Selamün Aleyküm DOSD MUHAMMEDİLER...

Kullanıcı avatarı
Hakan
Moderatör
Moderatör

Selamün Aleyküm DOSD MUHAMMEDİLER...

Mesaj gönderen Hakan »

Sitede acizane ismi geçen Hakanım.
Uzun zamanlar giremedim.
Rüzgarın önünde yönü ve yörüngesi karışan bir kuş misali daldık gittik dünyaya.
Ne keyif aldık halimizden. Ne keyiflendirdik SAV. i.
Dostların çabalarından gurur duyduk.
Sadece baktık.
Ne el attık işimize, hizmet anlayışımıza, gönül gözümüze. Her şeyi yarıda bıraktık.
Bir çoğunu yıktık geçtik.
Bir anlık dünyada belki padişah olduk.
Belki dünya oyununa daldık bilemedik ne oldumuzu ama hamd olsun Rasulullah sav. e sadık kalmaya çalıştık aklımızca, anlayışımızca idrakimizce.
Allah cc ve Rasulllah SAV. in AŞKına büyük özlem duyduk.
Rasulullah sav. in buyurduğu gibi dünya bir oyun bahçesidir.
Bizde bu oyuna daldık gittik. Bir de baktık ki ruhum, psikolojim, hayatın, zevklerin, anların, zamanlarım her şeyim alt üst olmuş, Tanıyanlar tanıyamaz olmuş.
Halden hale girerek ne olduğumuzu unutmuş bir şekilde deli divane dağlarda, garibane ovalarda kendi kendine gezen bir can olmuşuz.
Allah Celle Celalehunun ve Rasulullah Sallallahu Aleyhi Vesellemin AŞK'ı sağolsun.
Ne diyelim... Dua edin CAN DOSTLAR dua...
Hani derler ya...
AŞK var mı AŞK...

Allah cc Dosd Muhammedileri Aşkıyla meşk eylesin inşallah...

Hakan
Resim
Kullanıcı avatarı
nur-ye
Özel Üye
Özel Üye

Re: Selamün Aleyküm DOSD MUHAMMEDİLER...

Mesaj gönderen nur-ye »

Vealeyküm Es-SELÂM SEVgili has kardeşim Hakanım,
Hangimizde Rüzgar şiddetli esmiyor ki!
Savuruyor, dolandırıyor.
Donduruyor, yandırıyor.
Her yeri toz duman ediyor.
Sonrasında yönümüz-yörüngemiz belli olduğundan arayıp durduğumuzda kendimizi BULuveriyoruz.

Ah canım!
ALLAH Celle Celalehu’ya layık KUL olamazsam, Rasulullah SALLallahu Aleyhi Ve SELLem efendimize layık ÜMMET olamazsam diye.
hep kendimi ararken, kendimi kaybetmekten korkmuşumdur!

hangimiz darmadağınık olmuyoruz ki her daim derleyip toplayanımıza DÛAcıyız إِن شَاء اللَّهُ

İmâm-ı Alî keremullahi veche: "ALLAH önce, âlime: "öğrettin mi ?" diye sorar. Sonra câhile "öğrendin mi?" diye sorar" buyuruyor.

"öğrettin mi ?" sorusuna eyvallah öğretti ''KÛN'' kervÂNIı kıtmiri Kul İhvâni Hocamız diyorum mahcubiyetimle ve tembelliğimin gafletinden utanarak
Ben cahile soruyorum defalarca öğretilenleri "öğrendin mi?"

senin İÇ SESinden gelenleri okuduktan sonra forumda gezerken

http://www.muhammedinur.com/forum/viewt ... 357#p74357
okudum kendimi sorgulamalarımıda paylaşmak istedim.

Sen zaten bizim dualarımızdaydın ayrı değildik ki
emindik ki senin dualarındada biz vardık.
Bu gelgitlerin kısa süreceğini HİZMETinle bize güzellikler sunacağına emindik.
Ne hoş geldin ne hoş bulduk SEVgili CÂN kardeşimiz.
Resim
Kullanıcı avatarı
aNKa
Özel Üye
Özel Üye

Mesaj gönderen aNKa »

Ve Aleykümesselam ve Rahmetullahi ve Brekatühü

Heyyyttt be Hakan abim gelmiş.

Çile rüzgarı 7 yönden essede BİZ BİR değilmiydik be abi...
Tek sermayemiz Sadakat olduktan sonra Tenezzül ve Tevazu hakk değilmiydi...
Lazım ve layıkyla kozasından çıkmış kelebekler de bir müddet kaybolmazlarmı dünyadan...

Şimdi ise herşey daha güzel olacak değilmi...
Bu kez kanatlarınla mı renk katacaksın kendi sitene..
Sahi koza nasıl oldu ve neler yaşadın yok mu bir hikayesi...
Benim ise kozalarım hep delik oluyor be abi, herhal korkuyorum nefessiz kalmaktan..

Neyse..

Mazi çok değil.. Hatırlarsın..
Bu sanal tekkemizin temelinde senin emeğini bilen bilir ama taaa burası yokken de sen yokmuydun...
"10 parmak"ında 10 marifet diye yanında imrenen ben değilmiydim..
Ne Olmuş? Ne Oluyor? Ne Olacak? boş ver be abi..
Zaten hiçbirşey göründüğü gibi olmuyor bu zalım hayatta...

Aslında sen biyere gitmedin ki, hep kalbimizdeydin ve dualarımızda..
Onun için hiiiççç hoş geldin partisi bekleme :D
Biz ise zaten seni hep çok hoş gördük ve gerçekten hoş bulduk be abi...
O halde şimdi "değerli katkı ve paylaşımlarınızı bekleriz" gibi bir alfabeye de lüzum görmüyorum ve
Muhammedi Can muhabbetimi sunuyorum.
Resim
Kullanıcı avatarı
Gariban
Moderatör
Moderatör

Mesaj gönderen Gariban »

Aleykümmes Selam ve Rahmetullahi Ve berekatuhu Sevgili Can Kardeşim HakAN,
Hocamla ilk görüştüğümüz de senin hakkında bana şöyle söylemişti: "Hakan çivi gibi Muhammedîdir, betona çakşan geçer", seneler zarfında bu sözün ne kadar gerçek olduğunu görüp gıpta ile hatırlarım seni hep, her dâim dualarımızdasın zâten kardeşim, bana dua edin demene gerek yok, oradan çıkmadın ki hiç!!!
Ne zaman Derman Hocamın bir yazısını çevirsem seni düşünürüm Hakan’ın on parmağı da var bu yazıda şimdi derim hep.
Can dost, hepimizin dönemsel olarak bazı işleri, sorunları ve türlü türlü yaşantımızda göğüs gerdiğimiz zorlukları var, doğru yanlış çeşit çeşit kararlar almaktayız, bunlar gelip geçmekteler, belki bizi başka bir döneme ve işlere hazırlamaktalar, bu yüzden işlerimize birlikte devam edeceğiz her AN yılmadan inşaallah.
Çakılacak çok beton var önümüzde inşaallah!..
Hep birlikte el ele yürek yüreğe hasbi ve habibi hizmette, Resulullah Sallallahu aleyhi ve sellem efendimizin hesabına ve şerefine varız inşaALLAH.
İnan ki bu mesajın beni çok sevindirdi, hislerimi anlatamam.

Es Selam ve Sevgiyle
garibAN
Resim
Kullanıcı avatarı
Ahmed
Admin
Admin

Mesaj gönderen Ahmed »

Aleyküm es-selam ve rahmetullahi ve barekatühü Sevgili Kardeşimiz Hakan,

Muhammedinur sanal tekkemizi bulup faydalanmaya başladığım ilk zamanlarda bir çok mesajda "Hakan" ve "aNKa" ismini görür ve hem müteşekkir olur hem de imrenir idim. Ne güzel bir dava peşinde ve hasbi hizmette olduğunuzu anlatamam. Rasulullah sallallahu aleyhi vesellemin hizmetinde ve gönlünde güzel bir yeriniz var ki ayırmıyor sizi buralardan, ne mutlu. Herkes arada bir izin kullanır. Siz de izinden dönmüşsünüz görevinize devam, hayr ile inşaAllah!
***"En Kötü KÖRlük, gÖZünü GÖRmeyiştir!.." Kul İhvani
Kullanıcı avatarı
nur-ye
Özel Üye
Özel Üye

Mesaj gönderen nur-ye »

Resim

DeST-i KeMâL HiZMeT İle
DeST-i CeMâL HiMMeT İle

SU-YU-n TESTİ-si BUZ-dansa
DeST-i HeM-HâL CeNNeT BİL-e..

ZEVK
4155

Son-SU-z ŞüKüR YüCe RABB-ıM!. İÇ-imde A-K-AN-ıM VER-diN!
SEV-din SEV-dirdin SEV-ildik!.. g-ÖZ-üM-den BA-K-AN-ıM VER-diN!
BiR KIZ iHS-AN, Oğullarım; BEL-imden ÜÇ, YOL-umdan BiRR
Ebâ YETİMü’-l FuKaRâ!.. ÂRiFü’l- HA-K-AN-ıM VER-diN!..

26.06.10 13:13
S y r n d..

DeST-i CeLâL: Muhammedî MeLaMette İLiM-le, Derviş OL-AN Anlamalıdır ki, Eşya-Esma-Sıfat-Zât nedir?
Beden-Nefis—Kalb-RUH nedir?
Buz-SU-Buhar-BULut nedir?
“SU-YU-n TESTİ-si BUZ-dansa”
Çölde Kıtmir lakırtısı sadece kolaysa ER-İT-mek!.
“Rabüülâlemin” in “Rametenlilâlemin” ini BİL-BUL-OL-YAŞA-madan ER-itecek rAHMET e SALL!
SALL, İSALL, ViSALL..
O İKRaMını El CeLâL celle celâlihu dan TeCeLLî BUYUR-ur!
Zü’l- CeLâLü Ve’l- İKRaM OL-AN-dır ZÂT-ÂN!..

Ondandır ki Münir DER-mAN-ımız buyurur:
“Ceseden, ruhen ALLAH'da eriyen için Cennet kelimesini konuşmak abes olur..”

(Dr.Munir Derman (k.s), Allah dostu der ki 1.cilt. Veysel Karani)

Elbette köstebek gibi kendi karanlıklarında Hikmet Avcılığı yapıp eserlerini gizleyenler, AN-lamadılar, AN-layamazlar ve AN-layamayacaklar da!..

DeST-i KeMâL: Muhammedî MeLaMette EDeB-le, Nefsin Bir Kâmil Elinde AMEL-İŞ-Hasbî Hizmete Yönelip SU gibi Aziz:
Her YöNe AK-ıcı ve,
Her ÖZü YAK-ıcı ve,
Her SÖZe BAK-ıcı ve,
Her YüZe GÜL TAK-ıcıdır..

DeST-i CeMâL: Muhammedî MeLaMette, MuHaMMeD Rasûlullah sallallahu aleyhi vesellem İRFaNında OLarak CeMâlullaha Mazhariyet Muhteşemliğine Şehadet..

DeST-i HeM-HâL: Muhammedî MeLaMette HAKK ALLAH celle celâlihu ERKanında Yaşamak Yalnızlığının Anlatılamazı YAŞAnanı dense çok olur..

Ebâ YETİMü’-l FuKaRâ: Fakirlerin Yetimlerinin BaBası…
Resim
Kullanıcı avatarı
gullale
Özel Üye
Özel Üye

Mesaj gönderen gullale »

Resim

Aleynâ ve aleyke es-selâm CAN HAKANım, "DOSD MUHAMMEDİLER" başlığı ile verdiğin selâm BİZden öncede BİZden sonra da OLacak OL-ANın sözü değil! Sen nerede olursan ol şâhidliğimiz onadır ki; NÛR-U MUHAMMED ÂŞIKLARındansın ki âcizâne kendim de orada olmayı niyaz ettiğim, niyet ettiğim, umut ettiğim ve gıpta ettiğim yerdir.

Burada sana be çeşm-u ser ( baş-göz üstüne) hoşgeldin diyebilecek en son kişiyim, sen CANdan, KANdan, YOLdan, BAŞtan OL-ANsın, HaBBe'nin taşında, suyunda, hamelesinde, hizmetkârlığında eli, izi, duâsı, teri OL-ANsın. Hoşgelmedin, hep buradandın, buradaydın, buradansın, burasın in şâe ALLAH! Böyle BİLdim, böyle BULdum.

Kulihvânî PÎRimizin, Rasûlullah ÂŞIĞInın, Kervân Kıtmîr'inin, İZi sürücü, İZi açıcının yemînindeydin, hılfına geçtin. BİZ, nerede nasıl kullanılırsak orayı beğenerek, şikâyetlenmeden, burulmadan, Fikr-i Dâim, Zikr-i Dâim, Şükr-ü Dâim, SALLi dâim Sadâkatinde-samîmiyyetinde-SABRında olarak koşalım, yürüyelim, emekleyelim, sürünelim fekad ve illâ yedi yönde Rasûlullah sallallâhu aleyhi ve sellem efendimizin hoşnutluğunda, RABBi'l-Âlemîn rızâsında "fe-sebbit ekdâmenâ" niyâzında Selâmette OLalım in şâe ALLAH!
Resim
Kullanıcı avatarı
HAYY-DOST
Özel Üye
Özel Üye

Mesaj gönderen HAYY-DOST »

Hakan yazdı:Sitede acizane ismi geçen Hakanım.
Uzun zamanlar giremedim.
Rüzgarın önünde yönü ve yörüngesi karışan bir kuş misali daldık gittik dünyaya.
Ne keyif aldık halimizden. Ne keyiflendirdik SAV. i.
Dostların çabalarından gurur duyduk.
Sadece baktık.
Ne el attık işimize, hizmet anlayışımıza, gönül gözümüze. Her şeyi yarıda bıraktık.
Bir çoğunu yıktık geçtik.
Bir anlık dünyada belki padişah olduk.
Belki dünya oyununa daldık bilemedik ne oldumuzu ama hamd olsun Rasulullah sav. e sadık kalmaya çalıştık aklımızca, anlayışımızca idrakimizce.
Allah cc ve Rasulllah SAV. in AŞKına büyük özlem duyduk.
Rasulullah sav. in buyurduğu gibi dünya bir oyun bahçesidir.
Bizde bu oyuna daldık gittik. Bir de baktık ki ruhum, psikolojim, hayatın, zevklerin, anların, zamanlarım her şeyim alt üst olmuş, Tanıyanlar tanıyamaz olmuş.
Halden hale girerek ne olduğumuzu unutmuş bir şekilde deli divane dağlarda, garibane ovalarda kendi kendine gezen bir can olmuşuz.
Allah Celle Celalehunun ve Rasulullah Sallallahu Aleyhi Vesellemin AŞK'ı sağolsun.
Ne diyelim... Dua edin CAN DOSTLAR dua...
Hani derler ya...
AŞK var mı AŞK...

Allah cc Dosd Muhammedileri Aşkıyla meşk eylesin inşallah...

Hakan
Sevgili kardeşim, candan kardeşim,
Yazını okuyunca yüreğim titredi, sanki beni anlatıyorsun..
Dervişin gezip döneceği yer yine HAKKın tekkesi.
Âşıklar meclisinde buluşuruz inşae Allah.
Hep bağrımızda solmayan bir gül gibiydin.
MuhaMMedi muhaBBetlerimle..
Seni gerçekten özlemişiz
....
Resim
Kullanıcı avatarı
Hakan
Moderatör
Moderatör

Mesaj gönderen Hakan »

Esselamün Aleyküm ve Rahmetullahi ve Berakatühü...

Allah cümlemizden razı olsun Dosd MUHAMMEDİler...

Her CAN içindeki güzelliklerle yoğrulmuş Allah Celle Celalehunun Ruhunun hüzmesi, zevki, bilinirliği, AŞKının meyvesi, AHAD'daki HABİBULLAH'ın Nurunun Nurcuklarının güzellikleriyle konuştuğunu canı gönülden zevk ediyorum...

Rasulullah sav. şanı, şerefi, yüceliği, kulluğu, AHMEDliği, MAHMUDluğu, MUHAMMEDliği, MUSTAFAlığı, Ruhunun Habbesi, SEVGİSİ, AŞKI ve Yüreği sağolsun...

Tüm bunlar DOSTtan DOSTa gül demetleridir. Güllerin Sultanı Rasulullah SAV. için emanet olan canda gurban...

Yine üzerimize düşen her türlü görevi yapmaya hazırız. Her an zaman, mekan ve her şeyde inşallah.

Önce Rasulullah SAV.in huzurunda mahcubiyet yaşatmasın yüce Rabbim. Sonra Huzurullahta mahcubiyet yaşatmasın inşallah...

Rasulullah sav. in gönlüne girmeyi ve orada daimiyeti nasip ve müyesser eylesin...

Her CAN içindeki güzellikleri yazmış. Her güzellik CANların kendine SAV.in bir lütfudur. Allah razı olsun.

Hakkta ve Hayrda vasiyetleşerek, vasiyetleşecek nesillerle hemhal olmayı ve AŞK-I MUHAMMEDİ'de gark olmayı nasip etsin...

Esselam
Resim
Kullanıcı avatarı
Gul
Moderatör
Moderatör

Mesaj gönderen Gul »

Ve aleykumesselam ve rahmetullahi ve berakatühü Hakan kardeşimiz
Burada bir kaç gündür bardaktan boşanırcasına yagmur yağmakta. Şimdi size yazarken gönlüme X. Deftere gönderdiğiniz Kul Ihvani Hocamızın zevki düştü

Hakan yazdı:ZEVK 1442

Sıddıkiyyet-Merhamet yok, taşlar gibi katı Kalbim!
Mârifetsiz-Muhabbetsiz, Mâsivâ Mir’atı Kalbim!
Fakir-Âciz- Zelil-Alîl bir Abd iken Sefil Nefsim
Seni de baştan çıkardı, İlham Mû’siratı Kalbim!

12.04.1999 20:30 ev..

Mâsivâ: Yaratan ALLAH celle celâlihu dan başka tüm Yaratıklar.
Mir’at: Ayna.
Zelil: İzzetsiz. Sürçüp düşen. * Yanılan.
Alîl: Hasta. İlletli.(Mariz bir asrın, hasta bir unsurun, alil bir uzvun reçetesi; ittiba-ı Kur'andır. M.)
Mû’sirat: Sıkım zamanı gelmiş üsâreliler. (Üzüm gibi) * Bora ve kasırgalar.
Mû’sirat : Baskın-Aşkın AŞK Sağnakları..

وَأَنزَلْنَا مِنَ الْمُعْصِرَاتِ مَاء ثَجَّاجًا
“Ve enzelnâ minel mu’sırâti mâen seccâcâ(seccâcen) :Sıkıp suyu çıkaran (bulut)lardan "bardaktan boşanırcasına su" indirdik.” (Nebe 78/14)

http://www.muhammedinur.com/forum/viewt ... 7&start=50
Resim
Kullanıcı avatarı
Hakan
Moderatör
Moderatör

Mesaj gönderen Hakan »

Esselamün aleyküm DOSD MUHAMMEDİLER!...

BİZ BİR İZ'de Kulihvaninin Hasbi Hizmetçiliğiyle yoğrulmaya çalışan ve hizmetçiliği gaye edinen, Kulihvani'nin Rasulullah sav. Öğretimi ve Eğitimi içerisinde olmaya çalışan hizmetçiliğe amade Hakanım...

Kaderimizi yaşarken ip üzerindeki canbaz gibi denge hamleleri yaparak, bazen alttan bazen üstten geçip duruyoruz bakalım. Rasulullah sav. in Şanı Şerefi var olsun. Hepimizi sevgi ve muhabbetle selamlıyorum.
Bildiğimiz gibi arılar mübarek bir yaratıktırlar. Arılar bal peteğini yaparken hepsini dolduramıyorlar. Bizde kaderimizi yaşarken günlerimizi dolduramadığımız an peteklerimizi boş bıraktığımız anları yaşıyoruz. İstemeden de yaşanıyor olsa gerek. Her şeyde bir hayr vardır diye ümitle azimle Muhabbetullahın özü SAV'e dua ederek gönlüne girmeyi azmediyoruz.
Akl-ı selim i çok iyi anlıyorum şu an. Akl-ı selim= Aklı sağlam diyorum. Aklımızda sağlam olmayınca ne kalıyor ki geriye sağlam. Şaşkın ördek gibi tersin tersin gidiyoruz. Yüce Mevlama şükrediyorum ki şer sahnesinde imtihan etmiyor. Ya değilse ne yapardım. Allah ve Rasulu yeter BİZ BİR İZ'e...
Kur'an-ı Kerim de de BİZ ler vardır. BİR'ler vardır Ben var ya Ben ayeti gibi. İZ ler vardır. Allah ve Rasulune tabi olun, iman edin, itaat edin, uyun ayetleri gibi...
BİZ BİR İZ bedenlerdeki özün özü, Rasulullah SAV.in yüreğinin derinliklerindeki KABE KAVSEYN.
Her zaman BİZ BİR İZ hayatının içinde olmaya çalışıyoruz. Rabbimiz yar ve yardımcımız olsun inşallah.
Dediğimiz gibi bu alemde bir ciğfeden yaratılan bir beden dünyası değil de bir gönül kabesinde yaşayan hizmetçiler olmayı azmediyoruz. Kulihvani'nin SAV.e hizmet ekibinin içindeki hizmetçileri içerisinde bir HAKAN'ım...
Selamün Aleyküm
Allah'a emanet olun...
DOSD MUHAMMEDİLER
Resim

“Tanışalım mı? ~Hoş geldiniz~” sayfasına dön