HÂLvethÂNede!

Kullanıcı avatarı
nur-ye
Özel Üye
Özel Üye

HÂLvethÂNede!

Mesaj gönderen nur-ye »

Resim
HÂLvethÂNede sehER!

Güneş iznik gÖLünün üzerinden GÜLümseyerek ışığını-ısısını YAYmaya başlıyordu. Gecesinde hiLÂLinide görmüştüm. Çocukluğumda öğretilen ana kartıma işlenmiş olan DuÂsını ettim, çok şükür. "Ay gördüm, NÛR gördüm, imanımı gür gördüm, ay gördüm ÂLÂ, amentü bilLÂh, ay mubarek olsun Elhamdulillah." Ya ÂMine, ya ÂMin! Ya Muîn celle CeLâLihu!

Rasûlullah SALLallahu aleyhi ve SELLem efendimizin buyurduğu Ali keramullahi veche efendimizin koluyla bu güne kadar gelen "HAYY DİRİlik zinciri"ne ulaşımı sağlıyan "BİZ BİR-İZ!" Pulumuzuda yapıştırdık postaladık إِن شَاء اللَّهُ

Gecenin karanlığı sıyrılıyordu. Sızlanan bir ses "ne olur bu yudum KÂN uykuya geçeceğim" diyordu. Öpüp-öptürmeme konusunda teretdüt ediyorum. Sivrisinek kardeş rahata erecekte, gün boyu zavallı nuriye kaşıntıdan bir hal olacak. Yok ya!
Yokk yokkk öptüreyim yAZIK! kaşıntıyı unut! Kul ihvÂNi demişti ya hani "sirke sürersin!" ne olacak şuncacık bir damla kanın çıkışına şuncacık sineğe feda olsun deyiver gitsin. Tabi ya olsunda Olsun derler kaşınan sen değilsin nasıl olsa AKILlı!
Sivrisinek kardeş nafakasını aldıp ÇEKip GİTderken esen rüzgarın etkisiyle kanatlarından çıkan SES "Her şey Rasûlullah SALLallahu aleyhi ve SELLem için, Rasûlullah SALLallahu aleyhi ve SELLem için!" diyordu.

Eşek arısı geldi kendinden emin, "öperim bak!" der gibi yamacıma!
Aman etme eyleme kardaş! senin masallarını çok anlattılar. Öpeyim falan filan deme silahında ki Zehirin çok güçlüymüş. Güçsüzü seriverirmişsin yere. Panzehirini BULamadım daha, değme bana! BULduğumda ise beklerim gel yanı başıma!
Bidakka dur hele hergele ağzım da dilim kurudu derviş meyi doldurayım bir bardak!

-"Ooooo sende çok oldun ama"

yokk yok kızma bir dumanda yanında iyi gider bak bak hemen geldim. Rahat dur tepişme sineklik gelir bak tepene!

--"tamam tamam pes!
Bak duydunmu kuru sıkı atıyor ahmaklar, ezeli düşmanımız ayı kardeşe, oda yemez oldu bu numarayı. Gecen konuşurlarken duydum " hayvan terli yemezler bu numarAYI. " diyorlardı.''

Hoppala nerden çıktınız kafamızı kıyaklaştırıp sehERi YAŞAyalım BİZ BİRlikte diyordum ki eşek arısına sancı arısı ve BAL arısıda katıldı seremoniye!

Eşek arısı ''bak nur-iyye senin kimlik ve kişiliğinden haberin yok galiba nuh tufanında kopmadımı? Bizim iki ayaklı vede kanatlı cemaatta ne eşek arıları vardır sen bilmezsin. Sıralıyıverem sana bak; 1 Ş’le eŞek arısı-> 2 Şle eŞŞek arısı-> 3 Şle eŞŞŞek arısı-> 4 Şle eŞŞŞŞek arısı, daha ilerisinide kul ihvÂNi kıtMÎR anlatıversin de bi dinleyiver. Sana 2 maSALL anlattıydı dedemin dedesinin büyük dedesi anlatırdı duyduğu "!" tarihinden maSALLarı, ÂMMa yazık ettin harcadın onları. Kadir kıymetini de BİLemedin!''

Ay ayyy içimi şişirdin sabah sabah eşek arısı kardeş! BAKtığımı GÖReBİLseydim zaten bütün keder-sıkıntı ve korkular uçar ALLAH var keder yok diyeBİLirdim.

إِنَّ الَّذِينَ آمَنُواْ وَعَمِلُواْ الصَّالِحَاتِ وَأَقَامُواْ الصَّلاَةَ وَآتَوُاْ الزَّكَاةَ لَهُمْ أَجْرُهُمْ عِندَ رَبِّهِمْ وَلاَ خَوْفٌ عَلَيْهِمْ وَلاَ هُمْ يَحْزَنُونَ
Resim---''İnnellezîne âmenû ve amilûs sâlihâti ve ekâmûs salâte ve âtevûz zekâte lehum ecruhum inde rabbihim, ve lâ havfun aleyhim ve lâ hum yahzenûn: İman edip iyi işler yapan, namaz kılan ve zekât verenler var ya, onların mükâfatları Rableri katındadır. Onlara korku yoktur, onlar üzüntü de çekmezler.” (Bakara 2/177)

Ne güzel hasbihal ediyorduk nuriş kardeş! ZORuna mı? gitti!"Her şey Rasûlullah SALLallahu aleyhi ve SELLem için, Rasûlullah SALLallahu aleyhi ve SELLem için! "

---''Sancı arısıda lafın arasına sokulup duruyor ben bir tur atayım da birazda onunla öpüşüp hasbihal et!!''

---''şu insanoğlu hiç rahat vermez. Nedir bizden alıp veremedikleri, şuracığa bir ev yapacağız kıyamete kadar neslimiz sürsün diye, onuda çok görürüler bize! Niye korkarsınız ki bizden dokunmayınca biz dokunduk mu ki size!''

Doğru çok doğru dedin sancı arısı kardaş çomak sokmuşuzdur hanenize, ondandır kuyruk acımız kendimize! Bidakka kardaş sürünün kocaoğlanı gelmiş bir sem verelim birde bir yudum ekmeğini! Demeye kalmadan "Her şey Rasûlullah SALLallahu aleyhi ve SELLem için, Rasûlullah SALLallahu aleyhi ve SELLem için!"diyerek uçup uzaklaştı.

Kocaoğlan, anası, babası, kardaşı gelmiş günlük ziyarete! sem verdik, bakışı hal ve hareketleri kendine özgü erdemli! Seneler oldu sesini duymadık. GELiş-GİTiş saatleri belli, nafakasını verirsen yer, yoksa sessizce gider. Geçen akşam hissetmedim geldiğini sonra uzaktan çıngırak sesini duydum az ötede çoban her akşam yaylımdan sonra ağıla götürmeden sular. Seslendim " kocaoğlan kocaoğlan!" duyuramam dedim AMMa DUYdu vede UYdu SESime! Geldi HÂLvethÂNenin kapısına zıpladı arka ayakları yerde ön ayakları havata attığım lokmayla hemhal oldu. Ancak sürüde kocaoğlanın peşinden! Aman oğlum sen sürünün başışın kendinden önce sürü! Bak HÂLvethÂNeye kıtMÎRim kul ihvÂNi teşrif etti "sürü başsız olmaz, başsız sürüyüde kurt kapar! " dediydi. Amanın ha başsız sürü olmaz NÛR-İŞ!, ZOR-İŞ oğlum! Tamam tamam eşek arısı kardaş bu kadar yakın dolaşma çoluk-çocuk var halden anlasanya!.
Hergele pazarınında alınıp satılmazsın ama dinle hele! Kocaoğlan her gün gelir. Arabanın ön tekerine İŞer! Önceleri kızardım. Niye böyle yapıyor diye. Belgesellerde izledim dört ayaklılar mıntıkalarını belirlemek için İşerlermiş. Demekki bizde kocaoğlanın mıntıkasındaymışız. Senin de mıntıka belirleyişini çözemedim. Bi desen ya!

Cevap vermeden uçup gitti!.

seHERin binlerce renk temaşası içinde, BAHŞettiğin SESsİZliğin SESİ için teşekkürler!

NÛR-iYye!

05:49/19.8.2015
Resim

“Hikaye, Makale ve Yazılar” sayfasına dön