Selamın Aleyküm ben kurt26

Kullanıcı avatarı
kurt26
Dost Üye
Dost Üye

Selamın Aleyküm ben kurt26

Mesaj gönderen kurt26 »

Selâmun Aleyküm ben kurt26
Dini programlar yapmakla uğraşıyorum.
Ne yazik ki fazla destekleyen olmuyor.
Arapça bilen ve bazı konulardada yardım edicek varsa edebilir.
Amaç Allah rızasına ulaşmak ve sevap kazanmak.
Arapça bilen birini bulmak çok zor yanlız Allah'ın izniyle bir kişiyi bulmuştum ve biraz çalıştık onunda işleri var ne yazikki aktif olamıyoruz .
Yardım edeceklere duyrulur :mrgreen:
Allahım "Bismillahirrahmanirrahim"in hakkı için, alemlere rahmet olarak gönderdiği zata ve bütün al ve ashabına ,Senin rahmetine ve onun hürmetine yaraşır bir şekilde salat ve selam et.(amin)
Kullanıcı avatarı
israfil
Saygın Üye
Saygın Üye

Re: Selamın Aleyküm ben kurt26

Mesaj gönderen israfil »

Değerli kardeşimiz, MuhaMMedîNur Sitemize hizmetkâr olmak hâlisâne niyetiniz, bahsettiğiniz çalışmalarınız ve azminiz ile hoşgeldiniz.

Kul İhvânî PÎRimizin BİZe ta'lim ettiği; HİZMETte ASIL olan lâzım ve lâyık olmaktır. Rasûlullah sallallâhu aleyhi ve sellem efendimizin İZinde BİZ-BİR-İZ ÂNlayışı içinde hizmetkâr olmak, ilim-edeb TAMMlığı, irfan-erkan TÜMMlüğü için esastır.

Sizin de in şâe ALLAH kıymetli bilgileriniz ve HAKK yolda hizmet aşkınız ile Rızâ bulacak hizmetlerde bulunmanıza duâ eder, RABBime emânet ederim.
[img]http://www.muhammedinur.com/photos/galleries/avatars/dairem.jpg[/img]
Kullanıcı avatarı
kurt26
Dost Üye
Dost Üye

Mesaj gönderen kurt26 »

Çok teşekkür ederim sağolun.
Allahım "Bismillahirrahmanirrahim"in hakkı için, alemlere rahmet olarak gönderdiği zata ve bütün al ve ashabına ,Senin rahmetine ve onun hürmetine yaraşır bir şekilde salat ve selam et.(amin)
Kullanıcı avatarı
Gariban
Moderatör
Moderatör

Mesaj gönderen Gariban »

Ve Aleykummes Selam Ve Rahmetullahi Ve Berekatuhu Sevgili Kurt26 kardeşim,
Hasbî ve Habibî Hizmet menba’ olan Muhammedinur sitemize hoş geldiniz. Allah Teâlâ yapmış olduğunuz hizmetlerden ötürü size rahmet etsin, ne güzel bir uğraş edinmişsiniz kendinize şu zamanda çok şükür. Arabça Farsça dillerini konuşan insanları bulmak zor olmakta dediğiniz gibi. Rabbimizin karşınıza uygun birisini çıkarmasını dileriz inşaALLAH.

Es Selâm ve sevgiyle
garibAN
Resim
Kullanıcı avatarı
kurt26
Dost Üye
Dost Üye

Mesaj gönderen kurt26 »

Allah razı olsun.
190 salavatı şerifeyi topladım ve türkçelerini çoğunu İmam Muhammed İslam çevirdi.
Fakat onun işleri var bedava arapça öğretimi dersi videoları hazırlıyor.
Çalışmalarımda yardım lâzım .
Bir grup oluşturmadım ne yazik ki :mrgreen:
İnşallah dediğiniz gibi yardım edenler olur.
Kullanıcı avatarı
kulihvani
Site Admin
Site Admin

Mesaj gönderen kulihvani »

değerli kurt26 kardeşimiz,
"BİZ BİR-İZ" sitemize hoş geldiniz.
Kur'ân-ı Kerim ve Rasûlullah sallallahu aleyhi ve sellem mesnedli, MuhaMMedî İlim-Edeb-İrfÂN-ErkÂNla,
HEPimiz öğrenci-HEPimiz Öğretmen BİLEliğimizde,
Her şeyden önce MuhaMMedî Sadakat-Samimiyyet-Sabırla İlahî Selâmet dileyen Hasbî Hizmetçiler İÇinde katkılarda BULunmanıza DUÂ ederiz inşae ALLAH…
Resim
Kullanıcı avatarı
kurt26
Dost Üye
Dost Üye

Mesaj gönderen kurt26 »

İnşallah kulihvani hocam.
Arapça biliyorsanız veya yakınlarınız biliyorsa destek lazım.

4110 - Ömer İbnu Abdilaziz rahimehullah'dan nakledildiğine göre, (Medine valisi) Ebu Bekr İbnu Hazm'a şöyle yazmıştır: "Bak, Resûlullah aleyhissalâtu vesselâm'ın hadisinden ne varsa yaz. Zira ben, ilmin kaybolmasından ve ülemanın gitmesinden korkuyorum. Resûlullah aleyhissalâtu vesselâm'ın hadisinden başka bir şey kabul etme. Alimler ilmi yaysınlar, ilim için (herkese açık yerlerde) halkalar teşkil etsinler, ta ki bilmeyenler de böylece öğrensin. Zira ilim, gizli kalmazsa helak olmaz."

Buhari, İlm 34.

6018 - Hz. Enes radıyallahu anh anlatıyor: "Resülullah aleyhissalâtu vesselâm buyurdular ki:

"Allah benim sözümü işitip belleyen, sonra da onu benden (başkasına) ulaştıran kimsenin yüzünü Kıyamet günü ağartsın. Zira nice ilim taşıyıcılar vardır ki, alim değildir. Nice ilim taşıyıcıları ilmi, kendinden daha alim olana taşırlar."

6021 - Muaz İbnu Enes'in babası anlatıyor: "Resülullah aleyhissalâtu vesselâm buyurdular ki: "Kim bir ilim öğretirse ona bu ilimle amel edenlerin sevabı vardır. Bu amel edenin ücretini eksiltmez."

6022 - Ebu Katâde babasından naklediyor: "Resülullah aleyhissalâtu vesselâm buyurdular ki: "Kişinin (öldükten sonra) geride bıraktıklarının en hayırlısı şu üç şeydir: "Kendisine dua eden salih bir evlad, ecri kendisine ulaşan bir sadaka-i cariye, kendinden sonra amel edilen bir ilim."

6024 - Hz. Ebu Hureyre radıyallahu anh anlatıyor: "Resûlullah aleyhissalâtu vesselâm buyurdular ki: "Sadakanın en üstünü, kişinin bir ilim öğrenip sonra da onu müslüman kardeşine öğretmesidir."
Kullanıcı avatarı
Mecnun
Özel Üye
Özel Üye

Mesaj gönderen Mecnun »

ve aleyküm Es-Selâm
Kıymetli kardeşimiz kurt26, MUHAMMEDİNUR ailemize hoş geldiniz...
[img]http://www.muhammedinur.com/resimler/imza4.gif[/img]
Kullanıcı avatarı
safa-merve
Özel Üye
Özel Üye

Mesaj gönderen safa-merve »

Resim
[img]http://www.muhammedinur.com/resimler/safa_merve.jpg[/img]
Kullanıcı avatarı
nur-ye
Özel Üye
Özel Üye

Mesaj gönderen nur-ye »

ve aleyküm Es-Selâm
Kıymetli kardeşimiz Kurt26 ,
Âhir zamanın Benlik Denizinin fitne fırtınasında, Muhammedû'l-Emin (aleyhi's-selâm)'ın Muhabbet, Merhamet ve Hasbî HİZMET GEMİSİnin GÖNÜL güvertesinde, GÖNLünüz ve ÖMRünüz her daim NûR'u-MİM ile ışısın إِن شَاء اللَّهُ

MuhaMMedi MuHABBEtlerimİZle!....
Resim
Kullanıcı avatarı
kurt26
Dost Üye
Dost Üye

Mesaj gönderen kurt26 »

Hoşbulduk çok teşekkürler sitenizden faydalanmaya başladım.
Kullanıcı avatarı
kurt26
Dost Üye
Dost Üye

Mesaj gönderen kurt26 »

Allah razı olsun çok teşekkürler.
Bende örneğin sizin konulara şuan bakmak istiyorum fakat profil görüntüleme olmuyor üye olunca bu özellik gitti.
Kullanıcı avatarı
kurt26
Dost Üye
Dost Üye

Mesaj gönderen kurt26 »

Selamun Aleyküm arkadaşlar nasılsınız?
kulihvani hocaya sanırım özel mesaj gitmiyor selamımı almadı.

Burada üst mesajda sünnetleri yazmışım.Artık kaynaksız bilgiler paylaşmıyorum silinmeyince mecbur programı ekledim.Program yasaksa programıda silin.
http://www.muhammedinur.com/forum/viewt ... 631#p83631

Delail-i Hayrat 463 Salavat
buda programdır yasaksa silebilirisniz.
http://www.muhammedinur.com/forum/viewt ... 634#p83634

Başlığı 200 çeşit salavatı şerife diye çevirebilirmisiniz?Üsteki mesajda silenebilir.Son düzenlenmiş hali budur.Altda programıa ekledim program yasaksa silebilirsiniz.Daha düzenli görünüyor diye programıda eklemiştim.
http://www.muhammedinur.com/forum/viewt ... 633#p83633

Dini programlar bölümü kaldırılmış sanırım.
Kullanıcı avatarı
kulihvani
Site Admin
Site Admin

Mesaj gönderen kulihvani »

değerli kurt26 kardeşimiz,
"BİZ BİR-İZ" sitemize yeniden hoş geldiniz.
Kur'ân-ı Kerim ve Rasûlullah sallallahu aleyhi ve sellem mesnedli, MuhaMMedî İlim-Edeb-İrfÂN-ErkÂNla,
HEPimiz öğrenci-HEPimiz Öğretmen BİLEliğimizde,
Her şeyden önce MuhaMMedî Sadakat-Samimiyyet-Sabırla İlahî Selâmet dileyen Hasbî Hizmetçiler İÇinde katkılarda BULunmanıza DUÂ ederiz..
BİZler âcizâne, MuhaMMedî Hasbî-Habibî Hizmette hiç kapanmayan kapılı Muhammedinur Merkezimizde ELden Gönülden gelenle ve siz gibi Hakk Rızasına hizmette olanlarla BİZ BİR-İZ ki, her cÂN kaderince kadarınca inşae ALLAH…

nOt: sitemizin teknik sorumlusu acakir77 cÂNımız, proğramların yapısını ve proğramların içeriğini herkes için geçerli bir incelemeye dâima tâbi tutmaktadır.. büyük emek ve yürekle yaptığınız güzel çalışmalarınızı candan kutlarız ve BİZ BİR-İZ.. BİZim sitemizde kasıt vs yoktur hasbî Hizmet esastır inşae ALLAH..
Resim
Kullanıcı avatarı
kurt26
Dost Üye
Dost Üye

Mesaj gönderen kurt26 »

Allah razı olsun .Allah hizmetinizi daim etsin.
Allah size uzun ve hayırlı ömürler versin inşAllah. Allah kalplerimizi islam üzere birleştirsin. Bizleri kardeş yapsın. Kalplere sevgi koyan O'dur.

“Tanışalım mı? ~Hoş geldiniz~” sayfasına dön