YABANCI GÖZÜYLE RESULULLAH sav.

Kullanıcı avatarı
Hakan
Moderatör
Moderatör

YABANCI GÖZÜYLE RESULULLAH sav.

Mesaj gönderen Hakan »

Peygamberimiz Muhammed Mustafa(s.a.v)

VE; yabancıların görüşleri!...

Mana aleminde muhabbet tohumu olan sevgi ve muhabbet kaynağımız Peygamberimiz Muhammed Mustafa (s.a.v) in engin duygu ve düşüncelerine mazhar olan ve bu duyguyu yaşayan bir çok düşünür, tarihçi, sosyolog ve araştırmacılar gerçeği sonuna kadar kabullenip savunurken Peygamberimiz (s.a.v)i tanımayan, tanımaya çalışmayan ve tanımadığı halde bir çok kötü yayınlarda bulunan insanlara Allah (CC) dan islah dileyerek doğru yönü bulmaları ve Peygamberimizin muhabbetine mazhar olmaları dileğiyle. Can Muhammed (s.a.v) e sonsuz sevgi ve selamlarımızla....

Esselamün aleyküm Ya Rasulullah
Kullanıcı avatarı
Hakan
Moderatör
Moderatör

Mesaj gönderen Hakan »

İnsanlığın sorunlarının üst üste yığılarak neredeyse çözülemez bir noktaya ulaştığı günümüzde Hz. Muhammed (s.a.v)'e her zamankinden daha fazla muhtacız. Eğer O (s.a.v) aramızda olsaydı, bütün bu sorunları, oturup bir kahve içme rahatlığı içinde çözerdi.

George Bernard Shaw
(Nobel ödüllü İrlanda'lı oyun yazarı)
Resim
Kullanıcı avatarı
Hakan
Moderatör
Moderatör

Mesaj gönderen Hakan »

Muallimi ve naşiri olduğun bu kitap senin değildir; O, ALLAH (CC)'a aittir. Bunun ilahî bir kitap olduğunu inkâr etmek, mevcut ilimlerin bâtıl olduğunu ileri sürmek kadar gülünçtür. Bunun için beşeriyet, senin gibi mümtaz bir şahsiyeti bir defa görmüş, bundan sonra da görmeyecektir. Ben yüksek huzurunda kemal-i hürmetle eğilirim.

Prens Bismarck
(Almanya Kurucu Devlet Başkanı)
Resim
Kullanıcı avatarı
Hakan
Moderatör
Moderatör

Mesaj gönderen Hakan »

Şayet gayenin büyüklüğü, vasıtaların küçüklüğü ve neticenin azemeti insan dehâsının üç ölçüsü ise, modern tarihin en büyük şahsiyetlerini dahi, Hz. Muhammet'le (s.a.v) mukayeseye kim cür'et edebilir ki...?

Thomas Carlyle
(Ünlü İngiliz düşünür)
Resim
Kullanıcı avatarı
Hakan
Moderatör
Moderatör

Mesaj gönderen Hakan »

Büyük İslâm Peygamberi Yüce Yaratıcı'nın katina çıkıp O'nunla buluşmuştur. Ben Mirac'a bütün kalbimle inanıyorum.

Dostyoyevski
(Meşhur Rus yazar)
Resim
Kullanıcı avatarı
Hakan
Moderatör
Moderatör

Mesaj gönderen Hakan »

Hiç kimse Hz. Muhammed (s.a.v)'in prensiplerinden daha ileri bir adım atamaz. Biz Avrupa Milletleri medeni imkânlarımıza rağmen Hz. Muhammed (s.a.v)'in son basamağına varmış olduğu merdivenin daha ilk basamağındayız. Şüphe yok ki hiç kimse bu yarışmada O'nu geçemeyecektir.

Goethe
(Meşhur Alman şairi)
Resim
Kullanıcı avatarı
Hakan
Moderatör
Moderatör

Mesaj gönderen Hakan »

Hz. Muhammed (s.a.v)'in insan olması itibarı ile bütün insanlık onunla övünür. Biz Avrupa'lılar 2000 sene sonra onun kıymetine ve hakikatine yetişsek en mesut ve en bahtiyar nesiller oluruz.

Shebol
(1927 Hukuk Kongresi Başkanı)
Resim
Kullanıcı avatarı
Hakan
Moderatör
Moderatör

Mesaj gönderen Hakan »

Modern tarihin en büyük şahsiyetlerini bile Muhammed (s.a.v)'le kıyaslamaya kim cesaret edebilir? O şahsiyetlerin en meşhurları ancak maddi kuvvetler kurdular. Halbuki O (s.a.v), orduları hukuk sistemlerini, kavimleri ve dünyanın üçte biri üzerindeki milyonlarca insanı harakete geçirdi.

Lamartine
(Fransız tarihçi)
Resim
Kullanıcı avatarı
Hakan
Moderatör
Moderatör

Mesaj gönderen Hakan »

Koruduklarının en vefalı koruyucusu ve konuşması en tatlı, en kabul edilir olandı. O'nu (s.a.v) ilk görenler, karşısında önce saygıyla ürperir, yanına yaklaşanlar ise O'nu sever ve O'nu tarif edenler, "Ne daha önce, ne de daha sonra O'nun gibisini görmedim." derlerdi.

Stanley Lane Poole
(İngiliz araştırmacı)
Resim
Kullanıcı avatarı
Hakan
Moderatör
Moderatör

Mesaj gönderen Hakan »

ALLAH (C.C) insanlara şimdiye kadar birçok haberciler, peygamberler göndermiştir. Fakat Muhammed (s.a.v) o peygamberlerin en yenisi ve en sonuncusu değil midir? ALLAH (CC) ın ilhamı ona zeka veriyor. Demek ki her şeyden evvel O'nu (s.a.v) dinlemeliyiz.

Thomas Carlyle
(Ünlü İngiliz Mütefekkir)
Resim
Kullanıcı avatarı
Hakan
Moderatör
Moderatör

Mesaj gönderen Hakan »

Ben bu hayret uyandırıcı İnsan'ın hayatını inceledim. Benim görüşüme göre O'nu (s.a.v), İnsanlığın kurtarıcısı olarak tanımamız lâzımdır.

George Bernard Shaw
(Nöbel ödüllü İrlanda'lı oyun yazarı)
Resim
Kullanıcı avatarı
Hakan
Moderatör
Moderatör

Mesaj gönderen Hakan »

Hz. Muhammed (s.a.v) kelimenin tam anlamıyla bir Peygamberdir. O (s.a.v), İslam'ın idealleştirdiği hayat tarzının modelidir. Hz. Muhammed (s.a.v)'i bir defa Peygamber kabul ettiğimizde tutarlı olmak için O'nun (s.a.v) elindeki kitabı da ALLAH (CC) kelamı kabul etmemiz gerekir.

Hans Kung
(Alman ilahiyatçısı)
Resim
Kullanıcı avatarı
Hakan
Moderatör
Moderatör

Mesaj gönderen Hakan »

Binlerce mâbedde mü'minler, Allah'ın peygamberi, Resüllerin sonuncusu olarak kabul ettikleri bu Zât'a (s.a.v) salâvat getirir. Beşerî tanınmışlığın ölçüleriyle değerlendirildiğinde, hangi fâninin şerefi O'nunkiyle mukayese edilebilir?

J.W.H. Stab
('İslam ve Kurucusu' kitabının yazarı)
Resim
Kullanıcı avatarı
Hakan
Moderatör
Moderatör

Mesaj gönderen Hakan »

İslamiyet'ten daha eski dinler insanların ruhları üzerindeki hakimiyetlerini günden güne kaybetmekte oldukları halde, Hz. Muhammed (s.a.v.)'in dini bütün kudret ve hakimiyetini muhfaza etmektedir.

Dr. Gustave Le Bon
(Ünlü sosyolog - tarihçi)
Resim
Kullanıcı avatarı
Hakan
Moderatör
Moderatör

Mesaj gönderen Hakan »

Ben şahsen Hz. Muhammed (s.a.v)'in hayranlarındanım. Hür milletlerin karşısında bulunan ateizm (dinsizlik) ve kominizm, ancak Hz. Muhammed (s.a.v)'in gösterdiği prensiplere sadık kalınmak şartıyla bertaraf edilebilir.

V.D. Eratsen
(Sosyolog)
Resim
Kullanıcı avatarı
Hakan
Moderatör
Moderatör

Mesaj gönderen Hakan »

Şöyle bir göz atmakla Hz. Muhammed (s.a.v)'in bütün vasıflarını ve kahramanlıklarını görmek mümkündür. Eşsiz mucizeleri gördüğüm zaman, O'nu (s.a.v) rütbe bakımından insanların en büyüğü ve en yücesi olarak mütalaa ediyorum. Hatta insanlık onun bir benzerini görmemiş ve görmeyecektir de.

Prof. Bosworth Smith
(Peder)
Resim
Kullanıcı avatarı
Hakan
Moderatör
Moderatör

Mesaj gönderen Hakan »

Peygamber Hz. Muhammed (s.a.v) büyük bir ıslahatçıdır. İnsanlığa çok büyük hizmette bulunmuştur. Bir ümmeti hak nuruna kavuşturdu. O'na (s.a.v) bu şeref olarak yeter. Onları kan dökmekten kurtardı. Barışa eriştirdi. Onlara yükselme yollarını açtı. O'nun gibi büyük bir zat, her türlü saygıya lâyıktır.

Tolstoy
(Ünlü Rus Yazar)
Resim
Kullanıcı avatarı
Hakan
Moderatör
Moderatör

Mesaj gönderen Hakan »

Meşhûr peygamberler, fâtihler arasında târih-i hayâtı; Hz. Muhammed'in (s.a.v) Târihi gibi en ince teferruâtına kadar, en mevsuk şekilde kayd ve zapt olunan bir kimse gösterilemez.

John Davenport
(İngiliz Bilgin)
Resim
Kullanıcı avatarı
Hakan
Moderatör
Moderatör

Mesaj gönderen Hakan »

Hz. Muhammed'in (s.a.v) davet ettiği din, 14 yüzyıl önce medeniyetin ve kültür merkezlerinin dışındaki bir bölgede doğmuştu. Ve zor şartlar altında yol aldı. Buna rağmen İslâm, dünyanın her yönünde yol buldu. Ve inanıyorum ki Hz. Muhammed (s.a.v) gibi, her yönüyle mükemmel bir insan, bir daha dünyaya gelmeyecektir.

Prof. Michael Hart
(Tarihteki yüz büyük insan kitabının yazarı)
Resim
Kullanıcı avatarı
Hakan
Moderatör
Moderatör

Mesaj gönderen Hakan »

Dünya'da taç ve ihtişam sahibi hiçbir imparatora, yamalı bir hırka içindeki bu insan kadar hürmet ve itaat edilmemiştir. Yirmi üç yıllık dünya imtihanı, gerçek bir kahraman için lüzumlu bütün unsurları taşımaktadır.

Thomas Carlyle
(Ünlü İngiliz Mütefekkir)
Resim
Kullanıcı avatarı
Hakan
Moderatör
Moderatör

Mesaj gönderen Hakan »

Büyük liderlerin hayat ve karakterleri ile ilgili yapılan eleştiriler İslâm Peygamberi için yapılamaz.

Bosworth Smith
(Peder)
Resim
Kullanıcı avatarı
Hakan
Moderatör
Moderatör

Mesaj gönderen Hakan »

Felsefe, hitâbet, dini hayat, hukuk, devlet nizamı, fikirlerin fethi, hayal ve hurafeden arınmış akla dayanan bir inanç sisteminin kurulması bakımlarından önder ve yirmi dünyevî, bir ruhanî imparatorluğun kurucusu olan insan. İşte Hz. Muhammed (s.a.v) budur. İnsan büyüklüğünün ölçülebileceği bütün standartlara göre O'ndan daha büyük bir insan var mıdır?

Lamartine
(Meşhur Fransız tarihçi)
Resim
Kullanıcı avatarı
Hakan
Moderatör
Moderatör

Mesaj gönderen Hakan »

Hz. Muhammed (s.a.v),hayatının sonunda da, peygamberliğinin başında iddia ettiği şeyleri idda etmiştir. Ben O'nun (s.a.v) neşrettiği şeyler karşısında şöyle düşünüyorum: Bir gün doğru olan felsefi cereyanlar ve Hristiyanlık O'nun (s.a.v) peygamber olduğunu mutlaka kabul edecektir.

Bosworth Smith
(Peder)
Resim
Kullanıcı avatarı
Hakan
Moderatör
Moderatör

Mesaj gönderen Hakan »

Muhammed (s.a.v), halkı için parlak bir örnekti. Şahsiyeti, öylesine pâk ve lekesizdi. Evi, elbisesi, yiyecekleri.... Kısaca, bütün hayatı sade idi. Herkes, her zaman huzuruna girebilirdi. Hastaları ziyaret ederdi ve herkese karşı sevgi doluydu.

Dr. Gustave Weil
(Alman Şarkiyatçı)
Resim
Kullanıcı avatarı
Hakan
Moderatör
Moderatör

Mesaj gönderen Hakan »

İnsanlar her şeyden daha fazla Muhammed (s.a.v)'e kulak vermelidir. Diğer bütün sözler, onun karşısında boş sözlerdir.

Thomas Carlyle
(Ünlü İngiliz düşünür)
Resim

“Peygamber Efendimiz (S.A.V)” sayfasına dön