selamun aleykum...

Kullanıcı avatarı
ihsan
Yeni Üye
Yeni Üye

selamun aleykum...

Mesaj gönderen ihsan »

KARDEŞLERİM HERKESE CÜMLETEN SELAMUN ALEYKUM SİTENİZE BİR TAVSİYE NETİCESİNDE ÜYE OLDUM. ÇOK GÜZEL BİR AŞK İLE KURULMUŞ OLMASI NE GÜZEL. İYİKİ SİZİNLEYİM KARDEŞLERİM...

BENİM DEYİNMEK İSTEDİĞİM BİR KONU VAR:

RABBİMİZİN UGRUNDA AŞKIMIZIN KAVRAMLARINI NEDEN KISALTARAK KULLANIYORUZ???
NEDENİNİ ÇOK MERAK EDİYORUM...
ÖRNEĞİN:RABBİMİZİ ANLATAN VE İCİNDE O'NUN ADI GECEN BİR SÖZ
ALLAH'A EMANET OLUN...
A.E.O YAZILMASI BENİM AÇIMDAN OLUMSUZ GELİYOR KARDEŞLERİM...

ŞÖYLE BİR DÜŞÜNSEK RABBİMİZ BİZİM İÇİN VARLIKLARIN EN GÜZELLERİNİ EN İYİLERİNİ KISALARINI UZUNLARINI TÜRLÜ ŞEKİLDE YARATMIŞTIR...
NETİCESİNDE ALLAH HÜTEALA HERSEYİ BİZİM İÇİN TAM VE YERİNDE YARATMIŞTIR.
BANA GÖRE BİZİMDE BÖYLE GÜZEL VE ALLAH AŞKIYLA DOLU BİR SİTEDE BÖYLE KISALTMALARIN YAPILMASI HOŞNUT OLARAK KARŞILANMAMALIDIR...
KARDEŞLERİM BENDEN BİR TAVSİYE RABBİMİZE EMANET OLUN KALBİNİZDEKİ AŞK SONSUZLUĞA ULAŞSIN...
SEVGİLERİMLE...
Kullanıcı avatarı
MINA
Özel Üye
Özel Üye

Mesaj gönderen MINA »

ve aleyküm selam...

HOŞ GELDİNİZ...

Allaha emanet ol yerine belirtiğiniz gibi bazı zamanlar aeo yazılmakta..
Elbetteki tam yazılsa daha güzel olacaktır...Ama önemli olan niyet değilmidir...

bir hadîslerinde de Efendimiz: “Mü’minin niyeti, amelinden hayırlıdır” buyurmaktadır Zira insan, ne kadar gayret ederse etsin, niyetindeki ameli yakalayamaz Cenâb-ı Hakk’ın engin rahmetidir ki, yapılan amelden ziyade, içteki niyete göre muamele etmektedir Dolayısıyla, insanın niyetinin, ona kazandırdığı elbette yaptıklarından daha fazla olacaktır Evet işte bu yönüyle de mü’minin niyeti amelinden daha hayırlıdır

Niyetle insanın âdet ve alışkanlıkları, birer ibadet hükmüne geçer Akşam yatarken gece ibadetine niyetli olan bir insanın, uykudaki solukları dahi zikir yerine geçer Zaten böyle olmasaydı, bu kadar az zamanda, bu kadar az amelle cennet nasıl kazanılırdı ki? Evet, eğer mü’mine ebedî bir hayat verilecekse, bu onun ebedî kulluk niyetine bahşedilmiş bir lütuf olacak ve dolayısıyla da ona ebedî cenneti kazandıracaktır Diğer kutupda kâfir için de durum aynı şekildedir Yani o da ebedî cehenneme müstehak, demektir

Evet biz, niyetimizdeki ebedî kulluk düşüncesiyle cennete hak kazanıyoruz Kâfir de niyetindeki ebedî nankörlük azmiyle Evet, amellerin en küçüğünden bila-istisnâ, en büyüğüne kadar bütününe değer ve kıymet kazandıran ve âdeta onlara hayatiyet kazandıran ancak ve ancak niyettir

Hatta, iyiliklerde sadece niyetin kazandırdığı çok şey vardır Meselâ bir insan, bir haseneye niyet etse de onu yapamasa yine bir sevap alır Eğer onu yaparsa, durumuna göre bazen on, bazen yüz, bazen de daha fazla sevap kazanır Halbuki kötülükler, niyette kalsa günah yazılmaz, yapıldığı zaman da sadece bir günah yazılır[5] Elbette ki her kötülüğün günahı da kendi cinsinden bir cezayı gerektirir

GÖNLÜ KARDEŞLİKLE...
sevgiyle...

Resim
kul ihvani yazdı: ZEVK 946

İdrakin idrak edemez, yorumsuz-sorumsuz aklın
İman eden akıl aşktır, ALLAH senle Zâhir-Bâtın
Ayni şeyin iki yüzü, Cennet-cehennem “tercih” te

Üzme – Üzülme - Sev –Sevil! Kendisisin Kâinatın…

13.11.1991 13:53
En son MINA tarafından 05 Tem 2009, 11:24 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
''Ve Allah'a Sımsıkı Sarılın...''

Hacc / 78
Kullanıcı avatarı
nur-ye
Özel Üye
Özel Üye

Mesaj gönderen nur-ye »

Resim
Ve Aleyküm Es SELAM ihsan kardeşimiz,
Ailemize hoş geldiniz. RESULULLAH Sallallahu Aleyhi Vesellem Efendimizin hoşnutluğu ile ALLAHU ZÜ'L-CELALin İHSANı üzerinize-üzerimize bol bol yağsın.

Gelişiniz HAKK ve HAYRlara vesile olsun. Daima HAKK ve HAYRda kullansın BİZleri DAİM İNŞAALLAH!...

MUHAMMEDİ MuHABBEtlerimİZle!....
Resim
Kullanıcı avatarı
nur-ye
Özel Üye
Özel Üye

Mesaj gönderen nur-ye »

Kıymetli kardeşim, hemen hoş geldin derdemez size aynı mesajda açıklama yapmayı uygun görmedim.

Tabiki sizde haklısınız. Kardeşlerimizin niyetleride halisanedir. Bunuda belirtmeliyiz ve bunada eminiz. Az önce ilk mesajınızda düzenleme yaptım. Malumunuz. Pek çok kardeşimiz ve benim yaşımda ve benim yaşım üzeri pek çok büyüğümüz yazmada çok zorlanıyorlar. Renklendiremiyor, resim aktaramıyorlar ve yazılarını düzenliyemiyorlar. BİZler yönetim olarak ailemizin bireylerine elden geldiğince ayırd etmeden, yardımcı olmaya gayret gösteriyoruz. Sizde olduğu gibi.
Bu sistemleri kolay öğrenilmemekte ve çok destek aldım Kul İhvanimİZ ve ankakuşu'muzdan ve hala öğrenemediğim pek çok sistem var. ki kolay değildir.
İLAHİ AŞKın FEYZinin bereketi üzerimize geldikçe,
ALLAHU ZÜ'L-CELALimizin İZni ve İNAYETi,
MUTLAK İMAMımızın Sallallahu aleyhi Vesellem Efendimizin MUHAMMEDi EDEBi,
HAYY diriliğini sağlıyan ALLAH DOSTlarının HİMMETi ile öğretiliyor ve öğreniyoruz.

Kardeşlerimizin, Simgeleştirerek yazmalarının üste belirttiğim gibi anlıyabilir. Ve bu yönüylede hoşgörü ile düşünebilirsiniz.

Pek çok yeni gelen kardeşimiz bizim renk-yazı düzenleme-resim v.s anlıyamıyorlar ve sistemin kendisi mi? yapıyor diyede özel mesajlardan yazmaktadırlar.
O yüzden dir ki benim yaşımda ki kişilerin çok zorlanarak çözmeye çalıştığı bu sistemde bizlere düşen onları teşvik etmemizdir. Yanlış yazacağız, yanlış ifade ederiz diyede yazmayanlarda var.
BİZler RESULULLAH Sallallahu Aleyhi Vesellem Efendimizin Hizmet KERVANına kendisine yakışır bir şekilde, adına hesabına ve ŞİFAlı ŞEREFine, canı gönülden hizmet etmekte ve hizmet almaktayız.
Hep birlikte El-ele, gönül-gönüle bütün eksikliklerimizi de aşarız.
NİYETlerin halisaneliği bilindiğinden hoş karşılanmaktadır.

Aksi taktirde MUHAMMEDİ EDEBe aykırı bir şey olduğunda zaten gereken YÖNETİM tarafından yapılmaktadır. Müteessir olmayınız.

Bunları yazma nedeninizi de çok iyi anlıyorum. Sizin vesilenizle de kardeşlerimize bunu duyurmuş olduk. Var olunuz.
Tabiî ki çok HASSAS olmak zorundayız.

BİZi Mükemmel-Mubarek-Muhteşem ve Muazzam yarattığı için.
RABBımıza sonsuz HAMD'ü-SENA ederiz. İNŞAALLAH!

MUHAMMEDİ MuHABBEtlerimİZle!....
En son nur-ye tarafından 05 Tem 2009, 12:47 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Resim
Kullanıcı avatarı
kulihvani
Site Admin
Site Admin

Mesaj gönderen kulihvani »

ve aleykümesselam ebeden ihsan canımız,
hüsn kelime kökünün güzelliği ile hoş bulduk sizi,
hüsn, hüsnü, hüsniye, ihsan, ahsen, hasan, hüseyn..
güzellikler bahçemiz..

Allah razı olsun bendeniz de dahil bazen zaman kısalığı vs nedeniyle;
sav, cc, ra, kv, aeo, sa gibi kudsal değerlerimizi bilerek ezmekteyiz..
bu ise cidden çok acı..

inşaallah vaz geçeriz BİZ BİR likte sevgili ihsan kardeşimiz ne güzel cansınız..

Muhammedi Muhabbetle..
En son kulihvani tarafından 05 Tem 2009, 12:54 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Resim
Kullanıcı avatarı
aNKa
Özel Üye
Özel Üye

Mesaj gönderen aNKa »

Ve aleykümesselam ihsan kardeşimiz
Hakk ve Hayr da hasbi hizmet kervanına hoş geldiniz…
BİZler Muhammedi merhamet, muhabbet ve hasbi hizmete mecbur olduğumuzdan çok bilenimiz az bilenimize hizmetçidir… üzerinde hizmet edilme hakkı vardır..
Şimdi sitemizde ciddi bir dil kullanımı olması tabiî ki gayet güzel olur ancak yeni üyelerimizinde alışma aşamasında belki msn dilinden kaynaklanan bir alışkanlıkla bazı kısaltmalar yapması doğaldır.. olabilir zamanla düzelebilir.. şuan için önemli olan anlaşabiliyor olmamızdır..
Belirttiğiniz gibi çok kısaltmalar oluyor ne yazıkki..
Her şeye böyle dikkatli davransak ne güzel olur..
Mesela Allah derken Allahü Teâlâ, Allahü zü'l Celâl ve Allah celle celâlihu,
Rasul ve Peygamber yerine Rasûlullah sallahu aleyhi vessellem diyebilsek,
Hatta Rasûlullah sallahu aleyhi vessellem Efendimizin 3 Mim li veya diğer isimlerini kullanırken Aleyhi's-selâm, Aleyhissalâtü vesselâm diyebilsek, birde salâvat ekleyebilsek ne güzel olur…
Hakk Dostlarının isimlerini yazarken yanına Kaddesallahu Sırrahu’yu ekleyebilsek ne güzel olur…
Malesef konuşma diliyle yazma dilinde farklılıklar olabiliyor..
Ancak BİZler BİR-BİRimizi anlarız inşaallah…
Tekrar kendi gönül sitenize hoş geldiniz…
Değerli katkı ve paylaşımlarınızı bekleriz..
Muhammedi muhabbet ve sevgiyle..
Resim
Kullanıcı avatarı
sev-guzel
Özel Üye
Özel Üye

Mesaj gönderen sev-guzel »

Aleyküm Selam.
Muhammedi Sevgi BİZ BİRliğimize hoş geldiniz.

Öncelikle Muhammedü'l Emin olan Rasulullah Sallahu Aleyhi Vessellem Efendimize emanet olalım ki O Allahü Zülcelalilimize emaneti ulaştırır inşallah.

Muhabbet ve sevgiyle
Resim
Kullanıcı avatarı
Mecnun
Özel Üye
Özel Üye

Mesaj gönderen Mecnun »

Ve aleyküm esselam ihsan kardeşimiz

Ailemize hoş geldiniz, sefalar getirdiniz. Sebeb olan kardeşimize ve size

Muhabbetlerimizi sunarız.....
[img]http://www.muhammedinur.com/resimler/imza4.gif[/img]
Kullanıcı avatarı
Hakan
Moderatör
Moderatör

Mesaj gönderen Hakan »

Ve aleyküm selam İhsan kardeşimiz...

Rasulullah sav. in gönül yolunda hizmet etmekten zevk duyarak bu alemde hizmetçiliği benimsemiş bir BİZlik içerisindeyiz...

Paylaşımlarınızla zevkleneceğiz inşallah...

Muhabbedi Muhabbetlerimizle...
Resim
Kullanıcı avatarı
yolcu
Saygın Üye
Saygın Üye

Hoşgeldiniz!

Mesaj gönderen yolcu »

HoşgelDİNiz KARDEŞimiz bİZe!
[img]http://www.muhammedinur.com/photos/galleries/avatars/1.jpg[/img]

“Tanışalım mı? ~Hoş geldiniz~” sayfasına dön