Bir Âyet ~ Bir Dûa

Kullanıcı avatarı
Gul
Moderatör
Moderatör

Bir Âyet ~ Bir Dûa

Mesaj gönderen Gul »

Resim

Resim

Resim"Euzu billâhi’s-semî'il-alîmi mine’ş-şeytani’r-racîmi min hemzihi ve nefhihi ve nefsih: Kovulmuş şeytanın dürtmesinden, üflemesinden ve kötü nefesinden her şeyi en iyi işiten ve bilen Allah'a sığınırım."

بِسْمِ اللّهِ الرَّحْمـَنِ الرَّحِيم

وَقُل رَّبِّ أَدْخِلْنِي مُدْخَلَ صِدْقٍ وَأَخْرِجْنِي مُخْرَجَ صِدْقٍ وَاجْعَل لِّي مِن لَّدُنكَ سُلْطَانًا نَّصِيرًا

Resim---"Ve kul rabbi edhılnî mudhale sıdkın ve ahricnî muhrace sıdkın vec’al lî min ledunke sultânen nasîrâ(nasîran). Ve de ki: rabbım beni sıddık girdirimi girdir ve sıddık çıkarışı çıkar ve benim için ledünnünden bir sultanı nasîr kıl!." (İsrâ 17/80)

1. . ve kul : ve de ki
2. rabbi : Rabbim
3. edhıl-ni : beni dahil et
4. mudhale : giriş ile
5. sıdkın : sıdk ile, doğrulukla, sadakatle, sadık olarak
6. ve ahric-ni : ve beni çıkar
7. muhrece : çıkış ile
8. sıdkın : sıdk ile, doğrulukla, sadakatle, sadık olarak
9. vec'al (ve ic'al) : ve kıl, yap
10. : bana, benim için
11. min ledun-ke : senin katından (gizli ilminden)
12. sultânen : bir sultan, bir güç
13. nasîren : yardım

Sadakallâhu'l-azîm

ÂMİN!

Resim

Resim

Vel hamdulillâhi Rabbi’l- âlemîn ve’l- âhireti müttakîn….
Velâ havle velâ kuvvete illâ billâhi’l- Âliyyi’l- Azîm.
Es saaatu ve’s- selâmu âlâ seyyidina MuhaMMedin haşimî mubîn ve alâ âlihi ve's- sahbihi ve’l- murselîn.
ve ibâdillâhi's- salihin min ve's- semâvati ve’l- ardı.. Lebbeyk!.
ALLAHümme lebbeyk!..…

"Allâhumme salli ve sellim ve bârik alâ seyyidinâ Muhammedîn abdike ve nebîyyike ve Rasûlike ve Nebîyyil-ümmîyyi ve alâ âlihi ve sahbihi ve Ehl-i Beytihi... Yâ Rabbe'l-Âlemin, Yâ Rasûlallah!."

Resim
Resim
Kullanıcı avatarı
kulihvani
Site Admin
Site Admin

Re: Bir Âyet ~ Bir Dûa

Mesaj gönderen kulihvani »

Resim

YÜRek YÜReğe YÂRimLe
AVUÇLarımız -->İÇ ->İÇe
DUÂmız ->AH-ü-ZÂRimLe
GÜNEŞ DOĞar HEPE-HİÇe!.

ZEVK 8435

“TEKe TEK”te ->YAPaYALNIZ.. ->ISsız SESsiz ->SEHERLerim
YÂRim-Le ->
BİZ BİR-İZ->BİLe.. ->“SEHER SIRRı”nı SEVERim
ISsızLığın KAFesinde
SESsizLiğin NEFesinde
"GÖKÇE DEREmin SESi"nde ->“SEN NERdesin YÂRim!.” DERim!.

20.09.17 03:34
brsbrsm..tktktrstkkmdshrrrLrimmm..

Resim

رَبَّنَا لاَ تُزِغْ قُلُوبَنَا بَعْدَ إِذْ هَدَيْتَنَا وَهَبْ لَنَا مِن لَّدُنكَ رَحْمَةً إِنَّكَ أَنتَ الْوَهَّابُ
Resim---"Rabbenâ lâ tuziğ kulûbenâ ba’de iz hedeytenâ veheb lenâ min ledunke rahmeh (rahmeten), inneke ente’l- vehhâb (vehhâbu).: RABBimiz, bizi hidâyete erdirdikten sonra, kalblerimizi saptırma. Senin katından bize vehbî olarak rahmet bağışla. Muhakkak ki SEN, Vehhâb'sın (vehbî olarak bağışlayansın).” (Âl-i İmrân 3/8)

Resim VEHBî : Doğuştan. Allah vergisi. Çalışmakla kazanılmayıp ALLAH celle celâlihu lütfu ile olan..
Resim
Resim---Resûlullah sallallahu aleyhi vesellem:Duânın efdali, dünya ve âhirette RABBinden af ve âfiyet istemektir. Affa ve âfiyete kavuşan, dünya ve âhirette kurtuluşa ermiştir. buyurdu.
(Tirmizî)

Resim

Hz. Aişe radiyallahu anha vâlidemiz demiştir ki; Rasûlullah sallallahu aleyhi ve sellem'e: “Yâ Rasûlullah! Kadir gecesine rastlarsam nasıl dua edeyim?” diye sordum.
Resim---Rasûlullah sallallahu aleyhi ve sellem:Allahümme inneke afüvvün tühıbbü'l- afve fa'fu annî: Allah'ım sen çok affedicisin, affı seversin, Beni Affet!.” diye dua et! buyurdu.

(Tecrîd-i Sarih Tc. VI, 314)

Resim---Resûlullah sallallahu aleyhi vesellem: “ALLAHümme iNNî eseluke’l- affe ve’l- afiyeh fi’d-dinî ve’d- dünyayî ve’l- âhireh..
Allahümmesturnâ bisetrike’l- CemîL!
Allahümmesturna bisetrike’l- CemîL!
Allahümmesturna bisetrike’l- CemîL!.” buyurmuştur..

ALLAHım!
Biz SENden DİNimizde, Dünyamızda ve Âhiretimizde âf ve âfiyet istiyoruz!
ALLAHım!. BİZi eL CemîL celle celâlihu İsm-i Şerîfinle setret/Ört-Kapat-GizLe!.

Resim

ALLAHımız celle celâluhu!
BİZe MuhaMMedî Gayret,
PÎRimizden Hâl-i HiMMet,
RASÛLünden ŞiFâ-yı ŞeFâat,
ZÂTından İnâyet-Hidâyet-Selâmet
İZZet-i İhsÂNınla LûTFet-CEM’ et CÂNımıza İnşae ALLAH Yâ RABBenâ celle celâlihu!..

Resim

"Allahümme salli ve sellim ve bârik alâ Seyyidinâ ve Mevlânâ Muhammedin Nûri'z- Zâtî Resim Ve's- sirrissâri fi cemii'l- âsâri Resim Ve'l- esmâi ve's-sıfâti Resim Ve alâ âlihi ve's- sahbihi vesellim Resim Adede kemâlillahi ve kemâ yelîku bikemâlihi."

"ALLAH'ım! Zâtının Nûru, Esmâ ve Sıfatların bütün eserlerine (mevcûdat) sârî (süren, süregen, sürücü, yayılan) sırrı olan Efendimiz ve Sahibimiz MuhaMMed (salallahu aleyhi ve sellem)'e, âilesine ve ashabına salât-ü-selâm ve bereketini ihsân eyle!. ALLAH'ın kemâli adedince ve O'nun kemâlinin lâzım ve lâyıkınca!."

Resim

Resim---Resûlullah sallallahu aleyhi vesellem:ALLAH’ım, gazabından rızana, cezândan affına, azabından rahmetine sığınıyorum. buyurdu.
(Müslim)

Resim---Resûlullah (sallallahu aleyhi ve sellem) : Euzü bi ridake min sahtike : Gazabından rızana sığınırım! buyurmuştur.
Kendini bilen kişinin bu sığınması esmâ yönüyledir.

Resim---Resûlullah (sallallahu aleyhi ve sellem) : Euzübike minke : Senden Sana sığınırım! buyurmuştur.
RABB’ını da bilen kimsenin bu sığınması esmâ cihetiyle değil, Sıfat-Zât cihetiyledir.

Resim

El Vehhâbu:

Resim
Resim
Resim

“Kur'an-ı Kerim” sayfasına dön