ALAK-a Kurmaya Çalışıyorum...!!!

Kullanıcı avatarı
dibbace
Saygın Üye
Saygın Üye

Mesaj gönderen dibbace »

1)Yaratan Rabbinin adıyla oku...

Yaratan Rabbin ile Okumak...alak-a...?

2)O, insanı bir alakadan yarattı...

insan ile ne arasinda bir Alak-a?

3) Oku!Rabbin sonsuz kerem sahibidir...

Sonsuz Kerem Sahibi ile Okumak...alak-a...?

4) O Rab ki kalemle yazmayı öğretti...

Yukaridaki ikililer arasina, Kalem ve Yazmak arasindaki gibi bir Alak-a mi anlamaliyim...?

5)İnsana bilmediği şeyleri öğretti...

Ögreten ile insan...alak-a...?

6) Hayır! Doğrusu insan azgınlık eder...

bir önceki kurmaya calistigim alak-a´´lara bir tepki sanki...HAYIR...Dogrusu su:insan azginlik eder...dogrusu ile insanin azginligi...alak-a...?

7)Kendisinin muhtaç olmadığını zannettiği için...

Kendisinin muhtac olmadigini zannetmesi ve azginlik...alak-a...?

8)Muhakkak ki dönüş mutlaka Rabbinedir...

Kendisini muhtac görmeyen azgin ve Dönüsün kendisine olan Rabb...alaka-a...?

9)Namaz kıldığı zaman...

Rabbine dönüs ile namaz kildigi zaman...alak-a...?

10)Bir kulu engelleyeni gördün mü..?

Namaz kildigi zaman ile Bir kulu görmek...alak-a...?

11)Gördün mü?Ya o doğru yolda ise...?

Neden tekrar GÖRDÜN Mü?...Bir Kulu Engelleyen ile Gördün mü Ya O Dogru Yolda ise...Engelleyen dogru yolda mi...?...alak-a...?

12)Veya kötülüklerden sakınmayı emrediyorsa...?

Hala namaz kilmayi engelleyenden mi bahsediyor...Mirac gecesi...DUR MUHAMMED,RABBiN NAMAZDADIR...namaz kilmayi engelleyen,acaba,Rabca namaz kilinmasini mi arzulamakta,KULca kilinani engellemesi bu nedenle mi...?Kulun namaz kildigini idda etmesi bir kötülük mü...?enaniyet mi...?...alak-a?

13)Gördün mü?Ya bu yalanlayan ve yüz ceviren ise...

Yine alak-a kuruslarima indirilmis bir darbe...gözümle gördügüm hersey hakkinda,pesin hükümlü olmamammi isteniyor...namazi engelleyen kötü degilmis gibi gösteriliyor,sonra,kötü olduguda cagrisim yaptiriliyor...isin hakikati nedir...neler oluyor...alak-a...?

14)O adam, Allah'ın kendini gördüğünü hiç bilmiyor mu...?

simdi anladiiimmm...engellemeye calisan,Allahin,hem kendisini hemde namaz kilmaya calisani gördügünden gafil...bilmiyor ise bunun sorumlulugu olmaz ki...alak-a...?

15) Hayır,hayır! Eğer o, bu davranışından vazgeçmezse...

aninda alak-a kurusuma tepki olmasa sasardim zaten...davranisindan vazgecmez ise...gafil ise vazgecmesi icin bilinclenmesi veya ne bileyim bir engelleyici olmasi gerekmiyor mu...?...alak-a...?

16)And olsun ki biz, onu perçeminden, o günahkâr ve yalancı perçeminden tutup cehenneme sürükleriz...

Eyvah Eyvah...ben hala ortada,Gafil biri icin bu cezanin ve bir firsat verilmeyisin bir haksizlik oldugunu düsünüyorum...alak-a...?

17)O zaman o taraftarlarını yardıma çağırsın...

Aaaa...Simdi anladimmmm...Bunun taraftarlari,yandaslari,akil verip yol gösterenleri vaaarrr...O nedenle engellemeye calisiyorrr...Hakikaten pesin yargili olmamak gerekiyormusss...Enfes bir Alak-a...Hamden daimen lillah...

18)Biz de Zebanileri çağıracağız...

Taraftarlarina karsin Zebaniler...Sanki Taraftarlari,Adam farketmese dahi Zebaniler olmus durumda...Cünkü onu cehenneme götürüyorlar,akil verisleri ve poh pohlamalariyla...Tuzak kurmaya baslandigi anda,tuzaga düsülmeye de baslanmistir...Harikulade bir Alak-a...Tuzak kurmak,kendinde bir guc,kuvvet ve kaderi degistirebilirlik hissi tasimak gibi sanki...O nedenle ALLAHin görünmeyen tuzagi bu...

19)Hayir!Ona itaatin yoktur...secde et ve yaklaş...

Ve buda namaz kilana bir hitab...Sen ona itaat etme,secde(itaat,riza,teslimiyet) et ve Karib ol...Ne muhtesem bir bitis...itaat,riza ve teslimiyet sonucu Mukarrebun olunuyor...Mukarrebunun vasifi secde etmek...

Ve Hiç Şüphesiz;Üzerinde 19 vardır...

Ne güzel Rabb,Ne Güzel Alak-a...

Elhamdulillahi Rabbil Alemiyn...
Kullanıcı avatarı
MINA
Özel Üye
Özel Üye

Mesaj gönderen MINA »

Ne güzel Rabb,Ne Güzel Alak-a...

Elhamdulillahi Rabbil Alemiyn...
''Ve Allah'a Sımsıkı Sarılın...''

Hacc / 78
Kullanıcı avatarı
MINA
Özel Üye
Özel Üye

Mesaj gönderen MINA »

Allah-u Teala şöyle buyurmaktadır: “Onlar emanetlerine ve ahitlerine riayet ederler.” (Mü’minun-9)
''Ve Allah'a Sımsıkı Sarılın...''

Hacc / 78

“Kur'an-ı Kerim” sayfasına dön