Üç Hadis

Peygamber Efendimizin (sav) mübarek sözleri ve Kudsi Hadisler.
Kullanıcı avatarı
engkbb
Üye
Üye

Üç Hadis

Mesaj gönderen engkbb »

Saçlarını deve hörgücü gibi yapan kadınlar hadîsi konusunda size bir kaynak gösteriyorum; Sahih-i Buharî’den sonra en muteber ikinci hadîs külliyatı olan Sahih-i Müslim’in Cennet 53 bölümünde şöyle bir hadîs rivayet edilmektedir:

1-“Ateş (cehennem) ehlinden iki sınıf vardır, henüz onları görmedim. (Birinci sınıf) Yanlarında sığır kuyruğu gibi bir şeyler taşıyıp onlarla insanlara vuran kimseler... (İkincisi) Giyinmiş çıplak kadınlar ki, bunlar Allah’a taatten (itaatten) dışarı çıkmışlardır. Bunlar (hem kendileri baştan çıkmıştır), hem de başkalarını baştan çıkartırlar. Başları deve hörgücü gibidir. Bu gibi kadınlar, Cennet’e girmek şöyle dursun, onun kokusunu bile alamazlar. Halbuki Cennet’in kokusu şu şu kadar uzak mesafeden hissedilir.” (Hadîsin ravisi Ebu Hureyre hazretleridir.)

Bu Sığır kuyruğu gibi insanlara vuranlar kırbaçmı ? Peygamber efendimiz (S.A.V.)zamanından beri var olan bir alettir eskiden beri vardır. o yoksa kuyruk ucundaki kıllar gibi ışığın el feneri gibi yansıtan bir şey midir?
2-Ahir Zamanda bir kavim gelecek ki,güvercin kursağı gibi tüylerini siyaha boyayacaklar.İşte bu kimseler cennet kokusu koklayamaz.Hz.ibni Abbas R.A.
3-علامة خروج المهدى ألوية تقبل من المغرب عليها رجل أعرج من كندة

“Mehdî-yi Ahirzamanın hurucunun alameti, batı tarafından gelen sancaklılardır ki, onların başında Kende’li topal bir adam vardır**”.

(Naim bin Hammad Kitab-ul Fiten-205)

Bu kende Arapça bir tabirdir .ingiliz asıllılar için kullanılır değil mi? Bu üç Hadis ve ''Ahlas fitnesi'' ile ilgili olan bir hadis daha var .Bu Hadisler beni hep karamsarlığa sürüklemiştir.Ben öyle düşünüyorum .Bundan dolayı kimse bana darılmasın ve gücenmesin.

“►Hadis-i Şerifeler◄” sayfasına dön