Hayati Şahin ÖZGÖREN

Kullanıcı avatarı
eyup
Dost Üye
Dost Üye

Hayati Şahin ÖZGÖREN

Mesaj gönderen eyup »

S.A

Sitemizi sil baştan kodunu yazan, 3 ay boyunca her haftasonunu bana ayıran, kardeşim Hayati Şahin ÖZGÖREN http://sahinozgoren.com/hakkimda geçtiğimiz CUMA günü kalp krizi sonucu vefat etti.

Şahin hergece kafayı çeken biriydi, 2 yıl yanımda çalıştı, şirketimi devralmak istediğinde böyle bir site yapmanı istiyorum karşılığında şu kadar borcunu silecem dediğimde çok sevindi ve abi önceden haber ver abdest alayım, ben hayatımda camiye gitmedim ama böyle bir site yaparsam bana da sevap olur mu demişti, bende Nuru Muhammediye hizmetin elbet bir karşılığı olur demiştim. Sanırım bu karşılığın ilk göstergesi Mubarek Muharrem sonrası yine Mübarek CUMA günü Rabbim emanetini aldı...

Sitenin algoritmasını çıkarırken abi siteyi Selmin bile kullanabilsin, algoritmayı karışık yapma, yarın ben olmam bi problem çıkar yoksa demişti...

Siz değerli CANlardan kardeşimin ruhuna bol bol okumanızı diliyorum...
Kullanıcı avatarı
Ahmed
Admin
Admin

Re: Hayati Şahin ÖZGÖREN

Mesaj gönderen Ahmed »

Allah Celle Celaluhu Rahmetler etsin, Rasulullah SAV Ravzasında kılsın inşallah!
Verdiği emeklerin ve hizmetlerin karşılığını alacaktır fazlasıyla zira Rabbim bana bir adım yaklaşana on adım, yürüyeneyse koşarım diyerek rahmetinin sürekliliğini ve ganiliğini BİZe müjdelemektedir.
Teknik olarak sitenin yapısını incelemeye fırsatım olduğundan yaptığı hizmetin ne kadar önemli ve değerli olduğunu çok iyi anlayabiliyorum. Allah Razı Olsun, Kabrinde ve Ahirette Afv ve Afiyet versin inşallah!
***"En Kötü KÖRlük, gÖZünü GÖRmeyiştir!.." Kul İhvani
Kullanıcı avatarı
nur-ye
Özel Üye
Özel Üye

Mesaj gönderen nur-ye »

devr eder Dostun devrÂNı
SeBBaha seyrin SeyrÂNı
cevlÂNda hayrÂN HÂLiyle
Aşar gider AŞK kervÂNı…

ZEVK 5031

Bu gün tenha Tevhid Yolu.. ne davul ne zurnamız var
Yerde yalnız karıncalar.. gökte telli turnamız var
TeKe TeK Teras TeKKemiz..NûR-u MÎM,deyİZ BİZ BİR-İZ
çİLE çÖLü SU-SU-z dEĞİL.. Kalb-i KEVSER KURNAmız var!..

20.08.12.. 14:44..
brsbrs. tktktrstkkmz…2.rmznbyrm

Resim

Resim "Hz. Âişe (r.a.)'a "Biz Sana Kevser'i verdik." (Kevser 108/1)
âyeti soruldu, O da: " Kevser, Rasûlullah sallallâhu aleyhi ve sellem'e verilmiş bir nehirdir ki kenarları, içi oyulmuş incidendir, bardakları da yıldızların sayısı kadardır." demiştir.
(Sahîh-i Buhârî, Kütüb-i Sitte Serisi:1, hadis no:1801)

إِنَّا أَعْطَيْنَاكَ الْكَوْثَرَ
Resim--- " innâ a`ṭaynâke'l-kevŝer. :Muhakkak biz sana Kevser'i verdik.''
(Kevser 108/1)

Kıymetli evladımız çok gençmiş burnumun direği sızladı.
Resim sitemize HİZMET ederek İçtiği BARDAKtan SUyu, ŞİFÂlı ŞEFÂAT sebebi olsun إِن شَاء اللَّهُ

HAKKa göçen Hayati Şahin ÖZGÖREN evladımıza,
ALLAHu Zü'l-CELÂLihu’muz, Rasûllullah SALLallâhu aleyhi ve SELLem Efendimizin hürmetine;
VİRDimiz olan SALLavat-ı ŞERİFimizin NÛRu sarıp sarmalasın إِن شَاء اللَّهُ

Resim'' Allâhumme salli ve sellim ve bârik alâ seyyidinâ Muhammedin
Abdike (Muhammediyyeti) ve
Nebiyyike (Mahmûdiyyeti) ve
Rasûlike (Ahmediyyeti) ve
Nebiyyi’l-Ummiyi (Habibîyyeti) ve alâ âlihi, ehl-i beytihi ve sahbihi ve ümmetihi... ''Resim

وَمَا أَرْسَلْنَاكَ إِلَّا رَحْمَةً لِّلْعَالَمِينَ
Resim--- " "Ve mâ erselnâke illâ rahmeten li'l-âlemîn(âlemîne): (Rasûlum!) Biz seni ancak âlemlere rahmet olarak gönderdik.”
(Enbiyâ 21/107)

Geride bıraktığı sevdiklerinede SABR-ı CEMİL niyâz ederim.
Resim
Kullanıcı avatarı
kulihvani
Site Admin
Site Admin

Mesaj gönderen kulihvani »

الَّذِينَ إِذَا أَصَابَتْهُم مُّصِيبَةٌ قَالُواْ إِنَّا لِلّهِ وَإِنَّا إِلَيْهِ رَاجِعونَ

"Ellezîne izâ esâbethum musîbetun, kâlû innâ lillâhi ve innâ ileyhi râciûn(râciûne).: Onlara bir musibet isabet ettiğinde, derler ki: "Biz Allah'a ait (kullar)ız ve şüphesiz O'na dönücüleriz." (Bakara 2/156)

bu KULLuk ÇÖLünde her AVın AVcısı gÖLgesidir.. deli yürekli Çukurova ŞAHİNimİZ de AV olmuş ECEL OKuna ve HAYATi yere sağılmış İNmiş.. Koçak yüreklilerin RabbulÂLEMîni ebeden ceNNetlerinde RAHMet eYylesin Yaşadığım sürece hasbî Hizmetinin meyvesi Fâtiham ona olacaktır inşae ALLAHu Teâlâ..

Bütün şahsî eksik, hata ve kusurlarıma rağmen DUÂ ve İNANCım odur ki,
Resûlullah sallallahu aleyhi vesellem Efendimizin MuhaMMedîyyeti Adına, Hesabına ve Şerefine ÜMMetine karşılıksız Hasbî Hizmeti şiâr edinen MuhaMmedîNÛR sitemize bir nefes veren; ebedî NEFESe ki, Nefha-yı RAHMÂNa kavuşacaktır inşae ALLAHu Teâlâ..

Aytül-Zâhid kardeşimiz de, ölümünden bir gün önce bitmiş-tükenmiş nefesi ve zor anlaşılan sesiyle: "Hocam öbür âleme geçeceğime üzülmüyorum, biliyorum ki MuhaMMedî NURda nice kardeşlerimin ardımdan rahmet Fâtihaları gelecek!" demişti..

gökteki yıldızlar, bulutlar ve esen yeller oldukça, geçen-gelen ve şu ÂNdaki MuhaMmedî YÜREKLerin HİMMeti, MuhaMMed aleyhisselâmın şefaatı ve ALLAHu zü'l- CeLÂLimizin engin RaHMeti ÜMMet-i MuhaMMede ve HaSSeten de gönlünde "MuhaMMedî NUR" götüren kardeşlerimize olsun ebeden-dâimen RÛHları ŞâD OLsun inşae ALLAHu Teâlâ!..

Resim

TÜRKÇESİ: Allahümme salli ve sellim alâ seyyidinâ Muhammedin Resim Ve Âdeme ve Nûhin ve İbrâhîme ve Mûsâ Resim ve İsâ Ve mâ beynehum minennebîyyîne ve'l-mürselin Resim Salâvâtullahi ve Selâmuhu Tealâ aleyhim ecmaîn.

MÂNÂSI: ALLAHım! Efendimiz Muhammed (salallahu aleyhi ve sellem)’e salât-ü selâm et! Ve Âdem (aleyhisselâm)’a ve Nûh (aleyhisselâm)’a ve İbrâhim (aleyhisselâm)’a ve Musa (aleyhisselâm)’a ve İsa (aleyhisselâm)’a ve aralarında gelen tüm nebîlere ve mürsellere de! ALLAHU Tealânın salât ve selâmı cümlesinin üzerine olsun!”
Resim
Kullanıcı avatarı
Gariban
Moderatör
Moderatör

Mesaj gönderen Gariban »

الَّذِينَ إِذَا أَصَابَتْهُم مُّصِيبَةٌ قَالُواْ إِنَّا لِلّهِ وَإِنَّا إِلَيْهِ رَاجِعونَ

"Ellezîne izâ esâbethum musîbetun, kâlû innâ lillâhi ve innâ ileyhi râciûn(râciûne).: Onlara bir musibet isabet ettiğinde, derler ki: "Biz Allah'a ait (kullar)ız ve şüphesiz O'na dönücüleriz." [Bakara, (2/156) ]

Allah rahmet etsin , Resulullah Sallallahu Aleyhi Ve Sellem Efendimizin Gönlünde Rahmete gark olanlardan eylesin. Şahin kardeşimizi tanımadım hiç. Sitemizde nice emeği olan kardeşlerimiz var ki kendilerini bilmiyoruz bile, onlar iyilikleri gizli olanlar. Allah onlardan razı olsun.

Es Selam ve sevgiyle
garibAN
Resim
Kullanıcı avatarı
turguthan
Üye
Üye

Mesaj gönderen turguthan »

kulihvani yazdı:
Bütün şahsî eksik, hata ve kusurlarıma rağmen DUÂ ve İNANCım odur ki,
Resûlullah sallallahu aleyhi vesellem Efendimizin MuhaMMedîyyeti Adına, Hesabına ve Şerefine ÜMMetine karşılıksız Hasbî Hizmeti şiâr edinen MuhaMmedîNÛR sitemize bir nefes veren; ebedî NEFESe ki, Nefha-yı RAHMÂNa kavuşacaktır inşae ALLAHu Teâlâ..
Hizmeti geçen arkadaşımıza Allah'tan gani gani rahmet dilerim. Mekanı cennet olsun. Ruhu huzur bulsun.
Resim
Kullanıcı avatarı
aksiseda
Özel Üye
Özel Üye

Mesaj gönderen aksiseda »

Allah cc. Rahmet Eylesin...
Kendisini tanımış olmasakta bizler için yapmış olduğu tüm hizmetlerini ve ömrü boyunca işlediği diğer
tüm güzel amellerini en güzel kabul ile kabul ve makbul eylesin...
Tüm eksik, kusur, hata ve günahlarını affeylesin...
Mekânı Cennet olsun... inşaALLAH...
Resim
Kullanıcı avatarı
Gul
Moderatör
Moderatör

Mesaj gönderen Gul »

Es Selâmu aleyküm...

Kul İhvÂNi Hocamız sohbetlerinde zaman zaman bir hadisi şeriften bahsediyor bize. Aklımda kaldığı kadarıyla hadis şöyleydi; Resulullah sallallahu aleyhi ve sellem Efendimizin sahabe ile sohbeti sırasında içeriye Abdullah isminde birisinin girdiğini ve o kişinin sarhoş birisi olması üzerine sahabenin O'nu hemen dışarıya çıkarmak istemesi üzerine de Rasulullah sallallahu aleyhi ve sellem Efendimizin "Şeriatın gerektirdiği hükümleri kendisine uygulayın ancak O'nun gönlünde olan sadece Allah ve rAsulunun sevgisidir" buyurması...

Aklımda kaldığı kadarıyla aktardığım bu hadisi şerifin "Melâmetin temeli" olduğundan bahsetmekte Kul İhvÂNi Hocamız...Allah'ın bu Şahin kuluda bana O Abdullah'ı hatırlattı...Kendisine Allah'tan rahmet diliyorum...Rasulullah sallallahu aleyhi ve sellem Efendimize de sayısız sonsuz es salât es selâm olsun inşaALLAH.
Resim
Kullanıcı avatarı
Hakan
Moderatör
Moderatör

Mesaj gönderen Hakan »

Allah rahmet eylesin. Hayatının belli döneminde Rasulullah sav. in hizmetiyle tanışmış ve emek vermiş gönül vermiş kardeşimize Allah Celle Celalahundan rahmet kalanlara baş sağlığı diliyorum.

Ben öyle bir yapı içerisindeyim ki; Rasulullah sav. in optimum yolu olan ve hizmette hep aynı seviyede ve gayede olan orta yolundan bir çıkıp bir giren acizâne, akılvirâne bir şahsiyetim. Kendi adıma üzgünüm ama şu bir gerçek ki yiğit yürekli bir çok canlar bu âlemde çocuk arabasını omuzlar gibi, ölüm arabasını (tabutu) omuzlar gibi Rasulullah sav. in hizmetini omuzluyorlar ve hiiiiiiç sesleri de çıkmıyor ya da çıkaramıyorlar. Bir iş yapsam övüne övüne canım çıkıyor. Ancak işte boşa çıkıyor güç te boşa çıkıyor emek zayi hayat zayi hal zayi ben zayi bilmem nereye kadar zayii...

Bu yüzden YİĞİT YÜREKLİ insanların hizmeti dâim olsun. Rasulullah sav.in gönlünde gönül cennetleri dâim olsun. Ölüm bir kapıdır geçenler de beklemektedir. Önemli olan Rasulullah sav. in edebidir...

Acizâne şöyle düşünüyorum. Rasulullah sav. in hizmet erleri seçiliyor. Dilemelerimizi dahi yaratan yüce Mevlâm tertemiz yapmak istediğimi yiğit yürekli insanları hizmete amade etmek üzere yüreğine hizmet serinliği veriyor sanıyorum. Rasulullah sav. aşkı yüreğine düşüyor. Aşkullahta buluşuyor sanıyorum. Yaşamadığım için sanıyorum diyorum.

Kulihvani Can hocamdan şunu da belirtmek istiyorum:

Kulihvani sır serilmez
Çilesiz sırra erilmez
Ölüler ölmüş dirilmez
Sağlar Hüseyin Hüseyin...

Rasulullah sav.in hizmet erleri Hüseyinler, Hasanlar, Ahmedler, Şahinler ölmezler....

Selam ve dua ile...
Resim
Kullanıcı avatarı
HAYY-DOST
Özel Üye
Özel Üye

Mesaj gönderen HAYY-DOST »

Ebu Hureyre (ra)'den rivayet edildiğine göre, Rasûlüllah (sav) şöyle buyurdu:

"İnsanoğlu öldüğü zaman, bütün amellerinin sevabı da sona erer. Şu üç şey bundan müstesnadır:
Sadaka-i câriye, istifade edilen ilim, kendisine dua eden hayırlı evlat."
Dilerim bu kardeşimizin hizmeti Muhammedinur' la çok uzun ömürlü olsun; taki kardeşimizin tüm günahları sevaba çevrilsin öyleki Allah ondan razı olsun Allahın rahmetine gark olsun.
Bu gün evladımın kabrine gittim. Okudum ..Dualadım Allah kabul eyleye...
Gözlerimden yanak larıma yaşlar süzülürken:
Orada ben olsaydım, evladım, sen de hayır hasenet inle benim amel defterimi açık tutsaydın ...
Ne yapabilirimki Allah 'ın takdiri muradı böyleymiş.
Ahret yurduna gidenlere Muhammedi Nurlarla dolu dualarımız olsun ..
Allah hepsinden af ve mağfiretiyle razı olsun...
Bu kardeşimizde zavallı lığıyla(içkiyle hem dem olup, bu dünyaya alakalarını kesen serhoşlara hep merhamet duyarım) Allah ın merhametine mazhar olsun inşaeallah..
ALLAH ın sevdiği Bişr-ı Hafi hazretleri yüzü suyu hürmetine
....
Resim

“Anma ve Kutlama Mesajları” sayfasına dön