19

Kullanıcı avatarı
katre-iNur
Saygın Üye
Saygın Üye

19

Mesaj gönderen katre-iNur »

Kuran'da 74. sure Müddessir(Gizlenen) suresinde, 30. ayette "Üzerinde 19 vardır" denmektedir..

Bir sineğin bile kanat çırpışı O' nun izniyle oluyorsa.. Hiçbir şey tesadüf değilse.. Hayır her şey tesadüf diyenlere işte tesadüfler !!

EVET O BİR KURTARICIYDI..!! İŞTE TESADÜFLER OKUYUNUZ..

ATATÜRK VE 19 Mucizesi :

1. 1881’de 19. yüzyılın bitimine 19 yıl kala doğmuştur.

2. Sağlığında, İngiliz İmparatorluğu Hükümeti Atatürk’ ün doğum gününü tebrik için Türk Hükümeti’ nden sormuş, Atatürk 19 Mayıs 1881 diye yanıtlamış ve kayıtlara böyle geçmiştir.

3. 19' uncu yüzyılda 19 yıl yaşamıştır.

4. 19 yaşında 1900 yılında Harbiye' ye girmiştir.

5. Harb Akademisi’ nden aldığı sicil 317-8’ dir. Bu rakamların tek tek toplamı 19 eder.

6. 19 Mayıs 1915’ te Miralay (Albay) oldu.

7. Atatürk, 19 mart 1916' da Tuğgeneral oldu. Atatürk, Çanakkale Savaşı' nda 19' uncu Tümen' i komuta etti. 30 nisan 1919' da 9.Ordu Müfettişliği' ne atandı, 19 gün sonra Samsun' a çıktı. Samsun' a çıktığında 38 yaşındaydı. ( 19 x 2 = 38 )Atatürk, Samsun' da 19 gün kaldı.

8. Atatürk, 4 temmuz 1919' da Erzurum' a gitti. 19 gün sonra 23 Temmuz' da Erzurum Kongresi' ni topladı. Atatürk, 4 eylül 1919 Sivas Kongresi' nden 114 gün sonra 27 Aralık 1919' da Ankara' ya gitti. (19 x6=114) Atatürk, İstanbul' a toplam 19 kez geldi.

9. Sakarya Meydan Muharebesi’ ni kazandıktan sonra, başarısına karşılık TBMM kendisine olan minnet ve şükranını belirtmek için 19 Eylül 1921’ de kabul ettiği özel bir kanunla mareşallik ve gazilik unvanı vermiştir.

10. Harp Okulu' nu 20' nci olarak bitirdi. Subaylardan birisi yabancı olduğu için mezun olan 19 subaydan biri oldu. Atatürk, Harp Akademisi' nin 57' nci dönemine kaydoldu. ( 19 x 3 = 57 )

12. Atatürk' ün ilk askeri görevi, 19' uncu Kolordu Komutanlığı’ dır.

13. 19 Aralık 1904’ te bağımsızlık düşüncelerinden ötürü Yıldız Sarayı’ na çağırıldı.

14. Çanakkale Savaşları' nın zaferle sonuçlanmasında büyük rol oynayan 19. Fırka’ yı (Tümen) kurmuş ve ona komuta etmiştir.

15. Mahiyetindeki komutanlara: “Ben size, taarruz edin demiyorum, ölmeyi emrediyorum. Biz ölünceye kadar geçecek zamanda yerimize başka kuvvetler gelebilir.” demiş ve elindeki pek az kuvvetle 19 Mayıs 1915’ e kadar oyalama muharebesi ile düşmanı tutmuştur. Düşman yine Çanakkale’ deki başarısızlıkları sonucu 10 Aralık 1915’te Gelibolu Yarımadası’ nı boşaltmıştır.

16. Zor bir duruma düşen 7. Ordu’ ya komutan tayin edilen M. Kemal, bir düşman saldırışını seziyor ve hazırlanıyordu. Nitekim 19 Eylül sabahı düşman harekete geçti, hem de kat kat üstün kuvvetlerle. Sağındaki ve solundaki kuvvetler epeyce kayıp verdikleri halde M. Kemal zamanında aldığı tedbirlerle kayıp vermekten kurtuldu.

17. 19 Mayıs’ ta Samsun’ a çıkacak olan Atatürk’ ün bindiği Bandırma Vapuru’ nda 19 yolcu vardı. ( 19 Mayıs 1963 tarihli Cumhuriyet Gazetesi’ nde Prof. Dr. Tarık Zafer Tunaya’ nın 19 Mayıs ve Ötesi adlı makalesinden)

18. 19 Mayıs 1919’ da Samsun’ a çıktı. Bu tarihte 3 tane 19 rakamı vardır ki Atatürk’ün ömrü de zaten 3 x 19‘ dur. 19 Mayıs 1919’ da ise 2 X 19= 38 yaşındaydı. 1919 rakamında da 101 tane 19 vardır.

19. 19 yıl Türk Milleti’ nin kaderine bilfiil hakim olmuş, Türk milletine baş komutan ve devlet başkanı olarak hizmet etmiştir. ( 1919-1938)

20. Milli Mücadele’ ye fiili olarak başlanması için komutanlar ile yaptığı konuşma ve mecliste milli davanın gerçekleşmesi yolunda güdülecek siyasetin karara bağlanma tarihi de 19 Kasım 1919’ dur.

21. Millete yayınladığı bir beyanname ile Osmanlı Devleti’ nin hayat ve egemenliğinin sona erdiğini belirterek Türk Milleti’ ni hayat ve bağımsızlığa kavuşturmak için, Ankara’ da olağanüstü bir meclis toplanmasını ve Türk Milleti’ nin idaresini bu meclise devretmeyi 19 Mart 1920’ de kararlaştırmıştır.

22. Hitabet sanatının şaheseri olan Büyük Nutuk’ un sonundaki Türk Gençliği’ ne Hitabesi de başlangıç cümlesi ile birlikte 19 cümledir.

23. Mustafa Kemal Atatürk, adına 3 aşamada kavuşmuştur, fakat ilginç olanı adındaki harf sayısının "Mustafa Kemal Atatürk” de 19 harftir.

24. Bizler için tarihe geçmiş en önemli sözü : “Ne mutlu Türk’üm diyene” cümlesi de 19 harftir.

25. Dünya için tarihe geçmiş en önemli sözü : “İstikbal Göklerdedir!“ ne rastlantıdır ki Atatürk’ ün bu sözleri de 19 harften oluşmaktadır.

26. 10 Kasım 1938’ de ( 19 x 2 x 19 ) ( 10 Kasım günü saat 10+9=19 ) 3 x 19= 57 yaşında ölümlü yaşama gözlerini kapamıştır.

27. Cenazesi büyük bir merasimle 19 Kasım 1938 günü Yavuz Zırhlısı ile İzmit’ e götürülmüştür.

28. En büyük kahramanın ebediyete intikali üzerine arkadaşı ve halefi İsmet İnönü’ nün Türk Milletine beyannamesi 19 cümledir.

29. Doğum ve ölüm yılları 1881 ve 1938 sayıları 19 sayısının katlarıdır.

30. Atatürk, Selanik' te doğdu.( Selanik sözcüğünün "ebced" hesabıyla değeri 171'dir. 9 x 19 =171 )

31. 1881, rumi takvime göre 1297' dir. ( 1 + 2 + 9 + 7 = 19 )

32. Atatürk' ün nüfus cüzdanı numarası : 993814 ( 19x52306=993814 )

33. Atatürk' ün Latife Hanım ile olan evliliği 912 gün sürdü. ( 19x48=912 )

34. TBMM' nin ilk kütüğündeki sıra numarası 19' dur.

35. Atatürk' ün cenaze töreninde Chopin' in 19 notalı 19' uncu marşı çalındı.

36. Atatürk' e verilen madalyaların toplamı 19' dur.

37. Atatürk, 19.000 TL. nakit miras bıraktı.

38. Atatürk' ün, İstanbul Akaretler Yokuşu'nda oturdugu evinin numarasi 76 idi. (19 x 4 =76) ilginçtir...

39. İlk 19 yılda hazırlandı(eğitim), ikinci 19 yılda siyaset ve askerlik alanında savaştı(savaş ), üçüncü 19 yılda devlet başkanı sıfatı ile hizmet etti(yönetim). (3 x 19=57) 57 yaşında vefat etmiştir...

"Türk Miletinin Kurtuluş Savaşı ve ATATÜRK' ün Önderliği Tesadüf " diyenlere...

İnternetten derlenmiştir.
Kullanıcı avatarı
Gariban
Moderatör
Moderatör

Mesaj gönderen Gariban »

Sevgili Kul Kardeşim,
19 ile ilgili araştırmadaki veriler gerçekten ilginç fakat bazı miladi tarihlere endeksli olan hesaplamaları kabul etmek bana nedense mantıksal gelmemiştir. Evvela rakamsal hesap yapabilmek için tarihsel sistemin merkeze uygun olması gerekir. Miladi takvim ise başlangıç olarak kabul ettiği ve Hz.İsa (A.S) a atfettiği şüpheli bir sayım metodu ile böyle bir hesaplamanın getirisi sade Zan'dan ibarettir. Hz.İsa'nın doğum tarihi dahi meçhuldür. Bir gün önce doğmuşsa o zaman bütün hesaplamalar kaydı gitti. Hadi diyelim bu tarihi doğru saptamış olsunlar o zaman ne olacak? İlahî sistemle bağlantısı nedir? Bir sürü cevapsız meçhuliyet.
Bana bu hesaplamalar aklın ürünüdür, naklin değil gibi geliyor.

Deseniz ki ben yedi rakamını bir çok şeyde görüyorum mesela gök kuşağında 7 ana renk vardır, göz bakınca 7 ana renk ayırt ediyor, efendim müzik dinlerken kulaklarımız 7 ana nota kaydediyor, başımızda yedi delik vardır, bir çözeltide asidiklik ve baziklik PH seviyesinin, yahut POH seviyesinin +7 ve -7 arasındaki değerleri ile değişmesi ile meydana geliyor, atmosferin 7 ayrı tabakası vardır, dünyanın da merkezine doğru 7 ayrı tabakası vardır, cehennemin 7 kapısı vardır, secdede yere eğildik mi vücudun 7 ana bölgesi toprağa değiyor, nefsin yedi ana safhası kaydedilmiş, 7 uyuyanlar v.s bunların çoğu kainatta insanın değil de El- Halik'ın yaratışından okunulan hikmetlerdir. Bunların hepsinin mânâları vardır, mânâlıdır ve ilahî sistemden okunan şeylerdir.

Ama dersek ki Atatürk’ün doğum tarihi 1881'dir, 18 sol ve 81 sağ , toplarsak 99 esma çıkar diye, o zaman bu iş biraz ham akıldan gelen Zann olur diye düşünüyorum.

İşte nakil ile ham akıl arasındaki fark budur.

Bu 19 mucizesi kavramı Reşat Halife isimli bir zatın yaptığı hesaplamalara dayanır ki sonuçta bu sayısal sisteme endeksli hesaplamalar yapan bir Kuran-i Kerim software'i hazırlamışlardır. Öyle ki bu işlerin sonucu bazı âyetlerin sayısal sisteme uymadığına ve bu yüzden inkarına kadar gitmiştir. Türkiye’den bunun en meşhur ismi Edip Yüksel'dir. Nakil değil akıl ürünü bir sistem olduğu ve şüpheli olduğu ve mantıklı gelmediği için bu konuyla vakit harcamamışımdır.

Meşhur bir TV spikerimiz bir zamanlar bu 19'u aldı Türkiye'de bir kitap konusu etti ve uzun bir süre TV programlarında da bunu topluma sürekli benimsetici konuşmalar yaptı. Yıllarca bu işin peşinden koştu ve hiç bir şey elde edemedi.

Ben derim ki Halk önce Atatürk'ün yaptığı güzel şeylere bir baksın onun halka verdiği öğütleri dinlesin ve uygulasın. Ama halk yine tuhaf arayışlar içinde...

Selam sevgi ve Muhabbetle
Gariban

“Tarih” sayfasına dön