BİZde BİRlik

Kullanıcı avatarı
elifdostu
Özel Üye
Özel Üye

BİZde BİRlik

Mesaj gönderen elifdostu »

Değerli kardeşlerim,

Öcelikle şunu belirtmek isterim ki, BİZler Allah(CC) rızası ve SAVın memnuniyeti için bu sitede bulunmaktayız. Öyle ise gelin Dr. Münir DERMAN(KS) hocamızı dinleyelim:
"İnsan RAHİM ve RAHMAN gözüyle bakıp yek diğerini sevseydi HAK kın cennetini dünyada görürdü. Cehennem kendiliğinden sönerdi. Bu ince sırrı bilmeyenler kibir içindedirler. Zalimdirler." buyurmakta SU kitabında. Yine SU kitabında der ki: “EL-MÜMİN” in aynası olduğu mümin… Bir başka yerde de yine "Rabbin aynası cesetdir." diyerek insanın kıymetini ifade etmiştir. Bir başka konuda "Hakiki insan, kendine acı veren, başkalarına iyilik ve rahatlık veren bir ruha sahiptir." der. Bir hadis-i kudside "Ben insanın sırrıyım ve insan benim sırrım" buyurmuştur Allah(CC). O halde insan insana küsmemeli, zira Allahın(CC) sırrına küsmüş olur. Hele bir de BİZim gibi Muhammedi melamete yönelenler daha dikkatli olmak zorundadır. Yine insan fıtratını anlatırken söyle der derdimize DERMAN hocamız:
"Az yemekle insan yavaş yavaş melekler gibi olur. Evvelâ ahlâklı ol. Sonra melek huylu olmaya çalış. Ahseni takvim olduğunu Cenabı peygamberin ahlakıyla taalluk ettin tamam ondan sonra da ben melekleşeceğim diyeceksin.
îslâmda hiddet yasaktır, insana hiddet yakışmaz. Hiddet sende bulunan İlâhi esmaları hiçe saymak demektir. Allah'ın essabur esması var. Sabrı var. Errahman esması var. Her esma senin vücudunda. Onlara metelik vermemek... Hani emir tutuyordun. Hiddet etme diyor, ince nokta burası. Bu ince noktaya dikkat edersen ahiretde sana sual bile sormazlar."
Kardeşlerim, gördüğünüz üzere hocamız BİZe söz bırakmadı. BİZim aradığımız aslında RIZA ve HUZUR'dur. Münir hocamın tarifi şöyledir:
"Işte "RIZA" demek, Celâl sıfatını harekete getirmeden, Cemâl sıfatına şükürle bağlanıp, sabır kanatlarıyla Resûl'un Ravzası'nı süsleyen temiz semalarda salâtü selâm cıvıltıları getirerek İliyine doğru uçup gitmek.... Işte rıza.... Işte huzur buna derler." Allah cümlemize bulunduğumuz ve bulunacağımız her yerde RIZA ve HUZURu nasib etsin inşaallah. Amin.
Âmaya renk tarif etme,
Siyahtan gayrını blmez,
Aşığa DOST'tan bahsetme,
ALLAH'tan gayrını bilmez...
Kullanıcı avatarı
Mecnun
Özel Üye
Özel Üye

Mesaj gönderen Mecnun »

Allah c.c. razı olsun Elifdosdu kardeş
Bir hadisi şerifte muhabbet:

Resûlullah (sallallahu aleyhi ve sellem): "Şüphesiz ki ALLAH Tealâ kıyâmet günü şöyle buyuracak: "Nerede benim celâlim için birbirleri ile sevişenler? Arşımın gölgesinden başka hiçbir gölge bulunmayan bu günde onları kendi (arşımın gölgesinde) gölgemle gölgelendireceğim." buyurmuştur.
(Ebu Hureyre (ra) dan; Müslim, İmâm Ahmed, İbn Hibban)
Herkese candan muhabbetler sunarım.
[img]http://www.muhammedinur.com/resimler/imza4.gif[/img]
Kullanıcı avatarı
aNKa
Özel Üye
Özel Üye

Mesaj gönderen aNKa »

Ey azizim değerli yazınızı mutluluk duyarak okudum ki böyle canlarla aynı çatı altında olmaktan kıvanç duydum ve duyuyorum...
Münir Derman hazretlerinin o eşsiz hitabıyla bazen kendimizi silkelememiz gerektiğini düşündüm...
Muhammedi muhabbet ve hasbi hizmette BİZ seviyesinde gönülde BİR olduk şükürler olsun...

Paylaşımları için Elifdosdu ve Mecnun canlarımızdan Allahü zü'l celal razı, SAV memnun olsun inşaallah...
Allah (c.c.) ve Rasulullah (s.a.v.) efendimiz için birbirimizi canü gönülden sevelim sevişelim...

Muhammedi muhabbetler...
Resim

“Fikrî Derlemeler, İncelemeler ve Zevkler” sayfasına dön