun rahmet bulutu hâlinde yeryüzünü diriltmesini ve bunun insanlara bir misal olduğunu ne güzel ifade buyurur:
"Rüzgârları gönderip de bulutları yürüten Allah'tır. Biz bulutları ölü bir yere sürüp, onunla toprağı ölümünden sonra diriltiriz. İnsanları diriltmek de böyledir." (el-Fâtır, 9)

İnsan ki, anne karnında küçücük bir su damlası iken hayata "Selâm!" demiş, doğmuş, büyümüş ve nihayet insanların arasına karışmıştır. Ancak fıtratında gizlenmiş olan letâfet ve güzellikler, nefsâniyet ve günah kirleriyle lekelenmeye başlamıştır. Eğer o, işlediklerinin pişmanlığı içinde Cenâb-ı Hakk'a niyâz edip gözyaşlarıyla günahlarını temizlemeye çalışırsa, bu sayede terakkî ederek mânevî saflık ve kemâle ulaşır.

Artık bu mertebede insan, Cenâb-ı Hakk'ın emri ve izni ile bir "rahmet" olarak insanların gönüllerine bereket saçmaya başlar. Artık o, insanların ıslah ve kemâline hizmet için vazifeli bir rahmet ve hidâyet menbaıdır.

Demek istediğimiz şu ki, insanın aslı saf ve temizdir. Necâset, kir ve lekeler, ona sonradan bulaşır. Ama bunlar arızîdir. Kalıcı olan, ruhtaki asâlet ve temizliktir. Bu sebeple insan, üzerine bulaşan kirleri temizlemek sûretiyle irâdî olarak olgunluk basamaklarını çıkar ve yücelir. Belli bir makama yükseldikten sonra da, insanların kendisine ihtiyacına binâen Allah Teâlâ, onu, eliyle, diliyle ve gönlüyle kullarına hizmet etmeye memur eder.

Cenâb-ı Hak, cümlemize bu güzel kıvamı bahşeylesin! Amellerimizi ve ahlâkımızı yağmur gibi temiz ve berrak bir rahmet, bereket ve hidayet vesilesi eylesin! İçinde yaşadığımız dünyadaki kir-pastan arınarak semâlara yükselen su gibi rûhumuzu ve gönlümüzü de tertemiz olarak yüce huzûruna erdirsin.

Âmîn...

[img]http://www.muhammedinur.com/resimler/cicekler/hbbi.jpg[/img]
Kullanıcı avatarı
kulihvani
Site Admin
Site Admin

Mesaj gönderen kulihvani »

Resim

Merhaba AY-TüL
Dulkadir KIZı
Hadi bir GÜL
Yere İndir YILDIZı..
Resim

ZEVK
4345

ıSSızlığın.. Yalnızlığın.. Seherde KİMseSİZliğin..
AYa TÜL OLdu GELinlik.. GÜNEŞin GÖzü “BİZ” liğin
KOYnunda GİTti MurADın.. MeLeK Kanat KALdı AD-ın
AYN-ı HAMMam AYN-ı TASS cÂN.. Bir de SENin SeSSizliğin…

11.02.11 16:14
GöKlerin Kuşağında
YERlerin Kucağında..
Resim
Kullanıcı avatarı
halimkok
Özel Üye
Özel Üye

Okunan Mesaj
Kimden: zahid.zenderun

Tarih: 13 Temmuz, 2007 - 12:09

ALLAHIN RAHMETİ VE BEREKETİ SENİN VE AİLENİN ÜZERİNE OLSUN..
O sürmeli kuzulara benzeyen kızlarının resimlerini ve anneleri nin nurlu yüzlerini gördüm..
Çok değerli bir aile babasısın ..Gerçek bir babasın
Çocuklar ne kadar rahatlar yanında
SIKINTILARIMIZ HEPİMİZİN SIKINTILARI ALLAHIN İZNİYLE BİTECEK...
DEĞERLİ KARDEŞİM HALİM,
AİLEYE HER ZAMAN VAKİT AYIRMAK GEREK ..İYİ YAPIYORSUN..
Biz sonra gene yazışırız seninle...gönlünün bir tarafı ALLAH la rabıta halinde olsun..Gördüğün her şeyi artık daha farklı gör ve ondan gördüklerin ve duydukların yoluyla ondan gelecek mesajları dinle
hotmailden gelen mailini aldım fakat tahmin edersin gene okuyamadım sonra worda yapıştırıp gönderirsin
Lütfen teşekkür felan yazma..Bak burda gönül işi yapıyoruz..ve kendini kuvvetli kıl..sakın ezik felan hissetme..Bu günlerin anlamını sonra keşfedeceksin ...
Başladığım işi bana yarım bıraktırma ...gene konuşalım
Bana gelen ve tasavvuf ehli bir insanın yazdığı güzel cümlelerle bitiriyorum..
ruhlarımızın, rıza durağı "Rahmetenlilâlemin"de Nur-u Mîm cemî olan Cuma'mızın rahmet ve berekeketlerle dolmasını dilerim.
Aziz Halim Kardeşim...
[img]http://www.muhammedinur.com/photos/galleries/avatars/muhammedinurimza.jpg[/img]
Kullanıcı avatarı
halimkok
Özel Üye
Özel Üye

Okunan Mesaj
Kimden: zahid.zenderun

Tarih: 11 Temmuz, 2007 - 01:57

DARLIKLAR ,SIKINTILAR RAHATLAMAK İÇİNDİR..
BİZ KULLARIZ NEYİ NİÇİN YAPARIZ BİLMEYİZ..

vaktinde saatinde davrana bildiğim için RABBİMe şükrediyorum..Senin gibi değerli bir insanı bana DOST kıldı..
Sendeki cevherler bir gül gibi açacak ve açtıkca bir kokacak..bir kokacak kokusunu taaa uzaklardan duyulacak..
sen akıllı ve azimli ve gayretli bir insansın..Sadece yaşama kendini bırak lakin okumaya ve öğrenmeye devam et ALLAHın izniyle..
Eşin gözünün nuru ..seninle her yerde her zaman var ..Zaman zaman sen ona karşı bir kabuk oluştursanda (Çünkü iç dünyana gömülüyorsun ve farketmeden uzaklaşıyorsun) o senin içini biliyor ve sana inancı çok kuvvetli..ve çocukların ..nurların birer sevgi suyu akan nehirler..
Kardeş gece gece beni coşturucan..
Senin gönlün yüce senin duruşun güzel..Eşimde okuyo dedin onada lafım va..Eğer varsa bir hak ..benden yana helal olsun..devamınıda yaparız.. yarın sana yazacaklarım olur gene konuşuruz..
Bana borçluymuşsun gibi düşünme..Ömrümüz olursa görüşürüz..olmazsa benden sana helal olsun ve bir gün sıran gelince sende birine yardım et..bilmeden iç güdüsel takib et yolu..
Kalblerimiz okumayı öğrensin..Rahmeti büyük hikmetinden sualsorulmaz RABBİM yolumuzu açık etsin...
Sevgili kardeşim
ALLAHA EMANET OL..GECE GÜNDÜZ İSTEDİĞİN ZAMAN YAZ..
DARLANINCA BENİMLE KONUŞA BİLİRSİN
HERŞEY GEÇER AİLEN VE SENİN MUTLULUĞUN HUZURUN ŞİMDİ ÖNEMLİ OLAN
KENDİNE İYİ BAK GÖNLÜ GENİŞ KARDEŞİM..
Kullanıcı avatarı
halimkok
Özel Üye
Özel Üye

Resim

Sen Allah’ ın (cc) GüZeL KUL’ u, Allah (cc) için paylaşırdın,
SeLâM diYÂRında gönlün, SeLâM eder söyleşirdin.
SeVGi-DoST’ luktu ilacın, AŞIK’ tın BAL’ dı her acın,
HıZıR’ ıydın kaç MuHTaC’ ın, MuHaMMeDî (sav) SIRR taşırdın.

HÂLimce…
12.02.2011 – 01:55
Kullanıcı avatarı
MINA
Özel Üye
Özel Üye

Mesaj gönderen MINA »

Bu kudsi hadiste de, birbirlerini Allah c.c için severek dost olanlar, şöyle müjdeleniyor..

“Ey Habibim, Benim için birbirini sevenleri müjdele.!
Benim için birbirini ikramda bulunanları müjdele! Senin için birbirine itimat edip de dost olanların müjdele. Onlara Benim de muhabbetim tahakkuk etmiştir.. Bende o kullarımdan razıyım”

Yine Resulullah (s.a.v.) “Allah için birbirini seven, hayatını böyle geçiren, ve bu hal üzere vefat edenlerin, hiçbir gölgenin bulunmadığı bir günde, Arşın gölgesinden gölgeleneceklerini” müjdeler...

Resim
''Ve Allah'a Sımsıkı Sarılın...''

Hacc / 78
Kullanıcı avatarı
illaedep
Aktif Üye
Aktif Üye

Mesaj gönderen illaedep »

Cananım,
Aytülüm,
Derdimin Dermanı,
Gönlümün bir hoş perisi,
Herşey seninle başladı
Sen gidince de bitmeye yüz tuttu
Aşk böyle bir şey olamaz öyle değil mi?
Başlayıp bitemez değil mi cananım?
Senin gibi dost lazım her dem.
Dostu bulanlara ne mutlu
Dostsuz olanlar yandı mı yandı...

Üzgünüm Latif Hocam.
Hayat öyle ağır ki
Altında kaldım eziliyorum.
Doğrulmam için ne gerek bilemiyorum...

Ama hala umudum var Barbaros abim,Halim abim..
Sizler umudumsunuz.
Hoş kalın....
Kullanıcı avatarı
der-ya
Özel Üye
Özel Üye

Mesaj gönderen der-ya »

Resim

~ SEVDÂ ~

Nesimî’ yi yakan nârı
Mansur boynun büken dârı
Âşıklara aşk mezarı
Sevdâ imiş, sevdâ imiş…

Yunus’un “BİR” i bilişi
Aslı’nın gönle gelişi
Kerem’ in çekilen dişi
Sevdâ imiş, sevdâ imiş…

Şah Senem’in edâ nazı
Âşık Garip sözü sazı
Uğrun uğrun dost niyazı
Sevdâ imiş, sevdâ imiş…

Hâl hâlinde haslar hası
Meyhânede mest mevlâsı
Mecnun’un Leyl-i Leylâsı
Sevdâ imiş, sevdâ imiş…

İhvâni Kıtmir kirini
Pâk eyle bul da PÎR’ini
Ferhad’ın canı ŞİRİN’i
Sevdâ imiş, sevdâ imiş…

16.08.1987 14:30
antlya.. Lara Sahillr..
Eğer göğün yedi kat üstüne çıkmaksa niyetin, Aşktan güzel merdiven bulamazsın.
Eğer aşkı bulmaksa niyetin, Aramadan duramazsın. -
Yunus Emre.k.s

“►İslami Sohbetler◄” sayfasına dön