Sevgililer Sevgilisi EFENDİME!.

Kullanıcı avatarı
nur-ye
Özel Üye
Özel Üye

Mesaj gönderen nur-ye »

Resim
Resim
Kullanıcı avatarı
nur-ye
Özel Üye
Özel Üye

Mesaj gönderen nur-ye »

Resim
Kullanıcı avatarı
nur-ye
Özel Üye
Özel Üye

Mesaj gönderen nur-ye »

Resim
Resim
Kullanıcı avatarı
nur-ye
Özel Üye
Özel Üye

Mesaj gönderen nur-ye »

Resim
BİSMİLLAHİRRAHMANİRRAHİM
İŞTE NİHAYET BEKLENEN GÜN,
HZ.MUHAMMED(S.A.V.)EFENDİMİZİN DOĞUM GÜNÜ GELDİ.

Canların Can'ı
GÜLLERİN GÜLİSTANI GÜL EFENDİM

GÜZELLER GÜZELİ GÜL YÜZLÜ SEVGİLİM,
PEYGAMBERİM,
RESULÜM,
GÖKTE VE YERDE ÖVÜLMÜŞ OLAN,
ÖVÜLMÜŞLERİN EN GÜZELİ ,
EN ŞEREFLİSİ,
EN HAYIRLISI İYİ Kİ DOĞDUNUZ EFENDİM.
YERYÜZÜNE SİZİN HİMMETİNLE YARATILMIS OLAN BU KÂİNATA HOS GELDİNİZ, ŞEREF VERDİNİZ HEPİMİZE NE MUTLU Kİ SİZİN ÜMMETİNİZ OLMA ŞEREFİNE NAİLİZ UMARIM LAYIKI İLE ÜMMETİNİZ OLMAYI NASİP EDER YÜCE YARADANIMIZ.
İYİ Kİ DOĞDUNUZ EFENDİM.
İYİ Kİ DOĞDUNUZ ŞEREFLER VERDİNİZ.

BENİM GİBİ BİR GÜNAHKARI DA ÜMMETİNİZ OLARAK KABUL EDER MİSİNİZ?
Resim
Kullanıcı avatarı
mim
Özel Üye
Özel Üye

Mesaj gönderen mim »

Resim
[img]http://www.muhammedinur.com/resimler/cicekler/mimimza.gif[/img]
Kullanıcı avatarı
sdemir
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Mesaj gönderen sdemir »

Rahmet Peygamberi

Dünyamızı şereflendirdiğinde,
Sanki güller açmıştı kainat.

Müjdeleşiyordu tüm varlık alemi,
'Muhammedü'l-Emin' doğdu diye...

Kainat o an eğilmiş bir dal gibi,
Selamlıyordu varoluş sebebini.

Ardından aralandı kara bulutlar,
Bir güneş gibi parladı, islamın nuru.

Yağmaya başladı sağnak rahmet yağmuru.
Ne kisralar dayanabildi rahmetine,
Ne de bin yıllık mecusi ateşi...

Selamlar olsun sana, Ya Muhammed!
Selamlar olsun sana, Ya Resulüllah!

[img]http://www.muhammedinur.com/resimler/cicekler/sdemirimza.gif[/img]
Kullanıcı avatarı
nur-ye
Özel Üye
Özel Üye

Mesaj gönderen nur-ye »

Resim
20 Nisan 571 tarihine tekabül eden Rebiu'l-evvel ayının 12'sinde, bir Pazartesi gecesi, Peygamber Efendimiz Hazreti Muhammed (sav) dünyayı şereflendirmişlerdir.

Peygamber Efendimiz (sav), Allah (c.c.)'ın "... ancak o, Allah'ın Resûlü ve peygamberlerin sonuncusudur." (Ahzab Suresi, 40) ayetiyle bildirdiği gibi insanlar için son peygamber olarak gönderilen, Allah (c.c.)'ın en son hak kitabını vahyettiği, güzel ahlakı, takvası, Allah (c.c.)'a olan yakınlığı ile insanlara örnek kıldığı, Allah (c.c.)'ın dostu, Rabbimiz'in Katında üstünlüğü olan, müminlerin de dostu, en yakını ve velisidir.

Müslümanlar olarak bizler, Kuran'a tam tabi olmakla ve Peygamberimiz (sav)'in sünnetine uymakla, onun gösterdiği çabanın bir benzeri ile, Nur Suresi 55. ayetin gereği olarak, Kuran ahlakını tüm dünyaya yaymaya çalışmakla, ahlakça ve tavırca gücümüz yettiğince Peygamber Efendimiz (sav)'e benzemeye çalışmakla yükümlüyüz:

"Allah, içinizden iman edenlere ve salih amellerde bulunanlara va'detmiştir: Hiç şüphesiz onlardan öncekileri nasıl 'güç ve iktidar sahibi' kıldıysa, onları da yeryüzünde 'güç ve iktidar sahibi' kılacak, kendileri için seçip beğendiği dinlerini kendilerine yerleşik kılıp sağlamlaştıracak ve onları korkularından sonra güvenliğe çevirecektir. Onlar, yalnızca bana ibadet ederler ve bana hiç bir şeyi ortak koşmazlar. Kim bundan sonra inkâr ederse, işte onlar fasıktır." (Nur Suresi, 55)

Peygamberimiz (sav)'in doğum yıldönümünü anmak; O'nun elçiliğini, yüksek ahlakını anmak ve sünnetine uyma kararlılığımızı tazelemektir. Allah (c.c.)'ın "Ve şüphesiz sen, pek büyük bir ahlak üzerindesin." (Kalem Suresi, 4) ayetiyle övdüğü Resulullah (sav)'ın üstün ahlakıyla ahlaklanmaya çalışmaktır.

Bu vesile ile, Kutlu Doğum Haftası'nın aziz milletimize ve bütün Müslüman kardeşlerimize mübarek olmasını Cenab-ı Hak'tan niyaz ederiz.

Amin Ya MUİN (c.c)

Resim
Resim
Resim

“Peygamber Efendimiz (S.A.V)” sayfasına dön