Nizamın ikazı

Kullanıcı avatarı
sultan
Yeni Üye
Yeni Üye

Nizamın ikazı

Mesaj gönderen sultan »

Nizamın ikazı

Misafir kaldığım evde kütüphaneden bir kitap çekip aldım. Biraz okuduktan sonra kitabı masanın üzerine koyacak oldum . Ani bir kararla vazgeçtim ve kalkıp kitabı rafa yerleştirdim.Evde her şey nizamlı ,intizamlıydı. Her taraf tertemiz ,pırıl pırıldı. işte bu nizam ve temizlik beni adeta ikaz etmiş ve düzensiz hareketten alıkoymuştu.

Bir an bu alemde misafir olduğum hatırıma geldi. Kainattaki harika nizamı düşündüm.Gözüm duvarda asılı olan takvime ilişti. Aylar sonra Güneşin hangi ilde saat kaçta doğacağı ve batacağı yazılıydı.bu mükemmel nizamın bir misalide bedenimde hükmediyordu.
Her organım ,her hücrem ölçülü idi. kalbim durmadan çalışıyor , kanım her nefes temizleniyordu.ve işte ben bu iki nizamın birlikte yürümesi sayesinde bu koltukta oturabiliyor, şu kitapları okuyabiliyordum.

Alemdeki nizam ve bedendeki intizam ,biri haykırarak diğeri fısıldayarak bana aynı dersi veriyorlardı:
'' Sen Başıboş Değilsin!''
Kullanıcı avatarı
MINA
Özel Üye
Özel Üye

Mesaj gönderen MINA »

SEVGİ KUTSALSA EĞER,ONA KUDSİYET VERENİ SEVMELİ .

AĞLAYACAKSAN AĞLADIĞINA DEĞMELİ.

HAYAT DEĞERLİYSE EĞER,VERENİN YOLUNDA SÜRMELİ .

YAŞAYACAKSAN YAŞADIĞINA DEĞMELİ.

BİR ÖMRÜ TÜKETİP MEZARININ BAŞINA VARINCA,

ARADIĞIN ARDINDA BIRAKTIĞIN DÜNYADA DEĞİL,ÖNÜNDEKİ MEZARIN İÇİNDE OLMALI ...........

Bazen hissetmektir hayat
Zamanın bile bereketini yitirdiği değil günlerin yılların bile saatleştiği
Şu hızlı ömrü ahirimizde bile
Ve birgün bütün senaryolarımızı yarıda bırakıp sessiz sedasız dünyadan çekilmektir hayat

Ve bir imtihandır hayat

Ve ölüm

Terhis teskeresini alıp tepdili mekana inkılap etmektir aslında HAYAT...

''Ve Allah'a Sımsıkı Sarılın...''

Hacc / 78

“Namaz” sayfasına dön