DERMAN SOHBETLERİ-TAKDİM

Kullanıcı avatarı
kulihvani
Site Admin
Site Admin

DERMAN SOHBETLERİ-TAKDİM

Mesaj gönderen kulihvani »

ResimMünir DERmÂN kaddesallahu sırrahu SOHBETLERİ

Aziz cANlar,
YAŞAdığı Çile ÇAĞının HaKK ve HaYYR ÇIĞlığı, Aziz Münir DERmÂN Hocamın RUHu ŞÂD u berMURÂD/ERdemine ERen olsun, RAHMet dolsun ve HiMMeti var olsun inşae ALLAH…!

Kafa gözü/basar Ehlinin görsel dünyalarında nicelerini nice Münir DERmÂN sevdalısı olarak görmüşüz de kağıt yangını gibi uçup gitmiştir..
Kalb gözü-ÖZÜ/Basîret EHLince,
YAŞAnmayan Yalan düsturunca ve DALdan Eğmeden YÂR olmaz KÖKten Süren dir AŞK Ağacı! ilkemizce GELecek NESİllere bu ÇAĞın hasbe’l- kader KıtMÎR Zinciri HALKAsı olarak, Halka MuhaMMedî Hasbî-HaBiBî Hizmeti maddî-manevî Karşılıksız DERMÂNca Saff ve tertemiz SUNmayı MuhaMMedî ŞEREF BİLdik/ BİLiyoruz/ BİLeceğiz/ BİLiriz HAMdolsun ALLAH celle celâluhumuza ve de saLÂt u seLÂM olun Rasûlullah sallallahu aleyhi ve sellem Efendimize, EHLine ve de ÜMMetine!..
Tasavvuf Simsarlığının ve de Tevhid Tüccarlığının amansız düşmanı Münir DERmÂN kaddesallahu sırrahu Hocamın İsmini Nette yazarsanız karşınıza bizim hazırlamak onurunu yaşadığımız yazı, sohbet ve de seslerini bulursunuz..

Münir DERmÂN kaddesallahu sırrahu Hocamızın Kitaplarını tek tek yeniden bizzât kendim ele alarak, aslına asla dokunmadan, yazım hatası vs. den gelen, açıkça ayet yanlışlıkları vs. leri düzelterek/ düzenleyerek en anlaşılır kılan ekler ve mesnedler vererek hizmete sunmaya devam etmekteyiz..
Bu ise anlatılamayacak
BİZ BİR-İZliğimizdeki benden dileğidir.

Alamanya’da, Eskişehir’de, Anakara’da, sağlıklı, hasta, yaşlı hallerinde, ev sohbetlerinde, cami minberlerinde HAKK’ın kullarına durup dinlenmeden o muhteşem kükremeleriyle nasıl “KeLÂMuLLah ve Resûlullah”ı anlatmaya çabaladığını SESinden dinlemektesiniz..
Hocamın yakın gönüldaşlarından/öğrencilerinden rahmetli Rabia Ablamın gönderip/teslim ettiği kasetleri başta Hakan canımız olmak üzere çeşitli canlar yazıya döktü ve acelece yayınladık..
En son ise değerli Feridun kardeşimizin gönderdiği kasetler geldi..

Pek çok insan sitemizden alıp götürdü, kaynak bile göstermeden yayınlandı.. kaynak solda sıfır kaldı da okuyanlar yenilenenlerden habersiz kaldılar..
BİZ de, baştanberi yasaklayıp esirgemedik ki zâten Hocamız sevmezdi Hikmetin yasağını..

Ve Münir DERmÂN kaddesallahu sırrahu Hocam, bir AN içinde bir HÂLde İndî İkâz eyledi ki,
Sohbetleri yazan canların ciddi Arapça kelime bilgisi azlığı, sesin içindeki kelimenin tam seçilmeyişi vs. nedeniyle hatalı yazımlar olmuş ve sitemizde yayınlanmış ve de dağılmış gitmiş sanal âleme..
“Bâtın”ın yerine “bâtıl” yazılması, tam tersi ve korkunç bir hata olduğu gibi.. “Vasıl” yerine “vasıf” yazmak gibi.. vs..
Bir de 100 e yakın kasetler tek sohbetin parçalanmasına ve mânâ kaybına/kargaşasına sebe olmuştur zaman içinde.. Birleşmesi eksik kalmıştı..

Hülasa iş başa düşüp, ikazı da alınca tüm sohbetleri bizzat kendim dinleyip, birleştirip içindeki âyet, hadis, tâbir, terim ve kelimeleri elden geldiğince alta ekleyip açıklayarak
Münir DERmÂN kaddesallahu sırrahu SOHBETLERİ olarak yeniden yayınlamaya azmettim inşae ALLAH

Umarım ve dua ederim ki gerçekten Aziz Hocamıza Muhabbet duyan genç yürekler, kitap ve sohbetlerindeki ana kavram ve değer yargılarını toparlayarak, “Münir DERmÂN’da Tevhid, Kadın vs. kaddesallahu sırrahu” çalışmaları yaparlar.. hoş yapan olmaz da “yap!” buyurusa ve ölmezsek biz de yaparız İnşae ALLAH

Rasûlullah sallallahu aleyhi ve sellem in rızasınca ve pâk İSM-i Şerifiyle yürüyen O’nun Adına, Hesabına ve Şerefine VAKFı gibi olan “MuhaMMedînur” sitemiz, temelde “KeLÂMuLLah ve Resûlullah” mesnedli çile ÇÖLÜ KervÂNımızdır İnşae ALLAH

HiZMet ile dest-i kemÂL
HiMMet ile dest-i cemÂL
ben sen, o -> BİZ.. BİZ BİR-İZ.. MuhaMMedîyİZ!..

ElhamdulillahiRABBilÂLEMîN..

MuhaMMedi muHaBbetlerimle..

Resim

Resûlullah SeSi Resim DERmÂN
Halka HaKK NeFeSi DERmÂN
HerYer-HerzamAN-HerHalde
Resim HAYÂ ÂBİD-eSi DERmÂN!.. rahmatullahi aleyh…

Resim...SALLallahu aleyhi ve SELLem...Resim

Resim

ZEVK 4916

DERmÂN Demek Resim HaSBî HiZMeT.. FERmÂN DEmek Resim HaSBî HiZMeT..
Resim Eyy YERALTI KÖStebeğİ!.. Resim GÖKYÜZÜnde RaHMet Resim HİKMET
Resim RABBu BiRRun BİZ BİLLuru.. Resim BİZden BİZe Resim BİRRdir ELLbeT
Resim YAĞan YAĞmur gibi TÂZE… Resim GÖNLümüze YAĞan Resim HiMMeT!..

Resim...Celle CELÂLuhu ...Resim

22.04.12. 01:02
ayazağa-istnbl…

Resimkul ihvÂNi
Resim

“TAKDİM” sayfasına dön