Dr. Emin Acar Hoca bu gün Rahmet-i Rahmana kavuştu.

Kullanıcı avatarı
MBurak
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Dr. Emin Acar Hoca bu gün Rahmet-i Rahmana kavuştu.

Mesaj gönderen MBurak »

Dr. Emin Acar Hoca bu gün Rahmet-i Rahmana kavuştu. Mustafa Everdi kendisi ile ilgili 2013 'de Dünya Bizim'de bir yazı kaleme almıştı.
Allah Rahmet eylesin. Mekanı Cennet olsun

http://www.dunyabizim.com/emin-acar/125 ... ir-suruyor
[img]http://www.muhammedinur.com/resimler/brk.jpg[/img]
Kullanıcı avatarı
Gariban
Moderatör
Moderatör

Re: Dr. Emin Acar Hoca bu gün Rahmet-i Rahmana kavuştu.

Mesaj gönderen Gariban »

"inna lillahi ve inna ileyhi raciûn."
«biz Allahınız ve nihayet ona döneceğiz»

Dr.Emin Acar Hocamıza Allah c.c'dan rahmet diler yakınlarına sabr-ı cemil vermesini niyaz ederiz. Seneler evvel Aksaray'a hocamı ziyaret etmek için gittiğimizde Nurullah kardeşimizle Hacı Bayram-ı Veli hz. türbesini ziyaret etmiştik ve o gün fazla vaktimiz yok idi hızla yola koyulduk, bilseydim muhakkak oraya da uğrardık.

garibAN
Resim
Kullanıcı avatarı
turguthan
Üye
Üye

Mesaj gönderen turguthan »

“Dr. Emin Acar Hocamızın vasiyetini okumuştum geçen günlerde''Sıkıntıda kalan gençlerimiz için şunu siteye koy! Okusunlar ve dua etsinler!” dedi :
1 Fâtiha Sûresi
3 İnşirah Sûresi
11 İhlas Sûresi
1 Fâtiha Sûresi
11 Salâvât okuyup dualarını okuyup âfiyet dilesinler!”
Dedi çite doktorumuz.''

Allahu Teala gani gani rahmet eylesin inşallah

http://www.muhammedinur.com/forum/viewt ... =21&t=6040
Resim
Kullanıcı avatarı
kulihvani
Site Admin
Site Admin

Mesaj gönderen kulihvani »

Resim

zamÂN NE ki
hAYdi ->DE ki
>ANLA-yÂN-a
->Peki!. PEkii!.

ZEVK 7552

Bu ÂLem YOL-GEÇen HÂNı.. ->Her CÂN GÖÇer -> İZi KALır!
DALgalar ->bir ÂN COŞsa da..-> ASL OLAN ->DENİZi KALır!

RAHmetLerle EMîN Hocam
->AŞKında ÂLeMîn Hocam

“TEK-BİR”in ->“TEK”idir ALLAH.. “NÛRuLLAHtır BİZ”i KALır!.

celle celâlihu..

04.04. 16. 18:07
brsbrsm..tktkttrstkkmdzmÂNnn..

Resim

ResimBBİZz..

Ankara'nın manevî dinamiklerinden Milli Selamet Partisi 1973 Bursa Milletvekili, Ruh ve Sinir Hastalıkları Uzmanı Dr. Emin Acar Hoca Efendi HaKk'a yürüdü..
Cenâzesi bugün ikindi namazına müteakip çevresini manevî iklimi ile ihyâ ettiği Hacı Bayram-ı Veli kaddesallahu sırrahu Câmii'nden ikindi namazına müteâkiben kaldırıldı. 90 yaşında vefât eden Emin Acar Hoca Efendi'nin cenâzesine Başbakan Davutoğlu, siyasi parti liderleri ile hükümet yetkililerinden isimler ve çok sayıda vatandaş katıldı..

Cenâze namazının ardından, Acar'ın nâaşı dua ve tekbirlerle cenâze aracına kadar taşındı. Başbakan Davutoğlu da tabuta omuz verdi.
Ankara'daki manevî önderlerden Dr. Acar, 1926 yılında Bursa'nın İnegöl ilçesinde doğdu.
1952'de İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesinden mezûn olan Acar Hocam, 1974 ve 77'de Milli Selâmet Partisi'nden milletvekili seçildi.
İslam Âlimi olan Emin Acar, aynı zamanda İnegöl'ün yetiştirdiği çok değerli bir hayırseverdi. Yıllardır Hacı Bayram Veli kaddesallahu sırrahu Hazretlerine komşuluk yapan Emin Acar, Hacı Bayram Velî kaddesallahu sırrahu'nun yolunda ilim ve irfân hizmetlerine devâm etmiştir.
Acar Hoca'mın naaşının yarın Bursa'nın İnegöl ilçesi Deyinler Köyü'ne defnedilmektedir..

Resim

2000 yıllarının başında oğlum Alper Vahid Bolu Tünelinde İtalyan AStaldi Firması Şeflerindendi.. Torunum Hasan ERmaL'in doğumu sorunluydu ve biz BOLU'muzda kaldık uzun süre..
Ben, en zor ve en güzel günlerimi BOLUda yaşadım.. umutsuz dertlere Kur'ÂN-ı Kerîmin nasıl şifâ olduğuna BOLU'da bizzât şâhid oldum hamd olsun..
Ahmet Karayel ve Cemâl Candan canlarımı tanıdım..
Yaz aylarında Hayreddinî Tokadî kaddesallahu sırrahu Hazretlerinin Dergâhında,
Oraya çok hizmet etmiş eski Bolu Devlat Hastânesi Baş Hekimi Emin Acar Hocamla tanıştım.. sayısız geceleri birikte sabahladık dergâhta..

Hayreddinî Tokadî kaddesallahu sırrahu ile yanyana yatmakta olan Nakşî Mürşidi Sürmeli Hoca Muhiddin Efendinin oğlu Ahmed Efendi sağdı ve ders vermekteydi.. ve Cuma akşamları dergâhta halaka-yı zikiri yaptırırdı..
Emin Acar Hocamla birlikte katılır ve onun deniz dalgası gibi zikrini izlerdim.. dergâhta koca bir kazan kaynardı akşamdan.. civâr ellerden gelenler getirdikleri ne varsa, gelince içine dökerlerdi.. kaysı, bulgur, pirinç, üzüm, şeker, pekmez.. her ne olsa olurdu.. birisi sürekli karıştırır.. başka birisi de kâselerle her gelene âşure verirdi sabaha kadar.. anlatılmaz bir TEKKe Hayatıydı.. Emin Acar Hocamın basit iki katlı bir barakası vardı.. eşi yukarda kalırdı.. bizimkiler de..

Resim

Zaman GELdi GEÇti.. Ankara’da birkaç kez ziyâret ettim.. beni çok SEVerdi ve onu çok SEVerdim.. gerisi lâf-ı güzâf..yÂNi bombOşş Lâff!.
ALLAH celle celâlihu Rahmet eylesin inşâe ALLAHu teÂLÂ!..

Resim
Resim
Kullanıcı avatarı
der-ya
Özel Üye
Özel Üye

Mesaj gönderen der-ya »

Ne Güzel yaşamışlar...Güzel İnsanlar Güzelliklerle karşılanacaklardır inşaAllah ebedi âlem de...
GÜLe Güle..GÜLle ulaşmaktır duamız HEPimiz İçin...
Eğer göğün yedi kat üstüne çıkmaksa niyetin, Aşktan güzel merdiven bulamazsın.
Eğer aşkı bulmaksa niyetin, Aramadan duramazsın. -
Yunus Emre.k.s
Kullanıcı avatarı
tamersah tarik
Moderatör
Moderatör

Mesaj gönderen tamersah tarik »

Allah rahmet eylesin inşeAllah...
Bir gün Hacı Bayram Veli hz. ziyarete gittiğimde aklıma düşmüştü...İçeri girip girmemek hususunda tereddüt etmiştim. Sonra giriverdim içeri...Kimsin, niye geldin diye soran yoktu...Küçük bir odada soba yanıyor, içerisi gül ve bitki çayı kokuyordu...Oturdum bir kenara, sorusu olan sorusunu soruyor, Emin Hoca da anlatıyordu...El öptürmüyordu...Gidenlere uzaktan fısfısla sıktığı gül suyu vardı...Belli bir müddet oturdum, dinledim, o tadı damağımda kalan çaydan içtim konuşmadan çıkmaya yeltendim...Sen niye gelmiştin diye sordu, sohbetinizden istifade edeyim diye cevap verdim...Elini uzat dedi fısfısla gül suyu ikram etti...En son Sabri Tandoğan'ın eşi Rana Tandoğan'ın cenazesinde görmüştüm...Cumartesi günü gene Hacı Bayram hz. le gittiğimde gidip bir selam vereyim Hocamın selamını ileteyim diye içimden geçirdim fakat zaman darlığından gidememiştim...Hepsi de göçtü gitti geriye kalan sadece hatıralar...
Cümlesine rahmet olsun...
Resim
Kullanıcı avatarı
tahaakb
Özel Üye
Özel Üye

Mesaj gönderen tahaakb »

ALLAH (Celle Celaluhu) rahmetler eylesin. Mekanı cennet olsun İnşallah...
Kullanıcı avatarı
Hakan
Moderatör
Moderatör

Mesaj gönderen Hakan »

Allah Celle Celalehu rahmet eylesin. Rasulullah Sallallahu Aleyhi ve Sellem Efendimizin şefaatine nail eylesin inşeallah...
Resim

“Anma ve Kutlama Mesajları” sayfasına dön